Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) El Kebir válasza brd (#32300) üzenetére


El Kebir
őstag

wcg-s bő 100k Ft feletti tartományban még jópár van... ;)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32302) stranger28 válasza El Kebir (#32301) üzenetére


stranger28
addikt

Pont írni akartam. :)

(#32303) brd válasza El Kebir (#32301) üzenetére


brd
nagyúr

'hát, annyit még nem adok monitorért. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#32304) petata válasza El Kebir (#32301) üzenetére


petata
őstag

Azt én is tudtam, csak:
"normális áron, újonnan egyáltalán nem" :)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32305) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
A 24"-os LG monitorom haldokolni kezdet (bekapcsoló gomb megnyomására nem nagyon reagál, ha be is kapcsol akkor kb fél percig villog csak, olyan, mint próbálna "magához" térni. Ha nem kapcsolom ki az előbbiek miatt, hanem csak hagyom elaludni, akkor a gép bekapcsolásakor nem akar felébredni stb...), vagyis elkezdenék új monitor után nézni.
A kritériumok:
- min 23" (de inkább 24-27")
- TN panel kizárva (IPS, MVA és társai az ami jöhet, a mostani sem TN-es, nem szeretnék visszalépni)
- matt legyen (tükröződést szeretném elkerülni, főleg mivel ablak mellett lenne)
- lehetőleg fekete káva
- multimédiás extrák (hangszoró, tuner) NEM kellenek

A fenti paramétereket figyelembe véve melyik a best buy monitor manapság? Lehetőleg újat, vagy csak minimális használtat keresnék. Képeket nem szerkesztek, alapvetően általános használatra kellene (néha film/sorozat, néha játék, főleg net). Árat nem szeretnék belőni, minél olcsóbban szeretném megúszni a dolgot, de ha van valami nagyon jó ár/érték arányú monitor, akkor akár 80-90k-t is hajlandó vagyok áldozni érte.

Köszönöm a segítségeteket előre is!:)

(#32306) Isual válasza laci06 (#32305) üzenetére


Isual
veterán

Dell U2412M

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32307) Nova_


Nova_
tag

Hali!

Ismerösnek ekresek videovágáshoz, egy 27-es monitort.
Mivel csak videovágáshoz kellene, jo egy TN is (nem muszály IPS).
Oaziscomputer oldalán nézelödtem, de ott csak DELL S2740L-t láttam 95K-ért.
Tudtok valami alternatívát mondani, ami 27-es és nem ilyen drága?

(#32308) vond válasza Nova_ (#32307) üzenetére


vond
MODERÁTOR

LG IPS277L

De szerintem jobban járna egy 3"-csel kisebb, de nagyobb felbontású, és olcsóbb Dell U2412M-mel... Kellemesebb videót vágni 1920x1200-on, mint 1920x1080-on, ezt tapasztalatból mondom... És nem utolsó sorban általános minőségben is jobb egy kicsit a Dell, mint az LG...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32309) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Sziasztok!

20-30k körül kellene monitor. Mik a legjobb ár/érték arányúak?
Ami kell: DVI és lehetőleg minnél nagyobb felbontás.

Köszi!

(#32310) RockHaRD válasza Matt-OPT (#32309) üzenetére


RockHaRD
addikt

iponnál most volt benq 28k-ért 21 colos full hd. dvi kimenetes.

(#32311) vond válasza Matt-OPT (#32309) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Alig használt, IPS paneles, 21,5" FullHD-s LG IPS224 30-ért...

(#32310) G^zC^mp€r: Akarod mondani, bemenetes... :P :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32312) batyesz


batyesz
tag

Szerintetek melyik a,jobb? LG IPS277L vagy Dell U2312HM?

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32313) stranger28 válasza batyesz (#32312) üzenetére


stranger28
addikt

Szerinted melyik a jobb: a tamagocsi vagy a Héra falfesték?

Milyen szempontok alapján? :U

[ Szerkesztve ]

(#32314) batyesz válasza stranger28 (#32313) üzenetére


batyesz
tag

Kicsi játék, netezés, film nézegetés:) Ár/érték arány?

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32315) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ma vettem hdmi kábelt monitorhoz, de fellépett egy "apró" hiba.
Kép
Amint a képen is látható, nem tudom full képernyőre rakni, mert van levágás mind a 4 oldalon. Erre mi a megoldás? Már minden nyavaját próbáltam, de semmi... :(

(#32316) stranger28 válasza BoneDragon (#32315) üzenetére


stranger28
addikt

AMD videokártyával előfordul, a Catalystban be tudod állítani, és utána már jó lesz. :)

Enable gpu scaling elől a pipát vedd ki.

[ Szerkesztve ]

(#32317) BoneDragon válasza stranger28 (#32316) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ohh hogy az Istenit már neki, 300x végignéztem az egész beállítást, amit te írsz azt is, de nem az volt a hiba. Méretezési beállításokba kellett levinni 0-ra... Agyhalál. :((
Azért köszi. :R

(#32318) stranger28 válasza BoneDragon (#32317) üzenetére


stranger28
addikt

Ez a második lehetőség, igen. :DDD

(#32319) BoneDragon válasza stranger28 (#32318) üzenetére


BoneDragon
veterán

Amúgy sokkal szebb a kép, mint a régi kábellel. :B

(#32320) stranger28 válasza BoneDragon (#32319) üzenetére


stranger28
addikt

Örülünk, Vincent?

(#32321) BoneDragon válasza stranger28 (#32320) üzenetére


BoneDragon
veterán

Örülünk :D

(#32322) KSDESiGN


KSDESiGN
csendes tag

Sziasztok! Kiszemeltjeim: LG IPS 234V-PN és a Dell U2312HM. Fotók szerkesztéséhez melyik monitort érdemes megvenni?

(#32323) stranger28 válasza KSDESiGN (#32322) üzenetére


stranger28
addikt

A Dellt.

(#32324) korcsi válasza stranger28 (#32318) üzenetére


korcsi
veterán

A gpu scaling más...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32325) stranger28 válasza korcsi (#32324) üzenetére


stranger28
addikt

Az is meg tudja oldani néha.

(#32326) KSDESiGN


KSDESiGN
csendes tag

Szóval Dell, köszi a választ.

(#32327) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Megvettem az iponban ezt a Benq GW2250HM monitort, és nagyon szép képe van...

nincs rajta pixel hiba hál istennek (igaz, csak fekete háttérrel pásztáztam végig, de ha van is, akkor inkább nem akarok tudni róla, mivel a benq-ra nincs pixelgarancia).

azért vettem ezt, mert ebbe nem az alap tm+film vagy milyen panel van, hanem vmi VA panel, és tényleg nagyon szép képe van. Beállításokhoz nem is kellett nyúlnom, szal ajánlom mindenkinek

(#32328) batyesz válasza stranger28 (#32313) üzenetére


batyesz
tag

Szóval melyik?

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32329) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok!

Nem sikerült sajnos megnézni, hogy melyik paneles monitor tetszik, mivel Kecskeméten nem találtam a jobbikból. :)
Olyan 24" monitort keresek ami játékra nagyon jó, plusz filmnézésre internetre is jó.
Nézegettem a dell ultrasharp u2412m, de kicsit szkeptikus vagyok vele kapcsolatban, nagyon jókat is írnak róla, illetve rosszat illetve közepeset. Mivel nem értek hozzá, így nekem fontos, hogy segítséget kérjek a megfelelő monitor vásárlásához. Jó a sima TN paneles monitor is, esetleg fullosabb felszereltséggel.

Igazán azzal sem vagyok tisztában érdemes e olyan monitort venni, amiben usb bemenet is van, hogy azon filmet tudjak nézni.
Esetleg tv kártyás monitor,okkal kapcsolatban mi a véleményetek?

Nézegettem a Samsung monitorokat, eddig is az volt. Erősen gondolkodtam a márka hűségben. DE régóta nem foglalkoztam a monitorokkal, így nem tudom most melyik az a típus ami nekem hosszútávon befog válni.
Jó lenne egy megbízható monitort találnom a következő 3-5 évre. :)

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#32330) nonames


nonames
tag

Sziasztok! érdeklödnék hogy létezik-e valamilyen megoldás arra hogy egy monitor tv-re amin csak dvd olvasò van, rácsatlakoztassak egy pendrivet? hdmi csati van rajta, usb nincs, van valamilyen àtalakìtò usb-hez?

Köszi előre is.

(#32331) batyesz válasza nonames (#32330) üzenetére


batyesz
tag

Nincs.Sajnos ezt nem lehet megoldani.:(

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32332) sakal83 válasza batyesz (#32331) üzenetére


sakal83
addikt

LG nagyobb, jobb filmet nézni.

(#32333) batyesz válasza sakal83 (#32332) üzenetére


batyesz
tag

Rendben, köszi! :R Képre nem rosszabb?

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32334) zack válasza batyesz (#32328) üzenetére


zack
nagyúr

Mindkét monitor jó. Én LG-t választottam, mert a 27" méret szerintem nagyobb felhasználói élményt ad, mint a kisebb méret ill pixel méret. Bár ez sem általánosítható. Valakit zavar, a nagyobb pixel méret, van akit nem.
Én azt mondom általános felhasználásra, ha nem vagy érzékeny a nagyobb pixelekre, akkor IPS277L. Ár/érték arányban a jelenlegi mezőnyt figyelembe véve tuti vétel. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32335) cyberkind


cyberkind
félisten

Heló !

Csak játékra milyen 24 colos monitort ajánlotok ?

Paranormal Cocktivity

(#32336) batyesz válasza zack (#32334) üzenetére


batyesz
tag

Nagyon szépen köszönöm! Megvan a befutó! :DD :R

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32337) zack válasza batyesz (#32336) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem nem bánod meg, személy szerint a képminőségét is egészen kivételes minőségnek tartom, még a drágább DELL monitorokhoz képest is. ;)
Egyetlen (talán) negatívuma, a monitor talpa, de ha nem sámlin lesz, nem fog billegni. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32338) stranger28 válasza zack (#32337) üzenetére


stranger28
addikt

Ne butítsd már mindig ezzel a népet, másra vannak kitalálva.

(#32339) zack válasza stranger28 (#32338) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem azzal butítom őket amivel akarom. Lényegében ez a saját véleményem. Ez meg egy fórum, ahol mindenkinek lehet saját véleménye. Nem tetszik? Ne olvasd. Iszonyat bonyolult egy megoldás mi? :U
Az ide érkező segítséget kérő júzerek elvárásainak megfelel az IPS277L. Tudom ez fájó, de ez van.

Majd akkor szólj ha tömegével jönnek az IPS277L vásárlók, mennyire félre lettek vezetve, és xar a monitor.:U
Nem hogy tömeges, de tudtommal egy elégedetlen júzer sem volt még.
Addig meg jobb ha...De ezt már te is tudod.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32340) agent_k válasza RockHaRD (#32327) üzenetére


agent_k
őstag

Alapon ment jól? Nekem a nagyobb testvére van GW2460HM
Én elszórakoztam vagy 2 órát mire beállítottam. Azzal indult, hogy alapon hagytam mindent, de olyan fejfájásom lett szemkáprázással egyetemben, hogy meg is lepődtem, milyen sz*rt vettem.

Aztán szépen utánaolvastam ajánlott értékeknek + feltettem a driverét és a természetesen "semmire se jó" icc profilt és láss csodát minden rendben lett.

Bevilágításra mit tapasztalsz? Nincs sok összehasonlítási alapom, mert eddig csak Yakumo 17"-os monitorom volt aztán az ASUS N53 LCD-je és kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#32341) stranger28 válasza zack (#32339) üzenetére


stranger28
addikt

Felőlem úgy vagy butus, ahogy akarsz, csak ne erőltesd már mindig ezt a drágábbdell-témát, a "véleményed" másokra.

Nem olvasni meg igen nehéz egy fórumot, ha olvasó vagyok.

Többire nem reagálnék, mert csak fröcsögés.

[ Szerkesztve ]

(#32342) eisento


eisento
addikt

estet. el is felejtettem irni hogy kedden meghoztak a dell U2212HM monitor. nagyon szuper :)

tud valaki beallitast a monitorhoz? brightness contrast stb. meg szinprofil win7hez ilyesmi. nagyon megkoszonnem! :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#32343) stranger28 válasza eisento (#32342) üzenetére


stranger28
addikt

Grat. :)

Kontrasztot nem bántanám, fényerőt meg minél kisebbre így estére. Színprofilnak nincs értelme jelen esetben, a Windows 7 gyári vackát csináld meg max.

[ Szerkesztve ]

(#32344) batyesz válasza zack (#32339) üzenetére


batyesz
tag

Júzer? Így se neveztek még mióta megvan a villamosmérnök diplomám..

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32345) stranger28 válasza batyesz (#32344) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#32346) zack válasza stranger28 (#32341) üzenetére


zack
nagyúr

Párszor már leírtam, de elég feledékeny vagy.
Nem LG vs DELL hitvita itt a lényeg még mindig. Hanem a 80k 27" IPS277 és ezek alternatívái. Szóval nem mondtam, hogy a DELL nem jó és nem ajánlható, de mivel szinte mindenki árérzékeny aki betéved, nem elhanyagolható az ár/érték arány, főleg ha felhasználási szokásaiba nem ütközik az ajánlott típus.
Tudom, itt mindenki butus aki mást ajánl. Gondolom ebből adódóan akkor te okos vagy. :B

Csak magamat ismétlem...Majd ha jönnek az elégedetlen IPS277 tulajok, majd akkor butusozz. :U

(#32344) batyesz

Magyarítva. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32347) stranger28 válasza zack (#32346) üzenetére


stranger28
addikt

Itt folytatjuk, ha sikerül felfogni, amit írtam.

(#32348) batyesz


batyesz
tag

Szerintem hagyjátok ezt a vitát. Mondom én a butus. Egyikőtök pártját sem fogom. Mind kettőtöknek igaza van. Nekem júzernek bőven megfelel az LG. Persze én is kacérkodtam a Dellel, mert jobb a minőség..de az ár is! Igazából ugyanaz a véleményetek csak nem veszitek észre! Minden rossznak harag a kovácsolója. Temessétek el a csatabárdot! :)

Remélem nem sértettem meg senkit.

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32349) zack válasza batyesz (#32348) üzenetére


zack
nagyúr

Igazad van. :K
Általában nem én harapok bele másba, és kezdem kóstolgatni. Ha ezt más is fel tudja fogni, akkor el sem kezdődött volna, ami hetek óta tart (de remélem lecsengőben van).
Majd ha megvetted, légyszíves, írd le ide a tapasztalataidat, mennyire lettél "megvezetve". ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32350) stranger28 válasza batyesz (#32348) üzenetére


stranger28
addikt

Nem a márkákról van szó, egyáltalán nem, csak amióta idetévedt mondogatja, hogy mennyivel jobban tetszik neki a ~180k-s félprofi monitornál az említett 27-es LG. Legyen. Ha akarja, eltekinthet sok ténytől, és még mindig oké. De, hogy ezzel érveljen a monitor mellett annak, akinek – nem akarlak bántani – fogalma nincs szerintem a kategóriáról, amiről beszél, az erős. Persze most nem rólad van szó, mindenkinél eljátssza, mindenki pedig nem hiszem, hogy vágná. Így ugyanaz, mint amikor a 15 éves pistikének ráírják a videokártyára, hogy 6 giga VRAM van rajta, mert attól veszi meg. Ez szerinted helyes?

Semmi baj nincs az LG-vel, ezt csak ő hozza fel mindig, hogy én a Dell miatt szólok be, érvek hiányában. Meg rinyál itt, hogy mutassak embert, aki visszajött, mert rossz az a 27-es csoda. Kár, hogy nem rossz senki szerint, de ezt ugye nehéz megérteni. :DDD

(#32349) zack: Értsed már meg, hogy nem az LG-vel van a baj. Hogy adjam tudtodra ennél világosabban?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.