Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) Deer76 válasza glspeter1 (#32049) üzenetére


Deer76
aktív tag

Kiindulva abból, hogy milyen az enyém (csak 22"-es), teljesen jó lesz neked. Mondjuk a TN panelek után én az ún. IPS glow-t alig érzékelem.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#32052) petata válasza Deer76 (#32051) üzenetére


petata
őstag

A glow mértéke változó azért, de nyilván embere is válogatja.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32053) I3EI\ICE válasza Deer76 (#32051) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ilyen szempontból szerecsés választás volt a 22-es. Nekem a régebbi szériából volt mindkettő (U2311H, U2211H), és ott is sokkal jobb volt a 22-es ilyen szempontból. Kicsit már sajnálom is, hogy a 22-est eladtam. nagyon jó feketéje volt, a kis mérete ellenére nagyon jó volt rajta sorozatot nézni. Persze ezzel nem akarom azt mondani, hogy a 23-as vagy a 24-es olyan sokkal jobban felfénylik, de az az U2211H alacsony fényerőn iszonyat jó feketét produkált.

(#32054) Malanrion válasza madgie (#32046) üzenetére


Malanrion
tag

Nem az a baj hogy fényes, mert kalibrálva is van és 44 a fényerő és nagyon szép így is, hanem a "öregkori szódás szifon szemüvegem lesz" fejezetet szeretném majd elkerülni. :)

(#32055) glspeter1 válasza Deer76 (#32051) üzenetére


glspeter1
őstag

Értem. De az U2212 az nem 21,5"-os ?
Amúgy azt is fontolgattam, mert igazság szerint elég kicsit az asztal. Így elég közel van hozzám a monitor.
Csak attól tartok, hogy 23" után kicsi lenne a 21,5". :DDD
Mondjuk a 21,5"-ról több jót hallani, mint a nagy testvérről.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#32056) I3EI\ICE válasza glspeter1 (#32055) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Tudtommal minden 22-esnek mondott monitor (biztos akadnak kivételek, de a többség) 21,5 colos kijelzővel rendelkezzik.

Jahj milyen jó kis monitor volt az a 2211... KÉP

Dehát nem lehet minden jó monitort megtartani, így se sűrűn fordul elő, hogy ne lenne legalább 2 monitor a birtokomban

(#32057) I3EI\ICE válasza Malanrion (#32054) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Éjszaka lejjebb veheted a fényerőt attól még, hogy kalibráva van. Ha máshoz nem nyúlsz, akkor nappal visszatolod 44-re, és újra ott a kalibrált állapot. Éjszakai használatnál érdemes lejjebb venni (először tűnhet fakónak, de ahogy alkalmazkodik hozzá a szemed, szerintem még élethűbbnek tud tűnni a kisebb fényerő, mert a fekete feketébb lesz). De ha nagyon nem akarod bántani a fényerőt, akkor kapcsolj valami enyhe háttérvilágítást, azzal is kíméleheted a szemed. Bagoly mondja, de egyébként nem csak a szemed miatt nem érdemes napi 8 órát a gépnél ülni.. :)

(#32058) dragonfx válasza Isual (#32017) üzenetére


dragonfx
veterán

aha de az ips drága megér annyival többet.én nem istudom az enyém milyen samsung ex2220.szerintetek?ledes azt tudom fzull hd.s.

hát én 1m.en belülrőlnézném tuti.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32059) petata válasza I3EI\ICE (#32056) üzenetére


petata
őstag

Az ott a háttérben W3000H vagy W2600HP? :D

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32060) Isual válasza dragonfx (#32058) üzenetére


Isual
veterán

Mennyivel is drágább? Már nem mondanám drágának az IPS-t, 3-5 éve még csak-csak. Neked kell eldönteni, hogy megéri-e a plusz összeget. Szerintünk meg.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32061) Deer76 válasza glspeter1 (#32055) üzenetére


Deer76
aktív tag

De 21,5-ös. Megszokás kérdése. Ideiglenesen édesanyám 20"-es jó minőségű Samsungja után került hozzám a 18,5"-es Acer. Aminek a méretét könnyebben szoktam meg, mint a minőségét. Ettől függetlenül azzal is sokáig elvoltam. 23 és 21,5 között nincs szerintem markáns különbség és én sem távolról nézem a monitort, ezért egy 20"-es is nagynak hatott (viszonylag).

I3EI\ICE : én is néztem, hogy a fekete egész jó, nem olyan, amit jósoltak, de tény, hogy szinte világos szürke "feketéjű" monitor után ültem eléje.
Bár a munkahelyemen a TN paneles 19"-es HP L1950g monitorok is egész jók.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#32062) Acheron válasza I3EI\ICE (#32038) üzenetére


Acheron
őstag

IPS glow azért akad ennél a típusnál, de ehhez kell egy sötét szoba + egy fekete képernyő oldalról - felülről nézve. Magyarán, ha keresi az ember, megvan, de általános használat közben viszonylag ritkán lehet vele találkozni. A feketéje valóban elmarad az S-PVA feketéjétől - de ez igazán csak akkor feltűnő, ha egymás mellett van a két monitor. A sarkoknál enyhe bevilágítás tetten érhető - de ehhez már nagyon sötét szoba, és szintén fekete képernyő kell - ez sem sűrűn fordul elő általános használat közben.
Ami még a régi S-PVA -t dícséri, az a betekintési szög, bizony, a 970P oldalról nézve sokkal jobban tartja a színeket, illetve laposabb szögből nézve is felismerhetőbb a kép - de ez megint olyan kérdés, hogy ki a búbánat nézi lapos szögből a monitorát órákon át?
Egyéb dolgokban ez az IPS készülék szerintem nagyon ott van a szeren, a kisebb pixelméretből adódóan sokkal kontrasztosabb, szebb képet ad, a széles színtér pedig - hát, azért kár lett volna ezt kihagyni, a színek sokkal természetesebbek, főleg, ha a fényképeimet nézegetem. Félreértés ne essék, a 970P is remekül adja vissza a színeket, de egymás mellett egy kicsit "too much", mondhatni színesebb a valóságnál.
Szóval remek "kis" monitor ez (nem is olyan kicsi... :) )
Jah, játék. Engem a 970P nagynak mondott input lagja sem zavart, így ezen sem vettem észre semmi utánhúzásfélét. Biztosan van, de hogy engem nem zavar - na az biztos. Emellett a 19" -oshoz képest szép nagy "teret nyit", a régebbi játékokkal is érdemes elbíbelődni, annyira másképp néz ki. A VGA -t viszont érezhetően jobban "eszi".
Viszont meg kell erősítsem Isual megjegyzését, a fényereje brutális, Sötét szobában minimumra levéve, asztali lámpa világítással az "éppen jó" kategória, szokni kell kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#32063) dragonfx válasza Isual (#32060) üzenetére


dragonfx
veterán

aha értem szerinted az enyém milyen tn vagy ips? :U a mostanim
samu ex2220

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32064) Isual válasza dragonfx (#32063) üzenetére


Isual
veterán

TN

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32065) superg


superg
senior tag

Halihó!Úgy döntöttem jó de drága a 1440p(dell u2713hm). 27"-os LG-n meg túl nagyok nekem a pixelek.Találtam viszont egy másik monitort amiről azt gondoltam light coatinggal rendelkezik és a fényerőt is le lehet szabályozni extrém alacsonyra.Ez az Samsung S24B350TL.Ez a monmitor mintha nem is létezne.Sehol egy review de még vásárlói értékelés sem.Gondoltam kipróbálom ha nem jó visszaviszem ha jó veszek mégegyet..Ipont választottam monitorkölcsönzőnek.
Ma már meg is jött és eddig oké.Tényleg light matt a bevonata fényerő baromira levehető.Bevilágítás majdnem rendben bal oldalon kis foltocska de nem vészes.Színvilág nekem teljesen megfelelő.2412m-m volt tavaly azon a környéken van,persze én csak "ránézek osz jóvan" módszerrel vizsgáltam.Felszereltsége gazdag:1 db hdmi és egy kicsit dönthető állvány de nem is ezért vettem.
Ami viszont érdekes hogy kékes a glow-ja azt hiszem az első generációs e-ips lg paneleknek volt ilyen(olyat nem láttam).Mindenesetre nekem ez nem zavaró,sokkal jobban tetszik mint a szürkés verzió,azon a fényerőn amin én nézem szemből nem is igen látni semmit.Úgyhogy eddig úgy néz ki megtartom.

(#32066) dragonfx válasza Isual (#32064) üzenetére


dragonfx
veterán

ezt honnan tudtad meg?én nekem amugy semmi bajom nincsen vele...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32067) Isual válasza dragonfx (#32066) üzenetére


Isual
veterán

Okos vagyok.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32068) dragonfx válasza Isual (#32067) üzenetére


dragonfx
veterán

:Y :Y
kb 60cm.re lesz tőlem de jol esne a javulás a 21.5 collra meg 27en azért márlehet filmet is nézni közel 70cm.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#32069) zack válasza Lacza_26 (#32000) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem a típusonkénti kalibrálás felesleges, hacsak nem melóhoz kell a kalibrált monitor.
Mindennapos használatra, bőven elég ha Ati vagy nV-hez kalibráltatod típustól függetlenül.
A MonitorGuru-nál ez megoldott, az Oázis Computerrel nincs tapasztalatom, de ha kalibrálnak, akkor biztos ott is van erre lehetőség.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32070) glspeter1 válasza Deer76 (#32061) üzenetére


glspeter1
őstag

Értem. Akkor válasszam a 21,5"-at ?
Árban is vonzóbb és talán nem lesz se túl nagy, se túl kicsi.
Továbbá ha ezt a monitort választom, akkor DVI-al vagy DP-al lenne érdemesebb használni (gondolok itt a képfrissítési különbségre)?

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#32071) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!

Ehez a monitorhoz mit szóltok? Általános célra lenne esetlegesen kis játék, de semmi profi dolog. Design is fontos lenne, tetszik, hogy nem szokványos, ráadásul a hátulja lenne a szoba közepe felé így érdekes a hátulja is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32072) zack válasza StLui (#32071) üzenetére


zack
nagyúr

Megfésülködni biztos meg fogsz tudni benne. :) Glossy...Nem kiemelkedő darab szerintem. Jobb alternatíva lehet a 4k-val drágább LG IPS277, vagy ha a Glossy nem zavar akkor a DELL S2740L.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32073) Lacza_26 válasza zack (#32069) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Monitorgurutól lesz. Köszi neked is a választ. Atihoz kalibráltatom. Kértek típust, megírtam nekik aztán majd meglátjuk mit mondanak.

(#32074) dezz válasza Acheron (#32062) üzenetére


dezz
nagyúr

Én még nem láttam olyan S-PVA-t, ami jobban tartotta volna a színeket, mint az IPS. Eddig mind fakóbb + gamma shiftelt (közép árnyalatok világosabbá váltak) volt oldalról.

A 2410-esből glow, feketeszint és kontrasztarány szempontból a legelső széria volt a "tuti" (nálam is ilyen járt). Utána a kontrasztarányát is lecsökkentették valamiért (~1000:1->~800:1) és a fényerőt sem lehetett már annyira visszavenni (talán instabillá vált pár darabon a háttérvilágítás alacsony fokozaton - a szervíz menüben sem lehetett lejjebb venni a minimum értéket egy bizonyos szintnél). Utóbbi a benne lévő 7db CCFL csővel van összefüggésben. (A 23"-asokban pl. 4db volt.)

Tényleg, a LED-es örököseivel mi a helyzet ebből a szempontból? Mármint, a LED-ek számában is ennyire bővelkednek? Bár az valószínű nem gond, azokat jóval lejjebb lehet szabályozni, mint a CCFL-t, legalábbis PWM-ben. Analóg szabályzás mellett nem biztos. Szóval, végülis az a kérdés, hogy a LED-es Dell 24"-eseket mennyire lehet leszabályozni?

[ Szerkesztve ]

(#32075) zack válasza Lacza_26 (#32073) üzenetére


zack
nagyúr

Gondolom megcsinálják a pontos típushoz is, ha viszel VGA-t, vagy komplett gépet, de szerintem felesleges.
Újabb szériás ATI-val bőven elég pontos típustól függetlenül.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32076) I3EI\ICE válasza petata (#32059) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

W3000H volt ráírva, de itteni értesüléseim szerint igazából W3000HP volt, mert IPS paneles volt. Vagy a P csak a 26-os verziónál kerül oda, ha IPS paneles?

(#32077) Deer76 válasza glspeter1 (#32070) üzenetére


Deer76
aktív tag

Fogalmam sincs. Én DVI-jal használom, azt a kábelt a monitorhoz adják. Mintha itt azt olvastam volna, hogy full hd-ig mindegy, de nem akarok hülyeséget írni.
Ennek a monitornak a színmegjelenítése: 8bit LUT/color, 3x8 bites színkezelés
Arra elvileg elég a DVI is. :F

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#32078) StLui válasza zack (#32072) üzenetére


StLui
veterán

Glossy ha jól gondolom fényest jelent, azt hiszem még csak olyanom volt, és TN-es, Dell tetszik, de az már nagyon sok, LG csak annyi, hogy nem fényes? Mert design-ra nagyon nem tetszik (hátulja pláne, ott állnak ki középen a csatlakozók) Tudom, hogy nagyon nem csak az itt a PH-n lényeges tech. paraméterek figyelem, de plazma tévét is csak azért szeretnék venni, mert nagyban olcsóbb mint az lcd, nem vagyok videophil (ha jól írom)
Köszi!!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32079) petata válasza I3EI\ICE (#32076) üzenetére


petata
őstag

Mar nem emlekszem, a 26"-osnal remlett a dolog, de lehet masikbol is van TN. Lenyeg, hogy a nagyobbik volt akkor...

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32080) glspeter1 válasza Deer76 (#32077) üzenetére


glspeter1
őstag

Én is valami hasonlót olvastam. :K
Valószínűleg a 2212HM lesz.
Még annyit kérdeznék, hogy az Oázistól veszem és érdemes e erre a prémium pixelgaranciára befizetni ? (a pixgarért és a kalibrálásért biztosan nem fizetnék 5 ropit, nekem az nem ér annyit)

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#32081) Deer76 válasza glspeter1 (#32080) üzenetére


Deer76
aktív tag

Én szegedi vagyok, fogalmam sincs, de ha van rá pénzed akkor jobban jársz. Én pl nem tudtam kalibrálást kérni.
Ja még annyit, hogy nyomoztam és azt írták, hogy Displayport nem árt akkor ha felteszed a 72,75Hz-es drivert hozzá, már ha működik. Én a Dell oldalán talált drivert tettem fel, az nem tudom mit segít.)

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#32082) glspeter1 válasza Deer76 (#32081) üzenetére


glspeter1
őstag

Mondjuk egy-két pixelhiba miatt nem hiszem, hogy legariztatnám. Elég kijutott mostanában. Inkább elviselem, ha ne adj isten lesz egy két ilyen hiba. Bár szerintem nem lesz.
Amúgy kalibrálás nélkül (esetleg valami gyári profil használatával) mennyire jó ez a monitor ?
Mert bárhol nézek tesztet, szinte mindenhol kalibrálják. :F

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#32083) Nyugdíjas válasza glspeter1 (#32082) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Attól függ mire akarod használni... Jó, lehet használni, bajod nem lesz vele,de pontos nem lesz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32084) glspeter1 válasza Nyugdíjas (#32083) üzenetére


glspeter1
őstag

Főleg játékra (BF3) és néha-néha filmezésre.
Majd elfelejtettem. Az összes UltraSharp angol tápkábellel jön ?

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#32085) Nyugdíjas válasza glspeter1 (#32084) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem azzal jönnek, csak néha, ha valamit elkevernek DELLéknél.

Én erre a felhasználásra nem erőltetném a kalibrációt. Lehet,de mivel eleve bizonytalan vagy, szerintem simán mondj le róla, azt túlvagy a dilemmán.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32086) I3EI\ICE válasza Acheron (#32062) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Hmm, most kicsit rosszul érzem magam, mert úgy tűnik vegyes érzéseket táplálsz az általam ajánlott monitor iránt. A túl élénk színekkel én úgy vagyok, hogy azon felhasználási területeken, ahol ez zavaró, tudsz visszavenni a színtelítettségből (akár hozzá is igazíthatod a PVA-hoz), de a kis színterű monitorból nem tudsz olyan élénk színeket kihozni, mint amit egy ilyen tud (pedig például játékoknál szerintem nagy előny tud lenni). Mondjuk én az élénk színek szépsége miatt szeretek néha (főleg videózásnál) kicsit "túllőni a valóságon", de csak egy picit (najó, inkább közepes mértékben kicsit :D).
Bár sokat emlegetik, hogy az SPVA milyen erős feketében, én még egymás mellé téve sem vettem soha észre érdemi különbséget ebben (legfeljebb akkor, amikor mindkettő kimaxolt fényerőn volt, mert az ilyen tesztjeimnél mindig az IPS-nek volt nagyobb a max fényereje). IPS glow ugyan nem volt, de a fekete a képernyő teljes felületén "felfakult" oldalról az S-PVA-kon. No meg a színtorzulás is erősebb volt emlékeim szerint az általam végzett teszteken (Green GL-tg271w vs Samsung sm 244t; LG W3000H vs Samsung sm 305t+).

Úgy látom kevered az input lagot a pixelválaszidővel. A magas pixelválaszidő okoz utánhúzást, az input lag a gyakorlatban meg azt jelenti, hogy a teljes megjelenítés késik. Persze aki nem nagyon játszik olyan játékot, ahol ennek nagy szerepe van, annak 60-70ms késés sem feltétlen tűnik fel, de ha nem figyel direkt oda rá, játékon kívül szerintem egy HC gamernek sem tűnik fel.

Minden esetre ha idővel úgy éreznéd, hogy megbántad hogy a 2410-et választottad, netán rossz szívvel gondolnál rám, hogy "rádumáltalak", Szívesen átveszem Tőled beszerzési áron (Vagy egy kicsit alatta ;] ), amint lesz rá keretem.

[ Szerkesztve ]

(#32087) Acheron válasza dezz (#32074) üzenetére


Acheron
őstag

Ezzel nem vitatkoznék, gondolom jóval többet láttál, mint jómagam. :)
Nekem mindenesetre így tűnt, bár köze lehet ehhez esetleg a fényerőnek, ami a Dell -en nullára lett véve, a Samun ~50% volt :F
Öszképben mindenesetre pozitív, nem érzem, hogy visszalépés lenne az S-PVA -hoz képest, és ez, bár bizonyosan szubjektív, de fontos.
A LED -es témakörben kaphatnál ismét egy kis támogatást, mondjuk egy U2413 képében, szerintem sokan olvasnának róla az U2410 -ről írthoz hasonló tartalmas cikket :K

(#32082) glspeter1: egy pixelhiba is iszonyú zavaró tud lenni, majdnem mindegy, hol van a monitoron. Egy idő után csak azt nézi az ember. Egyszer volt ilyenhez szerencsém - egy napig hittem azt, hogy meg lehet vele barátkozni, aztán cseréltettem.

[ Szerkesztve ]

(#32088) glspeter1 válasza Nyugdíjas (#32085) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszönöm a válaszokat, neked és Deer76-nak is! :R
Akkor maradok az U2212MH-nál és reménykedem, hogy EU szabvány-os tápkábellel jön. :DDD

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#32089) I3EI\ICE válasza Acheron (#32062) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ja, még annyit, hogy a fényerőn kívül -tapasztalataim szerint- a kontraszt, illetve a színtelítettség enyhe visszábbvétele is "nyugisabbá" teszi kicsit a képet éjszakai használatnál.

(#32090) Acheron válasza I3EI\ICE (#32086) üzenetére


Acheron
őstag

A csudába, lejárt a szerkesztési idő...
Ne érezd rosszul magad, egyáltalán nem vegyesek az érzéseim, nagyon elégedett vagyok. Egyszerűen néhány dologban összevetettem a két kijelzőt, ha már mindkettő kéznél van.
Ez a fekete téma szerintem kissé fel van nagyítva, nyilván fontos a jó kontraszt miatt (is) a jó fekete megjelenítés, de pl a betűk sem szürkék most előttem, és ha nincs direkt (feketébb) összehasonlítási alap mellette, akkor bizony ez a fekete fekete.
A fehér viszont elég gyakori szín, ebben messze jobb az IPS, egymás mellett az S-PVA fehérje törtfehérnek vagy sárgásfehérnek tűnik mellette.
A lagot most tényleg keveretem a válaszidővel :B Mindenesetre semmit nem veszek észre abból, hogy a Samu 6, a Dell pedig 8 ms válaszidejű - mindkettő tökéletes - nekem - játékhoz.
Szerintem hamarabb beszerzel magadnak egyet, látva a lelkesedést :D

[ Szerkesztve ]

(#32091) zack válasza StLui (#32078) üzenetére


zack
nagyúr

Nem. Az LG az matt. Ha nem volt még ilyen típusú kijelződ, nézd meg egymás mellett pl. a DELL-t és az LG-t.
Kevesen szeretik a glossy kijelzőt, főleg ha már egyszer megszokták a matt sokoldalúságát. Bármilyen fény tükröződni fog benne. Egy kislámpa is. Én biztos nem tudnám megszokni, de lehet hogy neked ez alap. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32092) batyesz


batyesz
tag

Szerintetek Dell 2312HM vagy Dell 2412M? Megéri azt a 20k különbséget?

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32093) I3EI\ICE válasza Acheron (#32090) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Jajj nemár, hogy átszerkesztenéd a hozzászólásod, csak hogy ne legyen bűntudatom, egyem a szíved :)

Viszont ha a fehér is fehérebb, meg a fekete is világosabb az IPS-en, akkor majdnem biztos, hogy az IPS-t nagyobb fényerőn használtad. Szerintem úgy érdemes két monitor képességeit összevetni, hogy legalább a fényerőt és a fehéregyensúlyt lehetőség szerint azonosra állítod be a két monitoron. Persze ha a két monitor "fényerő-tartománya" közt nincs átfedés (tehát világosabb a Dell minimumon, mint a Samsung maxon), akkor ez nyilván nem megoldható.

A válaszidő téma tényleg régóta túl van lihegve. Ez a legfőbb eszköze a TN-ek marketingjének. Persze azért sok esetben észre lehet venni különbséget, de szerintem ami 10ms alatti gtg pixelválaszidővel bír, az már nem igen hátráltathat a játékban. Van akit zavar az a -mondhatni- alig észrevehető utánhúzás, de annyi biztos, hogy "játszhatóság" szempontjából többet számítanak a tízes nagyságrendű input lag eltérések, mint az a pár ms-nyi eltérés a pixelválaszidőben.

A fekete mélysége viszont szerintem nem túllihegett dolog. Filmezésnél, videózásnál (meg igazából általánosságban is) nagy előny tud lenni a jó mély fekete. Sajnos az én "tudásom" a 2410 különböző revízióinak eltéréseiről finoman szólva is felületes (no meg sajnos egyéb esetekben is hajlamos vagyok túlbecsülni a rátermettségem). Sajnálom, hogy ebben a témában -tájékozatlanságom ellenére- nyilatkoztam. Azért örülök neki, hogy a monitor erősségei pozitív irányba hozzák ki az összhatást számodra (Remélem nem csak a megfelelési kényszer mondatja Veled, hogy elégedett vagy :) )

(#32094) dezz válasza I3EI\ICE (#32086) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem a 970-re írta, hogy "too much". Ha jól sejtem, az is széles gamutos, de nem olyan kiegyensúlyozottan, mint az U2410 (vagy jellemzően más WG IPS-ek). Vagy lehet, hogy a 970 sRGB-s, de belül felhúzza a színtelítettséget? Mindenesetre, ha arra van szükség, az U2410-et át lehet kapcsolni sRGB módba. (Csak ez a kapcsolgatás kicsit macerás, ha kalibráció is van, mert az ahhoz a módhoz passzol, amiben el lett végezve. Szóval, más mód használata közben ki kell lőni a Windowsban a színprofilt.)

(#32089): Hát igen, az U2410-esen nem biztos, hogy elég csak a fényerőt levenni 0-ra sötétben. Csak ne felejtsük el világosabban először a kontrasztot visszaállítani a helyére (mivel az digitálisan vesz vissza a képből, ezzel csökkentve a kontrasztarányt). [Ez csak monitorokra érvényes, tévénél máshogy van.]

(#32087) Acheron: Mostanában nem nagyon van időm ilyesmire, de amúgy pályázok egy 2413-asra. Ha összejön (valamikor), bizonyára nem bírom majd ki, hogy írjak róla. :)

(#32077) Deer76: Ami azt illeti, szerintem az U2212 belső színkezelése és megjelenítése is 3x10-12 bit (mint az elődje) (a 8 fölötti biteket nagyon finom dithereléssel teszi rá a képre), mert ezzel biztosítható, hogy pl. nem default fehéregyensúly vagy kontraszt esetén se legyenen törések a világossági árnyalatokban. De nyilván arra gondoltál, hogy kívülről csak 3x8 bites képet tud fogadni, ami igaz is. (Én meg megint csak túlbonyolítom itten a dolgokat. :) De hát többek között ezért nem mindegy, hogy Dell vagy Samsung, stb. ...)

(#32095) Acheron válasza I3EI\ICE (#32093) üzenetére


Acheron
őstag

Megfelelési kényszer? :DDD Sokan és sokat segítettek itt jó tanácsokkal és ötletekkel, amiért köszönettel tartozom, de ettől még a nem jó nem lenne jó :N

Amire nekem kell ez a monitor, arra több mint tökéletes. A családi képek sem semmik ebben a méretben, de pl a kislányomról készült HD videókat végre a gépen is full felbontásban látni, ilyen minőségben, nos ez igazi élmény. A munkám során használt táblázatok, egyebek jóval nagyobb helyen férnek el, könnyebben pakolom egymás mellé őket, stb. Elégedett ezektől vagyok. :K
Az azonos alapbeállításos összehasonlítást még megejtem valamelyik nap (most már későn van a Samu magic tune szoftverébvel bűvészkedni - sajnos nincsenek gombok az istenadtán). Bár van egy sanda gyanúm, hogy nehéz lesz így is összehasonlítani őket.
Aztán már csak használom... :D

(#32094) dezz: Igen, az a 970P -ről szólt.
Az U2413 -ról szóló írást csak támogatni tudom - hiánypótló lenne egy ilyen összeszedett, magyar nyelvű teszt :R

[ Szerkesztve ]

(#32096) I3EI\ICE válasza Acheron (#32095) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ó ha nincs OSD-je annak a samsungnak, akkor hagyd. Pont a háttérvilágítás fényereje lenne a lényeg. A hozzá kapott program gondolom csak a pixelek befolyásolásával változtatja a fényerőt, az meg fából vaskarika ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#32097) dezz válasza I3EI\ICE (#32096) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem nem. Valószínűleg USB-n vagy DDC/CI-n (DVI/HDMI/DP soros kommunikációs vonala) keresztül állítható ugyanúgy a fényerő és több más beállítás, mint ha az OSD-ben tennénk.

(#32098) matyiroli


matyiroli
tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok! Teljesen átlagos használatra kell, netezésre, néha játékra!
Egyenlőre: Samsung 21,5" S22B300N LED, mellett vagyok...
Szerintetek?

Üdv. Roland

(#32099) prebuds válasza prebuds (#32009) üzenetére


prebuds
aktív tag

Valaki?

"Adott egy ag neovo e-17b monitor, kéne hozzá tápkábelt vennem, használt is jó. Mit kell keresnem pontosan, mi ennek a neve? Nem a hagyományos tápkábel, hanem 12 voltos, kör alakú, a közepén pedig tüske van. Ennyit látok a monitoron a csatlakozónál..."

Milyen csatlakozót kell keresnem, vennem? Nem tudom a nevét, így pl használtan sem tudok keresni/venni...

[ Szerkesztve ]

(#32100) StLui válasza zack (#32091) üzenetére


StLui
veterán

Azt írtam, kérdeztem pont, hogy az az egyetlen különbség, hogy az LG NEM fényes? Meg hogy nekem eddig csak fényes kijelzőim voltak és nem zavartak különösképpen.
Szóval csak a mattsága miatt nem vennék LG-t mert amúgy a kinézete nem tetszik, tudom másnak ez sokadrangú, nekem számít ez is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.