Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) vond válasza Assdak (#32400) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Annyit tudok mondani, hogy én nem sok értelmét látnám egy 4"-es váltásnak, miközben a felbontásom ugyanakkora maradna... 27"-re minimum WQHD... De ha Téged nem zavarnának a sokkal nagyobb pixelek, illetve az erős tükröződő felület, akkor hajrá... De mindenképp tekintsd meg vásárlás előtt...

Egyébként a 2412-es is jóval nagyobb érzetre, mint a 2311-es... Vízszintesen csak 1-2 mm-rel, de a függőleges +120 sor nagyon meg tudja dobni az érzést... Nap-mint-nap tapasztalom... :K

Ráadásul ezek az új U2412M-ek valami irtózatosan jól sikerültek... Szélesebb gamut, PWM mentes háttérvilágítás-szabályzás, visszafogottabb AG réteg, IPS-hez képest kiváló kontrasztarány...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32402) janika77


janika77
csendes tag

Sziasztok.Tanácsot szeretnék kérni.Teljesen járatlan vagyok a témában.Játékra,netezésre,filmnézésre szeretnék monitort 60%-ban 40%-ban tv -ként funkcionálna.Laikusként ezt a két típust néztem ki:
[link]
[link]
Annyit már kibogoztam,hogy más a paneljük.De fogalmam nincs ez mit jelent a gyakorlatban az én igényeimet és lehetőségeimet nézve.50 ezer lenne a körülbelüli határ.Ha esetleg tudna valaki segíteni melyiket válasszam azt nagyon meg köszönném.

[ Szerkesztve ]

(#32403) vond válasza janika77 (#32402) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem kérdés, hogy az IPS paneles LG-t... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32404) janika77 válasza vond (#32403) üzenetére


janika77
csendes tag

Köszönöm :R

(#32405) Firehand válasza RpPRO (#32368) üzenetére


Firehand
tag

szia!
Olvastam, egy gondom van vele, hogy a Dell U2412M monitorgurus hirdetésében a 24" nem ajánlják annyira játékra, a magas input lagg miatt. Ezért vagyok annyira tanácstalan, hogy mit válasszak. Viszont nagyon tetszett volna a 16:10 képarány. :)

De lehet, ha játékra is kell, akkor jobban járok a 23" változattal, nem?

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#32406) vond válasza Firehand (#32405) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az, hogy a 2312-es jobb játékra, az nem jelenti azt, hogy a 2412-es ne lenne alkalmas... Simán vehető ilyen területre is... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32407) tajcsi válasza StLui (#32398) üzenetére


tajcsi
senior tag

Mit nem lehet erteni? Olyan monitort keresek aminek szep, stilusos vekony kerete van, mint annak a HP, LG es azt hiszem AOC modelleknek... :U

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32408) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Mindig élvezettel figyelem, ha párhavonta valaki megpróbálja abszolút szinten definiálni a szép fogalmát. Tök jól szórakozok :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32409) Nyugdíjas válasza tajcsi (#32407) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megpróbálok "friss szemként" megvilágítani számodra egy másik nézőpontot. Nem gondolod-é, hogy valamit elárul az a "minta", miszerint a neked szépnek számító külsővel gyártott monitorok belülről mind hulladékok? Én elgondolkoznék ezen :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32410) brd válasza Nyugdíjas (#32408) üzenetére


brd
nagyúr

Én inkább sajnálkozással figyelem. Túl cinikus lennék...? :(

The only real valuable thing is intuition.

(#32411) StLui válasza Nyugdíjas (#32409) üzenetére


StLui
veterán

Mutatsz egy monitort ami neked tetszik, és jó is? (nem lesz belőle kötözködés, tényleg kiváncsi vagyok csak, másnak melyik, milyen teszik)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32412) fatallerror válasza tajcsi (#32407) üzenetére


fatallerror
addikt

ne variáld túl, vedd meg azt a dellt amit ajánlottak és lekapod a keretet és vékony lesz :K illetve szereld fel a falra és akkor talpát se látod, ilyen egyszerű.

am szerintem vedd meg azt amit linkeltél te magad

don't tell me what i can't do!

(#32413) tajcsi válasza fatallerror (#32412) üzenetére


tajcsi
senior tag

Jó sokat linkeltem.

Nyugdijas: na msot még azt egyem meg, hogy ami modern külsejű, annak belülről ratyinak kell lenni nem..tiszta logika :C

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32414) Isual válasza StLui (#32411) üzenetére


Isual
veterán

nem nekem címezted, de magam részéről mondanék egyet engedelmeddel, NEC PA231w :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32415) fatallerror válasza tajcsi (#32413) üzenetére


fatallerror
addikt

az az asus. inkább válaszd azt mint egy jó képű de neked külsőre nem tetsző monitort :K

don't tell me what i can't do!

(#32416) petata válasza tajcsi (#32413) üzenetére


petata
őstag

"ami modern külsejű, annak belülről ratyinak kell lenni"
Fordítva. Logika. :K

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32417) tajcsi válasza petata (#32416) üzenetére


tajcsi
senior tag

Megfordult a világ :P Az igazság, hogy nincs szivel 120+ezret adni egy monitorért de azé' jólenne a nagyobb felbontás... :B :P

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32418) stranger28 válasza brd (#32410) üzenetére


stranger28
addikt

2 órája zokogok. :DDD

(#32419) petata válasza tajcsi (#32417) üzenetére


petata
őstag

Rosszul értelmezted, próbáld másik oldalról megközelíteni! :D

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32420) Nyugdíjas válasza StLui (#32411) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Oké, nem jött be a próbálkozás :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32421) StLui válasza Isual (#32414) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm!
Elölről semmi gond nekem sem, tetszik, végül is mit várnék, egyszerű vékony keret legyen és kész, talp meg tényleg kinek mi tetszik, ez nem rossz végül is, de
hátulról, ami nekem! fontos, viszont nagyon ipari, ennyi részemről.
:R

Nyugdíjas: tényleg dobhatnál egy ötletet te is!

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32422) Isual válasza StLui (#32421) üzenetére


Isual
veterán

Én a hátulját nem szoktam nézegetni, de amikor igen, akkor bejön a krómozott NEC logó és a masszív, robusztus szerkezet innen is. Persze kinek a pap...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32423) brd válasza stranger28 (#32418) üzenetére


brd
nagyúr

Ugye milyen rossz olvasni? :)

Ezekkel van valakinek tapasztalata, ki mit vásárolna? Az ár ne számítson, és a képméret se, csak a képminőség, és a monitor általános minősége (ne legyen zongoralakk rajta, fényes/nagyon tükröződő kijelzője, ilyesmik, állíthatóság nem érdekel, megoldom). Vagy hasonló árban, ami IPS, de nem e-IPS (hanem mondjuk AH-IPS)?

LG 21,5" 22EA53VQ-P
LG 21,5" 22EA63V-P
LG 23" 23EA63V-P

Jól értem, tökmindegy, mert úgyis mindegyik AH-IPS?

The only real valuable thing is intuition.

(#32424) Füleske válasza brd (#32423) üzenetére


Füleske
addikt

Miért fontos neked az AH-IPS ?
Ha minőséget keresel miért az LG - ket nézegeted ?

(#32425) Isual válasza Füleske (#32424) üzenetére


Isual
veterán

hühühühűűű :D ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32426) stranger28 válasza Isual (#32425) üzenetére


stranger28
addikt

Idén hamarabb jött a Karácsony. :DDD

(#32427) Füleske válasza stranger28 (#32426) üzenetére


Füleske
addikt

Nemúgyvanaz , most a nyuszi tojta a posztot. :DDD

(#32428) batyesz


batyesz
tag

Ti hárman nem nagyon pártoljátok az LG-t. :DDD ;]

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32429) stranger28 válasza batyesz (#32428) üzenetére


stranger28
addikt

Csak vicc. :)

(#32430) brd válasza Füleske (#32424) üzenetére


brd
nagyúr

Nem biztos, hogy fontos, csak ahogy olvasgattam, ez az IPS legújabb változata. Nem kell feltétlenül LG, de kb. ezek vannak olyan áron (és ott), amennyit adnék most monitorért.

The only real valuable thing is intuition.

(#32431) Füleske válasza brd (#32430) üzenetére


Füleske
addikt

1.Legújabb nem egyenlő legjobb. A másik hogy hiába jó egy panel ha "egy pálcás" az elektronika mellette.
2. "Nem kell feltétlenül LG, de kb. ezek vannak olyan áron (és ott), amennyit adnék most monitorért." Rendben , csak akkor szerintem a minőséget felejtsd el.

(#32432) brd válasza Füleske (#32431) üzenetére


brd
nagyúr

Tényleg ilyen nehezet kérdeztem? :(

1. Tudom, nem is írtam, hogy a legújabb a legjobb, csak feltételeztem, de majd helyreraktok, ezért kérdeztem itt. Ezt is tudom, de a TN-nél minden jobb (nekem). Még talán a leggyengébb elektronikával bíró IPS is.
2. Nem mondtam sehol, hogy a csúcskategória kell. TN-t nem akarok, csicsás külsőt sem (nem érdekel, de magamat ne lássam benne - sem a kávában, sem a kijelzőben -, nem vagyok olyan szép), ezért kerestem adott áron IPS paneles monitort és beírtam ide, hogy eddig mit találtam, ill. kb. annyiért vásárolnék monitort, amennyit ezekért kérnek.

Hogyan kellett volna kérdeznem? 45-50k bruttó HUF között legalább IPS-est, milyet? Így érthetőbb a kérdés?

The only real valuable thing is intuition.

(#32433) kleinguru válasza brd (#32432) üzenetére


kleinguru
addikt

1. hozzászólás megvolt :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32434) Firehand válasza brd (#32432) üzenetére


Firehand
tag

Úgyis a Dell-t fogják ajánlani neked is.
Vagy a következő válasz lehetőség: ott van az első hozzászólás... abban benne van minden :-)
Én is ezt a választ kaptam.

Halkan megjegyzem: ma vettem meg a Dell U2312M-et a monitorgurunál. :-)
Most viszem haza, nagyon remélem, hogy a srácok jó ötletet adtak nekem.
Az 50-es kategóriába neked bele esik az U2212M. Estére remélem már több tapasztalatom lesz vele kapcsolatban.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#32435) Füleske válasza brd (#32432) üzenetére


Füleske
addikt

Na , akkor jól félreértettelek, bocsánat.
Így azt mondom bármelyiket veheted , minőségi különbség nem lesz.

Firehand : ok , hogy elvileg beleesik az 50k - ba a Dell , csak gyanítom ahol venné ott vagy nem esik bele vagy nincs is, különben írta volna. Amúgy tényleg az lenne a legjobb , ha mégis van és belefér a keretbe.
Amúgy nem fogod megbánni az U2312M - et . :K

[ Szerkesztve ]

(#32436) fatallerror válasza Firehand (#32434) üzenetére


fatallerror
addikt

nem bánod meg, a feketéje viszonylag gyenge de még így is az egyik legjobb monitor 50e körül

hihetetlen h még így sem olvassák el a kiemelt hsz-t h odavan tolva az ember pofája elé :B

don't tell me what i can't do!

(#32437) stranger28 válasza fatallerror (#32436) üzenetére


stranger28
addikt

Én már nem lepődöm meg ilyeneken.

(#32438) zack válasza brd (#32432) üzenetére


zack
nagyúr

Nézz rá az LG IPS237L-re, bár ennyiért már DELL is van. A többi LG nem veszi fel a kesztyűt a DELL-el ebben a kategóriában, de a 237L igen.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32439) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

ha adott egy laptop, kicsit fakónak és alacsony kontrasztúnak találom a képét, azon lehet segíteni kalibrálással?
azt már olvastam, hogy a színeken tud javítani a kalibrálás, de a kontraszton is tud valamennyit?

[ Szerkesztve ]

(#32440) brd válasza kleinguru (#32433) üzenetére


brd
nagyúr

Meg, és igen, jól sejti a topictárs, Dellt sajnos nem tudok venni ott, ahol szeretnék vásárolni (ha tudnék, nem is jöttem volna kérdezni, és fárasztani a topictársakat :) ), bár ahogy nézem, valahogyan meg kell oldanom, mert a U2312M nagyon jónak néz ki... :O

zack: Köszi', azt is megnézem.

The only real valuable thing is intuition.

(#32441) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok! Mindennapi használatra keresek monitort, SAMSUNG S22B300B jó lehet? Nincs semmi extra elvárás csak a HDMI port. S22A300B anno tökéletes volt nekem.

(#32442) Füleske válasza Sianis (#32441) üzenetére


Füleske
addikt

Szvsz nem fogsz különbséget találni a két monitor képe között.

(#32443) MPeter87


MPeter87
őstag

Üdv ismét!

A gurukhoz lenne egy kérdésem. A Dell U2312HM és az U2412M monitorok minimum fényereje közt látványos a különbség, jóval sötétebbre lehet állítani a 24-est? Nálam jelenleg egy U2312HM van, minimum fényerőn használom, de így is zavaróan fényes. Erre az is rátesz egy lapáttal, hogy az irodában egész nap egy régi fos Samsung LCD monitort bámulok, ráadásul 0 természetes fény és rengeteg neon mellett, így elég fárasztó a szememnek. :(
A fentiek miatt szeretnék váltani egy jóval alacsonyabb fényerejű, normális minőségű monitorra, de nem szeretnék sokat áldozni a dologra.

(#32444) vond válasza MPeter87 (#32443) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, jóval alacsonyabb a minimum fénysűrűsége a 2412-esnek...

És ráadásul most - ha új A00-ás revíziót veszel - már a PWM-es háttérvilágítás-szabályzás miatt sem kell aggódnod...

BTW a neon fények mellé én beizzítanék valami melegebb tónusú fényt is (pl. egy asztali lámpát), amit a monitor mőgé/mellé irányítanék... Az én szememre (és közérzetemre) egy nagyjából ugyanilyen környezetben felettébb jótékony hatást gyakorolt ez a lépés...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32445) Teaway válasza MPeter87 (#32443) üzenetére


Teaway
veterán

"0 természetes fény és rengeteg neon mellett"

Műszaki topic-ban vagyunk, tehát abban az irodában egy szál neon sincs.
Amire te gondolsz, az a fénycső.

Nincs itthon csokid??

(#32446) MR!!


MR!!
aktív tag

Üdv !

Haver Samsung(22") monitorján csak DSUB bemenet van és cserélni szeretné. Ő kicsit ragaszkodik a márkához és ezt nézte ki Samsung S22B300H ~39k.

De szerintem ez jobb LG 22EA53VQ-P ~39k. (mert: IPS, és HDMI is van rajta)

Szerintetek?

miszter

(#32447) Füleske válasza MR!! (#32446) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem is jobb. Mondjuk a hdmi vs. dvi egykutya .

[ Szerkesztve ]

(#32448) Isual válasza Ice&Lime (#32439) üzenetére


Isual
veterán

A laptop TN-ek a legelvetemültebbek, nemigen lehet rajtuk segíteni. Se a kontraszton - mondjuk az általában valamivel csökken kalibració után - se a színein, mert a többség távol van az sRGB standard színtértől.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32449) Ice&Lime válasza Isual (#32448) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ez nem valami jó hír. :( kicsit sem lehet segíteni rajta, hogy ne legyen olyan élettelen és zavaróan fehéres?
próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#32450) Isual válasza Ice&Lime (#32449) üzenetére


Isual
veterán

Én nem :N

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.