Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) stefyY


stefyY
őstag

[Megrendelve.] :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#32652) csoki


csoki
senior tag

Sziasztok!

Van itt valaki a monitorguru.hu-tól?

üdv: CSoki

(#32653) old_artist válasza csoki (#32652) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, jöhet akár privátban is (ha olyan jellegü) a kérdésed!

[ Szerkesztve ]

(#32654) deatom


deatom
tag

sziasztok!
Érdemes erre a monitorra lecsapni? [LG IPS231P] mivel az ára nem látszódik : 34 990 HUF, ingyenes szállítással :C Máshol ez 40k felett van kicsivel, de nemtom, hogy az outleten ill. a többi boltok által kínált monitorok között van-e valami minőségi különbség...Otthonra kellene tanulásra(word, excell, gondolom ez menni fog )film és játék. Egy régi CRT monitort váltana. :)

[ Szerkesztve ]

(#32655) tajcsi válasza stranger28 (#32633) üzenetére


tajcsi
senior tag

Meöö meöö mától kezdve +1 a karizmád nálam :D

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32656) StLui válasza old_artist (#32653) üzenetére


StLui
veterán

Van arra mód, hogy megnézzek egyszerre nálatok egy Dell 2412M-et és egy LG IPS277L-t?

Szeretnék 27-est, de abból csal az LG jöhet ár miatt szóba, viszont ha ott helyben látható különbség van a Dell javára, akkor (gondolom józan ésszel) amellett döntenék. Természetesen valamelyiket mindenképp elhoznám, nem szeretnék Pestre még egy utat.

Köszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32657) korcsi válasza stefyY (#32651) üzenetére


korcsi
veterán

Várjuk a véleményt majd róla, és semmi elfogultság ám!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32659) stefyY válasza korcsi (#32657) üzenetére


stefyY
őstag

Rendben.

Ezt fogja váltani. Kis különbség...minőségileg, mindenileg...bár még ez a Gabám is tökéletesen szolgál, ez szavam nem lehet rá.

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#32660) StLui válasza old_artist (#32658) üzenetére


StLui
veterán

Ok, köszönöm, akkor viszont nem kapkodok :) Be akartam rohanni holnap, mert már nagyon kéne valami, de így is két hete tökölök.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32661) stranger28 válasza fatallerror (#32646) üzenetére


stranger28
addikt

Részemről olvasni = olvasni és megérteni.

(#32655) tajcsi: :DDD

(#32662) gyuszmo1 válasza StLui (#32660) üzenetére


gyuszmo1
tag

sziasztok! a segítségetekre és tapasztalatotokra lenne szükségem. úgy néz ki hogy elviszik a régi monitorom Samsung SyncMaster 961BF 19" és utódot keresek kis ráfordítással. szívem szerint DELL U2312HM-et vennék de pénz szűke miatt az IPS paneles nem játszik. kinéztem egy monitort de nem tudom hogy érdemes e belefolyni.ha kis előrelépés az is rendben csak a meglévővel legyen legalább azonos de inkább jobb,ne legyen visszalépés. kinéztem egyet mit szóltok hozzá? LG W2343T ha hasonló árban tudtok jobbat azt is szívesen veszem. mondjuk 30K a MAX.

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#32663) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
Az a kérdésem hogy monitort szeretnék majd venni 40k körül és melyik lenne jobb LED vagy IPS? Illetve miket érdemes nézni tulajdonságoknál?Illetve az ajánlott márkák?

Xbox One: bandymnc

(#32664) vond válasza gyuszmo1 (#32662) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez lesz a Te monitorod...
És még IPS-es is, na mit szólsz? :)

(#32663) bandi0000: Neked ugyanez újban... Vagy ha jó az (alig)használt is, akkor beleférhet egy 23-as is a fenti placcról...

Jahhh, az IPS a panel, a LED meg a háttérvilágítás típusa, szóval helyesen úgy szólna a kérdésed, hogy CCFL vagy LED... Paneleknél meg TN vagy IPS vagy xVA...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32665) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

SOS monitorvásárlás esete áll fenn, kérlek segítsetek nekem. Ma lettem megbízva szülők által, hogy 7végére vigyek nekik haza valamilyet, és ez nem a szomszéd város. :)
Jelenleg egy 17"-os Samsung Syncmaster-t használnak, pontos típusát nem tudom, de mivel nehezen olvasnak, még azt is "csak" 1024x768-as felbontáson. Most egy nagy monitort szeretnének vásárolni, értem ezalatt a 21-22-24"-os kategóriát. Egyértelműen munkára (főként office), netezésre lesz használva, játszani pl nem fognak rajta, meg filmezni sem. Ha a keret rá 40 környéke (esetleg 50, ha megéri az a pluszpénz), akkor milyet javasolnátok nekik?

Másik alternatíva, hogy egy kis pénzt hozzátéve nézek magamnak monitort, és a mieink (párom és én) közül valamelyiket hazaadjuk nekik, ezeknek sincs semmi bajuk. Az egyik Samsung 226BW, a másik pedig LG Flatron 2253TQ.
Ha ez az eset áll fent, akkor mit javasoltok? Ha magamnak kellene választanom, lehet az IPS panel mellett voksolnék, elvégre ezt nem 2 évre veszem. (Viszont azzal sincs tapasztalatom, hogy mekkora különbség van közte és a TN között.) Viszont szoktam játszani is a munka mellett (Visual Studio), filmezésre is ezt használjuk jelenleg, szóval elég széleskörű a jelenlegi monitorom felhasználása, ezt kellene kiszolgálnia, ha újat veszünk, mert tv egyelőre nem fog beleférni a keretbe sajnos.

Kérlek javasoljatok nekem mind2 lehetőségre típust, illetve tanácsot, hogy ti melyiket csinálnátok a helyemben. :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32666) bandi0000 válasza vond (#32664) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Jó köszönöm, meg láttam itt a ph-n 3D Lg monitort annak van valami értelme 23"-on?

Xbox One: bandymnc

(#32667) vond válasza A_ScHuLcZ (#32665) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A szülőknek én vennék egy régebbi, de komolyabb S-PVA-s, vagy IPS-es cuccot, frankó betekintési szögekkel, nyugodt képpel, 5:4-es oldalaránnyal, jó nagy pixelekkel, 1024 sorral... Ez mind-mind ideális lenne az office+net kombóra... :K Pl. 1, pl. 2 (ha lesz újra), pl. 3 (ha jön belőle)...

Szerintem teljesen felesleges ilyen célra egy új wide monitort leakasztani... Anyósomnak pl. egy a fentihez hasonló EIZO-t vettünk karácsonyra huszonpárezerért, és máig odáig van érte... :)

A második variációra én minima egy Dell U2312HM-ben gondolkodnék, de ha - ahogy írtad - hozzá tudsz egy kicsit kanyarintani, akkor inkább egy új revíziós U2412M (az egy nagyon pöpecül sikerült darab)... Munkára jobb is lenne a 16:10 - 1920x1200... IPS panel, nagyon jó színtér lefedettség, PWM mentes háttérvilágítás-szabályzás, IPS-hez képest kiváló fekete » kontrasztarány, nagyon jól leszabályozható fénysűrűség, stb... Abszolút bestbuy a maga kategóriájában... :K

(#32666) bandi0000: Ha engem kérdezel, biza' nincs értelme... Engem akkor fog majd érdekelni a háromdééé, ha tényleg ott császkálhatok a képben, és kerülgethetem a tárgyakat, embereket... :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32668) gyuszmo1 válasza vond (#32664) üzenetére


gyuszmo1
tag

úgy látom én is hogy ez az én monitorom. köszönöm! :R
most már csak az én monitorom vigyék el a hétvégén! (remélem a srác nem olvassa ezt a fórumot mert még meggondolja magát :D )

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#32669) A_ScHuLcZ válasza vond (#32667) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Azért ezeknél nagyobb felbontású kellene. Ezért írtam, hogy akár 24"-os felbontásban is lehet gondolkodni, és például 1680x1050-es felbontásban. Kíváncsiságból a saját 22"-esemen állítgattam a felbontást, és arra jutottam, hogy 1680-on még lehet kicsinek tartanák a betűket, de 1400x900-on például már biztos olvasható számukra.
A nagyobb felbontásra amiatt is szükség lenne, hogy anyum mostanában autocad-es terveket kap, amit ugyan szerkesztenie nem kell, de nézegetővel elég sokat szokott rajta böngészni, és külön emiatt kérték, hogy nagyobb felbontású monitort nézzek, de olyat, amit olvasni is tudnak könnyen.
A windows betűméret növelési kísérlet is kudarcba fulladt, mert sajnos a számlázóprogramjuk nem veszi át a beállítást semmi módon, abban pedig nem lehet ilyet állítani sajnos.

Második lehetőséghez: ezek sajnos nem férnének bele, de egy olcsóbb ISP paneles szóba jöhet, vajon 24-esben kapok olyat mondjuk 40 körül? Böngészgetek 1 kicsit.

Amit vond kolléga linket pár hozzászólással korábban, az elég szimpatikus, bár kicsit kisebb, mint a mostanim, filmezés miatt ideálisabb lenne a 24", mert ágyról szoktuk nézni.
Apropó, a Dell amit mutattál 8ms-es, az játéknál nem túl előnyös, nem?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32670) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#32669) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Bocsi, mind2 te voltál, azaz vond. :)

Ugye itt vagy még? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32671) vond válasza A_ScHuLcZ (#32670) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt, de már alszok... :D
Komolyan, az előbb a billentyűzetről szedtem fel a fejem... ;]

Úgyhogy holnap, vagy majd jön valaki más... Bocsesz...

Zzzzzzzzzzz...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32672) El Kebir válasza A_ScHuLcZ (#32669) üzenetére


El Kebir
őstag

"1680-on még lehet kicsinek tartanák a betűket, de 1400x900-on például már biztos olvasható számukra."

... azért jó ha tudod, hogy az 1280*1024 kicsivel nagyobb felbontást jelent, az 1440*900-nál.
19"-os 5:4-es monitor magassága akkora, mint egy 23"-os 16:9-nek, tehát egyáltalán nem kicsi, csak nem olyan széles.

ha nagy felbontás és nagy pixel kell egyszerre, akkor 26-27" fullHD, az tudja mindkét tulajdonságot, vagy ahogy írod a 24" 1680*1050 lenne hasonló, csak olyat nem nagyon gyártottak.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32673) A_ScHuLcZ válasza El Kebir (#32672) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Jogos, egy kicsit tényleg nagyobb, és talán munkára még alkalmasabb is, de attól tartok azon sem tudná olvasni a betűket. Abból indulok ki, hogy apum 19"-os 4:3-as Samsungot (913N) használ 1280x1024-es natív felbontáson, de anyumnak ott is kicsik a betűk, akkor lehet az ajánlott 5:4-eseknél is ez lenne a helyzet, és most igazság szerint neki szeretnénk új monitort venni.
Amin jól látná a natívot, az szerintem egy 27-es, de az már hatalmas, nem lehet belátni, és nem tudja az asztalán távolra rakni sem, magamnak sem vennék olyat, 24 a plafon.
Szóval tanácstalan vagyok, lehet elviszem a saját 22-esemet haza, hogy nézzék meg milyen lenne az ideális, én inkább legközelebb viszek haza nekik egyet. Vagy marad otthon az, és magamnak veszek 22-24 körülit, esetleg ISP panelest.
Filmezésnél a feketében van valami különbség TN és ISP között, vagy az hasonlóan "szürke" mindkettőnél?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32674) vond válasza A_ScHuLcZ (#32673) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jó lesz az a Samsung is 5:4-esnek (1280:1024=5:4)... :)

Egyébként ennél nagyobb pixelméreteket már nem nagyon fogsz találni... Max. a 27"-es 1920x1080-at (bár ott se sokkal nagyobb)... De ugye ekkorát meg nem akartok/tudtok venni...

Meg lehet még próbálni a nem natív felbontásokat is, pl. egy 23-as FullHD cuccon az 1600x900-at, vagy akár az 1280x720-at, vagy a mostani 19-esen az 1024x768-at, de azért itt eléggé fos lesz a kép, főleg szövegolvasáshoz...

Ezenkívül a közelebb ülést tudom ajánlani, vagy Uram bocsá' a szemüveget...

Egyébként ITT tudsz pixelméreteket, felbontásokat, méreteket számolgatni... A "dot pitch" legyen 0.3 körül és akkor már jók vagytok szerintem... 1280x1024-es 19"-esen pl. majdnem 0.3...

Ha magadnak vennél egy kicsit komolyabbat/nagyobbat, akkor bizony érdemes (itt is) nem TN panelben gondolkodni, hanem IPS-ben (nem ISP), vagy ha nagyon fontos a mély fekete, akkor valami jó xVA paneles cuccban... De ebben a kategóriában általános képminőségben azért az IPS jobb...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32675) I3EI\ICE válasza A_ScHuLcZ (#32673) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Az én tapasztalataim szerint az IPS-ek többsége egyértelműen jobb feketét ad, mint a TN-ek. Sajnos azonban e tekintetben nagy eltérések vannak a különböző típusok közt belépő kategóriás IPS-eknél . A Dell U2211-nek például elképesztően jó feketéje volt, míg az LG IPS236V-nek talán még rosszabb is, mint az átlag TN-é. Minden esetre szerintem nagy előny, hogy az IPS-ek többsége egészen alacsony fényerőn is jól teljesít színhűség és kontraszt tekintetében, míg -tapasztalataim szerint- a TN-ek sokkal jobban "elmásznak" minimum közeli fényerőn. Filmezésnél szvsz óriási előnyei vannak a legolcsóbb IPS-eknek is a TN-nel szemben, mert ha nem minden esetben egyedül akarsz videózni, akkor rögtön elég nagy hangsúly kerül a betekintési szögek jelentősségére, amiben nagyon kevés TN teljesít elfogadhatóan, míg -az IPS glow-t leszámítva- a legolcsóbb IPS-ek is remekül szerepelnek ilyen téren.

Szerintem egyébként elkerülhetetlen lenne valahol kompromisszumot közni a szülők monitorját illetően. Nagy pixelek, és nagy felbontás nem fog menni nagy monitor nélkül. Szerintem a 27col FullHD remek megoldás lenne legfeljebb néha egy kicsit hátrébb kéne gurulni a székkel (az állíthatatlan betűméretű alkalmazás használatakor meg újra kicsit közelebb).

(#32676) #63463168


#63463168
törölt tag

Segítségeteket kérem. 22-23 colos full HD monitor vásárlása előtt állok..Multimédiára keresek monitort.
Követelmény:
-Szemkímélő legyen,
-Blu-ray lemezek lejátszása, megjelenítése, HD videoszerkesztés (Sony Vegas),
-Fotoszerkesztés (Photoshop, VueScan + retus programok használata),
-elfogadható színhűség.
(Játék és 3D feladatra nem használnám!)
-Tükröződés- és csillogásmentes legyen, (a kerete és az állványa is)
-magyarországi garancia

A DELL mint márka - az előzőekben általatok leírtak alapján - nagyon szimpi, de sajnos vidéken lakom, nem nagyon tudom megnézni "élőben". Mielőtt valamelyik DELL típust megrendelem a tanácsotokat szeretném kérni, jól választok e? Esetleg milyen más gyártmányt, (típust) javasolnátok?
Hol érdemes megvenni a cuccot?
Kincstári keret: 70 EFt

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#32677) Nyugdíjas válasza #63463168 (#32676) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ön nyert! DELL U2412M

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32678) vond válasza #63463168 (#32676) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dell U2312HM + kalibráció és pixelgarancia összesen 57-58 ezerért...

De ha sikerülne leszurkolnod még pár ezrest, akkor 75-76 körül már 16:10-es, 1920x1200-as U2412M-et is kaphatsz, természetesen kalibrációval és pixelgaranciával együtt... Ez utóbbi nem csak méretében és felbontásában jobb...

Mindkettőből favorizáld a legújabb revíziókat... Azokkal jársz a legjobban...

A két ajánlott boltban ( 1 | 2 ) tudni fogják, hogy mi kell Neked, és a kalibrálást is profin megoldják...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32679) A_ScHuLcZ válasza vond (#32678) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ezek a Dellek mennyivel jobbak az LG-knél, például ennél? Persze ha az árát is nézzük, mert a Dell U2312HM árából majdnem kijön 2 ilyen, ez azért nem mindegy!

Saját célra nézelődök most monitorok közül, mert szerintem az lesz, hogy az egyik sajátot hazaadom szülőknek, és jövő hét kedden fizu után veszek magamnak valamilyet. Jelenleg a korábban említett LG az elsődleges kiszemelt, bár szívem szerint méretben nagyobbat vennék, ez méretben apró visszalépés a 22-es után, pedig ágyról filmezés miatt minimum 24 lenne az ideális, vagy még nagyobb.

Felhasználás: office, visual studio, film, játék és amatőr szinten videószerkesztés

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32680) vond válasza A_ScHuLcZ (#32679) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az IPS236 több sebből is vérzik... Ultra gagyi talp és káva, 6-700 az egyhez kontrasztarány (magas fekete szint), gyenge gyári színhelyesség (kalibrálással javítható valamelyest), magas válaszidő, PWM-es háttérvilágítás-szabályzás, alternatív frekik támogatásának hiánya, és még biztos van pár dolog...

Azt meg nem értem, hogy miért is kerülne kétszer annyiba a 2312-es Dell... A használt IPS236 40 ezer, az új U2312HM meg 54...

Azt még azért hozzá kell tennem, hogy a mostani monitorodnál nagy valószínűséggel a fenti LG is sokkal jobb lenne (bár akkor már inkább keress IPS231P-t, vagy IPS237-et), de ha valahogy meg tudnád oldani, akkor azért jobban járnál minima a 2312-es Dell-el... A 2412-es meg egyenesen kurvajólenne... :)

Ne feledd, általában nem pár hónapra vesz az ember monitort...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32681) A_ScHuLcZ válasza vond (#32680) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Bocsbocs, rosszat linkeltem, fárasztó volt a nap, ezt akartam, amit te is ajánlottál korábban egy kollégának! Róla írtam, ezért mondtam, hogy méretben visszalépés lenne a 22-esemhez képest.

TESZT

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32682) vond válasza A_ScHuLcZ (#32681) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na az IPS224 30 ezerért már sokkal jobban hangzik... :K

De most akkor melyik is a Te monitorod? Miért lesz méretileg visszalépés? Esetleg a 21,5 - 22 inch miatt? Az semmi, észre sem fogod venni...

Viszont az már jobban zavarna szerintem, ha a 22" 1680x1050-ről váltanál, mert sokkal kisebbek lennének a pixelek az IPS224-en... De akár hamar hozzá is szokhatsz...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32683) A_ScHuLcZ válasza vond (#32682) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A fullhd-s az enyém, tehát méretügyileg nem lesz visszalépés. Most még gyorsan itt a cégnél beültem egy 24-es elé, használtam kicsit, hát mit ne mondjak jobb élmény, mint a 22-esem otthon. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32684) vond válasza A_ScHuLcZ (#32683) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"ezért mondtam, hogy méretben visszalépés lenne a 22-esemhez képest"
"a fullhd-s az enyém, tehát méretügyileg nem lesz visszalépés"

Most én vagyok a hülye, vagy ez a két állítás totál ellentétes egymással?

Jó lenne már pontot tenni az ügy végére, mert úgy érzem, inkább visszafelé haladunk... :)

Személyes megtekintést Budapesten nem tudod megoldani? Az lenne ám az igazi...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32685) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#32683) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Pixelméretügyileg. Tényleg nem tudok ma írni. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32686) stefyY


stefyY
őstag

Barátnőmtől idézek a Benq GW2250E-vel kapcsolatban: Jó nagy fénye van. Nos...A Gabámhoz képest bőven. Szépek a színek, a betekintési szög is...hálistennek hibátlan darabot kaptam. :DD 720p után fura az 1080p, de megszokható.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#32687) VadTulok


VadTulok
csendes tag

Sziasztok, egy ViewSonic VP930b-ről váltanák nagyobb képernyőre - úgy méretben, mint felbontásban. Na jó, súlyban nem feltétlenül - helyszűke miatt váltottam egy Sony G500-asról... :W
Nagyjából 24-27" közötti képátlójú igáslóra gondoltam - ha van már 4K felbontással, jöhet :) egy nagyjából 125dpi-s laptopot nyúzok, igaz azt egy kicsit közelebbről nézem.
Felhasználás:
-nagyobbrészt programozás (apró bötük világos és sötét háttérrel: IDE+terminál)
-néha filmnézés
-néha-néha képszerkesztés - (családi képek vágás NEFF/RAW fehéregyensúly beállítása, szóval csak hobbiszinten)
-s minden szökőévben egy kis fps - gőzleeresztésnek

Jelenleg melyik monitorok a legjobbak ilyen 'mindenesnek'?

Az ár nem megkötő tényező, az ár/érték+minőség annál inkább. Ha lehetne egy lapos G400-ast - G500-ast venni ..... tudom, tudom, álmodik a nyomor.

[ Szerkesztve ]

(#32688) vond válasza A_ScHuLcZ (#32685) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dehát méretben sem lenne visszalépés, nem?
Van két 22-esed, és akarsz egy 22-est... Most akkóóó' mivaaan? :D
Nem értem én már ezt...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32689) Isual válasza VadTulok (#32687) üzenetére


Isual
veterán

Dell U2713HM

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32690) A_ScHuLcZ válasza vond (#32688) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

21,5-est :) Jó jó, tudom az a fél " szinte észrevehetetlen, de szívem szerint 23 vagy 24-est vennék, ha lenne valami bestbuy darab, hasonlóan ehhez az IPS224-eshez, ilyet ajánlj nekem esetleg, ha tudsz. Mivel mint ahogy te is mondtad, monitort nem 1-2 évre vesz magának az ember, tévét pedig egyelőre nem fogok tudni venni itthonra, filmezéseket megoldjuk majd erről a vásárolandó monitorról.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32691) vond válasza A_ScHuLcZ (#32690) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bestbuy 23-as? Dell U2312HM... ;]

Ha nagyon nem fér bele, akkor esetleg EZ vagy EZ monitorguru demo monitorokból, EZ vagy EZ outlet üzletből...

Újonnan viszont EZ sem rossz 43-ért... Sőt, szerintem nagyon jó ár érte... ITT ugyanez 44-ért... Ráadásul ez egy kicsit komolyabb is, mint a fentiek... Emelhető, forgatható, dönthető, stb...

Meg van itt egy újdonság is 46-ért, egy szintán elég új 50-ért, na és 52-ért meg már tunereset is kapsz...

Néha szokott lenni még 23-as AOC IPS is negyven párezerért, az sem olyan rossz...

Nagyjából ezek a 23-as IPS-ek vannak a Dell-nél egy kicsit olcsóbban... De azért ezeket mind-mind veri az U2312HM... Nem akkora különbséggel, mint pl. IPS a TN-t, de azért jobb...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32692) A_ScHuLcZ válasza vond (#32691) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ez jó kis összefoglaló lett köszönöm! :)

Értem én, hogy jó az a Dell, csak most nem állok úgy anyagilag, hogy beleférjen, csúnya kiadásaim voltak. Ez az egész most csak egy hirtelen jött ötlet volt azon felindulva, hogy szülők megbíztak monitor kereséssel. Áfá-s hely nekem előny, mert le tudom iratni róla, és azt számoltam, hogy a jelenlegi 2db monitorunk (Samsung 226BW és LG W2253TQ) 18-20 körül meghirdethető, eladható (legalábbis remélem, pár hónapja ilyen árakon keltek el itt ph-n ezek a típusok), mert nincs hibájuk, és ezek után akár vehetünk 2db-ot ebből a kedvező árú IPS224-ből minimális ráfizetéssel. (kb 5-6ezer/db) Tehát minimális ráfordítással, durván 10-12ezer Ft-ból kicseréltethetnénk mind2 monitorunkat IPS panelesre, ami szerintem nem rossz üzlet, és bnőmnek nem is jönne rosszul, mert mostanában képszerkesztéssel kezdett foglalkozni a sulis tanulmányai miatt.
Szóval ehhez képest kicsit erősnek érzem, hogy több mint 20ezret kellene költeni 1db monitor cseréjére, ha Dell-t szeretnék, míg az előző verzió ennek a negyedéből meglenne. Csak hogy értsd a gondolatmenetemet. :)
Ez persze nem zárja ki, hogy 1-2 éven belül váltanék komolyabb, nagyobb monitorra, amikor jobban megengedhetem magamnak anyagilag, és akkor esetleg vennék egy ilyen 24-es Dell csodát, ami most egyáltalán nem fér bele, viszont az LG is nagy előrelépés lenne az IPS miatt.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32693) andrisms


andrisms
aktív tag

Kedves DELL U2311H tulajok!

Valaki tegye meg legyen szíves, hogy leméri a monitor hátulján lévő két adatot:

A: a monitor tetejétöl a szellőzőnyílás aljáig tartó méret, teljesen függőlegesen, nem a dőlésszöget követve
B: a szellőzőnyílás aljától a tartó legtetejéig, függőlegesen-mint ahogy a képen jelöltem
és a szellőzőnyílásnál egy lyukat, hogy milyen széles(pár mm)

lemérném én is de vidéken vagyok, monitor meg Pesten, és elég fontos lenne kiderítenem ezt.

Nagyon hálás lennék érte, és egy pár hét múlva ki is derülne miért kértem :)
Köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

(#32694) pifu76


pifu76
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, ez a monitor: Benq XL2410T 3D támogatja az AMD HD3D-t? Mert csak akkor venném meg. 7870-es karim van.

(#32695) vond válasza andrisms (#32693) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ejjjj, de szexi ez a monitorhátsó... :) Ez a design/forma azért nagyon ott van, főleg a sok csilli-villi, ultragagyi csillogós, ropógós szar mellett... Perdig nem is egy felsőkategóriás kijelzőről beszélünk...

Nos, lemértem Neked gyorsan:
(nem tizedmilliméter pontos adatok)

A = ~50 mm
B = ~100 mm
C = ~1 mm

(#32692) A_ScHuLcZ: Na most már azért jobban képben vagyunk... :)
Nagyon jók lesztek egyelőre két IPS224-gyel is... :K
Aztán - ahogy írod - később, ha már van keret és igény is, akkor beújíthatsz valami mégkomolyabbat...

Sok szerencsét a monitorvásárlás(ok)hoz!

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32696) fatallerror


fatallerror
addikt

tvcalculator.com-al mi lett, elköltözött? már bugos volt hetek óta, volt h elment az oldal a monitorok nézegetésekor aztán a tesztképek se jöttek be

don't tell me what i can't do!

(#32697) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Vond, elnézegetve szülőknek lehet megfelelő lesz egy 22"-os 16:10-es 1680x1050-es monitor, azon szerintem olvasható a szöveg számukra, de ez ki fog ma derülni, teszt gyanánt elvisszük haza a sajátot, hogy megnézhessék. Ezekből melyiket javasolnád munkára és netezésre?
Illetve ha veszünk ilyet, az mennyivel produkálhat szebb, olvashatóbb képet, mint a jelenleg meglévő Samsung 226BW, ami annak idején nagyon jó vételnek számított a TN+Film miatt? Ezt amiatt kérdezem, hogy érdemes-e megfontolni, hogy ezt odaadjam nekik, vagy inkább újat keresünk, amit számlával, áfát leiratva meg tudnak venni?

Ebben segíts nekem kérlek, bízok a tapasztalatodban. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32698) andrisms válasza vond (#32695) üzenetére


andrisms
aktív tag

Tényleg szép darab. :)
Köszi szépen hogy lemérted!
:R

(#32699) vond válasza A_ScHuLcZ (#32697) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Újabban nem nagyon adnak ki 1680x1050-es monitorokat, prémium panellel meg főleg nem... Első ötletként egy pár évvel ezelőtti IPS paneles Dell 2209WA jut eszembe... Az elég korrekt monitor volt, jó nagy pixelekkel, viszont - ha jól emlékszem - egy kicsit erős minimum fényerővel... Persze ez akár még meg is felelhet, illetve némi kontrasztvesztés árán redukálható is...

Használtan néha fel szoktak bukkani, itt van pl. egy elvileg jelenleg is futó hirdetés (két helyről):
(de ugye itt a számla felejtős)

http://www.expressz.hu/ujszeru-dell-2209wa-garancia-2013-12-13-22-tft-lcd-monitor-33318892/

http://aprod.hu/hirdetes/dell-2209wa-22-ips-4xusb-forgathato-2013-12-13-garancialis-IDC8Kh.html

Bocs, de valamiért nem megy a linkelés a ProHardveren, és más funkciók is elég érdekesen működnek...

Nos, ettől függetlenül én változatlanul egy jobb paneles 19" 1280x1024-es használt cuccot javasolnék a szüleidnek, nem utolsó sorban huszonpárezerért...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32700) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok.
Visszatértem, egy kis megerősítés reményében.
Nagyon jó áron találtam egy DELL U2311H Ultrasharp típusú monitort, nagyjából 20.000Ft-al olcsóbban tudnék hozzájutni, mint az eredetileg kiszemelt ugyan ilyen méretű vadi új LED IPS Lg monitorhoz. Gondolom akkor ezt vegyem meg inkább.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.