Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Isual válasza StLui (#32100) üzenetére


Isual
veterán

Akkor Acer vagy Dell. Utóbbi valamivel nyugodtabban ajánlható, jobb minőségű, de ezen a szinten talán az Acerrel se lőnél nagyon mellé. Azert én inkább a Dellt ajánlom.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32102) StLui válasza Isual (#32101) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm! 75 is már túl van a kereten, de nagyon szeretnék 27"-t ezért annyit ráköltök, sajna a valóban nagyon szép, és nyilván jó paraméterű Dell majd 100-zal már nem fér bele.
Köszönöm mindkettőtöknek, egyszer remélem kipróbálok egy matt kijelzőt is, kíváncsi lennék rá! :R

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32103) El Kebir válasza prebuds (#32099) üzenetére


El Kebir
őstag

"mi ennek a neve? Nem a hagyományos tápkábel, hanem 12 voltos, kör alakú, a közepén pedig tüske van"

egyenáramú tápcsatlakozó...kör alakú, a közepén pedig tüske van. :U
a mérete a lényeg nem a neve, ilyen lehet 5.5x2.5mm. (keresés alapján)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32104) schawo válasza prebuds (#32099) üzenetére


schawo
titán

A táp adapter megvan, csak sz összekötőkábel hiányzik? Ha nincs adapter sem akkor íme egy: [link]

Szerk: Bár ahogy nézem (#32103) El Kebir válaszát, a csatlakozó nem jó rajta: 5,5mm x 2,1mm, magyarul a belső tüske átmérője nem passzol. Ezzel amúgyis gond lesz, mivel a 5,5mmx2,5mm nem szokásos csatlakozóméret, ilyenben ritkán lehet találni legalább 3,5A-es tápot. Nekem is van olyan eszközöm, aminek ez a vastag csatlakozótüskéje van, szívok is vele eleget. Lehet, hogy forrasztás lesz neked a megoldás.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32105) I3EI\ICE válasza matyiroli (#32098) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Egy ötössel többért, már ugyanekkora IPS-t kapsz, úgyhogy nem ajánlom azt a Samsungot.
Mindemellett ajánlom figyelmedbe eme topik első hozzászólását.

(#32106) Aku-Aku


Aku-Aku
tag

Segítsetek, miért ne vegyem meg ezt a monitort?

ProLite XB2485WSU

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#32107) kormi0312 válasza Daffni2 (#2) üzenetére


kormi0312
senior tag

sziasztok,

monitort szeretnék venni és kérném az ötleteket, tanácsokat, tapasztalatokat az alábbi paraméterek alapján
- 50k és 60k közötti érték
- 22" és 24" közötti méret
- játékra és filmre kell csak, semmi professzionális felhasználás
- lehetőleg IPS panellal (vagy ami jelenleg szép képet ad :D )

látatlanból a Dell U2312HM néztem ki, de nem riadnék vissza ha lenne a monitornak 3D "képessége". LG gyárt ha jól gondolom hasonló árfekvésű monitorokat 3D-hez (LG D2343P), viszont nem tudom hogy mennyire gyengébb/erősebb mint pl a Dell U2312HM?!

kérlek osszátok meg a véleményeket, tapasztalatokat.
köszi előre is!

(#32108) prebuds válasza schawo (#32104) üzenetére


prebuds
aktív tag

Köszi Neked és El Kebirnek is! Nézem a linket, de nekem nem egyértelmű, hogy 5,5x2,5 ös lenne, az s-17-re írták ezt a méretet, nekem meg e-17 van, nem tudom, ehhez uaz kell-e.

Ha a szélesebb kell, ezt az egyet találtam egyelőre MO-n: http://www.adapter24.hu/lcd-monitor-adapter-12v-3a-utangyartott-p149.html

Ez viszont jó drága. Ráadásul sokféle amperes van, nem tudom, ehhez milyen kéne, az ok, hogy 12 volt, de hány amperes?

Én eladnám ezt a monitort, de ha veszek még hozzá kábelt is, még lehet, hogy ráfizetek...

[ Szerkesztve ]

(#32109) prebuds válasza prebuds (#32108) üzenetére


prebuds
aktív tag

Közben kiderült, egy ismerősömnek valszeg ugyanez a monitorja van, úgyhogy megnézem, ha tényleg, akkor az ő töltőjén látom, milyen kellene nekem.

(#32110) korcsi válasza Aku-Aku (#32106) üzenetére


korcsi
veterán

Mennyibe kerülne?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32111) Aku-Aku válasza korcsi (#32110) üzenetére


Aku-Aku
tag

103.000 Ft. Ki tudnám fizetni, nem ez a gond, hanem az, hogy találtam egy másikat ami olcsóbb is, és még jobbnak is tűnik.
Dell U2412M 24" Ez kb. 76.000 Ft.

Ha az árat nem nézzük, szerintetek melyik, a jobb?
Vagy mit tudnátok javasolni a kb. 80.000-100.000 árkategóriában, amelyik 1920x1200 felbontással bír, IPS panelje van, nem túl lassú (tehát filmre és játékra is jobb az "éppen megfelel" osztálynál)?

[ Szerkesztve ]

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#32112) prebuds


prebuds
aktív tag

Van egy Samsung Syncmaster 913v laposképernyős monitor, gépre dugva azonban kékség jelenik meg a képernyőn. Ha megnyomom a monitor gombjait, kissé változik a szín/csíkozás, tehát valamit reagál, meg a gép felállásakor is másféle kék színeket mutat. Gondolom hibás.

A géppel, kábellel nincs semmi gond, mert más képernyők tökéletesen mennek rajta. Szerintetek érdemes ezzel valamit kezdeni, javíttatni? Vagy csak alkatrészként lehetne eladni?

köszi

(#32113) I3EI\ICE válasza matyiroli (#32098) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Bocsánat, nem egy ötössel többért, hanem tán még olcsóbban is megkapod az ugyanekkora, de IPS paneles LG IPS224V-t.

(#32114) korcsi válasza Aku-Aku (#32111) üzenetére


korcsi
veterán

A linked nem jó monitorra mutat, de gondolom nem arra a gondoltál.
A Dell főleg ennyivel kedvezőbb áron nekem jobb vételnek tűnik, a két monitor számomra hasonló paraméterekkel rendelkezik. 24", IPS, 1920x1200, sRGB, nagy vonalakban.

Az ajánlott üzletekben (monitorguru, oázis computer) még olcsóbban megkapod.

Ja nem, az Iyama-ba van hangszóró :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32115) Aku-Aku válasza korcsi (#32114) üzenetére


Aku-Aku
tag

Javított link:
Sokkal jobb link
Írtam, hogy AZ ÁR NEM SZÁMÍT. Ennek fényében hogyan értékelnél, tennél különbséget?
Másik monitort nem tudsz ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Két egyenes közt a legrövidebb pont az út.

(#32116) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sikerult osszegyujtenem az Isual altal korabban ajanlott NEC P232W-re a penzt. Persze azt mar sajnalattal konstatalom, hogy felment az ara. :W
Viszont idokozben jot egy Dell U2713H monster, ami Wide-gamut-os, es 27 colos. Hobbiszinten foglalkozom grafikaval, nagyreszt a NetBeans fut a szokasos irodai programcsomagokkal, es persze HD filmek miden mennyisegben idonkent egy kis jatekkal megfuszerezve.
Mivel a monitort tobb okbol sem tudom megtekinteni, igy benneteket kerdeznelek a fent vazolt felhasznalasi teruletre, szivetek szerint melyiket vennetek meg? Nem ketseg, hogy a NEC draga (nagyon draga) de vitathatatlanul a ma letezo legjobb 23-as ISP kijelzo. A Dell nagyobb, WG-s aminek egyelore nem tudom, hogy hosszu tavon mennyire vennem hasznat...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#32117) kleinguru válasza Archttila (#32116) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha nagyobbrészt dolgozol, akkor mindenképp a Dell a magasabb felbontás miatt.
Ha a játékra írni fogják, hogy sok, és nem éles, nem natívban, akkor gondolj arra, hogy 1280x720 is megy natívban és a játék is szép:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32118) cyberkind


cyberkind
félisten

Hahó, valaki ?
[link]

Paranormal Cocktivity

(#32119) korcsi válasza kleinguru (#32117) üzenetére


korcsi
veterán

Én próbáltam egyszer "félnatívba" a monitort (1920x1080 -> 960x540) és az eredmény nem volt valami szívet gyönyörködtető. Persze lehet a GPU skálázás zavart be.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32120) stranger28 válasza korcsi (#32119) üzenetére


stranger28
addikt

Messze van a natívtól, nyilván, viszont játéknál, ahol le kell vegyed, teljesen jó.

(#32121) matyiroli válasza I3EI\ICE (#32113) üzenetére


matyiroli
tag

Köszi!
Megnézegetem őket!
Üdv. Roland

(#32122) kleinguru válasza korcsi (#32119) üzenetére


kleinguru
addikt

Crysis 3-at vagyok kénytelen úgy játszani... minden max, kivéve 4x szűrés és a játék folyamatos:D

Windows nem engedi ezt a felbontást beállítani (1280x720) kipróbáltam volna úgy is, hogy szöveget olvasok, mert a játék az teljesen jó (felbontás szempontjából is):D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32123) Teaway válasza kleinguru (#32122) üzenetére


Teaway
veterán

"Windows nem engedi ezt a felbontást beállítani (1280x720)"

Elfajzott egy Windows és/vagy videokártya lehet :)

Nincs itthon csokid??

(#32124) kleinguru válasza Teaway (#32123) üzenetére


kleinguru
addikt

:F NV560 eredeti win8 kombó:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32125) Teaway válasza kleinguru (#32124) üzenetére


Teaway
veterán

Ezt mondom!
XP és HD3850 kisujjból kirázza :)

Nincs itthon csokid??

(#32126) kleinguru válasza Teaway (#32125) üzenetére


kleinguru
addikt

NV control panelban engedi de elég fura képarányba teszi... tuti valamit át kell állítani, lényeg, hogy játékban jó:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32127) Silvestris


Silvestris
tag

Tisztelt nagyerdemu,

erdeklodnek, hogy mostanaban mik az alternativai az Apple 27 collos cinema display monitorjanak? Mennyire erdemes 100k-val tobbet fizetni ezert a felbontasert a Full HD-hez kepest?

Koszi

(#32128) zack válasza Lacza_26 (#32000) üzenetére


zack
nagyúr

Nem hiszem hogy elvárható bármelyik kalibrálótól hogy 20 féle VGA-t tartson egy pár ezres kalibrálás miatt. nV vagy ATi az megoldható de ha ennél többet akarsz akkor vinned kell a gépedet/kártyádat.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32129) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!
Feltettem(vagyis próbáltam az U2311h 72HZ-es driverét. Innen loptam:[link]

Először is azt írja hogy az illesztőprogram nincs tanúsítványa vagy valami ilyesmit.
Mindegy, kiírtahogy sikeresen frissítve, de a képernyőfelbontás-speciálisba 30(váltottsoros), 50 és 60Hz-et enged csak, 72 nincs. Lehetséges hogy rosszul csináltam valamit vagy a laptop nem bírja (Intel HD4000)?

köszi!

Szerk: DVI-HDMI kábellel van összekötve hogyha ez számít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#32130) vond válasza andrisms (#32129) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Valamit nem jól csináltál a telepítésnél, de egyébként ha jól ment volna, akkor sem működne... Dobna egy "no signal"-t és állíthatnád vissza... Intel HD Graphics-szel nem fog menni semmilyen alternatív freki...

Volt pár levélváltásom ezügyben magával az Intellel is, de nem igazán mutatnak hajlandóságot arra, hogy megoldják a dolgot... No comment... :(((

(#32127) Silvestris: Első körben szerintem nézd meg a Dell U2713H-t és HM-et, attól függően, hogy kell-e WCG, vagy sem...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32131) icons


icons
addikt

Üdv!

Szeretnék egy 17col körüli (max 19) monitort vásárolni.
A felhasználási terület netezésben, egy kevés szövegszerkesztésben ki is merül, ennek megfelelően nem kell csodás képminőség (magyarul: ne legyen ultraszar). Akik használják is már egy jó ideje nyugdíjban vannak, és az ő véleményük is az, hogy nem szeretnének csodát látni:)
Ami fontos lenne az az ár, a kicsi fogyasztás és a megbízhatóság.

Igazából ehhez a felhasználáshoz szerintem egy 4:3as képarány illene a legjobban, ilyen például az ACER V173DOb is. De ennek például csak analóg csatlakozása van, tehát az teljes mértékben teljesül ami az 1. hszben is van, hogy már nem lehet kapni 4:3as monitorokat, amik használhatóak is?
(esetleg valami forgatható 16:9es? Elég furcsa, de hasznos megoldásnak tűnik :) )

Köszi!

(#32132) skynet666 válasza icons (#32131) üzenetére


skynet666
tag

Nem vagyok egy monitorguru, de az biztos, hogy ilyen kis méretben meggondolnám a 16:9-es képarányt :K Netezésnél, szövegszerkesztésnél egyszerűen kényelmetlen...

(#32133) andrisms válasza vond (#32130) üzenetére


andrisms
aktív tag

Köszönöm a választ! Van egyébként egy dedikált Nvidia gt610m is benne, de gondolom az is felejtős :F

(#32134) vond válasza andrisms (#32133) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azzal már működnie kellene...
Anno egy Radeon 9600 Pro-n simán belőttem a moddolt drivert...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32135) sakal83 válasza Silvestris (#32127) üzenetére


sakal83
addikt

Én a DELL S2740L-met választottam oly módon, hogy az Apple monitorhoz hasonlítottam, mert borzalmasan tetszik az Apple képe. Kb. ugyanaz ránézésre a képminőség.

És pont ugyanúgy tükröződik:)

A fullhd feletti felbontásért fizetni szerintem csak akkor érdemes, ha ki is használod. Szokásos otthoni felhasználásra (net, filmek, kis játék, word) teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#32136) andrisms válasza vond (#32134) üzenetére


andrisms
aktív tag

Az a gond hogy a fenéért nem tudom beállítani hogy azt használja mikro a monitort csatlakoztatom. Van valami tippetek hol tudom ezt beállítani?

(#32137) Eraah


Eraah
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy-két három-négy monitort kb. 25-40 ezer forint között kb 21colosra gondoltam, és elsősorban Samsung márkára. De bármilyen egyéb javaslatot is szívesen elfogadok.
Mennyire fontos hogy legyen rajta DVI csatlakozó? Ahogy olvastam elég sokan javasolják, de sokról megspórolták.
Elsősorban filmre és játékra kellene, illetve netezésre.

Előre is köszönöm a segítséget. :))

[ Szerkesztve ]

(#32138) vond válasza Eraah (#32137) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha 40k a max. akkor egy LG IPS224-nél jobbat nem tudsz venni újonnan...
Ne is keress tovább... :N

(#32136) andrisms: :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32139) icons válasza skynet666 (#32132) üzenetére


icons
addikt

Igen, én is úgy érzem, hogy felesleges lenne ehhez a felhasználáshoz egy 16:9es képarány. Csak sajnos tippem sincsen, melyik monitor lenne a megfelelő megoldás :(

(#32140) superg válasza Eraah (#32137) üzenetére


superg
senior tag

Már a Samsungnak is van ilyen s22b350t

(#32141) I3EI\ICE válasza Eraah (#32137) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

A DVI csatlakozó az éles, "pontos" megjelenítéshez szükséges digitális kijelzők esetében. Játéknál, és filmezésnél nem okoz olyan nagy problémát, ha D-Sub-on használod a monitort, viszont böngészés közben, meg minden féle asztali használat során homályos, elmosott betűket kapsz analóg csatlakozóval. Monitorja válogatja, hogy mennyire súlyos a probléma, de szerintem minden esetben erős kompromisszum. Szvsz. nem éri meg ezen spórolni, főleg ha hosszú távra tervezel az adott monitorral.

(#32142) albinolynx


albinolynx
őstag

Sziasztok!

Ha normál és ledes között kellene választani, megéri a ledeset választani plusz 5k-t?
Alapmodellek, minden más paraméter egyezik. Ez a lényeges különbség közöttük.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32143) kleinguru válasza albinolynx (#32142) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32144) I3EI\ICE válasza albinolynx (#32142) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Szerintem ez a kérdés függ azért a kijelző méretétől is. Például a 27 colos kategóriában ez már 40-50W különbséget is jelenthet fogyasztásban. Képminőségben sok esetben még hátrány is az edge-ledes háttérvilágítás. Arról nem beszélve, hogy ha az adott monitorok PWM-esek (tegyük fel, hogy azonos frekvenciájú PWM-mel), akkor a ledesen sokkal erősebb lesz a vibrálás alacsony fényerőn, mert ott a háttérvilágítás két impulzus közt teljesen kialszik, a CCFL-nek meg csak lejjebb esik a fényereje két impulzus közt.

(#32145) albinolynx


albinolynx
őstag

23"-os, nem VA/IPS-ről van szó.

A kérés, amit teljesíteni kell: legolcsóbb, új, 23", DVi (sima, átlagos, mezei felhasználásra). 35k lenne +/- 1-2k. Ezért is kérdeztem, mert a legolcsóbb ledes ezekkel a feltételekkel 40k.

Ezt találtam, de hátha van jobb ötlet: [link]
Várhatóan hétfőn-kedden lenne megrendelve. Ipon nem feltétel, csak itt találtam könnyen állítható keresőt.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32146) zack válasza albinolynx (#32145) üzenetére


zack
nagyúr

Ennyiért biztos nem vennék TN-t. :U A legolcsóbb 22" LG IPS pár ezressel drágább csak (224V).
Gondold át, mert nem 1-2 évre fogod vásárolni gondolom. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32147) albinolynx válasza zack (#32146) üzenetére


albinolynx
őstag

Igazad van, ezért kérdeztem rá!
Már csak az a kérdés, hogy hol érdemes megrendelni?

Hardverkernél nem látok. Iponnál elég drága. Árgép szerint a szállítással a luxoryshopban a legolcsóbb. Bár nem túl bíztató a sok szépségápolási között egy-két számítástechnikai alkatrész.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32148) zack válasza albinolynx (#32147) üzenetére


zack
nagyúr

Tudtommal az itt preferált 2 bolt közül csak a MonitorGuru-nál kapható LG. Ha az Oázisban is, majd valaki kijavít.

Volt 224V nálam, TN után biztos elégedett leszel vele. A következő szint az már az 50k nyaldossa alulról, tehát ár/érték arányban jó választás ez az LG.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32149) vond válasza albinolynx (#32147) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Vedd meg ITT... Elég jó áron van, és nagyon korrekt a bolt... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32150) albinolynx


albinolynx
őstag

Köszönöm szépen a segítséget, meg is rendelem!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.