Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) zack válasza stranger28 (#32350) üzenetére


zack
nagyúr

"Nem a márkákról van szó, egyáltalán nem, csak amióta idetévedt mondogatja, hogy mennyivel jobban tetszik neki a ~180k-s félprofi monitornál az említett 27-es LG. Legyen. Ha akarja, eltekinthet sok ténytől, és még mindig oké. De, hogy ezzel érveljen a monitor mellett annak, akinek – nem akarlak bántani – fogalma nincs szerintem a kategóriáról, amiről beszél, az erős"

Remélem te nem tartozol abba a kategóriába, akik még 2 percet sem ültek 277 előtt. Mert itt azért elég sokan vannak, akik osztják az észt, de az egyik oldalról fogalmuk sincs. :U
Nekem van/volt mindkettő, személyes tapasztalat alapján írom amit írok, nem neten olvasott specifikációk alapján ami hatalmas szakmaiságra vall.
A másik, folyamatosan jössz ezzel, amit leírtam az U2711 vs IPS277-ről. Most ez hogy jön ide? Írta bárki is, hogy U27xx szeretne? Folyamatosan ferdítesz, és látod ez a megvezetés, nem az, amit én csinálok.

Vagy a másik megoldás, hogy bannoltatjátok a modikkal azokat, akik kis pénzűek, de jó minőséget akarnak, mert hogy merik hogy nincs 170k a zsebükben monitorra. Az U2711 vs IPS277 vita kapcsán elfelejti mindenki aki felhozza a témát, hogy minden esetben hozzátettem, nézze meg mindkettőt, és döntsön. A szubjektív véleményemet meg nem a te szád íze szerint fogom kialakítani. Ennyi.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32352) stranger28 válasza zack (#32351) üzenetére


stranger28
addikt

Teljesen lényegtelen, hogy mennyit ültem előtte. Elvi síkon is lehet tudni miért lettél tőle ilyen lelkes. És ez remek, minden irónia nélkül, ajánlottam is múltkor, meg még jó páran, jó párszor.

Továbbra sem arról beszélünk, hogy neked mi tetszik, vagy mid volt, hanem arról, hogy minek beleírni, ha úgyse tudja mi az. Ha azt írnád, hogy szerinted überzsír képe van, akkor azt mondom, hogy tényleg szép képe van, return 0; De, ha valami parasztvakítást nyomsz az embernek, mint most, az nem oké.

Hogyhogy hogy jön ide? Erre utaltál az előbb. :DDD :DDD :DDD Megvezetés? Micsoda? Mondtam, hogy ne LG-t vegyen? Elhiheted, hogy mondom, ha valami zavar. :)

Vége ismét fröcsögés, látom nem szeretsz túl sokat gondolkodni.

(#32353) Isual válasza zack (#32351) üzenetére


Isual
veterán

nah! :D

elég lesz már könyörgöm... te is ferdítesz jobbra balra, elmondtam már, most is ezt csinálod, uncsi vagy, és OFF, haggyátok már rá kérlek szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32354) stranger28 válasza Isual (#32353) üzenetére


stranger28
addikt

Így van, úgyis csak női pszichológiát alkalmaz állandóan. :DDD

(#32355) batyesz


batyesz
tag

Istenem...Aztán ne csodálkozzatok ha nem mernek kérdezni az emberek. 1 kérdés után 20 kommenten keresztül vitáztok. Szegény, butus , júzer meg nem tudja hogy mit csináljon.

Egyébként 1 havi fizetésemből 3840×2160-as felbontású monitort tudnék venni...

[ Szerkesztve ]

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32356) cyberkind válasza batyesz (#32355) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, nekem meg újfent bas***** mindenki válaszolni ! :o :(((

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32357) laci06 válasza Isual (#32306) üzenetére


laci06
senior tag

Egy valamit kifelejtettem...
Jó lenne a HDMI...:(
Vagyis ha jól látom van rajta displayport bemenet is, ami mondjuk még játszhat.. Vagy azt nem ajánljátok használni? Általánosságban melyik bemenettel érhető el a legjobb képminőség?

(#32358) stranger28 válasza batyesz (#32355) üzenetére


stranger28
addikt

Miért ne mernének? Nem ez az általános, csak most jött ide a mélyen tisztelt kollega.

Lényeg, hogy jól jársz azzal az LG-vel.

Ez most miért lényeges? :DDD

(#32356) cyberkind: Mert minden le van írva, most már lapozni sem kell, csak egy fület lenyitni. :U

[ Szerkesztve ]

(#32359) fatallerror válasza cyberkind (#32356) üzenetére


fatallerror
addikt

te meg az összefoglalót ****** elolvasni :B

don't tell me what i can't do!

(#32360) sakal83 válasza batyesz (#32355) üzenetére


sakal83
addikt

Akkor ezt javaslom, bár csak 23-as :DDD

(#32361) batyesz válasza stranger28 (#32358) üzenetére


batyesz
tag

Igaz, nem mindennapos ahogy látom.

Köszönöm, ezt fogom megvenni. :)

Csak villogni akartam. :DDD :DDD

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32362) cyberkind


cyberkind
félisten

Jó akkor az lenne a kérdésem hogy a Dell vagy LG[/L monitort ajánlanátok játékra ?]

Paranormal Cocktivity

(#32363) cyberkind


cyberkind
félisten

Jó akkor az lenne a kérdésem hogy a Dell vagy LG monitort ajánlanátok játékra ?]

Elnézést 2 lett ! :W

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32364) stranger28 válasza cyberkind (#32362) üzenetére


stranger28
addikt

A Dell, ha nem fontos, hogy 27-es legyen. :K

(#32361) batyesz: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32365) RpPRO


RpPRO
őstag

kb 10000 hozzászólással korábban jártam itt, dell 2212-et vettem (jó döntés volt), azóta is időnként beleolvasok, ahogy látom, kb. naponta megkérdezik, h melyiket: a dell 2212, 2312, 2412-t vagy xy-t? 95%-ban az 1. javasolják. :))

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#32366) glspeter1 válasza RpPRO (#32365) üzenetére


glspeter1
őstag

Így van. :K
Én is egy 2212-t vettem és egyáltalán nem bántam meg... sőt! :C

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#32367) Firehand válasza RpPRO (#32365) üzenetére


Firehand
tag

Ha én 24"-ost szeretnék, akkor mit vegyek? Dell vagy van más monitor is. Mert nekem főleg játékra kell. Amire lehet, hogy egy jobb "felszereltségű" Tn paneles is megfelelne.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#32368) RpPRO válasza Firehand (#32367) üzenetére


RpPRO
őstag

Javaslom az oldal tetején levő linket átbogarászni, a PH-s fiúk megcsinálták, h még az 1. hsz-t sem kell megkeresned. Itt MINDEN infót megtalálsz.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#32369) tajcsi válasza stranger28 (#32341) üzenetére


tajcsi
senior tag

Az a butus mar nem a szemelyeskedes kategoria? NEm partolok en itt snekit de o rad semmilyen jelzot nem rakottes mar kicsit unom, hogy mindig ilyen be kell it beleszaladnom... :W

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32370) tajcsi


tajcsi
senior tag

dell u2711 vs u2713hm? Az LG-nek van olyan IPS monitorja aminek ekkora felbontasa van mint ezeknek? Igazabol olyan monitort keresek mint az IPS277L kulalakra, de ha van lenne nagyobb felbontasban...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32371) Endless


Endless
aktív tag

Sziasztok! Kinéztem egy LG IPS277L monitort. Szerintetek érdemes lenne lecserélnem a HP ZR22W monitoromat erre? Mindenképpen szeretnék már egy nagyobb monitort de a HP-val nagyon meg vagyok elégedve...

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#32372) Isual válasza Endless (#32371) üzenetére


Isual
veterán

Én nem cserélném le. A ZR22w egy nagyon eltalált darab, ráadásul csak méretben lépnél előre, felbontás ugyanaz maradna, óriás pixelekkel, s a HP-nál gyengébb képminőséggel. Nem látom értelmét.
Ha mindenképp váltani akarsz, akkor egy Dell U2412M-mel lényegesen nőne a képméret, a felbontás is valamivel nagyobb, tűrhető pixelekkel, s a LED-es éra stantardjához képest igen jó (kép)minőséggel. De még így is... jó cucc az a ZR22w :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32373) Endless válasza Isual (#32372) üzenetére


Endless
aktív tag

Köszönöm. Visszalépni nem nagyon szeretnék. Most nagyon jó áron lenne az LG, de láttam a felbontás az ugyanolyan mint a HP ZR22W-nek. Meg vagyok elégedve a mostani monitorral, nagyon szépek a színek, csak a képméret miatt váltanék. Lehetséges akkor elgondolkodom ezen a Dell monitoron...

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#32374) madgie válasza Isual (#32372) üzenetére


madgie
titán

Mindenki öregszik, presbyop lesz, és persze szemüveg helyett böszme pixelméretű monitort vesz :D Nekem is itt a munkahelyen a munkatársamnak folyamatosan nyomkodni kell a Ctrl+ kombinációt, mert hát milyen apró a bötű... persze a szemüveg az asztalon van, nem a fején.

(#32375) Isual válasza madgie (#32374) üzenetére


Isual
veterán

megoldja a retinát a Ctrl+-szal, ő csinálja jól, hidd el :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32376) fatallerror válasza tajcsi (#32370) üzenetére


fatallerror
addikt

más kategória a 2, 2711 wide gamut a másik nem. u2711-et szerintem már ne válaszd, u2713h ha wide gamut kell. ha csak átlagos user vagy akkor a 2713hm

don't tell me what i can't do!

(#32377) Tompkins


Tompkins
tag

Sziasztok!

23-24" monitort szeretnék venni, de fontos, hogy TV-ként is szeretném használni.
Egy laptop lenne rákötve (tervezéshez, CAD-hez kellene nagyobb kijelző), valamint antennával (DVB-T) szeretnék TV-t is nézni rajta. Amúgy Office, net, filmnézés, amire használnám. Játékokkal nem játszom.
50 ezer forint körül mit ajánlanátok?
Érdemes monitor/TV-t venni és ha igen, melyiket?
Vagy jobb egy media box-szal megoldani egy jobb monitorral? Ha igen, ehhez is tudtok összeállítást ajánlani?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#32378) tajcsi válasza fatallerror (#32376) üzenetére


tajcsi
senior tag

Game, net film. HA jol ertelmeztem a wide gamut az valami szelesebb szinskala/spektrumot jelent?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32379) Isual válasza tajcsi (#32378) üzenetére


Isual
veterán

Széles(ebb) színtér. Szó szerint, igen. :K
Főleg professzionális felhasználásra ajánlott, laikus felhasználó számára talán filmezésnél adhat valamivel többet - mivel a mozifilmek egy része a moziban is szélesebb színtérben kerül vetítésre. Játékra, netre felesleges (bár van, aki játékok alatt is kedveli az ott kissé túlszaturált ábrázatot :) ).
LG-ből is van WQHD-s, de ha jól tévedek csak wide gamuttal, s nem tudom hogy lehet-e már hazánkban kapni...

(#32377) Tompkins: Utóbbi a biztos, a monitor/TV kombinációk - bár már van VA, IPS alapú is, nem az igaziak még sajnos. Jobb, mintha TN-es monitor/TV-t venne az ember, de egy Dell U2312HM vagy egyéb 23"-es IPS (akár S-szériás Dell, akár olcsóbban egy LG IPS) + külső tuner vagy STB egy biztosabb megoldás erre a célra. Körülményesebb, tény, de a monitor részében így tudjuk mire számíthatunk. :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32380) KSDESiGN


KSDESiGN
csendes tag

Sziasztok! Tegnap tettem fel a kérdést hogy melyik monitort válasszam fotók szerkesztéséhez (kiszemeltek: DELL U2312HM és LG IPS 234V). Azt a válszt kaptam hogy DELL. Ennyivel jobb a képminősége mint az LG-nek?

(#32381) sakal83 válasza Endless (#32373) üzenetére


sakal83
addikt

Várd meg a HP 27Xi-t. Külhonban már megfizethető áron lehet kapni.

KSDESiGN A dellnnek jobb a képminősége és 23-as méretnél még nem nagy az árdifi.

27-nél már más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#32382) Tompkins válasza Isual (#32379) üzenetére


Tompkins
tag

Köszi a választ!

És van valamelyikőtöknek esetleg tapasztalata, hogy melyik külső tunert/STB-t érdemes leginkább venni?

(#32383) skaccer


skaccer
csendes tag

sztetek melyiket vegyem?
LG W2261V-PF vagy Samsung E2220?
kossz a valaszt

(#32384) attika89


attika89
senior tag

Üdv!
Unokatesóméknak keresnék monitort, jelenleg egy (azt hiszem) 15" crt van. A gépük is kicsit koros.
Filmeket néznek, neteznek, illetve xbox-al játszanak leginkább.
Max 50e-ig és úgy 22"-ig keresnék.

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#32385) Endless válasza sakal83 (#32381) üzenetére


Endless
aktív tag

Felbontásban nem sokkal lennék előrébb.

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#32386) RichieTri válasza skaccer (#32383) üzenetére


RichieTri
senior tag

nekem az LG van mar majdnem 3 eve.
nagyon meg vagyok vele elegedve!
nekem FPS-re is bevalt. ha tudsz meg szerezni akkor inkabb LG

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#32387) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy passzív 3D képes LG monitort (DM2352D-PZ). Nem kifejezetten a 3D miatt vettem, de kiváncsi lennék arra, hogy a neten vannak-e ilyen 3D megjelenítésre ingyenes tartalmak és igazából azt sem tudom, hogy milyen lejátszó kellene ezekhez? Feltettem a hozzá adott Tridef szoftvert, majd updateltem, de ha jól látom ez csak játékok megjelenítéséhez ad 3D támogatást, médialejátszáshoz nem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32388) I3EI\ICE válasza Endless (#32371) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Nekem Ez még egy ajánlható alternatívának tűnik. Kérdés, hogy játszol-e fps-t vagy bármilyen játékot, ahol fontos az alacsony input lag, és pixelválaszidő. Ezekben sajnos nem teljesít túl jól ez a monitor, viszont általános célra nagyon ajánlom, mert színhűségben, kontrasztban, betekintési szögekben az újonnan 100ezer fölött árult monitorokkal is versenyképes. Szerintem kb az U2410-hez fogható szint, kicsit kisebb színtérrel, meg ugye az S-PVA technológia előnyeivel, és hátányaival (a lényegi hátrányait már fent leírtam, ezen felül egy kissé nagy fogyasztású monitor, elenben nincs IPS-glow, elég mély a fekete, és nagyon kellemes alig észrevehető tökröződésgátló bevonata van). MIndemellett az eladó is maximálisan ajánlható

(#32389) tajcsi válasza sakal83 (#32381) üzenetére


tajcsi
senior tag

A normalis kinezetu monitorok mirt csak fullHD felbontasuak?? :W

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32390) Isual válasza tajcsi (#32389) üzenetére


Isual
veterán

"normalis kinezetu" - definiálnád? naugye :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32391) tajcsi válasza Isual (#32390) üzenetére


tajcsi
senior tag

Definialom. Nem holyekocka /teglalap formaja van mint egy szar olcso 19" wide monitornak :W

Ez miert nem lehet nagyobb lebontasu? Mert a DELLnel 190eves tervezomernokok vannak :W

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32392) stranger28 válasza tajcsi (#32369) üzenetére


stranger28
addikt

Szegenykem. :U

(#32393) petata válasza tajcsi (#32391) üzenetére


petata
őstag

Ami képen impozánsnak hat, "élőben" már közel sem biztos, hogy olyan pozitív benyomást fog kelteni. Ez persze fordítva is igaz.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32394) tajcsi válasza petata (#32393) üzenetére


tajcsi
senior tag

Tobb youtube videot is megneztem mar roluk, siralmas, hogy a 10+ eves format hasznaljak meg mindig...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32395) petata válasza tajcsi (#32394) üzenetére


petata
őstag

Bizonyos rétegnek erre van igénye...

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32396) batyesz


batyesz
tag

IPS277 vagy MX279H?

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32397) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

Dell U2311H-rl szándékozom váltani. DELL S2740L -t szúrtam ki így elsőre. Ez a tükröződő borítás mennyire zavaró? Illetve U2311H-ról váltva pro / kontrák?

(#32398) StLui válasza tajcsi (#32391) üzenetére


StLui
veterán

Legtöbben a kérdésedet sem értik, egyszerűen nincs igény rá sajnos. Nekem pl fontos, hogy a hátulja hogy néz ki, mert irodában is és otthon is az látszik, irodában ügyfélnek, otthon mindenkinek aki nem a gép előtt ül.

Egyébkét van szép dell már 1-2, csak nagyobb méretben, 24-27, túl sok a felár. Ami pl nekem mint átlagfelhasználó már nem éri meg.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32399) vond válasza Assdak (#32397) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, maradjunk annyiban, hogy nagyon durva lenne arról az elég erős matt borításról egy tükörre váltani, valamint a böszme nagy pixelméret is elég gyilkos lenne (szerintem)... Mindenképp meg kellene nézned élőben...

Én mondjuk min. egy új U2412M-re cserélném, vagy akkor már egy U2713HM-re...

Amúgy mi a váltás oka?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32400) Assdak válasza vond (#32399) üzenetére


Assdak
őstag

Semmi különös oka nincs, imádom a mai napig, mióta megvettem =)
Csupán párom munkáihoz szüksége lenne egy értelmes monitorra, én meg lassan vágynék valami nagyobbra =)

Éppen ezért az U2412 ki is esik, az U2713HM pedig azért még eléggé borsos árban van. Erről a HP Pavilion 27xi -ről mik a vélemények?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.