Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) Kuruc2 válasza < CyberBob > (#32899) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Mi a javaslatod?
(én mindenképp pc-ről akarok megoldani mindent a kényelem miatt, de ezek szerint a filmezés részt tekintve lehet jobb lett volna ha maradok a va-s benq-nál vagy tn-nél. Persze akkor meg más bajok lennének...)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32902) Isual válasza Kuruc2 (#32898) üzenetére


Isual
veterán

true story!

:DDD

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32903) Kuruc2 válasza cyberkind (#32900) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Végülis lehet kétszer ennyiért is venni glow-ot ha gondolod. :)

Dell U2410 - Glow (Black Screen)

:DDD

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32904) cyberkind válasza Kuruc2 (#32903) üzenetére


cyberkind
félisten

Na ne mááááááár ! :o
Most komolyan milyen monitort vegyek amivel nem szopom majd be ? :))
Ilyen nem létezik ! :DD
Nem merek már monitort venni !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32905) Kuruc2 válasza cyberkind (#32904) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Az említett Benq-ra pl kíváncsi lennék, mi a véleménye egy szakinak. Isual?

(Nem az igazi az angolom, nem tudok biztos kórképet adni róla, asszem tftcentral-nál láttam róla tesztet, hogy mik a hátrányai, asszem betekintési szög meg kontraszt, de lehet keverem.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32906) Isual válasza Kuruc2 (#32905) üzenetére


Isual
veterán

ni - talán ez a lényeg, de az övé is true story :D

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32907) cyberkind válasza Isual (#32906) üzenetére


cyberkind
félisten

Ennek örömére inkább veszek egy 102 centis 3D-s Samsung tv-t és játszok azon ! :DD
Vagy 101 mit tudom én mennyi pontosan a 40 col !

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32908) Kuruc2 válasza Isual (#32906) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Aham. Kösz a linkeket, ergo tényleg xar minden. :)

".kb 1 m-ről már oké de én monitort vettem nem tv-t." - mondjuk ha ezt nézem, én másfél méterről vagyok, szóval kevesebb bajom lesz vele.

Amúgy megtaláltam a benq tesztet, tényleg tft central, de az elődje: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2750hm.htm

Hátránynak igazából a betekintési szöget emelik ki ennél az 50-esnél, de a 60-asnál sztem nem gáz:

http://www.youtube.com/watch?v=DYFk4788u5M

Max akkor az van va-hátrány amiket a linkelt emberednél lehet olvasni. Hááát, sztem nekem lehet jobban feküdt volna a benq, még crt-is időkben is imádtam benq-t. Persze kitudja. Semmi kedvem 8napozni se, telefonokkal már eljátszottam egyszer. ez van.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32909) Isual válasza cyberkind (#32907) üzenetére


Isual
veterán

Hajrá!

+ @Kuruc2: De azért biztos tudod, hogy árnyaltabb ennél a történet. IPS-glowt meg a 700 ezres EiZO-khoz is adnak. Sőt 250 ezres EiZO is lehet foltos, bevilágításos. Ettől még a durva hibás darabokat cseréli az LG és a Dell is (utóbbi biztosan). Viszont "glow-mentes" IPS-t nem kapsz, az ziher. Nyilván vannak bleedingesek, örül az ember, ha nem egy a neten keringő rémes fajtát fog ki, de ettől még ha igen, akkor azt tessék megreklamálni, nyilván nem a félképernyős bevilágításért fizet több tízezret az ember, aminek a "talaján" érthetően kifejezettebb, zavaróbb a glow. De azért a neten is túl van ez lihegve, és az ilyen kiművelt nethuszárok (nehogy magadra vedd kuruc) olyan szinten szenzitizálódnak, hogy a teljesen normális, átlagos glowt is majd már hibának tartják mire áhított monitoruk a kezükbe pottyan. Ez a baj a történettel.
Gondolkozok, hogy csinálok egy képet az NEC-mről, mert ezen is van egy erre jellemző 4 sarki csóvás bevilágítás és egy kis bleeding is - nem "kóros" mértékű, de én erre fel voltam készülve, ezek a monitorok már csak ilyenek. Aztán ez se két fillér volt... :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32910) Kuruc2 válasza Isual (#32909) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Na végre valakitől egy kifejtős válasz.
Amúgy beszéltem mással is aki szintén most vett ugyanilyen terméket és pont ugyanolyan mértékű a glow és kb akkora. Természetesen én is tudtam hogy ez létezik, természetesen már többször végigolvastam a topik első hsz-ét és linkjeit is, tehát nem ért váratlanul a dolog. Itt az iménti hosszabb kifejtős hsz-emet nem azért írtam, hogy megrökönyödésemnek adjak hangot és kisírjam magam, hanem tájékoztatni akartam a vásárlás előtt lévőket saját véleményemről. Ők elolvassák mások véleményét is a témában, meg az enyémet is, és kialakítanak maguknak egy képet, látni fogják hogy valakit ez jobban zavar, valakit kevésbé, belegondolnak belevágnak e.

De ugye hiába olvastam erről az ips betegségről, azért megélni rosszabb. :)

Akkor azt mondod a fejlettebb ips panelok is képesek erre a hibára. Ezt nem tudtam.

Ez a benq továbbra is izgatja a fantáziámat, lehet megérne egy 8napozást. (ami a gyakorlatban 30 nap ugye. ) Addig meg is zavarodnék mondjuk ha így folytatom.

A végén még szégyenszemre a Dell-nél kötnék ki. :DD

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32911) Isual válasza Kuruc2 (#32910) üzenetére


Isual
veterán

Tudom, hogy nem azért írtad. Teljesen korrekt hsz az, én örülök neki, meg sajnálom, hogy nem volt szerencséd pedig láthatóan nem vaktában lövöldöztél... LG-knél korábban is talán valamivel több ilyen panasz volt, lehet ez a slim design vagy csak szimplán az összeszerelés vagy a középszerű minőség az oka, de sajnos bárhol előfordulhat, márkától és ártól függetlenül (nyilván jószerint csökkenő gyakorisággal).

Hogyne fordulna elő feljebb is. Persze 200k felett nem rendszeres ez, vagy ha igen, akkor az szériahiba és kerülni illene a típust - ilyen volt az egyik 24"-es EiZO, mondjuk az talán S-PVA panellel, de 250k-s árral, akkoris. A 22"-es kistestvére 180k-ért meg híresen homogén és penge volt e tekintetben... 2209WA is annakidején. A "költséghatékonyodással" jöttek be ezek a bakik is nagyobb gyakorisággal, sajnos nem csak az LG-knél...
U2410 meg megtévesztő, ott nem láttam durva bevilágítást, csak a monitor minimális fényereje kb a nappali ajánlott fénysűrűséget adja, így matt sötétben videózva ne lepődjünk meg, hogy durván fénylik a glow-tól... :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32912) Kuruc2 válasza Isual (#32911) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ehhez mit szólsz? :) :

http://prohardver.hu/tema/lg_monitorok_2/hsz_1343-1343.html

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32913) Isual válasza Kuruc2 (#32912) üzenetére


Isual
veterán

Hallottam már róla. Én nem merném a saját monitorommal "szűz kézzel", de próba cseresznye... Mondjuk sokat mondd, hogy ilyen "praktikákat" kell a kedves vásárlónak bevetnie, hogy az LG-vel közösen sikerüljön valami monitorféleséget összehozni... de sajnos a Dell-nél is mondta valamikor old_artist hogy itt nyöszörgeted a kávát, meg ott, aztán mondottam, ember: küzdj és bízva bízzál...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32914) Kuruc2 válasza Isual (#32913) üzenetére


Kuruc2
senior tag

:D :D

---

Az meg már valami Murphy-törvénye lesz, hogy széttúrtam a guglit vásárlás előtt egy alapos tesztért európától-japánig, erre ma találok egy 12 oldalasat, 2012 szeptemberit:

http://uk.hardware.info/reviews/3116/lg-ips277l-bn-review-lgs-latest-generation-ips-monitor

Nagy-nagy GOLD AWARD-ot kapott a termék az oldaltól. Mi a véleményed a tesztről, elég cukormázas nem? Összehasonlításokban Dell-t is kihagyták.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32915) Isual válasza Kuruc2 (#32914) üzenetére


Isual
veterán

4. oldal, uniformity és kontraszt eredményekig néztem, ennyi elég volt, hogy hiteltelennek minősítsem... van képük 400-as kontrasztot leközölni... meg min. Br-re 0.02cd/m2-t írni... árulkodó adatok :) még akkorse adnék hitelt ennek, ha lenne Dell-es összehasonlítás, nyilvánvaló okok miatt

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32916) Kuruc2 válasza Isual (#32915) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Tényleg elég sötét van ha lehúzom a fényt... :D

---

Az biztos hogy a fehér színről új fogalmaim születtek most: new.vs.old

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32917) zack válasza Kuruc2 (#32878) üzenetére


zack
nagyúr

:C Jól döntöttél.

Ha tudok segítek a kérdéseiddel kapcsolatban. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32918) zack válasza Kuruc2 (#32898) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem kifogtál egy rosszabb példányt. Nálam nem ennyire rossz a helyzet mint a videón, mi több egyenesen láthatatlan. Nálam is van fekete alapon minimális foltosodás, de ez még filmeknél is egyenlő az észrevehetetlen kategóriával.
Montest-tel a fix fekete háttérnél látható minimálisan, de nálam még így is igen homogén.
Pl. DELL U2711 durvább volt ennél jóval. Én meg lehet abból fogtam ki gyengébbet. Sajnos a tömeggyártás ilyen. Szerencse is kell ahhoz, hogy kifogj egy jól sikerült példányt.

ui: Lehet nem az iPon-ból kellett volna venned. :U MonitorGuru-nál szerintem ilyen hibával nem is engedték volna hogy elvidd. Egyébként én simán gariztatnám.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32919) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok.
30-40k tájt 22-24 collban miket ajánlotok ?
Főleg játék illetve multimédiára van használva.(nem ps és társai csak film nézés.)

[ Szerkesztve ]

(#32920) vond válasza ADAM1337 (#32919) üzenetére


vond
MODERÁTOR

LG IPS224V-BN, de 43-ért már van 23"-es LG IPS231P-BN is...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32921) superg válasza Isual (#32906) üzenetére


superg
senior tag

Hozzátenném samsung pls-t használok jelenleg glow egyáltalán nem zavar szemből kis sötétkék nem a világ vége.Elvagyok vele.Egy darabig legalábbis.,de az továbbra is áll hogy mindegyiknek megvannak a faszságai.

(#32922) schawo


schawo
titán

Várjuk az (am)oledet, mint a messiást. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32923) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Van már olyan monitor a piacon aminek a felbontása nagyobb mint a 1920*1080? valami hasonló mint a retina kijelzős almák? :U :R

(#32924) Malanrion válasza cekkk (#32923) üzenetére


Malanrion
tag

igen, vannak, pl amik 16:10-esek 1920x1200, de 27-eseknél 2560×1440, az alma az meg alma marad.. és a 27"osat normál ember szerintem nem 40-50 cm ről nézi.

[ Szerkesztve ]

(#32925) cekkk válasza Malanrion (#32924) üzenetére


cekkk
veterán

igen, vannak, pl amik 16:10-esek 1920x1200

Ezt én nem érzem sokkal nagyobbnak.

Mondjuk leírhattam volna, hogy a 22-24 körül van-e 2560×1440 ilyen felbontású, mert most végig bogarásztam gyorsan és nem láttam a 27 meg túl nagy lenne, vagy várható-e ilyen felbontás megjelenése?

Na jó 180 ezertől kezdődik a 27"ban ez a felbontás :Y Ennyit nem tudok rászánni :B

[ Szerkesztve ]

(#32926) Malanrion válasza cekkk (#32925) üzenetére


Malanrion
tag

én csak az almáékról tudok, hogy ennyi pixelt belezsúfolnak kis kijelzőkre is, de ami szerintem a következő lesz az a 4k felbontás, de az sem ebben a 22-24"-os tartományban, ez megint csak alma kiváltsága lesz, de ne legyen igazam:D

Retina 27” Thunderbolt display: 5120×2880 = 14,745,600 px

[ Szerkesztve ]

(#32927) cekkk válasza Malanrion (#32926) üzenetére


cekkk
veterán

Csak már a tabletek tudják ezt a felbontást 10" meg mintha már láttam volna telefont is ilyen retina kijelzővel, ezért furcsállom, hogy a monitoroknál meg nincs :B :B

(#32928) < CyberBob > válasza Kuruc2 (#32901) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A PC-ről való filmlejátszással semmi gond nincs, viszont ha mozgókép akkor csak plazma. Én még nem láttam olyan lcd monitort / tv-t ami a fekete szint - kontraszt - éles mozgókép hármasból egyet is teljesített volna. Na meg a monitor amúgy is kicsi filmnézéshez.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#32929) zack válasza schawo (#32922) üzenetére


zack
nagyúr

Note2-nél megszűnt a sAMOLED-re jellemző túlszaturáltság. :K
Be van lőve 6500k-ra a színhőmérséklet, fehéregyensúly kb olyan lett mintha IPS lenne, és egyik szín sincs túlszaturálva. :Y Tudtam én hogy szoftveresen lehetne rajta javítani, de arra nem számítottam, hogy ennyire jó lesz a végeredmény. Csak azt nem értem, ha ezt így meg lehet oldani, miért nem így gördül ki a gyárból? :U
Eleve a LED-ek tartósabbak lesznek, és a kijelző is tovább fogja bírni, és ki lenne küszöbölve a tartósságán kívüli egyetlen negatívum, a túlszaturáltság. Gondolom így hogy színhelyesebb kevésbé rikító színekkel a beégéses probléma is csökkenne.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32930) Isual válasza zack (#32929) üzenetére


Isual
veterán

Milyen LED-ek lennének tartósabbak és pontosan miért? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32931) stranger28 válasza zack (#32346) üzenetére


stranger28
addikt

Butus. [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#32932) zack válasza stranger28 (#32931) üzenetére


zack
nagyúr

Most akkor én is butusozzam a Dell-t használókat, azért mert kifogtam egy olyan 170k U2711-es monitort, amin sub pixel hiba keletkezett nem sokkal több mint 1 év alatt? :U
Ha te ebből a véleményezésből azt szűröd le, hogy azért elégedetlen, mert ilyen az egész LG IPS széria, akkor veled, illetve a te fejedben vannak a gondok.
Gondolom vártad már izzadó tenyérrel, mikor írhatod le ezt, és mikor lesz létjogosultsága a "butusozásnak", de szerintem kicsit elkapkodtad, mert gyári hiba mindenhol van, mi több gyári széria hiba is.
Persze jöhet a ferdítés, tőled már megszoktam. ;] :P

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32933) stranger28 válasza zack (#32932) üzenetére


stranger28
addikt

Nem véletlen van mögötte szmájli, de, ha te ezt is háborúnak veszed, akkor fordulj orvoshoz. :D

(#32934) zack válasza stranger28 (#32933) üzenetére


zack
nagyúr

Tök mindegy mi van mögötte. A butusozást akkor sem szeretem. Egyébként meg annyira támadásnak vettem, hogy nézd meg az én hsz-em mögötti smileykat... ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32935) Isual válasza stranger28 (#32933) üzenetére


Isual
veterán

a háború a lételeme! egyre inkább kezdem azt hinni, hogy a kormánynak dolgozik ;] bele is illene abba a vircsaftba...

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32936) stranger28 válasza zack (#32934) üzenetére


stranger28
addikt

Rendben. :)

(#32935) Isual: :DDD Vagy a monitorgurunak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32937) zack válasza stranger28 (#32936) üzenetére


zack
nagyúr

Ez kimerítette a rágalmazás fogalmát! ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32938) stranger28 válasza zack (#32937) üzenetére


stranger28
addikt

Végén még kiderül, hogy értékeled a fanyar humorom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32939) stranger28 válasza cekkk (#32927) üzenetére


stranger28
addikt

Most nagyon ráfeküdtek a telefon/tablet dologra, hiszen ebben van a lé. Így ez fejlődik ütemesebben. :K Pláne ugye, hogy jóval nagyobb méret kellene, más célra, stb. ami szerintem minden, csak nem lineáris költségnövekedés. :(

[ Szerkesztve ]

(#32940) Isual válasza zack (#32937) üzenetére


Isual
veterán

Te, most akkor komolyan, hogy gondoltad ezt a LED-es, élettartamos dolgok, az tényleg érdekel. :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32941) d@minator válasza Kuruc2 (#32908) üzenetére


d@minator
addikt

Az a macskás videó elég durván elferdíti a valóságot ugyanis attól sokkal de sokkal jobb a betekintési szög. Ugyanez igaz az IPS glow videókra. A valóság nem olyan borzalmas, mint az a videókon látszik.
Az AMVA lényegesen nagyobb kontraszttal bír, mint az IPS és a fekete is jobb...de!
Akit Isual belinkelt fazonnak részben igaza van. Részben, mert a színekkel nincs baj. A gyári beállítás hát nem is tudom kinek vagy minek a szeméhez lőtték be Benq-ék borzalmas. Beállítani nem egyszerű de ha megtaláltad a helyes beállításokat akkor nagyon jó képet ad a monitor. Kollégám IPS-éhez hasonlítva nem tudnám melyik jobb de mivel nem egymás mellett láttam a kettőt nem is igazán szeretném összehasonlítani.
Amit a fazon leírt, hogy a széleken kontrasztvesztés van az igaz. Ha például ezt az oldalt eltolom balra az avatarod fakóbb lesz. Jobbra eltolva ugyanez a helyzet. Persze ez nem olyan vészesen nagy mértékű a napi életben nem is zavaró de ha ki akarnám vesézni a monitort akkor észrevehető. Ha a fejedet elmozdítod a középpontból a helyzet ugyanez.
Szóval IPS glow nincs de van más. Amikor én vettem a glow miatt nem vettem IPS-t és az ár miatt is. Akkor ekkora méretben 25ezer volt a különbség az LG és a GW2750HM között. Dellnek meg utána jött ki a 27-es "olcsó" IPS-e.
Szerintem vidd vissza gariban vagy élj vele, hogy ilyen. Én a helyedben nem cserélném Benq-ra mert azzal sem leszel elégedett. Ha nem akarsz glow-t akkor filmezz plazmán vagy majd OLED-en de azoknál lesz más problémád. Dell sem lesz jobb esetleg profi felhasználásra de neked nem arra kell.

(#32930) Isual:
"Milyen LED-ek?" OLED-ek :D leginkább a kék
"pontosan miért?" válasz a gyártóknál

(#32942) cekkk válasza stranger28 (#32939) üzenetére


cekkk
veterán

Azt hittem monitorban is jött egy kis fejlődés, de úgy látszik nem.
Így nem is hívlak kalibrálni ;]

(#32943) stranger28 válasza cekkk (#32942) üzenetére


stranger28
addikt

Fejlődik az is, persze, de nem ez most, amit úgy tömnek, mint egy libát az EU előtt. :K

Gondolod? ;]

(#32944) cekkk válasza stranger28 (#32943) üzenetére


cekkk
veterán

Csak jó lett volna egy 22-24 közötti nagyobb felbontással, de akkor még ennek nincs itt az ideje :N

Miért kitanultad közbe a plazma kalibrálást? Tudod nálam kísérletezhetsz nyugodtan ;]

(#32945) stranger28 válasza cekkk (#32944) üzenetére


stranger28
addikt

Not my cup o' tea. :D

(#32946) zack válasza Isual (#32940) üzenetére


zack
nagyúr

Úgy, hogy a LED-ek élettartama hosszabb lesz, és nem fog fakulni a kijelző. Mivel a LED-ek el tudnak öregedni, bizonyos színeknél (jellemzően ez sAMOLED-nél a kék, ami hajlamosabb a beégésre is), nem elhanyagolható szempont, mennyire erős adott LED színtelítettsége.

Nem tudom, hogy ez globálisan LED probléma e, de mielőtt ezzel kapcsolatosan vitába szállnál, telefonoknál használt Samsung által fejlesztett OLED technológiánál ez köztudott tény.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32947) Isual válasza zack (#32946) üzenetére


Isual
veterán

de OLED-nél magáról a panelről beszélsz, ott nincs szükség háttérvilágításra én úgy tudtam, ezért zavart meg a LED, de magára az OLED panelra gondolsz te, nem?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32948) zack válasza Isual (#32947) üzenetére


zack
nagyúr

Így van. Nincs háttérvilágítás. Ezért is olyan mély a feketéje, mert a fekete színnél egyszerűen lekapcsolnak a LED-ek, ezért is kedvező a fogyasztása, amennyiben nem a fehér szín dominál egy ROM-ban, mint ez több főzött esetében megfigyelhető. A fehér viszont nagyon zabálja az aksit, és nincs jó hatással az üzemidőre. Ezt a Samu is tudja, és a gyári ROM-okat inkább a fekete szín preferálásával optimalizálja.

A technológia nagyon jó, de évek alatt sem sikerült a problémákat kiküszöbölni, tehát közel sem biztos hogy ez a technológia meg fog jelenni az asztali megjelenítőkben. A kijelzők kihozatali aránya elég gyászos, ami nem tenne jót az árcédulára, és közel sem biztos, hogy egy 24" OLED monitorért bárki is kifizetne 2-300k-t vagy többet, mert ennyit meg nem ér.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32949) Isual válasza zack (#32948) üzenetére


Isual
veterán

Így se teljesen van meg a dolog logikája, amit írtál, de nem akarok belemélyülni, mindenesetre kíváncsivá tettél... Én Samsung AMOLED-től csak rosszul lettem - érdekes módon a htc Legendem nem volt Samsungosan "okádék" (bocsi), én már akkor nem értettem, hogy hol rontja el a Samu -, de akkor ezt majd megnézem magamnak, ha lesz rá alkalmam. Mondjuk a One X után PenTile OLED-re biztos nem váltok, számomra marad az RGB IPS a csúcs itt is. Mondjuk Galaxy S4-ről jókat írnak, még nem láttam, de valszeg akkoris inkább htc One akkor már. Leginkább meg egyikse, az M4-et várom a kijelzője miatt, nekem 4.3" elég lenne, csak tavaly még nem volt jó minőségű 720p IPS ekkora méretben. Majd jövőre... :U

mod.: jah, monitor panelnek még annyira se tartom alkalmasnak az OLED-et, mint telefonpanelnek... Lesz ott jobb, LCD alapon, vannak okos dolgok :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32950) zack válasza Isual (#32949) üzenetére


zack
nagyúr

Bár A Note 2-öm RGB-s sAMOLED, én mindig hangoztatom, hogy az IPS van nálam trónon mobil kijelzőkben (is). Tehát ezt én is így látom ahogy te. Ugyanakkor 4-5 colon annyira nem fontos a színhelyesség, ellenben a fekete mélysége nagyon sokat dob. A túlszaturáltság szoftveresen kernel szinten módosítható, ami egész élhető nem túl rikító színeket fog eredményezni, és bár nem lesz belőle IPS, az alap mesterkélt sAMOLED színeitől jóval vállalhatóbb látványt fog produkálni.

Eddig az idei felhozatalból a HTC One IPS kijelzője ver mindent. ;) De mint telefon nálam több sebből is vérzik mint csúcsmodell. Bővíthetőség hiánya, az Ultra Pixel technológia gagyisága, a házilag nem cserélhető beépített aksi, és a szervizelés bonyolultsága mind mind nagy negatívum nálam. A HTC support-ról nem is beszélve. De kijelzőben csúcs. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.