Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) bandus


bandus
veterán

ha nagyobbra szeretném cserélni a dell u2212hm monitoromat, mit ajánlanátok most helyette? 24-es talán elég lenne.

illetve mennyirét tudnám ezt eladni, 99%-os állapotban (értsd: poros az alja), minden papírjával, tartozékával, garanciával, dobozával együtt (2012. márciusában vettem).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33902) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Ha munka miatt 3 darab monitort szeretnek, de MIN 2-t (most is kettovel dolgozom) es a valasztasom az ajanlott U2312-re esett :), akkor FHD beallitas mellett, 2 vagy 3 monitoros, kiterjesztett jatek melle melyik a beugro dvga kartya?

7850-70 eleg lehet, vagy bele kell tolni a 79xx-et?

Szeretnek elore tisztan latni, inkabb most legyen tobb (vagy marad minden a regiben), mint kozben felebredek es sirok - rivok, hogy jajj, mennyit buktama dvga cserejen.

Koszi, elore is,
A

(#33903) TeZZ


TeZZ
csendes tag

Sziasztok!

Utánaolvasgattam itt a fórum fő hozzászólása alapján, hogy milyen monitort érdemes venni.
Ez alapján jutottam el arra az elhatározásra, hogy egy Dell monitort szeretnék vásárolni, méghozzá a sokat dicsért U2312HM-met néztem ki, mivel a szempontoknak teljesen megfelelt:
- FullHD felbontás
- display port: csak ilyen csatlakozóm van, méghozzá mini display port. bármi romlást szenved a jel ha én ezt HDMI-re akarom konvertálni?
- IPS panel
- ára épp a fájdalomküszöböt nyaldossa

Feltűnt közben a piacon az S2340L ugyanezen az áron, a következő különbségekkel:
- AH-IPS panel: nem tudom, hogy megéri-e inkább ezt választani, erről nem nagyon leltem infot, hogy mivel tud ez többet mint az e-IPS. Meg tudnátok nekem ezt mondani?
- fényes a felülete: ez javítaná a képminőséget??? Persze csillog mint a veszedelem (tesztek szerint).
- könnyebb (asztal elbírja... ) & kevesebb az energiafelvétele (azon a pár Watton nem veszünk össze)

A két monitor összehasonlítva:
http://bit.ly/Yul5Ff

Mit tanácsoltok, melyiket érdemesebb irodai munkára használni (hosszú távon kell bámulni).

köszönöm előre is!

Mindenhol jó, de mindig elzavarnak.

(#33904) BomiBoogie válasza TeZZ (#33903) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én munkára nem vennék csillogó monitort.

(#33905) Nyugdíjas válasza TeZZ (#33903) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Annyit nem dob a fényes bevonat optikailag a monitoron, mint amennyit kockáztatsz azzal, hogy normál fényviszonyok mellett kvázi használhatatlan lesz.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33906) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Üdv , régi monitorom szeretném lecserélni ő lenne
27-30" körüli milyen IPS paneles , ledest ajánlotok ? Játékra kéne elsősorban , és filmnézésre , árba pedig max 70 ezer Ft .

(#33907) BomiBoogie válasza Jimy83 (#33906) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem tudom, mennyire éri meg lecserélned. Ezzel mi a baj? Jó áron tudod eladni?

(#33908) KAMELOT válasza BomiBoogie (#33907) üzenetére


KAMELOT
titán

Gondolom a 2560x1440-es felbontás végett szeretne egy 27-30as monitort venni. 27-es neki csak Full HD.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33909) BomiBoogie válasza KAMELOT (#33908) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az lehet, de nem írta. :U

(#33910) KAMELOT
Ez a monitorfejlesztés rákfenéje. :D

[ Szerkesztve ]

(#33910) KAMELOT válasza BomiBoogie (#33909) üzenetére


KAMELOT
titán

Pedig ebből az jön le. És írta, hogy játékra. Habár a HD7870 nem lesz elég. De 2x 7870 már igen. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33911) Bálint85


Bálint85
senior tag

adott egy Dell 2311H monitor.DVI csatin van összekötve a géppel. fel lett téve a 75hz frissítés és közben ugrál a kép oldalra.1920 x 1080 felbontáson megy a monitor. miért van ez, elvileg bírnia kellene nem?
egyik kolléga adta PH-ról.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33912) petata válasza Bálint85 (#33911) üzenetére


petata
őstag

DVI-jal elvileg csak a 72-t tudja.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#33913) TeZZ


TeZZ
csendes tag

Köszi! :)
Teljesen egyhangú volt a válasz, de én is efelé hajlottam!

Mindenhol jó, de mindig elzavarnak.

(#33914) Jimy83 válasza BomiBoogie (#33907) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Ezzel semmi bajom meg vagyok elégedve vele , és eléggé olcsón jutottam hozzá ano . Annyira nem érdekel a nagyobb felbontás , a szebb képminőség/színek miatt vennék , illetve a nagyobb méret /bár ezzel úgy vagyok hogy max 30"-ig mert nincs akkora helyem / . Vater akarna monitort ezért is gondoltam egy új beszerzésén , ő meg megkapná ezt .
Bár ahogy most körülnéztem a neten az árakat látván lehet hogy jegelve lesz a project :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33915) KAMELOT válasza Jimy83 (#33914) üzenetére


KAMELOT
titán

27-es monitorok is már drágák főleg ha nagyon szép képet szeretnél akkor jól zsebbe kell nyúlni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33916) BomiBoogie válasza Jimy83 (#33914) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor meg főleg, erre nem érdemes költened, azért annyival szebb színek nem lesznek. :)

(#33917) Bálint85 válasza petata (#33912) üzenetére


Bálint85
senior tag

75 hz -et meg a display port tudja?

akkor nem értem miért írtak a DVI -hez 75hz -et:

DVI-hez (75Hz-nél valójában 74.6Hz-en fut a DVI korlátja miatt)
Displayporthoz (75Hz-nél 75.000Hz-en fut)

FIGYELEM: A Windows 72Hz helyett 71Hz-t ír ki, de nem kell megijedni, 72Hz-en fog menni a monitor (pontosabban ~71.928Hz-en)

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#33918) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Találkoztatok már ezzel a monitorral az életben? Acer V243PWL
Eddig nem igen szimpatizáltam a márkával, de 40-ért árulja egy tag aprón, amin megakadt a szemem.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33919) petata válasza Bálint85 (#33917) üzenetére


petata
őstag

Rosszul emlekeztem akkor. :B

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#33920) guftabi96


guftabi96
addikt

sziasztok
iponról fogunk rendelni sz.gépet, és szeretnénk, hozzá valami olcsóbb monitort.
A keret 25e. Azt vettem észre, hogy ebben, az árkategóriában nem lehet dvi csatlakozós monitort. (vga: msi r7770 1gb, gddr5) elvileg a vga-hoz tartozék egy dvi->dsub átalakító
főként netezni fogunk, néha egy-két régebbi játék.
A keret nagyon véges, a monitorra max ennyit tudok szánni.
Amire kell, arra egy ilyen is elég lesz
A kérdés, hogy ebben az árkategóriában melyik 18,5" monitort érdemes venni?

#KeepFightingMichael

(#33921) szurilo1


szurilo1
csendes tag

Sziasztok!

Úgy látom a legtöbbet ajnározott monitor most épp a DELL U2312HM. Nekem is tetszik, rendben is lesz, de azért most már csak megkérdem, hogy tényleg nincs most semmi más ami megközelíti de nem drágább monitor? Persze kérdés, hogy miben. Általános felhasználásra gondolok. Film, játék, web.
Esetleg ez?: LG IPS237L-BN

Szurilo

(#33922) KAMELOT válasza guftabi96 (#33920) üzenetére


KAMELOT
titán

Tegyél még hozzá 5000ft-ot és van egy ilyened. Van rajta DVI és 22-es FULL HD. Az elég lesz neked. És vagyél DVI-DVI kábelt.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33923) stefi76


stefi76
tag

Tegnap keresgéltem a neten egy esetleges monitorvásárlás miatt és próbáltam kihámozni, melyik a lehető leggyorsabb válaszidős, folytonos - crt-t a legjobban megközelítő - képet prezentáló monitor jelenleg és közben találtam egy érdekes weboldalt. Nem tudom ismerős ez itt, ha jól értelmeztem, az Nvidia-nak van valami LightBoost nevű új megjelenítést javító alkalmazása, de kártya illetve monitorfüggő:

[link]

Itt meg a tftcentral oldalán a teszt:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33924) guftabi96 válasza KAMELOT (#33922) üzenetére


guftabi96
addikt

igen ezzel én is szemeztem, de elég közelről nézem a monitort, és a mostani 20" monitort is egy kicsit nagynak érzem, ráadásul,a szélessége miatt lehet be se férne a helyére

#KeepFightingMichael

(#33925) KAMELOT válasza guftabi96 (#33924) üzenetére


KAMELOT
titán

Pedig manapság ez a legkisebb monitor ami full hd-s. Kisebb monitort meg szerintem nem éri meg vásárolni mivel azok kisebb felbontásúak. Én így vélekedem erről.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33926) BomiBoogie válasza guftabi96 (#33924) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is moddoltam az asztalomat a széles monitor miatt, úgyhogy ez nem szabad visszatartson. :D

(#33927) SRII


SRII
őstag

hi! Ismét kérdéssel fordulok hozzátok.
itt a tapasztalatok alapján játékra és egyéb tevékenységre nagyon sokan érveltek ár arány tudás miatt a
Dell UltraSharp U2311H típusú monitor mellett, nem kétséges tehát hogy ez lesz a választásom, 2-3 nap múlva megrendelem, az lenne a kérdésem hogy a kalibrációt kötelező vagy inkább másképp fejezem ki magam érdemes megcsináltatni?
esetleg ha kalibrációt is kérek akkor ugye látják ha pixelhibás vagy valami nem okés a monitorral és akkor azt ugye nem küldik ki?(ez lenne a józan gondolkodás )
Én minden rendelésem telefonon is leegyeztetek , így milyen évjáratú modelt rendeljek? gondolok itt arra hogy esetleg minél frissebb újabb ?

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#33928) BomiBoogie válasza SRII (#33927) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A pixelhibát gondolom, észreveszik, de mivel 3 év garancia van rá, inkább rendeld meg, én jobban szeretném magam kibontani.

Itt mindegyik egyformán friss, emiatt ne aggódj.

(#33929) SRII válasza BomiBoogie (#33928) üzenetére


SRII
őstag

igen annak az öröme semmihez sem fogható, szépen lassan minden hónapban megrendelek egy dolgot és már alig várom a következű uniboxot.
Tehát akkor a kalibráció nem fontos? vagy ezt én otthon is el tudom végezni?
A frissességre pedig azért tértem ki mivel van 2012 vagy 2013 évjárat nem?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#33930) BomiBoogie válasza SRII (#33929) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem szükséges semmiféle különös kalibráció, megtalálja magának. :K

Nem tudok külön évjáratról, de várj meg más kollégát is.

(#33931) stranger28 válasza BomiBoogie (#33928) üzenetére


stranger28
addikt

én jobban szeretném magam kibontani

Visszacsomagolják ám mielőtt küldik. ;]

(#33932) Nyugdíjas válasza SRII (#33927) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

2311H-t már nem tudsz venni. Elég régóta az utódja az U2312HM pörög.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33933) BomiBoogie válasza stranger28 (#33931) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönjük. :DDD

(#33934) szurilo1


szurilo1
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki néhány boltot mondani Budapest belvárosában ahol egy U2312HM-t össze tudnék hasonlítani működés közben más monitorokkal?

Bocs ha nagyon offtopik vagyok, máshol talán méginkább az lett volna a kérdés.

Szurilo

(#33935) korcsi válasza szurilo1 (#33934) üzenetére


korcsi
veterán

monitorguru, oázis computer

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#33936) SRII válasza Nyugdíjas (#33932) üzenetére


SRII
őstag

elnézést a M jelzés lemaradt valahogy.. :C
akkor nem lesz kalibráció..usgyi a rendelésre... :C :DD

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#33937) stranger28 válasza SRII (#33936) üzenetére


stranger28
addikt

Olvasd már el mit takar a kalibráció.

(#33938) karandip


karandip
tag

Üdv!
Van egy kiszemeltem: Dell UltraSharp U2412M, ehhez hasonló érintőképernyős monitor létezik?

(#33939) BomiBoogie válasza karandip (#33938) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi a feltétel? 16:10 vagy 1980x1200? IPS?

(#33940) Isual válasza BomiBoogie (#33939) üzenetére


Isual
veterán

gondolom az érintőképernyő :D :U

@karandip: Elég kevés jó minőségű érintőképernyős monitor van, 16:10-es talán még nincs is, meg egyébként is jóval drágábbak. IPS-es régen volt a Dell ST2220T, 70-80k körül, de már nemigen látom seholse. Van a Dell-nek egy 23"-es multi-touch IPS-es kijelzője, 200k-ért. Hát nem is tudom... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33941) Nyugdíjas válasza Isual (#33940) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ja, ez van most az ST2220T helyett. Gondolom sejted, hogy ember nem szagolt még feléje :D 70-80k közt nagyon nyerő volt az ST2220T,de ez az uj cucc... Még ha baromi nagyon jó is, hát...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33942) Isual válasza Nyugdíjas (#33941) üzenetére


Isual
veterán

úri huncutság...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#33943) Khelben válasza Nyugdíjas (#33941) üzenetére


Khelben
nagyúr

A kézlevágás jut eszembe, valahányszor valaki véletlenül hozzáér a monitoromhoz. Egyszerűen zavar a koszos monitor és egy ujjlenyomatot is észreveszek rajta. Úgyhogy számomra nem lesz nyerő ez az érintős mizéria. (Telefonból is most keresek gombosat mert elegem van a pucolgatásból, csak egyelőre nem gyártanak olyat ami mindent tudna amire szükségem van. De előbb-utóbb eléri a kritikus tömeget a gombot visszakérők száma.)

(#33944) madgie válasza Khelben (#33943) üzenetére


madgie
titán

Vagy előbb-utóbb rájönnek az emberek, hogy a póló jó esetben nem karcolja meg az üveget :)) (telefonnál)

(#33945) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#33941) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nem csoda ha nem lett sikertermék. Egy 23 colos vagy nagyobb méretű full hd monitort normál (pixel mentes) nézési távolságból nem lehet elérni a hosszú kezűek meg gyorsan elfáradnak. Asztali vonalon nem sok értelmét látom az érintésvezérlésnek, de legalább olyan hasznos mint a 3D. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#33946) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#33945) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én sem vártam tőle mást természetesen :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33947) LaleeeSan


LaleeeSan
tag

Monitort vennék és itt a fórumon látom, hogy a Dell U2312HM -t ajánljátok.
Kérdés tényleg annyira jó vagy mindenkinek fizet a Dell ? :DDD
Komolyra fordítva a szót a HD 7770 vga -hoz meg ehhez a monitorhoz mindegyik fajta Displayport mini -> Displayport kábel jó, vagy van valami különbség?

Through 20 years of effort, We've successfully trained everyone to use passwords that are hard for humans to remember, but easy for computers to guess.

(#33948) BomiBoogie válasza LaleeeSan (#33947) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tényleg annyit fizet. :D

Nekem tetszik, de van itt olyan, akinek több az összehasonlítási alapja. :K

[ Szerkesztve ]

(#33949) guftabi96


guftabi96
addikt

sziasztok
max 25e kategóriába milyen monitort ajánlanátok? (egy ezressel se fér bele több)
tudom 5k-val többért már van full hd, de az nagy, és a keretbe sem fér bele.
18"-19" kategóra termékei közül választanék. Ebbe a kategóriába ugye szinte az összes monitornak 1366x768-as felbontással rendelkezik. Eddig nem volt wide monitorom, de az a 768 nem kevés?
eddig 19" monitorom volt, de annak a képernyője nagyjából szélességre és magasságra is hasonló méretekkel rendelkezett felbontása pedig 1280x1024 volt, ezért kicsit idegenkedek ettől a felbontástól.
most egy Philips 196v3lsb5 monitorral szemezek. Ez jó választás lenne, mert akkor ég most megrendelem

#KeepFightingMichael

(#33950) El Kebir válasza guftabi96 (#33949) üzenetére


El Kebir
őstag

"de az a 768 nem kevés?"

igen, szvsz nagyon kevés, kispénzből inkább használtat vennék, nem ilyen új, de "gagyit". (egy régebbi 1280x1024-es jobb azoknál, gyakorlatilag mindenre, még a wide tartalomak is szinte ugyanolyan méretben jelennek meg rajta)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.