Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) korcsi válasza edeleny (#32250) üzenetére


korcsi
veterán

Ne ez legyen.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32252) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Erről a monitorról mi a vélemény? LG 23" 23EA63V

Ha jól látom IPS paneles és elég jó ára van (36k + ÁFA), Samsungból csak TN panelest láttam ennyiért, a többi márkát pedig nem ismerem. Van ajánlottabb vétel ebben az árkategóriában?

(#32253) fatal` válasza fatal` (#32252) üzenetére


fatal`
titán

Elfelejtettem, hogy játékra, filmnézésre és általános célokra lenne használva (net, programozás).

(#32254) petata válasza fatal` (#32252) üzenetére


petata
őstag

Én a helyedben fontolóra vennék egy Dell U22/23HM-et, de ha már mindenképp LG, akkor inkább az IPS237L. (Kizárólag amiatt, hogy az ismertebb modell, egyébként biztosan hasonlók az általad említett kijelzővel.)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32255) fatal` válasza petata (#32254) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, átgondolom, mert ez drágább (a Dell). Az IPS237L-el az a gondom, hogy nincs rajta DVI, csak HDMI.

(#32256) petata válasza fatal` (#32255) üzenetére


petata
őstag

Akkor próbálkozhatsz a 23EA63V-vel is, azt a bizonyos szintet valószínűleg úgyis hozza...

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32257) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

IPS paneles TV tuneres monitort melyiket tudjátok ajánlani?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32258) emlekmas


emlekmas
tag

Azt ugye jól értem, hogy akármilyen új LCD monitort is vesz az ember, a windows háttér beállításoknál pl. a 32 bit színmélység, de még a 16 bites színmélység erőltetését is el lehet felejteni (a crt időszak hagyománya), mivel az LCD-k csak 6-10 bit közötti tartományban dolgoznak?
Vagy az teljesen más tészta?

szerk:Ennek
mi az LG megfelelője? Van olyan?

[ Szerkesztve ]

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#32259) Isual válasza emlekmas (#32258) üzenetére


Isual
veterán

Gizike, Gőzeke

szerk.: minek kell "LG megfelelő"? Vedd a Dellt! :)
Egyébként nemrég jött ki azt hiszem valami ilyesmi LG-éktől.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32260) emlekmas válasza Isual (#32259) üzenetére


emlekmas
tag

LG megfelelőn azért gondolkodom, mert ezek a gazember gyártók hajlamosak letenni a voksot hol a fényes, hol a matt, hol a félmatt felületek mellett egy-egy sorozat esetében. Bár a DELLről mindenhol jókat olvasok, nem árt, ha az embernek van a tarsolyában néhány potenciális típusszám, ha az első látásra mégsem alakul ki a LOVE.

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#32261) Isual válasza emlekmas (#32260) üzenetére


Isual
veterán

Hát akkor nézd meg a Dell-t és ha nem tetszett, akkor szólj!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32262) albinolynx


albinolynx
őstag

Megérkezett az LG IPS224V a Monitorguru-tól.
Nem tudom beüzemelni ma, mert rossz kábelt kaptam az adapterhez. Két tüskést küldtek, a három tüskés helyett. Holnapra itt lesz a három tüskés. Küllemre tetszetős monitor, bár elég éles az előlapi fényes keret pereme. Meg úgy általában az élek. Ilyet tapasztaltam a toshiba laptopomnál is. Úgy látszik ez van most...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32263) korcsi válasza emlekmas (#32258) üzenetére


korcsi
veterán

"Azt ugye jól értem, hogy akármilyen új LCD monitort is vesz az ember, a windows háttér beállításoknál pl. a 32 bit színmélység, de még a 16 bites színmélység erőltetését is el lehet felejteni (a crt időszak hagyománya), mivel az LCD-k csak 6-10 bit közötti tartományban dolgoznak?"

Alapszínenként.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#32264) Csöbronit


Csöbronit
tag

Kérdés,mert itt biztos tudja valaki. Az mit takar,ha egy monitorhoz azt írják - Válaszidő: 5ms (2ms GTG) Köszi előre is ha valaki megtisztel és rászánja a válaszra az idejét.

FaZe Clan Member - MLG player

(#32265) zack válasza edeleny (#32250) üzenetére


zack
nagyúr

A keskeny az analóg azt felejtsd el (D sub). A széles a digitális, azt használd (DVI).

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32266) batyesz válasza Csöbronit (#32264) üzenetére


batyesz
tag

A GTG ( Gray To Gray) a szürkéből szürkébe történő változás idejét takarja. A Te esetedben 2ms alatt.
Majd az okosabbak részletezik ha kell.

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#32267) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy monitort, de fogalmam sincs mi a jó mit nézzek annyit tudok, hogy ips paneles kellene, hogy legyen... és kevés ms.-es.

Semmi nagyra vágyásom nincs, mint pl.: (forgatható, dönthető, hangszóró és társai)

Annyit szeretnék csak, hogy 24-27" legyen, de inkább nagyobb, Szép képe legyen lehetőleg és gyorsabb válasz idős a játék miatt! A keretem pedig 60K körül... -,+ egy kicsi.

Előre is köszönöm!

Üdv.: Z.

(#32268) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Ez szerintetek milyen

-LG Electronics M2752D:

Laposképernyős monitor
- képátló (cm): 68,60 cm
- képernyőméret: 27"
- panel-technológia: AH-IPS
- felbontás: 1.920 pixel x 1.080 pixel
- reakcióidő: 5 ms
- kontraszt típusa: dinamikus
- kontrasztarány: 5.000.000:1
- LED háttérvilágítás
- fényerő (candela): 250 cd/m2

Ár.:76K

(#32269) ZolikaE46


ZolikaE46
senior tag

Mondjuk ez már lehet kicsit sok...

(#32270) skaccer


skaccer
csendes tag

CPU: Intel i5-2500k
RAM: 16GB Mushkin Enhanced BlackLine (4x4GB) 2133MHz, CAS 10-11-10-28, 1.5V (the Quad Channel kit, not two Dual Channel kits)
Motherboard: Asrock Z68 Extreme 4 Gen 3
Graphics Cards: 2x MSI Geforce GTX 560 1GB Graphics Card [in SLI](exact model number is M2D1GD5)
Main Drive: 2x OCZ Vertex 2 120GB Sata II SSDs [in Raid 0]
Storage Drive: Western Digital 640GB Caviar Black Sata III HDD
PSU: Corsair HX750W Professional Series, Silver Certified Modular PSU

Case: Corsair Carbide 500R
CPU Cooling: Corsair H50 CPU Cooler
Optical Drive: Sony Blu-Ray ROM
Fan Controller: Scythe Kaze-Master 5.25" Fan Controller - Black
Fans: 5x 120mm Corsair Fans, 1x 200 Corsair Fan (side panel)

Operating System: Microsoft Windows 7 x64 Ultimate SP1
Office Software: Microsoft Office Professional Plus 2010 X64
Milyen monitort ajanlanatok ehhez?
valaki megbecsulne most a gep erteket nekem? 1 eves most vettem eleg olcson
kivancsi vagyok mennyit adnanak erte.

(#32271) stranger28 válasza skaccer (#32270) üzenetére


stranger28
addikt

Ez nem az a topik. Keretet mondjál és igényt.

(#32272) petata válasza skaccer (#32270) üzenetére


petata
őstag

Ide menj a beárazáshoz. A többit stranger28 leírta.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32273) albinolynx


albinolynx
őstag

Megérkezett a tápkábelom is. Beüzemeltem a monitort. Cikk

Lényeg, hogy a mellékelt cd-ről raktam fel a drivert és gondolom az ott lévő ICM fájlt vette alapértelmezettnek. Itt egy segédlet: ICM fájl segédlet

A leírás alapján nem sikerül hozzáadni a cikkben közölt ICM fájlt. Merre kérdezősködjek tovább ezzel kapcsolatban? Vagy írjam felül a letöltöttel a windows könyvtárban lévőt és újraindítás után az lép életbe?
Egyéb kalibráló eszköz híján "etessem meg" vele az ICM fájlt így és csak a kontraszt, fényerőt állítsam majd?

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32274) zack válasza albinolynx (#32273) üzenetére


zack
nagyúr

Ha nincs kalibrálva, mégis milyen ICM legyen az alapértelmezett? :U Ha kalibráltattad, kaptál egy ICM profilt, és ahhoz ez a segédlet tökéletes, hogy a kalibrált értéket állítsa be alapértelmezettként.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32275) albinolynx válasza zack (#32274) üzenetére


albinolynx
őstag

A cikkben leközöltek egy ICM fájlt. Ezt gondoltam alapértelmezetté tenni, semmi többet. A leírás alapján nem sikerült.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32276) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Volt most egy garis ügyem az iponnal, 2 benq monitorom van, és vettem egy 3.-at, de katasztrófálisan szar volt, visszavittem, és most levásárolhatom az árát.

ezt a monitort néztem ki, de félek, hogy pixelhibás lesz, és az iponban nincs pixelgarancia. Szerintetek bepróbáljam, vagy nagy esély van rá, hogy lesz rajta pixelhiba :F

(#32277) zack válasza albinolynx (#32275) üzenetére


zack
nagyúr

És szerinted ez az ICM mindenhez jó? Szerinted miért találták ki a kalibrációt? :F
Az ICM fájl színprofil, ami minden monitor sajátja. A driver tartalmaz alapértelmezett színprofilt, de ez messze lesz attól ami kalibrációval elérhető, mivel minden monitor más, akár adott típuson belül is.
De persze azt raksz fel hozzá amit akarsz. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32278) Isual válasza albinolynx (#32275) üzenetére


Isual
veterán

Nincs értelme babrálni ezzel, ha külön nincs kalibráltatva a te monitorodra. Jóformán semmit nem ér majd, sőt akár ronthat is a helyzeten. Szóval szerintem használd a gyárival, ami már amúgy is aktív, ha a drivert rendesen feltetted! :K

(#32276) G^zC^mp€r: :) Vagy pixelhibás lesz, vagy nem. Azért valószínűbb, hogy nem lesz az. De mit vársz a fórumtól, mit mondjon neked, hogy nyugodt legyen a lelkiismereted? :U

@zack: Lehet ezt nem lekezelő, kioktató stílusban is. Ajánlom a jövőben figyelmedbe! ;)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32279) albinolynx


albinolynx
őstag

zack, Isual: köszönöm, értem már!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#32280) zack válasza Isual (#32278) üzenetére


zack
nagyúr

Bagoly mondja? :U Kíváncsi voltam kinek fog szemet szúrni. :B

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32281) superg válasza RockHaRD (#32276) üzenetére


superg
senior tag

Esély van rá, nem tudom mekkora de van.8 napos elállás joga?Vittem már iponba vissza monitort 8 munkanapon belül,vissza is veszik rendesen de kereken 30 napot vártak a pénzzel hogy visszautalják.Úgyhogy trükkösek.

(#32282) StLui


StLui
veterán

Múltkor érdeklődtem 27-es monitor után max 70-80 körül (egy Acer volt a kiválasztott), de amit inkább ajánlottatok az drágább volt. Úgy gondoltam veszek akkor inkább egy 24-est de jobbat, valami olyat amit javasoltatok. Viszont ma találtam itt a PH-n egy hirdetést LG IPS277L monitorra 65-ért, Monitorgurunál is van, de ott, meg több helyen, van a név után még "-BN" jelölés, attól még ugyanaz a két monitor, és vállalható minőségű? kevés játék, irodai munka, fényképek nézegetése lenne a felhasználás kb.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32283) stranger28 válasza zack (#32280) üzenetére


stranger28
addikt

Attól még lehetne okosabban.

(#32282) StLui: Veheted nyugodtan. :) Persze, ha nincs hibája.

[ Szerkesztve ]

(#32284) StLui válasza stranger28 (#32283) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm !

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32285) StLui válasza zack (#32072) üzenetére


StLui
veterán

Közben visszaolvastam és Te is pont ezt ajánlottad :) csak a kinézete miatt félreraktam egyből mert a kanócok pont a közepén fognak díszelegni, de azóta már megbarátkoztam vele, ennyiért meg pláne.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32286) stranger28 válasza StLui (#32285) üzenetére


stranger28
addikt

Ő mindenkinek azt ajánlja. ;]

(#32287) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Sziasztok. Most vettem egy lg m2232D pz monitort. Az lenne a problémám, hogy elég pixelesek a betük, pl ez a fórum. Esetleg erre van valami kalibráció? Vagy ez gyári? (ezt megaszontam :B )

(#32288) stranger28 válasza BoneDragon (#32287) üzenetére


stranger28
addikt

Ha natív felbontáson használod, akkor nem sok mindent tudsz már csinálni. De azért:

Gyárilag fel szokták "tuningolni" ezeket, de azért eljátszhatsz a menüben is, bár sokat nem várnék tőle. És remélem nem D-Subbal dugtad össze.

ClearType? CRT után ez is beinthet, Windowsnak van egy kis állítgatós marhasága is hozzá.

22 colon azért a FullHD minden, csak nem pixeles. Bár TN... ;]

[ Szerkesztve ]

(#32289) BoneDragon válasza stranger28 (#32288) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nana, azért nem kell "lenézni", 7 éves monitorom után még így is álom. Mivel kell összedugni? hdmi? Monitorokhoz nagyon hülye vagyok, szóval nem kinevetni... :)

(#32290) Isual válasza BoneDragon (#32289) üzenetére


Isual
veterán

DVI megteszi. Nincs rajta... marad a HDMI :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32291) stranger28 válasza BoneDragon (#32289) üzenetére


stranger28
addikt

:)

Ilyennel kötötted be? Bármivel csinálhatod, ami éppen van otthon, csak ezzel ne.

(#32292) BoneDragon válasza Isual (#32290) üzenetére


BoneDragon
veterán

De van. :P

(#32293) BoneDragon válasza stranger28 (#32291) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igen ezzel, nincs más itthon. Holnap első dolgom lesz kábelt venni hozzá. Amúgy lesz valami baja ha ezzel kötöm be?

(#32294) brd


brd
nagyúr

'sztok!

Létezik IPS paneles, de nem LED háttérvilágítású monitor?

The only real valuable thing is intuition.

(#32295) petata válasza brd (#32294) üzenetére


petata
őstag

Létezik.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32296) brd válasza petata (#32295) üzenetére


brd
nagyúr

...és milyen módon lehet ilyet találni?

The only real valuable thing is intuition.

(#32297) petata válasza brd (#32296) üzenetére


petata
őstag

Amennyire én tudom, normális áron, újonnan egyáltalán nem. Aprón tudnál esetleg keresgélni.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#32298) Isual válasza BoneDragon (#32293) üzenetére


Isual
veterán

Akkor DVI :D
Nem lesz baja, dehogy. Csak az még analóg, érzékenyebb, néha életlenebb, csinálhat furcsa dolgokat. Vegyél egy jól szigetelt DVI kábelt és uccuneki! :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32299) BoneDragon válasza Isual (#32298) üzenetére


BoneDragon
veterán

:R
Csak úgy rám ijesztett, mintha bűncselekményt követtem volna el... :P

(#32300) brd válasza petata (#32297) üzenetére


brd
nagyúr

Én is így láttam (új nincs), :( ezért kérdeztem meg. Kösz'!

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.