Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) ToBeY válasza AMD Power (#500) üzenetére


ToBeY
nagyúr

kisebbet 60k nagyobbat 100k(ez csak a klíma ára kb +ennyi a szerelésük) de ez kb 3éve volt.Most már ez a kategória biztos olcsóbb vagy ezért a pénzért jobb van.Pl unokatesóm most vett egy hiper szuper LG-t 288k volt szereléssel. :)

[Szerkesztve]

(#502) AMD Power válasza ToBeY (#501) üzenetére


AMD Power
titán

Mi olyan 7-80K-t számoltunk egy normális keveset fogyasztó klímára és kb 40-50K-t a beszerelésre.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#503) Füleske válasza AMD Power (#496) üzenetére


Füleske
addikt

Ezt most olvastam egy másik fórumon :
''Kollégámnak van a nyaralójában valami kínai klíma. Otthonra úgy döntött, vesz valami márkásat, és az AEG lett a befutó. Véleménye szerint rosszabb, mint a nyaralójában a kínai. Állítólag sokkal zajosabb...''

Másik vélemény ugyanonnan :
''Más. Mostanában sokan hívnak klímaválasztás ügyében, és sokakat megfog az AEG készülék. Akkor megosztom az itt levőkkel is (persze csak azokkal akik nem tudják) hogy az a klíma készség full kínai. Mielött még a ''germany'' minőség miatt választják.

[Szerkesztve]

(#504) tkazmer válasza Füleske (#503) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, a zaj még elég fontos tényező, pláne, ha aludni is akar az ember mellette. A fujitsunk ilyen szempontból kiváló, alap hangerőn sem hangosabb, mint egy p4630 zalmann 7700alcu-val, 100%-on terhelve, viszont ha bekapcsoljuk a halk üzemmódot, akkor kb olyan, mint a notebookom játék közben, tehát elég halk, mindenképpen halkabb, mint egy alap asztali.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#505) Füleske válasza tkazmer (#504) üzenetére


Füleske
addikt

Igen , a Fujitsu - król eddig csak jó véleményt hallottam , viszont mint Te is írtad nem a 70-80 k - s kategória... De ár/érték arányban így is kiváló.
Szerintem is kb. 150-200 k - ért már lehet halk , energiatakarékos klímát venni , plusz szerelés.
De ha a legjobb kell van Daikin ururu sarara 4-500 k - ért is... :)

(#506) AMD Power válasza Füleske (#503) üzenetére


AMD Power
titán

Ez kemény. Még szerencse ,hogy nem nekem kell vennem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#507) tkazmer válasza Füleske (#505) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, én is azt gondolom, hogy kb 150-200k körül már lehet nagyon jó klímákat kapni. Arról a daikin-ről meg még nem nagyon hallottam, de biztos nagyon jó:) 4-500k-ért legyen az:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#508) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mennyi mostanában egy klíma karbantartása/tisztitása meg ilyesmi?

(#509) Füleske válasza tkazmer (#507) üzenetére


Füleske
addikt

A Daikin - okról itt minden infót megtalálsz :
[link]

(#510) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Klímákban vannak valóban nagyon kakik, meg jók is.
Ár érték arányban, fogyasztásban a leadott hűtőképesség viszonylatában, megbízhatóságában talán a legjobb a Fujitsu-nak az inverteres klímája.

Azért mielőtt valaki klíma vásárlásra adja a fejét érdemes nagyon tájékozódni, vagy szakembert!!!!! nem csak szerelőt hívni.
Ha most csak a splitklímákat vesszük, abban is van a hagyományos (vagy megy a kompresszor, vagy nem) ami a leggazdaságtalanabb, összességében a leghangosabb, viszont a legolcsóbb.
Inverteres klímában külön kell választani az AC inverterest, és a DC inverterest.
Itt már nincsenek nagy eltérések gazdaságosságban, a DC inverteres valamivel gazdaságosabb, az AC inverteres általában megbízhatóbb.
Hiszen minden plusz elektronika növeli a meghibásodás lehetőségét.
Nagyon nem kell hasra esni a klímák hűtőteljesítményétől, több klímánál a kültéri egység kompresszora ugyanaz a 2,6 és a 3,6 KW-os esetében is, max a beltéri egység elpárologatójánál, illetve a vezérlésnél van eltérés.(megjegyzem van ahol állítható a vezérlés)
Klíma méretezésnél figyelembe kell venni a helység hőterhelését, hányan tartózkodnak benne, falazat, ablak fekvése, hőszigetelése, eleektromos fogyasztók (TV számítógép, ezek is fűtenek), alapterület, beltér magasság, stb.
Nem a déli fekvés igényli a legnagyobb hűtést, hanem a NYUGATI!!!

Kisebb költséggel és már inverteres klímában gondolkodva, kb Daewoo-ban lehet még gondolkodni 2,6-os 60.000 3,6-os 70.000, szerelés minden anyaggal együtt klímánként 40.000 környékén fogható.

Erre a típusra mondanám, hogy már elfogadható, a török gyártmányok, delton és társai, nem közelítik meg ezeket, bár inverteresben ettől nem nagyon van olcsóbb, aztán ha van áldozni való rá akkor jöhetnek a minőségi cuccok.

Azt sem kell elfelejteni, hogy ma már építési engedélyhez kötött a klíma (ha a kültéri a homlokzatra kerül)
Ez egy társasház esetében kellően macerás lehet!



(más: van egy eladó 3,6-os mobil klímám ami eladó, kb 150-170 órát üzemelt hibamentesen. Budapesten szállítás megoldható, ára 40.000 Ft. típusa Carltron)

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#511) Füleske válasza szelidorzo (#510) üzenetére


Füleske
addikt

A Daewoo - ra szintén másolok egy klímás véleményét egy másik fórumról :

''A Daewoo klímákról már egy-két szó esett itt. Természetesen akinek ilyen van, és elégedett vele, annak szerencséje volt és kifogott egy jobb berendezést, de elég sokan panaszkodnak rája. Néhány nappal ezelőtt bemásoltam ide egy levélrészletet, amit az egyik fórumtársunk írt, nála egy szezont ment a Daewoo, és most úgy döntött, hogy elege volt belőle, le is cserélte. Most elégedett. Azt biztosan észrevetted, hogy régebbi kifutott szériás Midea konstrukció az egész, és azokkal azért még Midea néven is voltak problémák.''

Az AEG - re is még egy vélemény :

''Az AEG, a Whirlpool, az Elektrolux, stb. nagynevű háztartásigép-gyártók, de klímaberendezéseket nem gyártanak, ők is kínai OEM termékeket vásárolnak meg, és saját név alatt hozzák forgalomba. Ráadásul lényegesen drágábban, mintha mondjuk Dimarson, vagy Westel néven vennénk meg ugyanazt.''

(#512) tkazmer válasza szelidorzo (#510) üzenetére


tkazmer
addikt

Azt sem kell elfelejteni, hogy ma már építési engedélyhez kötött a klíma (ha a kültéri a homlokzatra kerül)
Ez nem csak bizonyos települések esetében van így?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#513) Füleske válasza tkazmer (#512) üzenetére


Füleske
addikt

Azt nem tudom hogy építési engedély kell - e , de társasházban pl. bármely szomszéd leszedetheti ha előtte nem írattál alá minden lakóval egy papírt hogy beleegyezik a klímád telepítésébe. Mert a házfal az közös tulajdon. Ha az erkélyre teszed akkor nem kell ilyen mert az a saját tulajdonod.

(#514) tbs válasza Füleske (#513) üzenetére


tbs
addikt

Közvetlen szomszédoktól kell csak papír... ;)

(#515) Füleske válasza tbs (#514) üzenetére


Füleske
addikt

Rosszul tudod szvsz.
Mivel a házfal közös tulajdon a legtávolabbi lakóé is az előtted lévő fal. És ha őt mondjuk zavarja a klímád (mert pl. szerinte elrontja a ház összképét (nem vicc !)) és nincs papírod tőle le kell szedned. Ugyanígy van minden falra helyezett cuccnál pl. parabola antenna. Persze sokan nincsenek ezzel tisztában.

(#516) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nekünk Ilyen klímánk van [link]
Ahogy kivettem a szavaitokból nem valami top kategória,de megvan 3,5éve 2db és semmi baja sincs szerencsére.

(#517) tbs válasza Füleske (#515) üzenetére


tbs
addikt

:Y Ez kemény..! Akkor már idén elkezdem begyűjteni a papírokat... 66 hozzájárulás kell nekem, miközben engem 1szer sem kérdeztek, de szaporodnak a nem erkélyes kültérik... :(

Közös képviselő, meg az önkori építésügyétől van az infó. Külön nehezítés, hogy az építésügy ablakából rálátnak a falamra amire kerülne... :DDD

(#518) Templ@r válasza Füleske (#515) üzenetére


Templ@r
tag

Te sem teljesen pontosan tudod, nem kell minden tulajdonostol hozzájárulás, hanem csak a tulajdonosok 50%-a + 1 embertőltől :)


[Szerkesztve]

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

(#519) Füleske válasza Templ@r (#518) üzenetére


Füleske
addikt

Na most kéne ide egy jogász , mert hárman háromfélét állítunk. :Y

(#520) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mi 4 emeletes panelházunkba senki nem kérdezett meg senkit.Még is elég sok embernek van légondi,méghozzá falon kívűl.

(#521) tkazmer válasza Füleske (#519) üzenetére


tkazmer
addikt

[link] itt tudhatják...
Egyébként nem tudom pontosan, de szerintem ez függ attól, hogy mi van a társasház alapító okiratában...csak hogy még több állítás legyen ;]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#522) Füleske válasza tkazmer (#521) üzenetére


Füleske
addikt

Köszi , megkérdeztem... :)

(#523) ToBeY válasza Füleske (#522) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A nagy jogász topic jobban pörög, ted fel ott is a kérdésed. [link]

(#524) Füleske válasza ToBeY (#523) üzenetére


Füleske
addikt

Köszi , feltettem ott is.

(#525) Füleske válasza Füleske (#524) üzenetére


Füleske
addikt

Választ kaptam , csak sajnos konkrétumok nélküli.

(#526) AmunRa válasza tkazmer (#512) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Családi házaknál is eredetileg kell építési engedély. Gárdony és Bp. 13.kerben biztos.
De nem szokott senki kérni ilyet általában, nem is tudják, hogy kell.
Viszont, ha a szomszéd szól az önkormanyzatnál, könnyen leszerelés lehet a vége.
Ezért kell jóban lenni a szomszédokkal.

(#527) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Én sem kértem senkitől engedélyt, drukkolok is, hogy senki ne tegye szóvá, de ha mégis akkor leugatom a társaságot, hogy akkor ők meg sovány malac vágtában szedjék le a falról a DIGI TV lavórjukat!!

De jobb lenne, ha nem baszogatnánk hülyeséggel egymást!
Úgy is én már sokakkal ellentétben társadalmi munkálkodtam (kb kiló értékben ) ami az egész házikóé!
Azt meg csak remélehetem, hogy az önkormányzat nem jön ellenőrizni!

Bár gond esetén feléjük is lenne egy két érdeklődésem, hogy miképp kapott az építtető engedélyt (a jegyző azóta ki lett rúgva s nyomozás van ellene) stb stb.

De jobb lenne szép békésen kussolni részemről is szó se róla.
Ez az egész építési engedély hercehurca (önkormányzat felé azárt jó kis lóvé) megint csak arra megy ki, hogy fizessünk.
Rájöttek, hogy egyre melegebbek a nyarak, mi igyekszünk kényelmesebbé tenni az életünk, ők meg hasznot akarnak ebből is.

Szvsz be kéne tiltani az összes pártot, a 386 g....t meg elzavarni a p....ba, s teljesen uj alapokról kezdeni )bár már mindent szétraboltak. :( /pártállástól függetlenül/

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#528) tbs válasza szelidorzo (#527) üzenetére


tbs
addikt

Hmmm... Megértem a felháborodásod, de pl. az esetem némileg speciális: az önkori épitésügyi szobáinak ablaka arra a házfalra néz, ahová szerelni kellene a kültérit... :DDD

(#529) szelidorzo válasza tbs (#528) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

pech

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#530) _Petya_ válasza klimakiraly (#483) üzenetére


_Petya_
őstag

Hello!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőled.

Van egy elég kicsi (170x320) szerverszoba, benne 7 darab szerver (asztali PC hardverből), valamint 2 db komolyabb switch. A két hosszabbik falon van egy-egy ajtó. Az egyik a folyósóra néz, ez nyitható, ezen alul 2 db szellőzőrács van, olyan, mint a panelházakban a fürdőszoba ajtó alján szokott lenni. A másik ajtó helyére, az ajtókeretbe falemez van csavarozva fixre, ezen 2 db. 15 cm átmérőjű ventilátor van szerelve, az egyik kifelé, a másik befelé fúj. Az ajtó (ha lehet így nevezni :) ) másik oldalán számítógépterem, 170x450, 4 db géppel, és egy ablakklímával. Az ablakklímát a gépteremben elhelyezett hőszenzor jelei alapján szoftveresen távolról vezéreljük (relével kapcsoljuk a tápfeszültségét), a klíma continuous üzemre van beállítva.

A szerverszobában ablak nincs, viszont 28-30 fok van, ami nem egészséges. Hogyan érdemes megoldani a hűtését? Mobil klímára gondoltunk, aminek a gégecsövét a folyosóra nyíló ajtő rácsához rögzítenénk, úgy, hogy az ajtó használható maradjon.

Ez jö ötlet? Vagy mást javasolsz? Esetleg split klíma kell ide? Mobil klímával mennyi hőmérséklet csökkenést lehet elérni? Vezérelhetők a mobil klímák a fenti módon?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#531) tkazmer válasza AmunRa (#526) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát...akkor remélem, hogy solymáron, és balatongyörökön nem szükséges...illetve itt solymáron még nincs nagy baj, mert a szomszéd telkek is a mieink, de a balatonon nem így van..bár ott is a kert belseje felé néz a klíma.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#532) Flashy


Flashy
veterán

panel lakás kicsi szobáját kéne lehűteni. mobil klímában gondolkodtam, akinek ilyesmivel van tapasztalata, legyen szíves megosztani. a kivezető csövét úgy tudnám elhelyezni hogy épp annyi helyet hagyó leengedett redőny és épp annyira kinyitott ablak metszetében. aludni valószínűleg nem tudnék úgy ha be van kapcsolva. érdemes? esetleg hiába hűti le a levegőt mert 10 perc alatt visszamelegszik a szoba ha kikapcsolom? splitet nem tudom mennyire tudnám elintézni hogy 7. emeletre felrakják és mennyibe kerülne, ezért a mobil elsődlegesen. nem sokat aludtam az utóbbi napokban a meleg miatt úgyhogy valami ötlet jó lenne :) thx!

(#533) shev7 válasza Flashy (#532) üzenetére


shev7
veterán

ha van ablak amelyik ala fel tudjak rakni, akkor szerintem felrakjak a splitet is. Szerintem azzal jobban jarsz.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#534) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Igaz-e, ha csak kicsit hűtjük le a szobát (mondjuk 25 fokról 23-ra) akkor a (split) légkondi aránytalanul sokat fogyaszt?

(#535) tkazmer válasza VÁMpír (#534) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem ez nem csak a splittel lehet így.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#536) tkazmer válasza Flashy (#532) üzenetére


tkazmer
addikt

A splittel szerintem is jobban jársz, biztos van olyan cég, amelyik a 7.-ikre is felviszi. Egyébként szerintem ez a lehűtöm, és utána jó dolog azért nem egészen így működik, tapasztalatból mondom, hogy ha veszel, akkor nagyjából mindig mennie kell majd. Persze, lehet tartani kisebb szüneteket, sőt, kell is, mert akármilyen hiper-szuper klímát veszel, mindegyik szárítja a levegőt, valamint néha nem árt beengedni egy kis friss levegőt. Éjszaka meg igazából attól függ, hogy milyen az idő kint, nekem van olyan, hogy ''quiet'' üzemmód, én abba beállítom, meg megmondom neki, hogy ekkor és ekkor kapcsoljon ki, és úgy alszom el.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#537) shev7 válasza VÁMpír (#534) üzenetére


shev7
veterán

a nem inverteresekre mindenkeppen igaz. A legnagyobb az aramfelveteluk amikor elindula kompresszor. Az invertereseknel ez sokkal kisebb mertekben jelentkezik.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#538) shev7 válasza tkazmer (#536) üzenetére


shev7
veterán

''meg megmondom neki, hogy ekkor és ekkor kapcsoljon ki, és úgy alszom el.''

Illetve reggel mikor kapcsoljon be, hogy fel birjak kellni :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#539) luciferk válasza tkazmer (#536) üzenetére


luciferk
senior tag

Mennyivel terheli meg a pénztárcát a havi villanyszámladij? ;)

(#540) shev7 válasza luciferk (#539) üzenetére


shev7
veterán

ugye aprilisban nem hasznaltam meg a klimat. Az elmult egy hetben eleg sokat ment, de a havi fogyasztasom kevesebb mint 10%-kal nott....

de majd egy full honap utan megmondom :)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#541) tkazmer válasza luciferk (#539) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát ezt nem tudom megmondani, de biztosan elég jelentős mértékben, mert nagy a ház, sok a klíma.(na jó, ez is persze viszonyítás kérdése)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#542) ANT


ANT
őstag

A háztartási gép-topikból irányítottak ide, kérdésem igen egyszerű lenne: milyen klímaberendezést érdemes venni? Egy beltéris, oldalfali split klímában gondolkodom, ez fix. Energiaosztály, teljesítmény, inverteres - nem inverteres meg hasonló szempontok alapján melyik (típus) a legjobb? Ha esetleg van még valami fontos tulajdonság, amit kihagytam, ne titkoljátok azt se!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#543) tkazmer válasza ANT (#542) üzenetére


tkazmer
addikt

Nekünk annó azt mondták, hogy a fujitsu, az lg, a panasonic, és még valami, ami most nem jut eszembe jó klímákat gyárt. Így mi egy fujitsu mellett döntöttünk. Nálunk szempont volt a környezetvédelem is, így a valamivel drágább, de környezetbarát gázzal működő verziót vettük(ez is lehet fontos tulajdonság)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#544) ANT válasza tkazmer (#543) üzenetére


ANT
őstag

És a tiéd inverter-szabályozású? Állítólag az a fajta a jobb. Ez alapján a Sanyo típust néztem ki. Érdemes olyat venni vagy felejtős?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#545) Füleske válasza ANT (#542) üzenetére


Füleske
addikt

Inverteres klíma erősen ajánlott ha nem a legalja kategóriából válogatsz.
Energiaosztály minél jobb annál drágább a klíma általában. Hogy meddig mész el árban az a pénztárcádtól függ.
Teljesítményt befolyásolja a szoba mérete m3 - ben, fekvése , tetőtéri - e , hány ablak van , hőszigetelés milyen. A klímás úgyis felméri , ezt a részt bízd rá.
Daikin a legjobb , ha van rá sok pénzed.
Ha kevesebb van rá akkor Fujitsu , Toshiba , LG , Hitachi , Sanyo , Panasonic , Samsung. Ezek minőségi klímák.
Ha még kevesebb akkor Midea , Gree , Teknopoint , Hisense , Fisher. Nem nevesek de azért még nem az alja.
Ha még kevesebb akkor Vestel , ETA , Dimarson , Alien , Nimbusz , Hausmeister , Daewoo .... és a többi noname nagyáruházas .Ide tartozik még az AEG , Elektrolux , Whirlpool is , csak drágábbak , de a belsejük ugyanez a noname.
Ha valamit kihagytam volna vagy máshogy van szerintetek szóljatok.

(#546) tkazmer válasza ANT (#544) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát:) Az a helyzet, hogy nem tudom. A használati útmutató már nem tudom merre van, a rajta lévő serial numberre, és model numberre semmit nem dob ki a google. Igazából hűt, elég jól, és ez a lényeg:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#547) süti5


süti5
őstag

Családi házban lakunk, két szoba klimatizálása került szóba minap. Körbe néztem és az a kérdésem, hogy olcsóbb lenne egy-egy splitklíma egy-egy kültérivel, akkor miért előnyösebb a multi amihez egy kültéri van, mindkét szobában egy-egy beltérivel?
Ez kevesebbet fogyaszt, vagy nemértem:(

(#548) kymco válasza süti5 (#547) üzenetére


kymco
veterán

Engem az egy kültéri több beltéri párosítástól óva intettek, na persze akkor csak ha van elég hely több kültérihez (szerintem ez itt a lényeg)..... Árlista alapján megmutatta a szerelő, hogy olcsóbb két kültéri két beltéri, mint a két beltéri egy kültéri párosítás :Y ... ráadásul, ha a kültéri beadja a kulcsot, akkor ha kettő van, akkor csak a felét kell cserélni, ha már nem garanciális....

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#549) süti5 válasza kymco (#548) üzenetére


süti5
őstag

Hely bőven van kültéri egységnek.....
egyszerűen nem értem, mitől drágább az, amelyiknek egy kültérije van két beltérivel, mint az egy-egy felállás....

(#550) Ijk


Ijk
nagyúr

Rengeteg új családi házon szoktam klímát látni. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet úgy megtervezni, hogy ne kelljen beépíteni 4-5 légkondit. Mostanra már a falak hőszigetelését is kötelezővé tetteék, tehát nem lehet elviselhetetlen meleg sehol sem. Mi is 6 éve építettük a házunkat, nyáron áltakában 26 °C van, de maximum 28. Tudom a panelházakban a 30+ az már azért elviselhetetlen. Egyébként sokszor szembesülök azzal, hogy ahol légkondi van ott agyonhűtik a helységeket. Bemegyek 1-1 üzletbe és 23 foknál nem szokott melegebb lenni ( télen ugyanott 26-ra fűtenek be). Egyik nyáron elmentünk moziba, ahol nem lehetett több 20 °C-nál! Esküszöm már fáztam.
A legjobb az egyetemen történt télen. Ész nélkül fűtöttek ránk az előadóban, és amikor már olyan meleg volt hogy mindenki izzadt, bekapcsolták a klímát.
Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy mostanság egyre inkább elmegyünk egy rossz irányba, felesleges pazarlásba. Normális házakat kellene tervezni végra, nem giccspalotákat 3 méteres panorámaablakkal. Komolyan mondom régebben, 100 évvel ezelőtt építették azokat a vályogházakat, olyan hőszigetelésük volt, hogy most a mérnökök csak vakarnák a fejüket, pedig ez a 21. század.

Elnézést a hosszú offért.

[Szerkesztve]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.