Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) BITBOYS válasza ANT (#749) üzenetére


BITBOYS
addikt

Fujitsut néztem ki, de még képlékeny. Ő lenne a kiválasztott.

koxx: Ezen már én is átrágtam magam:) Olyat kell nézegetni, ami -15 fokos hidegben is biztonsággal üzemképes. Inverteres legyen, ez az egyik fontos szempont.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#752) ANT válasza BITBOYS (#751) üzenetére


ANT
őstag

Fujitsu? Nem rossz! Akkor márkatársak leszünk! Itt válogathatsz közöttük.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#753) koxx válasza BITBOYS (#751) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

sokat nézelődtem és olvastam a témában, egy ilyet néztem ki daikin rxh25 36+24 hónap garit adnak rá. Ebből a szempontból még a hitachit érdemes megnézni (10év garanciával adják) Fujitsuról szintén jókat olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#754) BITBOYS válasza ANT (#752) üzenetére


BITBOYS
addikt

Már csak azt kellene megtudnom, mennyire fontos a DC Inverteres verzió. Különben hihetetlen mennyit fejlődtek a klímák. Azért az nem rossz, hogy 1240w felvett áramból 6700w fűtőteljesítményt kreál:)

koxx: Daikin a klímák Mercije :) Nézegettem én is, nekem kicsit drága. Mondjuk biztos megéri az árát, mindenki csak jókat mond róla.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#755) ANT válasza BITBOYS (#754) üzenetére


ANT
őstag

Itt többek között az inverterekről is olvashatsz dióhéjban.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#756) BITBOYS válasza ANT (#755) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mit találtam! SAMSUNG AQV12MSAN / AQV12MSANX [link]
Samuk mennyire megbízhatóak?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#757) koxx válasza BITBOYS (#754) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amit belinkeltél Fujitsu klíma csak pár ezressel olcsóbb mint az a daikin amit kinéztem magamnak.
Ennyiért inkább hitachit vennék samsung helyett.

(#758) BITBOYS válasza koxx (#757) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, én is utána néztem, hogy nem sokkal drágább. Daikint 3-400K körül láttam elsőre.
A Samsungot most találtam, egész jónak tűnik így első blikkre.
Nekem a Fuji bejönne, csak tudnám mi különbség van a DC inverter és a "sima" inverteres klíma közt. Gondolom a DC-nek jobb a hatásfoka.
Jó lenne 150K nettó körül találni valami remek kis légkondit, amivel minden gond nélkül lehet fűteni -10 fok alatt is.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#759) koxx válasza BITBOYS (#758) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezekhez mit szólsz?
Hitachi RAS25
Hitachi RAS18

(#760) BITBOYS válasza koxx (#759) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jók is lennének, de nekem 40 m2 kellene befűtenem. Sőt 2x 40-et, ezért kell figyelnem az árra és a teljesítményre. Úgy tervezem most 1-et megveszek, és ha hozza azt amit elvárok a klímás fűtéstől jöhet a következő. Te maradsz a Daikinnél?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#761) koxx válasza BITBOYS (#760) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jah ezt nem tudtam. Így viszont kevés lesz az a 150 nettó.
Igen maradok, nekem kb 20-25 m2-t kell hűtenem/fűtenem

(#762) BITBOYS válasza koxx (#761) üzenetére


BITBOYS
addikt

Fuji, amit linkeltem az most akcióban 149K nettó. Hitachikat átnézem még egyszer aztán döntök mert 1-2 héten belül már a falamon szeretném látni :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#763) koxx válasza BITBOYS (#762) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ma megrendeltem a daikint, ha meglesz (remélem 2 héten belül) beszámolok

(#764) BITBOYS válasza koxx (#763) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szuper, jól választottál. Én még gondolkozok melyik legyen. Samsungot is ajánlották, 3+2 év gart adnak rá.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#765) koxx válasza koxx (#763) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hétfőn felszerelték a klímát, sajnos még nem volt időm tesztelni, csak a hűtés-fűtés üzemmódot próbáltam ki ami elég hatékonyan működik. A kültéri egység szinte hangtalan, szal a szomszédoknak se szólhatnak. A manualt olvasgattam, tud néhány dolgot a berendezés :) A cég akitől rendeltem, pontosan és gyorsan dolgoztak, összetakarítottak stb. ~ 2 óra alatt végeztek mindennel.

(#766) CineDOG válasza BITBOYS (#760) üzenetére


CineDOG
csendes tag

A Pannonklímánál akcióznak Samsungot. De én a nagyteljesítményű Daikinnal szemezek, csak a zseton hiányzik. Ugyanis nekem is nagy teret kell hűteni/fűteni.
DAIKIN FTYN60/RYN60-E A hagyományos - nem inverteres - készülékek egyik legkifinomultabb darabja a DAIKIN-tól most akciós áron Hűtő teljesítmény: 6,0 kW
Fűtő teljesítmény: 7,0 kW
A készüléket 44-82 m2 alapterületig javasoljuk

Ár: 299 900 Ft + ÁFA helyett 189 900 Ft + ÁFA

Ez most pár klímás cégnél akciós.
Ja, és A energia osztályú.

(#767) szucsi


szucsi
őstag

sziasztok, olyan klímát keresek, ami 50-60 nm-t 2,80-as belmagassággal hűvösen tud tartani nyáron. az inverter aztat nem tudom hogy mi, de termosztátost szeretnék, ami ki- és bekapcsol a beállított hőmérséklet eléréséért. fűteni egyáltalán nem akarok, a konvektorral a legnagyobb hidegben is 6k-ból kifűtjük télen. 2 szobában lenne egyébként fontos, egy 20 és egy 10nm-esben, hogy hűs legyen. 200k körül szeretnék rá szánni szereléssel együtt. Fontos, hogy megbízható legyen, ha lehet több év garival

nagyon el vagyok tájolva, vagy létezik olyan cucc, amit leírtam?

(#768) koxx válasza szucsi (#767) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

50-60 nm-nyi lakás hűtéséhez szükséges klíma 300k+ÁFA-nál kezdődik. A 2 szobára elég lehet egy ilyen Samsung klíma, ráadásul most akciós, szereléssel kijönne 200 ezerből. Ha jól tudom akkor 36 hó garit adnak rá.
Az inverteres klímákról bővebben

(#769) RoyalFlush válasza koxx (#768) üzenetére


RoyalFlush
őstag

... és egy 16m2-es szobához? :U

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#770) koxx válasza RoyalFlush (#769) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Attól (is) függ mennyit szánsz rá, célszerű inverteres klímát venni, 120k+ÁFA körül kapható Fisher, Samsung, 150+ÁFA-tól már Fujitsu és Hitachi klímák is vannak. Klimatippek.hu-n vagy a webklima.hu-n érdemes nézelődni. A szerelési díjak 40-50 ezer között vannak.
Fujitsu inverteres
Hitachi inverteres

[ Szerkesztve ]

(#771) RoyalFlush válasza koxx (#770) üzenetére


RoyalFlush
őstag

A lakás falába x átmérőjű alu vezetékeket húztak anno (~30 éve), egy műszerész / villanyszerelő néhány évvel ezelőtt már attól is óva intett, hogy elektromos tűzhelyet vásároljunk. Szerinte nem bírná el a hálózat. Ez klíma beszerzése / beszereltetése esetén is azt jelentené, hogy újra kéne vezetékeltetni ezt az ágat, vagy a teljes lakást? :U Lehet láma kérdés, ez esetben sorry.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#772) koxx válasza RoyalFlush (#771) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, a klímának mindenképp érdemes egy külön szálat bekötni (rézkábelt). A "sima" aluvezeték nem bírná. A teljes lakást nem kell újrakábelezni, de a villanyórában érdemes megnézni milyen van 16 v. 25A.

(#773) BITBOYS válasza koxx (#772) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mizu a klímával? Érdemes fűtésre használni?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#774) koxx válasza BITBOYS (#773) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem érdemes, pár hidegebb estén amikor már nem volt fűtés néha bekapcsoltam. 10 percen belül elég jó meleget csinált. Talán nem is fogyasztott sokat.

(#775) 1010


1010
őstag

1 szobába 50 60ért nagyon gáz a klíma :F
+ szerelés díj

(#776) koxx válasza 1010 (#775) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kicsit kifejthetnéd bővebben mert ez így nagyon kevés információ.
Klíma típusa, teljesítménye, szoba méretei, ablakok száma stb..
50-ért nem tudom milyen klímák vannak.

(#777) tkazmer válasza BITBOYS (#773) üzenetére


tkazmer
addikt

elvileg +5 fok alatt nem nagyon lehet őket használni, tehát nyaralóba hűvösebb nyári napokra jó, de télen -10 fokban kevésbé.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#778) 1010 válasza koxx (#776) üzenetére


1010
őstag

15m2 tetőtéri szoba inkább emelet
egy ablak
legyen halk és hűteni tudjon,a fűtés nem kell mert állandóan meleg van.

(#779) koxx válasza 1010 (#778) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor elég egy egyszerűbb (nem inverteres) samsung v. LG klíma.

(#780) 1010 válasza koxx (#779) üzenetére


1010
őstag

az mennyibe van szereléssel együtt?

(#781) tkazmer válasza 1010 (#780) üzenetére


tkazmer
addikt

szerintem, ha nem környezetbarát gázosat veszel, 150-200-ból ki kellene jönnie.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#782) 1010 válasza tkazmer (#781) üzenetére


1010
őstag

[link]

ezt találtam
ez jó?

(#783) V.L.


V.L.
aktív tag

ez a sok drága kütyü.. a kollégám olcsó megoldása a következő volt. szerzett olcsón 2 vagy 3 db használt mennyezeti fanccolt, annak beszerelése után a csővezést vastagon szigetelt műanyagcsővel oldotta meg. van nekik a kert végében egy kútjuk abba hőcserélő gyanánt beledobott egy aluminium radiátort amire rákötötte a csővezetéket, belerakott egy szivattyút azt csókolom. egy két kacat van még beszerelve neki, de azt nem tudom ponosan, hogy mi mert ő csak mesélte, hogyan is csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#784) Füleske válasza V.L. (#783) üzenetére


Füleske
addikt

Társasházban megcsinálja ugyanezt ? :D

(#785) fokukac válasza Füleske (#784) üzenetére


fokukac
nagyúr

23 lakáos társasházban, persze. király lesz, amikor már 40 fokos lesz a kút vize, és tele lesz a kert csövekkel :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#786) shev7 válasza koxx (#779) üzenetére


shev7
veterán

energiatakarekossag, meg egyebb szempontok miatt azert nem art az inverter...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#787) concret_hp válasza 1010 (#782) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt mégis hogy csinálják? :U
Teljesítmény felvétel: 0.78 kW
Hűtőteljesítmény: 2,1 kW
Fűtőteljesítmény: 2.3 kW

vagy fullba vagy sehogy :D

(#788) concret_hp


concret_hp
addikt

vaz' most nézem egy alap klíma 80-100 ropi?? :Y

vagy fullba vagy sehogy :D

(#789) shev7 válasza concret_hp (#787) üzenetére


shev7
veterán

igy

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#790) Füleske válasza concret_hp (#787) üzenetére


Füleske
addikt

Úgy hogy ez nem termeli az energiát hanem szállítja.

(#791) Füleske válasza concret_hp (#788) üzenetére


Füleske
addikt

Sok vagy kevés ? + 50k szerelés.

(#792) I_Am válasza Füleske (#791) üzenetére


I_Am
veterán

Ahoz képest, hogy pár éve 47k-ért vettük a mienket, sztem jól felment az ára.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#793) concret_hp válasza Füleske (#791) üzenetére


concret_hp
addikt

kib@szott sok, ahogy I_am is írja pár éve jóval olcsóbbak voltak, gondolom azóta a technológia is fejlődött emg minden, nade hogy 100 ropi legyen egy alap klíma azt kicsit erősnek érzem :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#794) koxx válasza shev7 (#786) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen tudom nekem is az van, de a fent említett 50-60k-s keretbe elég nehezen fér bele az inverteres.

(#795) BITBOYS válasza I_Am (#792) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez igaz, de nézd meg az áramfelvételét is a klímádnak. A mostani inveteres klímák 1000W-ot fogyasztanak vagy kevesebbet.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#796) zfarkas


zfarkas
senior tag

Sziasztok!

Vennénk klímát a lakásba: két szoba (egy 14m2-es háló és egy kb. 25-30 m2-es nappali). Ezeket kellene lehűteni.
Mit ajánlatok?
Köszi, üdv,

Zoli

Raw Dark Pure

(#797) BITBOYS válasza zfarkas (#796) üzenetére


BITBOYS
addikt

Esetleg ezt nézd meg: Samsung inverteres
Akciós ár: 119.900 Ft + ÁFA

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#798) beltram


beltram
tag

Klímavásárlás előtt állok és eléggé tanácstalan vagyok. Van értelme inverterest venni? Mennyivel fizet az ember kevesebbet egy hónapban, ha A energiaosztályú készüléket vesz mondjuk egy E-s helyett?
Ha valaki tudna tanácsot adni, vagy klímaszereléssel foglalkozik, szívesen venném a segítségét.

pace be with you

(#799) I_Am válasza BITBOYS (#795) üzenetére


I_Am
veterán

Húha, akkor az én 1200W-osom már szarnak számít. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#800) BITBOYS válasza I_Am (#799) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ja, dehogy :)
Viszont akkor jó árban vetted.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.