Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) oettinger01


oettinger01
őstag

nálunk ma szereltek valami gree légkondit. erről tudtok valamit?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#402) Krix válasza tbs (#400) üzenetére


Krix
őstag

Köszi a választ! A Daikin mit tud még? Most felkeltetted az érdeklődésemet. Vagy menjek el egy forgalmazóhoz aztán kérdezzem ki. :)

(A www.daikin.hu-t már olvastam, tényleg kicsit szűkszavú.)

If it is not broken then don't fix it!

(#403) tbs válasza Krix (#402) üzenetére


tbs
addikt

Forgalmazó. Nem ismerem őket annyira. ;)

(#404) oettinger01 válasza oettinger01 (#401) üzenetére


oettinger01
őstag

nos, senki :F

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#405) Badb0y


Badb0y
addikt

Felszerelték nálunk is végre a 2 samsung 2.7kw-s dobozkát :DDD Úgyhogy melegre készen állunk :))

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#406) Racecam válasza Badb0y (#405) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Már itt van a kertek alatt - ha igaz -, de minket már nem érdekel! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#407) Badb0y válasza Racecam (#406) üzenetére


Badb0y
addikt

Jaja, hál istennek :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#408) Racecam válasza Badb0y (#407) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Milyen kihalt a topik, most, hogy éppen nincsenek 35°C-os melegek.
Egyébként próbálgattad?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#409) anjani182 válasza Racecam (#408) üzenetére


anjani182
őstag

Azért kihalt, mert én nem írogatom a baromságaim, mielőtt nem voltam itt akkor is ilyen volt, nézd csak vissza :Y :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#410) szesa


szesa
senior tag

Majd ha jon a knaikula :)

Mert most ugyan meleg van de estenkent lehul a levego, ezert igy meg elviselhetobb.
Majd ba hoseg lesz este is akkor jonnek ide is :)

-

(#411) klimakiraly válasza szesa (#358) üzenetére


klimakiraly
csendes tag

Szia!

Először is köszi a ránk mutató linket!

Mobil klímák azok sajnos mind egyen méretűek, hála a fizikának, és mostani ismereteinknek.
Ekkor helyen fér el a technika, és nem is gondolom hogy egy két éven belül áttörés lenne.

Amennyiben még mobilban gondolkodsz ezt tudom kínálni.
[link]

Igyekszem benézni erre sűrűbben, hátha tudok válaszolni a felmerült kérdésekre.

K.K.

Klíma Király

(#412) anjani182 válasza klimakiraly (#411) üzenetére


anjani182
őstag

Végre egy szakértő?! :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#413) Badb0y válasza Racecam (#408) üzenetére


Badb0y
addikt

Aha. Ha a kisszobába és a nagyszobába is turbóra ráteszem nagyon gyorsan kihűti az egész lakást. Viszont azt vettem észre, hogy a 22 fok nagyon kevés. Amikor még nem volt klímánk mindíg mondtam 22 fok fölött megdöglök. Így ha itthon ülök, bőven elég a 25 fok. Különben megfagy az ember :) 24 alá meg sztem nem igazán érdemes menni. Jó dolog ez a hűtő :R

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#414) anjani182 válasza Badb0y (#413) üzenetére


anjani182
őstag

Nekem sajnos nem megy ilyen gyorsan, mert nyitott a nappali :) Amúgy én is 24 fokon szoktam használni, olyankor a hőmérő 26 fok körül mutat, de sokkal jobb a konfortérzetem, mintha 22 fok lenne :R Hogy ez mitől van? :F

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#415) Racecam válasza Badb0y (#413) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Így van, mivel a befújt levegő még hidegebb is (meg ugye mozog :) ), ezért még hidegebb érzést kelt, ha nagyon lehűtöd a szobát/lakást. 24/25°C nagyjából ideális, egyéni érzékenységtől függően.

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#416) klimakiraly


klimakiraly
csendes tag

SziaSztok!

Meg ami nagyon fontos a páratartalom.
A klíma kiszárítja a felesleges párát, és mindjárt nincs olyan trópusi fülledt levegő.
50 - 60 % közé mert klíma nélkül 70% körül van errefelé.
A 25 - 26 fok Celsius teljesen jó hőmérséklet, kb. arra is méretezzük a klímát mikor kiajánljuk.
10 négyzet méter 3 méteres belmagassággal az 1 kW.
Tehát 35 négyzet méteres nappali 3,5 kW-os klíma.

Talán ez a link is segít egy kicsit eligazodni a klímákban, elég sok mindent kéne még belevennem, de nem akar idő lenni rá.

[link]

K.K.

Klíma Király

(#417) Racecam válasza klimakiraly (#416) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szia!

Csak egy megjegyzés, amit remélem, nem veszel sértésnek.
A linkelt oldalon a szövegeket illeszd be, mondjuk egy World-be, és futtass rajta, egy helyesírás ellenőrzőt. Rengeteg olyan összetett szó van, amit egybe kell írni.
(Lehet, hogy ez megtörtént, és valami más oka van ezeknek, de gondoltam szólok.)

Üdv.
Racecam

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#418) anjani182 válasza Racecam (#417) üzenetére


anjani182
őstag

:R

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#419) klimakiraly válasza Racecam (#417) üzenetére


klimakiraly
csendes tag

Szia!

Sajnos OpenOffice és NVU volt a segítség.
Ők meg ugye mindent elválasztanak, ha kell ha nem.
De igyekszem rendbe tenni, mert ne Te vagy az első aki szólt.

És természetesen köszönöm: K.K.

Klíma Király

(#420) Racecam válasza klimakiraly (#419) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A k**va életbe!!! :(((

Ezt privátban akartam, nem tudom hogy klikkelhettem félre!!!! :((

Bocsi! :R

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#421) anjani182 válasza Racecam (#420) üzenetére


anjani182
őstag

:( :O

Forever and ever, let's make this last forever.

(#422) klimakiraly válasza Racecam (#420) üzenetére


klimakiraly
csendes tag

Szia!

Semmi gond!
Meg annyit hozzá kell tegyek némelyik az keresők miatt van direkt helytelenül írva.
Most nincs időm össze-szedni kereső szavakat.
Hát ne tudd meg mit és hogyan képesek keresni. :)

K.K.

Klíma Király

(#423) Kraptor válasza Racecam (#415) üzenetére


Kraptor
őstag

20-22C az ideális:):)

(#424) Racecam válasza Kraptor (#423) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Vazze, ott lefagy a tököd, ha 20°C-ban még a klíma is masszívan fújja be a hideg levegőt.... :U :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#425) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A légkondi nélküliek fellélegezhetnek. ;)
Bár a paneleseknek kell még egy-két hűvös éjszaka, hogy a lakás elfogadható hőmérsékletűre hűljön...

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#426) klimakiraly válasza Racecam (#425) üzenetére


klimakiraly
csendes tag

Hali!

Meg a szerelő is mert utol érik magukat a szerelésekkel.
Mi most két hétre vagyunk elhavazva ..

K.K.

Klíma Király

(#427) tildy válasza Racecam (#425) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudod ez nagyon fura.
Kidusnál (panel) mindig hüsi votl este mikor hazaértem, mondjuk az is igaz, hogy du. 3kor meg meg lehetett dögleni a melegben. Itt az albiban (tégla) meg még estére sem hül ki a lakás. Ha ez alapján indulok ki, akkor azt a következtetést tudom levonni, hogy a panel hamar melegszik, és hamar ki is hül.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#428) Racecam válasza tildy (#427) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mondjuk attól is függ, hogy hány emeletes a ház, és azon belül hol található a lakás.
Én négy emeletesben lakom, a harmadikon.
Elég gyorsan felmelegszik, ha kint napokon keresztül tombol a kánikula. Nagyon nehezen hűl vissza, főleg, ha az éjszakák is melegek.
Általában is igaz, mondjuk nem volt nehéz rájönnöm, hogy akkor hűl ki, viszonylag gyorsan, ha a hűvösebb idővel együtt, borulás is jön, és nem süt a nap.
Nálunk, régebben, még az ''eredeti'' ablak korszakban, nagyon hamar 30-31°C-ra felment a hőmérséklet. Most 4-5 napig tudom tartani a 27-28°C-ot.
Ha front jön, lehűléssel, kell legalább 2-3 nap, amíg újra normalizálódik a helyzet.
Pl. a dolgozószobában, ha a klímával lehűtöm 24°C-ra a hőmérsékletet tartósan, becsukott ajtónál a klíma kikapcsolása után, kb. 1 óra alatt, visszamászik 27-27.5°C-ra.
Ami még érdekes, hogy ilyenkor, amikor az éjszakák hűvösek, és nyitva van minden ablak, reggel ''majd meg lehet fagyni'', viszont, ha feljön a nap, és becsukom az ablakokat, már de. 10 órára, újra beáll a 26-27°C.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#429) Füleske válasza tildy (#427) üzenetére


Füleske
addikt

Ez kb. azért lehet mert panelban a hőszigetelés = 0 . Ki is be is tehát télen is az utcát fűtik.

(#430) Racecam válasza Füleske (#429) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Meg azért, mert a közvetlen napsütés, nagyon fel tudja melegíteni a betonfalakat. Teljesen átmelegszenek, és éjszaka ontják magukból vissza a meleget.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#431) #95561216 válasza Racecam (#330) üzenetére


#95561216
törölt tag

Szia!

Én is náluk néztem ki egy Hitachit. Beszerelést mennyiért csinálják? Fél éves, éves szervizelés/tisztítás van, mennyiért? És úgy általában korrektek? Köszi előre is.

(#432) AMD Power


AMD Power
titán

Előre is sorry az OFF-ért!

Tegnap este zárás előtt bejött hozzánk az MM-be 2 indiai diáklány. Mivel a kolléga a kisgép osztályon nem tudott angolul szólt nekem. A hölgyek kinéztek maguknak egy olyan légkondit ami, olcsó (20K) és kell bele hideg víz illetve Jég! Mondom nekik mi a szitu. Ez persze zárás előtt 5 perccel..

Mondom, kell bele jég és víz és akkor lesz tuti a gép. Erre ők. ''ki akarjuk próbálni''.
Mondom ok , bekapcsoltuk. Erre megszólalnak ez, így nem jó hozzak bele vizet és Jeget!! Mondom nekik erre nincs lehetőség. Ezek meg kiborultak!:)

Hozzak jeget!!! Ezt nyomták egyfolytában. Mondom nekik ez egy rohadt műszaki áruház és itt nincs jég....!:)

Mind1 végül is elvitték azt a francos légkondit. De nem voltak egyszerűek! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#433) Füleske válasza AMD Power (#432) üzenetére


Füleske
addikt

Mondjuk az nem légkondi , hanem ''levegőhűtő''-nek árult valami , ami kb. semmit se ér , párásít , így a meleg még rosszabb lesz mint nélküle. Számíts rá hogy vissza fogják vinni. :C

(#434) AMD Power válasza Füleske (#433) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem aztán mind1. Én Telekomos vagyok....! :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#435) anjani182 válasza AMD Power (#434) üzenetére


anjani182
őstag

Mit mondtak? Valami ilyesmit?

Gimme' fuckin' ice now mottafucka' :C :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#436) klambi


klambi
addikt

Az a gondom hogy nem nagyon vagyok otthon a témában és nem tudom meik a jó márka és miért vagy meik a jó klima és miért...
Egy 25-30nm-es szobába kéne falra szerelhető nem split klíma..
nem tudom milyen kéne(típus,teljesítmény) max 40k
ha valaki tud segíteni az lécci írjon :U :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#437) klambi válasza klambi (#436) üzenetére


klambi
addikt

fel fel! :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#438) klambi válasza klambi (#437) üzenetére


klambi
addikt

na valaki csak tud segíteni? :U

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#439) tbs válasza klambi (#436) üzenetére


tbs
addikt

A mobil klímák mind minimum a duplájába kerülnek a 40k-nak... Parapet pedig ~split árban van... 40k-ért sok szerencsét, de szerintem nem fog JÓL menni.

Ha van ablakod, akkor nézz egy ablakklímát, de ott még az új ablak költsége is bejátszik.

[Szerkesztve]

(#440) klambi válasza tbs (#439) üzenetére


klambi
addikt

márkákat tudsz mondni amik megbízhatóak..?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#441) L3zl13 válasza vtechun (#99) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz radiátorokban hideg víz keringetése nagyon kevés hűtőteljesítményt nyújt.

Lásd FanCoil-okban milyen lamellázás van, és ventivel nyomják át köztük a levegőt, hogy megfelelő hűtést biztosítson. (Azt már ne is említsük, hogy ott hány fokos a hűtőközeg.)

Szerk: Ezt kicsit benéztem, de attól még igaz. :B

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#442) finest


finest
őstag

Engem légtisztító berendezések érdekelnének. Tudnátok néhány linket adni a témában?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#443) tbs válasza klambi (#440) üzenetére


tbs
addikt

Ablakklíma? Fujitsu, LG, Sharp, mind jó cuccok. Kis kőművesmunkával (meg építési engedéllyel) falba is szerelhető némelyik.

(#444) Füleske válasza klambi (#436) üzenetére


Füleske
addikt

Falra szerelhető nem split klíma : az milyen ?
A splitek pont a falra szerelhetők. Viszont a 40 k csak a szerelés költsége (ideális esetben) Egy jobb 3.5 -ös split meg 100-300k .

(#445) tildy válasza Füleske (#444) üzenetére


tildy
nagyúr

Vidéken ezek szerint olcsóbban dolgoznak. Fater vett egy klímát otthonra 35ert (100 k neki kethavi rokkantnyugdijja lenne), 5ert meg beszereltek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#446) tbs válasza tildy (#445) üzenetére


tbs
addikt

:Y

(#447) tildy válasza tbs (#446) üzenetére


tildy
nagyúr

Min csodálkozol? Azt hiszem daewoo-t vett, de hétvégén megnézem, és leírom az adatait.

Ja és már most szóltak, hogy a jövő évi beüzemelés előtt kijönnének, kitisztítani, valamikor március - április környékén.

Egyébként ismerősei voltak fateromnak, de megkérdem majd a hivatalos árat is... De szerintem nem több 10-20E forintnál.
Valószínűleg ha valaki rendel fateromnál klímát, őket ajánlja beszerelésre.
Ne feledjük ez mondjuk egy 5000 fős kistelepülés.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#448) tbs válasza tildy (#447) üzenetére


tbs
addikt

Az áron. 5eFt-ért ki sem megyek senkihez... Tudom hogy más világ, de ez elég elrettentő...

(#449) tildy válasza anjani182 (#342) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugyanúgy számoltak ahogyan én is, a 2.5 kW-ot nem hűtőteljesítménynek hanem felvett teljesítménynek hitték .Ez pedig mint kiderült nem így működik.
De a jövő havi villanyszámláról majd beszámolok.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#450) Füleske válasza tildy (#445) üzenetére


Füleske
addikt

Idézet egy klímás lapról :

Mennyibe kerül egy klíma be- felszerelés, beüzemelés?
Ez is mint az eddig tárgyaltak rengeteg dologtól függ.
a klíma szerelése utólag vagy már az építkezés kezdeti szakaszában elkezdődik? az előszereléssel a kábel csatornák, és az utólagos festés javítás ára meg takarítható.
Milyen kialakítású a klíma? az oldal fali gépek felszerelése a legegyszerűbb és leggyakoribb. Ezért ezek felszerelése tekinthető alapnak, kb. 6kW teljesítményig.
Milyen távolságban helyezkedik el a kültéri a beltéritől? a fal egyik illetve a másik oldalától a 15 - 20 méterig a terjedhet. a 3 - 5 méter az átlagos.
Milyen magasságban helyezhetőek el az egységek? Beltérben a 2,5 - 3 m, kültérben a 4 - 5 méter az átlagos. amennyiben a kültéri ablak alá vagy erkélyre szerelhető akkor a magasság nem nehezítő körülmény. Ha a klíma felszerelése létráról nem oldható meg. akkor állvány építése is szükséges lehet, ami már nem alap szerelésnek mondható.
Milyen anyagból van az épület illetve hány falon és berendezési tárgyon kell a csőrendszert átvezetni? Beton épületben az egy 25 cm fő fali átvezetés, és egy válasz fali az alap. Tégla épületben egy 30 - 50 cm fal és egy válaszfal az alap. Gipsz karton és OSB falaknál az előre kialakított rögzítési pontok az alap.
a kicsapó pára (kondenzvíz, cseppvíz) nem kültérbe vezetése, pl. mosdó csatlakozó már szintén nem alap szolgáltatás.
Mit tartalmazhat a klíma felszerelése.
Kiszállás.
a helység szükség szerinti védő fóliázása.
az összekötő csővezeték fal áttöréseinek elkészítése, helyi por elszívással.
az összekötő csővezetékek berendezési tárgyakon való átvezethetőségének megoldása.
az összekötő csővezeték fal horonyba vésése, helyi por elszívással.
a csőrendszer beszerelése, speciális klíma technikai rézcsőből (KS).
a csőrendszer szigetelése zártcellás kaucsuk szigetelő anyaggal.
a csőrendszer rögzítése falhoronyba.
a csőrendszer rögzítése falra.
a csőrendszer szaniter csatornával burkolása.
a beltéri alap lap felrögzítése, helyi por elszívással.
a kültéri tartó konzol felszerelése, helyi por elszívással.
a beltéri egység hűtőközeg csatlakozásának elkészítése.
a beltéri egység hűtőközeg csatlakozásának párát kizáró szigetelése.
a beltéri egység és a kültéri egység összekötő elektromos vezetékeinek sorrend helyes bekötése.
a beltéri egység kondenzvíz vezetékének csatlakoztatása.
a klíma betápláló vezetékeinek a kiépített dugaljig vagy szakasz kapcsolóig vezetése. Hazai szabványnak megfelelő dugvilla felszerelése.
a kültéri egység konzolra felhelyezése.
a kültéri egység vibráció mentes tartó konzolhoz rögzítése.
a kültéri egység hűtőközeg csatlakozásának elkészítése.
a hűtőközeg vezeték légtelenítése, vákuum szivattyúval.
a csőrendszer páratartalmának ellenőrzése, esetleges páratartalom eltávolítása.
a kültéri egység elektromos vezetékeinek sorrend helyes bekötése.
a hűtő rendszer hűtő közeggel elárasztása.
Kültéri egység fűtés üzemi kondenzvíz vezetékének kiépítése, csatlakoztatása.
Beüzemelés üzem próba.
a szükséges hűtőközeg mennyiség kiegészítése.
Takarítás, a keletkezett szemét, csomagoló anyagok elszállítása.
Kezelési tanácsok, oktatás.
Zöldkártyás garancia levél és beüzemelési napló érvényesítése.
Mint ebből a rövid felsorolásból is látható nehéz pontos összeget mondani. Egy átlagos helyre oldal fali split klíma felszerelése, beüzemelése 3 méter hűtőközeg vezetékkel. 40 000 Ft + ÁFA mely tartalmazza a kültéri tartó konzolt, de nem tartalmazza a szaniter csatorna árát. a 3 méter összekötő vezeték a klímák nagy többségénél kötelezően előírt minimum cső hossz. a szaniter csatorna felhasznált mennyisége pedig függ a beépítés módjától, és 1500 Ft + ÁFA összegbe kerül méterenként.

Másik klímás cég :

Oldalfali splitklíma telepítés:

Az alap telepítés ára 40.000 Ft.+Áfa , mely tartalmazza:

- az előzetes felmérést,

- az egymástól 5 méteren belüli távolságra eső kültéri egység és beltéri egység felszerelését,

- a két készülék gázzáró összekötését (rézcsövezés és elektromos vezetékek műanyag kábelcsatornában)

- a nyomáspróbát, - a szükséges elektromos becsatlakozás kiépítését, - a készülékek beüzemelését,

- gombásodást megelőző kezelést

- az alkalomadtán szükséges hűtőközegpótlást

- a szükséges anyagokat (rézcsövek, szigetelések, kábelcsatornák, szerelvények, tömítőanyagok, villamos szerelvények, stb.)

- az 5 méteren felüli távolság esetén 3000 Ft + Áfa/méter díjat számolunk fel.

A telepítést két fős szerelőpáros végzi, melynek legalább egyik tagja szakképzett, fényképes zöldkártyával rendelkező klímaszerelő. Rendelkeznek a legmagasabb elvárásoknak megfelelő gépekkel, szerszámokkal, műszerekkel a színvonalas, tiszta munka elvégzéséhez.

Oldalfali splitklíma karbantartás:

Cégünk vállalja a klímakészülékek garancia-időn belüli, és garancia-időn túli karbantartását és szervizelését.

Karbantartások díjai:

Főszezonon kívüli időszakban (szeptember 30-tól március 1-ig) 6.500 Ft.+Áfa

Főszezon alatti időszakban (március 1-től szeptember 30-ig) 8.900 Ft.+Áfa

Az árak a kiszállás díját tartalmazzák (Budapest).

Új épületben splitklíma-előkészítés, becsövezés:

Készüléktelepítés nélkül, csak az előkészítés, falsíkba bevéséssel, a telepítendő készülék tipusának ismeretében becsövezés, elektromos betáp és vezérlő kábelek behúzása, cseppvízelvezetés, visszajavítással. A munkadíja 20.000 forint+Áfa+ csőhossz méterenként 3.000 forint+Áfa


A szerelőtök tehát ''baráti alapon ingyen'' csinálta nektek , de ez nem azt jelenti hogy másnak is ennyiért csinálná mert csak a kiszállás kb. annyi és akkor ingyen dolgozott és adta a szükséges dolgokat (cső , tartókonzol , szigetelés , stb , a szükséges szerszámokról nem is beszélve.)

A másik a klíma : 35 k - ért egy teljesen noname 2.5 - ös gépet kapsz én meg a 100 k - n egy átlagos 3.5 -ös gépet értettem.(pl. Midea) 300k - ért meg inverteres Daikin - t kapsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.