Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) iguana válasza tildy (#246) üzenetére


iguana
őstag

én villamosmérnök vagyok. :)
egyszer találtam egy tök jó leírást erről, (villamos teljesítmény vs. hűtési teljesítmény)de baromi lusta vagyok előkeresni :)

szerintem nem megtévesztő, hiszen a klímáknál (és más hőcserélő eszközöknél) a hűtési, fűtési teljesítmény a mérvadó. egy régi klíma, ami felvesz pl. 1kW-ot, és hűtési teljesítménye modjuk 2 kW. egy új, korszerű klíma ekkora felvett teljesítménnyel akár 3,5-5 kW hűtést is tud produkálni. (ezek csak sacc számok, nem néztem utána pontosan, de az érzékeltetésnek megfelel.) egyébként szokás még BTU-ban is megadni. (british thermal unit)

a hátartási eszközök többségénél (porszívó, vasaló, szendvicssütő stb) nincs értelmezve ''másik'' teljesítmény. nincs vasalási teljesítmény :DDD nah jó ez sz@r volt.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#252) tildy válasza iguana (#251) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont vasalónál, vagy csak sima hűtőnél, vagy hajszárítónál iylen alapon lehetne hűtési vagy fűtési teljesítmény. Na érted, na:) Felesleges túlcifrázni, szvsz olyan öles betűkkel kinn kéne lenni a felvett teljesítménynek is, mint a hűtésinek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#253) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Általánosságban elmondható, hogy 2 kW-os, csak hűtésre használt berendezés esetén a havi fogyasztás 250-300 kWh-val növekedhet, amely egy évben átlagosan 3 havi használattal számolva 750-900 kWh éves fogyasztásnövekedést eredményezhet. Ennek megfelelően - éves elszámolás esetén - a rész áramszámlában beállított kW mennyiséget 60-80 kWh-val ajánlott megemelni. Az előbbi adatok alapján az áramszámla összege havonta 2.000-2.500 forinttal emelkedhet

(#254) Kraptor válasza tildy (#252) üzenetére


Kraptor
őstag

Kinn is van már ketten is linkeltünk prospektusokat amiben külön-külön fel van tüntetve, plusz még a kültéri egységen is külön van feltüntetve mind 2/3 teljesítmény.

(#255) tildy válasza Kraptor (#254) üzenetére


tildy
nagyúr

Most már látom. Csak általánosságban nem így hirdetik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#256) shev7 válasza tildy (#255) üzenetére


shev7
veterán

Erre csak annyit mondok, hogy a beidegzodesek miatt tok folosleges. Ha valakit erdekel, akkor utana nez. Ha rairnak, hogy felvett teljesitmeny xW hutesi teljesitmeny 3xW akkor mindenki ugy reagalna ahogy te (''persze, termeli az energiat'') aki viszont tenyleg venni akar klimat, az jol utananez, es a legtobb prospektusban/weboldalon le van irva, hogy mi mitt jelent, es miert kevesebb.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#257) deedee


deedee
őstag

Addig-addig rágódtam a témán,míg úgy határoztam,hogy idén már nem veszek klímát.Jövő tavasszal rárepülök egy inverteres fullos hitachi-ra és akkor legalább 10 év :Y gari is lesz rá....persze kb 250 k az ára,de akkor tényleg energiatakarékos,nagyon halk/20 decibel/ és megbízható cuccom lesz.....Én hosszú távon gondolkodom..... :R

most meg előveszem a ventillátort a garázsból,aztán jól van.... :B

(#258) deedee


deedee
őstag

na zajlanak ám az események.... ;) Asszony most hívott a cégtől és szóba került a légkondi is...Azt mondta,hogy mégse várjunk jövö tavaszig,mert neki melege-elege van....Inkább most spóroljuk össze azt a plussz pénzt amivel drágább a hitachi és egy hónap múlva vegyük meg....Végülis még akkor is kb 1-1.5 hónap lesz hátra a melegből....kihasználhatjuk....Hát merek én ellenkezni az asszonnyal???? :B ;) ;]
Ráadásul én itthon fekszek/sétálok a műtét miatt egész nyárom és végülis főleg nekem lenne hasznom a légkondiból.... :C

(#259) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Annyit megtudtam amelyik klima ki be kapcsolgat (ha beállítok neki egy hőfokot) az inverter-es valószínűleg.Tehát a miénk is az, mert ki be kapcsolgat lehet hallani. :C

(#260) anjani182 válasza tildy (#246) üzenetére


anjani182
őstag

Tudom minek tanulsz, -sőt én is a Kandó koliban laktam egy fél évet-, ezért nem is értettem, hogy jelenthettél ki ekkora butaságot, de mint mondta ez a többség általános nézete: ''a klíma drága'' :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#261) anjani182 válasza Loha (#249) üzenetére


anjani182
őstag

El kell költöznöd onnan :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#262) deedee válasza ToBeY (#259) üzenetére


deedee
őstag

a ''síma'' légkondi 6-7fokos levegőt fúj be és ki-be kapcsolgat....Az inverteres pedig 15 fok körülit és szinte állandóan megy....Legalábbis én így olvastam tegnap... :F Akkor most valaki rosszul tud valamit.... :D Az inverteres cuccok 160 k-tól felfelé vannak,mármint a márkásabbak....

(#263) anjani182 válasza tildy (#248) üzenetére


anjani182
őstag

Hm...én még nem láttam olyan klímát amire rá lenne írva, hány kilowattos, maximum az adatlapjában szerepel, de ott általában a tényleges fogyasztás is látható :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#264) anjani182 válasza ToBeY (#253) üzenetére


anjani182
őstag

Hát Én is erre jutottam :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#265) anjani182 válasza deedee (#257) üzenetére


anjani182
őstag

Ááá...nehogy már a takarékosságról legyen szó, havi 1-2k klímára neked sok? :F Hosszútávon hol spórolsz te meg 150ezret? Ne viccelj :C 60 évre tervezel? :O

Forever and ever, let's make this last forever.

(#266) anjani182 válasza ToBeY (#259) üzenetére


anjani182
őstag

Hát ez érdekes, mert enyémnél is lehet hallni :F De szerintem épp azért nem inverteres, mert ki be kapcsolgat, nem képes a kompresszort szabálozni...vagy rosszul mondom?! :Y

Forever and ever, let's make this last forever.

(#267) Bakko válasza tildy (#252) üzenetére


Bakko
tag

Hmm.Olyan dolgokon vitatkoztok ami teljesen egyértelmű és ésszerű.
1. hűtőnél azért a felvett energiát adják meg mert a hűtőt úgy veszed hogy elég nagy legyen vagy éppen elég kicsi, ki mennyi cuccot akar bele pakolni. Szal a hűtőnél nem a hűtőteljesítmény a lényeg mert minden hűtőt úgy csinálnak hogy a méreteihez képest elég legyen a hűtőteljesítménye.
2. A klímát viszont úgy veszed hogy neked van egy x méretű lakásod vagy szobád és oda mekkora hűtőteljesítmény kell hogy le tudd hűteni a kellő hőmérsékletre. Azért nem a felvett teljesítményt adják meg mert az nem függ össze közvetlenül a hűtőteljesítménnyel.A felvett áram csak a kompresszort hajtja és a kültéri ventijét és a beltéri ventijét. szal az áramfelvétel nagyban függ a klíma márkájától, minőségétől. Mert egy gagyi 2,5kw-s klíma többet tud fogyasztani mint egy márkás 5kw körüli.Az csak egy plussz jó pont ha feltüntetik a felvett teljesítményt.

Bazz. 6k egy kötelező generál nekem meg mindíg ingyen kellett menni még a töltést is ingyen csináltuk.



[Szerkesztve]

No Comment!

(#268) sbazsi


sbazsi
veterán

Felmerült bennem egy kérdés

Mikor fogyaszt többet egy klíma?
Ha egész nap megy, éjjel nappal, nyilván nem teljes gőzzel, hanem mondjuk 23-25 fokra beállítva, vagy akkor, ha kikapcsolom reggel, és du vissza?!

avagy a lehűtés fogyaszt többet, vagy a hidegentartás?

(#269) deedee válasza sbazsi (#268) üzenetére


deedee
őstag

nekem a klímás szaki azt mondta,hogy szinten tartani olcsóbb...... :F :)

(#270) ToBeY válasza sbazsi (#268) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha ki be kapcsolgatod többet fogyaszt,mint ha menne pl egyhuzamba 3órát.

(#271) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ja én olvastam félre valamit nagyon :B Amelyik nem inverteres az kapcsolgat ki be,amelyik inverteres az talán valami alacsonyabb fordualtszámra rakja magát vagy ilyesmi

(#272) deedee válasza ToBeY (#271) üzenetére


deedee
őstag

:C :DD akkor egy félreértéssel kevesebb .... :R

(#273) Bakko válasza deedee (#262) üzenetére


Bakko
tag

Éppen ezért jobb az inverteres. Mivel a klíma indulásnál veszi fel a legnagyobb teljesítményt, és mivel a síma nem tudja szabályozni a kompresszort az mindíg maxon megy. Míg az inverteres egyszer bekapcsol (az is 5-6 fokos levegőt fúj be) egészen addig amíg el nem éri a kellő hőmérsékletet és ha elérte utána az inverter visszavesz és csak annyit hűt hogy tartani tudja állandóan a beállított értéket.
Azzal takarít meg energiát hogy nem kapcsolgat ki be, és ha elérte a kellő hőfokot akkor már alíg fogyaszt valamit.

No Comment!

(#274) deedee válasza Bakko (#273) üzenetére


deedee
őstag

én nem az áram spórolás miatt,hanem a decibelek és a gari miatt veszek majd inverteres hitachi-t.... :) Nekem a halk és a hosszútávon megbízható működés a lényeg.... :)

(#275) Bakko válasza sbazsi (#268) üzenetére


Bakko
tag

Akkor fogyaszt kevesebbet ha reggel kikapcsolod. Hazaérsz bekapcsolod x idő alatt lehűt és utána már csak hőn tart. azért ha egész nap megy negyed gázon az több áramot fogyaszt mint ha 10-15 percig fullon.

No Comment!

(#276) Bakko válasza deedee (#274) üzenetére


Bakko
tag

Mit tud az a hitachi annyiért amit a daikin nem?

No Comment!

(#277) deedee válasza Bakko (#276) üzenetére


deedee
őstag

10 év gari..... :)

(#278) Kraptor válasza Bakko (#275) üzenetére


Kraptor
őstag

Ha be se kapcsolod akkor fogyaszt a legkevesebbet:) Mondjuk ha egy nagy lakásod van és több beltéri/kültéri akkor egy kicsit bonyolultabb úgy lehűteni. .

(#279) Racecam válasza Bakko (#276) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A Hitachi ~200K-ért már szellőztet is. [link] (Ebben is egyedülálló.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#280) Bakko válasza deedee (#277) üzenetére


Bakko
tag

238 nettó- ért van már daikin gold 10-év garral az sem sokkal drágább.

No Comment!

(#281) lúzer


lúzer
veterán

Valaki nem tud konkrétan olcsó, de jó klímát?
Saját tapasztalat?

Vagy nem érdemes spórolni? Mert már 60k-tól is van klíma, szabad-e ilyet venni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#282) sbazsi válasza lúzer (#281) üzenetére


sbazsi
veterán

klímát csak klímástól vegyél, ne mm és társaiban.
mert ha gondod van, szívhatsz...

a szerelő azt mondja majd, hogy szar a klíma, az elado pedig hogy szarul rakták fel.
neked pedig felforr az agyvized.

(#283) L3zl13 válasza Racecam (#279) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A légcseréhez gondolom egy további összeköttetésre van szükség a beltéri és a kültéri között. Ez a cső vajon milyen vastagságú? :F
A szerelhetőség miatt kérdezem.

Aki hülye, haljon meg!

(#284) Eagl3 válasza lúzer (#281) üzenetére


Eagl3
veterán

Miis most vettünk vmi ATA-t 60 ért. Nagyon jó, szépen lehűti a levegőt, fűtis, semmi hangaj...Az egész tetőteret megmozgatja. :)

(#285) lúzer válasza sbazsi (#282) üzenetére


lúzer
veterán

Kösz, ezt jó tudni. :(

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#286) deedee


deedee
őstag

http://www.webklima.hu/index.php?pid=termek_teljes&kat=1&gyid=4&tid=330
128k nettóért inverteres cumó :C és 4.6 kw-os

ez milyen lehet?kínai márka,de mostanában pl plazmákkal is nyomulnak tv téren...

[Szerkesztve]

(#287) deedee válasza Bakko (#280) üzenetére


deedee
őstag

brutto 250 k a gatyaszíj határ.... :O :D

(#288) net84 válasza lúzer (#281) üzenetére


net84
őstag

van klíma még olcsóbban is :DDD
mi összességében ~250k-t költöttünk a tetőtér klímázására - ez egy LG kütyü
Megbízható, nincs vele gond, pedig már jópár éves. Tisztítani kell rendszeresen, a kültéri viszont a tető pereme alatt van, azért sem eső, sem hó, még napsütés is alig éri...

Most gondolkodok, egy olcsóbb megoldáson, hogyha lakásba költözünk, akkor azt szeretném klimatizálni. 60k körül már vannak olyanok, amiket dicsérnek.
Egy 50-60m2-es lakásba mekkora teljesítménynek van értelme? Első nekifutásnak örülnék, ha egy beltérivel meg lehetne oldani, hogy legalább 1 szobát (háló - de nem szeretném direkt oda betenni) és vagy a fürdőt (mennyire zavarja a klímát a levegő páratartalmának hirtelen megemelkedése?) vagy pedig a közlekedőt és a másik szobát szeretném hűteni... jobb lenne a 2 beltéri? akkor inkább a nappalira öszpontosítok, és a többi le van ''sajnálva''...

Read only...

(#289) Bakko válasza lúzer (#281) üzenetére


Bakko
tag

Lutri az olcsó klíma lehet hogy jót fogsz ki de lehet hogy rosszat. Ha rosszat akkor kb 1 év mulva jelentkeznek a problémák, egyre zajosabb, beáll a kompresszor meg hasonlók.
Találkoztam már olyan szélsőséges esettel hogy csöpögött a víz a beltéri lamelláiról.
Ami attól van hogy szar müanyagból csinálták.

No Comment!

(#290) deedee válasza net84 (#288) üzenetére


deedee
őstag

3.5 kwatt-os minimum kell neked és bruttó 100 körül már megbízható minőséget vehetsz...

(#291) anjani182 válasza deedee (#274) üzenetére


anjani182
őstag

Miért lenne hangos a sima klíma? :F Ezt ki mondta neked? :Y

Forever and ever, let's make this last forever.

(#292) deedee válasza anjani182 (#291) üzenetére


deedee
őstag

dünnyögős,szemét,barom szomszédom ablaka kb 1 méterre van tőlem.49 decibeles a legtöbb középkategóriás légkondi külső része....És 50 a határ....Az a 49 pedig csak egy körülbelüli érték...Nem hiányzik egy feljelentés..és leszerelés....Utánanéztem a törvényeknek és eléggé kemények...este 10 után 40 decibel a megengedett.....az pedig kevesebb mint a 49... :F :O

(#293) deedee válasza anjani182 (#291) üzenetére


deedee
őstag

+3 decibelnél kb 60 k a bírság és le kell szerelni a gépet... :Y

[Szerkesztve]

(#294) iguana válasza deedee (#274) üzenetére


iguana
őstag

nagyon helyes, h vki gondol arra is, hogy halk legyen. kész katasztrófa, ha olyan szomszédod van, aki legolcsóbb hipermarketes-gazdaságos klímát veszi, te meg egész nap hallhatod a berregést, rosszabb esetben a rezonanciát, amit a fal szépen átvesz.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#295) Kraptor


Kraptor
őstag

Hát szerintem nehez fogsz olyat találni ami 40DB alatt lesz, mondjuk attol függ mekkora teljesítmény kell neked. Általában max DB-t adják meg a gyártók, amit lehet, hogy sose fogsz elérni. Rezonancia pedig rossz szerelésböl adódik.



[Szerkesztve]

(#296) deedee válasza Kraptor (#295) üzenetére


deedee
őstag

egy neves gyártó 49 decibele inkább hihető,hogy nem több,mint egy névtelené....És a 3.5 kwatt-os klímák ÉPPEN 49 decibelnél állnak... :U
este 10 után pedig ha jó hűvös a lakás,akkor már talán nem kapcsol be a légkondi reggelig....Persze nekem 26 fok már elviselhető,tehát alább nem álítanám...

(#297) Kraptor válasza deedee (#296) üzenetére


Kraptor
őstag

26 az azért még jó meleg:):) Én úgy szoktam, hogy nagyon lehűtöm a lakást legalcsonyabbra rakva olyan 20 körülire majd lefekvés elött kilövöm és csendben alukálok. Majd du valamikor bekapcsol automatikusan, hogy hüvibe érjek haza:):) Engem alvásnál zavarna a beltéri zaja.



[Szerkesztve]

(#298) anjani182 válasza Kraptor (#297) üzenetére


anjani182
őstag

Én 23-ra teszem általában, sose lövöm be 20-ra :Y De nekem folyamatosan megy :R Jaja, jó dolog az időzítés :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#299) deedee válasza Kraptor (#297) üzenetére


deedee
őstag

ez egy tetőlakás,úgyhogy örülök ha 26 fokot normálisan,nem állandó működéssel tartani tudom... :B

ja és az asszony fázós,kánikulában is vékony takarót használ...Tehát 26 fok az jó neki is még... :C

[Szerkesztve]

(#300) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Lőttem a klímán lévő cimkéről egy képet (sajna nem lett jó minőségű)
[link]
Ez most nekem jó vagy rosz hogy T1 klímaosztály,mit jelent ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.