Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) tildy válasza Füleske (#450) üzenetére


tildy
nagyúr

Milyen kialakítású a klíma?: -oldalfali
Milyen anyagból van az épület illetve hány falon és berendezési tárgyon kell a csőrendszert átvezetni? : Vályog, 2 falat kellett árfúrni. Max 5m van a belső és a külső berendezés közt. . tök egyszerű fúrni, kvázi a szerelők csak a fúrást, felhelyezést, beüzemelést végezték el. Anyumék takaríották el a port, satöbbi. Átvezetni kvázi csak ezen a két falon kellett.
Mivel nincs sipákoló szomszéfd sem, max 20-30 méterre (merthogy családi ház), így szerintem nem is lett a vibrációmentesség annyira túlbonyolítva.

A kiszállási díj meg.. Egy ekkora faluban, ami kb 3 km hosszúságú?
Hát, izé...

Azért megérdeklődőm maj d a hivatalos árat, is, de szerintem tuti nincs felénk 40.
Jó mondjuk már egy 70 nm-es családi házat is kapsz 4 millkáért... Így viszonyíts...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#452) tildy válasza tildy (#451) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyébként a szakmai részét, mint pl. pl. a megfelelő idejű és nagyságú vákuum, ks rézcső, satöbbi dolgokat nem vitatom . Szóval tudom, hogy nem csak annyi az egész, hogy fogják, felszerelik, oszt jónapot...
--------------------------------------------------------------------
Nemvoltam otthon , nem láttam , hogy szerelték , csak annyit tudok, hogy kb 4 óra alatt rakták fel, és hogy fateromék csinálták azt, hogy a fúrás közben a por nem menjen mindenfelé.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#453) tildy válasza tildy (#248) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk az még mindig nem lett pontosan leírva, hogy hogyan vna számolva PONTOSAN a hűtőeljesítmény. MErt ugye a villamos teljesítményt azért elég könnyű kiszámolni. a hűtési teljesítmény képlete akkor mi?
A kedvesem kérdi.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#454) klimakiraly válasza tildy (#453) üzenetére


klimakiraly
csendes tag

Szia!

Én ajánlok egy egyszerű számítási módot.
10m2 - re 1kW hűtőteljesítmény.

A villamos fogyasztás egy jó klímánál 1kW villamos teljesítményből 4kW hűtőteljesítményt állít elő.
Az átlagos az csak 2,5kW-ot. (Energia osztály)


[link]

Itt olvashatód a beszerelési leírást is, jó néven vettem volna ha a topictárs kirakja a forrást. :)

K.K.

Klíma Király

(#455) tildy válasza Füleske (#450) üzenetére


tildy
nagyúr

Közben kiderült, hogy +szerelvényár. Így 25 voltl cakkompakk a beszerelés. Kedvezményesen.
Egyébként meg jól hűt. 2 *16 m2es , egybenyíló szobát kell hűtenie, már amikor nyitva van a kettő közt az ajtó. Egyébként ha nincs , akkor csak egy 16m2-est.
Kellemes hüsi volt otthon, fel sem akartam jönni. Anyuék általáan naponta egyszer bekapcsolják 1-3 órára, és mivel vályog a ház, tartja is jól a 24-25 fokot egész nap.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#456) tbs válasza tildy (#455) üzenetére


tbs
addikt

25 az mindjárt hihetőbb ''baráti ár'' kategória. ;)

(#457) micro


micro
addikt

Panasonic klímákról milyen véleménnyel vagytok?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#458) micro válasza micro (#457) üzenetére


micro
addikt

:F :U

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#459) micro válasza micro (#458) üzenetére


micro
addikt

Vége a nyárnak? :U

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#460) fokukac válasza micro (#457) üzenetére


fokukac
nagyúr

én azt hallottam róluk, hogy jók, csendesek, de cserébe jó drágák is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#461) micro válasza fokukac (#460) üzenetére


micro
addikt

Sajnos nem lesz Panasonic klímám, mert a Pana csak nyáron árulja... :(

Samsungról valami infó esetleg. Abból is inverteres lenne.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#462) Füleske válasza micro (#461) üzenetére


Füleske
addikt

Index klímás fórumot olvasd el , ott a samsungot nem ajánlják (senki se).
Hitachi , Daikin , LG ha a felsőbb kategóriát céloztad meg (persze ezen márkákból is az inverteres , felső kategóriás típusok)

(#463) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

fűtés funkció hogymüködik a klímákon?

csakmert beállítotam, hogy fütsön már 5perce de még mindig csak 15C van a szobámban kb mint kint.

hamég 1hét míg elindítják a fütöszezont én megfagyok jó lenne azt az 1hetet átvéselni a légkondival....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#464) Dare2Live válasza tildy (#453) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

aza röhely, hogy használható leírást még mindig nemkaptunk még arról sem, hogy milyen fizikai tv szerint lesz 710Wos felvett teljesítményből 3.5KW hütőteljesítmény.

bár a nyáron anno idegesített, úgyhogy kitaláltam de emondani mostnemfogom. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#465) klimakiraly válasza Dare2Live (#463) üzenetére


klimakiraly
csendes tag

Szia!

Pont fordítva mint a hűtés üzem.
Kint hűt bent fűt!
(Beszivattyúzza a kinti meleget (ugye -273C a hideg az fölött minden meleg) és azért tud 2 - 3 a modern inverteres klímák 4 - 5 szőr több meleget behozni mint amennyi villamos energiát fogyasztanak.)
De kell egy kis idő még átmelegszik a belső hőcserélő és csak utána indul a ventilátor.

Nyáron hűtött a klíma rendesen?
Ha igen akkor fűteni is fog türelem.
Ha még sem akkor kosz van a rendszerben, és az kuka közeli állapot.:)

K.K.
[link]

Klíma Király

(#466) klimakiraly válasza micro (#461) üzenetére


klimakiraly
csendes tag

Szia!

Igen a PANAONIC nem nagyon akar jelen lenni a magyar piacon.
Nem tudni miért, az a kevés amit eltudunk ez miatt adni, nagyon is klímának néz ki.
Látszik hogy annak készült, szemben egy-két klíma gyártó termékével szemben.
Ha kinézel egy típust és nem azonnal kell a klíma akkor beszerezhető.
De egy hónapot szinte biztos várnod kell.
CS/CU-PE12DKE
CS/CU-E12DKE
CS/CU-E18DKE
Jelenleg ezek vannak Magyarországon készleten.

[link]

K.K.

Klíma Király

(#467) micro válasza klimakiraly (#466) üzenetére


micro
addikt

Végül Samsung lesz, de a rendelésemből az egyik megsérült szállítás közben és hetek óta nem tudnak újat hozni. :(
Samsungról nem tudsz szerelési infókat?
Fel kéne tenni a konzolokat a kültérihez még hőszigetelés elött, csak nem tudom milyen távol kell legyen a 2 konzol.
A klíma SH12BPHC lenne.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#468) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

szerintetek mi a legjobb megoldás egy 72m2-es 2+2feles panel lakás hütésére? lehetöleg ugy hoyg minden szobában külön lehessen állitani a hömérsékletet (illetve ez nem fontos de a szobák között ne legyen nagy hömérséklet változás) a kültéri egységet pedig a teraszra kéne szerelni... Nagyon tetszik az LG ART cool sorozata de nemtudom hogy ezzel megoldhto-e hogy minden szobába jo idő legyen illetve ez mennyibe fájhat.. majd dobok be ide egy alaprajzot ugy taán könyebb de remélem értitek a kocepciót.. szerintetek ez mennyi lehet ?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#469) iSeeker


iSeeker
tag

mennyibe kerülhet egy klíma egy 40 m^2 es szobához,és nyáron kábé mekkora plusszámlát csinálhat?Tetőtér...Azt mondják,többet fogyaszt,mint télen a fűtés.Ez igaz?

(#470) tkazmer válasza vtechun (#99) üzenetére


tkazmer
addikt

Valahol olvastam, hogy újabban van vmi olyan építkezési forma, hogy úgy építik meg az egész házat, hogy áramoljon benne a levegő, amely a föld alatt hül le. Az így épített üvegpaloták sem melegedtek nyáron 28 fok fölé.

mod: hopsz, ezzel már kicsit elkéstem :B

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#471) tkazmer válasza micro (#461) üzenetére


tkazmer
addikt

Még a Fujitsu csinál jó klímákat..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#472) Papa0920 válasza Füleske (#462) üzenetére


Papa0920
csendes tag

Hát az LG és a Hitachi semmiképpen sem tartozik a minőségi klímákhoz...

A top 3 inkább a Daikin, Sanyo, Toshiba trió.

Az Lg a Fujitsu, és a Hitachi, inkább középmezőny... A Samsung meg még asse.
Elő-elő fordul velük a kompresszorhiba, amikor bizony egy új klíma árát kifizeti az ember a javításra.

Papa

Sosem volt még, hogy ne lett volna valahogy...

(#473) Papa0920 válasza tkazmer (#470) üzenetére


Papa0920
csendes tag

Sztem te a hőszivattyúra gondolhatsz, ez egy földbe levezetett talajszonda, ami a föld hőenergiáját hasznosítja, ezzel hűti nyáron, és melegíti télen a ház levegőjét valamilyen hőcserélőn keresztül. A levegő ilyenkor a hőmérséklet különbség miatt, magától áramlik... Olyanról még nem nagyon hallottam, hogy a levegőt vezetnék a föld alá...

Papa

Sosem volt még, hogy ne lett volna valahogy...

(#474) klimakiraly válasza Papa0920 (#473) üzenetére


klimakiraly
csendes tag

Szia!

Pedig van ilyen levegő keringetéses hűtés-fűtés.

LG nem élvonal,
Hát lehet hogy nem az de valamiért Ő adja el a legtöbb klímát immár 7.-ik éve.
10,5 millió szettet évente, ennyi embert azért nem lehet átvágni még világ szinten sem szerintem.

Persze ha az árakat nézzük néha egy DAIKIN olcsóbb mint egy LG.
Erre Én is azt mondom túlzás, de ez van piac.

FUJITSU hát igen az már szinte verhetetlen energia hatékonyságban. Csak a PANASONIC volna versenytársa de annak meg a Magyar képviselet inkább Plazma TV -t árul ....

K.K.

Klíma Király

(#475) klimakiraly válasza micro (#467) üzenetére


klimakiraly
csendes tag

Bocsi!

Az index fórumaiba napi szinten vagyok. :)

Amúgy is SAMSUNG -ról le vagyunk tiltva … de ha hamarabb észre veszlek azért segítettem volna.

K.K.

Klíma Király

(#476) degu


degu
senior tag

Engem az rettent vissza a klima beszereltetesetol,hogy a szerelesi kts kb.annyi,mit egy
kozepes klima ara! :Y Es az uzemeltetesi kts is eleg huzos... :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#477) tkazmer válasza degu (#476) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát ja, nem olcsó dolog, pláne, hogy mostanában mindenféle áremelések is vannak. Mi is gondolkodunk rajta, hogy esetleg az összesen kb 6.5kW/h-t fogyasztó klímáinkat lehet, h jobb lenne napelemről működtetni....mondjuk nálunk a beszerelési költség nem volt olyan magas a klíma árához képest, mert alapból jobb minőségűt(Fujitsu), és környezetbarát gázzal töltöttet vettünk ami azért megdobta az árát(viszont a beszerelő cégnél meg van ismerősünk:) )

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#478) koxx


koxx
MODERÁTOR

Van valakinek tapasztalata az alábbi berendezéssel kapcsolatban? [link] [link]

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#479) koxx válasza koxx (#478) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:U

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#480) Papa0920 válasza klimakiraly (#474) üzenetére


Papa0920
csendes tag

Igen, van ''ilyen levegő keringetéses hűtés-fűtés''. Talajhőszivattyúnak hívják.

Annak idején a Windows 95 is piacvezető volt, ettől még nem volt élvonal... ;)

Papa

Sosem volt még, hogy ne lett volna valahogy...

(#481) Papa0920 válasza koxx (#478) üzenetére


Papa0920
csendes tag

Tapasztalatom ezzel a fajtával nincsen, de a leírása alapján korszerű, magas színvonalú gép.

Papa

Sosem volt még, hogy ne lett volna valahogy...

(#482) Papa0920 válasza degu (#476) üzenetére


Papa0920
csendes tag

Ez így van. De sajnos (vagy nem sajnos) ezt nem lehet kevesebből megoldani. A szakmai tudás is elég értékes, és a kellékek sem tartoznak a filléres kategóriába. (elég ha csak az utóbbi néhány év réz árváltozására gondolunk)

Papa

Sosem volt még, hogy ne lett volna valahogy...

(#483) klimakiraly válasza Papa0920 (#480) üzenetére


klimakiraly
csendes tag

Szia Papa0920!

Annak idején a Windows 95 is piacvezető volt, ettől még nem volt élvonal... ;)

Hát pedig az MS-DOS 6 után felüdülés volt elhiheted.
Azóta sem használunk mást csak windows-t.
És azt is hibátlanul, nekünk teljesen megfelel.

Egyszer próbáltam LINUX-ot az internet és a soros külső modemek hajnalán.
Nem ismerte fel nem tudtam vele internetezni.
Mondtam akkor meg minek?
Na azóta nincs is ... és nem is fogok rá áldozni két napot (szombat-vasárnap) hanem inkább pénz keresek a windowsommal addig helyette.

:) :)

K.K.

Klíma Király

(#484) commanDOS válasza TexT-BoY (#468) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hali!

Folyadékhűtő+ szobánként beltéri légkezelő egység. Folyadékhűtőt ki az erkélyre, ez megegyezik a klímák külső egységével csak nagyobb és több beltéri egységet tud kiszolgálni. Minden szobában külön tudod állítani a hőmérsékletet; mekkora sebességgel húzza ki belőle a venti a hűs levegőt :D ; illetve ha klímakonvektort szerelsz fel, akkor a folyadékhűtőből érkező meleggel hűvösebb tavaszi estéken lehet melegíteni a lakást.
Ennek két hátránya van: egyrészt piszok drága; másrészről meg a becsövezés miatt szanaszét kell bombázni a lakást.
Viszont: -Elég egyetlen kültéri egység, új ház építésénél megfontolandó.
-Hosszútávon gazdaságosabb, mint minden szobába külön klíma
-Rá lehet kötni kazánra és önnáló fűtésként is tökéletes.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#485) AMD Power


AMD Power
titán

Egy kedves ismerösöm szeretne venni egyet! Ki is néztünk két tipust ami nem ''eszik'' sokat.

AEG KWA 09 illetve AEG KWA 12.

Jók ezek? Vagy esetleg másnap valami ötlete?

(#486) tkazmer válasza AMD Power (#485) üzenetére


tkazmer
addikt

AEG? Egyéb háztartási eszközökben(pl sütő, főzőlap) azt hiszem, elit márkának számít, de szerintem klímából inkább ne olyat. Én személy szerint a fujistukat ajánlom, nekünk olyan van, és kiváló, minden tekintetben(igaz, nem tudom, mennyit fogyaszt, de a fogyasztás függ a hűtőteljesítménytől is). Amikor vettük, ajánlották még a samsungokat, lg-ket, és panasonicokat, mint elég jó márkákat.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#487) AMD Power válasza tkazmer (#486) üzenetére


AMD Power
titán

Ez amit néztem ez 820W-s. Volt még egy pár de mind 1200-2500W között volt. Nagyon nem mind1.

(#488) tkazmer válasza AMD Power (#487) üzenetére


tkazmer
addikt

Jah...nekünk olyanok vannak, amikhez 2 beltéri egység tartozik, az egyik 2.8kW, a másik 3.5 Szerintem amúgy (bár nem tudom, mekkora területet akar vele hűteni) a 820W lehet, hogy kevés..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#489) AMD Power válasza tkazmer (#488) üzenetére


AMD Power
titán

Az AEG KWA 09 az 26m2-re elég. 81K lenne. Van egy nagyobb a 12-s az pedig 37m2-re 90K lenne.

(#490) ToBeY válasza AMD Power (#485) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mindenképpen ismert márkát válasszon(Genex,Vestel,LG stb...)és Dimarson messzíre kerűlje el.Fontos megkorra helységet kell lehűteni, mert a kisebb térbe fölös egy 3,5 klíma,míg egy nagyonbb térbe,egy 2,8-as lehet kevés lesz.

[Szerkesztve]

(#491) AMD Power válasza ToBeY (#490) üzenetére


AMD Power
titán

Ezeket hol érdemes megvenni? Milyen árban van egy ilyen ''normális'' klíma?

(#492) tkazmer válasza AMD Power (#489) üzenetére


tkazmer
addikt

Ez a 26m2, meg 37m2 igencsak tájékoztató jellegű, hiszen nagyban függ pl, hogy mennyire van jól szigetelve a lakás, milyen fekvésű, stb. Szerintem érdemes kihívatni egy szakembert, hogy mérje fel a terepet.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#493) tkazmer válasza AMD Power (#491) üzenetére


tkazmer
addikt

Egészen bizonyos, hogy jóval több, mint amiket írtál. Nekünk annó a 4 klíma(igaz, környezetbarát gázzal töltöttet vettünk, ami drágább) szereléssel, gázzal, mindennel együtt több, mint egy misi volt...bár az igaz, hogy pl a csövezés nagyon sokba került belőle. Én kb olyan 150-180-ra tippelek egy ilyen jobb klímát.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#494) ToBeY válasza AMD Power (#491) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát mi Pl a klímaszerelő tanácsárá Bricostore-ba vettük meg.Árban nem vagyok otthon sajna .De tényleg érdemes kihívni egy szerelőt,mert nagyon nem mindegy hol az ablak mennyire jó a szigetetelés melyik falra kerűl a klíma.

[Szerkesztve]

(#495) AMD Power válasza tkazmer (#492) üzenetére


AMD Power
titán

Hát igen! Az a baj ,hogy nem nekem kell!

(#496) AMD Power válasza tkazmer (#493) üzenetére


AMD Power
titán

értem! mert nálunk az MM-ben ennyi lenne. A ''kicsi'' AEG 26m2 81K lenne. Ez egy elég jó ár. Bár mivel nem értek hozzá így nehéz a választás.

(#497) tkazmer válasza AMD Power (#496) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tudom. Mi a colombus klímától vettük, ők szerelték, és ők ajánlották a fujitsu-t is.(egy ismerősünk annál a cégnél dolgozik, ezért megbíztunk bennünk, nem volt hiba, máig kifogástalanul hűtenek.)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#498) Füleske válasza ToBeY (#490) üzenetére


Füleske
addikt

A Genex meg a Vestel ismert márka ? :Y
Maximum sokan vettek ilyet a teszkóba mert ez a legolcsóbb.

(#499) ToBeY válasza Füleske (#498) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mikor mi vettük ezt ajánlotta a klíma szerelő,(nem magamtól találtam ki:D ) és ezek is voltak kirámvola a nagyáruházakba.Szóval nekem Fogalmam sincs hogy ezek milyenek,egy tény 3éve gond nélkűl megy a 2db klímánk

(#500) AMD Power válasza ToBeY (#499) üzenetére


AMD Power
titán

Mennyiét vettétek őket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.