Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) iguana válasza Kraptor (#297) üzenetére


iguana
őstag

nekem az első kültérim ventilátor tengelye excentrikus volt. rezonált, ahogy kell. leszereltet, elvitet, újat hozat. jah, azért megpróbáltak megmagyarázni, hogy ez a normál üzem :(

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#302) anjani182 válasza ToBeY (#300) üzenetére


anjani182
őstag

Enyémbe is R407-es gáz kell, szóval a tied se mai csirke, -legalább 3 éves ugye? :Y :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#303) anjani182 válasza iguana (#301) üzenetére


anjani182
őstag

Nekem a kültéri a földön van az erkélyen :R Nem akartuk felszerelni a ház oldalára :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#304) ToBeY válasza anjani182 (#302) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Pont annyi:)Ez rosz vagy jó?

[Szerkesztve]

(#305) Kraptor válasza ToBeY (#304) üzenetére


Kraptor
őstag

Az újabbak már másfajta gázzal jönnek amik jobban hűtenek(kevesebbet kell dolgoznia a kompinak, stb) meg környezetbarátabbak.

(#306) ToBeY válasza Kraptor (#305) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És ezt a gázt kiszokták cserélni újabbra?Vagy amilyen gázt raktak bele olyan kell belem mindig? :B

[Szerkesztve]

(#307) Kraptor válasza Kraptor (#305) üzenetére


Kraptor
őstag

Aszem pont a R407-es az újfajta gáz ami a R22-t váltotta ki. Tehát pont az ellenkezője ál fenna mit mondtam. A tied az újfajta gázzal megy már.

(#308) ToBeY válasza Kraptor (#307) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megnéztem én is, elég sok mostani klímában ez a R407C típusú gáz van

(#309) Kraptor válasza ToBeY (#308) üzenetére


Kraptor
őstag

[link]Itt egy jó táblázat: 407/410-el szoktak a mostaniak már menni aszem

(#310) Bakko válasza Kraptor (#305) üzenetére


Bakko
tag

Én úgytudom hogy az r22-es gáznak a legjobb a hatásfoka, és annak csak 4 bár az üzemi nyomása.(Ez a legrégebbi klímagáz) az r410 és ettől felfelé már jóval rosszabb hatásfokkal dolgoznak és az üzemi nyomásuk 12-16 bár.Az r410 az már keverékgáz és az ettől újabbak is.az r22-est betiltották mert nagyon környezetszennyező volt, de azért még lehet szerezni csak nagyon drága.

No Comment!

(#311) Bakko válasza Kraptor (#309) üzenetére


Bakko
tag

a legújabb asszem a 410 de a 407 sem sokkal régebbi és nincs sok különbség köztük.
(Sokkal szarabb ezeket utántölteni mint a 22-őt.)

No Comment!

(#312) anjani182 válasza Bakko (#310) üzenetére


anjani182
őstag

Én is úgytudom, hogy van ujabb a 407-nél :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#313) shev7 válasza L3zl13 (#283) üzenetére


shev7
veterán

illetve a legcseres klimaknal az onkormanyzat szokott epitesi engedely kerni. Legalabbis en betelefonaltam, mielott felszereltettem, es azt mondtak, hogyha legcseres lenne, akkor kene epitesi engedely.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#314) L3zl13 válasza shev7 (#313) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én valahol azt olvastam, hogy már minden klímára kell. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#315) shev7 válasza L3zl13 (#314) üzenetére


shev7
veterán

tavaly meg nem kellett :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#316) Racecam válasza L3zl13 (#314) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Amit az előzőben kérdeztél, az benne van az egyik linkben, de tudod mit, itt van Neked: [link]
Már kell épitési engedély. Ez is benne van abban amit linkeltem.
De tessék ez is itt van újra: [link]

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#317) iguana


iguana
őstag

engedély...ma sem tudom, hogy is van ez pontosan. leírom, ami ténylegesen velem történt.
3 éve elhatároztam, hogy klímát szereltetek. panelház, homlokzatra. (erkély nem volt, ugye oda azt teszel amit akarsz) közösképviselőt megkerstem, hogy mit is hogy is kellene. próbáltam beszerezni az infót, de akkor mindig ellentmondásba kerültem. a klímás cégek, akiket felhívtam, mind azt mondta, hogy nem kell (ha kellet is volna, nekik nem érdekük, csak ''feldobják'' a klímát és kész.
megrendeltem a klímát, kijöttek a szerelők, kérdeztem, jó lesz ez így. ők azt mondták hogy rengeteg klímát szereltek, de soha_semmikor nem volt (nem kellett?) építési engedély.
feltették.
használtam 1 hónapig, majd a kedves irigy szomszédok feljelentettek (nehogymáagyerekneklegyenmá)
levélben értesítettek, hogy szabálytalan, szereljen le, mert különben 10k-tól ''márnememléxemmeddig'' terjedő ismétlődő(!) bírságot fogok kapni, addig, amíg le nem szerelem.
pánik.
befáradtam a polgármesteri hivatalba érdeklődni. megkérdeztem ugyanmár hogy is van ez.
a hölgy azt mondta, h peches(!) vagyok, mert nekik csak arra van kötelességük, hogy a feljelentett esetekkel eljárjanak.ergo ha nem jelent fel senki, a kutya nem foglalkozik velem.
oké, így jártam. hogyan tovább, hogyan tehetem legálissá.válasz: SEHOGY!
fennmaradási engedély? NEM! akkor ecseteltem, hogy lehetséges, hogy 100m-es körzetenben hemzsegnek a parabolák, klímák stb.nem kaptam érdemi választ. azt mondták, hogy minden kerület a saját hatáskörében jár el. elolvastam a hivatkozott, hatályos adott kerületi rendeletet, és abban feketén-fehéren le volt írva, hogy se klíma, se parabola antenna, se parapet cuccok szerelése semmilyen módon nem engedélyezett.értitek? nem engedélyköteles, hanem nem_lehet.

mindjárt folytatom...

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#318) iguana válasza iguana (#317) üzenetére


iguana
őstag

közöltem a hölggyel, hogy fél órán belül legalább 50 fényképet hozok, ahol klíma, parabola, riasztó, neonreklám, stb. van kint...HOZZAK!
gondoltam, h ez nem oldja meg a problémám, meg egyébként se dögöljön a szomszéd tehene, nem tettem.
ellenben amit tehettem, fellebeztem. mindezt megtehettem 20k (azaz húszezer) értékű ocsmány bélyeg (bocsánat, illetékbélyeg) ellenében. tehát, ha élek ezzel a lehetőséggel, és csak annyit írok, h ''anyátok'' az 20k. mai napig nem értem, h lehet ilyen súlyos eset egy ''doboz'' kirakása? akkor mibe kerül, a nyíltan folyó engedély nélküli építkezések, beépítések stb. persze, itt is az erősebb kutya b@szik elv működik.
rendben. akasszuk a hóhért...nicsak, mik azok a polgármesteri épület falán? jééé...vmi be van dobozolva. (értsd el van takarva a klíma, szépen alumínum lemezzel, lefestve, lukak a ventilátorok helyén) nekem akkor azt mondták, és a kerületi rendeletben is az volt, hogy semmi sem lehet a homlokzaton, ami az utcafrontról látszik. az én panelom egy eldugott kis parkban volt, célforgalommal. a polgármesteri hivatal több sávos főutra néz. és a pár 10 méterre lévő iskolán is.és a vele szemben lévő butiksoron is.és egyébként is.
megírtam a fellebezést, lett is vagy 4 oldal, mint az irodalom érettségin :)
(az már más tészta, hogy 2 hetem lett volna rá, de ügyesen visszadátumozták a levelet, így maradt 2 napom erre).
csend.
csend.
3 hónapig csend, majd jött a válasz, hogy mégis maradhat (semmi nem kellett hozzá), és visszakapom a 20k-t.
így is lett. megkaptam a hivatalos határozatot, amely semmissé nyilvánította az előzőt.
időközben kiderítettem, ki volt a jóakarom. az akkori párom könyörgött, hogy ne csnáljak semmi hülyeséget.
a legnagyobb elégtétel az volt, amikor csöngettem a szomszédnál a fénymásolattal:
''Üdvözlöm, xy vagyok az x emelet y-ból. Azt hiszem ez az öné...''...és átadtam a papírt.
:DD
győztem. a fej, amit vágott soha nem felejtem.

egyébként ma mennyibe kerül az építési engedély a klímára? hogy megy ez tényleg hivatalosan? (és kinek van ilyen? ;))

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#319) deedee


deedee
őstag

nálam az erkélyen lesz lent a padlón a kinti egység,bár ez tetőlakás és fedetlen az erkély....Remélem nem gond a szél,eső,fagy ,hó neki hosszútávon..... :F Szóval engedélyek nem kellenek...elvileg.... :F

(#320) deedee válasza Racecam (#316) üzenetére


deedee
őstag

nagyom jó a hitachi link!!Komplett összefoglaló és engem nagyon meggyőzött,hogy maradjak a hitachi légcserélős verziónál,ami energiatakarékos,öntisztító,nagyon halk stb....Persze nem olcsó,de 10 év gari azért sokat nyom a latban.... :R

remélem egy hónap múlva kb már gyakorlati tapasztalatokkal is szembesülhetek az írott mellett... :C

(#321) anjani182 válasza deedee (#319) üzenetére


anjani182
őstag

Nem gond az enyém is így van kinn, mint írtam :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#322) L3zl13 válasza Racecam (#316) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Köszi, de nem találtam meg a levegőztető cső átmérőjét a doksiban. Csak a hosszát, meg hogy ezt nem kell összekötni a kültérivel, elég ha kivezetjük a szabadba.

Aki hülye, haljon meg!

(#323) deedee válasza anjani182 (#321) üzenetére


deedee
őstag

panelban laksz?mert ott azért viszonylag védett a hely....Az én erkélyem teljesen nyitott... :) Feül,oldalt,mindenhonnan jön a zima télen... :O H árom oldalról korlát van...

[Szerkesztve]

(#324) Racecam válasza L3zl13 (#322) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Elnézést, akkor úgy látszik nem voltam elég figyelmes.
Mindegy, kb. 1 óra múlva hozzák az én klímámat (ez még nem légcserélős), majd megkérdezem tőlük. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#325) sbazsi válasza iguana (#318) üzenetére


sbazsi
veterán

vagyis ha valaki kap hasonló bírságot, tessék szépen fellebezni, a hivatal hatáskörébe tartozó épületek fotóival! :D ;]

(#326) deedee válasza Racecam (#324) üzenetére


deedee
őstag

jól olvasom,hogy hitachi-d lesz?majd némi infót kérek,ha beszerelték... :DD

(#327) Racecam válasza deedee (#326) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ja, de már bánom, hogy nem az ''Air Exchanger''-t rendeltem meg.... :U
Elsőre túl drágának találtam, most viszont nem vagyok benne biztos, hogy jól döntöttem.
Nem baj, majd a második készülék (ha ez beválik), az már olyan lesz. ;)

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#328) Kraptor válasza Bakko (#310) üzenetére


Kraptor
őstag

Elvileg még az EUban 2010-ig állítamnak elő R22-at utána csak újrafelhasznált lesz elérhető. Szerintem a nyomás az pont fordítva van, az enyémbe R22es van és ott 12-24 bar nyomás van legalább is ez van a kültérile írva.

(#329) deedee válasza Racecam (#327) üzenetére


deedee
őstag

elvileg öntisztító meg minden,tehát egyszer bekapcsolod,aztán jóóóvan... :D Nem kell hozzányúlni,tisztítani....Legalábbis a légcserélős az ilyen...Papíron.... :D
Mivel nekem 3.5 kwatt-os kell,ami kicsit drágus, mindenképpen kell még egy hónap mire meglesz a pénz....Más nagyobb kiadásaim is lesznek napokon belül,és sajna nem vagyok milliomos... :O :F :D Részletre meg nem igazán szeretek vásárolni.. Viszont most már semmiképpen sem adom alább a hitachi-ál......Sajna az ugyanilyen tudású daikin-ok jóval drágábbak.Megnéztem a neten....és csak 3 év a gari.....Síma hitachi-nál 5,légcserélősnél 10 évet adnak.... :C

(#330) Racecam válasza deedee (#329) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az én Hitachi klímámnál is 10 év a gari. [link] ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#331) anjani182 válasza deedee (#323) üzenetére


anjani182
őstag

Családi házban lakom, 102nm-es padlástérben :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#332) deedee válasza Racecam (#330) üzenetére


deedee
őstag

:C

teljeskörű a 10 év?

[Szerkesztve]

(#333) Bakko válasza Kraptor (#328) üzenetére


Bakko
tag

Az r22-nek az üzemi nyomása 4-6 bár. 12-24 bár a töltőnyomás attól függően hogy milyen távolságra van a kültéri a beltéritől.
2010 ig állítanak elő de azt asszem már csak pótlás céljából szal ilyet már nem lehet szerezni olyan könnyen engedélyekhez kötik a beszerzését.

No Comment!

(#334) Kraptor válasza Bakko (#333) üzenetére


Kraptor
őstag

Ah ok, annyira nem értek hozzá csak ez volt ráírva:)

(#335) anjani182 válasza Bakko (#333) üzenetére


anjani182
őstag

Te hallod, lehet hogy az enyém is R22-es :F 3éves klíma....pontosabban 4. éves :R

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#336) anjani182 válasza anjani182 (#335) üzenetére


anjani182
őstag

Na mi van, most hogy jó hűvös van már hanyagoljuk a témát? :Y :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#337) iguana válasza anjani182 (#336) üzenetére


iguana
őstag

hűvös? hol?

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#338) Racecam válasza deedee (#332) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerelés, előreláthatóan kedd.
Addig még nehéz lesz kibírni.... :U

Utána beszámolok, az ''üzemeltetési tapasztalatokról''! :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#339) anjani182 válasza iguana (#337) üzenetére


anjani182
őstag

Nálunk tegnap este elég hűvös volt, kb. 18 fok kinn :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#340) anjani182 válasza Racecam (#338) üzenetére


anjani182
őstag

Nehéz, mert most is gatyarohasztó meleg van :( Ki nem mászok a lakásból :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#341) anjani182


anjani182
őstag

Az RTL Klub mekkora hülyeséget közölt most le a Híradóba!!! :Y

A villanyszámla megugrásáról van szó, azt állították, hogy ha napi 5 órát megy a klíma, akkor havi több, mint 10 ezer forintal ugrik meg a villanyszámla, és 300KW-ot eszik meg :C Ha már éjszaka is megy a klíma, kb. 10 órával számolva, akkor pedig túllépi a 20 ezer forintot is a klímahasználat, mindez 33 ft / 1 kW-al számolva :DDD Hát ez nagyon LOL! :Y Ezt leközölték, eldobom az agyam :O :(

Látszik milyen szakemberek készítik a riportokat :R

Szerintem valami ipari klímával számoltak :DDD

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#342) anjani182 válasza anjani182 (#341) üzenetére


anjani182
őstag

Én napi 6 órával számoltam a 2.5kW-os klímám, hétvégente 8 órával, igaz itt 20 Ft az áram, de akkor is 2500 Ft jött ki, tehát nagyon téves ez a számítás :U

Tehát az RTL Klub szerint 2kW-ot eszik meg egy klíma óránként, mivel havi szinten azt írták, hogy 300kW, ezt osszuk el 30-al, így jut napi 10 kW, mindez 5 órára :C :Y :DDD

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#343) Racecam válasza anjani182 (#341) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem kell ezen idegesítened magad, az ostobaság mindennapos a kereskedelmi csatornáknál. Különösen igaz ez a szenzációhajhász híradóban.
Amíg egy normális híradó, eseménytől függően, belpolitikával, külpolitikával kezdődik, addig náluk az a kecske a vezető hír, és szenzáció, amelyik hármat kölkezett....
Ennyit róluk, elnézést az OFF-ért...

u.i.: Természetesen a klíma hír is butaság.

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#344) anjani182 válasza Racecam (#343) üzenetére


anjani182
őstag

Én meg valamelyik nap elszámoltam maga, ezért is bocsánatot kérek 28 Ft nálunk egy kW, így 3200 Ft-ra jön ki nekem a havi klímafogyasztás, nem 2500 Ft, mint ahogy írtam!

Bár tény hogy a legrosszabb eshetőséggel számoltam, így a 2500 - 3000 Ft-ot reálisnak tartom napi átlag 6-7 órás klímahasználat melett :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#345) Badb0y válasza Racecam (#338) üzenetére


Badb0y
addikt

Nálunk is kedd, remélem nem vágnak át. Szakember azt mondta, jobban megéri 2 kis klíma mint egy nagy és így lesz szerelve. Mit mondtok erre?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#346) shev7 válasza Badb0y (#345) üzenetére


shev7
veterán

szerintem is inkabb ketto...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#347) Racecam válasza Badb0y (#345) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Gondolom ez attól is függ, mennyire ''zegzúgos'' a lakás, és hogy ebből mit akarsz közvetlenül lehűteni. (Hány helyiséget.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#348) Badb0y válasza Racecam (#347) üzenetére


Badb0y
addikt

Igen, ez a baj, hogy nem úgy van, hogy egy nagyteljesítményü átfujná az egészet. 2 szobás (57nm-es) kis lakás.

Láttam, hogy lejebb anjani kiszámolta mennyi a fogyasztása, csak ő tőlem messze lakik. Fehérvár közelébe lakik vki ? Itt mennyi 1 kw?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#349) anjani182 válasza Badb0y (#348) üzenetére


anjani182
őstag

Menj fel az áramszolgáltatód honlapjára :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#350) bullseye


bullseye
addikt

nekem valami ''klímahelyettesítő'' kellene. Falvágás, kivezetés és egyebek nélkül, ami mégis valamivel elviselhetőbbé teszi a létet. Láttam reklámokban ''léghűtőt'', meg persze párátlanítót és párásítót is ajánlgattak (kétlem, hogy mindkettő jó lenne...) Sejtem, hogy annyit nem érnek, mint egy klíma, de egy ventinél meg csak többre megyek velük...
van valakinek tanácsa, ötlete, tapasztalata?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.