Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) ANT válasza Jocoshop (#899) üzenetére


ANT
őstag

Az ilyen noname olcsó típusokkal csak egy baj van: amit nyersz velük a kisebb vételáron, azt elég hamar elveszíted a nagyobb villanyszámlákkal. Egyébként a gugli szerint nem inverteres, és még az energiahatékonyságáról sem írnak (EER). Sztem nem véletlenül. Szóval elég felejtősnek tűnik. (A választható design a beltéri egységhez meg egyenesen p@r@sztvakítás! :((( )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#902) Jocoshop válasza fokukac (#900) üzenetére


Jocoshop
csendes tag

Én lehet ezekel szereltetem be http://www.azea.hu/termekek/klima.html?id=1787&product=AltechKFR25GWVJW26kW

Gari miatt fontos meg a szervizelés miatt hogy kik szerelik meg ha máshol veszed a klimát meg más szereli akkor jön a kavarodás egymásra mutogatás ha elromlik.

(#903) Jocoshop válasza ANT (#901) üzenetére


Jocoshop
csendes tag

De szerintem jobb mint a matusi meg az orion se jo álitolag ezek brutto 45 000ft akcios készülékek és akkor be is kell szereltetni :F pld akit flehivtunk mondta hogy oriont nem forgalmaz sokszor elromlanak.

Nekem egy kiss szobába kéne olcson jo lenne drága is ha a felszerelés nem lenne anyi majdnem mint egy klima :W

(#904) ANT válasza Jocoshop (#903) üzenetére


ANT
őstag

Azért mielőtt megvennéd, kérj a kereskedőtől valami részletes prospektust/leírást róla. Mert a neten lévő infók hiányosak. (Bár az összes gugli találatot nem böngésztem végig.)

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#905) djyuri válasza kisninja (#898) üzenetére


djyuri
őstag

Hát gyerekek,amit tudtam venni az kritikán aluli...csetlik,botlik...tiszta gyenge anyag...ráadásul 5 percenként lekapcsol a klíma,mert túlmelegszik...egyszerűen szar ez a toldó cső....nem merev...papírral próbáltam kikeményítani de hát inkább bérelek valami brutális gépet és kifúrom a gyémánt betont és kiivezetem a gyári csövet :(( :(( :((

(#906) kisninja válasza djyuri (#905) üzenetére


kisninja
őstag

Esetleg kéménybe bevezetni ? vagy ha már gányolsz rakj egy erősebb 24v ventit a cső végére. az már biztossan kihúzza a maleget.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#907) Makaveli


Makaveli
senior tag

Mi vettünk a családdal két Matsui propeller-t. (Álló.) Igazából jó, hogy keveri a levegőt, de nem lesz tőle hűvösebb, csak amikor rád megy.

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#908) 1010 válasza djyuri (#905) üzenetére


1010
őstag

nem alu csövet vettél ami harmónika vagy henger alakú?

[ Szerkesztve ]

(#909) djyuri válasza kisninja (#906) üzenetére


djyuri
őstag

HY
nem volt se ventim,se más.

Nem lett gány,csak így most az én tetőmet fűti....viszont most már hűvösebb van...nem meg fel 30 fok fölé.

Sajnos még mindig drága egy split klíma beszereléssel mindennel együtt. Pláne nálam....nemhiszem,hogy brutál gépük lenne a klímásoknak:D

1010 Nem sajnos....abból nem volt elég hosszú....amúgy meg rohadt drága lett volna abból kiépíteni

THX

hy

(#910) 1010 válasza djyuri (#909) üzenetére


1010
őstag

én most szuratom be az inverterst 180ért cakk pakk

elegem ebből a melegből,már minden bajom van,
végeztem vele

(#911) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Most voltak kipucolni a klímát nálunk,nem volt nagy szám...
Belefújt a fickó valami SANIFICANTE nevű spray-t mi ez pontosan és hol lehet kapni?

(#912) tothgyor


tothgyor
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni, én teljesen laikus vagyok a klímaszereléssel kapcsolatban! Adott egy tetőtérbeépítésű szint egy családi háznál, egy ~18 nm-es nyugati, egy ~18 nm keleti, és egy ~8-10 nm-es déli fekvésű szoba, amelyet le kellene hűteni!
Sajnos szűkösek az anyagi forrásaim, ezért alsókategóriás készülékeket nézegettem! A klímaszerelőm, akit ismerek egy General Electric Air 428-as 4 beltéri multi split klímát ajánlott, hogy szerinte nagyon jó, és pont megfelelne a célra, és hogy nagyon olcsó is (nagyker ára vmi ~150 ezer forint), mert csak hűteni tud, fűteni nem!
Ismeritek ezt a típust, szereltetek már ilyet, ha igen milyen tapasztalataitok vannak vele kapcsolatban?
Esetleg tudtok valami más megoldást számomra? Tudom, hogy lehetne 3 külön mono splitet is szereltetni, de akkor a családi ház külsejét elcsúfítaná szerintem, meg mivel hungarocell szigetelés van a házon, nem akarom a több kültéri egység tartószerkezete miatt megbolygatni a szigetelést!
Van egy számotokra szerintem hülye kérdésem, az R407C és az R410A hűtőközeg között van működési tartománybeli különbség, mert azt látom, hogy az R407C-vel töltött készülékek ~16-36 fokig, míg az R410A ~-5-+43 fokig képes működni, és ez a beltéri egységre vonatkozik, vagy a kültérire (tudom ez egy idióta kérdés, bocs érte)? Vagy nincs ilyen különbség, és csak az energiafelhasználási szempontokból jobb az R410A?
Válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Gábor

(#913) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Helló!
Szeretnék venni a szobámba egy mobil klímát, de még mindig drágák.
Mai nap megláttam egy ilet az újságba:
Léghűtő
Szerintetek ez milyen lehet? (tudom, hogy nem klíma)
Mi az, hogy tartálykapacítás az minek?
Ez ugye csak nem a ventilátorokkal hűt?

(Azért ide írok, mert ez a topic nincs kihalva és itt talán jobban értenek ehhez.)

ORION - OA1 C009R

[ Szerkesztve ]

Live poor, die ritch.

(#914) 1010 válasza gyáliSanyi (#913) üzenetére


1010
őstag

ebbe vízet kel tenni és azt fujja ki jó párásan vagyis még melegebb lesz tőle

mondjuk 14k ért ez is valami

(#915) kisninja válasza gyáliSanyi (#913) üzenetére


kisninja
őstag

Soha soha a büdös életbene vegyél ilyen szart. inkább ventilátort akkor.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#916) gyáliSanyi válasza kisninja (#915) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Miért? :F

Live poor, die ritch.

(#917) kisninja válasza gyáliSanyi (#916) üzenetére


kisninja
őstag

Mert van benne egy ventilátor meg egy jégkocka tartó..... és szaunát csinál, semmi értelme annak.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#918) lorcsi válasza gyáliSanyi (#913) üzenetére


lorcsi
veterán

én is hasonlón godolkozom
vagy egy álló 40cm-es venti
vagy 70cm magas oszlopventi

oszlopventiról egyáltalán nincs tapasztalatom

(#919) 1010 válasza lorcsi (#918) üzenetére


1010
őstag

jó az is
de az igazi nagy szelet csak egy álló venti ad

(#920) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

pár hét múlva új lakásba költözünk, ahol szeretnénk klímát kiépíteni.
milyen várakozási idők vannak most? gondolom, már most érdemes klímást keresni.
esetleg itt van a fórumon szakember?

(#921) djyuri válasza 1010 (#910) üzenetére


djyuri
őstag

én még gyűjtök arra:(

most fúrtam ki a kispadlásomra....most egész jó a légkör,ha hagyok időt neki az előhűtésre és a gépemet nem kapcsolom be egy órát...

most is 27 fok alatt van a helyiség.

de a zaj az magáért beszél.

(#922) 1010 válasza VÁMpír (#920) üzenetére


1010
őstag

1 hét általába
ez inkább it fórum sztem
klimafutar.hu
ha klímát veszel akkor sztem őket válaszd nekem bejött

(#923) VÁMpír válasza 1010 (#922) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

hmm, klimarfutárnál ezt írják: Szerelőink folyamatos túlterheltsége miatt a klímakészülékek telepítését csak rendkívül hosszú határidővel tudjuk vállalni.

esetleg más :

(#924) koxx válasza VÁMpír (#923) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

klimatippek.hu, webklima.hu

(#925) VÁMpír válasza koxx (#924) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

köszi. úgy látszik a webklimánál a legolcsóbbak a Samsung inverteres készülékek.
a másik áruház azt mondta nekem, nem is akarnak árban versenyezni velük!

(#926) BITBOYS válasza koxx (#924) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én még mindig nem vettem meg a klímám, elvitte a pénzt a nyár. Viszont most újra nekiállok felfedezni a jó ár/érték arányú klímákat, őszre mindenképpen meg kell vennem.
Most ajánlottak Neoforte klímát (Mont blanc) kültérivel, ezt már nem szeretném kihagyni.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#927) asha07lcc válasza Dare2Live (#857) üzenetére


asha07lcc
tag

Azért ennél több egy kicsit a dolog, mert a gázoldali ellenőrzés áramfelvétel, a kültéri egység tisztítása adott esetben spec. mosása is benne van. Nálunk vegyszerrel együtt egész évben 4200 Ft+Áfa. Ennyiért nem érdemes görcsölni....

(#928) asha07lcc válasza Jocoshop (#903) üzenetére


asha07lcc
tag

Ha nem oldódott meg a problémád írj egy mailt és nagyon jó áron adunk márkás gépet. Inverteres már nettó 104000 Ft-tól! Szerelés 4 m csőpártávig 37500 FT.tól.

(#929) asha07lcc válasza BITBOYS (#926) üzenetére


asha07lcc
tag

DC inverteres minőségi gép létezik más márkában is pl Panasonic, LG, Fisher, Fujitsu hasonló vagy jobb áron, már nettó 104000 FT-tól!
Írj egy mailt és részletesen tájékoztatlak.

(#930) asha07lcc válasza VÁMpír (#925) üzenetére


asha07lcc
tag

Írd meg melyik típus, szerintem nálunk jobbak az árak.

(#931) asha07lcc válasza tothgyor (#912) üzenetére


asha07lcc
tag

GEAIR 428 a klíma típusa és 140000 FT+Áfa az ára.
4 beltéri egységes gépnél elgondolkodtató, hogy ezen az áron milyen lehet a minőség. Ne tévesszen meg senkit a neves gyártó, a gép török gyártású.
Az R410A és az R22 hűtőközeg(mely egynemű gáz) kiváltására az R407C hűtőközeget alkották meg.
Mindkét gáz többkomponenső, adott térfogaton a tágulási munka nagyobb a nagyobb nyomásból eredően az R410A hűtőközeg esetében.
Működési tartomyányban nincs különbség közöttük, mert ez nem ettől hanem a vezérlés és a hőleadó felvevő felületek arányától függ.

Ennek ellenére én nem javasolom ezt a gépet, mert évek múlva is szükség lesz alkatrészre, a gyári csőszettet pedig R410A hűtőközeg esetében jó messzire kell eldobni, az Importőr meg nem ad hozzá semmit gyakorlatilag, hiába írja elő jogszabály. A szigetelést egy gép miatt ami nehéz szintén bolygatni kell. A több külön gépnek az az előnye műszaki hiba esetén csak egy áll meg.
Mivel ide csak most regisztráltam , remélem nem adtam későn tanácsot. Mi nem dolgozunk az adott importőr gépeivel, hiába olcsók, nem a telepítőnél marad a haszon, minimális profitért maximálisan kell helytállni, ami nem igazán vonzó dolog.
A saját forgalmazású készülékeknél természetesen más a helyzet.
Igaz ennyire lepadlózott áron nincs is gép, de kicsit többért megbízható háttérrel rendelkező márkás készülékek is vannak.

(#932) asha07lcc válasza Jocoshop (#902) üzenetére


asha07lcc
tag

Chunlan Starway Air Conditioning Co. terméke a kérdéses készülék

(#933) asha07lcc válasza ANT (#901) üzenetére


asha07lcc
tag

Az energiacimke egy az EU által alkalmazott minősítési rendszer. Ennek meghatározását a
klímaberendezés gyártóitól is megköveteli a törvény, amely szigorú szabályokhoz kötött.
Sajnos a tapasztalat azt mutatja sok esetben ez a rendszer nem pontos illetve nem a tényleges
fogyasztást mutatja. A tesztelés körülményeitől egy berendezés mért adata-azaz a minősítése- is
nagyban függ.
Ezért a neves és minőségre ügyelő gyártók az energiacimkét fenntartással kezelik, illetve egyéb
minősítési rendszert is felállítottak együttműködve az energiacímke előírásaival.
Ennél szigorúbb illetve az adott üzemelési és egyéb paramétereket a gyakorlatban
nyomáshőmérsékletpáratartalom
illetve egyéb sok változó paraméter alapján is ténylegesen és nem a
gyártó adataira támaszkodó azokat bevizsgáló független minősítési rendszer melyet a hűtés és
klímatechnika is elismer az EUROVENT rendszer. Ez az alábbiakkal részben egyezik.
Az Eurovent a gyártók egy olyan nemzetközi testülete, mely tagjai elkötelezték magukat a
légkondicionálás
folyamatos fejlesztése mellett az európai piacon.
E szervezet tagjai önként vállalják, hogy termékeiket egy független laboratóriumi hálózat tesztelje.
Leírásai
pontosak és egyértelműek.
Mit jelent a COP?
A COP egy mérőszám, mely a hűtő és fűtő rendszerek energiahatékonysági mutatója.
Klímaberendezések esetében a hőszivattyús (azaz fűtő funkcióval is rendelkező) berendezések
kapcsán "fűtési jósági fok"-nak is hívjuk. Értéke a leadott fűtőteljesítmény (adott környezeti
hőmérsékleten) és az ehhez felvett elektromos teljesítmény hányadosa. Innen a dimenziója (W/W).
Minél magasabb ez az érték, annál jobb hatásfokú tehát adott fűtési feladat ellátásához kevesebb
áramot felhasználó, így energiatakarékosabb a berendezésünk.
Mit jelent az EER?
Az EER érték hűtési üzemmódban, adott környezeti hőmérsékleten utal klímaberendezés
hatásfokára. Hűtési jósági foknak is nevezzük. Ez a szabvány érték azt mutatja meg, hogy a
légkondicionáló berendezés adott elektromos energia felvételnél milyen hűtőteljesítménnyel bír. Az
EER a hűtőteljesítmény és az elektromos teljesítményfelvétel hányadosa. Az EER az egyik
legfontosabb jellemzője a légkondicionálóknak és egyben az energiaosztály meghatározója.
Az energiaosztály jelölésére az energiacímke szolgál és szabvány szerint meghatározott formája
van.
Jól szemlélteti az adott légkondícionáló műszaki színvonalát, leegyszerűsítve, a magasabb jósági
fokú klíma a jobb!
Ismételten ki kell emelni, hogy az Eurovent minősítési rendszer többféle szempontból vizsgálja a
besorolást így a tényleges, valódi adatok alapján sokféle paraméter figyelembevételével minősíti a
készüléket-ett pedig a multi láncok nem közlik, szakcég, szakkereskedés viszont az esetek nagy
részében rendelkezik erről is információval.
Egy példa: 30C fok külső és 28 C fok belső hőmérséklet esetében a tesztelés az Uniós energiacimke
értelmében A osztályosnak minősít egy tavaly(2007-ben) még D osztályban üzemelő készüléket.
A kültéri egység hőmérséklete 45-55C fok között változik üzem alatt.
Energiacimkéje lehet A ennek ellenére az Eurovent minősítése C vagy D lesz.
Mi a megoldás: A tesztelés esetében az Eurovent korrekciós tényezőt is figyelembe vesz, mint
páratartalom(hiszen a kültéri egység magas páratartalomnál nagyobb teljesítményt képes leadni a
párolgási hőmennyiség igénybevételével) szélsebesség és irány és még sok összetevő ekkora mérési
különbségeket okozhat.
Ezért mindenképpen javasoljuk ezek figyelembevételével hozzák meg döntésüket.
Célszerű a szakmai szempontokat figyelembe vevő és abban nagy gyakorlatot szerző vállalkozások
tanácsát mérlegelni.
Az alábbiakban látható az Európai Únióban használatos általános energiacímke és besorolás:
A klímaberendezést energiatakarékosságuk szerint "A"-tól "G"-ig terjedő skálán helyezik el.
Mivel az Eurovent besorolás ettől eltérhet és a tényleges mérési eredmények is, keressen meg
szakembert aki ebben testreszabott tanácsot ad.Hosszú távon megtérül(már 1 szezon alat is)

(#934) asha07lcc válasza zfarkas (#859) üzenetére


asha07lcc
tag

Tűrhető, de hasonló áron van ilyen gép még más is. Listaára a Samsungnak 133900 FT nálunk 112500 Ft+Áfa, 104000 FT+Áfa az akciós Fisher DC inverteres gép, a PANASONIC CS-RE9HKE/CU-RE9HKE 2,60 (0,9-3,0) 3,30 (0,9-4,1) R410A Standard 134 900 Ft LISTAÁR HELYETT 113316 ft+áFA. Én a Panasonicot választanám, vagy a Fishert.
Bár a dátumból látom már nem vszínű az aktualitás.

(#935) asha07lcc válasza Füleske (#807) üzenetére


asha07lcc
tag

Fisher inverteres akcióban 112+Áfa+ szerelés bőven 200 alatt van most is. Panasonic: gép 126+áfa+ szerelés az is 200 alatt van. Akciós LG is S12AM.
Inverteresekről beszélünk.

(#936) Füleske válasza asha07lcc (#935) üzenetére


Füleske
addikt

Szezon végén jó hogy akciós a maradék , ilyenkor már kinek kell ? :DDD

(#937) asha07lcc válasza Füleske (#936) üzenetére


asha07lcc
tag

Nálunk szezon közben is ennyi volt.
És természetesen kell aki igényli, vagy az építkezés odáig jutott, vagy csak éppen így gondolja . teljesen egyéni

(#938) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nya, fűt valaki a klímájával? Mennyire vált be?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#939) snemeth válasza BITBOYS (#938) üzenetére


snemeth
aktív tag

Két klímánk is van (mindkét szobához külön) és nagyon jól lehet velük fűteni. Mióta beköszöntött a hideg idő, azóta éjjel-nappal be vannak kapcsolva.

(#940) BITBOYS válasza snemeth (#939) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én kedden szereltettem be a klímákat, még tesztüzem van:)
Eddig nagyon jól szuperálnak és úgy érzem nagyon jó típust választottam. Szép, halk, stb...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#941) TexT-BoY válasza Füleske (#936) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekünk pont kéne valami maradék, mondjuk szerdáig felkéne szerelni....:DDD
daikin, vagy hitachi vagy hasonloba gondolkozunk 18m2es szobába.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#942) bbazsy


bbazsy
őstag

sziasztok

egy kis segítséget szeretnék kérni.
vettem egy lakást, van benne egy sima panasonic on/off klíma.

télre mit kell vele csinálnom ? be kell néha kapcsolnom, h elvan ez magától?
azt mondták ex-tulajok, h tavasszal szokták szerelővel megnézetni, elég ez?

köszi
bébé

..

(#943) koxx válasza bbazsy (#942) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mivel fűteni nem tudsz vele sztem felesleges kapcsolgatni, klímaszezon elején (április körül) nézesd meg/tisztíttasd ki a szerelővel.

(#944) bbazsy válasza koxx (#943) üzenetére


bbazsy
őstag

tudok vele fűteni, de nem szándékozom (jegesedés miatt mondták, h ne nagyon csináljam + szabályozatlan panel 8. -on ablak még télen is nyitva van:()..

oké, köszönöm, akkor marad áprilisra.

de így ebből a gázok nem mennek ki ? vagy ez nagyon hülye kérdés ? :D

[ Szerkesztve ]

..

(#945) koxx válasza bbazsy (#944) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha kimegy a szerelő akkor mindent ellenőrizni kell. Ebbe beletartozik az esetleges gáz utántöltés is.

(#946) bbazsy válasza koxx (#945) üzenetére


bbazsy
őstag

értem, köszi szépen :)

..

(#947) asha07lcc válasza TexT-BoY (#941) üzenetére


asha07lcc
tag

Fisher FSI-96HFD 2,6 kw akcióban most 90000+áfa, inverteres EER 4,02 -15C külső hőmérsékletig fűt, FSI 126HFD 3,6 kw inverteres most a kcióban 99000+Áfa

Hűtési tartomány 0.7kw-tól a nominál érték 140%-ig, Fűtési tartomány 0.9kw-4,2 kw között.

Ha nagyot fűtő gép kell a Fujitsut javasolom, a 3,6 kw-os gépe 0,8-5,4 kw közöötti fűtőteljesítményre képes.

(#948) asha07lcc válasza bbazsy (#942) üzenetére


asha07lcc
tag

A karbantartéás folymatába a gázmennyiség ellenőrzése is beletartozik mely a kül és beltérben lévő hőmérséklet, az áramfelvétel és a gáznyomás egyidejű mérésével határozható meg. Mivel a rendszer elvben hermetikus, gázrátöltés a teljes élettartama alatt nem szüksége. Ha R410A hűtőközeges egyébként is"keverék" a hűtőközeg, azaz nem lehet meghatározni a hűtőközeg csökkenése esetén melyik komponensból mennyi szökött meg. Ebben az esetben a hiba elhárítása(lefejtés előtte) vákuumolás után folyadék állapotban a gyárilag előírt hűtőközeg mennyiséget kell a készülékbe tölteni lehetőleg ne mérőhengerrel, hanem digitális mérleggel.

A téli üzemben ill használaton kívül megoszlanak a vélemények a beindításról. De mint minden forgó mozgó olaj és olajfilmmel kent szerkezet esetében itt is több jót mint rosszat teszel ha 2-3 havonta télen fűtésben beindítod vagy ha meleg van nálatok hűtésben(ekkor azonban a pára a beltériben kicsapódik és büdösödhet ezért jobb a fűtés), mert a kompresszor, szelepek és olyan rész ami igényli a kenést és az olajat megkapja azt időnként. Hosszú állás után nagyobb az esélye a belső korróziónal, leragadás(kompresszor) ill az indulásnál ebből eredő mechanikai hibák.

Leállás télre: Ne a szárító üzemmódot használt, fűts be 30 fokra 20 percen át ez a leghatásosabb a csepptálca és a kalorifer lamellák is csontszárazak lesznek a 60-90 c fokos gáztól.. Ha 100% biztonságot akarsz van olyan kürházi porlasztható fertőtlenítőszer amivel befújod a beltéri kalorifert, nem marja és kb fél évig vírus szintig steril marad. De a fűtés után ez nem fontos.

(#949) prygme


prygme
csendes tag

Tudtok arról valamit, hogy a Daikin FTYN50/RYN50E Eco Comfort hivatalosan nem inverteres split klíma, a valóságban mégis inverteres lenne?
Egy szerelő állítja, hogy így van. Meg is mutatta a sajátját és valóban nem kapcsolgat ki, amikor letekeri a hőmérsékletet, ez inverteres tulajdonság. Csak azt a kérdés, hogy nem haxolt-e valamit ehhez? Mert az el tudom képzelni, hogy változtatható fordulatszámú kompresszort tesznek egy ilyen minőségi gyártó nem invertetes klímájába is, mert nekik már csak olyan van. De minek tennének bele inverteres elektronikát? Abból 20 félét is egyszerű gyártani.

(#950) asha07lcc válasza prygme (#949) üzenetére


asha07lcc
tag

2 fordulatú kompresszort sok éve gyártanak cégek, ez nem újdonság, de az nem inverter(áram és frekvenciaszabályozott elektromotor).
Utánanézek pontosan szervízkönyv szerint nem inverteres a gép, de a beltéri vezérlésre akár mást is lehet rakni ami nem jelenti azt, hogy ha valaki szakemberként ilyet összeállít magának , Te is ilyen gépet kapsz. Ebben az árkategóriában más márkábólviszont létezik DC inverteres jó gép!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.