Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) i350


i350
csendes tag

Nekem már 3. éve Dimarson split klímám van azt hiszem 2.4 kw-os semmi baj vele kiválóan működik .A Dimarson-t legjobb tudomásom szerint a Samsung gyártja .

i350

(#52) Vallon válasza vtechun (#45) üzenetére


Vallon
tag

Nem, tényleg nem röhögök. főnököm 35 mllióért épít vályogházat soltvadkerten.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#53) jerry311 válasza i350 (#51) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezt biztos nem :DDD
Ami dimarson matricával fut, azt lláttam már Orion-ként is.
Sőt, Tesco-ban volt tavaly nyáron 4 különböző márkanevű és árú split klíma. Mindegyik teljesen ugyanúgy nézett ki és a kiállított darabokon látható gyári adatlapok is teljesen egyformák voltak. Ötödik ikertesónak mellérakhattam volna a saját Dimarson-om :DDD

(#54) Bora


Bora
csendes tag

Nekem két klíma van a tarsolyomban meleg ellen. Egy 1 Kw-os kétcsöves mobil (Stiebel Eltron), és egy 3.5 Kw-os elnett ''diesel'' split klíma.
A mobil sacc 5 éves lehet. Eleinte egy 12 nm-es szoba hűtésére használtam, később kényszerűségből egy 46 nm-es komplett lakást temperáltam vele, majd a jelenlegi 64 nm-es lakásom teljes hűtésére használtam, nem kis megelégedésemre. Gyakorlatilag két évig be sem kapcsoltam a lakás split klímáját. Ennyit a teljesítmény számítás, és a savasodás gyakorlati jelentőségéről.

Tavaly, és idén lusta voltam/vagyok a kuplerájom alól kibányászni a mobilt, így a splitet használom. Vélelmezem, hogy a mobilnak ez a két évi állás betette az ajtót. Kipróbálni, viszont továbbra is lusta vagyok.

A márkák minőségéről a véleményem megoszlik. Tudomások szerint kompresszorokat nem gányolnak az utángyártók, azt onnan veszik, ahonnan a nagyok. A lényeg itt nálam el is dőlt.
Még a márkákról zárójelben. Nekem itthon a háztartási gépek között igeny komoly márkák képviseltetik magukat. De már nem sokáig.

(#55) Chieftec


Chieftec
őstag

MI az a savasodás?

(#56) Vallon válasza Chieftec (#55) üzenetére


Vallon
tag

Ha a pH érték 7 fölé kúszik:DDD

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#57) gforg


gforg
tag

Üdv,

második éve használok egy Vestel típusút.

A lakás panel, 41 m2, a lkíma ~3 kW, és tökéletes. szereléssel együtt 140 volt. Előtte persze érdeklődtem a srácnál, ismerős csinálta, hogy érdemes-e márkás, samsung, hitachi, lg, hasonlókat nézni, kisebb teljesítménnyel.

Azt mondta, hogy felesleges, pl. az enyémnek samsung és hitachi főegységei vannak. Eddig egyszer, tavaly kellett gázt pótolni bele, az is a csatlakozásnál szökött ki, de más semmi gond vele. A helyiségekhez szükséges másfélszeres teljesítmányt nem bántam meg, (kb. 2-2,2 kW elég lett volna) brutálisan hűt, egy heti szünet (videéki szabadság) után tegnap este kb. 2 óra alatt lett ~30-31 fokból ~24. A kisbb helyiségek pedig mára biztosan szintén lehűlnek.

Én nem csalódtam.

gforg

Aki nem hiszi, járjon utána.

(#58) Chieftec válasza Vallon (#56) üzenetére


Chieftec
őstag

Ja LOL. De mi szerepe van a ph értéknek egy légkondiban?

(#59) L3zl13 válasza Vallon (#56) üzenetére


L3zl13
nagyúr

7 alatt savas. 7 fölött lúgos a pH.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#60) Vallon válasza L3zl13 (#59) üzenetére


Vallon
tag

Hú tényleg! De sohasem voltam jó kémiából.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#61) Chieftec válasza L3zl13 (#59) üzenetére


Chieftec
őstag

Jó de mi baja lesz tőle a klímának, és hogy következhet be a savasodás?

(#62) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

most vett fater egy split klímát, márkája BEKO(chinese:U) de a belseje Samsung cuccokbol van összetákolva. 2,2 Kw-os, szal nem nagy teljesíményű, a helység amit hűtenie kell kb 60-70nm2, és viszonylag csendben teszi a dolgát. ja és nem a hőfok számít persze az is de főleg a páratartalom a felelős a ''gatyarohasztó'' kánikuláért(legalábbis nálunk:) ). na és kb 2 óra alatt generál olyan viszonyokat amikben azért élni is lehet! ja 36900Ft.

(#63) atuci


atuci
senior tag

szerintem toshiba, lg, panasonic. ezek gyartanak normalis klimakat. ismerosnel tettunk fel vestelt, egy masiknal alient, es hat azt kell mondjam, hogy oke, hut mint allat, de minden alkatresze gagyi muanyag, hangos a kulteri egysege, es a vestelt mikor fotettuk, eldeformalodott a boritasa, ha erossebben meghuztuk a csavarokat. de legalabb olcsok, eddig (fel ev alatt) nem volt veluk gond.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#64) Padree


Padree
senior tag

Nekünk 3 éve van egy Daewoo ablakklíma, <2kW (nememléxem) hűtőteljesítmény a valós fogyasztása ennek kb. harmada: 700-800W/h, egy 20nm szobát hűt, 25-26 fokra állítva - ez már mondhatni kellemes, egyszál gatyában még fázik a hátam. A lakás többi részén 29-30 fok van, nappal a kötelező külső árnyékoklás (redőny, esetleg reluxa), este meg a nyitott ablakok ellenére. 27 fokos szobánál bekapcsoljuk, előző évek tapasztalatai alapján mondhatom hogy nemigazán látszódik a villanyszámlán, max. egy ezrest tesz rá a kemény hónapokban (ésszel kell használni). Előnye a split klímákkal szemben hogy olcsó (20e Ft körül láttam legutóbb), ha nem kell elrakható, beszereléséhez nem kell feltétlen szakember (ebbőladódóan nincs garanciavesztés ha te szereled fel, és nincs beszerelési díj sem). Hátránya hogy hangosabb (de lehet mellette aludni), illetve hogy télire érdemes kiszerelni (mozgatni kell), bár mi ketten a feleségemmel meg tudjuk oldani - tehát nem nagy valami. Egy viszonylag nagy egyszárnyas ablakba tettük (tesszük fel az alábbi módon minden tavasszal): az ablakszárnyakat leakasztjuk, két 19mm-es bútorlapot csavarozunk fel a helyükre (kívülre OSB lapot, belülre pedig fehér farostlemezt), ezeknek az ablak adta lehetőségek szerint a legmagassabban kivágva a klíma helye (enyhe kifelé lejtéssel), oda csúsztatjuk be a klímát, egy keresztléc illetve csavarok rögzítik. Sajnos a lemezek és az ablak többi része berezonálnak ha megy a kompresszor, de alig hallható (mármint pluszban). Rendszeresen telefújom kórházi fertőtlenítőszerrel.
Teszi ugyanazt mint a többi - csak töredékükbe kerül, igaz kicsit hangosabb de még mindig jobb mint megfőni. Mindenesetre érdemes elgondolkodni rajta.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#65) #53172992


#53172992
törölt tag

Bocs, de a légkondi az miért hardver?:)

(#66) L3zl13 válasza #53172992 (#65) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Proci hűtés rásegítő rendszer.:DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#67) Padree válasza L3zl13 (#66) üzenetére


Padree
senior tag

Jaja, nemmindegy hogy 30 fok a környezet vagy csak 20 amit keringtet a gépen át. Szerencsétlen Bartonomat visszakellett vegyem, mer a fanduct ellenére is 56fok körülire melegedett. A videókari még ígyis beszemetel (szar a gyári hűtése), azt is vissza kell venni a gyári értékek alá - télen persze semminek semmi baja.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#68) yerico


yerico
senior tag

Az az alapszabály, hogy négyzetméterenként 100W legyen a teljesítmény, tehát egy 25nm-es szobára 2.5KW-os az ideális.

[Szerkesztve]

(#69) somodisoma


somodisoma
senior tag

Nem tud valaki olcsón elado mobil klímát? Megvenném szívesen.

E-mailcímem az aatlapomnál.

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#70) #53172992 válasza somodisoma (#69) üzenetére


#53172992
törölt tag

Utazz el németországba..Kocsival egész olcsó és klímának megfelel

(#71) gabesz82 válasza PrinczA (#1) üzenetére


gabesz82
senior tag

Szerintem vegyél Dimarson-t, Fateroméknál a cégnél van 3 belőle, darabja 50K körül van, 5 év garit adnak rá és ingyen beszerelik, szerintem korrekt masinák...

PSN: Morfologus82

(#72) DonK válasza JagdPanther (#62) üzenetére


DonK
aktív tag

Csak szólok azért, hátha nem tod, de a BEKO török :), és nema BEKO-t teákolját összes samsungból, hanem az ilyesfajta elektronikai cuccok 90% (Légkondi, tv, mosógép, stb...) A török!!! BEKO, vagy ugye a VESTEL, ahol gyártják gyakorlatilag az összes ilyemn jellegű tv-t.

[Szerkesztve]

(#73) #64791808 válasza yerico (#68) üzenetére


#64791808
törölt tag

vagy több. Ha folyamatos működésre és kis hőmérsékletkülönbség elérésére kell a klíma, akkor egy 25 négyzetes szobára a 2,2-2,7 közötti cuccok jók.

Ebben bene van az is, hogy egy 35 fokos nyári napon jó hőszigeteléssel és lehúzott redőnyökkel sem lesz hűvösebb kb 27-28 foknál fél óra után, folyamatos működésnél kb 25 fokot fog tudni.

Álláspontom szerint érdemes ezt túlméretezni, mert annyival nem drágább egy 3,5-es klíma, nem fogyaszt többet, ha nem hajtod maxon, de megvan az a lehetőség, hogy 35 fokban is redőny nélkül 20 fok körülire hűsd a szobát. Továbbá azért is célszerű nagyobbat venni, mert hiába 25 négyzet a szoba, lesz ajtó nyitva, véletlenül, vagy szándékosan, ''hűccsük kicsit a kisszobát is'' alapon, stb. Azon pedig a kisebb klímák elvéreznek.

Még valami. Nyomatékosan felhívnám a figyelmet arra, hogy a ''teszkógazdaságos'' klímát és társait nagyon nagy ívben tessék kikerülni. Miért? Mért fizetnétek többet egy klímás cégnek ugyanazért? Jóaz csak óccsóér aggyák! Csakhogy ez nem így van. A szupermarketekben vásárolt klíma nem lényegesen olcsóbb, mintha klímás cégen keresztül vennétek. A cég viszont elkér 40 ezret a beüzemelésért, míg a tesco feleennyiért megcsinálja! Az alábbi apró dolgokat viszont csak utólag tudod meg. Ellentétben egy kílmás céggel, a gazdaságos cuccok esetében
- a klímára van garancia, a beszerelésre nincs.
- a beszerelésbe nem tartoznak bele a kellékek, csövek, rögzítők, stb szóval anyagköltség
- sok esetben (hvg cikkezett róla, botrányok voltak) szakszerűtlen a beszerelés
- rossz kondenzvízelvezetés, csöpöghet
- rossz tömítések, fars levegőt kaphat, megdöglik a klíma

Nyílván van olyan, akinek a teszkóklímát beszerelték, és jó, szal nem kell majd anyázni. Ugyanis ez előre nehezen esik le mindenkinek, utólag viszont már késő. Emberek ez is egy szakma.

(#74) Chieftec


Chieftec
őstag

A túlméretezéssel egyet értek de minek nyáron 20 fok?:DDD
Jó a neved.

(#75) #64791808 válasza Chieftec (#74) üzenetére


#64791808
törölt tag

hát kinek mi az igénye. jó nyílván nem mindenki fog azért klímán venni, hogy nyáron 20 fokban csücsüljön a szobában :) pl én 20 fokban érzem emberien magam, ilyen eszkimó vagyok :) meg a konfigom is... :)

A nevemről: AntiTRUST c. film, központi szerver neve volt :) (jó, meg persze kisagy latinul)

(#76) sbazsi válasza #64791808 (#73) üzenetére


sbazsi
veterán

hiba esetén a teszkóugázdáságuss klimánáll a beszerelő aszongya, hogy szar volt a klima.
A gyártó meg azt, hogy szarul szerelték fel.
Szerelheted le, viheted vissza, járhatsz utána, és ha szerencséd van, kapsz másikat.
Szóval melyik az olcsó?
Mi is most vettünk (még a hideg nyári napokon a nyár elején. Örültünk neki, mert már nem volt központi fűtés, és tök jó volt este befűteni a klímával a nyár közepén :) )
És nem volt olcsó, de kifogástalanul működik.
És ha valami baj van, akkor nincs ujjal mutogatás, meg ide oda küldözgetés.
De nem is 50 volt...

(#77) lapa


lapa
veterán

az lenne a szép, ha az utcai vízvezetékről lehetne még egy leágat kötni. abba csak egy szivattyú kéne meg valahol a belső falon egy olyasmi hőcserélő, mint a gázkazánokban (átfolyós). mögé egy szobaventilátor és a 10 fokos víz lehűtené az egész lakást. tudom, ez most elborult volt...

(#78) Donald12


Donald12
tag

Sziasztok!

Nem olvastam végig részletesen a topicot, csak átfutottam, ezért bocs, ha olyat írok, amiről már volt szó! :)) Szóval egy panel tetején lakom, tizedik emelet, 41 m2. Ilyenkor, ha napközben kint 35 fok van, bent a lakásban is 32, legalább. A gond az, hogy éjszaka sem hűl le, Budapest belváros ... ! :Y Ezért tavaly tavaszal vettem egy split klímát. A választás úgy zajlott, hogy olyan szerelő kellett keresnem, aki normális áron dolgozva, hajlandó volt kiszerelni a kültéri egységet az ablak alá (mondom, tizedik emelet! :Y ). A végén egy cég volt erre hajlandó, mégpedig a GENEX. Így GENEX márkájú klímát vettem, pont akciós volt az egyik multinál. :C A teljes összeg mindennel együtt, tavaly tavasszal százezer froncsi volt!
DE MEGÉRTE!!! Még a mostani kánukilában is annyi fok van a szobában, amennyire a klímát állítom. Ez általában 26 - 27 fok. A lakás legtávolabbi részében általában kettő fokkal van melegebb, mint a légkondis szobában. Ja 2,5 KW -os, de ez a hűtési teljesítménye, áramot nem ennyit fogyaszt! Ha jól emlékszem 900 W óránként, de persze nem megy folyamatosan, mert a hőfokszabályzó ki-be kapcsolgatja. Nekem a villanyszámlám nem ugrott meg vészesen emiatt.
Tehát mindenkinek ajánlani tudom, aki megengedheti magának, ha ésszel használja az ember, akkor nem fázik meg tőle, és a villanyszámla is tűrhető marad.

MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

(#79) Bibby


Bibby
addikt

Mi az általános vélemény a mobil klímákról?Ezek is elég olcsón elérhetőek,szerelés ugye nemkell...Nem fontos nekem hogy egész nap lehűtse a szobát 20 fokra, de a délutáni nap idetűz és nem volna rossz ezt enyhíteni.

És mi a vélemény az egyszerű léghűtő-berendezésekről?Ezek ugye csak átvezetik a levegőt hideg vízen.Menyire lehet ez hatékony?:F

Ελευθερια η θανατος

(#80) #64791808 válasza sbazsi (#76) üzenetére


#64791808
törölt tag

pontosan erről beszélek, hogy az olcsó nem olcsó, sőt, ezt az érvet még ki is hagytam, amit írtál.

Hát hogyne, az én klímám is 140 ezerbe került mindennel együtt. Hűt, mint a barom. Multkor úgy gondoltam, a szűrőjét ki kéne tisztítani. Felhívtam a céget, akitől az egészet megrendeltem, mondtam, hogy ki kéne tisztítani. Aszondja a csaj: ma jó önnek? Hátmondom okés. Erre megkérdezi: ha fél órán belül ött vagyunk önnél, az jó? Hogyne lenne jó... Telefon lerakása után jöttem rá, hogy sem címet, sem telszámot nem kérdezett. Csak a nevemet tudta. Ettől függetlenül 25 perc múlva csengetnek: Jónapot uram, a klímát jöttünk takarítani. 10 perc alatt végeztek, mondom számlát kérek. Erre az ürge: kérhet, de nincs miről. Ha tudunk segíteni, szóljon. Viszont látásra!

(#81) vtechun válasza lapa (#77) üzenetére


vtechun
veterán

ezt írtam fentebb, de fúrt kuttal, szerintem nem lenne rossz téma..

(#82) Padree válasza Bibby (#79) üzenetére


Padree
senior tag

Nem akarok baromságot írni de úgyemléxem még régebbről hogy a mobil klímáknak a beltéri egysége mobil, egy flexibilis csővel csatlakozik a kültérihez, és esetenként több csatlakozási pont is lehet, aszt úgy ráncigálhatod az épületen belül. Lehet hogy az amire emléxem az nem a mobil klíma hanem valami speciális mellékhajtás :F , de ha belegondolsz a klímák mindegyikének van külteres része - az ablakklímáknak is van radiátora kivül. Ennyi erővel letehetném az asztalra az ablakklímát oszt hadcsinálja a hideget - szerintem önmaga ellen dolgozna.
Ezekaz egyszerű vizeshűtő cuccok meg inkább csak párásítanak mint hűtenek, az csak másodlagos és igen csekély hatásfokú a hűtés (ezt is akkor olvastam, deerre tisztán emléxem). Csak az hiányzik a 30fokos szobában hogy még párafelhő is legyen - bár a banánfa biztos értékelné. Ja és honnan jön a hideg víz? A vezetékes víz is meleg (igyad csak, rájösz), meg pazarlás (inkább folyasd le kint a kéró falán), ha zárt rendszerű akkor egykettőre szobameleg lesz, ha hűtőből jön akkor meg az melegít.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#83) lapa válasza vtechun (#81) üzenetére


lapa
veterán

nem bizony. ezekszerint lemaradtam a hszedről, bocs. kicsit több lóvét rászánna az ember simán kivitelezhető. fúrt kútnál még nyomás se lenne. az egyetlen baj, hogy most még mindenki hülyének nézi az embert az ilyenek miatt (inkluzíve asszonypajtás). de majd meglátják amikor az egyik abroszosfejű bejelenti, hogy elzárta a csapot az olajár --> villanyár meg függőlegesbe áll. nekünk meg vígan tekerik majd a vak etióp kisgyerekek a szivattyút...

gondoltam olyanra, hogy a lakás közepén lehetne egy búboskemence-szerű cuccot kialakítani, körbe végig csövekkel a felszín alatt. abban mehetne körbe a víz meg azt lehetne fűtésre is használni ha van kazán. persze téli / nyári váltáskor kötögetni meg légteleníteni kell...

(#84) Chieftec válasza #64791808 (#75) üzenetére


Chieftec
őstag

Tudom, láttam a filmet Bízd a hackerre..

(#85) dabadab válasza lapa (#77) üzenetére


dabadab
titán

Vhol az USA-ban v Kanadaban merult fel egy nagyobb varos vezetoiben, hogy a legkondik helyett kiepitenenek egy ilyesfajta rendszert - a hideg vizet egy kozeli tobol nyernek, mert annak a melyen fixen par fokos a viz (es eleg nagy ahhoz, hogy az egesz varos hutese meg se kottyanjon neki).

DRM is theft

(#86) Donald12 válasza dabadab (#85) üzenetére


Donald12
tag

Én úgy tudom, hogy ez amit írsz észak-európában működik is, ha jól emlékszem a Svéd fővárosban.

MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

(#87) lapa válasza dabadab (#85) üzenetére


lapa
veterán

egyébként amíg ki nem kristályosodik a konkrét elképzelés egyszerűbb utakon járok. célszerű lenne a levegő hőmérsékletének különbségeit használni hűtésre-fűtésre. a dolog relatíve egyszerű. a szoba / lakás két átellenes pontján egy-egy szellőzőnyílás. az egyikbe egy (csendes) ventilátor, ami befelé fúj. minden esetben, amikor a kinti levegő hőmérséklete közelebb van a benti célhőmérséklethez, mint az aktuális benti hőmérséklet a ventilátor beindul és szépen lassan cseréli a levegőt. persze ez nem teljesértékű légkondícionálás, de vályog ellenére tavaly meg lehetett dögleni a lakásban. pár napja viszont már kísérletezek ezzel a légcserélős megoldással és egész jónak tűnik. a gyakrolatban a ventilátort este 9-10 körül bekapcsolva egész éjjel hűti a lakást.

mondjuk nekem annyi előnyöm volt, hogy nagy két szobából nemrég lettek leszerelve a konvektorok és a kéménylukakat meghagyattam, így azok most a radiátor mögött vannak.

lehet, hogy írok majd a speedfan progit csináló emberkének, tudna-e valami primkó programot írni hozzá. akkor elég lenne egy 12 / 14 centis ventilátor 12 volton meg egy hőérzékelő vmi vastag és hosszú kábellel. persze nincs egy nagy légszállítása de tartós üzem esetén a percenkénti 1 m3 levegő szépen lejjebb tudja vinni a hőmérsékletet. a legnagyobb problémát a kinti levegő hőmérsékletének mérése okozza, hiszen nehéz mindig árnyékos helyet találni.

egy még elborultabb pillanatomban ki akartam bélelni az üzemen kívüli kéményt valami najlonnal mert feltételezem, hogy 7 méter magasan 1-2 fokkal hűvösebb van és kevésbé poros a levegő és jobb lenne ezt benyomni.

(#88) Donald12 válasza Bibby (#79) üzenetére


Donald12
tag

Nekem a split klíma előtt mobil klímám volt. Nálam nem vált be, bár márkás volt (FAGOR), mégis egy régebbi típus. lehet, hogy ma már jobbakat csinálnak. Ugyanazt a lakást, amit a split tökéletesen lehűt, a mobil egyáltalán nem tudta, pedig nagyonhideg levegőt fújt! Nekem azt mondta akkor egy klímás, hogy az én mobil klímám max 20 m2 -es helyiségben jól működne, de a 41 m2-es lakás már sok neki. Gyakorlatilag egész nap ment, és max 2 fokkal tudta levinni a szoba hőmérsékletét, a lakás többi részén érezni sem lehetett.
A mobil klíma egyébként attól mobil, hogy bárhová viheted magaddal (ha elbírod cipelni), de mindíg nyíilászáró közelében kell üzemeltetni, mert van a hátulján egy kályhacső méretű nyílás, és ott kb. ezer fokos levegőt fúj magából! Na ezt a csővet ki kell vezetni a hűtött helyiségen kívűlre, nekem egy kör alakú nyílás volt az abalkon, és azon vezettem ki. (Ezt akárhogy is szigeteltem, télen meg dőlt be a hideg!)

MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

(#89) pitom


pitom
tag

Én csak egy szobában szeretnék klímát, és ez kb 8 mˇ2. Csak hűtőt. Mennyi lehet kb egy ilyen célnak megfelelő klíma, egyáltalán vannak ilyen kis teljesítményű klímák? Ja igen, ebben a kis szobában, mostanában 34-35 fok között van a hőmérséklet, és már fővök.

[Szerkesztve]

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#90) yerico


yerico
senior tag

Tavaly egyszerre szereltünk a szüleimmel klímát. Én klímással szereltettem be, ők a Dimarson márkájú gagyit rendelték meg, mert ''olcsó volt'' - a gyári képviselet akciózott, rajtuk keresztül ment a szerelés is. Nekem 160, nekik kb. 70 volt a végösszeg:(. Aztán az idén már nem hűtött az övék. A szervíz persze naná, hogy nem jön ki, a cég megszűnt, telefonra nem válaszolnak, a magyarországi képviselet vonogatta a vállát. Három hét után szóltak egy ismerősnek, kijött, kiderült, hogy megszökött a gáz. Nerm volt nehéz, mert nem voltak meg a tömítések a rendszerben :( A fűtési ágat nemes egyszerűséggel nem kötötték be. Olyan, hogy tisztítás, fel sem merült bennük. Lényeg, hogy vállalva az elbukott garanciát, egy plusz tízesért újra töltötték a rendszert, belerakták a tömítéseket, és bekötöték a fűtést. Aztán jó öt hét múlva jelentkezett a beszerelő cég (utódja???), hogy akkor jönnének javítani. Persze el lettek küldeve a fenébe.
A sajátomnak is voltak hibái, nem szeret néha kikapcsolni. Csörögtem a klímás cégnek, délután ötre kint voltak, próbálkoztak, de a klíma nem rosszalkodott ekkor. Ennek ellenére megrendeltek egy új panelt (lényegében a komplett elektronika). A gyári képviselet másnap reggel 8-kor már válaszolt is a nekik küldött levelemre. Végül - bár a klíma mindig alkalmas volt a hűtésre, csak párszor le kellett kapcsolnom a biztosítákát :) - a dolog megoldódott. Idén a beszerelő cég csörgött, hogy a garancia érvényessége miatt évente felül kell vizsgálniuk, és le kell fertőtleníteniük, mikor jöhetnének. Kijöttek, megcsinálták.
Ha a hibás klímával nekem kellett volna elmennem a boltba, hogy cseréljék ki, asszem, padlót is fogtam volna.
Szóval ezért tudom azt mondani, hogy klímát csak klímástól vegyen az ember.Az ismeri, amit forgalmaz, garanciát vállal rá, és be is tudja szakszerűen szerelni.

(#91) vtechun válasza lapa (#87) üzenetére


vtechun
veterán

én vami olyamiben gondolkoztam, hogy furt kut vizét a radiátorban keringetni, majd ha felmelegedett kiereszteni a kertbe öntözni stb. perszemindezt automatikusan, egy párszáz w-os kis szivattyú meg elég lenne a víz felszinre hozásához.. Több rokonom is foglalkozik amúgy kútfurással. Apám meg anno Szolnokon dolgozott a Kútfúró vállalatnál :)

(#92) lapa válasza vtechun (#91) üzenetére


lapa
veterán

ha ilyet csinálsz szerintem legalább 2 dologra figyelj: a radiátorok belső felületén valami olajos korrózióvédő réteg van (szakértőbbek pontosítanak), így a víz nem biztos, hogy jó lesz locsolni. meg a homok (ha van) tönkrevághatja a szelepeket. egyébként hajlok valami ilyen megoldás felé, mert hiszen ki van építve hozzá az infrastruktúra.

(#93) i350


i350
csendes tag

én a 3 évvel ezelőtt vásárolt ''gagyi'' Dimarson klímámat úgy vettem meg, hogy ha 1 évet kibír az már jó , mert nyugodtan tudtam aludni a nyári melegben . Ehhez képest 3 éve megy, minden gond nélkül . Egy ismerősöm huszon-harmincon millióéert vett egy vadi új Audi A8-at , 3 hónap alatt 3 klíma kompresszort rugott le magáról az Audi . Kicsit tulzás volna kijelenteni, hogy az Audi gagyi . Szerintem :(

i350

(#94) jerry311 válasza yerico (#90) üzenetére


jerry311
nagyúr

Érdekes. Mi az a fűtési ág?
A klímában a beltéri meg a kültéri egységet 2 cső köti össze, meg egy elektromos vezeték.
Melyik a fűtési ág?

(#95) Donald12 válasza jerry311 (#94) üzenetére


Donald12
tag

Nekem hűtő-fűtő split klímám van. Nem igazán értek hozzá, de ... Karbantartáskor beszélgettem a szerelőkkel, és azt mondták, hogy leegyszerűsítve úgy működik a fűtés, hogy megfordul a gáz keringési iránya. Vagyis, a beltéri egység fogja a hőt leadni, míg a kültéri egység a hideget! :D Azt is mondták, hogy éppen ezért fagyos időben nem szabad a klímát fűtésre használni, mert tönkremehet a kültéri egység! :F :F :F

MacBook Air 13; iPad 2018; iPhone 11; Apple Watch S1; Apple Airpods; Bose AE2; Bose Soundlink Mini;

(#96) yerico válasza jerry311 (#94) üzenetére


yerico
senior tag

Valamilyen úton módon három csöve van a klímának, egy a gáznak, egy a hideg levegőnek, egy a melegnek. A meleg szépen kint volt a kültérire feltekerve. Hűteni egy ideig sikerrel próbálkozott, aztán már nem.

(#97) yerico válasza i350 (#93) üzenetére


yerico
senior tag

Azt azért ne tagadjuk, hogy a Dimarson - bár állítólag Samsung - de csak annyi köze van hozzá, hogy ami nem megy át a Samsung minőségellenőrzésen, mert oda gyenge, az még jó lehet egy gagyibb készülékbe, csak a műszaki paraméterei gyengék, nincs benne tartalék, nagyobb a meghibásodási valószínűség, stb.. Erre a célra csináltak egy márkát, a Dimarsont. Olyan nincs, hogy valami sohasem romlik el, legfeljebb később. Az Audi ugyebár Fócvágen, akik mostanában nagyon nem állnak jól a megbízhatósági listákon, ellenben kiváló a marketingjük. 3 hónap alatt 3 klímakompresszor meg lassan alap az újra cserélésre.

(#98) dabadab válasza vtechun (#91) üzenetére


dabadab
titán

Ez jol hangzik, csak eppen egy kutban (foleg a nyari szarazsag idejen) nem nagyon lesz ennyi viz. Igazabol zart rendszer kellene, jo nagy brutalis hocserelovel a fold melyen, meg jo sok vizzel.

DRM is theft

(#99) vtechun válasza dabadab (#98) üzenetére


vtechun
veterán

apámnak is mondtam ezt ebben ő is látta a problémát, és ő azt mondta, hogy rendes jó mélyre ásott falusi kút kellene, és a vizet abba visszajuttatni, aztan nem lenne semmi gond, ott lent elég hideg van, ki kellene a gyakorlatban is probalni..

(#100) OddMan válasza vtechun (#99) üzenetére


OddMan
őstag

Szerintem egy ilyen szivattyú majdnem annyit fogyasztana, mint egy légkondi (márkásak 700-800Watt). Szal lehet, hogy költségesebb lenne kivitelezni, mint beszerelni egy légkondit. Azt sem tudom elképzelni, hogy ventillátor nélkül hogyan fogja a radiátor leadni a hideget. Télen a meleg levegő felszáll, aminek következtében szépen átadja a hőt a szobának, de a hideg csak szépen leül. Azért ha valaki ezt megvalósítja, akkor számoljon majd be itt a fórumon az eredményekről. :P

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.