Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok,

Lassan kezdődik a klímaszezon, de a tavaszi karbantartáson még nem esett át a klímánk. Tavaly volt kint szerelő, de nevetséges műveletsort (vmi tisztítósprével átfújta a beltéri egység szűrőjét, vizet folyatott a csőbe ami szállítja a klíma vizét, valamint átkefélgette a kinti egységet) végzett el elég sok pénzért.
Nos, úgy érzem, hogy erre magam is képes vagyok, viszont érdekelne, hogy tényleg ennyi lenne-e a tavaszi klíma átnézés, vagy ha nem, akkor kérlek titeket, írjátok le, hogy mit kell elvégezni ilyenkor a klímán.
LG S12AM (3,5kW, inverter) van itthon.

A válaszokat köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#952) asha07lcc válasza Mosqu!to (#951) üzenetére


asha07lcc
tag

Nem ennyiből áll a karbantartás.Leírtam egy mailban miből áll és mennyi a díja.

(#953) asha07lcc válasza asha07lcc (#952) üzenetére


asha07lcc
tag

E visszajött a mail. Ide írom: kültéri egység letisztítása beltéri egység letisztítása fertőtlenítése 20 perces próbaüzem hűtés.fűtésben )hűtőközeg mennyiségre lehet ebből következtetni, ha szökik a szivárgás megkeresése műszerel és elhárítása(külön fizetős) a karbantartáson kívül)árammérés életvédelmi mérés összes funkció ellenőrzése karbantartási napló kitöltése szabályszerűen Bp területén szezonban nettó 5000 Ft

(#954) asha07lcc válasza asha07lcc (#953) üzenetére


asha07lcc
tag

kültéri ha nagyon poros sajnos mosni kell, kevés a lamellák átláthatósága, ekkor is jóval kevesebb hőt képes leadni azaz a hatásfoka ilyen egyszerú ok miatt is romolhat nagyban.
S12AM-ek sokszor zörögnek, ennek elhárítása az alapdíjba tartozik.

(#955) róbert gida


róbert gida
tag

Sziasztok !
Örülök,hogy van ilyen topic.Én tavaly vettem egy Lg-t[link] innen.Meg vagyok vele eddig elégedve. Mennyi idő múlva kell tisztítani (még garanciális).Még nem volt tisztítva és azt hallottam évente kéne.Ezt gariba nem csinálják ? Elvileg plazma szűrős de mit kell pucolni benne ?Sorry hogy ennyire nem vagyok szaki ebben a dologban .Remélem jó gépet vettem.

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#956) tildy


tildy
nagyúr

Sziasztok!
Googlet túrom de sehol nem találok infót :
egycsatornás klímáról kéne összefoglaló, állandó, változó térgoatáram, töbzbónás utóhevítés. Ha valaki el tudná mondani, mik ezek, örülnék neki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#957) concret_hp


concret_hp
addikt

nah ez lehet hülye kérdés lesz, de mobil klíma az wtf?

gondolom jön ki a hideg belőle :D , de hova megy el a meleg? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#958) BITBOYS válasza concret_hp (#957) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kidugod az ablakon a mobilklíma csövét és azon távozik a szabadba. De nem a legjobb választás, érdemesebb splitet venni.

tildy

Az egycsatornást még értem, de a többi szavacska számomra ismeretlen :D
Miről lenne szó pontosabban?

Többzónás utóhevítés :F

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#959) concret_hp válasza BITBOYS (#958) üzenetére


concret_hp
addikt

hm akkor esetleges albiba, ha nem akarok állandót (had ne én ruházzak be rá ugye), akkor van valami értelmes megoldás? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#960) BITBOYS válasza concret_hp (#959) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az a baj a mobilklímával, hogy baromira hangos és azt a levegőt amit lehűt kintről szívja be. Egy darabig ideális lehet, de csak akkor ha a split vagy a ventilátoros hűtés nem megfelelő esetleg nem oldható meg. Jól gondold meg... ha megveszed és végül nem kell nagyon nehezen -drasztikusan ár alatt tudod eladni. Lehet neked is használtan kellene beszerezned...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#961) concret_hp válasza BITBOYS (#960) üzenetére


concret_hp
addikt

jó értem, hogy ze nem a legjobb :)

más ötlet? 1szer láttam valahol valami klímaszerű cuccot amit nem klímának hívtak talán léghűtő :F vagy bármi egyéb? (nem akarok bp-n rohadni az 5millió fokban, szóval, ha nincs értelmes megoldás, ha az adott lakás melegnek bizonyul, akkor ugye +1 dolog amire figyelni kell :( )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#962) BITBOYS válasza concret_hp (#961) üzenetére


BITBOYS
addikt

Valami nagyobb venti, esetleg használt, de jó minőségű mobilklíma. Tényleg szívás a meleg, de azt a léghűtő csodát messzire kerüld el :N

Nem tudok számodra jobb megoldást hirtelen.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#963) concret_hp válasza BITBOYS (#962) üzenetére


concret_hp
addikt

mer mi az? :)

akkor ugylátszik klímás kérőt kell nézni, vagy olyat, ami legalább normális anyagból van... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#964) ati2 válasza concret_hp (#963) üzenetére


ati2
őstag

A léghűtőbe vizet + jégakut kell tenni, és a vizes ruhán keresztül fújja át a levegőt, amitől max a páratartalom nő meg a lakásban :N.

Maradj a mobil, vagy ablak klímánál, ha már split-et nem akarsz.

(#965) Shodan


Shodan
addikt

a mobil klímánál a kivezető cső átmérője kb. mekkora?
ez szabvány méret?, bukón ki tudom dugni?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#966) ati2 válasza Shodan (#965) üzenetére


ati2
őstag

Kb 15 cm volt, amit láttam, de lehet jobban jársz ha veszel egy tábla 5 cm-es hungarocellt és azt rakod be az ablaknyílásba. Erre meg akkora lyukat vágsz amekkorát akarsz, és nem nagyon kell körbe tömíteni se, ha pontossan vágod és csiszolod.

(#967) Mercutio_ válasza asha07lcc (#952) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szia asha!

Lárom szakmabeli vagy, tudnál ajánlani olyan gyártót, típust az olcsóbb 50ezer körüli kategóriából ami:
- több mint 1 év garanciával rendelkezik
- létezik és korrekt a hazai garanciális szervizelése
- Előreláthatóan 4-5 év múlva is lehet majd hozzá nem horror áron pótalkatrészt beszerezni

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#968) zoo8800


zoo8800
veterán

Sziasztok

Klímát szeretnék tenni egy 22nm-es szobába. Délnyugati fekvésű, és sok ablak van rajta, ez nyáron elég kellemetlen tud lenni :DDD

Kérdésem: milyen márkát/típust ajánlanátok? Mire érdemes figyelni? Télen fűteni is szeretnék vele. 100K alatt kéne...

Köszi

Szerk
de ha megéri drágábbat venni, akkor olyat mondjatok :))

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#969) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hali, ha nekem 16 nm-re 3 m magasságig tetőtérrel 1.5kwot ajánlott a netes kalkulátor akkor egy ilyen [link] mennyibe fájna cakkpakk kb? Vagy ez a 40k nem gyanus?
Oda van irva hogy a kültérit én választom, de akkor az még 40? :D

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#970) roti86 válasza raskolnikoff (#969) üzenetére


roti86
őstag

Valoszinu, hogy az meg +40K :((

(#971) BITBOYS válasza raskolnikoff (#969) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez csak egy beltéri egység kültéri nélkül.

Ajánlom figyelmetekbe a Pannon Klímát:[link]. Jók az áraik, jól szerelnek és nem basznak át.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#972) raskolnikoff válasza BITBOYS (#971) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Aztán már rájöttem...

ugyanazon az oldalon találtam ezt: [link]

Elég olcsónak tűnik. Van gagyi márka ezek közt?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#973) adik


adik
őstag

Halihó,
[link]
valami ilyesmit néztem ki egy 20nm nappaliba és az abból nyíló fél szobába. Kérdésem az lenne először is, hogy gipszkarton fal elbírja-e? (nyírkosság... stb szempontjából) Másik pedig, hogy egy külsőre lehet-e több beltérit kötni?
köszi

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#974) szacsee válasza raskolnikoff (#969) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sok mindentől függ, én nagyobbat ajánlanék oda.
Pl tetőtéri vagy panel-ba biztosan. Ha másik szobát, lakórészt is hűteni kívánsz akkor sem hátrány a nagyobb. Pl egy kisebb panellakás 1,5 - 2 szobás lakáshoz egy 3,5kW-os klíma már kellő hatékonysággal lehűt, ha jó helyre rakod.
Fisherből a beltéri a 40K, mivel nem gagyi márka. :D

Karbantartás mizzériához:
Nem kell túllihegni, fentebb leírta egy fórumtárs, hogy mit kellene csinálni, de azt hogy mit csinálnak valójában csak akkor derül ki amikor már megcsinálták.... sok cég nem csinálja meg ezt mind, de magunk is elvégezhetjük ha van némi műszaki érzékünk.
Persze garanciaidő alatt érdemes céggel megcsináltatni, mivel sok helyen ez a kitétele a garanciának.
A bel és kültéri egység tisztítása, ami annyit tesz, hogy a beltéri egység elején levő szűrőt jól átmossuk, ha mosható, vagy sürített levegővel kifújatjuk óvatosan, nehogy sérüljön.
Kültérinél puhaszőrű (finom) autómosó kefével megtisztítjuk a lamellák közét, ha még így is nagyon poros nem árt ha átöblítjük vízzel... persze ezt érdemes áramtalanított állapotban végezni. ;]
A beltéri tisztítása előtt vizet öntsünk a hőcserélő felületére és nézzük meg, hogy a cseppvíz csövén kifolyik-e.. ha nem akkor ellenőrizzük, hogy megfelelő-e a cső lejtése (bilincs nem-e lazult és emiatt a cső nem mozdult-e el), és a csövet tegyük "átjárhatóvá", ha ez megvan ismét ellenőrizzük le.
Ha van nálunk, vagy ismerősünknél lakatfogó, akkor nézzük meg a klíma bekapcsoláskor és üzem közben az átfolyó áram erősségét nem túl nagy-é az érték.
A betöltött gáz mennyiségét tényleg csak órával lehet kimutatni, de ha észnél vagyunk, akkor rájövünk ha szivárog. Új állapotában, illetve használat közben megfigyeljük, hogy egy adott napszakban (lehetőleg azonos külső hőmérsékleten nézzük) mennyi idő alatt hűti le adott hőfokra a szobát / lakórészt, ha ez az idő megnőne, illetve egy használt beállításnál kb azonos hőfokok mellett a kompresszor több ideig megy, akkor érdemes ráméretni és utántöltetni a gázt.

Javaslatok felszereléshez:
Ha lehet külön kismegszakítóra kössük a klímát, így áramtalanítható külön is.
A kültéri egységet amikor szereljük, illetve szereltetjük akkor lehetőleg ne napos oldalra tegyük (ha van rá lehetőség akkor szerncsésebb egy árnyékos oldal), mivel a kültéri nehezebben adja le a hőt, ha még a nap is süti csórót.
Sok helyen persze a minél egyszerűbb felszerelés a szempont, no meg minél előbb végezzenek, de ezt jó ha tudjátok.

adik:

A fal elbírja, gondolom le van festve... a pára a beltériben csapódik le nem a falon és a cseppvíz elvezető csövön távozik. A kültérit gondolom nem gipszkarton falra rakod. :D
A klíma megfelelő teljesítményű oda, ha jó helyre rakod.
Két beltéri nem köthető egy kültérire, mivel nem megoldható... hackelhető, de nincs értelme, akkor inkább vegyél dual split klímát.

[ Szerkesztve ]

(#975) szacsee válasza raskolnikoff (#972) üzenetére


szacsee
nagyúr

Inkább végy Midea klímát.
Nemtom most milyen minőségűek, amikor 5 éve az enyém feltettem olcsó volt és nagyjából megbízható kategória közé tartozik... nálam most sincs vele gond.
Ezt tudnám ajánlani.
Ha pedig nem bízol az olcsóbb márkákban akkor a nagyok közül ezt ajánlom.

Igaz van árkülönbség, de van + szolgáltatás is az olcsóbbakhoz képest. Neked kell eldönteni, hogy az a némi + megér-e annyi pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#976) BITBOYS válasza szacsee (#975) üzenetére


BITBOYS
addikt

A Fisher meg a Midea szinte egy cég.:) Minőségben a nagy, többzónás Fisher klímák amik kiemelkedően csúcsminőségek. Kategóriában alatta viszont kompresszor, anyagfelhasználás, elektronika egykutya.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#977) ati2


ati2
őstag

Felrakattam én is egy Fujitsu ASYB09LDC-t :)

Átmenetileg nem lesz használva, mert még nem lakott a lakás.
Időnként meg kell járatni a klímát a mozgó alkatrészek miatt, vagy nem?
A szerelők azt mondták nem kell, csak a kocsi klímákat :F

[ Szerkesztve ]

(#978) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Láttam már 20k-ért álló léghűtőt is. Ez szerintetek milyen? Nem kell semmi extra egy 5-6 m2-es szobát kellene lehűtenie pár fokkal.

(#979) BITBOYS válasza zsolt1129 (#978) üzenetére


BITBOYS
addikt

Inkább egy vízbe áztatott baseball sapka. :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#980) zsolt1129 válasza BITBOYS (#979) üzenetére


zsolt1129
addikt

Akkor nem sokat érő. Köszi a választ :R . Csak egyenlőre nem akarok kidobni pénzt klimára,akkor jövő nyárig marad a jó öreg szobaventillátor :D

(#981) Mercutio_ válasza BITBOYS (#979) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD

#967-re valami tipp? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#982) raskolnikoff válasza szacsee (#975) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Azzal a céggel amugy az a baj hogy 56ezerért nekem ne szereljen semmit :((

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#983) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Az üllőin nyitott kávézónkba szükség volna egy jó klíma szerelőre, aki a jövöhét folyamán aktiválna valamit tuti cuccot, tudtok ajánlani valakit? netán van köztünk szerelő?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#984) BITBOYS válasza Mercutio_ (#981) üzenetére


BITBOYS
addikt

50K-ért nem nagyon tudok splitet, ami jó is lenne. Sajnos inkább 70-től léteznek ezek. Midea, Fisher, Samsung, LG amik szerintem szóba jöhetnek. A nagyon olcsó klímákat érdemes fenntartással kezelni. Ha lesz egy kis időm körbenézek Neked.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#985) raskolnikoff válasza BITBOYS (#984) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Milyen hibajelenségeket produkálhat egy olcsó típus? Vagy a hatásfokával van baj?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#986) BITBOYS válasza raskolnikoff (#985) üzenetére


BITBOYS
addikt

Például nagyon hangos a beltéri/kültéri, zörög-csörög az egész. Hatásfok pedig szinte biztos, hogy eléggé gyenge. Mióta az Inverter a király szerencsére olcsóbbak lettek az on/off-os splitek. Ki lehet fogni egész jó áron split klímát, de sajna nem 50 ezerért. Ennyiért mobilt lehet kapni, ami szintén nagyon hangos.
Talán még az ablak klíma ami szóba jöhet, ezeket viszont nem ismerem.

#982:
Úgy tudom általában 40K-ért szerelik, de persze létezhet drágább szerelés is. Különben nagyon sok múlik a szerelésen. Nem érdemes barkácsoltatni.

mod: Jah, még a Panák is egész jók, az áruk is lejjebb ment.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#987) TexT-BoY válasza TexT-BoY (#983) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Na valakinek ötlet netán saját szabadidő megberhelni?
Jön a meleg, elkergetik az embereket:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#988) BITBOYS válasza TexT-BoY (#987) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ha gondolod hívd fel a Pannon klímát. Személyes tapasztalat alapján merem őket ajánlani.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#989) #72042496 válasza raskolnikoff (#982) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig hasonló árak vannak, nálam pl. a webklímások 54K-ért szerelték be, természetesen számlával. (9K-ért nem fogom megkockáztatni, hogy ugrik a garancia.) Az nem tetszik, hogy kicsi az erkély, de a kültérit nem rakták eléggé a szélére. Ha ettől eltekintek, akkor korrekt munkát végeztek. Most látom csak, sok helyütt milyen igénytelenül kötötték be a kültérit. A beltérit már már meg se merném nézni.

Egy 3,6 kW-os Samsung Vivace került a szobába. Jófajta cucc, csak Auton hagyva éjszaka már hangos. Aztán észrevettem, hogy van rajta Silent mód, s úgy is hűvösen tartja a levegőt, akár nappal is. Ráadásul programozható, baktériumszűrős, hűt/fűt, egyszerűen kezelhető, jól néz ki, szóval aki szán rá ennyit, annak merem ajánlani. :K

(#990) BITBOYS válasza #72042496 (#989) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez egy nagyon jó klíma, szép és tudásban is ott van. Megkaptad rá a 3+2 év garanciát?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#991) #72042496 válasza BITBOYS (#990) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bizony meg, erre külön odafigyeltem. Ha jól emlékszem feltétele a hozzáértő cég által végzett évenkénti karbantartás, de az ilyen nálam úgyis alap. Nem olyan drága az, de ha elmarad, akkor alaposan megjárhatom.

(#992) Mercutio_ válasza BITBOYS (#984) üzenetére


Mercutio_
félisten

Előre is kösz!

raskolnikoff:A bitboys által leírtakon túl: Meghibásodáskor kiderűl, hogy nincs itthon pótalkatrész, jobb esetben heteket kell várni, rosszabb esetben az inportőr cég eltűnik.
Nincs 3(+2) év gari, csak 1 vagy 2.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#993) raskolnikoff válasza Mercutio_ (#992) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Akkor a klíma az nem olyan hogy ha bizonyos ideig jól megy akkor szavatolt a működése?

Hát a split az ilyen formában tényleg kényes lehet.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#994) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Tud esetleg valaki ajánlani klímást aki árul és szerel is?

Nézegettem elég sok helyen de kicsit sokallom 2db split klímáért + 2 külső egységért a 400-450K-t.
Max 350-ért kellene találnom valamilyen megoldást.

Ezt nézegettem:

[link]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#995) koxx válasza Snoop-y (#994) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2 beltéri/1 kültéri kombinációval nem tudod megoldani?
A linkelt samsung jónak tűnik.

(#996) BITBOYS válasza Snoop-y (#994) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én a Pannon klímát ajánlom. Eddig maximálisan meg vagyok velük elégedve. Áraik is jók.

Mire szeretnéd használni? Csak hűtés?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#997) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hali!

Split klíma tisztításához milyen eszközökre van szükség? Nem igazán találtam gugliban erre vonatkozó leírást. Illetve a szükséges löttyöket is neten szeretném megrendelni, de webshopot se találtam ilyen témában :F

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#998) GandC


GandC
tag

Sziasztok!
Klímát vennék. A helyiség amibe venném kb 20 négyzetméter.
Olyan kéne, ami jó pollenszűrő és légtisztító technológiákat használ.
Persze még számít a fogyasztás és hangerő is, de a fentiek a legfontosabbak.
Nem lényeges hogy fűteni is tudjon, elég ha a levegőt tisztítja és hűt.

Előre is köszönöm a segítséget: GandC

[ Szerkesztve ]

(#999) róbert gida válasza GandC (#998) üzenetére


róbert gida
tag

Szia !
[link] én innen vettem és 2 éve jól megy :K .Fűt, pollenszűrős és plazma szűrős nagyon halk és szép is :) csak nem olcsó de legalább rendes szerviz háttere van nem úgy mind sok "noname " márkának.Persze LG-ből van olcsóbb is az ART COOL-nál ami ugyanazt tudja csak a hagyományos kinézettel.De még mindig itt találtam a legjobb árat érte.

[ Szerkesztve ]

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1000) GandC válasza róbert gida (#999) üzenetére


GandC
tag

Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.