Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) tildy válasza Kraptor (#200) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát nem tudom hogy számolnak 2.6kw hűtési teljesítményt, mi az tán egy energiatermelő eszköz?:F (Remélem nem mondok hülyeséget, de) Fura , hogy 690W felvett teljesítményhez 2600W leadott tartozna. NEked nem fura?
Kivétel persze , ha a hűtési teljesítményt másképp számolják...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#202) Kraptor válasza tildy (#201) üzenetére


Kraptor
őstag

De nekem is fura, azért is mondok néha zöldségeket mert nem egy egyszerű dolog ezen ki iagazodni. Lehet, hogy a hűtési teljesítmény valahogy másra utal hűtés közeg teljesítmény?:) Fizikábol nem voltam jó sose:):)

[Szerkesztve]

(#203) anjani182 válasza tildy (#196) üzenetére


anjani182
őstag

Szóval felesleges ilyen hülye számításokba bocsájtkozni, megmondom őszintén, akivel találkoztam és a klímáról beszélgettem az kb. eddig jut el, mint Te, hogy a klíma drága, mert több ezer kilowattot fogyaszt, redőny le, ennyit tud az átlagember...

Valóban pár száz wattot fogyaszt ténylegesen, takarékon még annyit sem, ugyanis a tápegység ami benne van az határozza meg a fogyasztást :R Nem kell túlmagyarázni, ennyi az egész :R

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#204) anjani182 válasza Kraptor (#200) üzenetére


anjani182
őstag

Hagyjad nem érti... :F Ő szerinte a hajszárító, amire rá van írva, hogy 1200 watt, az 1.2 kilowattot eszik óránként :Y :C :DDD

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#205) anjani182 válasza anjani182 (#204) üzenetére


anjani182
őstag

Idézek egy cikkből:

''...egy klímaberendezés energiafogyasztása kb. 1/3-a, 1/4-e a hűtőteljesítményének. A kisebb készülékek hűtőteljesítménye 2,5 kW körül van, a nagyobbaké ennek a többszöröse lehet. ''

''Ez persze nem folyamatosan jelentkezik, hiszen a teljesen automatizált készülékek hőérzékelője folyamatosan méri a helyiségből beszívott levegő hőmérsékletét, és szükség szerint ki-be kapcsolgatja a kompresszort.''

Nyilván, amikor a kompresszor megy nő az áramfelvétel, akkor a táp több áramot ad le. Mint mondtam ennyi az egész :C

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#206) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Akkor kb 600W fogyaszt egy 2,6KW klíma?Kár hogy nincs erről valami értelmes leírás.

(#207) Racecam válasza ToBeY (#206) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Tessék: [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#208) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Ahol dolgozom ott árulunk klimákat is, ha nem felejtem el akkor hollnap megnézem az energiacsikot.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#209) Racecam válasza SAMYka (#208) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A linkelt Hitachi klímák A és AA energiacsíkosak.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#210) SAMYka válasza Racecam (#209) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Jaj már megint ez az ''A'' osztály. A szőr feláll a hátamon tőlle. Az csak azt mutatja meg hogy milyen hatékony a gép nem azt hogy keveset fogyaszt. Ha van egy fogyasztó ami Xszázezermarhasok kWh-t fogyaszt de nagyon jó a hatásfoka akkor ''A''-t kap, de ettől fügetlenül még marha sokat fogyaszt. Nállunk van olyan termék amiből van kimondottan ugyanolyan csak az egyik ''A''-s a párja ''B''-s és van közte 15KHUF különbség (természetesen ''A'' a drágább) és kiszámoltuk hogy kb 12-15 év mire behozza azt a különbséget az ''A''-s amivel többe kerül. Tehát nem mindig éri meg ''A''-st venni.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#211) Racecam válasza SAMYka (#210) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem mondták még Neked, hogy nem csak az számít, hogy mikorra hozza be az árát, hanem, hogy ezzel is kíméled a környezetedet. :U
Mindenki ezzel jön, hogy mikor hozza be az árát, szánalmas....
Jó kis topik ez, ha linkelek valamit azt le sem szarják, semmit el nem olvasnak. :U
További jó klímázást.... :R

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#212) anjani182 válasza ToBeY (#206) üzenetére


anjani182
őstag

Az enyém 2.2kW, de viszont nagyon jól teljesít, tapasztalatból mondom :R A beltérije nagy (jó 1 méter!!!), igaz ez nemtudom jelent-e valamit :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#213) anjani182 válasza Racecam (#211) üzenetére


anjani182
őstag

Szted engem figyelembe vesznek? :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#214) SAMYka válasza Racecam (#211) üzenetére


SAMYka
aktív tag

De megnéztem hogy mit linkeltél és el is olvastam. A környezetre meg nem tudok mit mondani, jobban mondva tudnék csak nem akarok vitázni.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#215) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Megnéztem a miének Hűtés és fűtés egyaránt 2,6KW a kicsi szobába a nagyszobába 3,5-3,5KW

(#216) anjani182 válasza ToBeY (#215) üzenetére


anjani182
őstag

:R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#217) Kraptor válasza ToBeY (#206) üzenetére


Kraptor
őstag

Igen nagyjábol annyit fogyaszt.

(#218) iguana válasza ToBeY (#206) üzenetére


iguana
őstag

nagyjából igen. nekem a 2,6-os LG felvett villamos teljesítménye ha jól emlékszem 800 W volt. Itt jegyzem meg, hogy a klíma hűtési teljesítménye nem összetévesztendő a felvett villamos teljesítményével.

Nekem évente kötelező volt a karbantartás, csak így élt a garancia. 6k-t elkértek a semmiért, ez van. (én rendszeresen tisztogattam, fertőtlenítettem stb).
3 év alatt egyszer sem kellett utána tölteni. Onnan tudod, hogy tölteni kell, hogy érzésre romlik a kifújt levegő hőmérséklete, illetve én kértem, a 3. évben, hogy bontsák meg a kültéri egység kötését, és nyomásmérővel rámértek.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#219) anjani182


anjani182
őstag

Szerintem felesleges vitázni, egy pár kW-s klíma nem jelent többlet költséget a háztartásban!!!

Főleg ahol több TV, -esetleg több számítógép (mint nálunk), egyáltalán nem látszik meg a villanyszámlán..., mert mint mondtam a tápegység fogyasztása a mérvadó, ami néhány száz watt, ha a klíma a legmagasabb teljesítményt veszi fel.

Forever and ever, let's make this last forever.

(#220) Integra válasza Racecam (#211) üzenetére


Integra
titán

nagy itt a jólét, nem értem mi ez a hiszti a másik topicban, mikor klímáért rohangálnak az emberek :)
és azok a rohadt energia besorolások is, fujjj, csak viccnek vannak ott, meg csak néhány extra kwh plusz..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#221) anjani182 válasza iguana (#218) üzenetére


anjani182
őstag

Nekem is így él a jótállás (mármint ha kijönnek karbantartani), már 3. éve van, és még nem tapasztaltam semmi rendelleneset :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#222) anjani182 válasza Integra (#220) üzenetére


anjani182
őstag

Azért nem mindenki rohangál klímáért, pont ezek miatt a tévhitek miatt :( Elmondom mivolt, amikor megvettem a klímámat: ''..majd fizetheted a sok villanyszámlát..'' ilyen tudatlan emberekkel nem is érdemes foglalkozni, rohadjanak meg a melegben :Y :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#223) Integra válasza anjani182 (#222) üzenetére


Integra
titán

nem értettél meg, nem baj:)
de nem is neked szántam a hsz-t, a címzett érti az íróniát és cinizmust:)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#224) Loha válasza anjani182 (#204) üzenetére


Loha
veterán

Nem tudom mi ezen olyan vicces? 1200W-os hajszárító kb. 1,2kW-ot fogyaszt óránként, feltéve ha be van kapcsolva. :)

Tildy: Én sem értem mit akavarnak itt a kW-okkal, valszeg a légkondi is vmi olyasmi energiatermelő szerkezett mint a hangszórók :) Azok is 1-2W-os fogyasztás mellett, képesek sok 10W-os zenei teljesítményre :)

(#225) anjani182 válasza Integra (#223) üzenetére


anjani182
őstag

Nem értettem, ez tény, csak írtam rá valamit :R

Dobtam fel a klímámról 2 képet, nézzétek meg, akit érdekel :R

[link]

[link]

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#226) shev7 válasza iguana (#218) üzenetére


shev7
veterán

Ha nem mertek meg a nyomast, akkor mit csinaltak 6kert? :) nekem felevente jonnek, es eddig mindig megmertek, hogy jo-e a nyomas.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#227) Loha válasza anjani182 (#222) üzenetére


Loha
veterán

Azért a hülyeséget lehet hanyagolni... Egy nagyobb fagyasztós hűtő havi költsége 1-2k havonta. Ezek kb. 150W-os kompresszorral vannak ellátva. Akkor egy 500-600W-os (áramfelvételű) klíma ennek 2-3 szorosát fogyaszthatja. Tehát nagy melegben simán lehet 3-6k egy szobára nézve, ami 8-10k-s villanyszámlát eléggé meg tudja dobbni.
Persze ez nem egy olyan nagy tétel éves szinten mert csak nyáron használja az ember...

(#228) süti5 válasza tildy (#196) üzenetére


süti5
őstag

Hát, valamit nagyon elnéztél. Az én kis öreg samsung ablakklímám, ami 2kW-os, az fogyaszt 0,7 vagy 0,8 kW-ot óránként. Ezeknek pedig még a klímák között rossz is a hatásfokuk. Namármost, ekkor végig megy a klíma, meg a kompresszor vagy mi. Viszont ha eléri a hőm-et, akkor kikapcsol a kompresszor vagy mi, ergo csak a ventillátor megy benne. Így egy órában megy mondjuk 0,8 kW-os fogyasztással kb fél órát, a másik fél órában az a néhány tíz wattos fogyasztású ventillátor. Ha így kiszámolod, hazajövök ötkor, bekapcsolom és megy este 11-ig, azaz hat órát, akkor fogyaszt vagy 3 kw-ot, ami 100 forint sincsen, kétnaponta nem veszek a büfében egy szendvicset, ennyit ez megér nekem......

(#229) iguana válasza shev7 (#226) üzenetére


iguana
őstag

jó neked, akkor lehúztak/átvertek engem :)
ez is olyan, mint az autószerelő. találj egy jót, és életed végéig ragaszkodni fogsz hozzá.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#230) shev7 válasza Loha (#227) üzenetére


shev7
veterán

azert ennyire nem drasztikus a helyzet. Egy A kategorias huto napi szinten 7-800 W-ot fogyaszt. Namost en pl csak delutan este vagyok otthon. Megy a klima 1-2 orat, akkor mar nem igazan beszelhetunk haromszoros fogyasztasrol...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#231) shev7 válasza iguana (#229) üzenetére


shev7
veterán

Telleg szerencsem volt veluk. Nagyon olcson szereltek be, mar akkor megmondtak, hogy nekik igazandibol az a biznisz benne, hogy evente ketszer jonnek ellenorizni. Nem olcso, a ket belterim van. Asszem 11 ropiert csinaljak, evente ketszer jonnek, de legalabb tudom, hogy minden rendben van. Bar jo is, hogy nyar vegen atnezik, mert amig nincs kinnt tul hideg ezzel futunk.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#232) anjani182 válasza Loha (#227) üzenetére


anjani182
őstag

Ne haragudj, de nem megy mindig a kompresszor...tehát nem helytálló, amit mondasz.
Levetítem neked a klímám költségét, tegyük fel egy hónapra!
Fogyasszon 500W-ot mindig, ami persze kizárt...
2 óra alatt eszik meg egy kW-t, ez kerül 20Ft-ba, megnéztem az áramszolgáltatónk honlapján. Napközben nem megy, mivel egész nap dolgozom, hazajövök, megy kb. 4-5-6 órát, nézzük a lehető legrosszabb esetet, menjen 6 órát, az 60Ft naponta, hétköznaponként, amiből van 21 egy hónapban, ez 1320 Ft, a leglegleg rosszabb esetet is nézve, de ennél kevesebb, mert nem megy mindig a kompresszor, mint fentebb is említették....legyen 8 nap hétvége egy hónapba, menjen 14 órát hétvégén, az 140Ft/nap, összesen 1120 Ft.

Kerekítve 2500Ft egy hónapra a klímám, a legrosszabb eshetőséget is nézve :R

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#233) anjani182 válasza shev7 (#231) üzenetére


anjani182
őstag

#232-re kérek véleményt! Helytálló vagy sem? :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#234) Loha válasza shev7 (#230) üzenetére


Loha
veterán

Azért sztem 3k-t simán hozzátesz a havi villanyszámlához, ami persze egyáltalán nem drasztikus, mert éves szintem 15-20k-t simán megérhet, az hogy hűvös legyen a lakásban.

(#235) shev7 válasza Loha (#234) üzenetére


shev7
veterán

Ok, legyen 3k. Hasznalod mondjuk 3 honapot intenziven, meg 1-2 honapot mikor melegebb van. ez meg mindig kb. egy ezres havonta. (ELMU eves elszamolas rulez :) )

232: igen en is valami hasonlora jutottam mielott beszereltettem. Alig ezer forint eves szinten a havi koltsege.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#236) iguana


iguana
őstag

nekem plusz 5k volt havonta, de én elég sokat berregtettem, éjszakai módban is. (utálom a meleget, nagyon rosszul viselem) ezt a plusz költséget észre sem vettem.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#237) shev7 válasza shev7 (#235) üzenetére


shev7
veterán

meg valami.

Es akkor az inverteres klimakrol meg nem is beszeltunk...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#238) ToBeY válasza shev7 (#237) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Honnan lehet tudni ha egy klíma inverteres?

(#239) iguana


iguana
őstag

jah, nekem nem inverteres volt a klímám. szóval egy inverteres csak kevesebbet fogyaszthat.

shev7 megelőzött :)

[Szerkesztve]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#240) shev7 válasza ToBeY (#238) üzenetére


shev7
veterán

ra van irva NAGY betukkel. Ekkora ''reklamfogast'' csak nem hagynak ki :)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#241) ToBeY válasza shev7 (#240) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem a klímán a márkáján kívűl nincs más ráírva :(

(#242) shev7 válasza ToBeY (#241) üzenetére


shev7
veterán

nekem ket helyen is ra van irva :) mermint, hogy inverteres :) De keress ra a tipusara, hatha van tobb info a neten.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#243) shev7


shev7
veterán

hatha nem lattatok meg.

Gep fuggoknek kotelezo tartozek, az usb-s legkondicionalo. [link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#244) ToBeY válasza shev7 (#242) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azt keresem de nem találok semmit,amit tudok Vestel D9 aszem a típusa

(#245) anjani182 válasza shev7 (#243) üzenetére


anjani182
őstag

nagyon komoly :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#246) tildy válasza anjani182 (#204) üzenetére


tildy
nagyúr

Villamosmérnöknek tanulok, kicsit konyítok hozzá. Úgyhogy sorry, de az annyit.

Iguana:
''Itt jegyzem meg, hogy a klíma hűtési teljesítménye nem összetévesztendő a felvett villamos teljesítményével''
Igen erre lettem volna én is kiváncsi. Sőt írtam is egyik hozzászólásomban, hogy ''Kivétel persze , ha a hűtési teljesítményt másképp számolják...'' Mint kiderült tényleg így van, ez esetben nem szóltam. Viszont így meg ''részben'' megtévesztő a ráírt teljesítmény. Én spec rögtön felvett teljesítményre értettem, mert általában azt írják a dolgokra... (Pl. porszívó, vasaló, stb..)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#247) Loha válasza shev7 (#243) üzenetére


Loha
veterán

Ilyet csinalok házilag, tök jó ötlet!? Nagyventilatorral már teszteltem a ötletet és jó! :)

(#248) tildy válasza anjani182 (#222) üzenetére


tildy
nagyúr

JAJ de okosnak tetszik lenni.

'' ''..majd fizetheted a sok villanyszámlát..'' ''
''ilyen tudatlan emberekkel nem is érdemes foglalkozni, rohadjanak meg a melegben''

Qrvára nem tudatlanok, csak rosszul vannak tájékoztatva... És ha egy klímára azt írják 3 kw-os, akkor biza úgyí száámolnak mint én, általában....

De miért van olyan érzésem , hogy nálatoka szülők fizetik a villanyszámlát :U (persze lehet tévedek... )

Jahm és vannak olyan házak, amelyekben kicsit nehezebb melegben rohafdni, egyszerűen attól is függ, hogy miből van az adott ház.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#249) Loha válasza anjani182 (#232) üzenetére


Loha
veterán

Nagyon olcsó felétek az áram, így könnyű :D
ELMÜ-nél (tehát pesten) 30-35Ft.

(#250) tildy


tildy
nagyúr

Tévedés ne essék, én is szeretem a klímát, pl. munkahelyen.. Itthon egyelőre lazán elég egy sima ventillátor is. És ez meg szinte meg sem látszika villanyszámlán... Viszont a régi ruszki hűtőnk nagyon :((( :(((

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.