Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Core2duo6600 válasza Füleske (#599) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Panaból van 0,6 KW minimumos ha helyes a prospektusuk
Most nem válogatok semmit, mert jelenleg nincs ra lé
Kinlodok a mostanival kapcsolgatom magam ki és be, mert valami lehet a hőmérőjével, mert nagyon ritkan kapcsol be, de akkor meg szétfagyok annyit hűt

Lehet oka van annak, hogy a nagyobb gyártóknál mind 0,9 Kw a minimum
Lehet, hogy tényleg elég, nem tudom


[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#602) Core2duo6600 válasza AmunRa (#598) üzenetére


Core2duo6600
veterán

felteheted a splitet nálam is így van, 3 cm es akasztási magassága van ennek kb
Nem lesz gond bele

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#603) AmunRa válasza Füleske (#600) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ha el tudjuk adni. De ha nem, akkor nem akarok valami gagyi megoldást.
Totál pang az ingatlanpiac. Néhány tréfás hiéna akad, vagy olyan aki álmodozik.
Ha meg új házba megyünk nem is lesz meg jövőre.

Vagy olyan ami vizszintesen fúj? Vagy csak a daikinek van olyan?
Az brutál drága lenne.

(#604) AmunRa válasza Core2duo6600 (#602) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ettől is félek, két kisgyerek is van:
[link]

Milyen belmagasságod van?
Az is zavar, hogy ormotlan vastag szerkezetek. Mintha mindegyik klíma 4m magasságra lenne kitalálva. Munkahelyen olyan 350-en van és nem kellemes amikor telibe fúj minket.
Pedig inverteres.
Az Artcool panel meg csak 13cm.

(#605) Core2duo6600 válasza AmunRa (#604) üzenetére


Core2duo6600
veterán

230 cm a belmagasság
az új készülékeknél nézz körbe, mostmár jellemző, hogy vizszintesen fujnaik, persze erre is a Dakin jött rá elösször
Az ide gépeket érdemes nézni, sajna a csúcskategóriában jellemző ez, legalábbis ami az árat illeti.
Próbáld meg a különböző gyátók prospektusait leszedni, hátha benne van

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#606) AmunRa válasza Core2duo6600 (#605) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Fujitsu inverteres tudja. Majd nézelödök még. Persze az is 180, 200 netto.

(#607) Core2duo6600 válasza AmunRa (#606) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát igen ami ''normális'' az mind ennyi :((

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#608) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Akit érdekel:
A MM-ban van honeywell 2,9kW mobil splitklíma 60k-ért 3 év garival.
Én valószínüleg ráprobálok, mert a szerelés árában van a kütyű.
Ha splitet raknánk nem usznánk meg 300k alatt. Idén jó lesz.
Ha nem megy el a ház, jővőre nem sajnálom rá a pénzt!
Van annyi szobánk, hogy késöbb is használható lesz.

Lakótelepre szerintem kifejezetten jó, mert nem köthetnek az emberbe.
Ja nem vagyok a MM embere.

(#609) bbchris válasza AmunRa (#608) üzenetére


bbchris
senior tag

Én is vettem egy Mobil klímát DéLonghit a tetőtérbe mert már nyáron k*rva meleg van idefenn , de jól hűt igaz leválasztottam egy szobát és csak azt hűti de arra elég lesz . Így legalább megúszom olcsóbb villanyszámlával , meg az hogy B energiaosztályos ami önmagában nem is rossz és 3,2 kW-on hűt .

(#610) szelidorzo válasza AmunRa (#608) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Valóban nem rossz ár a mobil split klímára, persze azért nem inverteres split, de a hagyományos mobolhoz képest jobb megoldás.
Anno ennyiért vettem a sima mobilt, ami nem az igazi, bár életmentőként jó volt.
Ami nagyon nem éri meg 18 ezerért a léghűtű, akkor ér valamit, ha tömi az ember jéggel.
Ha egyszer sok pénzem lesz s családi házikóm, akkor az egész fűtés-hűtés rendszert vagy vizesre, vagy földbe fúrással tervezem meg.
Na megint belelógott a bilibe a kezem.
Az tud olcsón élni, kisfogyasztású autót venni, gazdaságosan fűteni-hűteni akinek sok pénze van.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#611) ANT


ANT
őstag

Kinéztem magamnak a Fujitsu ASYB 9 LDC klímát. Vki meg tudná mondani, hogy ez tudja a vízszintes levegő befújást?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#612) AMD Power


AMD Power
titán

Néztem most olyan légkondit amibe jeget és vizet kell rakani. 900W-s volt.

Vélemény ezekről?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#613) Core2duo6600 válasza AMD Power (#612) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez nem legkondi, semmit nem ér
Tömnöd kell, jéggel, és többet eszik mint egy hagyományos split
És a jeget is le kell a hűtőben fagyasztani, ez is energiaba kerül



[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#614) Core2duo6600 válasza ANT (#611) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A katalógusa elég semmit mondó, abból nem derül ki

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#615) ANT válasza Core2duo6600 (#614) üzenetére


ANT
őstag

Hát ez az, a 2007-es pdf doksiból (amennyiben arra gondoltál) sajna én sem tudtam kibogozni. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#616) Core2duo6600 válasza ANT (#615) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen arra gondoltam, ez vajon minősíti a gyártót ?
Vagy semmi köze hozzá ?
Nagyságrendlileg ennyiért, kapsz Hitachi air exchangert, ahol én néztem 202 000
2,5 névleges teljesítményű
Az tud vizszintesen fújni, de egy szaküzletben azért less rá, mert nem 100 % de így emékszem
Valahol 10 év gari van rám lehet központilag, de néztem most, és van ahol csak 1 et vállalnak rá, nyilván nem ott venném meg

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#617) ANT válasza Core2duo6600 (#616) üzenetére


ANT
őstag

Na, sztem erre a vízszintes legyezésre holnap rákérdezek telefonon a forgalmazónál. Amúgy a Fujitsu még mindig egy fokkal szimpatikusabb a kisebb min. teljesítménye miatt (0,5 kW vs. 0,9 kW).

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#618) Core2duo6600 válasza Core2duo6600 (#616) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na igen
A legtöbb gyártónál a 0,9 van
A pana nál olvasni néha 0,6 ot, de más oldalon ugyanarra meg mást írnak
Ugyhogy a fene tudja, hogy a valóságban mennyire van jelentősége nem tudom, de azt is tartsd szem elott, hogy a Hitachinak az air exchangere cseréli is a levegőt is, hasonlóan az ururu sarara -hoz, amivel kevesebb nála, hogy a páratartalmat nem tudja tervezetten szabályozni, viszont vagy 100 000 el olcsobb nála, ha én most vennék valószínű olyat vennék, ezt persze más készülékeke is rá tudom mondani, mindenesetre azt tudom, hogy fixest soha többé !!!


Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#619) ANT válasza Core2duo6600 (#618) üzenetére


ANT
őstag

És ez az Air Exchanger szisztem hatékonyabb a plazma szűrős megoldásnál?

Szerk: hopp, ezt[link]most találtam a Fujitsu klímáról. Most akkor ez az automata légterelés és befúvási irány lehet vízszintes is?

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#620) Core2duo6600 válasza ANT (#619) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az hogy függölegesen mozog automatikusan, nem jelenti azt, hogy vizszintesen fúj teljesen
Ezt az enyém is tudja, holott, ha a vizszintest nézzük 0 foknak akkor ez kb 30 fok ban jön le
Kézzel fel lehet nyomni ugyan vizszintesbe, de nem tudom mennyire árt a gépnek
Azt javaslom, hogy menj el egy olyan szakuzletbe, ahol forgalmazzák, és lehetőleg ki is van állítva, és próbáld ki
Hallgasd meg stb ....
Az air exchanger, az nem szürő, hanem a szoba kiszellöztetésére utal, friss levegőt is tud befujni
Szürők persze abban is vannak
Az általad belinkelt cégen ott van a hitachiról is egy kis szösszenet nézd meg aztán dönts
Ahogy én olvastam plazmaszürő nincsen benne
Most is és máskor is érvényes az a szabály, Ha ki van egy konkrét típus választva, akkor nyugodtan válaszd az extra szurőkkel felszerelt változatot, mert biztosan hozzá járul a légtér minőségének a javításhoz
De ne válassz egy készüléket csak azért, mert ilyen meg olyan szürő van benne, mert csalódni fogsz

Amit érdemes mérlegelni, az energiahatékonyság, ezt persze nem tudjuk leellenőrizni,
ill... egyféleképpen, hogy meg kell nézni a nemzetközi hivatalos oldalon lévő adatokat. Ha mind a 2 esetben azonos, akkor valószínű, hogy igazat írnak, ekkora cég nem engedheti meg, magának hogy hazudjon.

A Pana val érdekes a helyzet, mert a Magyarországi oldalon, 5 egész valamennyi coop értékeket ír a deluxe ra .
A katalógusban meg 4 egész valamennyit, ami azért hihetőbb.
Jobbat mint az ururu sarara nak, ami azért kétséget ébreszt fel bennem az adatok pontosságát illetően, habár minimálisan olcsobb a Daikin uruur sarara -tól
Akár igaz is lehet.
A webről leszedhető popspektusban nincsen benne, bár rá lehet jönni, hogy melyik akar lenni, de ott pl a web írja az oxigen zuhanyt
(Nem egyenlő a külső szellözttéssel!!!)
De a katalógusban meg nem !!

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy pana rossz lenne, sőt, szerintem nagyon jó minőségű, mint a Japán gépek, persze a Daikint nem éri utol, jelenleg, csak árban.
Csak azt akarom mondani, hogy a különböző helyeken fellelhető gépek adatait le kell ellenörízni, saját magadnak a neten , Boltos, azért nem a legjobb, mert neki érdeke, hogy eladjon stb...,. Bár a szakboltokra azért nem ez a jellemző...



Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#621) bbchris


bbchris
senior tag

Állítólag a Split Kilímához kellene hivatalos engedély ??!! Valahol olvastam hogy ilyennhez kell .

(#622) Core2duo6600 válasza bbchris (#621) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Társasház, a lakók 50 % +1 belegeyezése írásban
Panel, szomszédok, a kültéri ablakszomédai, ha lehet így mondani, beleegyezése írásban
Építési engedély, akkor kell, ha látszik a kültéri, erkélyen legtöbbször el lehet helyezni, úgy, hogy ne látszódjon

És általában akkor kell, ha a homlokzatom látszik

Kertesháznál semmi nem kell, ugyesen kell elhelyezni, hogy ne zavarjon senkit sem,
pl, az épület falára, ahol a szomszédnak nincs ablaka.
Vagy úgy elhelyezni, hogy ne a szomszeddal határos falon legyen, pl a teraszon, vagy sajat kertre néző oldalon

Ezek általánosságban.
Ettől persze az adott önkormányzat eltérhet, ill. szigorubb is lehet

De a jó minőségű csendes berendezés talán a legfontosabb
panel, és társasháznál mindenképpen elösször a szomszédokat kell megintejuvolni, hiszen egy gépet magátón nem szedet le az önkormányzat, csak kirivó esetben.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#623) bbchris


bbchris
senior tag

AKkor marad a mobil klíma , azért van egy hibája a mobil klímának pl az hogy vákumot csinál azaz ugye mivel hűtenie kell magát ezáltal levegőt igényel . Én nem fogok engedélyezési terveket stb , kérni . HA netán eljutok odáig akkor meg hátra rakom a háznak és kész .

(#624) shev7 válasza Core2duo6600 (#622) üzenetére


shev7
veterán

ket eve mikor felszereltem a klimat, megkerdeztem, a kozos kepviselot, hogy kell-e engedely, azt mondta, hogy tole nem kell. (Vagyis, tarsashaz esetben erosen fugg a tarsashaz szabalyzatatol) onkormanyzattol megkerdeztem, hogy ha homlokzatra rakom, kell-e epitesi engedely, azt valaszoltak, hogy epitesi egedely csak akkor kell, ha van legcsere a belter es kulter kozott, egyszeru klima eseten nem kell. (Vagyis ezesetben is erosen fugg a helyi szabalyozastol). Szoval bbchris mielott teljesen lemondasz rola, azert egy telefonnal megprobalkozhatnal a kozoskepviselonel, es az onkormanyzatnal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#625) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Belcor klimáról hallott már valaki, illetve a Sharp klimákról miket lehet tudni?
Ma volt nálunk a klimás bácsi és ezt a kettőt ajánlotta. Mi Daikint néztünk ki, de azt mondta, hogy amióta a törökök gyártják, szarabb lett. Mindamellett, a két kérdéses klíma 100 ill. 50 rugóval olcsóbb, mint a Daikin...

[Szerkesztve]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#626) Core2duo6600 válasza Dirtyz (#625) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én még nem halottam erről a 2 márkáról, klímás viszonylatban
Valószínűleg azért ajánlotta ezt, mert ilyen van neki, és szabadulni akar, mert ti is nagyon helyesen már rájöttetek, hogy nem 1 évre kell a klímában gondolkodni, és egyretöbben vannak így, ezért egyre kevésbé mennek a noname gépek, a szakboltokban legalábbis. Akinek meg mindegy, az meg elmegy a nagyáruházba és megveszi ami útjába kerül
Nem fogsz a Daikinnal rosszul járni.
A Daikin ha gyártat is törökországban, amit azért fogadok fentartással, mert Europában épiti a gyárakat egymás után, az is ugyanazt a minőséget képviseli.
Legutobb talán Csehországban, én úgy tudom, hogy amik ide jönnek azoknak a zömét Németországból, ill, Austriából hozzák

Egyébként talán ez is jellemzi a Daikin minőségét, hogy nem távol keleten gyártat, hanem Europában.


[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#627) Dirtyz válasza Core2duo6600 (#626) üzenetére


Dirtyz
őstag

Csak az a baj, hogy köbö 60m2-t kell hűteni, ez a daikin-nál olyan fél milla körül van :O
[link]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#628) Core2duo6600 válasza Dirtyz (#627) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha a világ legjobb klimáját nézed ki, akkor persze, hogy annyi

DAIKIN FTYN60/RYN60-E

A hagyományos - nem inverteres - készülékek egyik legkifinomultabb darabja a DAIKIN-tól most akciós áron

Hűtő teljesítmény: 6,0 kW
Fűtő teljesítmény: 7,0 kW
A készüléket 44-82 m2 alapterületig javasoljuk

204 900 Ft + ÁFA

DAIKIN FTXS35C/RX35

Inverteres oldalfali splitklíma berendezés távirányítós vezérléssel.

Hűtő teljesítmény: 1,3-3,8 kW
Fűtő teljesítmény: 1,3-5,0 kW
A készüléket 28-52 m2 alapterületig javasoljuk

214 900 Ft + ÁFA

Az adatok a www.cooklima.hu ról származnak
De nézd még meg az LG it is az is jobb az ismeretlennél, mostanánaban rendbetették
vagy a Samsungot


Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#629) Sayen válasza AMD Power (#485) üzenetére


Sayen
csendes tag

Szia !
[kép]
Nyugodtan megveti nem jár vele rosszul ! Az említett tipusok a Clímavision 2 új fejlesztés , R 410-es gázzal töltve , A energia osztályos korszerű masina :) Nem Inverteres ,de nagyon kis fogyasztással nagy hatékonyságot tud elérni .
Füleske (#511) hozzászólás : ''Az AEG, a Whirlpool, az Elektrolux, stb. nagynevű háztartásigép-gyártók, de klímaberendezéseket nem gyártanak, ők is kínai OEM termékeket vásárolnak meg, és saját név alatt hozzák forgalomba. Ráadásul lényegesen drágábban, mintha mondjuk Dimarson, vagy Westel néven vennénk meg ugyanazt.''
Erre reagálva csak annyit , hogy a tájékozatlanság az nem baj , csak nem kellene híresztelni
1 - Egy nagy nevű és minőségéről ismert gyártó nem hoz forgalomba a saját neve alatt rossz minőségű noname termékeket - főleg nem a németek !
2 - Éppen azért lényegesen drágább , mert messze NEM UGYANAZ mint amit a Dimarson , vagy Westel név alatt hoznak forgalomba...
3 - Az pedig , hogy kínában rakják össze gazdasági és nem elsődlegesen minőségi kérdés . A világ bármely pontján is állítsanak elő német márkanévvel jelzett terméket az mindig a legszigorúbb minőségellenörzésen megy keresztül ami garantálja a termék szinvonalát .
Nem véletlen tehát , hogy az említett két készülék ( AEG KWA 09 az 26m2-re és az AEG KWA 12 40m2-re ) rendelkezik az ISO 9001 és ISO 14001 minőségi tanusítvánnyal is. A minőségre jellemző az is , hogy 3 év teljeskörű garanciát vállalnak rá...
Összegzésül tehát aki klímát vagy bármilyen berendezést szeretne venni az több fórumon keresztül szerezze be az információkat és az így kialakult kép alapján döntsön pénztárcája és igénye szerint ! Klímára fel , jön a meleg ... Sok sikert mindenkinek !





[Szerkesztve]

(#630) Norbo03


Norbo03
őstag

Mi most köttetünk be nem rég Klímát Top Cool a márka neve szerintem annyira nem ismert, de viszont itthonra tökéletes 3,5KW-s 67Ezer volt a klíma akcióba pont.

(#631) Sayen válasza Norbo03 (#630) üzenetére


Sayen
csendes tag

35-55-ig vállalják álltalában , ez mennyi volt ? Panel ? Kellemes hüsi van ?

[Szerkesztve]

(#632) Norbo03 válasza Sayen (#631) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát mi 67ezerért vettük+30 ezer a bekötés de ebből vagy 10-15 ezer az anyag költség és igen jó kellemes hüsi van. ;)

[Szerkesztve]

(#633) Sayen válasza Norbo03 (#632) üzenetére


Sayen
csendes tag

Igazán korrekt ár , sajnos ritka az ilyen....

(#634) dabadab


dabadab
titán

Elmenybeszamolo: most installaltak a klimat (nappali + ket haloszoba, 8,5 kW-os inverteres Daikin cucc): megdobbentoen halk, a kulteri es a belteriek is (mondjuk referenciakent egy par eves, 2,5 kW-os Midea split szolgal, de akkor is).

DRM is theft

(#635) Dirtyz válasza dabadab (#634) üzenetére


Dirtyz
őstag

Hol vettétek, mennyi volt? + a szerelés mennyi? Priviben is jöhet...., köszi.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#636) TexT-BoY válasza dabadab (#634) üzenetére


TexT-BoY
addikt

az igen, nem aproztátok el, grat..:D nekünk is valami hasonlo lesz az uj kéglibe, ide meg inverteres samsung figyel majd a jövöhonapban.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#637) Core2duo6600 válasza Norbo03 (#632) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mennyi a hatékonyági indexe, aoop / eer ?
Milyen energia osztályba tartozik ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#638) Core2duo6600 válasza dabadab (#634) üzenetére


Core2duo6600
veterán

gratula jó választás volt

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#639) ANT válasza Core2duo6600 (#620) üzenetére


ANT
őstag

No, végül mégis a Fujitsu technikát rendeltük meg. Mondjuk a klímás cégnél rákérdeztem a Hitachi Air Exchangerre, de azt mondták, hogy azt olyan helyiségbe ajánlott felszerelni, ahol pl. erős dohányfüst van. Egyrészt nálunk ez a veszély nem fenyeget, másrészt már ezzel a Fujitsuval is kissé túlléptük az előre tervezett anyagi keretet, a Hitachi pedig még drágább lett volna. Szellőztetni meg továbbra is a hagyományos módon fogunk! :DDD A szerelő azt mondta, hogy ezzel a géppel nem jártunk rosszul (extrém csendes, energiatakarékos, jó a szervíztámogatottsága).

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#640) Kahless


Kahless
csendes tag

üdv mindenkinek,

a közeljövőben mi is szeretnék beszereltetni egy klímát, ez egyelőre 2 tetőtéri szobát érintene, 30-30nm-esek kb. szval elég egy kisebb teljesítményű

valszeg egy multi-split lesz, egy kültéri 2 beltéri, arra lennék kíváncsi hogy mennyi fogyaszt egy darab ilyen klíma havonta normál használat mellett? (az egyik helység egy iroda, ott csak ritkán lesz bekapcsolva szval a fogyasztása nem oszt nem szoroz)

próbáltam utánaszámolni, de kíváncsi lennék hogy a gyakorlatban ez milyen összeg

a választ előre is köszönöm, Laci

(#641) Core2duo6600 válasza Kahless (#640) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ez sok mindentől függ.
volt aki azt mondta, hogy havi 12 000 re nott az addig 3-4 e Ft os számlája, ennyit azért nem fog emelkedni tőle
a kélszülék névleges teljesítmény felvétellét vedd figyelembe 500 órán keresztül, ez egy évs sacc per kb, majd osszd vissza, de ez nagyon korul belül

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#642) Füleske válasza Sayen (#629) üzenetére


Füleske
addikt

Kicsit későn reagálok , de azért ezt nem hagyom annyiban :
Ha megnézed ez idézet , és ezt nem egy felhasználó írta hanem egy olyan szerelő , aki jópár éve klímákat forgalmaz és szerel . ''több fórumon keresztül szerezze be az információkat'' - írod . Az Index topikjában ha érdekel keress rá , olvasd el az egész topikot , az illető hsz - eit. Inkább hiszek neki mint neked. Másrészt annyival nem drágább hogy minőséginek tűnjön (kb. árban egy kategóriával van fejlebb) , ezt simán rátehetik a név miatt , meg azért mert itt ketten (gyártó + matricázó cég) is meg akarnak élni ezekből a klímákból.
''Nem Inverteres ,de nagyon kis fogyasztással nagy hatékonyságot tud elérni .'' Konkrétan bevizsgált mérések alapján mennyi a COP / EER értéke ? Nagy hatékonyság meg pl. halk működés : ez így kb. a nagy semmi marketing köntösben.
''főleg nem a németek'' - ez külön tetszik , mert egy nagynevű német cégnél dolgozok és ne tudd meg mennyi szart gyártunk itt. De dolgoztam már holland nagynevű cégnél is , ott is ontotta a gyár a fost. Az , hogy Te és a többi kívülálló bedől a Germany minőségnek az csak a kiváló marketing és a régi , évtizedes emlékek miatt lehet. Árverseny van már rég és ez a minőség rovására megy.
''Az pedig , hogy kínában rakják össze...'' itt nem az a gond hogy ott van a gyár. Hanem az hogy annak a gyárnak amúgy köze nincs a nagynevű márkához. Megveszik a leselejtezett gyártósorokat és azon gyártják a 10 éve elavult klímát. Mondjuk kicsit felpofozva , más gázzal.
A hsz - ed ISO tanusítványokról való részén azt látom hogy fogalmad nincs mi az az ISO.
Az hogy valami megkapja az ISO xxxxx minősítést nem a kiváló minőséget jelenti. Hanem azt hogy egyforma minőségű. Tehát a teszkógazdaságos is lehet ISO minősítésű , hiszen egyenletesen szar és nem próbál minőséget becsempészni egy-két sorozatba. Hogy akkor azon miért nincs ISO minősítés ? Mert ezek a plecsnik kemény forintokba kerülnek és akkor drágább lenne a gazdaságos. Így pl. egy AEG klímánál simán lehet az ISO + márkanév a plusz többlet amivel drágább a ''noname'' társánál. Amit Te írsz az a marketing szöveg , ''Clímavision 2'' meg A energiaosztály . :Y :C :W Múltkor láttam egy szóróújságban a ''nagynevű'' 50.000 Ft - os General Line klímát , természetesen az is A energiaosztály. :Y :C :W A teljeskörű garanciának , meg hogy pl. milyen az alkatrészutánpótlás , ki is a garis szervíz és legfőképp hol van az AEG , Whirlpool stb márkák klímagyára nézz utána ha bővebben érdekelnek eme ''csekély'' részletek.
És egy idézet a végére : '' Erre reagálva csak annyit , hogy a tájékozatlanság az nem baj , csak nem kellene híresztelni ''

(#643) Sayen válasza Füleske (#642) üzenetére


Sayen
csendes tag

Egyet tessék már megérteni - idézek '' gyárnak amúgy köze nincs a nagynevű márkához. Megveszik a leselejtezett gyártósorokat és azon gyártják a 10 éve elavult klímát. Mondjuk kicsit felpofozva , más gázzal'' Mondjuk Te több évtized alatt nevet szerzel magadnak a piacon a kiváló minőségű termékeid miatt , akkor forgalmaznál - e a neved alatt rossz gagyi árut ? Nos azért ők sem ilyen dilettánsok... Az AEG egyébként nem Tesco és társai forgalmazza , hanem a Media Markt ami ugye a Panasonicot és az LG -t is...
Más - '' hol van az AEG , Whirlpool stb márkák klímagyára nézz utána ha bővebben érdekelnek eme ''csekély'' részletek. Nem ártana , ha utánna néznél Te is annak hány neves gyártó készülékeit találod meg más márkák nevei alatt , ha a piacon jelen akar lenni . A márkanév kötelez... Egyébkent az AEG az nem '' General Line '' kategória :W
A munkahelyre reagálva csak annyit , hogy én is egy nagy német cégnél dolgozom ( S ) , de nálunk rendkívűl szigorúak a minőségi követelmények ami sokszor már - már túlzás :((( Félreértések elkerűlések végett nekünk egy LG art cool clímánk van tehát , nem erdekem az AEG -t védeni :( Tehát ne feledd : a tájékozatlanság az nem baj , csak nem kellene híresztelni :Y


(#644) Core2duo6600 válasza Sayen (#643) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az AEG vel többnyire az szokott lennie a gond, hogy zajosak, namármost ha zajos egy klíma, akkor engem nem érdekel, hogy mennyiért adják, meg hogy hol csinálják
nem veszem meg és kész

Nekem egy DAIKIN FTYN szériából, 2,5 os van, nem inverteres,

Ennek a hangja épp hogy elmegy kategória, aludni azért nehéz melette de nem lehetetlen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#645) Füleske válasza Sayen (#643) üzenetére


Füleske
addikt

Nem értem milyen '' több évtizedes névről '' beszélsz. Mutass nekem több évtizedes AEG , Whirlpool stb KLÍMAGYÁRAT vagy saját fejlesztésű klímát . Nem tudsz , mert ilyen nem volt és most sincs. Kínai OEM , azaz nevenincs gyárak (amik úgy jönnek létre , hogy a nagy gyárak kidobják az elavult gépsoraikat ők meg bagóért megveszik , kicsit kipofozzák és mehet a termelés) gyártják ezeket és aztán címkézik amilyen ''márkát'' kérsz. Ezért olcsók a noname klímák. Az AEG stb klímák ezeknél már leírtam miért kicsit drágábbak. :(
A rossz , gagyi árut simán el lehet adni sok reklámmal / jól csengő névvel . A marketing cégek pont ezért léteznek. Az extraprofit pedig mindent felülír. :((
Media Markt sok mindent forgalmaz , nem is értem a gondolatmenetedet. Egyrészt a MM nem szakáruház , ennyi erővel a tesco is lehetne vagy a metro , ugyanúgy csak eladja a terméket , a szerelést , garanciát nem ő végzi/vállalja. Másrészt ha valahol árulnak pl. Panasonic - ot vagy LG - t akkor mi van ? :F
''A márkanév kötelez'' - szintén marketing szöveg. A Daikin , Fujitsu sem azért kiváló , mert hú de ismert nálunk , hanem mert jó klímáik vannak. Az általad favorizált LG , Panasonic pedig ha jól értem ezeknél ismertebb név (több reklámot láttál a tv - ben illetve a boltokban csak ez volt) , tehát jobb minőség. Ezen azért gondolkozz el.... :Y
''az AEG az nem '' General Line '' kategória '' ezt már részletesen leírtam miért igen , de Te biztos jobban tudod a szerelőnél és a forgalmazónál... :W
Lehet hogy a Te cégednél ''rendkívűl szigorúak a minőségi követelmények'' , de hacsak nem olyan cégnél dolgozol aminek nincsenek versenytársai vagy valami tényleg high-end cuccot gyárt ez csak papíron lehet igaz. Mert különben már rég csődbe ment volna.
''Tehát ne feledd : a tájékozatlanság az nem baj , csak nem kellene híresztelni '' :Y

(#646) Sayen válasza Füleske (#645) üzenetére


Sayen
csendes tag

Látom még mindig nem érted , hogy a világmárkáknál ez hogyan működik , pedig Te benfektes vagy ... Nem kell azért klímagyárat működtetni , hogy a neve alatt klímát forgalmazzon :W Elég ha egy ismert gyártóval szerződést kötve ( ha ad a minőségre ) saját neve alatt hozza forgalomba az akármilyen terméket ...Négy évig dolgoztam egy nagy szervízben és tapasztalatból tudom , hogy ez bevett gyakorlat . Az akkori ITT . Fisher , sőt még a Sony egyes tipusaiban is EGY AZ EGYBEN Sanyó mechanika és electronika ketyegett . Külömbség csupán a borításban a távirányítóben és az árban volt .
Ami a forgalmazókat illeti az természetesen a saját lovukat dicsérik ... A szakboltok meg persze hogy szidják az áruházláncokat , hiszen az olcsó ( és szar ) klímák eladásával nagy vásárlóerőt visznek el tőlük . A Media Markt-ot meg azért említettem csupán , mert ők nem csak a noname márkákat forgalmazzák...A Daikint hogyan lehet idekeverni ???
Az egy TELJESEN más kategória :W
De ha már itt tartunk akkor a Te felfogásod szerint
a Daikin ezek után már simán gyárthat ócska klímákat hiszen ( idézlek ) ''A rossz , gagyi árut simán el lehet adni sok reklámmal / jól csengő névvel . A marketing cégek pont ezért léteznek. Az extraprofit pedig mindent felülír.'' Gratula ! :C
Az AEG állítólagos zajossága engem nem zavar , a mienk csendes :P Ezért kell jól kürülnézni és tájékozódni mielőtt megvennénk a készüléket . Itt (is) [link] sok szervíz és szaküzlet címe található a hol valódi benfektes forrásból adnak tanácsot és felvilágosítást :DD

(#647) Bübüke válasza dabadab (#634) üzenetére


Bübüke
tag

''...nappali + ket haloszoba, 8,5 kW-os inverteres Daikin cucc...''

Burzsuj :Y

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#648) PirosHello


PirosHello
senior tag

A 8,5 kW-os Daikin brutál, árban az autóm árát leveri...Nekünk csak 3,5-es Samu van (S12HPCN), de nagyon elégedettek vagyunk vele (sokkal halkabb, mint a hasonló LG), de évekig spóroltunk rá....megérte! :DD

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#649) Bübüke válasza PirosHello (#648) üzenetére


Bübüke
tag

Én most szereltettem lg inverterest, a hangja kb annyi, mint a számítógép-tápegység és a procihűtőé együtt.

Akinek az Isten észt adott, adjon hozzá litvánt is! És ez így is lett. ...

(#650) Füleske válasza Sayen (#646) üzenetére


Füleske
addikt

Nem vagyok bennfentes csak szeretek tájékozott lenni. Szerintem Te is olvass több infót , tájékozódj mielőtt cáfolsz valamit. Főleg olyan hsz - t amit egy szerelő/forgalmazó írt és azt a többi szerelő / forgalmazó sem kérdőjelezi meg. De Te biztos jobban tudod... :U

A hsz - eid továbbra is kissé zavarosak számomra , de azért megpróbálom értelmezni :
''Nem kell azért klímagyárat működtetni , hogy a neve alatt klímát forgalmazzon'' Akkor miért is van a jó márkáknak kivétel nélkül saját gyára ? Talán mert nem tudják hova tegyék a pénzüket ? :F Fejleszteni is felesleges , ugye... :F

Amúgy itt nem a világmárkák közti alkatrészazonosságról van szó. Ilyen van , de ez egy más történet. Nyilván épp azzal tud olcsóbb lenni hogy nem ismert és agyonreklámozott márka. Itt most Te épp a fordítottját állítod , tehát hogy egy ismert gyártó (pl. LG , Panasonic stb) belseje lapul az AEG klímákban , csak eme név alatt felébe-harmadába kerül. :C Ezt azért gondold át még egyszer. :F

Daikint épp amiatt említettem mert más kategória. Hány Daikin reklámot láttál ? És mondjuk hány LG - t ? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.