Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Bakko válasza bullseye (#350) üzenetére


Bakko
tag

Hát ezekkel a cuccokkal nem sokra mész. A párátlanítóval csak kiszárad a szád a párásítótól meg izzadsz mint egy ló. Inkább egy mobil klímában vagy ablakklímában gondolkodjál mindkettő jó.Mobilklímánál csak egy kis flexi csövet kell kidugni az ablakon szal rombolásmentes. Ablakklímát meg már minden méretben lehet kapni.

No Comment!

(#352) bullseye válasza Bakko (#351) üzenetére


bullseye
addikt

tartottam tőle. mobilnál mennyire jön be mellette a meleg, ha mondjuk a redőny ''szabályoz'' le egy fél ablakot? lehet még úgy használni?

mondjuk itt bent éppen 80%+ pára van, azért az nem sok picit???

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#353) Bakko válasza bullseye (#352) üzenetére


Bakko
tag

Hát a 80% elég sok. Mobilklímánál álltalában kb 3/4 colos flexi cső szokott lenni egy kb 10*4 cm-es véggel amit ki kell dugni. Kidugod az ablakon a csövet és ráengeded a redőnyt és így minimális meleg jön be (annyi ami a redőny alján azon a 2-3 centin, ahol a cső megy ki.de azt is betömheted egy rongyal és akkor szinte semmi meleg nem jön be.
De ha a fény miatt félig fent kell lennie a redőnynek az sem gáz mert csak résnyire kell nyitva lennie az ablaknak (cső átmérője).

No Comment!

(#354) Racecam válasza Badb0y (#345) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Na, mi a helyzet? :)

Nálam 1/2 3-kor, szerelés után a szobám hőmérséklete 31.4°c volt.
Beindult a klíma, kb. fél óra alett lement 27°C-ra. És most levettem minimumra a befújást, mert a gyerekek ott játszanak, a géppel. Persze az ajtó nyitva van, a lakás mtöbbi része meg teljesen át van melegedve.
Viszont nekem meg el kellett jönnöm dolgozni, úgyhogy a kisérleteket fel kellett függesztenem. Majd ha több tapasztalat összegyűlik, megírom...

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#355) szesa


szesa
senior tag

A mobil klimakbol nincs kisebb valtozat? mondjuk akkora mint egy atx toronyhaz?
Amiket en lattam eddig vagy 8 fele tipust, az mind eleg behemot volt, nincs egy ''falattal'' kisebb ezekbol?

-

(#356) Elrond válasza szesa (#355) üzenetére


Elrond
senior tag

Nekem is az kellene csak nem tudom hová tenni mert olyan nagyok!

Próbálok keresni aztán linkelek....

[Szerkesztve]

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#357) süti5 válasza bullseye (#352) üzenetére


süti5
őstag

Én így használom az ablakklímát és tök jó.
Ráhúzom a redőnyt, aztán jóvan:)
Ilyenkor nyáron beteszem az ablakba, nyár végén meg kiveszem, ennyi. Évente lefújom fertőtlenítővel is:)
Meg van a padláson egy úgynevezett mobil ablakklíma tartalékba:)) Az ablakklíma, csak nem annyira nagyon nagy, de jó nehéz:)

(#358) szesa


szesa
senior tag

En eddig nem igazan talaltam bar volt egy ami a tobbinek egy kicsivel de ksiebb meretu volt:

[link]

Talan nem pont ezt a tipust lattam de ugyan igy nezett kia szerkezete es fomraja tehet ekkora volt mint ez (az oldalon: MPA1-09ERN2 néven van)

Az eworldben lattam, kisebb volt mint a tobbiek csak volt egy oriasi gindja is ebbol adodoan: sokkal zajosabb is volt :(

-

(#359) szesa


szesa
senior tag

Mik ezek a levegőhűtők? (de nem klímák)

Pl: coldmaster HF 608 ??

viz+jegtartály

kulon kell jeget beletenni?

-

(#360) neduddki válasza Racecam (#354) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NA ne borzold ma ideig nalam klima nelkul napkozben 26.5-28-ig van lakshomerseglet... ejszka meg maszk lejjebbb:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#361) anjani182 válasza neduddki (#360) üzenetére


anjani182
őstag

Pedig való igaz, nálam is 28-30 fok körül van klíma nélkül a tetőtérbe :( Ha nem lenne klíma megpusztulnék :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#362) neduddki válasza anjani182 (#361) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lhe thog megerte teltolteni az baklakok kozet argonnal:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#363) anjani182 válasza neduddki (#362) üzenetére


anjani182
őstag

Azt értem mit írsz, de nem értem miért érte meg? :F :C

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#364) tbs válasza anjani182 (#363) üzenetére


tbs
addikt

Mit nem értesz?

''baklakok kozet'' -> hímnemű lakótársai fütykösét feltöltötte argonnal. Jó poén... ;]

(#365) Racecam válasza neduddki (#362) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azért a Te falaid valahogy vastagabbnak tűnntek mikor ott jártam, mint az én jó kis paneleim, amik, ha átmelegszikenek, éjszaka is képesek ontani magukból a meleget...

u.i.: Egyébként ma kipróbáltam, szegénykémre rácsuktam a szobaajtót, beállítottam 20°C-ra, azt had szóljon, elmentem csavarogni.
kb. 2 óra múlva jöttem haza, 20.8°C volt a szobában. Brutális volt.... :D

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#366) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok! 70 nm-es lakásba kellene valami klíma. Milyen márkát illetve mekkora teljesítményűt ajánlotok?

Előre is köszönöm

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#367) shev7 válasza kíváncsi (#366) üzenetére


shev7
veterán

hany szobat akarsz lehuteni, mekkora alapteruletuek, lehet-e egyikbol a masikat huteni?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#368) anjani182 válasza tbs (#364) üzenetére


anjani182
őstag

És ezt hogy sikerül kivenni? :F Ugyanis nekem az ''ablakoknak'' tünik :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#369) kíváncsi válasza shev7 (#367) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Végülis úgy van, hogy van egy nagyobb összefüggő rész, ez ilyen amerikai konyhás. Nappali, konyha, előszoba, étkező egyben. Akkor van két szoba egyik 10 másik 16 nm. Meg a retyó meg a fürdőszoba.

Hogy érted, hogy lehet-e egyikből a másiakt hűteni?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#370) tbs válasza anjani182 (#368) üzenetére


tbs
addikt

Fantázia, barátom, fantázia! :B (''bak lakók'' -> hím szobatársak, ékezettelen és zavaros szót agolás frappáns összevonással.)

(#371) tbs válasza kíváncsi (#366) üzenetére


tbs
addikt

Szerintem a 70nm nagy egy beltérinek, kivéve, ha van lehetőség izmos álmennyezetre.

Multisplit (vagy több klíma), ha mindent hűteni akarsz, illetve ha a ''kis'' szobákat nem, akkor egy combosabb elég a nagy közös helyiségbe.

Full déli ablakozás, normál 38as téglafal esetén 10nm-ként (~25 légköbméter) ~1kW hűtőteljesítmény kell. Ennél kisebbet rizikós berakni: folyamatos üzemre a nem inverteres példányok csak rövid ideig alkalmasak.

Hitachi inverterest ajánlanék, elfogadható ár, bázikus hosszú garancia, minőségi cucc.

szerk.:
(Csúnya ökölszabály. Pontosabb értéket helyszíni szemle után tud csak mondani egy klímás szakember.)

[Szerkesztve]

(#372) shev7 válasza kíváncsi (#369) üzenetére


shev7
veterán

Ha csak a nagy osszefuggo reszt akarod futeni, vagy az ajtok altalaban nyitva vannak, es azokon keresztul ''atmegy'' a hideg, akkor eleg egy nagy belteri a nagyszobaba. Nallam elegge nem ez volt a helyzet, es en raktam egy kis belterit a masik szobaba is. A masik korlatozo tenyezo a hutokor hossza. Ha jol tudom inverteresnel talan 15-20 meter a maximum.

En Fishert ajanlok, nekem az van, 1 eve mukodik, nincs vele gond, nem tul hangos, es meg annyira draga sem volt...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#373) neduddki válasza Racecam (#365) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

MOst tehtekl en rola hogy 1m-es a fal:- )))
csak nalam anagyszoba is kb130m3 szoval oda kene is boseggel: - )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#374) anjani182 válasza neduddki (#373) üzenetére


anjani182
őstag

Megfejted nekem az előző hsz.-ed? :( Most bak lakók, vagy ablakok? :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#375) tbs válasza anjani182 (#374) üzenetére


tbs
addikt

Áááááááá..! :DDD :DDD :O

(#376) neduddki válasza anjani182 (#374) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En legkondi beszerzese hejjet inkabb megcsinaltttamaz ablakimat...
aminek jarulakos hasnai is akadnak ugyansi telen 1/3-aval csokkent agazszmalam csend van meg egyebek, nayron pedig ne mkell csuknom a palaetet mert hosugarzas nem maszik be:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#377) Kraptor válasza bullseye (#352) üzenetére


Kraptor
őstag

Mobilbol szerintem a split-mobikt érdemes venni ahol a ''kültéri'' egységet kilógatod és nagyon elhangyagolható mennyiségű meleg jön csak be.

(#378) shev7 válasza neduddki (#376) üzenetére


shev7
veterán

Mibe faj egy ilyen ablak csere, es milyen ''technologiaval'' csinaltak?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#379) szesa válasza neduddki (#376) üzenetére


szesa
senior tag

Ez is csak addig jo amig a benti levego nem melegszik fel, pl azert mert tobben vannak a szobaban, vagy nagy tv bevan kapcsolva, szamitogep + monitor is melegit, nem beszelve estenkent a lámpákról, valamint ha nincs legmozgas egy minimalis az is eleg kellemetlen tud lenni.

Tehet egy jol zar szobahoz, egy legcsero/klima kell :)

[Szerkesztve]

-

(#380) neduddki válasza shev7 (#378) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ocso vot:- )))
egy kb 60*150-es ablaktabla 80rugo volt ehhez meg a kulso ablak plusz a keret... eredetielg az egeszet akartam tokostol, de elrettentett a tok ara...:- )))
amugy akartam meg ra redony, de ugy tunik tejjesen flesleges:- )))
en nagyon imadogm es nem sajnalok ra egy filelrt se ami rament...
klimahoz: van nehany epitesz/epuletgepesz esmerosom, meg klimaimportor /kozepkategoria/ de elege elrettento arakt szamoltak nekema alkasba valamit a uzemeltetesre is /mint irtam: nag szoba ~130 a kicsi meg ~70m3 kornyekln van a tobbirol nem is beszelve/

udv

neduddki

mod: szesa : ezert talatak fel a szellolztetest:- ))) /amugy nem vagyok egy nagy klimahiovo inkabb szelloztetek, termeszetesen nem zarkzom el ahasznaltatol/

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#381) shev7 válasza neduddki (#380) üzenetére


shev7
veterán

az a baj, hogy nekem a tokot is cserelnem kene...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#382) anjani182 válasza tbs (#375) üzenetére


anjani182
őstag

na látod, te nemtucc olvasni,he

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#383) neduddki válasza shev7 (#381) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En veluk csinaltam:
Fa-Komplex Asztalosipari Bt.
1074 Budapest, Vörösmarty utca 17.
(1)342 7695
bartan merem oket ajanlani, csak neh az idovel vna bajjuk...:- (((
amugy en fejem vartam afalab mikor aszep fenyot feherre lefejttem, ajanlom TE ne csinajaj ekkro ahujjeseget...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#384) neduddki válasza tbs (#371) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hihi: -))) min: 4.2-4.3kw-t amlegettt hozzam is a gepeszem a nasszobba, feltve ha erezni akarok is vmit:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#385) szesa válasza neduddki (#380) üzenetére


szesa
senior tag

De hogy szelloztetsz ha kint 35fok van es nincs semmi legmozgas vagy ha meg van is bemegy a meleg?

Nalunk marha jo a lakas elhelyezkedese, reggil 10utan mar nem sut ra a nap, eszaki fekves stb, de ha 2 -3 napig 30-35 fok van kint akkor nem lehet szellozteteni mert max az a meleg elvego aramlik be, foleg ha este sem hul le igazan, es magas a paratartalom!

tipikusan ami az elmult egy hetben tortent idojarasi szempontbol, azaz estenkent nem hult le a homersekelet elegge ahhoz hogy normalisan ki lehessen szelloztetni (egy hete kb tegnap volt eloszor ilyen ido este)

de nem tamadni akarok mert tenyleg az a legjobb megoldas ami a vialgon ma letezik hogy a nyilaszarokat megfeleloen szigeteltekre kell cserelni (mind ho es mind hanghatas szempontjavol kivalo megoldas) es nem olcso :) - Egy hetig volt ra állami tamogatas, akkor vettek eszre hogy elfogyott a penz...(idiotak - a gazarat emelik bezzek a nyilaszaro cseret mar nem tamogatjak mert nincs mibol....ez a magyar refomr! kapjakbe...)

-

(#386) neduddki válasza szesa (#385) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Andrassy uton ~este9-reggel10-ig van nyitva az ablak es igy van a lakasbana fenn vazolt momeerdeglet...
meg midne egyes masodpercben mikor alkalmas a szellzotetesre...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#387) shev7 válasza anjani182 (#382) üzenetére


shev7
veterán

poen volt, latom nem esett le...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#388) shev7 válasza neduddki (#383) üzenetére


shev7
veterán

koszi, szetnezek nalluk.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#389) szesa válasza PrinczA (#1) üzenetére


szesa
senior tag

- ;]

izé..ezt elkurtam ;]

[Szerkesztve]

-

(#390) anjani182 válasza shev7 (#387) üzenetére


anjani182
őstag

:U :F :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#391) tbs válasza anjani182 (#390) üzenetére


tbs
addikt

Émmá nemértek semmit... :F

(#392) anjani182 válasza tbs (#391) üzenetére


anjani182
őstag

Te komolyan írtad azt, vagy csak poén volt? Erről van most szó :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#393) Racecam válasza anjani182 (#392) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Segítsek lefordítani? :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#394) tbs válasza anjani182 (#392) üzenetére


tbs
addikt

(Te, ez most tényleg komoly..? Nagyon veszélyes ember vagy így! :DDD )

Amúgy: szerinted? Ekkora baromságot komolyan tucc venni..? :C

(#395) neduddki válasza neduddki (#386) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mit peldaul a tegnap este!!! reggelre keey 23.5-24 fok volt a lakasban:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#396) szesa válasza neduddki (#395) üzenetére


szesa
senior tag

Teste nalunk is jol mukodott a legkondi :)

-

(#397) Krix


Krix
őstag

Sziasztok!

Klíma beszerzését fontolgatom én is. Valami jobb fajtát szeretnék. A Panasonic-kal ismerkedtem eddig, de nem tudom, hogy mennyire jók. Ezekről van-e valakinek tapasztalata?

Látom többen a Hitachit és a Daikint ajánlják, megnézem ezeket is.

If it is not broken then don't fix it!

(#398) tbs válasza Krix (#397) üzenetére


tbs
addikt

Ha meg akarod fizetni a panát, akkor nagyon tuti cuccok... Hita és Daikin talán picit olcsóbb nála, de tényleg nem olyan design-osak.

(#399) Krix válasza tbs (#398) üzenetére


Krix
őstag

Azért gondoltam a panára mert szinte minden abból van itthon, és meg vagyok velük elégedve. :)

Igazából egy csendes megbízható típust szeretnék. A panában meg tetszik, hogy sokmindent ki tud szűrni, van benne ionizáló meg oxigén dúsító. Bár lehet, hogy ennek egy része csak marketing duma.

A Hitachi szellőztetős rendszere is szimpi, és ráadásul 10 év garit adnak rá. Én a neten a Daikinból ugyanazt a teljesítményt drágábban találtam meg mint a Panasonicból. Lehet, rossz helyen néztem.

Ha megvan a típus, akkor jöhet a megfelelő teljesítmény kiválasztása, de azt már majd szaküzletben.

If it is not broken then don't fix it!

(#400) tbs válasza Krix (#399) üzenetére


tbs
addikt

Azért a Hitachi szellőztetője IGAZI marketing: egy 3cm-es csövön felváltva szuszog, külön szivattyú nélkül. Értelmetlen. 10 év gari és az ár amiben nagyon jó.

Daikin mást is tud, mint a pana, ez propektusokból nem derül ki: szerény cég. :DDD

Pana oxigénszűrője SOKKAL jobb. Ott kevesebb a marketing hazugság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.