Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) scham válasza lapartman (#16299) üzenetére


scham
tag

én most vettem egy fehér SteelSeries Kana-t, nekem nagyon bejön - bár sokan eléggé szidják. az én kezembe pont illik (nincs nagy kezem). elsőre kicsit könnyűnek tűnt, de használat közben pont jó. mivel nem csak játszom, hanem sokat használom a photoshopot, annak plusz örültem, hogy ott is nagyon precíz és finom mozdulatokat is pontosan elvégez.

eddig egy Logitech LS1-et használtam savmaratott üvegen/asztalon, de ehhez most vettem egy Steels. QCK egérpadot, a különbség ég és föld. lehet, hogy butaság volt eddig az üveglap, de most az optikai egér+textil kombó nagyon tetszik.

5 gomb van rajta, de még nem szoktam meg, hogy oldalt van az a +2, de majd biztos hasznos lesz windowsban :U

default aláírás

(#16302) giornalista


giornalista
senior tag

sziasztok!
elolvastam az első hozzászólást, kezdeném ezzel. rengeteg egeret végigkattintottam belőle, bár ahogy láttam, sokat már nem lehet újonnan kapni, sokat viszont igen.

ha nem gond, a fentiek ellenére azért kérdeznék tőletek egér-választás témában. jelenleg ez az egerem van: Pleomax MLC-610B. nem röhögni: amikor megvettem, még szó sem volt arról, amire most kellene.

jött ugye a Battlefield 3, és szeretnék feljebb lépni, ám ezzel az egérrel ez gyakorlatilag lehetetlen. az apró mozgásokat nem igazán jól követi, plusz egérpadom sincs, a precizitásnak nagyjából lőttek. nyilvánvaló, hogy váltani kell, egérpad + egér.

az egeret teljes tenyérrel fogom és az asztalon támasztom a csuklómat is. több egeret is kinéztem, 4000-től 24 ezerig, de nem igazán vagyok abban biztos, hogy nekem mennyit is kellene erre elköltenem. nem akarok professzionális játékossá válni, mindössze egy jó egeret szeretnék. szerintetek erre a célra elég lehet ez az egér: GIGABYTE GM-M6800?

vagy ez az "olcsó húsnak híg a leve" eljárás alapján felesleges pénzkidobás lenne, mert nem lennék vele előrébb? esetleg van valami jó kompromisszumos javaslatotok? a G400 a másik jelöltem egyébként, de az meg 3x ennyibe kerül.

(#16303) WolfheartGR válasza giornalista (#16302) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az egy kramanc. Megvenni pazarlás.
Esetleg ha játszik a használt nézz körül apróban, ezeket érdemes keresni: MicrosoftS IME 3.0, Logitech MX518, Razer Deathadder.
A G400-as megéri a pénzét.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16304) scham válasza giornalista (#16302) üzenetére


scham
tag

...és nagyon fontos az egérpad, legalábbis én most jöttem rá. egy márkásabb, vékony, nem csúszkálós, gumis aljú textil cucc a nyári melegben is nagyon jó az optikai egér alá!

[ Szerkesztve ]

default aláírás

(#16305) lapartman


lapartman
tag

Fingertipes vagyok, Logitech G9X jó lenne Razer Goliathus Controllal? Esetleg személyes tapasztalat aki fingertipes mint én, és G9X-e van?

(#16306) ng0ofy válasza deadelon (#16292) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ilyet, mert ezzel el tudod a sarki fúszeresig is költeni a havi fizud.

A válaz igazából NandorHunak szól. NandorHU! Nézd ki a legdrágább legnagyobb számokkal legtöbb leddel felvértezett rágcsálot, lehetőleg ventilátorral meg kézmelegítővel.

Vagy vedd meg tőlem bármelyik használt egerem, olcsón megszámítom, remélem pénzt tudsz számolni, ha olvasni nem is...

(#16307) ng0ofy válasza ng0ofy (#16306) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

(#16308) Radeon_5 válasza freelanced (#16297) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Csak nem Fallout..? ;)

Son of a Bit

(#16309) freelanced


freelanced
addikt

Minden válaszolónak köszönöm a segitséget. Végülis egy Logitech G400-nak vagyok eddig boldog tulajdonosa. Jó egér bár 5 perce üzemeltem be és a puding próbája az evés :D
Szóval majd kiderül....
Mondjuk a gombok nem világitanak de van aki nem is szereti. 8800-ért szereztem be újonnan ez sztem nagyon olcsó kár használtat venni.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#16310) jaffa 2843 válasza freelanced (#16309) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Gratula hozzá. Valóban korrekt ár, simán megér annyit, főleg manapság a sok hulladék közt.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#16311) NandorHUN


NandorHUN
addikt

G500 van olyan jó mint a 400-as, nem?
És am szerintetek G500 vagy Razer Deathadder?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#16312) jaffa 2843 válasza NandorHUN (#16311) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem.
Deathadder.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#16313) freelanced válasza NandorHUN (#16311) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! Amint hallottam itt meg összeszedtük G500 nem sokban különbözik a G400 tól max a súlyok meg pár dolog. A súlyoknak sztem nem sok értelmük van. Ha Logitech-et vennéd (g500) akkor vegyél inkább G 400-at. A Death Adder jó kis egér ha tudod vedd azt bár abból is van több féle. Ha nem tetszene irj nekem van G 400 max elbizniszeljük :D
Bár most kezd a szivemhez nőni :D :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#16314) LW válasza freelanced (#16313) üzenetére


LW
őstag

Apró különbség, hogy az egyik lézeres, a másik optikai. :DDD

(#16315) freelanced válasza LW (#16314) üzenetére


freelanced
addikt

Mi a gond az optikaival? :F

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#16316) jaffa 2843 válasza freelanced (#16315) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ez helyesen így van: Mi a gond a lézeressel?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#16317) ng0ofy válasza jaffa 2843 (#16316) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Semmi, vedd meg, majd eladod és veszel optikait, valamiből élni kell a fogyasztói társadalomnak... :D (tudom, hogy tudod...)

(#16318) giornalista válasza WolfheartGR (#16303) üzenetére


giornalista
senior tag

értem... köszi. nagy tenyérbe is kényelmesen elfér a G400? illetve, ehhez milyen egérpadot javasolt venni? használt egeret valahogy nem vennék, az a pár ezer forint különbség annyit nem oszt és nem szoroz.

(#16319) LW válasza ng0ofy (#16317) üzenetére


LW
őstag

"Semmi, vedd meg, majd eladod és veszel optikait"
Beavatsz a dolog miértjébe is?

(#16320) freelanced válasza giornalista (#16318) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! G400-8800Ft és vegyél mellé egy Steel Series QCK-t nekem QCK+ van hibátlanul működik nagyon nagyon bejövős mind2. Vagy Razer Goliathus is jó egérpad. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#16321) WolfheartGR válasza giornalista (#16318) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nagy tenyérbe illik a 400-as leginkább. Bár jó anyám keze sokkal kisebb mint az enyém ő is nagyon szerette azt a formát. :)
Igen, egy jó pad hálás dolog az egér alá. Van annak is külön topikja, ott is az első hsz áttanulmányozásával kezdj. És kiderítjük mik felelhetnek meg neked.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16322) ng0ofy válasza LW (#16319) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Szarkazmus. Humorforrás. Vannak egyes nézetek, melyek szerint a lézeres érzékelő csupán kukaérett cefre egy jó optikaihoz képest. Eddig én is ezt tapasztaltam, bizonyos felhasználási körülmények között, amelyekre pont szükségem van, tehát én viccelek ezzel bátran. (lézeres érzékelő+alacsony DPI + fekete szövet Qck egérpad: akadások, kihagyások, bizonyos mozgatási sebesség felett mozdulatlan kurzor.)

[ Szerkesztve ]

(#16323) freelanced


freelanced
addikt

Nem tudom nekem eddig lézeres volt de most max dpi-n a G400 egy QCK-n szerintem hibátlanul teljesit csak pozitivat tudok rá mondani.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#16324) LW válasza ng0ofy (#16322) üzenetére


LW
őstag

Ezt olvasni itt a topikban, de érdekelne kicsit tudományosabb megközelítésből is, nem csak "mende-monda" alapján.
Gigabyte 3-4 ezer forintos lézeres egerei elhiszem, hogy gyatrák, de cirka 2,5 éve használok lézeres G5+Nova Winner3-at, és G400+Mionix szövethez viszonyítva nálam előbbi nyerte el jobban a tetszésem, de mindkettő nagyon jó.
Egyik itthon, másik koliban.

(#16325) NandorHUN válasza ng0ofy (#16317) üzenetére


NandorHUN
addikt

Amugy mielött veszek valamit szoktam olvasni véleményeket és teszteket. Speciel a "ratyi" lézeres G500 a tesztek alapján nem olyan rossz azért. ;)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#16326) superg


superg
senior tag

Sziasztok!Megtudnátok mondani hogy a G400 -ason az egér gombjaival lehet e váltani a profilok között?

(#16327) WolfheartGR válasza LW (#16324) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Próbáld ki alacsony érzékenységgel. 180fok mondjuk legyen kb 25cm-es út. Villámgyors megfordulás. Valószínűleg a G5 is kiadad. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16328) Narasim


Narasim
aktív tag

sziasztok!

olyan egeret szeretnék, hogy:

1.) méretben akkora legyen kb, mint a logitech G9x-em
2.) hüvelykujjnál 2 gomb legyen és felül is legyen +2 gomb, amit be tudjak állítani duplaklikknek ill. bezárásnak
3.) állandó 800 dpi-t tudjak beállítani
4.) optikai szenzora legyen
5.) a gombjait olyan könnyű legyen lenyomni, mint az mx518-amnak (a g9-ét nehéz ezért is akarok új egeret)

olyat találtam, hogy cm storm xornet (bár ez egy elég olcsó darab), van-e esetleg valakinek tapasztalata, vagy mondhattok más egeret is, az ára nem számít.

az 1. hsz-ben nem találtam méretben megfelelő optikait és az nagyon fontos nekem.

köszi szépen!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#16329) freelanced válasza Narasim (#16328) üzenetére


freelanced
addikt

Hali! Logitech G 400!

Superg: Ha a DPI-re gondolsz azon lehet fel és le. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#16330) WolfheartGR válasza freelanced (#16329) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Van egy 518-a. Minek vegyen g400-at? Ráadásul komoly méretbeli eltérések vannak egy G9-es logi meg egy G400-as között.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16331) freelanced válasza WolfheartGR (#16330) üzenetére


freelanced
addikt

Gondoltam újabbat akar mint az 518 igen kisebb mint a G9. Akkor vegyek Deathaddert nem tudok mást.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#16332) WolfheartGR válasza freelanced (#16331) üzenetére


WolfheartGR
őstag

az 518 kisebb mint a G9(x)??? Vagy mivan?
Különben is minek akarna újat?

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16333) Narasim


Narasim
aktív tag

van egy mx518am is, aminek imádom a gombjait, de túl nagy. van g9x-em is, az méretre tökéletes, de a 2 fő gombon kívül a többit nagyon utálom. nehéz nyomni, sokszor csak 2-3 kattintás után reagál, nem mikrokapcsolós, mint pl az mx518-é. 3 db (2 db g9x és 1db g9 sima) g9 volt eddig a kezemben és mind ilyen. a görgő alatti gombot véső-kalapáccsal kell nyomni.

sajnos a cm storm xornet-et nem lehet manipulálni. nincs driver, bedugod és tsá.

g9 sokkal kisebb mint az mx518

dpi-t szeretem beállítani úgy, hogy ne lehessen se fel, se le. csak 800 állandó. logi driverben kikapcsolom a többit és kész.

akkor szűkítem a dolgot: olyan legyen mint a coolermaster storm xornet, csak driverből lehessen konfigurálni a gombokat+dpi-ket.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#16334) WolfheartGR válasza Narasim (#16333) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Érthető az első hsz-ed is. Meg tudom a méretbeli különbségeket. Mind1. Más:
Esetleg a kapcsolók cseréje jobb minőségűre nem lenne opció?

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16335) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

Jelenleg egy Logi MK520-as vezeték nélküli egér+bill párosom van, BF3-azok vele, de az a gond, h néha nem megy, azaz megakad a katonám, kb. 1-2-3 mp-re, majd hirtelen az ez időszak alatti dolgokat utána sorban, gyorsan megcsinálja!
Az elemek rendben vannak.
Mivel a vezeték nélküli működésre gyanakszom - gépem bőven megvan hozzá, adatlap -, ezért szeretnék a Steeseries QCK-m mellé venni egy FPS-re való egeret max. 10-12e t értékben.

Első körben a G500-ra gondoltam, de itt a G400-at is favorizálják.
Általában a csuklóm fixen van és úgy célzok, ill. nem teljes tenyérrel tartom az egeret.

Mit ajánlotok nekem? Ill. kellene ehhez egy billentyűzet is, ami multimédiás /hangerő csökkentés, növelés KÜLÖN gombokkal, szintén külön rewind, forward, play gombokkal/

Köszi segítségeteket!

Krisz

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#16336) freelanced válasza prokxy (#16335) üzenetére


freelanced
addikt

Most lehet az egér a gond és én vagyok hülye de a pinged nézted már? Attól lehet ilyesmi. Ha hirtelen megnő például.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#16337) WolfheartGR válasza prokxy (#16335) üzenetére


WolfheartGR
őstag

G400 jó választás, alá van rendes pad? Elmondásod alapján high senses lehetsz. Billentyűzetnek van külön topikja, de itt is ajánlom akkor a Microsoft Sidewinder X4-et a kiváló antighosting képességei miatt.
Billes topik.
Azon kívül freelanced nem beszél hülyeséget, lesz ott valami a pinggel is, esetleg a géppel (pl. vírusirtó).

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16338) prokxy válasza WolfheartGR (#16337) üzenetére


prokxy
veterán

Bocsi, nem írtam le teljesen: a bill. akad meg, az egérrel tudok forogni, zoomolni, stb.
Ha a ping, akkor az egér miért nem csinálja? 1 közös vevőegységük van...

Írtam, h van alá steelseries QCK.Ez megfelel, nem?

Bocsi, ezt nem értem: "high senses lehetsz" :B

SZERK: az itteniek alapján veszem az egeret, mi szól a lézerességen kívül a G500 ellen?
Ill. mi szól mellette?

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#16339) WolfheartGR válasza prokxy (#16338) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Bocs átsiklottam az egérpad felett.
High sens: Az a játékos aki minimális mozdulatokkal terelgeti az egeret. Nagyon kicsi területen fordul 180-360fokokat. Pár centin belül.

Akkor valami pedig összeakad az éterben ha az egér jó a bill meg nem.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16340) freelanced válasza prokxy (#16338) üzenetére


freelanced
addikt

Hát abból jobb a G500 hogy súlyozható de mivel én rühellem a súlyozást és fölösleges is szerintem de ez saját vélemény van aki szereti. Steel Series QCK bőven jó nekem is az van csak a nagyobb változat. Inkább G400 at vennék mint vettem is jóval olcsóbb. Szerintem tuti lagg lesz mert ha más gond lenne akkor nem csinálná meg azokat amiket nyomsz. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#16341) prokxy válasza freelanced (#16340) üzenetére


prokxy
veterán

Néztem a pinget, persze, amikor beáll a billentyű, azt nem tudom, de előtte, utána 31-45, van amikor 28.
Bill. pedig kipróbálok egy régi HP-t, ha azzal is csinálja, akkor nem a vez.nélküli dolognál van a hiba.
De mindenképp vezetékeset egeret + billt ajánlotok FPS-re, ez kiderült az eddigiekből.

WolfheartGR:
Otthon van WIFI saját, + látok még 2-3-t, még azok is bekavarhatnak, de csak a bill-nél? Tuti kiakad vmin.

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#16342) Narasim válasza WolfheartGR (#16334) üzenetére


Narasim
aktív tag

g9-et szétszedtem, de nem mikrokapcsolós rendszerű, hanem mint régen volt az ericsson a2618as telefonban a billentyűzet lap.alul egy lapos fémlap, felette egy domború fémlap és nyomásra összeér. nagyon gagyi az mx518-hoz képest, pedig az fele volt árban. csak a 2 főgomb mikrokapcsolós.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#16343) ng0ofy válasza prokxy (#16341) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Wifin játszol FPS-t? Közben wireless egér+bill. meg kitudja mi minden a lakásban és a szomszédnál. Pl mikrohullámú sütő. Ha háromcsatornás mittoménmilyen drága-szuper routered és wifi antennád van is bekavar valami egy idő után, kábelen probáltad? milyen a pinged? Amit lerírtál azt tisztán lagnak hangzik. A server és a géped nincsenek szinkronban. Egyébként az mk520 ilyen pici-tömzsi és kétkezes, nem? Utána fura lehet a g400/g500, mert nagyobb, hosszabb, jobbkezes, ergomókusok. Egyébként ahhoz amit leírtál, mint használati mód próbálkozhatsz lézeres érzékelőkkel, hátha azok között találsz olcsón vmit, ami jó. :U

(#16344) nyunyu válasza WolfheartGR (#16334) üzenetére


nyunyu
félisten

Esetleg a kapcsolók cseréje jobb minőségűre nem lenne opció?

Ha van megfelelo felszerelesed+gyakorlatod az SMD forrasztashoz, akkor hajra.
De erre tipikusan nem alkalmas a parezres pillanatpaka.

Meretre amugy Omron B3FS-1000-nek tunik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16345) WolfheartGR válasza nyunyu (#16344) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Tehát működhet, csak hozzáértő emberke kell a megfelelő felszereléssel.
Pl. ilyennek tűnsz te is. :K

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#16346) nyunyu válasza WolfheartGR (#16345) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugyan a pakam alkalmas lenne ra, de en nem tudok SMDt forrasztani.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16347) Narasim válasza nyunyu (#16346) üzenetére


Narasim
aktív tag

igazából a 2 hüvelykujjast és a két dpi állítót kellene cserélni, de az meg olyan, mint a 2 narancssárga a nyák bal szélén. a jobbra-balra döntés gombjai.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#16348) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ti melyiket vennétek; Razer Lachesis v1 vagy Logitech G500??

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#16349) drtimot válasza NandorHUN (#16348) üzenetére


drtimot
aktív tag

Azt, amelyik ajánlott az 1. hsz-ban.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#16350) freelanced válasza NandorHUN (#16348) üzenetére


freelanced
addikt

Az én véleményem. G500-am nem volt de G400 jobb ár/érték -ben.
Lachesis nem rossz de nem éri meg az árát és nem is olyan jó fogású. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.