Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) Muerte68 válasza kitramsey (#54650) üzenetére


Muerte68
addikt

Nézd meg milyen obit tudsz venni a vázhoz,az alap kit obik általában nem túl acélosak a Fuji-nál a 18-55/2,8-4-egy jó obi de makróhoz nem igazán jó .
Ha makrózni akarsz ahoz mindenképpen egy dedikált makró obi kellene.
A Nikonhoz nincs túl sok obi egyenlőre,de a Sony FF obijai sem olcsók úgyhogy elsősorban nézd meg hogy melyik váz mellé futná normális obira.
Hiába van FF géped a kit obival nem lesz kihasználva a képessége.
Inkább olcsóbb váz és jó obik.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54652) kitramsey válasza Muerte68 (#54651) üzenetére


kitramsey
csendes újonc

ok, köszi.

(#54653) vihartigris válasza kitramsey (#54650) üzenetére


vihartigris
őstag

Először fog a kezedbe a kiszemelt gépeket objektívvel együtt.
Amit nem szeretsz a kezedben tartani azt felejtsd is el.
Egyik rendszerrel sem nyúlsz mellé tudásban.
A Sony és a Nikon hosszabb távon ha elkap a vásárlási kedv drágább nehezebb.

bármi reciproka a semmi

(#54654) tvamos válasza kitramsey (#54650) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg erdemes ranezned a Canon EOS R, vagy az RP-re is. Egy probat meger szerintem, ha nem is tetszik utana.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54655) kitramsey


kitramsey
csendes újonc

Köszi a segítséget!

(#54656) Neck


Neck
veterán

Gyerekekre szerintem érdemes elgondolkodni a Sony a6000 + Sigma 30mm f1.4 kombón, mindkettőt veheted akár használtan is. Egy kitobihoz képest választhatsz sokkal nyitottabb rekeszt, így alacsony ISO mellett is gyors záridővel lehet lőni a gyerekeket. Ez a gyutáv még oké beltérre is. A Sony autofókuszával meg nem lesz gond, hogy a gyerekek ficánkolnak.

Mod: Bakker, évtizedes fórumhasználat után "új"-ra nyomtam "válasz" helyett. Läma vagyok :D
A válaszom ZetorV6-nak szólt.

Vihartigris:
"A Sony és a Nikon hosszabb távon ha elkap a vásárlási kedv drágább nehezebb."
Kérlek, ezt fejtsd ki bővebben, mert szerintem nem egyértelmű :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54657) nozs23 válasza kitramsey (#54650) üzenetére


nozs23
addikt

Sony A7 III + Tamron 28-75 f/2.8
Nikon Z6 + 24-70 f/4
Canon EOS R + 24-105 f/4

Ezek nagyon jó kombók, ha valóban nem sajnálod rá a pénzt. Valószínűleg soha nem lesz szükséged jobb gépre, csak az obik között kell majd válogatni. Akcióban, de inkább e-infinity-ről beleférhetnek a keretbe. Amit még megemlítenék: a Sony van a legjobban ellátva natív obikkal, a Canonban nincs stabilizátor.
Vannak jó croppos rendszerek, de a kérdésed alapján FF-ben gondolkodsz, azért javasoltam a fentieket.

[ Szerkesztve ]

(#54658) sphe


sphe
senior tag

Odáig eljutottam :D tegnap, hogy egy Pana G5 váz a videós képességei miatt, és a kitobi helyett egy 20as objektív a jobb f érték és rajza miatt jó megoldás lenne. Nem biztos hogy 80e, de megérné a minőségi javulásért egy flagship telefonhoz képest is.

[ Szerkesztve ]

(#54659) lugosi válasza sphe (#54658) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha 20-as objektív alatt a Panasonic 20/1.7-et érted, akkor azt videózásra nem igazán ajánlanám, lassú az AF és ha a kamera mikrofonját használod nem külsőt, akkor annyira hangos az AF motor benne, hogy belehallatszik a felvételbe. Fotóra szerintem nagyon jó, de nem egy videós objektív.

(#54660) vond válasza sphe (#54648) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha szerencsés vagy, 80 körül találhatsz akár egy használt GX80+12-32 kitet is (egyben, vagy külön). Videóra ennyi pénzért szerintem nincs jobb választás.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54661) vihartigris válasza Neck (#54656) üzenetére


vihartigris
őstag

Egy full frame rendszer nagyobb nehezebb mint hasonló paraméterekkel az APSC rendszer.

bármi reciproka a semmi

(#54662) sphe


sphe
senior tag

Köszi a válaszokat!

(#54663) kitramsey válasza nozs23 (#54657) üzenetére


kitramsey
csendes újonc

Köszi szépen, ezek nagyon jó tippek!
Nem feltétlenül kell nekem FF inkább a szélesebb spektrum lefedése és a minőségibb obi a cél. Beleférhet 2000eu-s keretbe vmi 18-50 + 50-200-as obi (a paramétereik változhatnak nem pont ezek) + A7ii vagy XT3? Más is jó csak most ezek jutottak az eszembe, amik viszonylag olcsóbbak már (meg az xt nagyon tetszik :). A széles tájképek, a szép portrék és a makro (nem a pók szem kategória, hanem egy virág, vagy egy gomba közeli képe, de az ha lehet kimaxolva) ami fontos nekem. Meg ha egy haver elhív esküvőre meg tudjam örökíteni haladó szinten. De ha azt mondod kezdésnek jó az A7lll + Tamron 28-75 aztán meglátom mibe szeretek bele jobban (pókszem, esküvő stb..) azt is elhiszem, mert nem tudhatom, h mit hoz a jövő, meg nem is kell..majd alakulnak a dolgok.
Köszi a segítséget előre is :)

(#54664) Neck válasza vihartigris (#54661) üzenetére


Neck
veterán

Egyetértünk, így már egyértelmű. A márkák felsorolását nem értettem, hiszen a Sony-nak, a Canon-nak, és a Nikon-nak is van APSC illetve FF rendszere is ;)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54665) nozs23 válasza vihartigris (#54661) üzenetére


nozs23
addikt

Ez azért már nem teljesen igaz. Mondjuk ha összenézzük a Fuji f/2.8-as zoomjait a Sony FF f/4-es zoomokkal, vagy akár a Tamron f/2.8-as zoomokkal (bár itt nem egyezik meg teljesen a gyújtótávolság), akkor igazából a Fuji még nehezebb. Fixeknél sincs igazán különbség. Így, hogy az X-T4 is megkapta a stabit a gép sem igazán könnyebb.
És nem elkezdeni akarom ezt a méret vitát, de ez nem egyetemes törvény már. Ha sötétebb rendszert akar összerakni, akkor biztos könnyebbre sikerülhet APS-C-n.

(#54666) nozs23 válasza kitramsey (#54663) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem az A7 III + Tamron nagyon jó kombó. Bár nem ultra széles és nem is túl hosszú, éles nyitva és hobbi makróhoz, portréhoz, tájképhez is teljesen jó. Esküvőt is végig lehet vele tolni.
Az A7 II és az A7 III között azért jelentős szakadék van. A Fuji is jó gép, csak nincs benne stabi és azt hiszem ők a fixekbe sem nagyon raknak, szerintem ez mindenképp hátrány.
Továbbá ha nem jön be, akkor szerintem a fenti kombón tudsz a legkönnyebben továbbadni a legkisebb bukóval, mert borzasztó népszerű páros.
2000 EUR-ba jó gép és fényerős zoom páros nem feltétlenül fér bele, maximum M4/3 vonalon a G9 + 12-35 + 35-100 f/2.8 de azt érdemes észben tartani, hogy nem fog olyan eredményeket produkálni, mint egy hasonló kombináció FF vonalon, főleg ha kevés a fény, vagy ha kell a szűk mélységélesség. De ez is egy nagyon jó cucc, sok szempontból jobb is, mint a Sony, főleg ha érdekel a videózás is.

[ Szerkesztve ]

(#54667) vihartigris válasza Neck (#54664) üzenetére


vihartigris
őstag

"Mi lehet számomra a jó választás szerintetek? A7ii + obi? vagy most osztrák mediamarkt.ban van A7iii kit obival af e 28-70mm 3.5, 5.6 2049euro. vagy fuji xt3? nikon z6, nikon z6 váz 1500eu.Köszönöm a segítségetek előre is :)"

Innen jött a márka felsorolás.

bármi reciproka a semmi

(#54668) Muerte68 válasza nozs23 (#54665) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem csak az XT3-van vannak könyebb kisebb vázak is,méretileg a Sony alapzoom jóval nagyobb mint a 18-55-a Sony- nál és a későbbi objektív is drága lesz a ff-obik egyenlő nem olcsók.
Ha a 2'8-vagy a ff 4 nálad egyforma akkor miért sötét az apsc?
Ráadásul ott vannak a fényerős fixek akár a Sony akár a Fuji apsc-n elég jó árakon.
Persze értem hogy a ff-alatt nincs élet :) Mondjuk akkor lehetne ajánlani középformátumot is ott még jobb a fény ;)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54669) nozs23 válasza Muerte68 (#54668) üzenetére


nozs23
addikt

Sajnálom, hogy támadva érzed a javaslatom miatt.
Én írtam neki valamit, ha valami hasznosat szeretnél hozzáadni, akkor ajánlj neki mást és ne az én mondandómat próbáld kiforgatni. :(

(#54670) Muerte68 válasza nozs23 (#54669) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem érzem támadva, csak nem értek egyet az érveléssel.
Semmi bajom az A7-el vagy a FF-el csak sántít az a dolog hogy az apsc 2'8-al sötét a FF-4-el meg világos, ennyi.
Nem a javaslatodal van gondom csak az érveléssel.
De ennyi nem akarok ebbe jobban belemenni nem ér annyit és elnézést ha valami olyasmit írtam ami bántó lehet nem volt szándékomban.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54671) nozs23 válasza Muerte68 (#54670) üzenetére


nozs23
addikt

csak sántít az a dolog hogy az apsc 2'8-al sötét a FF-4-el meg világos, ennyi.

Valamit nagyon félreérthettél, mert egyrészt nem így gondolom, másrészt még csak hasonlót sem írtam.

(#54672) kitramsey


kitramsey
csendes újonc

Sziasztok! Bocs hogy bonyolitom a dolgot, de közben priorizálnom kellett. A legfontosabb szempont számomra, h profi minőségben tudjak portré és esküvői fotókat készíteni. Az eszközeim képesek legyenek rá. Az hogy meg tudom e valósítani az más kérdés..(bízom benne, h igen) Ezen irányvonalak mentén milyen Milc vázat és obit ajánlanátok a 2000euros kereten belül? +-100/200eu.
Köszi a türelmet és a segítséget :)

(#54673) nozs23 válasza kitramsey (#54672) üzenetére


nozs23
addikt

Amiket ajanlottam ugyanugy jok. Sokkal tobb fog azon mulni, hogy hogyan tudsz fotozni.
Ha komolyabban portrezgatni akarsz pedig meg kell baratkozni vele, hogy egy fix (mondjuk 85-os) is kelleni fog a tarba. De tenyleg van, aki vegigtol egy eskuvot egy db. fenyeros alapzoommal.

(#54674) vond válasza kitramsey (#54672) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is a Sony A7III + Tamron 28-75mm f/2.8 kombót ajánlom. Fullframe 75mm f/2.8-on már elég jó szeparációt is kapsz, szerintem nem feltétlen kell fényerősebb lencse. Az átfogással meg nagyjából le lehet hozni esküvőket is. Kicsit lehetne szélesebb az elején, de ennyi pénzért ez egy nagyon jó üveg. A váz meg tud mindent, amire szükséged van, sőt.

Idővel esetleg egy Sony 85mm f/1.8, vagy Sigma 85mm f/1.4, ha szűkebb DOF kellene portréknál. Vagy ha hiányozna a szélesebb nagylátó, akkor folytathatod a Tamron sort "lefelé" egy 17-28-cal. Nem lenne rossz egy Sony 24-105mm f/4 sem, de vázzal együtt az már kb. 2500 euró.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54675) PuMbA válasza nozs23 (#54673) üzenetére


PuMbA
titán

"De tenyleg van, aki vegigtol egy eskuvot egy db. fenyeros alapzoommal."

Ja és az összes képe emiatt ugyanúgy néz ki :F Azért egy 70-200 meg egy-két fix kellhet még, illetve uwa-val tök jó csoportosakat lehet csinálni. Az általa említett profi minőség itt kezdődik, na meg ugye meg is kell tanulni ezt a művészetet.

[ Szerkesztve ]

(#54676) vihartigris válasza kitramsey (#54672) üzenetére


vihartigris
őstag

"profi minőségben tudjak portré és esküvői fotókat készíteni"

A felszerelésedtől sokkal fontosabb lesz a látásmódod és az utómunka.

bármi reciproka a semmi

(#54677) PuMbA válasza vihartigris (#54676) üzenetére


PuMbA
titán

"A felszerelésedtől sokkal fontosabb lesz a látásmódod és az utómunka."

Félig igaz szerintem. Ha kifizetsz jó sok pénzt egy esküvőfotósra és megjelenik 1db obival, akkor gondolnád, hogy tényleg profi? Én például nem :) A két váz sem ritka.

[ Szerkesztve ]

(#54678) nozs23 válasza PuMbA (#54675) üzenetére


nozs23
addikt

Ja és az összes képe emiatt ugyanúgy néz ki :F

Nem.

(#54679) vond válasza PuMbA (#54677) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Veszélyes terepre tévedtél. Ebbe nem nagyon kéne itt belemennünk, úgyhogy legyen elég annyi, hogy nem értek egyet veled sem a felszerelés méretével, sem a képek minőségével kapcsolatban. ;)

(#54680) PuMbA: Előtted van a 28mm-es és a 75mm-es látószög, vagy akár egy 24-es és egy 105-ös? Nem hiszem, mert akkor nem írnál ilyen - már megbocsáss - hülyeségeket. :N

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54680) PuMbA válasza nozs23 (#54678) üzenetére


PuMbA
titán

Természetesen látószög variációra gondoltam :) Tudom, hogy el lehet lenni hasonló látószögekkel is, de egy kis variáció feldobja a dolgot.

vond: Már vége is, mert elmagyaráztam ebben a hsz-ben, hogy mire gondoltam :) Előttem van a 200mm-es látószög is...mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Én csak brainstormingolok.

[ Szerkesztve ]

(#54681) vihartigris válasza PuMbA (#54677) üzenetére


vihartigris
őstag

Én ha sok pénzt költenék életem egyik legfontosabb eseményének megörökítésére, akkor referencia képeket néznék a fotós kiválasztására, a végeredmény tekintetében az sem érdekelne ha mobillal fotóz vagy kézzel rajzol, csak azt kapjam amit elvárok.

bármi reciproka a semmi

(#54682) nozs23 válasza vihartigris (#54681) üzenetére


nozs23
addikt

+1

(#54683) Mr.Csizmás válasza Neck (#54664) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fujinak meg kF rendszere, jobb ff árban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54684) zetorV6 válasza Neck (#54656) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Köszönöm a tippet!

(#54685) PuMbA válasza vihartigris (#54681) üzenetére


PuMbA
titán

"az sem érdekelne ha mobillal fotóz"

Engem érdekelne, de kinek mi az igénye :) Várom, hogy itt a topikban hányan adják el a gépüket és váltanak telefonra, mert ezek szerint tök mindegy a felszerelés. Jó dolog irkálni ide mindenfélét, de a tettek mást mutatnak. Viszlát.

[ Szerkesztve ]

(#54686) zetorV6


zetorV6
csendes újonc

Sziasztok!

Köszönet a sok válaszért, úgy néz ki, megszületett a döntés.
Egyelőre nem váltok a M4/3 rendszerről, ha már megvan hozzá mindenem.

Így van egy jóárasított eladó pár napos M50-es Canonom ef 15-45 is stm obival..
Csak kipróbálva volt. Itt lehet hirdetni, vagy van rá más topic?

(#54687) vihartigris válasza zetorV6 (#54686) üzenetére


vihartigris
őstag

Hirdetni a hardveraprón lehet.

bármi reciproka a semmi

(#54688) kitramsey


kitramsey
csendes újonc

Köszönöm a hasznos tippeket és a segítséget!
Alig várom, hogy elkezdessem a fotózást :)
Mindenkinek azt kívánom, amit a legjobban szeretne!

(#54689) tvamos válasza kitramsey (#54672) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az eskuvo fotosok nem szoktak szeretni az egy memoria kartyas gepeket. Ebben az esetben, az ajanlott full frame gepek kozul csak a Sony A7III maradt.
Aprosagnak tunik, de azert irom, nehogy otthin deruljon kim hogy "csak" egy kartya megy bele.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54690) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

Pár hónapja már beleástam magam (újra) a fényképezőgépek tesztjeibe, a piaci helyzetbe. Több éves lemaradást kellet pótolnom, de nagyjából képben vagyok. Onnan jött az egész, hogy kirándulások, nyaralások alkalmával azt vettem észre, hogy amit a mezei telefon tud, az már nagyon kevés, sokszor meg sem tudtam fotózni azt amit szerettem volna, mert láttam, hogy esélytelen a dolog, sok kép pedig számomra értékelhetetlen minőségben készült el, itthon visszanézve nagy monitoron. Úgy döntöttem veszek valami jobb kompaktot vagy bridge gépet, de 1-2 hét olvasgatás után letettem róla, mert az nem lenne elég nagy előrelépés. Akkor mondtam, hogy hát akkor legyen dslr. Ott is végigbogarásztam minden tesztet minden kategóriában, aztán jött szembe velem a milc. Amikor utoljára foglalkoztam a fotózás témakörével, a milc még csak komolytalan szinten létezett. Mára ez megváltozott, így hát beleástam magam a milc rendszerekbe is, objektívkínálatba, stb. Leszűrtem, hogy valóban a milc a jövő, 1-2 specifikus dolog van amire jobb a dslr még, meg van még 1-2 előnye továbbra is, de az tuti, hogy a milc a jövő, ha ma még nem is jobb mindenben. Na mondom akkor ilyen gép kell. De jött a felismerés, hogy a milc rendszereknél nem lehet úgy "próbálgatni" a dolgokat, hogy az ember kiismerje mik fontosak egy gépben, vagy milyen objektívek kellenének neki. Alapvetően persze vannak ajánlások milyen témához milyen objektív kell, de aki most merülne el a fotózásban, nem feltétlen fogja tudni megmondani, merre kanyarodik a dolog, megmarad csak nyaralások dokumentálására a gép, kedvet kap és lőne 1-2 jó portrét, vagy netán a természet és/vagy épületek fotózása tetszik meg neki, és ezer egyéb dolog nem tisztázott, ami alapján kellhet mindenféle obi, aztán majd letisztul, hogy pontosan mire van szükség igazán. Na most milc kategóriában ez nehezebb a szűkebb objektív kínálat miatt, valamint a sokkal szűkebb használtpiaci kínálat miatt, és drágább is, még ha a minőség jobb is lesz. Példának lehet hozni, hogy egy fuji géppel egy 56/1,2-vel sokkal jobb képeket lehet lőni, mint egy régebbi belépő nikon/canon dslr vázon 50 1.8-cal, de utóbbi sokkal-sokkal olcsóbb és arra, hogy kipróbáld mondjuk a portrézást, hogy tetszik-e, bőven elég. Ezért most mégis azon vagyok, hogy be kéne szerezni egy alsós/közepes régebbi dslr vázat és régebbi, kevésbé jó obikat is, csak hogy ki tudjam próbálni mennyire használnám a nagylátót, a telét, a zoomokat (utazás miatt biztos kéne, hiába jobbak a fixek), meg hogy kitapasztaljam mely gyújtótávokat használom ténylegesen és azokból milyen fixeket lenne aztán érdemes venni. És kis túlzással ezeket a dolgokat annyi pénzből tudnám kihozni, mint egy középkategóriás milc plusz egy darab normális objektív. Aztán ha letisztult a dolog, akkor venni egy milcet és mellé immáron tudatosan felépíteni az objektívparkot, ha persze megmarad a fotózás szeretete. Ha nem, akkor meg sokkal kisebb bukóval lehet kiszállni. Kérdésem, hogy az eszmefuttatásban van-e valami nagyobb hiba, esetleg egyéb tanáccsal tudtok-e szolgálni? Konkrét gép ajánlás nem érdekes, mert igazából akkor lesz fontos, ha már az "igazi" gépet veszem majd, nem a próbát. Egyébként egyetlen olyan viszonylag olcsó alternatívát találtam ami milc, és ki tudnék próbálni vele mindent, még ha nagyon korlátozottan is, ez pedig az olympus em 10 mark ii, és 12-200-as obi. Tudom, hogy ezek a nagy zoomok mindenre jók, de semmire sem, de ahogy mondtam, arra pl elég, hogy mennyire használnám ki mondjuk a tele végét, vagy mennyire lenne szükségem extrém nagylátóra, ahol már ez is kevés lenne, meg egyáltalán, milyen gyújtótávokat használnék rendszeresen. A jelenlegi felhozatalból nekem a fuji a legszimpatikusabb, csak drágák az obik nagyon. Nekem valamiért a Nikon z50 is szimpatikus a sok kritika ellenére, de ott meg kéne ugye az ftz adapter ami nem tudom mennyire jó megoldás, mert minden adapterről megosztó véleményeket olvasok. Ebből a szempontból jó helyzetben vagyok, mert nem kell döntenem, mert mire oda jutok, már lesznek újabb gépek és változhat az objektív helyzet is.

Na kicsit hosszú lett, de így legalább benne van minden, és kikerülhető sok fölösleges kérdés is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54691) lugosi válasza joey04 (#54690) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha kirándulás egy lényeges felhasználási cél akkor szerintem érdemes a minél kisebb méretű gép és objektív irányában gondolkozni, és az olympus vagy másik m43 gép jó ötlet lehet.

(#54692) joey04 válasza lugosi (#54691) üzenetére


joey04
titán

Igen, de én hajlandó vagyok kompromisszumra, lehet picivel nagyobb. Egy Nikon d3400 hazsnáltan 80 körül elcsíphető, akár még kitobival is, vennék mellé egy használt valamilyen 18-1xx vagy 18-200, 300 használtat és azzal már tudnék tesztelgetni. És az egész 200 lenne. Aztán mondjuk pár hónap után meglátnám merre tovább, komolyabb gépek felé.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54693) lugosi válasza joey04 (#54692) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

D3400-at szerintem ne.

(#54694) joey04 válasza lugosi (#54693) üzenetére


joey04
titán

funkciókat tanulni miért nem jó? mit hogy kell élesben állítani, ilyenek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54695) nozs23 válasza joey04 (#54694) üzenetére


nozs23
addikt

Lehet legeloszor jobb lenne kiprobalni bevasarlas nelkul. Panasonicnal mondjuk van try n buy, 5 napra valaszthatsz gepet egy obival. Olynal is van lehetoseg ilyenre.

(#54696) Matska válasza joey04 (#54694) üzenetére


Matska
senior tag

Ha úgyis Fuji felé kacsintgatsz, akkor már miért nem egy T10-T20 + 18-55 + 50-230?
T10-zel a 2 objektív megvan 2 kiló körül, T20-szal sem sokkal drágább. Ha vigyázol rájuk, különösebb bukó nélkül ki lehet szállni.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54697) joey04 válasza nozs23 (#54695) üzenetére


joey04
titán

Köszi! :R

Igen, tudom én Oly-t néztem, de ismerem magam, nekem kell 2-3 hónap. De első körben tervben van, hogy kihozok valamit csak ismerkedni. De végig kell nyomnom pár túrát egy nyaralást meg pár eseményt, hogy kitaláljam kell-e ez nekem, és ha igen, pontosan mi és mire is kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54698) joey04 válasza Matska (#54696) üzenetére


joey04
titán

Megmondom őszintén, azért nézegetek a dslr piac felé próbaképpen, mert ott szinte semmi pénzekért tudok kipróbálni portré, nagylátó, stb obikat. Minőségben nem egy csúcs, de arra jók, hogy próbálgassak, meg megnézzem kell-e nekem. Sokkal nagyobb és olcsóbb a kínálat a használt canon/nikon piacon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54699) Matska válasza joey04 (#54698) üzenetére


Matska
senior tag

Ha elkapod a fonalat, úgyis pénztemető lesz. Bármelyik rendszer :DDD

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54700) Mr.Csizmás válasza joey04 (#54698) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ami jó minőségű, az ott se olcsó. :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.