Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) csacsi77 válasza #39770880 (#54094) üzenetére


csacsi77
senior tag

Canon 6D MII-re nem tudod felrakni az EF-S jelölésű obikat. Az EF-S-ek APS-C (crop) gépekre valók. A Full Frame-ekre az EF jelölésűek valók. Fordítva működik, tehát az EF obikat rá lehet rakni az APS-C vázakra.
A 75-300 obi nem egy kimagasló darab, az 50mm egy egész jó fényerős és jóképű üveg és a vaku is nagyon jó.

Öreg fater megoldja!!!!

(#54102) PuMbA válasza #39770880 (#54094) üzenetére


PuMbA
titán

Egyikkel se. Egyrészt Canon oldalon az EF-S obik nem mennek rá FF gépre, ahogy csacsi77 írja, másrészt eléggé féllábas az összeállítás, mert az obikra kell többet költened és nem a gépre, mert az obiktól lesz jobb a képminőség / több a háttérmosás :)

75-300 obit sem tudom, hogy honnan szedted, mert ősrégi és a Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM a mai megfelelője.

[ Szerkesztve ]

(#54103) Mr.Csizmás válasza #39770880 (#54094) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

d750-re se se tudod felrakni a dx obikat - vagyis felmegy, de csak crop módban fotózhatsz vele, meg talán van ami belelóg a tükörbe + ez a 2 dx a belépő alja kitobi, 3 ft-ot ér kb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54104) csacsi77 válasza PuMbA (#54102) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha már a 6DMII a váz én vennék rá egy 24-105-öt (akár a régit, akár az STM-est, de leginkább a II-es USM-et) kezdő mindenesnek és esetleg a vakut. Aztán majd jön szépen, hogy milyen obi hiányzik vagy hiányzik-e egyáltalán.

Öreg fater megoldja!!!!

(#54105) PuMbA válasza csacsi77 (#54104) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, van kitben azzal :) A kérdés egyébként, hogy mit akar és miért full frame? Profi felhasználás lesz? Mert akkor egy használt 5D Mark III ezerszer jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#54106) p_adam válasza PuMbA (#54105) üzenetére


p_adam
addikt

A 6D II sokkal jobban használható kamera a Dual-Pixel AF-el és a kihajtható érintő kijelzővel, videóra is megfelelő, kisebb és lényegesen könnyebb is. Új gépet használttal összehasonlítani ebben a kontextusban nem érdemes.
Aki 5D III-at keres (elsősorban a dupla kártyahely miatt), az nem a fórumokat böngészi.

(#54107) haruspex


haruspex
aktív tag

Nem tudom elfér-e vagy ez már hirdetés, ha igen akkor törölhető, de ha valakinek szüksége lenne egy (ingyen elvihető) fotós hátizsákra dslr-hez az keressen meg. (Aprón van hozzá kép is.)

(#54108) dqdb válasza haruspex (#54107) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jelenleg úgy néz ki a szabály topikgazdák számára, hogy amit valaki ingyen elvihetőként dob be, az maradhat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#54109) tvamos válasza Mr.Csizmás (#54103) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azért az nem ugyan az!
DX obi felmegy FX-re, és nem csak DX módban tud fotózni. Vignettál, de az nem minden obinál gond, illetve nem feltétlen minden fókusztávnál, és tárgytávnál. (pl. Egy macro obinál nem feltétlen gond, ha végtelennél nem jó fx módban.)
Cannon ff-re az aps-c obi fizikailag nem megy fel.

(#54090) Mr.Csizmás
En úgy tudom, hogy az MC-11-re nem mennek fel az aps-c canon obik, csak a fullframe-ek. De cafolj meg, ha rosszul tudom!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54110) Mr.Csizmás válasza tvamos (#54109) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ezek jópár éves ismereteim, szóval elfogadom vita nélkül hogy kijavítasz. mondjuk elég érdekes, hogy nem tilt a lencse, meg semmi egyéb, csak épp nyomi lesz a kép.

Should work with any EF mount, including crop body 3rd party lenses, but note for some reason, EF-S lenses will NOT mount at all
tehát innen fúj a szél

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54111) kovsol válasza tvamos (#54109) üzenetére


kovsol
titán

MC11 csak EF bajonettet támogat. Viszont a Tamron, Sigma APS-C objektívjein is az van. Csak a Canon erölteti ezt az EF-S hülyeséget.

May the Force be with you!

(#54112) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

Fujifilm Fujinon XC 35mm F2 55k + áfa = 69k

innentől senki nem mondhatja, hogy a fuji obik drágák :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54113) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#54112) üzenetére


vihartigris
őstag

A kivétel erősíti a szabályt :D

bármi reciproka a semmi

(#54114) haruspex válasza dqdb (#54108) üzenetére


haruspex
aktív tag

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#54115) adalbert1 válasza Mr.Csizmás (#54090) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, és PuMba-nak is, még fogok olvasgatni a témában, annyira még nem tiszta, hogy mi mivel és milyen adapterrel kompatibilis, de remélem, hogy ez folyamatosan tisztulni fog. :)

Most a legutóbbi 1-2 nap olvasgatása után a Sony A6100 felé hajlok leginkább, viszont drágának érzem az A6000-hez képest (illetve az M50 is terítéken van még). Igazából az A6000-re is sajnálom a 180k körüli árat (igaz valamelyik héten volt az emagon150-ért), mert ha már ennyit kiadok, akkor egy korszerűbb gépet is lehet kapni, illetve az A61000 280k körüli árát is (persze hosszabb távon ezzel jobban együtt lehetne élni, mint az A6000-el, meg a kettő közötti árkülönbség valamennyire indokolható is, de ettől még sokallom).

Fényképezőgépek terén szoktak olyan akciók lenni, mint mondjuk tv-k esetében (pl. ott tavasszal akciós a kifutó széria, vagy mondjuk vb/olimpia esetén is szoktak akciózni)?
Illetve így a topicban olvasgatva láttam, hogy kovsol pl. a glamour napok keretében vett akciósan gépet :), szóval lehet, hogy azt is érdemes lenne megvárni, addig nyugodtan tudok informálódni, nézgelődni, stb.

(#54116) kacsyx válasza adalbert1 (#54115) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Canonnál most pl. pont fut egy pénzvisszatérítéses akció. Gondolom az M50 is benne is, de nem néztem. Az EF-M 22 mm F/2 pl. 69 helyett 60 ezer lenne így, gondolkodok is rajta erősen.

(#54117) kacsento1 válasza adalbert1 (#54115) üzenetére


kacsento1
senior tag

Pár hete 240e alatt volt az a6100.

(#54118) csacsi77 válasza adalbert1 (#54115) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az A6000-t már évek óta akciókban 130-150 eFt között szokott menni. Érdemes kivárni, ha amellett döntesz. Vagy 100 eFt körül egy jó állapotú használt, tán még gari is van rá.

Öreg fater megoldja!!!!

(#54119) Neck válasza adalbert1 (#54115) üzenetére


Neck
veterán

Ha játszik használt, 200k körül a6300-at lehet kapni, az a6000 is jóval olcsóbb használtan. Nincs ezeknek semmi baja...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54120) squir


squir
aktív tag

Tanácsot kérnék, főleg aki már fogta/használta is a típusokat
DSLR-ről szeretnék váltani MILC-re
Ezeket szemeltem ki (kb 200e keret)
- Sony a6000
-Canon EOS M200
-Canon EOS M50
- Fujifilm X-E3
- Fujifilm FinePix X-T20

Jelenleg egy Canon EOS 2000d van. Cél lenne a méretcsökkentés és a gyorsaság növelése
Sajna a MILC gépeket egyàltalán nem ismerem, a Sony-ról jókat olvasni, de már nem mai gyerek...
Előre is köszi a tippeket

(#54121) Mr.Csizmás válasza squir (#54120) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ezekből az E3 a hightech csúcs.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54122) haruspex válasza squir (#54120) üzenetére


haruspex
aktív tag

A rendszerek között sztem annak kéne döntenie, milyen obikat szeretnél.

(#54123) lugosi válasza Mr.Csizmás (#54121) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egyetértek, és per pillanat ár / értékben a legjobb vétel is 150e-ért.

(#54124) vihartigris válasza squir (#54120) üzenetére


vihartigris
őstag

Szükséged van-e a mozgatható kijelzőre vagy a fix is jó?

bármi reciproka a semmi

(#54125) squir


squir
aktív tag

Mr.Csizmás & lugosi : köszi, ezért kérdezek. Nem ismerem a MILC rendszereket, csak számok alapján nem tűnt annyival jobbnak az E3. Ás szem eldőlt (főleg a mostani áron).
Azért esetleg más ötlet, valamit kihagytam a kínálatból?

haruspex :
a “szokásos” családi fotózás ön kívül streetfoto és tárgyfotózàsra használom elsősorban (nem makró, kevés hozzá a felszerelésem és a tudásom). Canon gépeim voltak az elmúlt kb 10 évben, nem ismerem (leíràsokon kívül) a többi rendszert
vihartigris: szerintem nem, annyira nem lényeges szempont számomra (eddig nem volt és nem hiányzott igazán)

(#54126) tvamos válasza squir (#54120) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az M50 gyors, es olcsobb mint a 2 Fujifilm, amiket irsz. (De persze jobb gepek nala, csak nem biztos, hogy annyival tobbet adnak.) Kaphatsz hozza a penzedbol objektivet, lehet, hogy azzal jobban jarsz. (Esetleg a meglevo objektiveid is rateheted, egy olcso adapterrel. Termeszetesen, azzal nem lesz kicsi...)
Az M200-on nincs kereso.
Probald ki oket!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54127) tvamos válasza tvamos (#54126) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Canon M50 kit most 165 ezer... :o Nem gondoltam, hogy esni fog most az ara.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54128) squir válasza tvamos (#54127) üzenetére


squir
aktív tag

Kérdezhetem merre találtad? Most a legtöbb (korábbi modell) MILC váz-kit egész jó akcióban van, de az M50-et mindenhol 190 körül látom kitben

(#54129) lugosi válasza squir (#54125) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én követem egy ideje a fujik árát, szerintem az az E3 most olyan 60-70e Ft-tal a reális ára alatt van, ami több mint 1/3 plusz lenne. Tehát azt úgy nézd szerintem, mint ami egy 210-220-as váz árkategóriában játszik.

(#54130) squir válasza lugosi (#54129) üzenetére


squir
aktív tag

Világos, jelenleg ő a befutó (nézegetem már egy ideje a MILC vázakat)
Olvastam még pár tesztet-véleményezést és a felsoroltakból (ami a keretembe belefér) az E3 és a T20 Fuji-k nyújtanák a legtöbbet

Ezért kérdeztem, hogy a többi márka (Olympus, Panasonic, stb) milyenek, mert azokról még kevesebbet hallani

A legtöbb fórumot olvasgatva MILC vonalon leginkább a Sony folyik a csapból is, ezért volt számomra meglepő, hogy a Fuji-t ajánlottátok többen

(#54131) Mr.Csizmás válasza squir (#54130) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

szotyi is jó iparos, jó választás, de ahogy leveszem inkább hobbiznál - az out-of-cam jpg-ben világelső :K (és vegyél egy XC35/2-t, vótmá?)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54132) squir válasza Mr.Csizmás (#54131) üzenetére


squir
aktív tag

Még nem volt, de gyorsan meggugliztam :DDD

Eddig Fuji vezet nálam, bármennyit is bűvölöm a rivjúkat :K

(#54133) haruspex válasza squir (#54125) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ha maradt még pár obid, akkor lehet érdemes megpróbálni az m50-t, bár az nem a legkisebb. Amúgy a Fuji tényleg jó gép, és jó rendszer, de van ami csak drágán megoldható rá

Az a6000 szerintem nem éri meg a mostani árát már.

(#54134) tvamos válasza squir (#54132) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha az tetszik, akkor azt vedd!.. de megfogtad mar oket a sajat kezedben? Mert azert az nem indegy, hogy mennyire illeszkedik a kezedbe.

Az M50-et a Rajala pro shopban neztem. Es nem, meg mindig nem kerdeztem meg, hogy postaznak-e Magyarorszagra. De maskor nem szokott jelentosen dragabb lenni Magyarorszagon. Es most sem...

Nem tudom, hogy ez ervenyes-e meg: [link]

Ha lenne penzem, lehet, hogy en is a Fujit valasztanam... (De akkor mar inkabb a Nikont.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54135) vihartigris válasza squir (#54132) üzenetére


vihartigris
őstag

Szerethető rendszer, de azért fogdosd meg a kiszemelt vázat, nehogy csalódás érjen.

bármi reciproka a semmi

(#54136) squir


squir
aktív tag

Köszi a tippeket!

Méretcsökkentés is a "célok" között van, az M50 ezért esik ki (nem sokkal apróbb a mostaninál). Sony a6000, a5100, és a6600 (de ez másik liga), aztán Canon M100, illetve Panasonic Lumix G DC (sajna nem tudom pontosan melyik volt) eddig ezeket tudtam élőben megnézni. Az a6000 fogásra jó volt, tetszett a gép szélén lévő "nézőke" , az M100 nagyon kis játékszernek tűnt felvéve

Fuji esetében csak egy a bibi: viszonylag kevés az objektív és az is erős árban

[ Szerkesztve ]

(#54137) tvamos válasza squir (#54136) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Sony A6100-at nezted? Nem olyan draga, mint az A6600, de mar az uj sorozatbol valo. Szerintem jobb lett, mint az A6000. Vagy egy A6300...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54138) squir válasza tvamos (#54137) üzenetére


squir
aktív tag

Néztem, de elég új még :( csak a váz 250e HUF környékén van...

(#54139) vihartigris válasza tvamos (#54137) üzenetére


vihartigris
őstag

A 6100 helyett a 6400-at érdemes venni.

bármi reciproka a semmi

(#54140) Mr.Csizmás válasza squir (#54136) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

milyen gyutáv/zoom/fényerő nincs, ami miatt kevesled? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54141) kovsol válasza tvamos (#54137) üzenetére


kovsol
titán

6100 tökre nem éri meg. Tele van butítással az A6400 hoz képest, és árban nagyon közel vannak.

May the Force be with you!

(#54142) squir válasza Mr.Csizmás (#54140) üzenetére


squir
aktív tag

Lehet rosszul fogalmaztam. Canon-nál "megszoktam", hogy a márkán kívül még ott a Tamron, Samyang, Sigma, különböző értékekkel-képességekkel, árfekvésben. A Fuji azért szűkebb választékkal bír

(#54143) Mr.Csizmás válasza squir (#54142) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

különböző értékekkel-képességekkel, árfekvésben.

itt házon belül megvan, + ott a viltrox, samyang, az eredeti kérdés továbbra is fennáll, konkrét válaszra várva :N

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54144) squir válasza Mr.Csizmás (#54143) üzenetére


squir
aktív tag

Visszavontam, így már megvan köszi. A Viltrox-ot nem ismertem, illetve Samyang-ot azok a boltok nem forgalmazzák idehaza Fuji X bajonettel, ahol eddig keresgéltem. Célirányosan már megvan :K

(#54145) tvamos válasza kovsol (#54141) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, ha árban közel van, akkor nem éri meg.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54146) adalbert1 válasza tvamos (#54145) üzenetére


adalbert1
veterán

Mi az, amiben annyival rosszabb az A6100? Ahogy néztem pár írást, leginkább az EVF-et és a basic body sealing-et (ezt de nehéz értelmesen lefordítani magyarra) emelték ki - igaz, csak 10% árkülönbség van, szóval annyiért már tényleg az A6400-at lehet érdemesebb választani.

A 320k-s A6400 ár úgy elég magas számomra, hogy most venném az első ilyen gépemet, és ki tudja, hogy hosszú távon mennyire használnám ki (kérdés, hogy ezt mennyivel olcsóbb egy akció esetén), szóval lehet, hogy egy nagyobb akció során veszek egy A6000-et (igaz, ott tényleg az a gondom, hogy azért elég koros cucc, és bőven volt fejlesztés azóta, de ha valamilyen akció keretében ilyen 130k körül el lehetne hozni, annyit megérne).

(#54147) Mr.Csizmás válasza adalbert1 (#54146) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

vázszigetelés

btw az A6100 kicsit olyan mint a gigabyte alaplapok fénykorukban R2, R3....revíziók alapján javítgatva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54148) kovsol válasza adalbert1 (#54146) üzenetére


kovsol
titán

Ökölszabály, hogy Sony kamerát sose veszünk teljes áron. Pár havonta van -15% leárazás, kupon napokon mindig benne vannak a sony cuccok is.

A6100 vs 6400
A6100:
-gyengébb anyaghasználat
-nincs fém merevítése
-kevésbé szigetelt
-gombok is mások rajta, AEL gomb pl nem két állású ami -1 programozhatósági lehetőség
-EVF kisebb felbontás, és a 100/120Hz möködést se tud
-nincs video picture profile, és 30perces limit, és kb minden ami finomhangolás ami a videóhoz tartozik hiányzik
-creaty style is kevesebb van benne
-buffer 77jpeg vagy 33 raw vs az a6400 esetén 115jpeg vagy 46 raw
-nincs gyroscope így, nincs benne szintező se, hogy a vízszintest belőjük
- Swt. V/H AF Area, AF Area Regist., Circ. of Focus Point menüpont hiányzik
-metering mód is csak három féle van
-bracketingnél 5 kép a max, 6400 esetében 9kép
-auto iso SS opció is ki van véve belőle

és akkor ki tudja milyen apró betűs dolog hiányzik még.

May the Force be with you!

(#54149) Neck válasza tvamos (#54137) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem az a6100 nem éri meg az árát.

Volt akciós a6500 700-750 eur körül, az sokkal jobban megéri, nem nagyon tudok olcsóbb IBIS vázat ekkora szenzorral és ilyen af-fel, de úgyis túl van a keretén.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54150) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Öcsémmel egy Nikon D5600 18-55 VR; 70-300 VR és egy Sony alpha 6100 16-50 között vacillálunk.
Elsősorban fotózásra használnánk a gépet, másodlagosan pedig videózásra (a milc esetében egy Ronin SC támogatásával.
A keret a fényképezőre 250-280k huf közötti.
1. Ti melyiket ajánlanátok e kettő gép közül?
2. Ha van tőlük árban és minőségben optimálisabb, melyik lenne az?

Előre is köszönjük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.