Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) Mr.Csizmás válasza illes0102 (#54850) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a H1 a fuji csillagrombolója, wr+ibis. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54852) illes0102 válasza Mr.Csizmás (#54851) üzenetére


illes0102
aktív tag

igen azt néztem, X-T3-al nézegettem össze sok fórumon írták, hogy Xt-nek "kicsivel" jobb a képminősége az újabb processzor miatt,(plusz 4k60 ami engem nem hiszem, hogy túlzottan érintene..) de túl sok különbséget nem láttam és abból hiányzik az IBIS de legalább 2-300gbp-vel drágább :U ahogy néztem a G9 is eddig sokkal olcsóbb volt, csak az új firmware után hozzádobtak 200-at..

[ Szerkesztve ]

(#54853) pandur99 válasza CactuS (#54848) üzenetére


pandur99
aktív tag

Szerintem egy fényerős 1"-os kompakt a legjobb erre: Panasonic LX15, Canon G7 X, mk 2/3 Sony rx100 mk 3/4

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#54854) Mr.Csizmás válasza illes0102 (#54852) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

"jobb képminőség" elég relatív, amikor 2-3-4 éves [random márka] vázakkal simán magazinba publikálható minőséget állítanak elő, inkább humán faktor a kérdés.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54855) kovsol válasza cenzor (#54849) üzenetére


kovsol
titán

Az a gond, hogy május elején volt egy ár kompenzáció sony termékeknél a romló forint árfolyam miatt.
Korábban ezt hetekig meg lehetett venni 389 ért, egyszer meg volt 374 is.
Május eleje óta most van másodszor leárazva, és mind a kétszer ez a 400-as ár lett belőve.

May the Force be with you!

(#54856) CactuS válasza pandur99 (#54853) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem a 750D előtt egy annál kicsivel olcsóbb Pana kompaktom volt - ez már nem is tudom hány éve, amikor a 75D megjelent -,de utána ég és föld volt a tükrös gép képminősége, még a kitobival is. Manapság már utolérték minőségben a belépő szintű DSLReket? Az egy fontos dolog, hogy a részletek jól kivehetőek legyenek.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#54857) Muerte68 válasza CactuS (#54848) üzenetére


Muerte68
addikt

Fuji XT 20+18-55/2"8-4-270000ft fényerős zoom, jó szenzor, jó JPG, filmszimulációkal.
Mivel fix a céltárgy így a szemfókusz gyors követő fókusz nem lényeges amiben a Sony jobb viszont van egy alapból 1 fényértékkel világosabb jó képminőségű obi,a szenzor jól bírja az ISO emelêst, vagy a sötétből vissza húzást ami fényszegény helyen igen jól jön.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54858) CactuS válasza Muerte68 (#54857) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm szépen. :R Ha esetleg a gazdasági részleg sokkot kap az árcédula alapján, akkor a kisebb tesók is jók lehetnek? Ahogy írod, szemfókusz, követő fókusz abszolút nem lényeges szempont.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#54859) Neck válasza lugosi (#54847) üzenetére


Neck
veterán

Nem lehet, hogy Te maradtál le róla? Én kiváló akcióban vettem a legutóbbi Black Friday alkalmával, 100 EUR-val az α6400 ára alatt... :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54860) Muerte68 válasza CactuS (#54858) üzenetére


Muerte68
addikt

Igazából igen, nem tudom melyik kapható még,XE2 pld, vagy esetleg használt lehet-e.
XE2-váz használtan 80-90, Xt10-szintén,az obi kitből kivásárolva 80-85.
Újonnan nem tudom melyik van még esetleg.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54861) -FreaK- válasza cenzor (#54849) üzenetére


-FreaK-
veterán

Már hetek/hónapok óta kutatok a témában, ugyan erre a felhasználásra, pont e két rendszerben gondolkodom én is. Nagyon sok órányi teszt, videó, lencse teszt, ajánló stb. átnézése, valamint az összes hirdető oldal (FB csoportok, Index, HA, jofogás) napi szintű böngészése után erre jutottam:

1: Ha az eszemre hallgatok, akkor Sony A6400, mert:

- Jobb a követő AF és Eyetracking, bár eget rengetőnek nem nevezném a különbséget

- Olcsóbban lehet objektíveket venni hozzá, úgy nagy általánosságban.Pl. remek portré objektív: Sony: Sigma 56/1.4 DC DN=140e Ft újonnan. Fuji 56/1.2= 350e újonnan.

- Sokkal több a felhasználó, sokkal több obit árulnak használtan.Ez az árakra is jó hatással van.

- Vannak külsős objektív gyártók is (Fujinál is akad most már 1-2), amik a választékot és az árversenyt növelik.

- FE obik is használhatóak (bár nem optimálisak).

- Vannak fókuszban is gyors, fényerős fix objektívek, amik ráadásul viszonylag olcsóak is. Sigma Trio-ra gondolok pl. A másik oldalon az olcsó prime-ok, amik gyorsabbak AF-ben az F2.0-s Fuji prime-ok, tehát itt azért van fényerő előny.
Az 1.4es Fujik lassabbak AF-ben és drágábbak (régebbi konstrukciók, Fuji frissíthetné már őket). Ezek a Sigmák lényegesen élesebbek, az amúgy még olcsóbb F1.8-as Sony üvegeknél, de az áruk miatt azok is jó választások.

- A hasonló kategóriás váz nagyjából ugyan annyiba kerül minkét oldalon, vagyis A6400/X-T30: 240e Ft körül érhető el használtan (ha épp van). Fuji vonalon viszont én inkább az X-T3-at venném, ott eddig 300e volt a legjobb ár amit láttam, de inkább a 350-360 a jellemző.

- A vázak újonnan e-infinity-n jelenleg: A6400: 274e Ft / X-T30: 222e Ft / X-T3: 334e Ft
a 6400 két hete kb. viszont 258e Ft volt.

- Az IBIS-es, nagy aksis upgrade path is itt olcsóbb: A6600: 392e Ft / X-T4: 553e Ft (e-infinity)

2: Ha a szívemre meg a szememre, akkor Fuji X-T30 / X-T3 (T2), mert:

- A vázak ránézésre instant szerelem. Még az is lehet, hogy inkább egy régebbi X-T2-t veszek, mert jobb áron van és mert az is ugyan olyan jó kialakítás/minőség/kinézet.

- Robosztus, jó minőségű vázak és objektívek, sok fém, kevés műanyag. Taktilis kezelőszervek, első+hátsó vezérlőtárcsa.

- Sokan mondták, egymástól teljesen függetlenül, hogy egyszerűen élmény használni a vázakat és objektíveket. Folyamatos késztetést érzel, hogy a kezedbe vedd és használd (that's what she said), ezáltal többet is használod, több használat pedig=több poztitív élmény.

- Elég olcsón kapható pár kis kiegészítő amivel komfortosabbá tehető a gép, úgymint vaku saruba illeszthető hüvelykujj támasz, soft release shutter gomb, kiegészítő markolat.

- Általánosan jó minőségű objektívek. Szinte az összes lencse kiváló élességgel és képminőséggel rendelkezik, nem nagyon lehet mellé nyúlni. Igaz ennek megvan az ára.

- Az F2.0-s fixek jó minőségű, használtan viszonylag olcsó, és ami fontos, hogy kis méretű és súlyú üvegek. Kicsi, kompakt, nagyon hordozható->többször viszed magaddal, mint egy batár nagy üveget.

- Remek JPG minőség rögtön a vázból. Egyáltalán nem ördögtől való JPG-ben fényképezni, nem szükséges utána órákat szöszmötölni egy végig fotózott nap után pl. (bár itt a 6400 sincs már nagyon lemaradva)

- Az X-T3/4-nél van 4k60fps videó is, ami elsőnek nem tűnik eget rengető előnynek, de azért gondolj arra, hogy mi lesz, ha 10-15-20 év múlva vissza szeretnéd nézni gyermekedről készült videókat, ott minden képminőségbeli előny hatványozódik.

- Sokan említik a Fuji color science-t mint nagy előnyt, bár én nem így látom. Az A6400 is elég sokat fejlődött ezen a téren a korábbiakhoz képest. Megnéztem pár vakteszt összehasonlítást is, ahol mutatott képpárokból kiválasztod a neked tetszőt, a végén pedig meg tudod nézni, hogy melyik kép melyik rendszerrel készült. Nekem itt úgy tűnt, hogy bár elsőre a Fuji a csábítóbb, a Sony színei közelebb állnak a valósághoz, és mintha több lenne bennük a részlet. Ez persze szubjektív.

Összességében én simán Fujit vennék, de az ár kérdés kicsit a Sony felé billenti a mérleget nálam. Már amikor.. mert úgy kb. naponta változik :D

Most pechemre, a pandémia miatt nagyobb megcsappant a munkahelyemen a rendelésállomány, és leállások is lesznek nyáron, így a bizonytalan jövő miatt nem merek költeni, pedig lett volna már bőven olyan váz/objektív amit megvettem volna, mindkét oldalon.

Bocsi, kicsit hosszú lett, de talán segített valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#54862) lugosi válasza Neck (#54859) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De, simán lehet, csak időnként nézegetem (mikor fellángolok). Irigyellek, az jó vétel volt.

(#54863) Ereshkigal válasza -FreaK- (#54861) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jól összefoglaltad. Kb. két hónapja én is ezen agyaltam, végül a szívemre hallgattam. :D

(#54864) Muerte68 válasza -FreaK- (#54861) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha technózni szeretnél akkor Sony,ha fotózni Fuji ;)
Két különböző stílusú márka a Sony azoknak jó akik a számokat adatokat nézik,a Fuji egy életérzés.
Ha nagyon elvont akarok lenni a Fujinak lelke van :D
Ha valaki már fotózott Fuji-val az tudja hogy az olyan dolgokban erős mint a kézre álló kezelés,a filmszimulációk, az egyedi képvilágú obik stb.
A Sony-ban a gyors fókusz, videó,szemkövetés,pld ami jobb.
Érdemes kipróbálni melyik stílus tetszik jobban mert lehet hogy nem is számszerű dolog miatt fog tetszeni bármelyik rendszer csak egyszerűen szeretsz vele fotózni,kézreáll, vagy a képek tetszenek stb..
Nekem a Fuji-nál pld a kezelhetőség hogy mindent látok hol van nem kell a menüben kotorászni minden kézre áll az egyik fő szempont.
A másik a jó obi mint a 18-55/2'8-4- ami egy nagyon univerzális tud lenni,de még a műanyag kit obik is jobbak mint az átlag az 50-230-is az árához képest igen jó obi.
Ilyen obikat apsc-re másutt nem találtam és emiatt inkább választottam a lasabb fókuszt de a sokkal szórakoztatóbb élvezetesebb fotózást.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54865) Neck válasza -FreaK- (#54861) üzenetére


Neck
veterán

Ezen én is gondolkodtam, de mivel nekem a raw is képben volt, illetve nekem jobban bejön a Sony design (a Fuji retro nekem nem jött át, ez van), illetve az AF prioritás, én Sonyt vettem.

Lehet akármilyen color science, egy fényérték itt vagy ott, picit élesebb vagy karakteresebb obi, világbajnok JPG, ha a legjobb momentumnál félre ment a fókusz, kuka. Ráadásul ha tuti az AF, nem kell annyi képet lőni, mert megbízol a vázban, figyelhetsz a témára - így kevesebb képet kell leválogatni a végén. Legalábbis én így gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54866) -FreaK- válasza Muerte68 (#54864) üzenetére


-FreaK-
veterán

"Érdemes kipróbálni melyik stílus tetszik jobban mert lehet hogy nem is számszerű dolog miatt fog tetszeni bármelyik rendszer csak egyszerűen szeretsz vele fotózni,kézreáll, vagy a képek tetszenek stb..
Nekem a Fuji-nál pld a kezelhetőség hogy mindent látok hol van nem kell a menüben kotorászni minden kézre áll az egyik fő szempont."

Hát igen, ez egy olyan dolog amit tényleg érdemes lenne kipróbálni, de a gyakorlatban sajnos nehezen megoldható. Ha valaki épp most tervez a 0-ról indulni, annak ez nem opció, hogy kipróbálja előtte. Ehhez ugye legalább 1-2 hétig használni kéne (de lehet keveset mondok), hogy megtudd mennyire áll kézre, mik az igényeid stb., aztán eladni az egészet és kipróbálni a másik oldalt, aztán ha mégis az első tetszett akkor vissza váltani... szóval ez így nem reális.

"A másik a jó obi mint a 18-55/2'8-4- ami egy nagyon univerzális tud lenni,de még a műanyag kit obik is jobbak mint az átlag az 50-230-is az árához képest igen jó obi."

Igen, a Fuji 18-55-öt kifelejtettem, ha kitben veszed újonnan, akkor nagyon olcsó az az objektív , és az egyik (hanem A) legjobb kitobjektív, amit váz mellé csomagolnak.
E-infinity-n pl. X-T30 mellett 107e Ft a felára perpill.
Használtan ennél leginkább drágábban árulják sajnos.

A többit nagyjából én is leírtam :)

(#54865) Neck

Igen, erősen szubjektív a dolog :) viszont azzal az érveddel nem értek egyet, hogy az AF a legfontosabb. Mindkét rendszer mellett lehet felhozni ilyen eseteket. Pl. Inkább nem vitted magaddal a gépet a Sigma 16/F1.4-el, mert túl nagy az objektív, viszont egy X-T30+ Fuji 23/F2.0 meg olyan kicsi, hogy mondjuk már befért a táskádba, így az egyikkel abszolút nem fényképeztél volna.
Vagy pl. a Fujinál a 30fps (az már videó, btw.) burst módot használtad, és így hiába hibázott az AF, lett egy rakat jó képed.
De mondom, ilyenből sokat lehet mondani :))

[ Szerkesztve ]

(#54867) Muerte68 válasza Neck (#54865) üzenetére


Muerte68
addikt

Ezért írtam kinek mi a fontosabb az alapján kell választani, nekem sokszor kell fényszegény helyen fotózni ahol az a plusz egy fényérték pont elég volt hogy még tudjak fotózni és meglegyen az a zársebesség hogy ne mozduljanak be.
Nekem nincsenek gyors témáim azokat a lassab fókusz is elkapja.
De ha valakinek gyors mozgó témái vannak annak biztosan fontosabb a gyors fókusz.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54868) -FreaK- válasza Muerte68 (#54867) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, ráadásul az eredeti helyzet ez volt: "Családi élmények megörökítésére", ahogy nálam is, ez futkorászó gyereket is fog jelenteni, bent a szobában.
Ebben az esetben a fényerő és az AF is nagyon számít, így észszerűbb választás a Sony, mert egy A6400+Sigma 16mm/F1.4 olcsóbb és jobb ebben az esetben, és ebből a szempontból.

Persze van még egy rakat másik szempont is, ahogy azt vázoltam feljebb :)

(#54869) Muerte68 válasza -FreaK- (#54866) üzenetére


Muerte68
addikt

A 18-55- kitből kivásárolva 80-85000ft, elég hamar lehet találni ennyiért ha drágább akkor nem nagyon fogják megvenni.
Én itt vettem egy fórumtárstól mert neki inkább a 16-50- kellett ami szélesebb meg könnyebb viszont ahhoz képest jó a képe .
De sokszor láttam árulni ebben az árban, vagy ha keresi az ember a fórumban elég hamar szoktak ajánlani olyan obit is ami amúgy nincs hirdetve.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54870) illes0102 válasza Mr.Csizmás (#54851) üzenetére


illes0102
aktív tag

akkor ez itt el is dőlt. az éjszaka folyamán rábukkantam egy visszautasíthatatlan ajánlatra X-h1 kiváló állapotban(1év garanciával) 567gbp(222k huf) + használt 16-50mm obi 107gbp(41k huf).igaz az obi nem WR, de kezdésnek megteszi, addig nem állok ki az esőbe vele :U eddig a legolcsóbb váz amit láttam 699gbp volt... nem vagyok tisztában a magyar árakkal, de itt jónak tűnt :D

(#54871) wms válasza illes0102 (#54870) üzenetére


wms
senior tag

Az tényleg jó ár! :C

(#54872) #31733248 válasza -FreaK- (#54861) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nekem Sony A6300-am van és imádom, de ha Neked a Fuji a szerelem és belefér a keretbe, akkor azt kell venni. :)

A Muerte által említett "Ha technózni szeretnél akkor Sony,ha fotózni Fuji ;)" szerintem pont fordítva van. A gombocska, bőrtokocska, rekeszgyűrűcske és a filmszimuláció szóra gatyába történő élvezés pont nem a Sony vevőkörét jellemzi, de ezt a Fujisok nem tudják magukról. :) Ma már rengeteg jó minőségű markolat, vaku és egyéb kiegészítő kapható mindkét rendszerre.

Idézem a saját Fujiról alkotott véleményem a közelmúltból:

"A "nem kell raw" rengeteg képnél megintcsak igényszint kérdése. Ez például itt jó? :N Vagy ez valóban olyan jó, mint az utólag feldolgozott? :N Szinte az összes nagy dimanikatartományú kép látványosan gyengébb az utólag feldolgozottnál, de ez szerintem természetes is. Én például nem azért szoktam utómunkázni, mert annyira muszáj, hanem azért, mert még jobb eredményre törekszem, mint amit a váz kiköp. Pedig már az is jó. Ugyanilyennek látom a Fujit is. Ha valakit nem zavar egy kis rózsaszínes-vöröses beütés (engem például csak ritkán), emberek fotózására tetszeni fog neki, de mondjuk tájképekre a Sonyt, a Canont, a Nikont is jobban ajánlanám."

Az "Egyáltalán nem ördögtől való JPG-ben fényképezni, nem szükséges utána órákat szöszmötölni egy végig fotózott nap után" a Sonyról is nyugodtan elmondható, illetve ha a saját igényszintemet és ízlésemet nézem, akkor sok képnél egyikről sem, mert sokkal jobb lesz mindkettő asztali gépen utólag rawból feldolgozva. A fujisok erre azt szokták mondani, hogy be lehet állítani a vázat, csakhogy ugyanezeket a paramétereket más vázakon is be lehet állítani, sokszor még részletesebben, személyre szabhatóbban is, illetve van egy rakás olyan beállítás, amit a rizsa ellenére egyszerűen nem tudsz a vázon megcsinálni, főleg nem a helyszínen és gyorsan.

A Fujinál szerintem egyetlen igazán érdekes, másokétól markánsan eltérő filmszimuláció van, a Classic Chrome, a többi teljesen egy ligában fut más gyártók ilyen-olyan képmódjaival. A CC meg vagy tetszik valakinek, vagy nem, a színei általános fotózásra az én ízléseim szerint teljesen betegek, de azt például meg tudom érteni, hogy miért imádják a stichjét emberek fotózásánál nagyon sokan. Tényleg nagyon markáns.

De egészében véve ugyanazt tudom mondani, mint az elején: ha Neked a Fuji a szerelem és belefér a keretbe, akkor azt kell venni. :)

(#54873) Muerte68 válasza #31733248 (#54872) üzenetére


Muerte68
addikt

Hát a technózáson pont nem a kiegészítőkre vagy a filmszimulacióra gondoltam, nem is értem hogy került oda vagy ki érti annak :F
Én arra gondoltam hogy aki a számokért a technikai plusszokért rajong annak tökéletes,aki a számban nem kimutatható dolgokért annak jobb a Fuji.
De meglepődtem volna ha nem forgatod ki és magyarázol bele olyan dolgokat amik amúgy nincsenek benne.
Az meg hogy neked mi tetszik meg hogy neked jobb az utómunka meg nem tetszenek a filmszimulációk az szubjektív nem fog öszedőlni a világ ha valakinek más a véleménye.
A Fuji meg ami ha belefér a keretbe cirka 100000-el olcsóbb és nem egy kompromiszumos kit obival hanem egy jó minőségű fényerős obival van.
Azért is írtam hogy kinek mi a fontosabb az alapján vegyen de szokás szerint csak azt veszed ki a szövegkörnyezetből ami neked tetszik.
Fő az objektivitás és az elfogulatlanság gratulálok :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54874) #31733248 válasza Muerte68 (#54873) üzenetére


#31733248
törölt tag

Várj, te tényleg azután emlegeted az objektivitást és az elfogulatlanságot, hogy megírtad a "Ha technózni szeretnél akkor Sony,ha fotózni Fuji ;)" kezdetű hozzászólást? :D

Én a filmszimulációkról vállaltan a saját ízlésem alapján alkotott véleményt fogalmaztam meg a szerintemmel, azzal, hogy azt vegye, ami tetszik: ha a Fuji tetszik, akkor azt kell venni. :K Na de azt gondolni, hogy Sonyt csak a szuper számok miatt vesznek technózásra, azért erősen vicces. :))

[ Szerkesztve ]

(#54875) nozs23 válasza #31733248 (#54874) üzenetére


nozs23
addikt

Várj, te tényleg azután emlegeted az objektivitást és az elfogulatlanságot, hogy megírtad a "Ha technózni szeretnél akkor Sony,ha fotózni Fuji ;)" kezdetű hozzászólást? :D

Ez tenyleg felesleges hangulatkeltes volt. :N

(#54876) Muerte68


Muerte68
addikt

És megint leragadtunk egy mondatnál, miközben utána leírtam mire gondolok konkrétan.
Öröm ide jönni szöveg elemzésre, hogy lehet kiemelni egy mondatot egy összetett szövegkörnyezetből.
Lejött a lényeg :W
Na megint nem jövök ide egy darabig.
Vegyenmindeki Sony-t különben jön az inkvizíció.
Kabaré ami itt megy.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54877) Mr.Csizmás válasza Neck (#54865) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ez az af-es érvelés max az 1-1,5gen vázaknál állja meg a helyét. évek óta csak xc obijaim vannak, és misfoc inkább human errorból jön, elfelejtem áttenni a zónát meg ilyenek.

(#54872) Econ még LR presetekkel se tudsz előállítani velvia/provia/astia/cc-t, max több nyomon, aspektusból hasonlítót. mint anno a ccd-s oly színek, az is inner magic things volt.

@econ muerte nozs23 pls no war :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54878) Muerte68 válasza Mr.Csizmás (#54877) üzenetére


Muerte68
addikt

Én befejeztem, semmi értelme véleményt írni mert kiforgatva körbemagyarázva mindig csak a Sony maradhat.
Inkább maradok offline nem ér annyit az egész.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54879) kovsol válasza Muerte68 (#54878) üzenetére


kovsol
titán

Nekem Sony gépem van (A7III, előtte volt A6300), de mégis felhoztam, hogy nézzen rá Fujira is :D
Ha most vennék új gépet, és APS-C lenne a cél akkor én X-T3 -t vennék 18-55 f2.8-4 obival. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54880) Muerte68 válasza kovsol (#54879) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez a normális hozzáállás,ha valami jobb arra amire használják akkor azt kell használni.
Ha mozgó célt fotóznék akkor az AF a fontosabb,ha kevés a fény akkor a fényerő és ISO,ha portrét fotóznék vagy manuális obikkal akkor a FF.
Ha kicsi olcsó rendszer akkor m4/3.
Én is szívesen kipróbálnám az A7-szériát de jelenleg nincs rá szükségem és drága is volna arra amire használom.
Igazából a középformátumot is szívesen kipróbálnám de az már tényleg csak kíváncsiságból mert arra tényleg nincs szükségem :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54881) #31733248 válasza Mr.Csizmás (#54877) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Econ még LR presetekkel se tudsz előállítani velvia/provia/astia/cc-t, max több nyomon"

Látod, ennyiből nekünk, sonysoknak például jobb, mert mint a 13 kreatív stílus elérhető rawban. Nemrég írtam:

"Egyébként a Sony képi világa rommá tuningolható a vázon belüli jpg-k esetén is. Érdekességképpen elkészítettem az Olympus gyári színeivel kb. megegyező Sony színeket is, ebből is látható, mennyire."

Számomra az hogy tudjam utánozni más gyártok színeit, csak érdekesség és ahogy a példa is mutatja, a gép megfelelő szintű ismeretével nagyon jó hatékonysággal teljesíthető is. Itt már csak az a kérdés el tudok elképzelni szebb feldolgozású fotót mint mondjuk a Fuji/Sony bármelyik film szimulációjával, kreatív stílusával elérhető. Igen bármelyiknél. :D Ezért fotózom rawban és gyakran egyik gyártónál sem lenne elég, amit a ház kiköp.

[ Szerkesztve ]

(#54882) Mr.Csizmás válasza #31733248 (#54881) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Classic Chrome
Dynamic Range: DR-Auto
Highlight: -2
Shadow: +1
Color: +3
Noise Reduction: -4
Sharpening: -2
Grain Effect: Strong
Color Chrome Effect: Off
White Balance: Daylight, +4 Red & -5 Blue
ISO: Auto, up to ISO 6400
Exposure Compensation: +2/3 to +1 1/3 (typically)

2gen és feletti vázakon így lesz 1in1 kodak gold 200. de ez már offtopic példa, egy csomó analógot vissza lehet hozni ilyen receptekkel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54883) lugosi válasza Mr.Csizmás (#54882) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ehh le kellett volna csapni egy E3-ra amikor a végén 150-ért akciózták.

(#54884) Sordoran válasza cenzor (#54849) üzenetére


Sordoran
addikt

Erről lemaradtam (szerencsére), viszont belőttem árukeresőre egy értesítést, ha újra 400k-ra csúszik lehet beruházok rá. Azért szerencsére, mert így még meggondolhatom magam. :DDD
Néztem egy összehasonlító videót a 16-50 és 18-135 kit obikról, és eléggé meggyőző a 18-135 előnye számomra. Valamint nekem fontos a zoom, így ezzel letudom ezt is.
Valamint segített az elmúlt pár nap írásai itt, a Sony "techno" része nekem imponál és jobban kihasználnám ezeket. Azokra amikre használnám jobban megfelel úgy érzem, aztán lehet még meggondolom magam párszor.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#54885) zolem


zolem
aktív tag

benézek néha.... minek...
sokszor még igazat is adok magamban Econnak....
De a mai kiba@szta a biztit...
Econ ez nagyon sz@r volt.

にんじん

(#54886) #31733248 válasza zolem (#54885) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ez már egy sokadik forduló, de igazad van, ennyit nem ér meg a dolog. Ahogy az első felszólalásomban kétszer is(!) írtam: "ha Neked a Fuji a szerelem és belefér a keretbe, akkor azt kell venni".

(#54887) tvamos válasza -FreaK- (#54861) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Ha a szívemre meg a szememre, akkor Fuji X-T30 / X-T3"

Ha szerelem, akkor felesleges tovabb gondolkodni! De szerintem maradj a X-T3-nal, ha belefer a keretbe.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54888) Neck válasza #31733248 (#54872) üzenetére


Neck
veterán

Egyetértek. Ha valakinek jó, elég a kitobi, meg csak jpg-be akar fotózni, tényleg a Fujival jár jobban, de a fotózás - szerintem - nem a kitobiról és a jpg-ről szól. Ha amúgyis RAW-ba fotózol, amúgyis "dobod" a kitobit valami fényerős fixért, akkor máris oda két gyakran hangoztatott Fuji előny - ami nem azt jelenti, hogy Fuji rawból nem lehet sokat kihozni, vagy hogy a Fuji fixek rosszak lennének, természetesen.
Félreértés ne essék: egy pillanatig sem akarok a Fujiba beleállni, mert nagyon tetszik, amit csinálnak, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy nem biztos, hogy egy kitobi miatt kell rendszer mellett döntést hozni, bármennyire is jó az amúgy. (egyébként ne hívjuk már fényerős kitobinak, olyan az én világomban nem is létezik)

Freak: megértem, de én pl mindig viszem a 3 Sigma fixem, sose tudhatom, mi jön szembe :) egy kisebb fotós táskába így is beférek.

Muerte: ahol pont az az egy fényérték kell, oda felteszem az f1.4-es obit, esetleg rekeszelve egy kicsit, nem hiszem, hogy azokra a helyzetekre, ahol egy FÉ annyit számít, oda a kitobi való. :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54889) Neck válasza Mr.Csizmás (#54877) üzenetére


Neck
veterán

Nem értek egyet, sorozatfelvételnél követő fókusz esetén sokkal többet mellé lehet lőni, ha a váz AF nincs a helyzet magaslatán. Szem helyett is többször lő orrhegyre egy gyengébb képességű váz, ott se a user a hibás feltétlenül. Ami persze addig nem gáz, amíg kitobi van a gépen, de f1.8 környékén már igen.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54890) kovsol válasza Neck (#54888) üzenetére


kovsol
titán

Ki tudja mi jöhet szembe, de nem akarom közelről megnézni starter kit: [link] :DDD
Mindezt a legkisebb méretű AmazonBasics hátizsákban. [link] :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54891) Muerte68 válasza Neck (#54888) üzenetére


Muerte68
addikt

Hobbi és családi fotós vagyok, ezért nincs 1,4-es drága fixem , viszont mikor gyengébb megvilágítású helyen iskolai rendezvényeken kell képeket csinálni jól jön az a fényérték amivel még meg tudom csinálni bemozdulás nélkül a képet.
Ráadásul ha kimegyek a jobb megvilágítású helyre akkor ott a zoom lehetőség anélkül hogy obit kellene cserélni.
Nem igazán kényelmes tömegben fotóstáskával közlekedni meg obi cserével bajlódni.
Nem hivatásos fotós vagyok ezért simán letaposnak az izgatott nagymamák :D
Egyébként elég sok ember használja a gépet úgy hogy soha nem vesz mellé másik obit akkor az miért ne lehetne jó?
Meg ha vesznek akkor is általában telét nem fixet.
Ezért nem kellene általánosítani, mindenkinek más a privilégiuma mások az igények, valakinek fontosabb a méret valakinek a gyors fókusz, valakinek a videó, és van aki csak egyszerűen könnyen és lehet hogy utómunka nélkül szeret fotózni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54892) SkyLine3000 válasza Muerte68 (#54891) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én ha végre tudok venni vmi motyót, biztos nem alap 18-55-el, hanem 18-105 (Nikon), vagy 18-135 (Canon) obival. Amire nekem is kell (amatőr vagyok) város, épület, rendezvények (suli, művház, család), arra megfelelne. Viszont egy 10-18as körüli szélest, amit biztos fogok venni, ha dslr-vonalon maradok. Néha épület fotózásnál jól jönne.

(#54893) kovsol válasza SkyLine3000 (#54892) üzenetére


kovsol
titán

Én 18-105 F4-el kezdtem. Általános felhasználásra napközben nagyon bevált, de azért jól jön ez mellé valami f1.8-f2 fix normál látószöggel, mert lehet nyerni 2-3 fényértéket is egy sötétebb zoomhoz képest. Aztán nem mindegy, hogy mondjuk ISO800 vagy 3200 esetleg 6400-on kell meglőni valamit ha kevesebb a fény.
Egyébként hamar rájön az ember mire van szüksége a fotózási szokásait figyelembe véve, aztán vagy egy szélesebb látó jön, vagy rájön neki a nagyobb zoom kell, nagyobb fényérték stb. Aztán azt veszed észre már 1 helyett már 3-4 objektíved van. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54894) SkyLine3000 válasza kovsol (#54893) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Igen, ha elkezdi használni az ember a gépet, menet közben úgyis kiderül, mire van szüksége. Nekem leginkább a fent említett kettőre. De nem zárom ki lehetőségét, hogy lesz más is. Majd kiderül. :)

(#54895) Neck válasza Muerte68 (#54891) üzenetére


Neck
veterán

Én is hobbi és családi fotós vagyok, nekem meg van rá, lehet kövezni. Szerintem ez nem attól függ, milyen céllal fotózol, hanem attól, mennyit szánsz rá. Nyilván pénztárvafüggő is, de szerintem nem drágák a Sigma fixek, ezért a képminőségért meg pláne - elég sokan írják, hogy Best Buy. Emellett, vannak itt, és más közösségekben is sokan, akinek sokkal több lé áll benne, mint nekem, és nem keresnek pénzt a fotózással - én mindenesetre örülök, hogy ami benne áll, nem hiányzik máshonnan.

Megértem, hogy értékeled az f2.8-at az f3.5 helyett (ennyi a különbség a Sony kitobi és a Fuji kitobi induló fényereje között), de én továbbra se hiszem, hogy zárt helyen ez fogja megmenteni a szitut - de ha neked ez, akkor nagyon örülök neki. Én inkább eldöntöm, mit és hogyan fogok meglőni, felteszem a fixet, és végigfotózom vele a rendezvényt / családi eseményt, stb. Többségben családi eseményről van szó, így nem lökjük fel egymást.
Így van helyem - ha cserélni kell, akkor meg cserélek obit. A nagymamáknak meg szépen elmondom, hogy hány nyugdíjba kerül, ha meglöknek. Idegenek között meg fellépés kérdése, de nekem ilyen élethelyzet nem nagyon adódik. Ha meg tényleg 1 obival kell megoldani, akkor meg felteszem a 18-200-at, és emelem az ISO-t, a mai szenzorokkal már rég meghaladtuk azt, hogy meg kell ijedni 1 FÉ-el magasabb ISO-tól. De ahol lehet, maradok a fixeknél, ami tényleg nagyságrendekkel ad jobb eredményt egy kitobinál - legyen bármilyen jó is az.
Ha valaha eljön, hogy mégis egy obival kell megoldanom a dolgot, akkor meg cserélem a 3 Sigmát a Sony 16-55 f2.8-ra - az tényleg olyan, amivel a legtöbb dolog egy obival megoldható.

Emiatt én semmiképpen nem kitobival akartam leélni az életem, tovább akartam lépni képminőségben, DOF-ban, ezért nem igazán érdekel, hogy van rendszer, aminek jobb a kitobija. Cserélhető obis rendszerekről beszélünk... Viszont használtam A7-et, Panát (igaz rövid időre), de elegem lett abból, hogy 10-ből 2-4 fénykép kuka (és mivel Murphy dolgozik, gyakran a legjobb momentum) az AF miatt. Az is lehet, hogy türelemmel, gyakorlással ez az arány javul, de sokszor egy jó momentum azon múlik, hogy a gép harapva fókuszál, szinte mindegy melyik fókusz módban és területben.

Fuji mondjuk nem volt nálam, majd kipróbálom, ígérem - bár látatlanban is azt mondom, én nem adnám a Sony AF rendszerét (jelenleg) semmiért. Az meg a pláne, hogy ennyiért ilyen szenzor + ilyen fókusz + IBIS + ezek a fixek nem volt egyik rendszerben sem - se Fuji, se Canon, se MFT.

Nagyon örülök neki, hogy elégedett vagy a rendszereddel - én is elégedett vagyok az enyémmel, örüljünk együtt! :R

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54896) #31733248 válasza Neck (#54888) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem azért veszünk cserélhető objektíves gépet, hogy aztán ne cseréjünk objektívet. :D Nem tudom, kinek milyen obiparkja van itt, de már egyetlen olcsó fix (Sony 50/1.8, Oly 45/1.8, Canon 50/1.8) teljesen más világot nyit meg a fotózás terén...

(#54891) Muerte68

"Hobbi és családi fotós vagyok, ezért nincs 1,4-es drága fixem"

Azért 1 milliója (vagy sokkal többje) elég sok embernek van a hobbijára. Nálunk pedig még csak nem is drága a Sigma f1.4 objektív sora, miközben egytől egyig professzionális szintet képviselnek. Én például nagyon sokat portrézom, a Sony FE 85-tel lövöm mostanában a legtöbbet, azt például 140-ért vettem. Beltérben meg vagy a Sony 50/1.8-at, vagy a Sigma 30/1.4-et használom, az előbbit 55-60 ezerért, az utóbbit 90 ezer körül megkaphatod.

[ Szerkesztve ]

(#54897) ZS3NI válasza kovsol (#54890) üzenetére


ZS3NI
őstag

A kamera bodyn mi az a kis piros/fekete cucc ami a nyakbaakasztó helyén van? Már több helyen láttam, de eddig nem jöttem rá. :B

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#54898) kovsol válasza ZS3NI (#54897) üzenetére


kovsol
titán

Peak design szíjakat használok, és ahhoz a kis felfogató. [link] Ha a nagy obit használom akkor arra szoktam ráakasztani a váz helyett, így az üresen van ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54899) lugosi válasza Neck (#54895) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"de szerintem nem drágák a Sigma fixek, ezért a képminőségért meg pláne"

Én csak youtube-on látottak alapján tudok véleményt mondani, de az alapján ár-értékben tényleg nagyon jók.

(#54900) Hínár929


Hínár929
tag

Sziasztok,

Nikon D7000 cserélném le a méretek miatt milc-re, néhány hónapja már kérdezgettem itt a fórumon, a válaszokból arra jutottam bármelyik rendszerben gondolkodom nem fog romlani a képminőség. :R
Azóta is folyamatosan olvasom a kommenteket és próbálok a másik lényeges kérdésre válasz kapni, mozgás fotózása (hobbi szinten), sport vagy ugrabugráló gyerek.
Kell-e kompromisszumot kötni?
Tudom a Sony ilyen szempontból a legjobb, remélem nem generálok ebből vitát. :N A Canon M50 és Pana modelleknél találtam még gyors fókuszt, biztos bővebb ez a lista de én ezeket találtam.
Ha más gépben gondolkodom a D7000-hez képest a fent említett témáknál lesz-e lényeges különbség, a mai milc gépekkel előre lépés lesz? Nincs összehasonlítási alapom ezért kérdezek esetleg hülyeséget. :Y
Ami lényeges szempont, kb. 300-350 ezer Ft.-ig kategóriáról lenne szó.

Pesten melyik üzlet lenne ahol megnézhetőek, esetleg kipróbálható a gépek és szakértő válaszokat kapok a kérdéseimre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.