Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) PuMbA válasza lugosi (#54350) üzenetére


PuMbA
titán

Sporttól függ, de ki nem akarja elkapni a legjobb pillanatokat, ha sportfotózik :) Legyen valaki amatőr vagy profi, szerintem mindkettőjüknél ez a sportfotó lényege. Ahhoz pedig fps kell....egy kicsit zajosabb, álleejtős pillanat többet ér, mint egy jobb képminőségű FF szenzoros uncsibb kép szerintem, ráadásul olcsóbban is megússza.

[ Szerkesztve ]

(#54352) lugosi válasza PuMbA (#54351) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Rallyt fotózott egy ismerősöm sokáig Nikon D70-nel, naptárak, poszterek is lettek belőle. Igaz ő amatőr volt, csak jók voltak a képek.

(#54353) PuMbA válasza lugosi (#54352) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, sporttól függ. Egy rally autó mindig ugyanúgy néz ki, megjósolhatóbb útvonalon mozog, míg például egy bizonyos emberi arckifejezés viszont csak egy pillanatig van pl. kosárlabdában :)

[ Szerkesztve ]

(#54354) lugosi válasza PuMbA (#54353) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem fotóztál még rallyt, vagy más autóversenyt, ugye?
Nem bántásképpen kérdezem, de egy kicsit leegyszerűsítően gondolkodsz róla azért. A valóságban azért ettől egy kicsit összetettebb.

[ Szerkesztve ]

(#54355) PuMbA válasza lugosi (#54354) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, de most az fps-ről van szó? :) Te mondtad, hogy nem kell hozzá sok fps.

[ Szerkesztve ]

(#54356) anorche1


anorche1
őstag

Hamar eljott a tema :D
Sportfotonal milyen beallitasokat szoktak hasznalni?
Tracking folyamatos fokusz?

En a kutyankat szoktam rendszeresen fotozni egy gx80 oly 40-150 (nem pro) obival
Probaltam a tracking modot, high, medium es low burst rate -tel is. High hasznalhatatlan vele, gondolom a live view hianya miatt egyaltalan nem tudja kovetni a temat. Medium mar hasznalhatobb, de legjobban a low beallitassal tudja kovetni, es igy gyakrabban eltalalja a fokuszt. Viszont joval kevesebb kep keszul.
Emiatt az 1-area fokusz modot szoktam hasznalni, medium beallitassal. Ez tunik a legjobb megoldasnak, a viszonlyag gyakori kep, es viszonylag gyakori helyes fokusz miatt.
Igaz, ez az obi eleg lassu, a kit 12-32 -vel sokkal gyorsabban lehet kesziteni kepeket barmelyik burst modban nala.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#54357) PuMbA válasza anorche1 (#54356) üzenetére


PuMbA
titán

Én 1 pontos folyamatos fókusz 4db segédponttal. Intelligens követés kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#54358) haruspex válasza anorche1 (#54356) üzenetére


haruspex
aktív tag

Elsőre nem egyszerű kitalálni, de igen, High-nál nem fókuszál újra képenként.

(#54359) grigo válasza PuMbA (#54353) üzenetére


grigo
őstag

Én próbáltam. Nem olyan egyszerű amúgy. Jó erős záridők kellenek hozzá, egyes részeken besüt a nap, mások árnyékban vannak, ennek ellenére jó ütős záridők kellenek és jó hely hogy ne legyen lapos a kép. És az autók sem ugyanolyanok, a fény árnyék határokon egy citromsárga fekete autó meg tud viccelni. És nem mindenki ugyanolyan íven jön, ugyanolyan sebességgel. Mert hiába lövöd be ahogy kell, hogy éles minden, felnik mosódnak, ha a következő nem úgy jön akkor nem volt szerencséd. Lehet ezek bagatell dolgok mindenkinek csak én vagyok béna, de engem viccelt már meg így autó :B

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#54360) lugosi válasza PuMbA (#54355) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, szerintem amatőrként van élet sportfotózásban 10fps alatt is. Sőt készülnek elég jó képek pl autósportban olyan géppel amik nem képesek 10fps-re, pedig az autósport nem álló téma.

(#54361) Neck válasza lugosi (#54360) üzenetére


Neck
veterán

Igen, ha időzítővel fotózol, akkor is lehet szerencséd a rally-n egy fotóval - itt az a kérdés, hány momentumról születik épp időben kép. Mivel 10 FPS esetén nagyobb esélye van, ő meg sportfotót írt részletek nélkül, gondolom mindenki abból indult ki, hogy nem 400 méteres távolra meredést, meg sakkot fognak megörökíteni vele ;)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54362) lugosi válasza Neck (#54361) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Miért úgy szólsz hozzá ehhez a párbeszédhez, hogy betolsz pár teljesen nyilvánvaló hülyeséget? Ez szerintem lealacsonyítja az egész társalgást, például amikor egy rallyt a sakkhoz hasonlítod. Meg időzítő...
Mint írtam, egy autósport megoldható volt a 3fps-t tudó D70-nel is amatőrként. Nem egy fotó született megfelelően és nem időzítővel.

De ha továbbmegyek, régebben is születtek sportfotók 10fps alatt, pl a Nikon d2x 5fps-t tudott, és úgy tudom hogy szerették a sportfotósok, pedig az nem egy D70 árkategóriás váz volt.

Szerintem egy kicsit túl van gondolva egy amatőr gépszükséglete.

(#54363) PuMbA válasza lugosi (#54360) üzenetére


PuMbA
titán

Mint írtam sporttól függ :) Én fotóztam jégkorongot 6 fps-sel és 10 fps-es géppel is és a képek alapján ki tudom jelenteni, hogy 6 fps-es géppel ne nagyon álljunk neki, ugyanis FF ekv. 320mm-en egy 120 km/h-val száguldó korong 1 vagy 2 képkocka alatt kimegy a képből. Az, hogy egy eseményen kint volt régen 20db fotós és a régi 5fps-t tudó gépekkel valamelyiknek biztos meglett a fotó ok, de itt most egyéni fotókról beszélünk, tehát neked kell meglennie a fotónak és nem csak véletlenül, mert épp az 5fps-es géppel úgy jelent meg a korong az egyik képkockán, hogy a kép pont jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#54364) 80hun válasza lugosi (#54362) üzenetére


80hun
addikt

Szerintem autósportot fotózni nem nagy szám
Manuál obival is megy :)
Azért ment egy elavult d70-el is

A labdasportok és az olympiai sportok más kategória

És a kegdurvább a mozgó kisgyereket fotózni :D

[ Szerkesztve ]

(#54365) tvamos válasza 80hun (#54364) üzenetére


tvamos
nagyúr

És a kegdurvább a mozgó kisgyereket fotózni :D - Oke, de az teljesen sztohasztikusan mozog.
A jegkorongozorol meg mindig tudod, hogy mire megy a dolog, hol a palya. Azt szabalyok szerint jatszak!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54366) zool1 válasza Matska (#54342) üzenetére


zool1
őstag

Fotóztam már d610 vagy 10 féle sportot, az autóversenytől, a lovagláson át vizilabda, rsg, stb. Meg lehet vele oldani, de tény nem egy d4.

(#54367) Neck válasza lugosi (#54362) üzenetére


Neck
veterán

Arra akartam kilyukadni, hogy ha a "meg lehet vele oldani" egy érv, akkor minek van ez az egész ajánlós fórum? Ha vesz egy tetszőleges új gépet, szinte biztos, hogy "meg lehet vele oldani". Az egy másik kérdés, hogy nem biztos, hogy a legalkalmasabb gépet veszi arra a felhasználási módra.

MF filmes gépekkel is megoldották régen, a focit is, a F1-et is, stb. Akkor ajánljuk azt is?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54368) lugosi válasza Neck (#54367) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem ezt mondtam, hanem azt, hogy egy amatőr számára nem kell milliós váz sportfotózáshoz.
Latom hogy csak úgy tudsz beszélgetni, hogy valami irreális dolgot hozol fel. Kár mert így semmi értelme. Azért szerintem a milliós váz és a manuális filmes gép között van némi átmenet.

(#54369) PuMbA válasza lugosi (#54368) üzenetére


PuMbA
titán

Nem is kell, ezért ajánlottam (tuk?) neki a 7D Mark II-t használtan 250k-ért :) Célzottan sportfotós gép (10fps) a legolcsóbban, ráadásul rendszert sem kell váltania.

[ Szerkesztve ]

(#54370) kovsol válasza lugosi (#54368) üzenetére


kovsol
titán

Attól, hogy valaki amatőr még vehet drága felszerelést, ha megvan rá a keret. Ha már rászánja a drága szabadidejét, akkor nem feltétlenül a meg lehet oldani megoldásokat keresi.
Az fps egy dolog csak. Átlag gépnél arra jó, hogy darabra több szar képed lesz, mert az AF nem fogja lekövetni a gyors mozgást.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54371) PuMbA válasza kovsol (#54370) üzenetére


PuMbA
titán

"Átlag gépnél arra jó, hogy darabra több szar képed lesz, mert az AF nem fogja lekövetni a gyors mozgást."

A MILC időszakban hozták be ezt a dolgot a gyártók, mint specifikáció háború. DSLR-eknél az olcsó gépek anno csak 3-4fps-t tudtak, a közép gépek 6-7 fps-t és a csúcs fókuszrendszerrel szerelt gépek a 8+ fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#54372) Neck válasza Neck (#54318) üzenetére


Neck
veterán

Sony a6500 715 EUR Amazon.de

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54373) wms válasza Neck (#54372) üzenetére


wms
senior tag

Ez nem semmi :K

(#54374) tvamos válasza Neck (#54372) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es ez miert ilyen olcso?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54375) Mr.Csizmás válasza tvamos (#54374) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mert kamu hirdetőé: [link] rendelés előtt vedd fel a kapcsolatot emailben, aztán indul a mutyi...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54376) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Lényegiben azért gondolkoztam márka váltáson, mert a cégnél , ahol dolgozom ott van egy Nikon 300mm 2.8-as obi (amit ha azt vesszük csak én használok, egy kölcsönkért nikon vázzal) és mivel én Canonnal dolgozom, így nem tudom kihasználni azt a jó obit. Olcsóbban járnék, ha vennék egy konvertert a 7D-hez?

(#54377) PuMbA válasza Pikaa (#54376) üzenetére


PuMbA
titán

1db fix obi miatt rendszert váltani? Miért? Gondolom a Canon-odhoz több obid van. Nikon-ra meg veheted meg a többi obit. Semmivel nem vagy előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#54378) Matska válasza PuMbA (#54377) üzenetére


Matska
senior tag

Azért egy 300mm F/2.8-asért lehet, hogy én is elgondolkodnék a rendszerváltáson.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54379) lugosi válasza Matska (#54378) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pont erre gondoltam én is, hogy ha "kapnék" egy ilyen obit, lehet hogy szívesen vennék hozzá egy vázat.

(#54380) vihartigris válasza Matska (#54378) üzenetére


vihartigris
őstag

Mennyit használnád a 300 2,8-as obit a többi obihoz képest? Vagy akkor már csak azt használnád? Nem gondolnám.

bármi reciproka a semmi

(#54381) Matska válasza vihartigris (#54380) üzenetére


Matska
senior tag

Rengeteget. Falun lakom pár éve, a kert végében erdő, rét. Mindig látunk, nyulat, őzet, rókát, fácánt, mindenféle ragadozó meg nem ragadozó madarat de főleg szarvast.
Amíg nem volt kerítés, volt hogy arra mentem ki reggel, hogy az őz reggelizik a veteményesben.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54382) PuMbA válasza Matska (#54378) üzenetére


PuMbA
titán

Ha tényleg sokat használná, akkor jó, de mi van ha majd nem dolgozik annál a cégnél? :D

"mert a cégnél , ahol dolgozom ott van egy Nikon 300mm 2.8-as obi"

[ Szerkesztve ]

(#54383) vihartigris válasza Matska (#54381) üzenetére


vihartigris
őstag

Ez elég speciális helyzet :K

bármi reciproka a semmi

(#54384) Matska válasza PuMbA (#54382) üzenetére


Matska
senior tag

Semmi. Marad Nikonnál, vagy vált amire akar, de akkor is volt egy olyan időszaka, amikor olyan obival fotózhatott, amire az átlag halandónak esélye sincs. Szerintem ez egy vissza nem térő alkalom, amit ki kellene használni. :K

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54385) PuMbA válasza Matska (#54384) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor vesz egy D500-at és viszlát :)

(#54386) 80hun válasza Pikaa (#54376) üzenetére


80hun
addikt

És melyik nikkor 300/2.8 mert nem mindegy.
Egyébként D750 az ajánlot FF-mből

[ Szerkesztve ]

(#54387) Pikaa válasza PuMbA (#54385) üzenetére


Pikaa
aktív tag

S egy konverter nem volna megoldás, vagy nem hozza azt a minőséget?

(#54388) PuMbA válasza Pikaa (#54387) üzenetére


PuMbA
titán

Semmit nem konverterezünk, mert nem fogod ugyanazt kapni :) Szóval ha 450mm ekvivalens látószöget és 10fps-t akarsz, akkor D500 vagy FF-ből 80hun ajánlata a D750, ahol megkapod a 300mm-t, de az csak 6,5 fps, kisebb buffer sorozatfotónak, rosszabb fókuszrendszer, szóval távolabb van egy igazi sportfotós géptől.

[ Szerkesztve ]

(#54389) Robez88


Robez88
tag

Sziasztok,

szeretném a segítségeteket kérni:

- Gépre szánt összeg? Objektívvel együtt kb 150k
- Felhasználás? Elsősorban videózás, másodsorban hétköznapi használat (fényképezés)
- Méret számít? nem
- Videóra szükség van ? Igen, fontos lenne a 4k felbontás (30fps elégséges)
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Jó állapotú vagy garanciális használt is szóba jöhet
- Egyéb kívánság, speciális igények? A videózás miatt fontos lenne a "selfi" mód a kijelzőn, vagy telefonos applikáció, ahol látható az élő kép és indítható a felvétel. Nagyon örülnék egy 3.5mm jack bemenetnek is a külső mikrofon miatt.

Tudom, hogy minden feltétel kielégítése szinte a lehetetlen kategória. Arra gondoltam, hogy a jack bemenetet el tudom engedni (rögzítem telefon 3.5mm jack segítségével és számítógépen összeillesztem a képanyaggal). Vagy ne erőltessem a 4k-t? Hosszú távra gondolkodom, közösségi felületeken (FB, YT) osztanám meg a videókat.

A PANASONIC Lumix DC-GX880KEGK-ról mi a vélemény?

Kíváncsi vagyok Ti mit ajánlotok ezen felül.
Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#54390) vakablak93 válasza Robez88 (#54389) üzenetére


vakablak93
őstag

ez nem feltétlen a legjobb választás,
-nincs manuális videó
-nincs vázstabi mint ami az összes többi panában van
-pár helyen olvastam a túlmelegedést
-illetve kicsi műanyag alapgép
-nincs kereső

De a GX80-as nagytesó sokkal jobb
abban van:
frankó ibis (vázstabi) illetve adott üvegekel , mint a kitobi 12-32 ,támogatja adual IS-t is.
5 helyett ,30 perc 4K korlát
4K-ban jó minőséget tud
manuális videó
kereső- mert fotóra az is jól jöhet, de te tudod.
árát tekintve is a kereted határán illetve néha az alatt van, akár újonnan is beleférhet de relatíve sokatajánlott gép ebben az ársávban főleg vidire, emiatt sok használt is van ,akár 100 alatt is a 12-32-es kitobival.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#54391) Skiczpausz


Skiczpausz
tag

Sziasztok! Tanácsaitokra lennék kíváncsi.
Jobb minőségű kamerát szeretnék vásárolni, ha kell, megfelelő kiegészítővel, egy olyan keretből, mint amiből megvehetném a legjobb kameraképességekkel megáldott smartphone-okat (P-, Mate-, S-sorozatok, stb.), tehát max 400 000 Ft-ért, elsősorban egy különleges helyzethez: vitorlázórepüléshez. Ehhez tudni kell, hogy:
-egy ilyen repülőgépben a kabin szűk, tehát nem gondolkodom hatalmas DSLR-ben
-legjobb esetben állandó mozgásban van, és szinte mindig van valami áramlás, ami miatt a gép tartása nem stabil
-bár nem kizárt, hogy másodpercekre a keresőbe kukkants, de inkább a kijelző a fontos, ezért gondolkodtam MILC-ben.
A témák a helyzetből adódóan: másik gép fotózása, tájkép, időnként selfie.
Nem tudom, mekkora objektívre lehet szükségem, ami könnyen felvihető a gépre, max 2-3 ezres magasságokról lenne szó (jó esetben), ahonnan fotóznék, a másik gép tisztes távolságban repül tőlem. Illetve, mi az a határ, amit a MILC-ek ebben az esetben adhatnak. Ha valakinek esetleg van tudomása olyan DSLR-ről, ami szerinte nekem megfelel, azt is örömmel fogadom, mert, mint mondtam, a lényeg az, hogy jobb legyen a fotó, mint okostelefonnal. A klubtársak szinte csak azt használnak, és az öregebbeket még nem volt alkalmam megkérdezni, hogy a hőskorban milyen gépet vittek magukkal, amivel fotóztak (ez kötelező volt, mert a fordulópontot le kellett fotózni, ezzel bizonyítva, hogy ott járt a pilóta).

Megköszönök minden baráti jó tanácsot, és persze kérdezzetek nyugodtan pontosításért! :R

I <3 Motorola Defy

(#54392) nikkor


nikkor
aktív tag

Sziasztok!
Mit jelent a virtuális horizont a Canon M50-ben?

(#54393) PuMbA válasza nikkor (#54392) üzenetére


PuMbA
titán

Sima dőlésjelző. Mutatja, hogy pont vízszintesen vagy, netán jobba vagy balra van dőlve a kamera :) Ha a Canon honlapjáról letöltöd a kézikönyvét, akkor még láthatod is -> 2db színes vonal.

[ Szerkesztve ]

(#54394) nikkor válasza PuMbA (#54393) üzenetére


nikkor
aktív tag

Tehát vízszint jelző. Akkor jól sejtettem. Köszönöm.

(#54395) Matska válasza Skiczpausz (#54391) üzenetére


Matska
senior tag

Biztos, hogy valamelyik szenzorstabilizált Olympus vagy Panasonic gépet venném szintén stabilizált objektívvel, de hogy pontosan mit azt nem tudom. Esetleg kérdezz be a Micro Four Thirds topicba, ha nagyon nem jár erre senki.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54396) Robez88 válasza vakablak93 (#54390) üzenetére


Robez88
tag

Köszönöm, hasznos infók! :R

(#54397) Neck válasza Skiczpausz (#54391) üzenetére


Neck
veterán

Gondolom ezek alapján olyan eset nem lép fel, ahol nagyon kevés a fény - szóval nem kell feltétlenül a legnagyobb szenzor méret.
Ahogy elnézem, neked a fontos szempontok a nem túl nagy vázméret, jó IBIS / optikai stabi, és gyors AF egyszerre. Nyilván mindegyik nélkül meg lehet oldani, de mindegyik előny.

Szerintem ezeket a gépeket nézd meg:
MFT
- Panasonic GX80 - kis méret, nagyon jó szenzorstabi, oké fókusz, nincs "szelfi mód" a kijelzővel
- Esetleg valamelyik Olympus PEN E-PL? MFT-sek segítenek
- Sony A6500 - kis méret, oké szenzorstabi + jó képstabi a natív lencsékkel, jó autofókusz, nincs "szelfi mód" a kijelzővel
- Sony A6600 - kis méret, oké szenzorstabi + jó képstabi a natív lencsékkel, nagyon jó autofókusz, kiváló akkuidő (ez is fontos lehet) és szembefordítható a kijelző
- Fuji X-H1, X-T4?
Full frame-en van még több opció, de jellemzően nagyobb vázak, és jellemezően még nagyobb objektívek vannak hozzá - nem biztos, hogy neked szükséged van erre.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54398) vond válasza Neck (#54397) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Esetleg GX9 a GX80 helyett. A nagyobb képméret és a fejlettebb szenzor nem jönne rosszul, ha a méret mellett fontos a képminőség is. De nem csak ebben jobb. Mondjuk drágább is, de ahogy látom, lenne rá keret.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54399) Neck válasza vond (#54398) üzenetére


Neck
veterán

Jogos, köszi! :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54400) Matska válasza Neck (#54397) üzenetére


Matska
senior tag

Az X-T4 még nagyon friss és drága is, a H1 meg igényli a battery gripet, úgy meg nagy lesz.

Az A6600 szintén lehet, hogy drága(?).

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.