Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) Gabesz84 válasza SkyLine3000 (#54947) üzenetére


Gabesz84
őstag

én néztem az x-t100 teszteket eléggé lehúzták, főleg a 4k videos "képességeit". x-t200-ról viszont jókat írtak, asszonyé pár nap múlva megjön, kiváncsi leszek milyen.

[ Szerkesztve ]

(#54952) Plexicushio válasza Winne (#54950) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Az a baj azzal az üveggel, hogy az 55-200 fényében biza' erősen túlárazott. Még KIT-ben is.

Az a 22mm f2-es fix pedig több, mint korrekt kis üveg. :) Nem 18mm, de simán megeszi a zoom-ot.
Ha eladná a 15-45-öt, még beleférne az 55-200-as újonnan is.

"ha nem kellene cserélgetni objektívet?" - nos, akkor rossz topikban tetszik érdeklődni! :D

(#54953) Winne válasza Plexicushio (#54952) üzenetére


Winne
nagyúr

[Ez a cashback] most hogy van? Látom, hogy nem kell regelni, vásárlás helyén adják, de még összeget sem látom az M50-re.

Ha jól értem, akkor a [Szett] + az [objektív] együttesen a legjobb választás neki?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#54954) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Volt egy Olympus E-pl5-os gepem amit nagyon szerettem de elvesztettem. Szenzacios kepeket kottem vele az utazasaimrol, csaladrol. Aztan hasznaltam az iphone kamerajat es most amikor elohivtam a kepeket dobbentem ra hogy te atyauristen mennyire gagyi egy mobilos kamera amikor az ember elohivja a kepeket.

szoval kellene egy normal MILC gep. Nekem a pl5 az etalon annyit tudjuon az uj is.
zoom nem nagyon kell max annyi amit az alap obik tudnak (14-55mm)
videoban eleg a fhd persze ha tud 4k-t akkor az sem rossz.

arat nem szabnek meg, de gondolom az lejott hogy nem vagyok profi fotos hanem P uzemmodban manualisal allitgatva egy ket dolgot csaladi fotozasra hasznalnam.

koszi elore is.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#54955) PuMbA válasza Winne (#54953) üzenetére


PuMbA
titán

"Résztvevő partnerek keresése" :) És láthatod a honlapokat. Elmész mondjuk a 220Volt honlapjára és látod az árat. Ha kis méretet akarsz, akkor jó választás, de az adapterrel egy EF-S 55-250 IS STM-mel, amit használtan megkapsz 50k-ért jobb képminőséget kapsz, igaz nagyobb is kicsit. Ugye van ez az adapteres kit is, ahol az EF-M 22mm helyett adaptert és egy 50mm f/1.8-at kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#54956) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!
Kellene egy kis tanács 3 gép közül kellene választanom és mit javasolnátok?
Panasonic Gx7
Olympus-OMD-EM-10-mark I
Olympus OMD-EM-5
A válaszokat és javaslatokat előre is köszönöm.
Jöhet pro és kontra is.

(#54957) Muerte68 válasza barrasz (#54956) üzenetére


Muerte68
addikt

Én az EM 5-öt választanám,ha nem kimondottan videózni kell.
Ha videó akkor Panasonic de fotózni jobb az Olympus, és az első gen-es 10-nél jobb az 5.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54958) barrasz válasza Muerte68 (#54957) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm a választ bár az EM-5 is első szériás darab.
Akkor a két oly közt lesz a befutó.

(#54959) Muerte68 válasza barrasz (#54958) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen azért írtam mert azok közül az 5-a jobb szerintem, később elég össze vissza jöttek az újabb szériák ott nem mindig egyértelmű melyik a frissebb jobb de amúgy az 5-alapból feljebb van a ranglétrán főleg ha egyforma generációs gépek.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54960) barrasz válasza Muerte68 (#54959) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm a választ akkor el is dőlt a dolog.

(#54961) lugosi válasza barrasz (#54956) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

E-M5 szerintem is a legjobb választás ezek közül.

(#54962) lugosi válasza adamssss (#54954) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy pana gx80 kit, olympus e-m10 kit, sony 6000 vagy 6100 kit, fuji x-t20 kit amik így hirtelen eszembe jutnak (lehet, hogy nagyjából emelkedő ársorrendben is írtam), ezek még többre is képesek ha esetleg később többet fényképezel, akkor később ütközöl korlátokba.

(#54963) barrasz válasza lugosi (#54961) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm a megerősítést.

(#54964) Winne válasza PuMbA (#54955) üzenetére


Winne
nagyúr

A honlapon néztem, hogy ott a MM, amit linkeltem, de az Ő oldalukon meg nem látok semmit,c sak egy árat, azért nem értem.

Megkérdezem a használt játszik-e nála.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#54965) adamssss válasza lugosi (#54962) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm.

Az E-m 10 kit nagyon szimpi és az ára is. Osztok szorzok aztán ha lesz valami akkor az. egyébként volt alpha 6000-em is de nekem nem jött be. Valószínűleg nagyon megszokhattam az olympust, de jobb képeket lőttem vele mint az alpha-val pedig papíron a sony sokkal jobb.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#54966) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#54930) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kár hogy nincs rá rendes natív obi ami kirajzolja ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54967) -FreaK- válasza Mr.Csizmás (#54966) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tud valaki olyan helyet BP.-en ahol meg lehet tapogatni Fuji X-T2/T3, illetve, Sony A6400-as vázakat?
MediaMarkt-ban online kapható pl. X-T3 pl., lehet üzletben is akár? mondjuk Westend-ben (az nyitva van már egyáltalán?)

(#54968) kovsol válasza -FreaK- (#54967) üzenetére


kovsol
titán

MM oldalán van opció ami megmutatja melyik üzletben van készleten nekik.
Egyébként a Westendben nyitva vannak.

May the Force be with you!

(#54969) -FreaK- válasza kovsol (#54968) üzenetére


-FreaK-
veterán

Csak azt a menüpontot találom, hogy "vegye meg áruházaink egyikében", itt viszont az összes áruházra azt írja, hogy nem átvehető.

(#54970) p_adam válasza Mr.Csizmás (#54966) üzenetére


p_adam
addikt

22/2, 11-22/4-5.6, 28/3.5 macro, 32/1.4 ezek mind nagyon jók, de a többi Sigma fix sem rossz egyáltalán az optimális tartományban. Tájképes/utazó kamerának nagyon alulértékelt az M6 Mark II.

[ Szerkesztve ]

(#54971) Mr.Csizmás válasza -FreaK- (#54967) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Fotoplus újbuda, Budapest, Nádorliget u. 7/b, 1117

pár hónapos emlékeim szerint ezek voltak a vitrinekben.

@ p_adam ok, de azonkívül öntökönlövés a hotshoe evf, pont azt csinálják mint 8-9 éve az olympus, nehogy elérhető áron kiadjanak egy _relatíve jó_ ficsörgyűjteményes eszközt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54972) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok! Ez megfelelő lenne egy kezdőnek? Canon EOS 2000D + kiegészítők
Barátnőmnek venném ajándékba, régóta érdekli a fotózás, és nemsokára szeretne elkezdeni egy tanfolyamot.
:R

(#54974) Mr.Csizmás válasza Plexicushio (#54973) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

próbáld újra fikázás nélkül.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54975) p_adam válasza Mr.Csizmás (#54971) üzenetére


p_adam
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=CK4Ga0zYGqk
A Canon kamerákban nem gagyi az LCD, mint más modelleknél (a kezelése sem), ezért nem minden esetben van szükség keresőre(napfényben sem), ami egyébként az olcsóbb kameráknál szintén nem valami jó minőségű, itt adnak opciósan egy némileg jobbat, nyilván drágábban, de nem kötelező megvenni. A első gépemen sem volt kereső, és abból is lehet előnyt kovácsolni. Az M50 olcsóbb, ezért nyilván népszerűbb, de egy generációval régebbi.

De már az gond, hogy ezt magyarázni kell, mert szinte mindenki csak a specifikációkat vagy a teszt ábrákat, nem azt, hogy pl. milyen képet az az LCD, meg hogy milyen a videóban a rolling shutter, vagy a színvilág, az itt úgy tűnik, hogy nem fontos :)

(#54976) Mr.Csizmás válasza Ron Swanson (#54972) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kb. jó ha a felét érné reálisan a 2000d, plasztik bajonett, stb. :U inkább egy A6000 kit, vagy GX80, talán ezek a legolcsóbbak amik ajánlhatóak - ennyiért van dslr belépő kit is, de egy D3400 és tsai agyonbutított gépet nem fognak itt ajánlani, mikor a fenti kettő háromszor körbesétálja tudásban. ui: einfinity, eglobal is játszhat beszerzésre.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54977) Mr.Csizmás válasza p_adam (#54975) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

dpreview alapján pedig kellemes gép, csak nekem is volt evf nélkülis oly-m anno, akkor megfogadtam soha többet :U mondjuk az M6-ban a DPAF baró

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54978) p_adam válasza Mr.Csizmás (#54977) üzenetére


p_adam
addikt

Itt ugye az ár, ami miatt ilyenre csinálták, valószínűleg lesz ennél jobb gép ilyen szenzorral, keresővel, stabilizálással, csak kérdés, mennyire lesz népszerű, ha sokkal többe fog kerülni, mint a hozzá megvehető objektívek (bár egy A6600 sem olcsó mulatság, és lesz még feljebb)

(#54981) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#54966) üzenetére


PuMbA
titán

Sok obi natív rajta, mert az EF "adapter" buta, tehát csak egy bázistáv kitoló fém / műanyag darab :) Ott pedig a 70-200, 100-400, 200-400 meg több fix kikarcolja.

[ Szerkesztve ]

(#54982) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#54981) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

teljesítményben perfekt, de ergonómiában ez ugyanaz mint az mc11 és régi E obik témakör, ahol kaptak egy állványt az A-s végűek, meg elektronikát hozzá. veszel egy 250 g-s chipset, és az árban van ~1,5 liter levegő is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54983) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#54982) üzenetére


PuMbA
titán

Az biztos, hogy az azonos szenzorú 90D-n jobban mutatnak a felsorolt obik :)

(#54984) Hínár929


Hínár929
tag

Sziasztok,

Nem találok olyan oldalt ahol az alábbi paraméterek alapján tudok rászűrni a gépekre. Abban kérnék segítséget, hogy milyen oldalon lehet szűkíteni ezek alapján vagy konkrét gépekre kérnék tippeket.
APSC vagy 4/3, váz stabi, hibrid fókusz az olcsóbb szegmens érdekelne ebből a kategóriából, gyártói megkötés nélkül.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#54985) Dr.NX válasza Hínár929 (#54984) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#54986) Neck válasza Hínár929 (#54984) üzenetére


Neck
veterán

APSC Sony: a6500, a6600 (ez utóbbi a jelenlegi kínálat csúcsa)

Fuji: X-H1, X-T4

MFT-n meg azt könnyebb felsorolni, ahol nincs, azt hiszem :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54987) nozs23 válasza Neck (#54986) üzenetére


nozs23
addikt

Hibrid fokusz (gondolom PDAF+CDAF) is kell + vazstabi. Olcson.
Annyira ez nem fog ez menni. Talan ha el tud csipni hasznalt A6500-at vagy X-H1-et, de az sem lesz 250 alatt. MFT-n csak felso-kozep vagy csucskategoriaban van hibrid fokusz az is csak az Olynal.

[ Szerkesztve ]

(#54988) MrChris válasza nozs23 (#54987) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mft-n tudtommal 5 vázban van hibrid, pdaf fókusz, Olympus em1x, em1mk 1,2,3, em5mk3. Gomdolom nem azonos teljesítménnyel.

(#54989) Muerte68 válasza Neck (#54986) üzenetére


Muerte68
addikt

Hibrid fókusz a Fuji- nál az első generációs vázak után gyakorlatilag minden vázban van de stabi szerintem csak a H1-ben.
A m4/3- nál meg a hibrid fókusz a ritkább csak a felső kategóriás vázakban van.
Szerintem egyik sem lesz olcsó bármelyik rendszer :N

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54990) kovsol válasza Muerte68 (#54989) üzenetére


kovsol
titán

X-T4 ben is van stabi. Ez volt az egyik újítás a X-T3 hoz képest.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54991) Muerte68 válasza kovsol (#54990) üzenetére


Muerte68
addikt

Na ezt nem tudtam, mondjuk nem is nagyon nézegettem nem hiszem hogy mostanában vennék :D
Nem mintha nem tetszene de nem az én árkategóriám sajnos.
Majd pár év múlva :)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54992) Neck válasza nozs23 (#54987) üzenetére


Neck
veterán

Mennyire éreztem, hogy meg kell venni az a6500-at 750 EUR-ért Black Friday-kor :B

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54993) adamssss


adamssss
veterán

Szerintetek a gx800 vagy az olympus e-m10 a jobb vetel ha ugyanannyi az ar?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#54994) MrChris válasza adamssss (#54993) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fotóra az em10 mindenképpen jobb, stabi is van benne, rendes méretű kezelőszervek, van rendes keresője, az egész igényesebb. Videóban jobb a gx800, fhd-ja is és még 4k-t is tud, de korlátozások vannak benne.

(#54995) Hi!King válasza adamssss (#54993) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha ugyanannyi az ár, akkor az e-m10 jobb vétel. Van benne EVF, vázstabilizátor, a gx800-hoz meg a kitobi stabis, és kisebb a gép és a kitobi is. Ha nem kell neked EVF, akkor már nem egyértelmű. De hogyan, mindkettő kitobival?

(#54996) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Na én is pont Olympus O-MD E-M10et néztem. :) Nekem csak fotózásra kell. Videózásra van kamerám. Az fényképezővel nem érdekel.
Ezekhez az obik mondjuk a Canonhoz képest hogy viszonyulnak? Fix obik. Szélesben (épület fotüzáshoz) van hozzájuk hasonló, mint mondjuk a Canonban a 10-18-as? (Ha belevesszük a 2x kivágási faktort). Idáig apsc-n voltam. De ahogy olvasgatom, képminőségben nem rosszabb semmivel a m43 sem.

(#54997) Tin_Shield válasza SkyLine3000 (#54996) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az Olympus budget uwa zoom a 9-18. Vastagabb pénztárcával: Pana 7-14 f4, Oly 7-14 f2.8, PanaLeica 8-18 f2.8-4. Amiből hiány volt sokáig az kicsi és fényerős uwa fix, de kínai barátaink kisegítettek a Laowa 7.5 f2 és 9 f2.8 párossal. De ezek full manuálisak.

(#54998) Hi!King válasza SkyLine3000 (#54996) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem olyan jó ár-érték arányú ultrawide obi nincsen más rendszerben, mint az EF-S 10-18. Novemberben black friday akcióban 70 ezerért vettem egyet.
(A 10-18 MFT megfelelője 8-22.5 lenne...)

[ Szerkesztve ]

(#54999) Neck válasza Hi!King (#54998) üzenetére


Neck
veterán

Az tényleg jó ár. A Sony SEL1018F4 a duplája, még akcióban is.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#55000) kovsol válasza Hi!King (#54998) üzenetére


kovsol
titán

Én 140e ért vettem anno a Tamron 17-35mm f/2,8-4 Di OSD (A037) -t.
Ez persze FF objektív, és annyira nem extrém az a 17mm, de ezért az árért remek cucc.

Azt az MFT megfelelőt meg elírtad :) 8-14,4

Neck jó ár, de a canon f4.5-5.6, míg a sony f4 fixen. Meg attól a canontól optikalig és anyaghasználatra se várjunk csodát. Ennyi pénzért nem is vár mondjuk senki :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.