Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) Terapeuta válasza Mr.Csizmás (#54700) üzenetére


Terapeuta
őstag

Hobbi szinten egy 5D classic 50/1.8 II-vel? :DDD

Mondom úgy, hogy dslr-t már senkinek nem ajánlanék :U

joey04: amúgy a milc kijelzőin kvázi minden beállítás azonnal látható. Ezen felül a milcekbe úgy általában nagyon sok szolgálatás elérhető, kényelmesen próbálgatható. Semmiképp sem szeretnélek terelni, valóban olcsóbban kaphatsz egy régebbi technikából jobb minőséget, de egy milcben több a "fun", mint egy régi vasban.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#54702) Mr.Csizmás válasza Terapeuta (#54701) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a nifty-shitty pont arra jó :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54703) joey04 válasza Mr.Csizmás (#54700) üzenetére


joey04
titán

Minőségben nem egy csúcs, de arra jók, hogy próbálgassak

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54704) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#54700) üzenetére


PuMbA
titán

Azért a "régiségük" és a DSLR bajonett miatt csak olcsóbb, nem? 70-200 f/2.8 IS II USM használtan megcsíphető 420k körül :) Mely más rendszernél kapsz ennyiért ilyet? Ráadásul a gyártók közötti 70-200-asoknál a lensrentals tesztje alapján a Canoné a legjobb képminőségű.

Nifty shitty-vel vannak, akik pénzt keresnek...

[ Szerkesztve ]

(#54705) PuMbA válasza PuMbA (#54704) üzenetére


PuMbA
titán

Márminthogy a nifty képminőségével semmi baj sincs pl. stúdióban f/8-on :) De f/2.8 felett már borotva éles. Drágább 50mm f/1.4 alig jobb nála.

[ Szerkesztve ]

(#54706) nozs23 válasza joey04 (#54703) üzenetére


nozs23
addikt

Ha a belépő DSLR irányt választod, akkor mindenképp használtan vedd (az obit is), mert ezek borzasztó gyorsan dobják el az új értéküket.
Egy használtan viszonylag könnyebb lehet továbbadni.
Szerintem ez a módszer amúgy legalább annyira jó arra, hogy kiábrándulj az egészből, mint arra, hogy megtetsszen.

(#54707) tvamos válasza nozs23 (#54706) üzenetére


tvamos
nagyúr

Abban teljesen igazad van, hogy kiabrandulhat az egeszbol, ha kifog egy front/back fokuszos, lejart garis dslrt, amit esetleg mar o elotte leamortizaltak. De ha megvesz egy lassu, lagos evf-es regi milc-et, az ugyan ugy kiabrandito, es ugyan ugy elveheti a kedvet a fotozastol.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54708) nozs23 válasza tvamos (#54707) üzenetére


nozs23
addikt

De ha megvesz egy lassu, lagos evf-es regi milc-et, az ugyan ugy kiabrandito, es ugyan ugy elveheti a kedvet a fotozastol.

Én nem is javasoltam ilyesmit. :N

(#54709) Neck válasza joey04 (#54698) üzenetére


Neck
veterán

Azért tudod kipróbálni olcsón, mert nagyon sokan szabadulnak a belépő DSLR + travelzoom kombójuktól. Emiatt neked is nehéz lesz ezt eladnod, amikor te is szabadulni akarsz tőle.

Miért nem kapásból olyat veszel, amire valószínűleg szükséged is van?
Ha pedig kipróbálni akarsz, kérdezz körbe a családban, hátha van valakinek egy gépe.
Kölcsönözni is lehet, "tedd próbára" program is van, stb.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54710) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#54704) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

persze, olcsó próbálkozásra majd félmilláért vesz 70-200/2.8-at :DDD :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54711) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#54710) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, hogy nem :) Én csak arra reagáltam, hogy "a jó minőségű obi ott se olcsó". Azért valamivel olcsóbb. Lehet spórolni 100 ezreket, de ez attól függ, hogy mennyire fog tetszeni neki, milyen irányba megy el, pl. kinti portré, ahol kell kisebb DOF, szóval ez tényleg a távolabbi jövő.

[ Szerkesztve ]

(#54712) joey04 válasza nozs23 (#54706) üzenetére


joey04
titán

csak használtban gondolkodok, egyértelmű.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54713) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#54710) üzenetére


vihartigris
őstag

Bérelni kell pár napra.

bármi reciproka a semmi

(#54714) vond válasza joey04 (#54690) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Olcsón, minél egyszerűbben, minél kisebb méretben, de mégis vállalható minőséget nyújtva, gyújtótávokat próbálgatni, meg a modern funkciókkal ismerkedni részemről egy GX80 + 14-140 használtan 150 ezer körül.

Ha végeztél a teszteléssel, akkor ráadásul minimális bukóval kiszállhatsz belőle.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54715) Terapeuta válasza vond (#54714) üzenetére


Terapeuta
őstag

Ha panánál él a teddpróbára, akkor talán még egyszerűbb.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#54716) vond válasza Terapeuta (#54715) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akár, de ha hetekig, hónapokig akarja próbálgatni, azt nem tudja megoldani a "kölcsönzéssel", max. ha pár naponta visszaviszi, és rögtön újra el is hozza. :D Kérdés, mennyire tolerálnák ezt a cégnél.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54717) MrChris válasza vond (#54716) üzenetére


MrChris
nagyúr

Biztosan boldogan adnák újra és újra oda. :DDD Amikor teddpróbáztam a kereslet miatt előjegyzés alapján lehetett elhozni, vagyis nem csak úgy odamegyek és viszem is. Valamint már csak 3 nap, hosszabbítani nem lehet, 40ropi a letét.

(#54718) Terapeuta válasza vond (#54716) üzenetére


Terapeuta
őstag

Vélhetően semennyire. De utána sok "use case" helyére kerülne...nem kell minden gépet elhozni. Általában meg lehet fogdosni a vázakat (nem csak amit el akar vinni), be tudja mérni az ergonómiát. Nekem a Panánál az eladó szinte mindent megmutatott (az Ő érdeme, hogy van m4/3 vázam). Utána azért nagy pontossággal ki lehet választani egy szimpatikus vázat. (a lehetőséget csak azért írtam, mert így egy forintot sem bukik)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#54719) joey04 válasza vond (#54714) üzenetére


joey04
titán

Na ez jó alternatíva :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54720) Hi!King válasza joey04 (#54690) üzenetére


Hi!King
őstag

Én is főleg kirándulásokkor és nyaraláskor fényképezek, és nem vagyok sem profi, sem félprofi hobbista, hanem inkább laikus, aki ugyanúgy netről tájékozódok, mint te, és nagyjából a telefon -> régi DSLR -> kompakt -> MILC vonalat jártam be.

Szerintem nem éri meg az az irány, hogy veszel egy régi DSLR-t, meg hozzá obikat vagy nagy átfogású obit, hogy majd onnan válts MILC-re. Kivéve persze, ha végül DSLR-nél maradsz. Azt gondolom, nem kell elsőre mindent lefedned, egy MILC kitobival is kitágítja a látókörödet a telefonhoz képest, és onnan néhány hónap után látni fogod, hogy mi az, amiben többet akarnál. Makró? Nagyobb gyújtótávolság? Szélesebb látószög? Fényerős prime? Ezek mind-mind olyan igények, amikbe egy alap kitobjektív használatával felmerülnek, nem kell hozzá feltétlenül más objektívet kipróbálnod.

(#54721) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Mint nagyon kezdő fotós, arra jutottam, hogy szeretnék venni használtan egy cserélhető objektíves gépet kb 50k körül.

Tehát..
Én ez idáig telefonnal fényképeztem, (tudom-tudom teljesen más kategória)
de mivel nem volt/nincs fényképezőm, ezért ez jutott. Az alap dolgokat azért megtanultam vele, bár rekeszértéket ugyan nem tudtam állítani nyilván, de az iso, záridő és a fókusz az állítható volt manuálisan. Lényeg a lényeg, a legalapabb dolgokkal tisztában vagyok.

Gondolom ilyenkor erősen számít, hogy mire akarja használni az ember a gépet.
Leginkább nagy záridős éjszakai képeket (pl csillagok, autópálya), kisebb tárgyakról/élőlényekről közeli fotókat háttérelmosással illetve alkalmanként portréfotókat szeretnék vele készíteni. Egyiket sem profi szinten, majd ha eljutok oda akkor veszek hozzá megfelelő objektívet, egyelőre az a cél, hogy ilyen képeket belépő szinten tudjak lőni egy darab objektívvel.

Az ár pedig azért lett ennyi, mert hirtelen most ennyit szeretnék rászánni. Ha erre a célra más árkategória alkalmasabb akkor az is érdekel, persze nem az eredeti összeg többszöröséért.

Ha valaki tud ajánlani a leírtaknak megfelelő fényképező típust vagy esetleg konkrét hirdetést pl itt a hardverapron akkor azt nagyon megköszönöm! :R

ui: Budapesten szeretnék venni.

This is the way

(#54722) RaZroX


RaZroX
addikt

ui2: eddigi telefonos képeim (egy része) [link]

This is the way

(#54723) vihartigris válasza RaZroX (#54721) üzenetére


vihartigris
őstag

Hosszú záridős képeknél egy állványra is szükséged lesz.
Memóriakártyád van fényképezőgépbe való (lehetőleg ne adapterezett legyen)?
A keretet jó lenne locsolni egy kicsit.

bármi reciproka a semmi

(#54724) RaZroX válasza vihartigris (#54723) üzenetére


RaZroX
addikt

Állvány van, mem kártya nincs, azt veszek hozzá majd külön.
Mennyiért kéne nézni ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#54725) vihartigris válasza RaZroX (#54724) üzenetére


vihartigris
őstag

Szeretnél
-csillagokat fotózni (széles látószögű, fényerős objektív)
-közeli, makró fotók (makro objektív vagy közgyűrűsor)
-portré fotók (50 mm körüli fényerős objektív)

A három témát egy objektívvel nemigazán fogod tudni megoldani.

bármi reciproka a semmi

(#54726) tvamos válasza RaZroX (#54721) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mit varsz a geptol? Jobb kepeket, vagy azt, hogy megtanulsz hasznalni egy ILC-et?

Latom, POCOPHONE F1-ed van, es a Lightroomot sem felsz hasznalni. Kalibralt a monitorod?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54727) RaZroX válasza tvamos (#54726) üzenetére


RaZroX
addikt

Főleg jobb képeket, de jó lenne tanulni is vele.

This is the way

(#54728) tvamos válasza RaZroX (#54727) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Főleg jobb képeket"

Szerintem arra nagyon karcsu a kereeted, foleg, ha keresot is akarsz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54729) RaZroX válasza tvamos (#54726) üzenetére


RaZroX
addikt

Csak volt. A lightroomból is csak a telefonosat használtam a képekhez.
Nem, nem kalibrált.

"Szerintem arra nagyon karcsu a kereeted, foleg, ha keresot is akarsz."

Ennyi pénzért akkor mit kap az ember ? Mármint mire jó ennyi pénzért egy gép ?

Mennyit kéne rászánnom, hogy olyat kapjak amivel elégedett leszek ?

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#54730) nozs23 válasza RaZroX (#54729) üzenetére


nozs23
addikt

#54714-es hozzaszolasban van egy jo javaslat kb. hasonlo keresre.
Szerintem amit 50 ezerbol ossze tudsz szerezni az pont arra lesz eleg, hogy kidobott penz legyen es megutald az egeszet. Szerintem.

(#54731) vond válasza RaZroX (#54721) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Dobj rá egy 20-ast. ;] Igaz, hogy "csak" 1 inches szenzor, de f/1.4-ről indul a rekesz, és kistelén is még elég jó, f/2.8-as az induló érték. Ekv. 24 mm-es nagylátón, f/1.4-es blendével valamennyire tudnál csillagozni (ISO 800-1600 még használható, leméretezve akár még a 3200 is). Az ekv. 72 millis végén meg tudnál koca makrózni és portrézni. Persze ezeket mind a helyén kell kezelni. Nem szabad a világot várni ennyi pénzért. Ha lenne fölös 70 ezrem, lehet hogy megvenném én. :)

Cserélhető objektívesben 50-ért kb. lehetetlen értelmes kombót venni. 70-80 körül már vannak olyanok Hardveraprón, mint pl. Canon EOS M + 15-45, Sony A5000 + 16-50, Olympus E-PL3 + 14-42, Pana GF7 + 12-32, Fuji X-E1 + 16-50. De ezek mind sötét kitobik, meg nem a legújabb/legjobb vázak már.

Persze itt megvan a lehetőséged, hogy később vegyél mondjuk egy ekv. 50-es fixet 30-40 ezer körül, vagy valami vintage manuált adapterrel, meg még amit csak akarsz, csak legyen pénzed. :D

Az LX15-nek van 2-2,5 FÉ előnye fényerőben a kitobis MILC-ekhez képest. És annyival nem rosszabb szerintem az az 1"-es 20MP-es szenzor. Hasonlíts össze pl. ISO 800-as LX15-ös képeket ISO 3200/4000-esekkel a fenti vázaktól. Nem volt mindegyik választható, de azért látszik, amit mondani akarok. :)

Mindjárt meggyőzőm magam, hogy vegyem meg hitelre. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54732) joey04 válasza Hi!King (#54720) üzenetére


joey04
titán

Elsőnek most elhatároztam, hogy az oly féle lehetőséget használom ki, és elhozok próbára egy gépet :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54733) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék!
A dslr vonalat évekkel ezelőtt egy Canon EOS 1100D-vel kezdtem, majd később váltottam 700D-re. De eladtam már vagy fél éve. Azóta nézegetem, h mit kéne vennem helyette? Canont nem akarok. Nikont és a Pentaxot nézegetem. Alapvetően nem művészi fotózásra kell, hanem leginkább, város, esetleg esemény vagy család fotózáshoz. A lényeg a jó képminőség. Egyenlőre vmi jó állapotban lévő, kevés expo-s használt gépet akarok nézni. Előzőek is azok voltak, nem volt velük bajom. Egy K500-at még érdemes megvenni? Az még belefér a büdzsébe, amit jelen esetben erre akarok kiadni. De a lényeg, használtan max 100. Most ettől többet nem akarok fényképezőgépre költeni, mert másra is kell a pénz. Videózás nem érdekel.
K500-at érdemes, vagy tudtok vmi jó/jobb alternatívát max 100ig, amit érdemes megvenni?
Köszi!

(#54734) kacsyx válasza SkyLine3000 (#54733) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Canon M100 EF-M 22mm-el. (Canon miért nem játszik?)

(#54735) SkyLine3000 válasza kacsyx (#54734) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Mert már volt és ki akarok mást is próbálni. Meg az M100-ra nem lehet külső vakut tenni, ha jól emlékszem. Nekem meg sokszor az is kell, amikor pl művelődési házban rendezvényen fotózom. Na meg sokszor kell az a zoom átfogás is. :) Persze mellé egy széles látószögű obi még kell.

[ Szerkesztve ]

(#54736) tvamos válasza RaZroX (#54729) üzenetére


tvamos
nagyúr

A mobilod olyan kepet renderel neked, amit egy regi tukros gepen, vagy milcen csak nagyon sok gyakorlassal, meg sok utomunkaval tudsz elerni. Boritekolt a csalodas. (Jottek emberek, akik a 2-300 ezres gepekben is csalodtak, mert az iPhone szebb kepet keszit.)

Inkabb azt ajanlanam neked, ha szabad ilyet, hogy szerezz egy SD kartyat, menj el boltokba, ahol ki lehet probalni gepeket, es keszits kepet a sajat kartyadra, par uj geppel. Mondjuk Sony A6000, (en ezt nem szeretem, de ajanlott,) Canon M50, esetleg M100, (az utobbin nincs sajnos kereso,) meg nem tudom, mi most a belepo MFT. Akkor latni fogod, hogy te mit tudsz egy ilyen vazbol kihozni. A regebbi vazak altalaban gyengebbek is.

Ha minden keppen akarsz egy konkret javaslatot, akkor szerintem Canon M100 kit obival. Sajnos noncs kereso, meg vakupapucs. 90-ert hirdetnek a Canon EOS adok-veszeken, de biztosan lehet belole alkudni, mert ujonnan is csak 100 ezer.

Bocs, hogy megprobalom elvenni a kaedved, mielott koltenel!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54737) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Hosszas vergődés után meg van az elajándékozott 7D utódja. Egy Panasonic G80 személyében, 14-140-es obival.

Remélem nem bánom meg, holnap kapom kézhez. :)

(#54738) lugosi válasza Oposzumtoszó (#54737) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az szerintem jó kis szett!

(#54739) Oposzumtoszó válasza lugosi (#54738) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Én is csak jókat olvastam róla. :)

(#54740) tvamos válasza Oposzumtoszó (#54737) üzenetére


tvamos
nagyúr

Erdekes dontes, (marmint nekem,) kivancsi leszek a velemenyedre, par nap/het hasznalat utan. Remelem visszajossz megosztani!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54741) Oposzumtoszó válasza tvamos (#54740) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Mindenképpen megosztom a tapasztalatokat. :R Igazából a gép választott engem. :D Hírdettem egy konfigot, oda volt írva, hogy csere és beszámitás is érdekel, jött egy ajánlat, én meg elfogadtam.
Olvastam róla teszteket, néztem róla videókat, be vagyok zsongva rendesen. :))

(#54742) vond válasza Oposzumtoszó (#54737) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Sokan lesajnálják az MFT miatt, de jó kis szett az. :K Kb. egy évig használtam szinte minden héten.

Nagyjából hasonló képminőségre számíts, viszont sokkal modernebb funkciókra, és jóval kisebb méretre, tömegre. Hiába nagyobb a szenzor a 7D-ben, mégiscsak egy 10+ éves gépről van szó. Gyakorlatilag az akkuidőn kívül csak előnye van a G80-nak.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54743) Oposzumtoszó válasza vond (#54742) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Igen, meg kell mondjam, hogy pozitívumokra számítok. Mik a tapasztalataid, akku nagy általánosságban hány expót bír?

(#54744) vond válasza Oposzumtoszó (#54743) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, az sok mindentől függ. Én simán beleraktam 4-500 expót meccseken, meg 30-40 perc 1080p50 videót. A kb. két órát majdnem kibírta így a gyári akksival. Télen gyorsabban merült, akkor a vége felé már inkább cseréltem, hogy ne maradjak le semmiről.

De vegyél hozzá 2-3 pótakkut (ha nem akarsz sokat költeni, akkor valami jobb utángyártottat), aztán azzal már le vagy fedve akár egész napra.

Lehet, hogy nekem is el kéne adnom párat, mert annak idején rendesen betáraztam. Asszem 5 darab van összesen, de volt egy-két egész napos esküvőm, ahol biztosra akartam menni. :D

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54745) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok,

Korábban írtam ide, tanácsot kérve. Akkor vettem egy belépő M100-as Canont. Nagyon szeretem a kis gépet, hatalmas ugrás volt mobilról. Azóta sok fotós alapot, technikát elsajátítottam. Lassan itt lenne az ideje az updatenek. (Közben vettem egy Pentax K200D-t nagyon olcsón, csak hogy érezzem egy classic SLR súlyát, nah azt sokkal jobb fogni, de a képminőség elmarad.)

Kár volt ma is olvasnom a topicot, egyből megjött a kedvem a G80-as Lumixhoz. :D 220-ért adják újan 12-60 kittel, erősen gondolkozom rajta. Kinézetre sokkal jobban tetszik mint a Canon. Megéri még manapság újan venni ilyet? Továbbra is csak hobbiszinten megy a fotó, család, sport, stb. Most pl esküvőn kéne lövöldöznöm barátoknak, de nem tudom mennyire életképes ott egy M100 :D.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#54746) SkyLine3000 válasza ZS3NI (#54745) üzenetére


SkyLine3000
addikt

"Most pl esküvőn kéne lövöldöznöm barátoknak, de nem tudom mennyire életképes ott egy M100 :D."
Normális vaku hiányában nem nagyon... Kint, jó időben oké, de bent már nem lesz az igazi. Ha már lagzi. Én nem vagyok esküvői fotós, de azért oda szoktak vinni pár obit. Yt-on néztem már pár videót esküvői fotósokról és annyi cuccal mennek, h az 10 hobbifotósnak elég lenne. :D

(#54747) PuMbA válasza SkyLine3000 (#54746) üzenetére


PuMbA
titán

"Normális vaku hiányában nem nagyon..."

Most direkt visszakerestem és pont írtam anno, hogy a vaku hiánya is gond lehet :D

[ Szerkesztve ]

(#54748) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Ohh félre ne értsetek, nem török hivatásos esküvő fotós babérokra. :) Csak ismerősnek lövök pár képet. Járvány miatt, úgyis max 15 perc aláíros stb. móka lesz.

Az M100 vakuját egyébként nagyon szeretem, mert lehet kézzel "hajlítani". Beltérben nagyon sokat javít a fényen.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#54749) SkyLine3000 válasza PuMbA (#54747) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Egy esküvőn azért elfér egy erős vaku. Meg bármilyen fedett (épületben lévő) rendezvényen. Néztem én is az M100 kategóriát, de nem akarok olyan gépet venni, amelyiken nincs vakupapucs. Hónapok óta nincs gépem, azóta csak nézegetem, mit kéne venni?
Valami Nikon 5000-es kategória, vagy Pentax K-500 körüli gép fér bele a büdzsébe. K-500at még érdemes? Elvileg nem rossz gép. Nekem is csak hobbi szinten kell. Nem mindig jó/lehet telóval fényképezni...

(#54750) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.