Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54201) 80hun válasza pruzsi (#54199) üzenetére


80hun
addikt

Esküvőnél egyszer lesz gondod es a gatyád is rá fog menni ha vki nem menti vissza a képeket :D

Én még mindig a d750-et ajánlom Megbizható gép 3év garival.
Nikkor 50/1.4 helyett jobb az 50/1.8 sztem..

(#54202) pruzsi válasza PuMbA (#54200) üzenetére


pruzsi
őstag

Az csak baráti alapon ment,általbán iskolában fotózok.....,szóval lehet új sorozatot készíteni mert amúgy is mindíg hiányzik valaki így 2-3 szor is menni kell egy helyre :D

(#54203) pruzsi


pruzsi
őstag

[link] Akkor tessék szavazni :)
Versenyzők
Sony Alpha 7 Mark II +Sony SEL FE 85mm f/1.8 SEL85F18 AE
Canon EOS RP + EF-EOS R adapter+:Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD
Nikon D750+Nikon AF-S 85mm f/1.8G JAA341DA

[ Szerkesztve ]

(#54204) rekid válasza pruzsi (#54203) üzenetére


rekid
addikt

Mivel fotózol most?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#54205) pruzsi válasza rekid (#54204) üzenetére


pruzsi
őstag

SonyA58k+ [Minolta AF 70-210mm F4 (beercan)]
sajnos jó ideje néha nem exponál újra kell indítani a gépet, egy-egy kép túlexponált némelyik meg alúl ,de amúgy remek képet készít

(#54206) Mirman válasza pruzsi (#54203) üzenetére


Mirman
őstag

Én a helyedben az RP-t vennem , használt Canon 85mm 1.8al ezzel megvagy 500 alatt . Spórolnék kicsit és vennék egy Canon RF 35mm 1.8at. Ezzel a két obival kb minden portrét meg lehet lőni.

Agyonveri az A7 II-t szemfokuszban az utolso firmware-el. Jövőben olcsón tudsz hozza használt EF obikat venni ha pedig sokat akarsz beletolni akkor eleg jo vakasztas a Canon RF rendszer .

(#54207) 80hun válasza Mirman (#54206) üzenetére


80hun
addikt

+1

(#54208) zümzümm válasza PuMbA (#54197) üzenetére


zümzümm
senior tag

Minden keppen dslrt akar.
En igy hirtelen a d750et mondtam neki. Vagy az 5300at. Ha jol emlekszem ezek kb egy szinten vannak. En legalabbis anno ezeket valasztottam volna.
Egyebkent mar nem is gyartanak croppos dslrt csak milcet? A d750 is kifutott. D800at meg lehet kapni de ez sem friss.
Nikon fronton meg vegkepp nem tudom mi a szitu.

(#54209) rekid válasza Mirman (#54206) üzenetére


rekid
addikt

Plusz egy de, hogy zavart keltsek az erőben egy akciozasnal megnézném a nikon z6-ot is, ott is siman felcsavarhatóak F mountos obik aminél a pl. 50mm f1.8G bagó és baromi jól sikerült darab. Később meg lehet a Z mountos brutál obikat csavargatni ha megjön a pénz.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#54210) pruzsi válasza Mirman (#54206) üzenetére


pruzsi
őstag

ezekre gondoltál?
[link]
[link]

Vaku? Canon Speedlite 430 EX III RT

z6-ot nem kell átalakító a f-hez? én is néztem, nehéz döntés lesz hogy mi legyen. Hajrá várom a pro kontrát :)

[ Szerkesztve ]

(#54211) tvamos válasza pruzsi (#54203) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Nikon D750 marha jo gep, de sajnos eljart folottuk (dSLR) az ido. Ha uj gepet akarsz, akkor egy szavazat az RP-re.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54212) 80hun válasza pruzsi (#54210) üzenetére


80hun
addikt

De kell a z6-hoz de van kitben vele.
Viszont ütős váz.

(#54213) rekid válasza pruzsi (#54210) üzenetére


rekid
addikt

Pont ugyan úgy kell mint a canon RP esetében de pont úgy van hozzá kitben.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#54214) pruzsi válasza rekid (#54213) üzenetére


pruzsi
őstag

Igen megtaláltam.

Akkor most így állunk :
Canon EOS RP + EF-EOS R 400k
Canon EF 85mm f/1.8 USM 2519A012 120k
Canon Speedlite 430 EX III RT 90k
Ö:610k

Nikon Z6 + FTZ Kit 600k
Nikon AF-S 50mm f/1.8G 72k
Nikon Speedlight SB-700 100k
Ö:772k

Kérdés hogy mennyivel "ütne" nagyobbat a nikon,?

(#54215) rekid válasza pruzsi (#54214) üzenetére


rekid
addikt

1. Full áron egyik szettet se vedd meg mert negyedévente van akció (cash back).
2. Egyik vakut se vedd meg, helyette nézd meg a Godox kínálatát. ("Profik" is bátran használják és fele annyiból megvagy. )
3. Az obikat is érdemes lenne használtan venni főleg, hogy fix-ek túl sok minden nem tudja megadni magát bennük.
4. A z6 inkább a Canon EOS R párja mintsem az RP.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#54216) PuMbA válasza rekid (#54215) üzenetére


PuMbA
titán

Az RP + EF-EOS R az csak 370k jelenleg 2 év garival. Vaku helyett pedig Godox TT685C az 55k.

[ Szerkesztve ]

(#54217) nozs23 válasza pruzsi (#54214) üzenetére


nozs23
addikt

Az RP az FF milcek alja. Az FF szenzoron es az aran kivul gyakorlatilag semmilyen versenykepes tulajdonsaga nincs. Azert kerul annyiba, amennyibe. Csodak nincsenek.
A Z6 mas kategoria, ahogy fent is irtak inkabb az R de leginkabb az A7 III-al van parban.

[ Szerkesztve ]

(#54218) 80hun válasza nozs23 (#54217) üzenetére


80hun
addikt

Azért messze nem az alja mert még az A7 gen 1 is kapható. :)

Egyébként meg a szinek a canon legversenyképesebb tulajdonsága.
Kb mint fuji és olympus. :)
Meg ugye a lényeget leirtad az ára nagyon korrekt sztem és az af is elég jó lett az utolsó fwel.

(#54219) Hínár929


Hínár929
tag

Sziasztok,

Ha a kisebb méret és a jobb videó miatt váltanék Nikon D7000-ről Milch APSC vagy 4/3-ra akkor mi lenne az alternatíva?
Mi lenne, ami hozná, ezt a szintet?
Szerintem az árához képest aránylag jó a szenzor, gondolom én, de az utóbbi időben nem követtem technikai fejlődést ezen a téren, ha volt egyáltalán eget rengető változás. Képminőség szempontjából nagy különbség van az APSC és a 4/3 között?
Az objektívek tekintetében (ár, választék, fényerős darabok, használtpiac ) melyik rendszert érdemes megcélozni?
Egyrészt a szokásos célra, családi események, nyaralás dokumentálása, stb., mellett szigorúan hobby szinten fotóznék koncerten (gyenge fényviszonyok), sporteseményen (gyors fókusz).

[ Szerkesztve ]

(#54220) Éne


Éne
tag

Sziasztok!
Erősen gondolkozom hogy a következő gépemet az E-Infinity-től szerzem be. Kérdésem az hogy mennyire megbízható illetve milyen esetleges plusz költségekkel kell számolnom (vám, áfa, béta)? Soha nem rendeltem ilyen nagy értékű dolgot még itthonról sem nemhogy külföldről.
:R

(#54221) nozs23 válasza Éne (#54220) üzenetére


nozs23
addikt

Semmi extra koltseg nincs. Gyorsak, jo a kommunikacio, nekem return is volt mar. Egy heten belul vissza is utaltak, kiszallitasi dijjal egyutt.

(#54222) vihartigris válasza pruzsi (#54214) üzenetére


vihartigris
őstag

A Nikon Z6 egyik hátránya, hogy drága hozzá az XQD memóriakártya.
Ezt még a költségvetésbe kalkuláld be, ha nincs ilyen kártyád.

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#54223) MittuDomain_ válasza Éne (#54220) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én a gépem az emirátusok-i amazonról (Souq) vettem. Nagy para volt, de megérte, 30%ot fogtam rajta, kimentem ismit meglátogatni és géppel a nyakamban jöttem haza. Ettől az E-Infin sokkal kevésbé kalandos, szóval hajrá. ;)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#54224) Tafaya válasza Tafaya (#54155) üzenetére


Tafaya
csendes tag

Z50 lett a 2 kit objektívvel, FTZ és egy plusz akku lesz az első beruházás hozzá

(#54225) tvamos válasza Tafaya (#54224) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gratulalok! Jo fenyeket hozza!
Remelem, majd meselsz rola a Nikonos topicban, mennyire vagy elegedett vele!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54226) haruspex válasza Hínár929 (#54219) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

Ha még aktuális. Croppos Milcen a a m4/3-nak, és a Fujinak van teljes objektív sora. Az első az olcsóbb, nagy általánosságban, de ez változó, és emiatt valamivel elterjedtebb, talán a használt piac is jobban pörög valmivel. Ha sport- és koncertfotót zoommal szeretnéd megoldani, akkor erre gondolom 70-200 alternatíva kellene, ebből három van, a két rendszerben összesen.Mindhárom elég jó. A Pana 35-100 f 2.8 a legolcsóbb, használtan, vagy szürkén 170-200k huf körül szokott feltünni (és meglepően kicsi, könnyű) . Viszont nem mindegyik mft-s gép tud PDAF-t ami sportnál eléggé hasznos ezt leszámítva nem szokták fókuszproblémák lenni. A Fujinál a 40-140 sajnos messziről jól látható árcimkével rendelkezik, bármilyen forrásból. Ha fixeket szeretnél arra a a konkrét gyújtótávra kell nézni, szerencsére, van alternatíva. A többire amire használni szeretnéd mind a kettő kompromisszumok nélkül alkalmas.

Ennél olcsóbb a ha filmes obit adapterezel, erre talán a Canon m50 legalkalmasabb, viszont itt a natív objektív választék elég gyér. Ez esetben viszont az FF felé is tudsz nézelődni, használtan lehet olcsó vázakat kifogni, de akkor oda a méret előny jó része.

(#54227) Neck válasza haruspex (#54226) üzenetére


Neck
veterán

Sonynak nincs?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54228) Mr.Csizmás válasza Neck (#54227) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

apsc makró? 85? persze akinek van bicepsze, akkor alternatíva a 1,5x nehezebb FF üvegeket pazarolni cropra.

vagy pl. WR?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54229) 80hun válasza Mr.Csizmás (#54228) üzenetére


80hun
addikt

Van makró 30,50,90 af nativ. Van pár manuál nativ és egy halom adapterezhető manuál makró.

Egyébként meg a kérdezőnél sportesemény miat az mft vázak nagyrésze kiesik. Ha van kisgyerek akkor is gondot okozhat a pdaf nélküli mft vázak és g9 akatti pana vazak sztem

Marad a sony és fuji vagy nikon Z50 pl

Vagy d7200 v 80d :)

Azért még mindig messze a legolcsóbb és legjobb ár erték arányban sportra és mozgó témára a dslr.

[ Szerkesztve ]

(#54230) Mr.Csizmás válasza 80hun (#54229) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

90/2.8, mea culpa :B többet kell gugliznom

mondjuk a 350k áfás ár mellett nem is drága fuji :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54231) haruspex válasza Neck (#54227) üzenetére


haruspex
aktív tag

Apsc-re 70-200? Az f4-re gondolsz az aligha alternatívája a natív cropos obiknak, az f2.8 meg nem igazán kifizethető. Max. akkor inkább kompromisszumokal egy 18-105, de az gyengébb minőség, és a rövid lehet a vége, meg a fényereje is.

(#54232) 80hun válasza haruspex (#54231) üzenetére


80hun
addikt

Tamron 70-180/2.8 rxd?
Bár egy ideig biztos hiánycikk lesz :D

De mc11-el natvként viselkednek a támogatott sigma telék is, persze ha van kedve vkinek adapterezni.

[ Szerkesztve ]

(#54233) vihartigris válasza 80hun (#54232) üzenetére


vihartigris
őstag

Előbb kezdjék el forgalmazni, azután lehet hiánycikk. :K

bármi reciproka a semmi

(#54234) haruspex válasza 80hun (#54232) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ja, hát ha kapható lesz :) Meg kiderült mennyiért :) De azért apsc-n 105-ről indul a 70 helyett, mondjuk a vége is 270.

(#54235) Neck válasza Mr.Csizmás (#54228) üzenetére


Neck
veterán

APSC makró: 7artisans 60mm f2.8
A 85-ös az nem nagy és nehéz, szerintem simán vállalható APSC gépen - nem igazán nagyobb mint mondjuk a Fuji obik. Ráadásul ár/érték arányban pont az egyik legjobb obi szerintem.

WR az tényleg nincs, de nem hiszem, hogy haruspex erre gondolt, amikor írta, hogy nincs teljes sor - vagy akkor írja azt, hogy WR nincs.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54236) haruspex válasza Neck (#54235) üzenetére


haruspex
aktív tag

Sonyból apsc-natív jó pár dolog nincs, úgy értettem. Így-úgy megoldható sok minden, de minek, ha máshol könnyebben megy. FF-en nyilván jobb a helyzet-csak legyen rá keret.

[ Szerkesztve ]

(#54237) Neck válasza haruspex (#54236) üzenetére


Neck
veterán

Mit értesz natív alatt? Sony obit? Az tényleg nincs minden gyutávon, de legalább van 3rd party gyártó, aki gyárt rá obit olcsóbban, jobb minőségben (pl Sigma). Nekem jobban fekszik ez, mint a Fuji, aki nem adja ki a mount specifikációit 3rd party gyártóknak, azaz vagy megveszed a Fujit, vagy semmit. Nem mintha azokkal a Fuji obikkal baj lenne amúgy, nem azért írtam.

Ha viszont belevesszük a gyakorlatilag szinte natívként működő 3rd party obikat, nem nagyon tudok olyat, ami nincs. Jó, WR tényleg nincs.
Makróra meg nem hiszem, hogy kell AF, (bár linkeltek azt is a kollégák), de az említett 7artisans lencse elég jó, és gombokért van.

Eléggé idejétmúlt még mindig azt visszhangozni, hogy Sony-ra nincs üveg. Igenis rengeteg üveg van rá. De ha hozol példákat, meggyőzhető vagyok.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54238) Mr.Csizmás válasza Neck (#54237) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

canikon se adta ki sose, csak visszafejtették. az mft volt eddig az egyetlen ami legit módon common share licence.

de fujin tényleg nincs semmi a gyárin kívül, csak a zeiss, slr magic, meg kínaiak gyártanak rá unalomból :DD

adapterezni is lehet talán:
Viltrox adds trio of fast AF primes for Fuji X
Fotodiox Canon to FUJIFILM X Smart Autofocus Adapter
Viltrox EFFX2 AF+speedbooster

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54239) 80hun válasza Mr.Csizmás (#54238) üzenetére


80hun
addikt

Az e-mount is teljesen nyilt :)

[ Szerkesztve ]

(#54240) Mr.Csizmás válasza 80hun (#54239) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

"eddig"

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54241) Neck válasza Mr.Csizmás (#54238) üzenetére


Neck
veterán

Azért ne mosd össze az MF Samyang meg Lensbaby lencséket azzal, ahányan E-mountra gyártanak korrekt AF obikat.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54242) MittuDomain_ válasza Neck (#54241) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hé, ez szerintem egy tök jó Samyang üveg mft-re, én csomót fotóztam vele.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#54243) haruspex válasza Neck (#54237) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ezek a gyártók másra is gyártanak, akkor miért ne vegyek olyat ahol van választék. (+pl. nem egy desginre épül az összes váz, ami nem biztosan hogy annyira kényelmes mindenkinek.)

Makróra sztem sem kell feltétlen AF, de azért pl. egy fókuszsorozat nem egy hülye dolog. És igenis a Sony apsc kínálata minden, de nem jó, vagy teljes. Van amit meg lehet oldani, de van ahol ugyanezt nem "megoldani" kell. És nagyon nem is néz ki úgy, hogy ezen igyekeznek változtatni. Ezzel együtt lehet valakinek megfelel, de nem árt utánanézni. Ugye az eredeti probléma pl, hogy valszeg egy 70-200 kéne, ami pont nincs.

De mondom azt is, hogy pl. FF-re meg nekik van a legjobb natív választékuk MILC-hez.

(#54244) Hínár929 válasza haruspex (#54226) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,
Köszi! Igen, aktuális, most kezdtem el az információgyűjtést. A PDAF ugyanaz, mint a tükrösökben vagy valami hibrid megoldás a kontraszt alapúval?

(#54245) 80hun válasza haruspex (#54243) üzenetére


80hun
addikt

Az a gond hogy egyik gyártó kinálata sem teljes . Legalábbis mindig van vmi kompromisszum ha más nem az anyagiak.

Az mftnél is vicc a normálisabb obik ára és már a FF-m rendszerhez túl közel van

Tehát mindehol van kompromisszum a sonynál az obik , bár igy is jobb mint a dslr apsc kinálata és azzal is el voltak az emberek De az AF viszont meg a legjobbak köztvan :)

Aztán lehetne folytatni a lustát a fujival és a canikonal de mindegyikünk tudja melyiknek mi a gyengesége :)

(#54246) haruspex válasza 80hun (#54245) üzenetére


haruspex
aktív tag

AZért van amelyik elég közelebb áll hozzá, de nyilván semelyik sem tökéletes. Ezért szoktuk azt mondani ugye, hogy objektívet kell elsősorban választani. Ha elég az ami van, akkor vagy éppen az kell ami valahol a legjobb, akkor nyilván aszerint kell választani.

A csúcs obik gyártási ára szerintem nem sokban különbözhet szenzormérettől függetlenül. Csak más összeget mernek értük elkérni, de valahol nem lesz olyan nagy különbség. Mondjuk magyar fizetésekhez elég sok minden árra értelmezhetetlen ebben a sportban...

(#54247) haruspex válasza Hínár929 (#54244) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igen a PDAF az a technológia ami a tükrösben is van, MILC-nél általában a CDAF-fel közösen használják. A követkő fókuszban érezhetően jobb, ezért sporthoz olyan gépet érdemes keresni ami tudja ezt. Vannak próbálkozások a Panasonic részéről, a DFD képben, hogy ezt megoldják ugyan olyan jól CDAF-fel is, de még annyira nem értek révbe. (Bár olvastam olyan G9 tesztet ahol azt írták, hogy ott már egész jó.) Összességében a témától, és a körülmények amitől függ, hogy mennyire fontos.

(#54248) Neck válasza haruspex (#54243) üzenetére


Neck
veterán

Mindenki azt vesz amit akar, ide viszont azért járnak az emberek, mert tanácsot kérnek.
Légyszi ne fogalmazd meg a nagy egyetemes igazságaidat ("Croppos Milcen a a m4/3-nak, és a Fujinak van teljes objektív sora" ) és akkor rendben leszünk.

Mellesleg, a váz design-ról vitatkozni kb annyi értelme van, mint hajszínről. Nekem pl bejön az A6500 designja, illetve megvettük második váznak az A5100-at, kicsi, aranyos, a feleségem imádja. De simán el tudom fogadni, ha valakinek túl kicsi. Viszont hogy jön ez ahhoz, hogy le van-e fedve az obipark, vagy sem?

Mittudomain: Szerintem is jó obi.
Viszont azért, mert létezik pár MF üveg Fujira, ne írjuk már, hogy mekkora 3rd party Fuji obi park van...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54249) Muerte68 válasza Neck (#54248) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]
Ennyi obi mellé nem nagyon kell külsős de ettől függetlenül van egy pár féle.
A Sony apsc sora azért kicsit hiányos,fényerős zoom-most sikerült nekik bár nem tudom hányan tudják majd megvenni.
Fujin van három alap zoom,három alap tele,utazoom,pancake+egy rakás fix.
Megvan a Sony előnye is gyors fókusz,szemfókusz stb-de az obipark azért a Fujinál és a M4/3-nál jóval jobb.
Volt mindegyik rendszerem volt mindegyikben olyan ami a másikban nem, én obi és szenzor alapján maradtam a Fujinál végül+a jó jpg.
Ami még plusz a fujinál hogy az alap kit obik is jobbak az átlagnál,és használtan elég olcsón lehet vázat és jópár obit is venni.
Pld a 18-55/2,8-4-80-85000ft sokszor szinte újonnan mivel az is van kitb

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54250) 80hun válasza Muerte68 (#54249) üzenetére


80hun
addikt

Az a gond hogy ahogy leirjátok egy laikusnak ugy hangzik mintha alug lenne hozzá vmi , tehát vhogy máshogy kéne előadni mert ugye ez nem igy van :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.