Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) 80hun válasza Skiczpausz (#54391) üzenetére


80hun
addikt

Sztem Panasonic Gx9 + .gopro :)

(#54402) soldier2 válasza Matska (#54400) üzenetére


soldier2
őstag

A leírt feladatokhoz miért igényelné a H1 a battery grip-et?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#54403) Matska válasza soldier2 (#54402) üzenetére


Matska
senior tag

Elmondások szerint szinte horpad az akksi, ahogy szívja le. Ha abból indulunk ki, hogy live viewt is használna és fent hidegebb van, akkor ez tovább ront a kilátásokon. Ha akar még akár pár képet repülés előtt-után a haverokról, barátnőről, közös kávéról, felhőkről, kiskutyáról akármiről, akkor lehet kifogy a kakaó.
+ szerintem valami kisebb gépet egyszerűbb rakosgatni jobbra-balra a szűk kabinban.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54404) bandhajon@


bandhajon@
aktív tag

Sziasztok! véleményt szeretnék kérni hogy mit tudtok milyen a Nikon 24-120 f4?
Jó minőségű objektív, szép rajza van?
Főként tájképre használnám köszönöm a választ előre is! :R

Vizuális mesemondó.

(#54405) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Röviden leírom a sztorimat.

A helyzet az, hogy nagyon régóta szeretek fényképeket készíteni, és próbálkoztam is tanulni fotózást sok forrásból, amit elértem. A legelső dolog, amit megtanultam, hogy egy jó kép elkészítéséhez a legfontosabb mindig a fotós technikája, és egy több milliós géppel is lehet borzasztó képeket készíteni. Mivel sokáig nem volt pénzem, így maradt a kis kompakt fényképezőm, amivel próbálkoztam néhány technikai alapot elsajátítani, majd az iPhone-om kamerája. Összességében néha sikerült 1-1 jó képet összehozni még a gyenge felhozatallal is, amit bármikor felvállalnék (pl. ezt itt), de nagyon sokszor éreztem azt egy-egy pillanatban, hogyha lenne egy tényleg profi gépem, aktuálisan egy zseniális képet lehetne lőni. Nem vagyok profi, szerintem sosem leszek az, inkább lelkes amatőr, aki imádja a képeket, nézegetni is.

Szerencsére most úgy hozta a sorsom, hogy ki tudok adni egy viszonylag nagyobb összeget gépre, ezért szeretnék vásárolni egyet. A topiknyitóban lévő gyors kérdésekre a válaszaim:

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni.
Objektívvel együtt max 200, nagyon max 300 (de itt már húzzák a fogamat...). Először 1 db objektívre gondoltam, majd ha lesz pénzem ismét, akkor venni még egyet mellé.

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).
Szeretem a kutyáinkat fotózni a természetben (nagyon jó alanyok), és főleg természetközeli fotókat lőnék, esetleg autókat, mivel azokat is imádom. Párommal, ha kirándulunk, akkor a városok, épületek, tájképek, benyomások, ilyesmi. Remélem nem lett túl tág.

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).
Ha strapabíró, annak csak örülök, és ha jól fogható annak is. Súlyban nyilván ne legyen 25 kg a kettő együtt, valami emberi, kezelhető méret legyen, hogy ne kelljen hozzá állvány.

- Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni).
Átlagos minőség megfelel, nem akarok filmet forgatni. :)

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Nem zárkózom el a használt elől. Nem minden napos használatra lesz, inkább havonta 1-2 hétvégén elővenni, lőni pár képet.

- Egyéb kívánság, speciális igények?
Mivel még viszonylag kezdő vagyok a témában, ha nem kell NASA mérnök szintű tudás a kezeléséhez, azt tudnám értékelni. :B Idővel több tapasztalatot szerezve nyilván lecserélném majd egy komolyabbra, ha úgy adódik. :)

Mit tudnátok ajánlani ebben a körben? A hardveraprós hirdetések között nagyon el vagyok veszve...

Köszi a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#54406) Neck válasza deathtania (#54405) üzenetére


Neck
veterán

A legfontosabb szempont, hogy kézre essen a váz fogásra, jó legyen használni. Én pl a rangefinder vázakat (bal felső sarokba tolt kereső, és jobb szemmel kukucskálok) szeretem, mert ott nem tapizom össze az orrommal a kijelzőt, ha belenézek a keresőbe.
Persze aki bal szemmel kukucskál, annak ez az előny kiesik. Érdemes elmenni kézbe fogni egy pár vázat vásárlás előtt. Szerintem a te felhasználásodat figyelembe véve nincs nagy különbség nincs a mai váltak között, mindegyikkel le fogod tudni fotózni, amit szeretnél.
Én MILCet vennék a helyedben, sétálni, városba, természetbe jó vinni.

Nekem Sony van, azt jobban követem, a Fuji Pana és Olympus vázakat leírják a többiek :)

Sony a6xxx széria: az autofókusz kiváló, könnyen tudod majd a kutyát fotózni, miközben a természetben rohangál. Az objektívpark nagyon erős fényerős fix objektívekben, fényerő + jó háttérmosás + jó AF + jó szenzor együtt talán itt van a legjobb áron. Zoomok téren kicsit rosszabb a helyzet, az alap kitobi kicsit méltatlan, a drágábbak meg már nem biztos, hogy beférnek a keretbe. Sajnos most nézem, hogy külfölddel ellentétben még mindig nem esett le otthon az a6100 ára, így ez neccesen fog beférni a keretbe. Pedig az nagyon jó lenne arra, amit írtál.

Fujit, panát néz neki valaki? Esetleg Canon m50?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54407) Mr.Csizmás válasza Neck (#54406) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

gx80 is rf, a maradékot meg obiba is lehet forgatni. pölö.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54408) Matska válasza Neck (#54406) üzenetére


Matska
senior tag

X-t20 és X-E3 is beleférhet 18-55-tel 250 körül újan, 200 alatt használtan.
A T20 mellett szól a sok gomb, hajtogatós kijelző, de kell rá egy grip vagy bőrtok a jobb fogás érdekében.
Az E3-nak jobb a fogása, de nincs hajtogatós kijelző és legnagyobb bánatomra letakarították a D-padot a hátuljáról.
Mindent kielégítő objektív kínálat (nem olcsók, de egyik jobb mint a másik), most jött ki az XC 35mm ami gyors is, éles is, olcsó is egyszerre, third partyban jönnek a Viltroxok, amik csúnyák de jók.

Szerintem az ajánlottak közül egyik márkával sem járna rosszul kezdésnek, aztán használat közben úgyis kikristályosodik, hogy pontosabban mik az igények és merre tovább.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54409) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Üdv!
Mivel baba van érkezőben az egyes vágányon, ezért gondolkodom rajta, hogy kellene valami fényképező, amivel jobb minőségben tudnék rögzíteni fényképet és videót, mint egy mobil telefon.
Mi lenne az árban az alja amire már érdemes lenne költeni (használtan persze)?

Vagy esetleg több százezer alatt nem nagyon van ajánlható, és nézzek inkább valami kompakt vagy bridge gépet?

Van már tapasztalatom a fotózásban, volt pár éve egy Sony A58+Beercan-em.

(#54410) grigo válasza -FreaK- (#54409) üzenetére


grigo
őstag

Első kézből tudok most neked infókat adni, de mint mindent fenntartással kezeld.
Csak az iso!!!!! Az lesz a legjobb barátod. Persze kell a jó AF de nincs az az AF amit nem forog ki a kis szarzsák. Ha sorozatot lősz akkor meg a legcukibb fejek nem lesznek benne abban az 1-2 éles képben ami pont sikerült.

Persze minden más fontos de magas iso nélkül zokognék. Nyilván ez is más ha egy üvegfallal körbevett panoráma szobád van ahova egész nap ömlik a fény és szép áteresztő függönyöd van diffúzorként akkor lehet hogy nem kell úgy emelni. Nekünk nem ilyen a kecó :)
Eleinte vakuzni sem tudod úgy, mert nem jó neki a hirtelen villanás, a bőre se a legszebb a vaku fényétől.

Én egy A7 és egy A7II-vel fotóztam (meg egy e-m10-el) és az 55 1.8-at feltéve is sokszor 1250-es iso van akkor is ha van fény. Szóval én az iso-t tartanám elsődlegesnek minden más előtt. De hátha a többiek mást mondanak.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#54411) -FreaK- válasza grigo (#54410) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszönöm, hasznos infó!

Milyen rendszerben kezdjek el gondolkozni?

Eszembe jutott mondjuk az Olympus OM-D E-M10 mk2 (kit-ben 125e Ft), de elég régi, nincs pl. 4k videó, ami mondjuk a jövőre nézve hasznos lenne. Ha 15-20 év múlva vissza akarom nézni a felvételeket, akkor jó lenne azért a 4k.

Sony A6xxx széria már talán jó lenne, de az már drága kicsit (aprón 250e egy 6500as kit.)

A7 nyilván, de az aztán már tényleg túl van a kereten :)

[ Szerkesztve ]

(#54412) Tin_Shield válasza -FreaK- (#54411) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nézd meg a Panasonic GX80-at, kb hasonló árban van és videóban sokkal többet tud az Olympustól. És első körben tervezz be hozzá egy fényerős objektívet is, szükséged lesz rá. Jó választás lehet pl egy budget Panasonic 25 f1.7 vagy egy Olympus 45 f1.8 kezdésnek.

(#54413) lugosi válasza Tin_Shield (#54412) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"vagy egy Olympus 45 f1.8 kezdésnek"

sőt az még hosszabb távra is.

(#54414) grigo válasza -FreaK- (#54411) üzenetére


grigo
őstag

Szóval ezen én is végigmentem fél éve, amikor született, szerencsére az A71-2 viszonylag jó iso-ban, tudom emelni vígan 1000 fölé. Ha nem az lett volna akkor nem lettem volna túl vidám. Az e-m10-el épp ezért kevesebb kép is készült, de az sem vállalhatatlan azért.
Obi terén hallgass a többiekre, fényerő lesz a második legjobb barátod. Rossz gépet már nem fogsz venni, azt kell csak eltalálni, hogy a te témádhoz, felhasználói szokásaidhoz a legjobban passzoljon. a6500-al sem hibázhatsz, de szerintem jó képeket tudsz csinálni majd az e-m102-vel is, a kettő közül ha a keret engedi én biztos a sonyt venném. Gyereken kívül van más téma ami meghatározná a vételt?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#54415) theporcupine


theporcupine
tag

Van annak valami konkrét oka, hogy az Oly 45 az ajánlott Pana 42.5 helyett? Panával lenne dual is.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#54416) vond válasza theporcupine (#54415) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Olcsóbb, de szerintem kb. ennyi. Képminőségben hasonlóak, de inkább a Panát hozzák ki jobbnak. Az OIS (Panasonic vázon Dual IS) nem elhanyagolható különbség, és a közelpontja is sokkal jobb a Lumix-nak (50 vs. 31cm).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54417) tvamos válasza grigo (#54410) üzenetére


tvamos
nagyúr

En pont az ellenkezojet tapasztaltam. Ha nincs fokuszban a lurko, lehet kidobni a kepeket. Ha kicsit homokosabb a kep, (mafas iso-n zajos,) attol meg emleknek tokeletesen jo. En igy tapasztaltam. Persze, nem full frame-ben jatszom. Es nem is vagyok nagyon ugyes.
Szerintem most a legujabb Sony-t vennem, a cicaszem fokusszal.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54418) Tin_Shield válasza theporcupine (#54415) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az Oly régebben a piacon van, sokszor akciózták, ezért könyebben és főleg olcsóbban elérhető használtan. Optikailag a Pana egy leheletnyivel jobb.

(#54419) 80hun válasza -FreaK- (#54411) üzenetére


80hun
addikt

A Pdaf nélküli mft vázakat felejtsd el.
Az elején még jó aztán már kínlódás lesz az AF velük.
Konkrétam én akkor dobtam az Mft rendszert mikor eljezdett mászni a gyerek. :)
Van jó váz Oly E-M1mk2

Canon M50 v. A6xxx sztem

[ Szerkesztve ]

(#54420) Tin_Shield válasza tvamos (#54417) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azért egy most születő baba még nem fog kiviharzani a képből egy darabig, akár még egy szép rajzú manuális objektív is megteszi. Mire a cicaszem fókusz élesben kell, talán màr hangyaszemkövető fókusz is lesz :)

(#54421) Neck válasza 80hun (#54419) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem is, ha nincs a kép fókuszban, bukó az egész
Én is gyors AF gépet vennék erre.

Tin_shield: nem pár hónapra veszünk rendszert általában...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54422) grigo válasza Tin_Shield (#54420) üzenetére


grigo
őstag

Nem az, hogy kirohan, de azok a mikromozgások amiket leművel azok meg tudják keseríteni az ember életét. Ha még éles is lett rengeteg tarkóképem lett a gyerekről :DDD

tvamos: persze, nem azt akartam én sem sugallni, hogy jók a homályos képek, ha nem zajosak. Inkább a megfelelő záridőhöz szükséges iso-ra akartam célozni, ami azért vég nélkül nem emelhető, azaz de, csak zajos.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#54423) Tin_Shield válasza Neck (#54421) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Persze rendszert több évre veszünk, de annyira lent van a használt A7 ára, hogy kb semmit sem lehet bukni rajta, ha majd lecseréli a vázat amint kell a gyors AF. Első hónapokban szerintem fontosabb a jó ISO tűrés mint a PDAF. Nyilván korlátlan büdzsé esetén van "all in" gép is...

(#54424) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Huh, köszi a válaszokat, emésztem :)

A Sony A6xxx-et ahogy nézem nem úsznám meg 300k alatt (de obival+tartozékokkal inkább 350?), az már sok azért, ilyen 200körül-re gondoltam, nincs kőbe vésve azért. Azt szeretném tudni, hogy mennyivel kell számoljak ha egy ilyen gépet szeretnék.

A gyors AF azért szerintem is alapfeltétel lesz, valóban hosszú távra tervezem. Persze értem, hogy valahol kompromisszumot kell kötni.

grigo: amit még szeretnék majd esetleg vele, az a portré és a makró. A makrót nagyon szerettem volna kipróbálni az A58-al, de végül kimaradt a dolog, és eladtam a gépet. Ez persze nem feltétel, meg ráér később is.

Tudnátok egy gyorsat kalkulálni akkor mondjuk két rendszerre, használt árakkal, hogy kb. mennyiből jönne ki? (Itt aprón és Index topicban nem sok mindent találtam)

1: Cannon M50 + 1 fényerős obi + pár tartozék ami "kötelező" (sd kártya, szűrő?)
(erről még nem is tudok semmi, most nézek utána)

2: Sony A6xxx + 1 fényerős obi + pár tartozék ami "kötelező" (sd kártya, szűrő?)

Tin_Shield
Mit jelent az hogy nagyon lent van a használt A7 ára? mennyire lent? :) mondjuk ha jól sejtem itt azért az üvegek is lényegesen drágábbak.

(#54425) kacsyx válasza -FreaK- (#54424) üzenetére


kacsyx
aktív tag

A Canon M50 újonnan kitben a 15-45-el, 50/1.8-al és az adapterrel az első boltban amiben néztem 250 most. Én 225-ért vettem tavaly márciusban. 50/F1.8-al jól ellennél szerintem babát fotózni, de ott van későbbre a 22/F2 hurcibálni, az is 70 alatt volt nemrég újonnan. 55-250-et 63-ért vettem, szintén újonnan, de van persze natív obi is, ha szánsz rá több pénzt. Makrózni is ott a natív (beépített körvakuval) vagy rátekerheted a 100mm-es macrot (igaz azon most nagyon meglátszik a csodás euro). Használtan hatalmas az obipark, szerintem ilyen téren a Canonnal jössz ki legolcsóbban.

(#54426) Neck válasza Tin_Shield (#54423) üzenetére


Neck
veterán

Annyival nem jobb az ISO tűrése egy modernebb APSC váznál, mint amennyivel a modern APSC váz autofókusza jobb az A7-nél.

Az a6000-nél még jobb (mondjuk 1 stoppal), de a többinél már nem.

[link]

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54427) -FreaK- válasza Neck (#54426) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az A6100-nál használtak először réz vezetékezést a szenzorban, ez javított elvileg az ISO teljesítményen, de úgy látszik, akkor a gyakorlatban is.

Jófogáson van egyébként egy ilyen: Sony A6400 + 16-50 (kit obi gondolom) + 3aksi és töltő + Sigma 30mm f1.4 hoya hd nano uv szűrővel, ez így együtt 340-ért.

Ez is sokkal több mint amire gondoltam elsőre, de ár/érték arányban mit gondoltok róla?

(#54428) Neck válasza -FreaK- (#54427) üzenetére


Neck
veterán

Ha jól tudom, az a6100, a6400 és a6600 ugyanazzal a szenzorral van szerelve.

Amennyire követem, új árak EUR-ban: A6400 kit 850 EUR körül. Sigma 30mm f1.4 270 EUR körül. Szűrők passz. Ezek német árak, ahol alacsonyabb az áfa is...
Mondjuk 335-ös euróval számolva, mert a piac még nem reagált: 375e.
A mostani EUR árfolyammal számolva kb 400 ezer lenne.

A magyar oldalakon olyan 340-350e körül látom, de csak a kitet, a Sigma nélkül.

Ha mondjuk alig használt a szett, akkor jó áron van. Ha tudsz még alkudni belőle 10-20 ezret, akkor meg kifejezetten.

Más kérdés, hogy ennyiért már sok minden mást is lehet venni, és kérdés, hogy pont erre van-e szükséged, de szerintem jó cucc. Én is majdnem ilyet vettem, de a6500 lett a vége :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54429) Tin_Shield válasza -FreaK- (#54424) üzenetére


Tin_Shield
őstag

150 ezerért is láttam már hirdetve.
A jó minőségű natív objektívek (egy-két m43 budget cuccot leszámítva) sehol sem olcsók. Némileg segít ezen a 3rd party kínálat, valamint más bajonettes objektívek adapterezhetősége.
A legolcsóbb 4k videóra is képes megoldás használtan és újan is a Pana GX80 kit + 25 f1.7 lenne, nagyon jó a szenzorstabilizátor, de itt a legkisebb a szenzor, és video alatt a követő AF felejtős.
A következő árlépcső a Canon M50, ügyes kis gép, aránylag kevés natív objektíve van hozzá, de ezt ellensúlyozandó milliónyi Canon tükrös objektívet lehet rá adapterezni. Papíron van 4k video, de hátizé... a fullHD viszont korrekt.
A Sony a6x00 család erős, követő AF-ben verik a konkurenciát, normális minőségű alapzúm kivételével gyakorlatilag minden van már hozzá. A legnagyobb hátránya, hogy csak a csúcs gépben van szenzorstabi (ez egyébként a Canonban sincs)

(#54430) Mr.Csizmás válasza Tin_Shield (#54429) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha már budget vétel: fujira itthon áfával olcsóbb az XC35/2, mint szürkén. de akkor valami jóáras (használt?) vázat kellene alátennie. (pl. T20 ~130k)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54431) kovsol válasza Neck (#54428) üzenetére


kovsol
titán

6100/6300/6400/6500/6600 mind az A6300-ban megjelent szenzort használja.
Az A6000 egy régebbi verziót használ.

-FreaK- a név lehet megtévesztő, de az A6300 volt az első.

Viszont a feldolgozó processzor az újabb az A6100/6400/6600 -ban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54432) Tin_Shield válasza Mr.Csizmás (#54430) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Bizony ez is nagyon megfontolandó, a Fuji is tud olyat amit semmi más nem...

(#54433) Mr.Csizmás válasza Tin_Shield (#54432) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

imho a T1/T10/E2 is életképes még manapság, persze kellően olcsón beszerezve.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54434) tvamos válasza 80hun (#54419) üzenetére


tvamos
nagyúr

+1 az M50-re.
Nemleg lattam kettot is elmenni 100 ezerert, hasznaltan, kitobival. (Sajnos en pont egy olyan eladot szurtam ki, aki nem valaszol...)
Egy SIGMA 16mm F1.4 DC DN-nel nekem ultimate valasztas lenne.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54435) -FreaK- válasza Neck (#54428) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hajlok erre a hirdetésre amit írtam, szerintem felveszem a kapcsolatot a vevővel, de még alszok rá egyet azért.

Ebben meglenne az erős autofocus és a jó ISO teljesítmény is, viszonylag persze, lenne egyé fényerős optika is egyből.

Írtad, hogy ennyiért más sok minden mást is lehet venni, mi lenne ami még megfelelne a célra szerinted?

6500 vs. 6400 téma nehéz ügy, azért a 6400 sok dologban jobb, viszont a 6500-ban meg ott az IBIS. Ezen kívül meg nagyobb buffer és grip, ami mellette szól. Sok másban viszont a másik a nyerő. Mondjuk 6500-ból van Jófogáson egy új, bontatlan váz, 296-ért.
Ezeket a videókat néztem a témában valamelyik nap, elég jó összefoglalók:
Sony A6000 vs A6300 vs A6400 vs A6500: A Buying Guide
13 Reasons Why Sony A6400 is Better than A6500

Illetve más esetleg látott mostanában valami hirdetést még ami megfelelne ezeknek a követelményeknek (jó autofocus, 4k videó, jó ISO, fényerős optika), nagyon max ilyen 340-ért?

Jófogást, és itt aprót néztem eddig, hol lenne érdemes még használt gépek után nézelődni?

[ Szerkesztve ]

(#54436) kovsol válasza -FreaK- (#54435) üzenetére


kovsol
titán

Facebook fotós adok veszek csoportok. Esetleg az idex eladós fórumán is vannak hirdetések.

May the Force be with you!

(#54437) #31733248 válasza -FreaK- (#54435) üzenetére


#31733248
törölt tag

Alig használt Sony A6300 kitobival a Jófogáson + Sony 35mm f1.8 (stabilizált obi) a Hardveraprón. Még marad is pénzed. ;)

(#54438) -FreaK- válasza kovsol (#54436) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszönöm, nézem őket!

(#54437) Econ
Nézem azt is, köszi! :)

Ez így együtt 315 lenne. Ha sikerülne alkudni a másikból, akkor mondjuk a 6400+ugyan az a kitobi+SIGMA 30mm 1.4 (szűrővel) lenne 320-330. Persze ha megvan még, és enged az árból.
Ez a SIGMA üveg viszont nem stabilizált ha jól sejtem, ugye? itt előnyben lenne a másik gép.

Bár azt is lehetne, hogy megvenni az elsőt, eladni a két obit (vagy a kitobi marad) és megveni mellé a Sony 35 f1.8-at.

Még egy kérdés:
Már erősen kopnak az emlékeim, de jól rémlik hogy egy ilyen fényerős obival a makró (mondjuk makró alátéttel) elég használhatatlan mélységélességet eredményez?

[ Szerkesztve ]

(#54439) Mr.Csizmás válasza -FreaK- (#54438) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Fujibol olcsobban megusznad a vaz+kit+fenyeros 35-ost ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54440) deathtania válasza Matska (#54408) üzenetére


deathtania
senior tag

Sziasztok!
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Feladtátok a leckét, próbáltam utánaolvasni mindegyik gépnek, teszteket nézni, videókat, képeket, amiket készítettek velük. Egyelőre az X-E3 tűnik a befutónak.
Tudnátok esetleg küldeni Ti is pár képet, ha van, ami ezekkel a gépekkel készülhetett?

Be kell valljam, hogy a netes tesztekben lévő képek alapján pl. a Sonyval nekem vannak fenntartásaim, de az X-E3-al készült képekkel egész meg voltam elégedve (nyilván az egyetlen hasonlítási alapom az iPhone 8-am kamerája). Ebből újonnan csak a Media Markt-ban találtam 261 ezerért, illetve hardveraprón Egerben van egy eladó 230-ért kit-ben, ez nem tudom, hogy nem sok-e érte. Szerintetek mennyi volna a reális érte? :F

www.brczart.hu

(#54441) Muerte68 válasza deathtania (#54440) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez jónak néz ki, főleg hogy a fényerősebb 2'8-4-es kit obival van az egy igen jó obi kezdésnek.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54442) deathtania válasza Muerte68 (#54441) üzenetére


deathtania
senior tag

Az hardveraprón lévőre gondolsz? Árban reális érte a 230 igy használtan, pici garival?

www.brczart.hu

(#54443) Muerte68 válasza deathtania (#54442) üzenetére


Muerte68
addikt

Mindkettő jó vétel, az egyik hosszú garanciás a másikhoz több minden van az obi egyforma viszont a pótakku meg a többi apróság elég sokat dob rajta főleg hogy legalább egy plusz aksi elég jól jön.
Kérdés hogy a plusz gari meg hogy új megér e plusz 30-at mondjuk az akku sem olcsó főleg ha gyári meg az apróságok is hozzá raknak 15-20000-et értékben
Az hogy mi a fontosabb azt neked kell tudni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54444) NandorHUN válasza Mr.Csizmás (#54439) üzenetére


NandorHUN
addikt

Fujiból lehet megvárnám az új gép elterjedését, és akkor a régiek is olcsóbbak lesznek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#54445) Muerte68 válasza NandorHUN (#54444) üzenetére


Muerte68
addikt

Az E- és a kétszámjegyű T- szériából nem nagyon jeleztek újakat, most a T4-meg a pro jött.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54446) kovsol válasza Muerte68 (#54445) üzenetére


kovsol
titán

Fujifilm X-T200?

ja ok az három számjegyű leesett.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54447) Muerte68 válasza kovsol (#54446) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen az a három számjegyű :)
És ahoz általában a pancake-t adják ami jó meg kicsi,de azért szerintem a 18-55/2'8-4-jobb obi.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54448) NandorHUN válasza Muerte68 (#54445) üzenetére


NandorHUN
addikt

Azokra gondoltam. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#54449) deathtania válasza Muerte68 (#54443) üzenetére


deathtania
senior tag

Most találtam egy Sony A7 gépet 28-70 objektívvel, kb 1 év garanciával, egész jó áron. Ez jó vétel lehet szerinted? Érdemes lehet megnézni? Láttam, hogy egy full frame érzékelős, míg a X-E3 APS-C.
A videó része engem annyira nem érdekel, hogy full hd vs. 4k, inkább csak fotózásra használnám a készüléket. Érdemes lehet az A7-et megnézni? Jó vétel lehet?

www.brczart.hu

(#54450) Muerte68 válasza deathtania (#54449) üzenetére


Muerte68
addikt

Az első A7- elég fapados még az a legfőbb előnye hogy ff.
Érdemes megnézni hogy lesz e rá olyan objektív amilyenre szükséged lesz mert elég drágák rá az obik.
De a Sony topicban többet tudnak róla mondani hogy megéri e.
Ami probléma lehet az a bajonett azt cserélni szokták.
Amúgy jó gép csak nincs benne stabi ezért nézni kell hogy az objektív olyan legyen, meg a követő fókusz még nem az igazi de attól még használható csak ezekkel számolni kell.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.