Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) haruspex válasza Sanyig4 (#54597) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igen ha, full frame-re váltotok akkor pont nem lesz sem olcsó, sem kisebb, és arra amit írtál nem is nagyon kell.

Viszont árkategóriát nem írtál. Ha nem vagy biztos, mindenképpen használtat érdemes inkább azt olcsóbban cseréled, ha nem jön bbe, nyilván kell egy kis stzerencse is.

[ Szerkesztve ]

(#54602) Mr.Csizmás válasza Matska (#54600) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

X10 x100 család? mft? van aki goproval túrázik, instára, fb-re, 9x13-ast nyomtatni tökéletes az utóbbi 1-2 év termése. legalább nem tölti ki a fél puttonyt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54603) #31733248 válasza Matska (#54600) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért nem ajánlottam a Sonytól a 18-105 f4-et, mert ugyanannyira nevezhető kicsinek, mint a Fuji említett objektívje. Nekem nagyon bejön egyébként ez a tartomány, de annak aki kisebb méretet keres, nem ezt érdemes ajánlani.

(#54604) Muerte68 válasza Sanyig4 (#54597) üzenetére


Muerte68
addikt

Vagy Fuji-szintén, csak a 18-55/2'8-4-el az nem nagy obi fényerős zoom elég univerzális.
Vázat mérettől függően,XT20-30 esetleg XE 2-3.
FF-gyakorlatilag vagy Sony A7-vagy a Nikon új milc-je van de az nem igazán olcsó.
Az A7- ből van pár fajta az újabb verziók értelemszerűen jobbak az első A7- még elég fapados de az árak ugyebár minél régebbi annál olcsóbb.
Nem ártana egy költség limit hogy mennyit szánnál rá úgy könnyebb volna javasolni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54605) vihartigris válasza Matska (#54600) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#54606) Matska válasza vihartigris (#54605) üzenetére


Matska
senior tag

Végül is egy T20, E3, T200 is jó lehet akár 15-45-tel is. Kérdés persze a keret. A FF tervből kiindulva gondoltam egy kategóriával feljebb ajánlani.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54607) Terapeuta válasza Sanyig4 (#54597) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én FF-ról "jöttem le" MFT-re. Annak ellenére, hogy ez a legkisebb rendszer (D50-nél azért tud számottevően kisebb lenni), ezt sem teszed csak úgy zsebre és egy mobiltelefonhoz képest ez is nyűg.
Ennek ellenére én ajánlom az MFT-t, a nagyobb szenzorméret az általad felhozott használatra felesleges. Beleértve a háttérelmosást is. Sokkal több használható képem születik, kényelmesebb a használata, a rengeteg beépített szolgáltatásnak is köszönhetően, amit a vázba tesznek. Van gépkölcsönzési lehetőség mindkét gyártónál kaucióért, nincs kölcsönzési díj. Tennék egy próbát.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#54608) Neck válasza Sanyig4 (#54597) üzenetére


Neck
veterán

A7II + kitobi szerintem jó kezdésnek.
Németországban most akciós volt a kit, 900 EUR, és 100 eur kupont adtak még mellé...

Vagy tamron f2.8-as zoommal nagyon jó kombináció.

Matska: Fujit inkább olyannak ajánlanék, aki nem utómunkázik.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54609) Matska válasza Neck (#54608) üzenetére


Matska
senior tag

Azt is lehet utómunkázni, de egy nyaralást, családi eseményt könnyelműen végig lehet tolni úgy, hogy a végén a rawokkal annyi a dolgod, hogy törlöd őket.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54610) Mr.Csizmás válasza Matska (#54609) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

de az eFeF, azalatt nincs valódi élet ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54611) Matska válasza Mr.Csizmás (#54610) üzenetére


Matska
senior tag

Bocsánat, ezt mindig elfelejtem. :U

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#54612) zetorV6


zetorV6
csendes újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék tőletek kérni.

Van egy Olympus e-pl7-es gépem, amit szeretnék lecserélni keresővel rendelkező gépre.
2 új gép van nálam kipróbálásra, amit jó áron megkapnék.
Az egyik a Panasonic gx80-as, a másik pedig a Canon M50 -ese.
Mindegyikhez hasonló Kit obi jár., a Panasonicéban is van stabilizátor.

A Pana mellett szól, hogy jók hozzá a már meglévő plusz M4/3 -os obijaim (egy tele és egy fix 25mm-es F1,8-as olympus), a rendszervakum, valamint nagyon komoly a beépített stabilizátora.

A Canonnak viszont jóval nagyobb a szenzormérete, és használhatóbb a forgatható lcd-je.

A fő gondom, hogy a Canont nem tudom kipróbálni fix obival, és azt sem tudom milyent lenne érdemes hozzá venni, ami megfelel az olympus 25mm f1.8- asának , és elfogadható áron van.
Azt látom, hogy adapteres megoldások is vannak, de az autofókusz kellene, és ha jól tudom stabilizátor sincs a vázban, így az is... Kellene még egy 200mm körüli zoom obi is hozzá.

A fő kérdés, hogy megéri -e váltanom csupán a szenzorméret (meg az ezzel együtt járó felbontásnövekedés) miatt a Canon rendszerre?

Hoz ez látványos képminőség javulást?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#54613) PuMbA válasza zetorV6 (#54612) üzenetére


PuMbA
titán

"és azt sem tudom milyent lenne érdemes hozzá venni, ami megfelel az olympus 25mm f1.8- asának , és elfogadható áron van"

Canon EF-S 24mm f/2.8 vagy Canon EF 50mm f/1.8 STM "adapterrel" van, utóbbi már szűkebb képkivágás, mint az Oly, de portréra jobb is. Használtan is van belőle egy halom.

"Azt látom, hogy adapteres megoldások is vannak, de az autofókusz kellene"

Nincs semmiféle adapter, hiszen Canon gépre teszel Canon objektívet, amik tökéletesen ismerik egymást és együttműködnek. Mit kéne adaptálni? Amit te adapternek gondolsz, az csak egy bázistáv növelő objektum :)

"Kellene még egy 200mm körüli zoom obi is hozzá."

Canon EF-S 55-250 f/4-5.6 IS STM "adapterrel", itt is használtan nagyon jól lehet járni.

[ Szerkesztve ]

(#54614) kacsyx válasza PuMbA (#54613) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Vagy sokkal inkább EF-M 22mm f/2.

(#54615) zetorV6 válasza kacsyx (#54614) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Köszönöm a választ!

Azt felejtettem még el leírni, hogy elsősorban a gyerekeket fotóznám, akik állandóan mocorognak, ezért agyalok a két gép közötti stabilizátoros különbségen.

(#54616) vihartigris válasza kacsyx (#54614) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#54617) vihartigris válasza zetorV6 (#54615) üzenetére


vihartigris
őstag

"elsősorban a gyerekeket fotóznám, akik állandóan mocorognak"

Ilyen témánál a gép adta stabilizátor felesleges.
Neked jó AF, és magas ISO tűrésű gép kell.

bármi reciproka a semmi

(#54618) PuMbA válasza kacsyx (#54614) üzenetére


PuMbA
titán

Ha van rá pénz, akkor igen :) Én a legolcsóbbakat írtam.

zetorV6: Ha mocorog a gyerek, akkor 1/160 vagy magasabb záridőt kell használnod, oda meg nem kell stabilizátor normál vagy széles látószög esetén.

[ Szerkesztve ]

(#54619) zetorV6 válasza zetorV6 (#54615) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Köszönöm! Az jó cucc? Egész jó az ára újonnan is. Mondjuk a m.zuiko 25mm f1,8 sem volt sokkal drágább. Van benne stabilizátor? Mert a Canon vázban ugye nincs.

(#54620) Tin_Shield válasza zetorV6 (#54612) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem csak a szenzorméret miatt nem érdemes váltani, a Canon APS-C nem annyival nagyobb vagy jobb, hogy látványos legyen képminőség javulása. Ellenben a dual-pixel AF miatt megérheti, ez mozgó témára jobb mint a Pana DFD-je, főleg ha a videó is fontos. Az IBIS általánosságban nagyon jó dolog, de gyerekek fotózásánál annyira nem fontos. Itt a gyors AF számít és a rövid záridő (= fényerős objektív, vagy jó ISO tűrés). Persze ha a videó is fontos akkor rögtön felértékelődik a szerepe.

(#54621) zetorV6 válasza PuMbA (#54618) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Futja, mert akkor eladó lesz a M.zuiko 25mm-es :-)

(#54622) zetorV6 válasza PuMbA (#54618) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Na erre nem gondoltam, pedig logikus, hiába stabil a gép, ha a téma mozog...
akkor a stabilizátor inkább a videóhoz, illetve teleobjektívhez kell?

(#54623) nozs23 válasza zetorV6 (#54622) üzenetére


nozs23
addikt

És kézből lőtt hosszabb expós képeknél is nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#54624) zetorV6 válasza Tin_Shield (#54620) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Akkor nem véletlenül éreztem úgy, hogy a Panasonic autófókusza jóval gyengébb...még az Olympus e-pl7-esemnél is.
Azt itt visszaolvasva láttam, hogy videónál az M50-et inkább full HD-ban célszerű használni, mert 4k-ban gyenge, de mondjuk nekem az bőven jó .
Ráadásul videózni inkább zoomos obival szeretek, a hozzá járó EF-M 15-45mm IS STM meg stabilizátoros.
Ez használható minőségű objektív egyébként?
A 22mm-est mindenképpen megveszem, ha tényleg ilyen jó cucc.

(#54625) nozs23 válasza zetorV6 (#54624) üzenetére


nozs23
addikt

Az Olyban sincs PDAF, csak kontraszt alapú. Ugyanúgy, mint a Panában. Csak a GX80-ban azért gyorsabb, mint abban az évekkel korábbi Olyban.
Kizártnak tartom, hogy annál rosszabb lenne. A Pana sokkal több erőfeszítést tesz a kontraszt alapú fókuszba, mint az Olympus.

[ Szerkesztve ]

(#54626) zetorV6 válasza PuMbA (#54613) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Nem vagyok nagy szaki a témában, de akkor csak egy közgyűrű kell, és minden canon obit tud kezelni az m50. Ha nem vagyok pofátlan, mi ennek az ojjjektumnak a pontos neve? :-)

(#54627) kacsyx válasza zetorV6 (#54626) üzenetére


kacsyx
aktív tag

EF-EOS M adapter. Én az M50-el együtt vettem, külön elég húzós árban van, viszont utána az R bajonetten kívül az összes Canon obi rámegy, bármiféle anomália vagy trükközés nélkül.

(#54628) PuMbA válasza zetorV6 (#54626) üzenetére


PuMbA
titán

Együtt érdemes venni a géppel - van ilyen adapteres egybe csomag - vagy használtan :)

[ Szerkesztve ]

(#54629) zetorV6 válasza nozs23 (#54625) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Lehet, hogy csak nekem nem akart szót fogadni :-) Az tudom, hogy kevesebb fókuszpontja van a Panának, de akkor az nem számít ezek szerint.
A Canon fókusza viszont akkor messze veri őket igaz?

(#54630) zetorV6 válasza kacsyx (#54627) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Tényleg van ára.

(#54631) Mr.Csizmás válasza zetorV6 (#54630) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kínai kopi is jó, mert gyakorlatilag csak egy fémdarab, egy marék hosszabbított érintkezővel, nincs semmi plusz funkciója.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54632) zetorV6


zetorV6
csendes újonc

Köszönet a sok válaszért!

Összegezve a hozzászólásokat az jött le, hogy inkább Canon M50 felé hajlik mindenki.
Ezek szerint annyival jobb lenne a nagyobb szenzor és a jobb fókusz miatt.
A vázstabilizátor hiánya azért kicsit aggaszt, mert szoktam azért gyengébb fényben is fotózni kézből.

Ti váltanátok rendszert a helyemben? Vagy váltsak majd az APS-C-t kihagyva FF-ra ha kevésnek bizonyul a M4/3 ?
Ugye adott egy gx80 és egy m50

Kicsit még bizonytalan vagyok, mert ugye a gx80-hoz van rendszervakum, teleobjektívem, 2 féle kit obim és egy fix 25mm-esem nagy fényerővel.

Bocs, hogy gyakorlatilag ugyanazt kérdezem... Elég egy igen-nem is a rendszerváltásra. :-)

(#54633) Mr.Csizmás válasza zetorV6 (#54632) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

de ha úgyis eladod az mft cuccokat, akkor miért nem opció más, pl. sony vagy fuji? pl a6000 az egy elég popular gép a mai napig.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54634) Muerte68 válasza zetorV6 (#54632) üzenetére


Muerte68
addikt

Nézd meg a Sony-Fuji vonalat is mindkettő Sony szenzort használ ami jól tűri az ISO emelêst,a Sony fókusza az egyik leggyorsabb a Fuji-nál van egy megfizethető fényerős zoom ami jól jöhet gyereknél 18-55/2'8-és az újabb gépek pdaf-esek ami gyorsabb mint az oly fókusza.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54635) vihartigris válasza Muerte68 (#54634) üzenetére


vihartigris
őstag

Új avatár

bármi reciproka a semmi

(#54636) Plexicushio válasza Mr.Csizmás (#54631) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Én is azt vettem, nem Viltrox hanem Meike, valami 60 gramm az egész. 6-8 ezer körül mennek. Canon 110 gramm, és majdnem 40k.

[ Szerkesztve ]

(#54637) zetorV6 válasza Mr.Csizmás (#54633) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Akkor viszont el kell adjam a Panát és a Canont is :-)

(#54638) zetorV6 válasza Muerte68 (#54634) üzenetére


zetorV6
csendes újonc

Utánaolvasok.

(#54639) PuMbA válasza Muerte68 (#54634) üzenetére


PuMbA
titán

"a Fuji-nál van egy megfizethető fényerős zoom ami jól jöhet gyereknél 18-55/2'8"

Annak a vége f/4-es, nem?

(#54640) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#54639) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nem f5.6 ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54641) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#54640) üzenetére


PuMbA
titán

Canon-nál 100k-ért vesz Canon EF-S 17-55mm-t végig f/2.8-cal és IS-sel :) Nem is egy van eladó ennyiért. Kérdés, hogy mennyi a pénzmagja.

[ Szerkesztve ]

(#54642) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#54640) üzenetére


vihartigris
őstag

4 a vége
[link]

bármi reciproka a semmi

(#54643) kovsol válasza Mr.Csizmás (#54631) üzenetére


kovsol
titán

Én egy Viltroxot használok, és tökéletesen működik, és töredékébe került a Canon verziónak.
Persze ha adnak a gép mellé az a legjobb.

May the Force be with you!

(#54644) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#54642) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tudom, volt 2x is :D

@pumba nem opció, ha kitben veszi, akkor kb. ~150€ a felára a natúr vázhoz képest.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54645) Muerte68 válasza vihartigris (#54635) üzenetére


Muerte68
addikt

igen lejárt a három év frissítettem :)
PuMbA- 2'8-4- igen stabilizált ez is van rajta rekeszgyűrű, ami jó dolog és kit ből kivásárolva 80-85- körül van ami elég jó ráadásul igen jó a képe is.
Nem tudom mennyire jó a canon szenzor de eddig úgy tudtam hogy a Sony szenzor jobban húzható.
Nem akarom lebeszélni a canon ról csak érdemes megnézni ezeket is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#54646) PuMbA válasza Muerte68 (#54645) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, hogy van kitbe :) Akkor úgy már nagyon jó ár/ érték arányú. Én a külön árat néztem.

[ Szerkesztve ]

(#54647) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#54646) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+ kb. épeszű ember nem listaáron vesz kitobit, használtban 75-90 között mozog, attól függően, mennyire sürgős eladni. (vagy eglobal és tsa-i, ott emlékeim szerint 250-80€ körül van talán)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54648) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok! Mi ajánlott youtube videózásra (max 1080p, fps mindegy) 60-80e Ft-ért? Csak a videó dynamic range, és általános videóminőség fontos. Nem makró.

[ Szerkesztve ]

(#54649) sphe


sphe
senior tag

Azt elfelejtettem egyértelművé tenni, hogy obival együtt érdekelne ez az ár, és videóban azt szeretném, hogy jobb legyen, mint a jobb oldali p4 mobil: [link]

(#54650) kitramsey


kitramsey
csendes újonc

Sziasztok. Kezdő fotós vagyok, de nem fiatal, szóval nem múló szeszély ami jövőre tovaszáll és jön helyette másik. Amolyan bakancs listás dolog ez a fotózás nekem. Régóta kacsintgatok a szakma felé, de merszem, meg valszeg az anyagiak is távoltartottak tőle. Most beiratkoztam egy fotóssuliba, h minél többet megtanuljak és tudatosabban müvelhessem.Semmilyen rendszerem nincs még ugyhogy nem kell alkamazkodnom a meglévő dolgaimhoz. Mondhatni nullárol indulok.2000 eurot szánok a beszállásra. Olvasgattam előzetesen és azt látom, h az obi-ra nem szabad sajnálni a pénzt. Nem akarok olyan hibába esni,h veszek egy jó vázat meg fos kit obit. Akkor inkább legyen egyel rosszabb vázam, de szép képeket szeretnék csinálni.Portrézni szeretnék, széles tájképeket lőnék és a makrot is imádom. Mi lehet számomra a jó választás szerintetek? A7ii + obi? vagy most osztrák mediamarkt.ban van A7iii kit obival af e 28-70mm 3.5, 5.6 2049euro. vagy fuji xt3? nikon z6, nikon z6 váz 1500eu.Köszönöm a segítségetek előre is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.