Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!
Sony A7II -nél, ha minden resetelve lesz, akkor a szín profilok is kinullázódnak? A gép nem az enyém, csak érdekesen működik. Kép szerkesztésnél rózsaszín blokkosodás mutatkozik meg. Viltrox adapterrel használja Canon 28mm-es obival, és ha át állítja mf-re az obit, akkor a gép af -nek érzékeli. Újra indítva pedig rendesen működik.
Meg csinált egy képet. Mutatta a kijelzőn, ott szép volt. Gépen vissza nézte, és csúnyán bebukott.
Remélem érthetően írtam mindent

(#54052) vihartigris válasza Kukcaman (#54051) üzenetére


vihartigris
őstag

A Viltrox adapter is lehet a probléma forrása.

bármi reciproka a semmi

(#54053) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni első fényképezőgép vásárláshoz. Az utóbbi időben jött az inger, hogy a fotózás lehetne egy olyan hobbi, amivel több időt töltenék és el tudnék szöszölni vele, úgyhogy arra gondoltam, hogy beszereznék egy kezdő mirrorless szettet és utána meglátjuk, merre tovább. Épp ezért, mivel még nincsenek pontos irányaim, ezért sajnos nem tudom megmondani, milyen témákat fotóznék, ami biztos, hogy természet-, épületfotókat mindenképp lőnék nyaralások, kirándulások során, illetve portrékat talán.
Elkezdtem olvasgatni, videókat nézni, hogy mik lehetnek lehetséges jelöltek, úgyhogy kialakult egy pool, ami szimpatikus, csak felsorolásszerűen: Sony A6000, Olympus E-M10 II, Panasonic GX80, Canon E50M, illetve egyetlen tükörreflexesként az EOS 250D, tehát nagyjából 150-200 ezret szánnék csak a vázra.
A kérdésem pedig arra irányulna, hogy kezdőként gondolom túl nagy különbség nem lenne a fotók között, viszont az fontos lenne, hogy egy intuitív, könnyen érthető menü segítse a tanulást, az EOS 250D ezért is van a listán, mert dicsérik a menüjét, meg segít a beállításokban. Persze más lehetőségeket is szívesen veszek, meg véleményeket a lehetőségeimről, még sok mindennek utána akarok nézni vásárlás előtt. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#54054) PuMbA válasza Bad Pritt (#54053) üzenetére


PuMbA
titán

Egy boltban érdemes lenne megfogdosnod őket, hogy melyik áll jobban a kezedre, mert kiesne egy-két jelölt :) Ha pedig lehetőség van megnyomkodni, belenézni a keresőbe (EVF felbontás és reszponzivitás vagy akár azt is, hogy EVF-t vagy OVF-et preferálsz), mert akkor megint kiesne valamelyik a kezelése miatt. DSLR-eket tilos újonnan venni, használtan 150-200-ból megvan egy Canon 60D, 77D vagy 80D, ami mind ég és föld egy belépő és kiherélt 250D-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#54055) PuMbA válasza PuMbA (#54054) üzenetére


PuMbA
titán

FotoPlus-ba tuti engednek tapicskolást, de még lehet gyors kipróbálást is. 220Volt még ahova el tudsz nézni vagy Tripont.

(#54056) vihartigris válasza Bad Pritt (#54053) üzenetére


vihartigris
őstag

Nézd meg a Fuji X-T20 vázat is, most 164.000,-Ft alatt megkapod.

bármi reciproka a semmi

(#54057) Bad Pritt válasza PuMbA (#54054) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az lesz a kövi, pont ezt akartam még kérdezni, hogy hol lehet őket rendesen megnyomkodni. MM-ben voltam, de ott ugye csak kiállítják és kábelen lóg, néha be sincs kapcsolva...

(#54056) vihartigris: felírom, köszi. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#54058) vihartigris válasza Bad Pritt (#54057) üzenetére


vihartigris
őstag

Rendesen úgy tudod megmarkolni (akár több objektívvel is), ha egy-két gépet kiválasztasz, majd jelzed a kérésed az adott gép topikjában.
Ott valószínűleg akad olyan személy aki szívesen megengedi, hogy megfogdosd a gépét.

bármi reciproka a semmi

(#54059) PuMbA válasza Bad Pritt (#54057) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek mellé / után pedig jönnek az objektív árak, ami még fontos lesz, mert egy rendszerbe vásárolod be magad :) Természet és épületfotózol, szóval akkor mennyibe fog kerülni egy széles látószögű obi? Ha lesz portré, akkor mennyi egy portréobi?

[ Szerkesztve ]

(#54060) Kukcaman válasza vihartigris (#54052) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :) Még ha frissítve van, akkor is lehet ez a probléma? Mert akkor úgy mondom neki, hogy próbálja ki sima cső adapterrel.

(#54061) Bad Pritt válasza PuMbA (#54059) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezzel kapcsolatban mik a tapasztalatok, itthon melyik gyártóé számít jó ár érték arányúnak? Elsősorban ilyen hobbi szinten, szóval belépő - midrange obik. :) Ezeknek bevallom, nem néztem még utána, a kövi lépés lenne.
Tesztekből külföldieket olvasok, de ugye se a nevek, se az árak nem egyeznek sokszor a különböző régiók eszközeinél.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#54062) PuMbA válasza Bad Pritt (#54061) üzenetére


PuMbA
titán

Sok gyártó obija jó ár / érték arányú, de legolcsóbbak a Canon obik, mert a legtöbbet belőlük adták el és a használt piac is a legnagyobb :) Simán vehetsz 2005-ös Canon obit most is, ami nem lesz minőségben olyan, mint egy mai, de olcsó és tök vállalható képük van.

[ Szerkesztve ]

(#54063) zolem


zolem
aktív tag

Melyik fontosabb? Pdaf vs ibis

にんじん

(#54064) nozs23 válasza zolem (#54063) üzenetére


nozs23
addikt

Felhasználásfüggő. És mindkettőből van pocsék és kiváló implementáció is a piacon.
Általánosan, ha sok gyors mozgást fotózol akkor a PDAF hasznos, ha inkább statikus témákat, akkor az ibis jól jön kevés fényben, illetve hosszú telékkel és videónál is.

(#54065) zolem válasza nozs23 (#54064) üzenetére


zolem
aktív tag

Hát igen. A statikus lenne fontosabb. De azért a családi fotózás is ezzel menne. A gyerekek meg nem szobrok. :DDD
A gép meg a x-t100 vs omd-em10 lenne.

にんじん

(#54066) nozs23 válasza zolem (#54065) üzenetére


nozs23
addikt

Az x-t100-ast nem ismerem, de a dpreview tesztjében csúnyán elhasalt AF-ban (Poor autofocus for moving subjects,Poor face detection performance.). [link]
Panasonic GX80 nem játszik? Bár PDAF ebben sincs, de a kontraszt alapú fókusza jobb, mint az Olympus-é (Depth from Defocus AF system offers good depth and subject tracking) főleg Pana obival. Stabid itt is lenne és a jó fajta. [link]

[ Szerkesztve ]

(#54067) zolem válasza nozs23 (#54066) üzenetére


zolem
aktív tag

De, játszik csak a másik kettő színe jobban tetszik. Utómunka meg nem az én világom. Kiesik a JPG aztán max megvágom.... 😀 (meg a ragefinder design nem jön be. Úgyhogy gelyette g80....)

[ Szerkesztve ]

にんじん

(#54068) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Ilyenféle képet, hogyan lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#54069) nozs23 válasza Kukcaman (#54068) üzenetére


nozs23
addikt

Nagyobb latoszogu fenyeros obi nyitva. Szerintem full frame-en. Majd utomunka, color grading.

[ Szerkesztve ]

(#54070) Rapid136 válasza Kukcaman (#54068) üzenetére


Rapid136
őstag

Biztos ez a legjobb hely a kérdésnek?
amugy meg igy :)

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#54071) Kukcaman válasza Rapid136 (#54070) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Köszi :) Nem ide való, csak gondoltam valaki tudja közületek is :)

(#54072) sutyesz96 válasza pruzsi (#54001) üzenetére


sutyesz96
őstag

Streameléshez inkább MILC kamerákat szoktak választani, de javítsatok ki ha tévedek. Talán a DSLR gépekben nehezebben viseli a tükör a hosszabb ideig fennálló fényexpozíciót, vagy ilyesmi.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#54073) adalbert1 válasza modulus (#54049) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is M100-at tervezek venni, a telefonos képek leváltására.
A topicban leírt hátrányait részben megtapasztaltam, mikor elmentem egy media marktba megnézni, az M50-nek sokkal jobb volt a fogása, és tetszett, hogy van rajta kereső - viszont az majdnem dupla annyiba kerül.
Én amatőrként hobby célra venném, néha kirándulást fotózni, családi összejöveteleket - erre szerintem kezdésnek jó lesz az M100, később, ha jobban ráfüggök a témára, akkor veszek majd úgyis valami jobb cuccot - mindenesetre azért nagyon agyalok az M50-en is, illetve egyéb alternatívákat is nézegetek (de belépő gépnek az M100 nagyon tetszik, szerintem remek ára van).
Most hogy így leírtam, igazából az a kérdés, hogy az M50 megéri-e a felárat az M100-al szemben, hosszú távon mennyire lehet elégedett vele az ember, mikor már kevés lenne az M100, addigra nem lesz kevés az M50 is?

(#54074) kacsyx válasza adalbert1 (#54073) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Szerintem hosszabb távon is elég lehet az M50, amatőrként. Sokkal nagyobb különbséget, fejlesztést jelent egy-két jó objektív.

(#54075) modulus válasza adalbert1 (#54073) üzenetére


modulus
aktív tag

A kedvező ára miatt nagyon jó vétel, és hobbi célra tökéletes, tanulni, ismerkedni a fotózás világával.

Az m50 sokkal jobb a plusz dolgok miatt, és sokkal tovább elég lehet.
Viszont én, ha ezt az m100-at kevésnek fogom érezni, jóval nagyobb szintre fogok lépni
Anno én az m50 és m100 között gondolkodtam, de inkább vettem az olcsóbb vázat kitobi nélkül, és a fennmaradó összegből normálisabb objektívet.

A családi események, kirándulás, városnézés mellett én használom az m100-at már most keresztelő, jegyes fotózásra, babafotó, illetve 3 esküvőfotózást is már bevállalt a kicsike. Akksiból kell a tartalék :D nagyjából 300 képet tud egy akksi

[ Szerkesztve ]

(#54076) Saccco


Saccco
nagyúr

Ismerős vett volna 60.000Ft-ért egy Canon 400D-t, járt volna hozzá 1-2 alap objektív is, de lebeszéltem róla. Milyen MILC alternatíva van ilyen árkategóriában?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#54077) sutyesz96 válasza Saccco (#54076) üzenetére


sutyesz96
őstag

Miért beszélted le róla?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#54078) asdf_ válasza sutyesz96 (#54077) üzenetére


asdf_
veterán

Valoszinuleg azert, mert 2020-ban lehet, hogy nem erdemes egy 2006-ban, azaz 14 eve megjelent, 10 megapixeles, CF kartyara rogzito, tukros gepbe egyetlen forintot is beleonteni.

(#54079) Saccco válasza sutyesz96 (#54077) üzenetére


Saccco
nagyúr

Többek között azért, amit asdf_ is írt. Illetve jobb lenne egy kompaktabb, modernebb gép. Nekem 600D-m van, de nem venném meg újra* és lehet, hogy az aktuális verziót sem.** :DDD

*Mai viszonylatban, mert amúgy nagyon jó gép és szép képeket csinál.
**Inkább Nikon felé mennék.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#54080) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Nem tudom mennyire jó vétel, csak szembejött egy hirdetés, megosztom:
Nikon D610 váz 290 ezer Ft.

Elfogadom a sütiket.

(#54081) adalbert1 válasza modulus (#54075) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi, és kacsyx-nek is.
Igazából még az ára miatt a Sony A6000-en is elgondolkoztam, ez kb. az M100 és M50 között van - ami kicsit visszatartó dolog, hogy hiába egy jó gép a tesztek szerint, csak 6 éves cucc, és azért pár szolgáltatásban elmarad - persze a saját kategóriáján belül nagyon dicsérik, és jó gépnek tartják. Néztem az A6100-at is, de elég nagy felára van az A6000-hez képest.
Szóval minél többet olvasok a témában, annál nehezebb dönteni.

(#54082) kovsol válasza adalbert1 (#54081) üzenetére


kovsol
titán

Fuji X-T100? [link]
Jókat olvastam erről a masináról is, és a 15-45 kit obival nem is drága most ezért a 142 ért.
Személyes tapasztalatom nincs vele mondjuk.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54083) PuMbA válasza adalbert1 (#54081) üzenetére


PuMbA
titán

"Szóval minél többet olvasok a témában, annál nehezebb dönteni."

Ja, de ha élőben megfogdosnád és / vagy kipróbálnád mondjuk boltban az A6000-ret, M50-et és az M100-at egyből könnyebb lenne a döntés :) Az M100-at, amikor anno megfogtam (vagyis meg akartam fogni) nem hittem el, hogy mennyire lehetetlen a kezemben tartani, mert kifacsarja az ujjaimat. Expó gombot alig bírtam megnyomni rajta, szóval nekem egy ergonómiai rémálom.

[ Szerkesztve ]

(#54084) Saccco válasza Saccco (#54076) üzenetére


Saccco
nagyúr

Használt gépre gondoltam. Ha inkább 80 körül van normális, jöhet ötletnek. :))

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#54085) Freerider89


Freerider89
tag

Sziasztok!

Örülök hogy rábukkantam a fórumra. Szeretnék venni egy vázat és egy obit először. Kb fél évig volt nálam egy 450d + obik. Kedvencem a 17-50 f2.8-as tamron volt hozzá, szinte csak ezt használtam, illetve egy régi szintén nagy fényerős heliost. Kedvet kaptam saját szett vásárlásához. (érdekes, hogy még ezzel a régi géppel is tudtam jobb képet csinálni mint egy mai jó telefonnal!)

-gépre +1 obira szánt összeg: 200-250
-hobbi fotózásra használnám, néha szabadidőmben fotózgatnék. Portrét, tájat, ami szembe jön
-Méret számít e? Pár hónapig nálam volt egy eos 450d sok obival állvánnyal mindennel. És sajnos sokszor a felszerelés mérete és súlya miatt inkább nyúltam a telefonhoz, és a gép a kocsiban maradt... Tehát számíthat a méret
-videózásra egyáltalán nem használnám!
-leginkább használt gépet és obit keresek

Amik saját ötleteim:
Sony A6000 + alap obi kezdésnek (aztán valami komolyabb)
vagy
Nikon/canon használt dslr + egy kitobinál jobb valami.

Beszéljetek le vagy rá valamelyik vonalra! Legjobb lenne ha olyan is írna, aki használt MILC-et is és DSLR-t is!

Köszönöm :R

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#54086) PuMbA válasza Freerider89 (#54085) üzenetére


PuMbA
titán

"Beszéljetek le vagy rá valamelyik vonalra! Legjobb lenne ha olyan is írna, aki használt MILC-et is és DSLR-t is!"

Mivel magadnak vásárolsz, ki kéne próbálnod egy A6000-ret. Bejön-e a mérete miatt a fogása? Bejön-e az EVF-je? Bejön-e a kezelése? Én egy Nikon-nal alig bírtam fotózni nem rég, mert azzal kellett, de Canon gépem van. Canon 450D és a Sony között meg még nagyobb a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#54087) Mr.Csizmás válasza Freerider89 (#54085) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

az a szotyi jó vétel, ennyiből alap obi helyett egy powerebb zúmot is tudsz, meg egy fixet esetleg.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54088) adalbert1 válasza PuMbA (#54083) üzenetére


adalbert1
veterán

Valamelyik nap már megfogdostam őket, igaz csak az M100-at és M50-et. Tegnap megnéztem mellé az A6000-et is.
Ergonómia szempontjából az A6000 és az M50 nekem nagyon hasonló, talán az A6000-nek egy minimálisan kényelmesebb a fogása. Mivel csak kikapcsolt állapotban voltak a boltban, így a kereső minőségét, menüket, stb nem tudtam összehasonlítani.
Az M50-en a többféle irányba állítható kijelző plusznak tűnik, kérdés, hogy valós életben mennyire használnám ki (mint ahogy az is jó dolog, hogy lehet rárakni külső mikrofont, de ez is olyan feature, amit lehet, hogy soha nem használnék).

Az M100-nak szerintem a kis mérete amennyire hátrány, legalább annyira előny is, egy kisebb objektívvel kb. tényleg csak bedobod egy övtáskába, és mész amerre akarsz, méretre nem lesz sokkal nagyobb, mint egy régebbi kompakt. Az persze tény, hogy a mérete miatt sokkal nehezebb egy kényelmes fogást találni rajta, és a kereső is eléggé hiányozhat, de egyelőre azért még őt sem vettettem el, mert kirándulásokhoz ez tűnne a legjobb választásnak.

Viszont ahogy nézem, az M50 akció a media marktban véget ért a mai nappal, így egyelőre még informálódok a témában, és várok egy újabb akcióra (ha azt a kitet meg tudtam volna venni 25k-val olcsóbban is akcióban, akkor a mostani árát már nem szívesen adnám ki érte).

Lenne kérdésem is, objektív témában: azt ugye jól tudom, hogy ha mondjuk a Canon vagy Sony saját asp-c szenzoros milc gépeihez készült objektívet veszek, akkor az később szintén csak a saját asp-c-s szenzoros milc gépeikre fog felmenni (tehát pl. amit megveszek Sony A6000-re, az később is csak a 6000-es szériával lesz kompatibilis, a full frame gépeikkel nem, más gyártóval meg végképp nem). Tehát ha egyszer veszek már pár objektívet, akkor azzal be is lövöm, hogy vázból kb. mi a felső határ, amire fel tudom rakni őket, és később, ha váltana az ember, akkor az objektíveket is cserélni kell?
Canon-nál néztem, hogy adapterrel rárakható rengeteg dslr géphez készült objektív, így az előnynek tűnik kicsit a Sony-val szemben, vagy hasonló lehetőség Sony-nál is van (tehát hogy adapterrel még többféle objektív felmenjen rá).
Esetleg tudtok valami jó írást, ami érthetően elmagyarázza, hogy mi mivel kompatibilis, és milyen szempontokat kellene figyelni kezdőként a vásárlásnál?

(#54089) Freerider89 válasza PuMbA (#54086) üzenetére


Freerider89
tag

A 450d-t csak azért írtam, hogy legyen infótok, hogy az a gép szeretette meg velem a fotózást.

igazából canon dslr és a sony a6000 között vacilálok.

van fent használtan most 225-ért. 750d + 50mm 1.8 + 17-50 2.8 + vaku. ezzel a szettel így meg is lennék. Kérdés beleugorjak e egy ilyen belépő vázas szettbe vagy inkább egy közép kategóriás váz és kezdésnek egy obi ami nem kitobi?

A6000 nél a méret a nagy előny. De sosem használtam még MILC-et

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#54090) Mr.Csizmás válasza adalbert1 (#54088) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

sony apsc obi megy FF-en, csak épp crop módban. E-s ami APSC, FE jelölésű ami fullframe. utóbbit fel tudod rakni cropra.

btw. egy MC11 adapterrel vehetsz nyugodtan canon obikat ilyen irányba :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#54091) PuMbA válasza adalbert1 (#54088) üzenetére


PuMbA
titán

M100-ra és M50-re EF-M obik mennek fel ugye alapból, adapterrel pedig még az összes EF-S és EF obi is :) A kis méret csak addig előny, amíg rá nem teszel egy rendes obit, ami fél kiló és odavan az egész vagy tartasz egy könnyű kitobi szettet is utazásra.

Freerider89: 160-190k-ért volt fent 4-5db használt 80D a 220Volt-nál, de mind eltűnt. Egy ilyenre kéne vadásznod, mert a 750D-t megeszi reggelire. Mellé 17-50 f/2.8 kezdésnek.

"A6000 nél a méret a nagy előny. De sosem használtam még MILC-et"

A méret csak addig előny, míg rá nem raksz egy nagyobb obit. Ezért kéne használnod, mert így nehéz lesz döntened.

[ Szerkesztve ]

(#54092) Neck válasza Freerider89 (#54089) üzenetére


Neck
veterán

Én megpróbállak rábeszélni a MILC-re. Ami nálam nagy előny volt, és a MILC mellett döntöttem:

A DSLR-en a fókusz síkja és a szenzor nem ugyanaz, így előfordulhat, hogy az AF rendszer befókuszál, mégis fókuszon kívüli képet kapsz. Ilyenkor állítgatni kell a vázon (már amelyik tudja), adott esetben objektívenként eltérő módon.
Egy MILC-en a két sík ugyanaz, így ez nem fordulhat elő.

Ezen felül a MILC-en a keresőben (What you see is what you get) az elkészülő képet látod, egy kijelzőn. Azaz, ha nagyon sötét van, és felhúzod az ISO-t, akkor zajosan, de a készülő képet fogod látni. A DSLR-ekben belenézel az optikába, és mivel sötét van, nem látsz semmit. Főleg az olcsóbbakban, amelyeknek amúgyis sötétebb a keresője.

Végül, a MILC-ek többnyire képesek arc / emberi szem / újabban állati szem fókuszra, mivel a hibrid AF rendszer kombinálja a PDAF információt a szenzoron látható adatokkal.
Keresőben DSLR-től ilyet nem fogsz látni, marad a hátsó kijelző, amely viszont sok DSLR esetében korlátozott AF teljesítménnyel jár.

Végül, többnyire a MILC-ek kisebbek, mint a DSLR-ek, mivel nincs benne tükörakna és tükör, így ezt a vastagságon, magasságon meg tudják spórolni.

Nekem ezek voltak a szempontjaim, amelyek miatt MILC-et választottam, és nekem nagyon tetszik.

Persze vannak a DSLR-nek is előnyei, pl ha kizárólag keresőben fotózol, lassabban merül a gép, illetve a használt obipark nagyobb (mivel mindenki MILC-re vált ;] )

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#54093) Freerider89 válasza PuMbA (#54091) üzenetére


Freerider89
tag

igazából DSLR-be nem akartam konkrét típust adni. De hamar fényderült rá. Eddigi nyomozásaim során 80d-t találtam még nagyon esélyesnek! Komolyabb gép jóval mint a 750d.

De szerintem ha azt írnám, hogy EOS 80D vagy A6000 akkor egyértelműen jobb gép lehet a 80D. nyilván használtan is drágább ha már nem kit obival szeretném...

Lehet, hogy tényleg kattingatni kéne párat a sonyval. (korábban a 450d nekemnagyon kézre esett)

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#54094) #39770880


#39770880
törölt tag

Üdv!
E két variáció közül melyikkel járok jobban?

Canon EOS 6D Mark II Body
Canon EF-S 60mm f/2.8 USM Macro (AC0284B003AA)
Canon EF 50mm f/1.8 STM (0570C005AA)
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III (ACC21-9892201)
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II (AC5121B005AA)
Canon Speedlite 430 EX III RT (AC0585C011AA)
--------------------------
Nikon D750 Body
Nikon AF-S 50mm f/1.8G (JAA015DA)
Nikon AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR
Nikon AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3 G ED VR (JAA829DA)
Nikon AF-S 85mm f/3.5G ED VR DX Micro (JAA637DA)
Nikon Speedlight SB-700 (FSA03901)

(#54095) PuMbA válasza Freerider89 (#54093) üzenetére


PuMbA
titán

"De szerintem ha azt írnám, hogy EOS 80D vagy A6000 akkor egyértelműen jobb gép lehet a 80D"

Valakinek nem az :) Ezért kéne neked utánajárni. Múltkor belenéztem sötét stúdióban egy Sony A7 III EVF-be és láthattam a laggoló és zajos / elmosódott képet benne. Kösz, de oda inkább egy százszor közvetlenebb OVF, amiben ugyanúgy látok mindent és a szemem nem birizgálja a stúdióban lévő kevés fény és az EVF fényerő különbsége :D

[ Szerkesztve ]

(#54096) Freerider89 válasza Neck (#54092) üzenetére


Freerider89
tag

nagyon kimerítő választ kaptam! Köszönöm!

Igen, ami kicsit eltántorít a Sonytól az az, hogy nehezebb hozzá obit találni, illetve ahogy nézem drágábbak.. használtból jóval kevesebb van. Mindenesetre ki kéne próbálnom egy A6000-ret..

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#54097) lugosi válasza #39770880 (#54094) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A DX Nikkorok aps-c vázra valók, a D750 pedig full frame gép.

(#54098) kovsol válasza PuMbA (#54095) üzenetére


kovsol
titán

Gondolom nem volt kikapcsolt a Live view mód sonynál.
Ha kikapcsolod akkor nyitott rekesszel látod a keresőben a dolgokat akkor is ha egyébként szűk rekeszre van állítva.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#54099) PuMbA válasza kovsol (#54098) üzenetére


PuMbA
titán

Na majd ezt megnézem akkor :K

(#54100) 80hun válasza adalbert1 (#54088) üzenetére


80hun
addikt

Vigyázz a kihajthajtható kijelzőjkel.
Az olyan mint az m50-ét ha csak felfelé akarod hajtani ki kell oldalra raknod.
Van akit ez nem zacar e nejem az agyamra nent nert bazinagy kesz tőle a gép. :)

A fuji X-T100 kijelző megoldása lenne a tuti de azt nem erölteti egyik gyártó sem sajnos még a fuji sem :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.