Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) zoltanz válasza xEon1337 (#3700) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igazából tetszik, mekkora a pontos mérete stb, súlya nem ártana tudni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3702) nyunyu válasza xEon1337 (#3700) üzenetére


nyunyu
félisten

Ej, de szepen lehagytak rola a tapipadot.

Regebbi valtozatat 3.5-4k korul osztogatjak bontokban.
Bontatlan spanyol meg francia kiosztasut lattam, magyar matricat adnak melle.

Most perpill videken vagyok, nem tudom lemerni, hogy az enyem mekkora.
Fasza bormappa is jart hozza, abban cipelheto.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3703) janos666 válasza fireproof (#3698) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De lehet, ha a windows-ban magyarra állítod a szövegbevitelt. Ha tudsz vakon gépelni, gyakorlatilag fel sem fog tűnni a legtöbb ékezetes betű (inkább az Y-Z lesz zavaró), de rávésheted/ragaszthatod magadnak, vagy vehetsz rá matricát is.
Ilyen árban én a Razert billentyűzeteit ajánlanám, ha nem lenne nálam megkötés a rádiós bill, akkor én is azt vettem volna mikor múltkor bedöglött. Az egerem is tőlük van (~4 éves Copperhead) De mivel ünnepi időszak volt, így inkább szétszedtem a régit, és megpiszkáltam amit házilag lehet, és megint jó lett. (Sőt jobb, miután kimostam a billentyűk közül a port, és befújtam szilikonspray-vel az alsó részét.)

De nem bízom benne hosszútávon. Még mindig várok tippeket valami kényelmes, multimédia gombsoros, rádiós billre, ami jól fekszik ölben használva is, és ha nem muszáj, akkor nincs hozzá egér. (Most egy Logitech Cordless Desktop billem van.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3704) nyunyu válasza janos666 (#3703) üzenetére


nyunyu
félisten

WLD3000 nem tul draga, viszont olben hasznalathoz idealis hastamasz nincs rajta.
Ja, 27MHz-s, igy 2-3m a hatotavja.

Esetleg ha kapsz, akkor WD3000, abbol letezik magyar, 2.4GHz-s 10m lotavval, integralt hastamasszal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3705) superg


superg
senior tag

Hali mkinek nem próbáltam még azt a gumis összetekerhető bilentyűzetet lehet azon nagyjából gépelni ?arra gondolok kb ugyanannyira kell megnyomni egy bill mint a hagyományoson ? köszi

(#3706) nyunyu válasza superg (#3705) üzenetére


nyunyu
félisten

#3198

Asszem negybol harom tonkrement, negyedik, bugyirozsaszinut meg kollega direkt hagyta el :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3707) dev00


dev00
tag

Sziasztok,

Magyar kiosztású bill-t keresnék, vezetékeset (kevesebb a gond vele), halk és puha gombokkal, illetve háttérvilágítással. Megköszönném a segítségeteket, tapasztalatokat.

(#3708) janos666 válasza nyunyu (#3704) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz, bár most megint sikerült még beüzemelni a régit. :DDD
Mikor megzakkant, akkor mindig behozott egy böngészőt, és egy keresést is, és felfigyeltem rá, hogy ezek egymás mellett ülnek, úgyhogy most ("már úgyis megy a kukába, ha nem nyer" alapon) lenyestem az áramköri fóliákból a funkciógombok részeit, amiket amúgy sem használok (mármint ami kell, a hangerő, stop/start/prev/next külön áramkörön van, saját müanyagházban, az maradt. A levágott gombok egy lapon voltak a betűkkel...).
Egyelőre jó. :))
Szerk: Hoooopsz, most figyelem a Home-ot nem sikerült levágni, pedig ez is furujázott. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3709) Plazmacs


Plazmacs
csendes tag

Hali!

Vezetékes billentyűzetet keresek, az alsóbb árszegmensből. Multimédiás és egyéb extra gombokra nem tartok igényt, a lényeg, hogy minél kényelmesebben lehessen rajta gépelni, akár vakon is. Ti mit tudnátok ajánlani?

(#3710) nyunyu válasza Plazmacs (#3709) üzenetére


nyunyu
félisten

2-3e-s arkategoria:
MS Wired 200
L Value Keyboard
L Deluxe 250
L Internet 350

Esetleg Wired 600, de nem tudom, mennyire szereted a rovid gombokat.

Ha nagyon olcso kell, akkor 1500 korul van a Labtec Standard+, de az az en izlesemnek tul kemeny, nem szeretek rajta gepelni.

Mindegyik teljes magyar kiosztasu.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3711) janos1988


janos1988
addikt

Hello.

Tudtok ajanlani vmi jo kis magyar kiosztasu trackballos radios billentyuzetet?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#3712) petiked


petiked
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves, bill.-t és egeret szeretnék venni, vezeték nélkülit, játékra (MOHAA) és talán még pár lövöldözős, de szinte csak erre a játékra (W A S D - Q E R F G -gombokat használom)

Nem nagyon vágom a témát, még csak nézelődök, de szeretnék egy:
-egyszerű, nem kell sok extra, lehetőleg fekete
-jól látható, kényelmes gombok
-az ívelt nagyon tettszik
-az egér is kényelmesen a kézbe essen, gondolom az számít hogy a felbontását és az érzékenységét tudjam állítani
-magyar legyen

-egyszerű, kényelmes és jól működő bill.-t és egeret keresek játékra, elfogadható áron, ahogy láttam az árakat ez kb 10k-20k-ig lehet, azért jó lenne ha 10 - max 15k-ban megúsznám, de a lényeg, hogy kényelmes és jó gamer bill és egér legyen, de nem kell nagy extra ésatöbbi.. nem kell világítós, extra memóriás, kijelző se, hanem normális egyszerű de frankó.

Köszönöm szépen, várok néhány tippet, linket, jah és noname az gondolom nem jó, meg a garancia sem hátrány és hogy hol vegyem.

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!
akár privát e-mailben is. :-)

Peti

[ Szerkesztve ]

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#3713) Füleske válasza petiked (#3712) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem vezeték nélkülit ne vegyél játékra . Nem véletlenül vezetékesek a játékos egerek meg billentyűzetek. (Bár pont van ellenpéldának egy Logitech G7 - es egerem , de azt már újan nem lehet kapni)

(#3714) Füleske válasza petiked (#3712) üzenetére


Füleske
addikt

Ja és magyar kiosztású gamer billentyűzetet kár is keresned , nincs .

(#3715) petiked válasza Füleske (#3714) üzenetére


petiked
tag

ok, köszi. Akkor átgondolva, nekem mindenképp magyar kell, ugyhogy akkor a billentyűzetnek nem feltétlenül kell a neve előtt lennie a "gamer" szónak. (az egérnél se)-csak tudjátok, hogy gépelésre és játékra is kell egyaránt.

Szeretnék egy tökéletesen működő, kényelmes, ívelt magyar kiosztású bill.-t, és hozzá egy egeret, amin a felbontást lehet állítani, érzékenységet, tudnál/tudnátok ajánlani nekem párat légyszíves, akár a Logitechtől, akár a Microsofttól, vagy A4Tech..

és a kényelem szempontjából jobb lenne a vezeték nélküli (egérből mindenképpen), végül is bill.-ből talán nem, de ha lenne jól működő vezeték nélküli akkor inkább olyat.

és még egy kérdés, elemmel működnek, vagy hogy tudom ezeket tölteni, van más megoldás is, nekem a jobbik megoldás kéne, ha az elem az akkor az, csak hallottam, hogy hamar lemerülnek.

Köszönöm szépen, várom a tanácsokat!
Peti

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#3716) Füleske válasza petiked (#3715) üzenetére


Füleske
addikt

Logitech Cordless Desktop Wave Pro

- ívelt
- felbontás állítható
- vezeték nélküli
- magyar
- egér usb - n tölthető

Jellemzők : [link]

Kb. 20 ezer az ára [link]

(#3717) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Egy olyan billenytűzetet szeretnék, amin világítanak a gombok.
A lényeg, hogy lapos legyen és a fent említett funkciót ki lehessen kapcsolni s lehetőleg szolid fénye legyen, amit még pont látni, de mégsem zavarja a szemet.
Más extra nem fontos, hogy legyen rajta(programozhatóság, media billentyűk stb)
Konkrét ár nincs megszabva, egyrészt mert olyan hű de sokba nem kerülhet egy ilyen cucc, másrészt meg a lényeg, hogy jó legyen, tehát hajlandó vagyok rá többet is áldozni.
Általános feladatokra plusz játszani kell, de csak hobbi szinten.
Jah és vezetékes legyen.

[ Szerkesztve ]

(#3718) petiked válasza Füleske (#3716) üzenetére


petiked
tag

Köszi.. állati jónak tűnik, pont olyan amilyet kértem :-) Köszönöm.

Esetleg még egy utolsó kérdés, ehhez hasonlót, meg lehet e úszni egy kicsit olcsóbban, egyáltalán érdemes e? A 10-15k jobban hangzana, de a minőséget meg kell fizetni, csak szeretném kérdezni, hogy akár más márkától ilyesmi lenne e olcsóbban?

Köszönöm.
Peti

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#3719) Füleske válasza petiked (#3718) üzenetére


Füleske
addikt

Én nem találtam ilyent olcsóbban.
Másrészt szerintem nem is biztos hogy érdemes a microsoft-logitech páros általános minősége alatt keresgélni.

Innentől egy friss "élményem" szeretném leírni a minőség relatív megítéléséről :
Végre kipróbálhattam egy Speedlink Alterno - t , amit páran jónak/elfogadhatónak minősítettek a világítós billentyűzetek között , pláne hogy van belőle magyar is , a bolti ára meg kb. fele a sidewinder x6 - omnak . Nem gondoltam microsoft minőségre , de a beszámolók (már amik pozitívak) alapján azért nem teljesen rosszra számítottam . Tévedtem. A billentyűket csak középen szabad lenyomni , ha a szélét találjuk el akkor már akad és nehezen lenyomható , ha mindezt egy nagyobb felületű (tab , backspace) billentyűvel játszuk el , akkor már lenyomni se lehet. Borzalmas , legalábbis az én x6 - hoz szokott kezemnek. Aki viszont eddig csak tesco gazdaságost vagy gumibillentyűzetet használt az akár jónak is értékelheti.

(#3720) Füleske válasza birno (#3717) üzenetére


Füleske
addikt

Ha az ár nem fontos és jót akarsz akkor a Sidewinder x6 - ot ajánlom , bár ezen van "pár" extra is.
De nézd meg a Logitech Illuminated - et is , azon kevesebb extra van , viszont legalább pár ezerrel drágább. :F
Az olcsójános világítósakat meg szerintem kerüld , ha minőségre vágysz.

(#3721) birno válasza Füleske (#3720) üzenetére


birno
addikt

Az Illuminatedet néztem, az szimpatikus, csak az nem tiszta, hogy ennek fehér a háttérvilágítása?
Vagy az állítható általában?
Plusz a fényerősség fix szokott lenni vagy azt lehet szabályozni?

(#3722) birno válasza birno (#3721) üzenetére


birno
addikt

Most olvastam vissza, hogy nem magyar kiosztású.
A fenébe, pedig egyre jobban kezdett tetszeni.
Megszkható amúgy az angol?
Vagy lehet valahogy magyarosítani? :)
Esetleg más ilyen letisztult kinézetű, háttérvilágítással rendelkező billenytűzetről tudtok?

[ Szerkesztve ]

(#3723) Füleske válasza birno (#3721) üzenetére


Füleske
addikt

Igen , fehér a világítása. A fényerősség állítható. Hogy megszokható - e a nem magyar kiosztás az tőled függ. Hasonló minőségű világítós billentyűzetet nem fogsz találni magyar kiosztással.

(#3724) petiked válasza Füleske (#3719) üzenetére


petiked
tag

Köszönöm szépen. Minden jót! :-)
Peti

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#3725) Füleske


Füleske
addikt

[link]

SmartFish ErgoMotion :Y

(#3726) toldy


toldy
őstag

Üdv,
Azt szeretném megérdeklődni hogy ügyebár az Apple wireless bill az működik windows alatt és driverrel minden gomb használható. Ehhez a billhez van valamilyen bt adapter , vagy azt külön kell hozzá venni? ( egyébként bármilyen adapterrel működik? )

Az élet nem habostorta.

(#3727) birno válasza Füleske (#3723) üzenetére


birno
addikt

Ez cumi, mindesetre köszi az infót.

(#3728) birno válasza Füleske (#3723) üzenetére


birno
addikt

Ez biztos hülye kérdés, de ha egy ilyen angol billenytűzetet átállítok magyar kiosztásúra, akkor igazából minden betű ugyanott lesz mint a magyar billentyűzeteken, csak nem az lesz a gombokra írva, igaz?
Remélem érthető voltam.

(#3729) Füleske válasza birno (#3728) üzenetére


Füleske
addikt

Igen , DE általában az us international kiosztást árulják itthon , ami egy soros enteres és az í betűt csak altgr+j - vel tudod előhozni , bár a logitech - nél volt már rá példa hogy a brit verziót árulta usa - ként , szóval nem árt utánakérdezni hogy mit is árul az adott bolt ahol veszed.
Kiosztások : [link]

(#3730) birno válasza Füleske (#3729) üzenetére


birno
addikt

Rendben, köszönöm.

(#3731) nyunyu válasza birno (#3728) üzenetére


nyunyu
félisten

Olvasgatnivalo kiosztas temaban.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3732) gg72 válasza nyunyu (#3710) üzenetére


gg72
veterán

Ilyen MS Wired Keyboard 600-ra vadászok a neten, de egyszerűen sehol sem találok, csak Desktop-os változatot, az egér viszont nekem nem kell... Tud valaki egy üzletet, ahol lehet kapni? A Saturnban néztem, de nem volt, online boltokban meg nem találok, vagyis ahol találtam (C-Enter), ott csak angol kiosztású van.

(#3733) nyunyu válasza gg72 (#3732) üzenetére


nyunyu
félisten

Asszem a Allee/EW-ben lattam kirakva magyar Wired 600-at.

Kozben nezem, MS importornel WK600, WD600 sincs raktaron. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3734) gg72 válasza nyunyu (#3733) üzenetére


gg72
veterán

Hát akkor ezért nem is látok sehol online... :(
Azért remélem hamarosan lesz majd újra készleten.

(#3735) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

végre megvettem a kövi generációs billemet...az előző vezetékes thermaltake billem is 8 évig működött,így ettől se várok sokkal kevesebbet.

Úgyhogy ha valakinek kell termék szupport,az keressen meg az alábbi termék ügyében privátban.

itt van három honlapon:
1
2
3

olyan kérdésekkel várom az érdeklődőket,hogy működés,stabilitás,távolság,támogatottság....stb...

ilyen árú termék beszerzése ellőtt szerintem jó utánajárni,mielőtt megveszi valaki.

üdv!

ui.: még nem játszottam vele és még nem telepítettem fel más oprendszerre,mint 64 bites xp.
De kérésre megoldást kereshetünk a válasz elérésében.

[ Szerkesztve ]

(#3736) Füleske válasza djyuri (#3735) üzenetére


Füleske
addikt

Ezt Te tényleg megvetted ennyiért ? :Y
Ez egy 5 éves alap szett , akkor is csak 12750 Ft volt az ára... [link]
Ez valami beragadt készletnek tűnik , ha egy tizedesjegyet leveszünk , kb. az a reális értéke most !

"ilyen árú termék beszerzése ellőtt szerintem jó utánajárni,mielőtt megveszi valaki."

Hát ha tényleg megvetted akkor szerintem neked sem ártott volna utánajárni... :F

[ Szerkesztve ]

(#3737) Füleske válasza Füleske (#3736) üzenetére


Füleske
addikt

Még egy kis keresgélés : [link]

(#3738) nyunyu


nyunyu
félisten

Ugyes, ennyire meg az L CDMX5500R sincs tularazva :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3739) Füleske válasza nyunyu (#3738) üzenetére


Füleske
addikt

Az ingyen van ehhez képest , a fejlettségi szintről nem is beszélve. :U

(#3740) djyuri válasza Füleske (#3736) üzenetére


djyuri
őstag

4-ért vettem :) Ezt a sort kihagytam közöl ni :D

(#3741) djyuri válasza Füleske (#3737) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem nincs ilyen gondom vele.
De ma végig tolok egy UT-t majd.

(#3742) Füleske válasza djyuri (#3740) üzenetére


Füleske
addikt

Na az mindjárt más. :)

(#3743) djyuri válasza Füleske (#3742) üzenetére


djyuri
őstag

Nem kicsit :D

Mikor megláttam,hogy idén már ennyibe kerül,akkor összetettem a két kezem,hogy tavaly én végén sikerült 4-ért megvennem...ráadásul az egyik bolt közül,amit linkként megadtam :D

Ezért gondoltam,hogy hab a tortán,ha érdekel valakit segítek a termékkel kapcsolatban.

nekem eddig egyetlen gondom akadt csak. Annyira takarékos a bill,hogy ha huzamosabb ideig nem írok a billel,akkor az első betű mindig lemarad.
A másik bajom,hogy helyettem nem javítja ki az írási hibáimat:D:D:D

A wifi-knél már megszoktam,hogy ha wifi-s telefon vagy wifi hálózat van körülöttem,akkor időnként akadozik vagy vagy csak közelről érzékel.

Ui.: én az egerét nem használom,mert a mai napig nem tudtak nekem olyan egeret mutatni,amivel ugyanolyannak érzem a dolgokat,mint az én 8 éves (sok donorral javított) samsung egeremmel.
Pedig vagy száz biztos megfordult a kezemben.

(#3744) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nem tudjátok, hogy a Logitech K300 billentyűzet hazai verzióján milyen kiosztásúak a gombok? (az a bill, amin világítanak a media gombok) Mert oda van írva a neve mellé, h US... Angol lenne? (ui a Microsoftok nagy része angol, max át van matricázva gyárilag /Natural Ergo 4000/, az meg gány.)

Eredetileg wave-et akartam, de mindenhol azt mondták itt Debrecenben, hogy nemsoká jön. 8000 ft-ot meg is ért volna, de mire ideért a szállítmány, 13e HUF lett belőle, az meg nekem nem pálya!

A K300:

Esetleg tudnátok ajánlani 6-7-8 ezer forint körül jó minőségű, magyar kiosztású billentyűzetet, vezetékest, vagy lapos, vagy ergonómikus kivitelben?

[ Szerkesztve ]

(#3745) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Egy rövid kis videó a Speedlink Alterno-ról működés közben.

[link]

Kérésre csináltam, gondoltam beteszem ide is. :)

(#3746) Dany007 válasza BaLee (#3745) üzenetére


Dany007
veterán

Ez nagyon cool kis billentyűzetnek tűnik. És az ára is olcsó, már csak egy boltot kell találnom, ahol árulják :)

(#3747) zolikaDB válasza Dany007 (#3746) üzenetére


zolikaDB
veterán

Saturn pl.

(#3748) proradeon


proradeon
őstag

Udv

Valaki esetleg tud olyan - normalis - uzletet Budapesten, ahol lehet me'g kapni Trust KB-1450 billzetet? :U

A valaszt elore is koszi

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#3749) A.tessz


A.tessz
senior tag

Én Roccat Valo-t használok, nagyon jól néz ki, van rajta 48 + macro gomb amiket soha nem fogsz használni :D, kb 50 csere gomb különböző szinekben ami ugye igen fontos :D, háttérvilágitás, profilok minden, és mindössze egy hónapig fog tartani amig megszokod! itt is van egy teszt , egyébként ha rám hallgattok olyat vesztek ami kialakításban a legközelebb van ahhoz a billentyűzethez amit használtok! Egyébként én Roccatat használok , amit nagyon megszerettem, de pl egy gamer billentyűzet egyáltalán nem olyan fontos mint pl egy jó egér!

[ Szerkesztve ]

(#3750) Füleske válasza Dany007 (#3746) üzenetére


Füleske
addikt

Látványra lehet hogy "cool" , csak nyomkodni ne akard a gombokat.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.