Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) scream válasza Füleske (#4600) üzenetére


scream
veterán

Ennek a kérdésnek a válaszát egyelőre nem tudom, foylamatban van ...

Amúgy használt, 2 hónapos, és még van rá 1,8év gari.

(#4602) nyunyu válasza scream (#4599) üzenetére


nyunyu
félisten

Bakker, ha en azt tudtam volna, akkor nem a fenti kombot veszem az elnyutt regisegeim potlasara. :W ( :DDD)

Kezbeveve az uj billzetet, teljesen mas tapintasa van, mint az 5 eves, recsego-ropogo reginek.
Joval halkabb, nem csattog.

Amin meglepodtem: ennek gyarilag jol volt helyere rakva a szokoz gombja.
4-5 evvel ezelotti szeriakon a kici kinaiak notoriusan rosszul raktak be a gomb egyenesen sikalasat biztosito fem tavtartot, aztan ha a gomb valamelyik szelet utotted, akkor kibillent a helyerol a gomb.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4603) scream válasza Füleske (#4600) üzenetére


scream
veterán

Kiderült az igazság : angol kiosztás.

Ez nekem jó vagy rossz ? :F

nyunyu : neked milyen kiosztású ?

[ Szerkesztve ]

(#4604) Füleske válasza scream (#4603) üzenetére


Füleske
addikt

Ha tényleg angol , akkor legalább nem egy soros az entered és megvan a hosszú í gombja is. Szóval fizikailag ugyanaz a billentyűzet mint a magyar. Szóval ez jó , nekem pl. német x6 - om van , az is ugyanaz mint a magyar. Az us kiosztás viszont egy soros enterrel és í gomb hiánnyal készül.

(#4605) Hestiana


Hestiana
tag

Ha esetleg valakit érdekel egy Angol Logitech Wave, ne legyen rest privit írni :P

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#4606) Füleske válasza Hestiana (#4605) üzenetére


Füleske
addikt

Ez egy Codless Desktop Wave , egész pontosan. Ha netes boltban vetted akkor 8 napig vissza kell venniük , mert nem azt küldték ami neked kell. Eladni ezt kb. lehetetlen lesz szerintem.

(#4607) Füleske


Füleske
addikt

Tetszik ez az új Logitech kombó és nem is túl drága. Normál kiosztás , magyar bill , uni vevő . [link]
Az egér lehetne komolyabb is , legalábbis nekem kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4608) Füleske válasza Füleske (#4607) üzenetére


Füleske
addikt

Egy M510 tökéletes kombóvá tenné. Mondjuk MK530 néven jöhetne is. :)

(#4609) Füleske válasza Füleske (#4607) üzenetére


Füleske
addikt

A billentyűzetéből lesz külön is vásárolható , remélem abból is lesz magyar. :K Az nagyon tuti lenne , mindenki olyan egeret vehetne hozzá ami neki tetszik.
[link]
Hopp , ez még világítós is lesz. Nagyon szurkolok egy magyar változatnak. :K

[ Szerkesztve ]

(#4610) nyunyu válasza scream (#4603) üzenetére


nyunyu
félisten

Kepekbol latszik, hogy amerikai. (*)

Dobozra mondjuk English 104 key layout van irva, meg English Euro.

*: amerikai piacos Ergo4000-en mondjuk ra van szitazva a gombok elere, hogy milyen Ctrl-os funkcio gyorsgombja (X=Cut, C=Copy, C=Paste, stb.)
Europai modelleken nincs.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4611) SOAD19


SOAD19
addikt

Hello!

Vettem én egy Logitech K300-as billentyűzetet és arra lennék kíváncsi, hogy meg lehet-e oldani, hogy a médiavezérlők és funkcióbillenytűk használatakor, ne jelenjen meg felirat (ami olyan nagy dög, otromba ;] ) a képernyő alján?! Az egeremnél úgy oldottam meg, hogy minden gombot billentyűkombinációval ruháztam fel, így nem jelent meg alul semmi. (play, volume stb.)
Ja meg, ha már itt vagyok: nyunyu kollegának címezve: [link]

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#4612) nyunyu válasza SOAD19 (#4611) üzenetére


nyunyu
félisten

Visszakerestem a SetPointos hozzaszolasaimat, meg privijeimet.
4.24: kalap szar volt
4.40: sokaig ezt preferaltam, minden jo volt benne.
4.60: minden gep startkor bakkecsket jatszik a kurzor, mert SetPoint modon inicializalja az egeret, hiaba van OS implementation-ra allitva. :W

4.70, 4.72: kinaiul indul a telepitojuk akar magyar, akar angol Windowson probaltam, de elso ablakon randomra kivalasztasz egy nyelvet, utana mar jo esellyel el tudod olvasni, mit ir, aztan megtalalod az angolt/nemetet, amit akarsz.
Ezt leszamitva jol mukodo, stabil verziok.
Ja, nyelvet utolag NEM lehet allitani!!! Szoval nem nyomogatjuk esz nelkul a next, next, finish-t.

4.80: angolul telepul, de ugyanaz a baja, mint a 4.60-nak.

6.xx: ezeket mar ki sem probaltam, csak olvastam, hogy a fele feature kimaradt beloluk :DDD

Tenyleg, most hogy mar nem kell a SetPoint, asszem uninstallalom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4613) nyunyu


nyunyu
félisten

Jeeee, most nezem a billzetem beallitasait, aztan feltunt egy eddig ismeretlen eszkoz: Microsoft USB Dual Receiver Wireless Keyboard.

Mivel az uj billzetem ugyanolyan drotos Ergo4k,mint a regi volt, MX Revo vevoje nincs bedugva, ez csakis az uj eger vevoje lehet.

Ezek szerint MS vevoi csereszabatosak lennenek egymassal, es barmelyik 2.4GHz-s desktopjuk billzete elmegy az Explorer vevojevel? :Y
Ha en ezt tudom, akkor nem drotos Ergo4k-t veszek, hanem a drotnelkulit. :W

Ezt eddig nem vertek nagydobra.
Bezzeg a Logitech tolja az Unifyingot az arcodba...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4614) question man


question man
tag

még mindíg billentyűzet gond előtt állok egy új talált erről mi a véleményetek [link], az egerem persze meg tartanám a4tech x750f

a számítógépek füsttel működnek

(#4615) nyunyu válasza question man (#4614) üzenetére


nyunyu
félisten

Na, ez meg milyen csodabogar akar lenni, ha mar Wired Media Desktop 3000 nem letezik? Gondolom Digital Media Desktop 3000

Mellekelt kepen amugy WLD6000 v2.0 van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4616) question man válasza nyunyu (#4615) üzenetére


question man
tag

nem a digital medis desktop 3000 ami dupla szitázással van és gyorsan kopnak a billentyűk amúgy sok helyen a wired medi desktop-hoz ez a kép van illesztve több helyen is ezt találtam :DDD

a számítógépek füsttel működnek

(#4617) Füleske válasza nyunyu (#4615) üzenetére


Füleske
addikt

Microsoft - ék keverik a saját cuccaikat , legalábbis a DMD 3000 oldalán a fölső képen a régi , magyarított DMD 3000 van , az alsókon meg szerintem ez az új WMD 3000.
Az új szettből lehet normális magyar kiosztás, legalábbis ezen a képen annak látszik.

[ Szerkesztve ]

(#4618) Füleske válasza nyunyu (#4612) üzenetére


Füleske
addikt

"6.xx: ezeket mar ki sem probaltam, csak olvastam, hogy a fele feature kimaradt beloluk"

Amikor feltettem én is csak néztem hogy az mx610 egerem tulajdonságai valahogy eltűntek.
Aztán egy idő után megjött minden , gondolom a netről leszedte a hozzávalókat. Intelligens driver. :)
Talán épp ezért sokkal gyorsabban fut nálam a 6.xx , mert nem tartalmaz minden vacakot , a régi 4.xx 50-60 megájával szemben a 6.xx -nál csak 20 mega a telepítő.

(#4619) pohár


pohár
félisten

üdv mindenkinek

olyan billentyűzetet keresnék, aminek olyan a kiosztása, hogy a felső sorban a számok után ne 3 betű jöjjön hanem négy [ö-ü-ó-ű]
lehet még ilyet kapni?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#4620) scream válasza Füleske (#4604) üzenetére


scream
veterán

Na ma megérkezett az ErgoDesk 7000rem.

Mint végül is kiderült US kiosztás, szóval se hosszú i sem nagy enter ...

Amúgy nagyon kényelmes de azért még szokni kell ám ...

(#4621) Füleske válasza scream (#4620) üzenetére


Füleske
addikt

Azt el is hiszem hogy szokni kell , egy magyar , nem osztott billentyűzet után.
Nekem a német kiosztás is kihívás volt , de annyira jó ez az X6 hogy megérte.

(#4622) scream válasza Füleske (#4621) üzenetére


scream
veterán

Heh csak hiszed ,hogy magyar volt :D

Rendes GB G15 ;] azért cseréltem le,mert nem magyar kiosztású volt ,erre most jött a US-es Ergo7000 :DDD

(#4623) Füleske válasza scream (#4622) üzenetére


Füleske
addikt

Hát , akkor jól beletrafáltál a magyar kiosztásba . :N

(#4624) scream válasza Füleske (#4623) üzenetére


scream
veterán

De azert vicces,hogy nincs egy normalis vezeteknelkuli magyar kiosztasu eger-billzet paros ami 15-20e HUF kozott mozog ... :U

persze mostmar lehet lesz az altalad linkelt uj Logi paros,de nekem egy darabig marad meg ez ...

(#4625) Füleske válasza scream (#4624) üzenetére


Füleske
addikt

Hát igen , a jobb gyártóknak nem nagyon készültek el mostanában a magyar kiosztású szettjei , talán a Logitech is érezte hogy ideje volt kiadni egyet.

(#4626) scream válasza Füleske (#4625) üzenetére


scream
veterán

igy szokott lenni, megveszek valamit kompromisszumokkal,mert normalisat akarok venni,erre meg miutan megvettem kiadnak egy olyat amit nagyjabol kompromisszumok nelkul tudtam volna hasznalni ... :W

De nagyon bejon ez az ergo billzet,kenyelmes de az osztottsagat meg szokni kell,meg hogy US kiosztas ... :DDD

(#4627) alain911


alain911
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy új billentyűzetet.
Ezt néztem ki magamnak. Kíváncsi lennék azoknak a véleményére akiknek volt illetve van ilyen billentyűzete.

http://www.microsoft.com/hun/hardware/prod.aspx?id=k19

Válaszokat előre is köszönöm.

UI.: Esetleg kíváncsi lennék hogy ilyen árkategóriában mit ajánlanátok.

(#4628) Füleske válasza alain911 (#4627) üzenetére


Füleske
addikt

Ha a Sidewinder X4 van annyira jó mint az X6 csak kevesebb a feature akkor inkább azt ajánlom. Sajnos X4 - et még nem próbáltam , de az X6 nagyon jó.

(#4629) alain911 válasza Füleske (#4628) üzenetére


alain911
csendes tag

Tetszik az X4-es csak sajnos nem magyar. :((
Azért érdekelne inkább a Microsoft Reclusa , mert abból van magyar kiosztású.

Ha valakinek van tapasztalata ezzel a billentyűzettel kapcsoltban arra kíváncsi lennék.

(#4630) Füleske válasza alain911 (#4629) üzenetére


Füleske
addikt

Van valami konkrét infód is a magyar kiosztásról , esetleg láttál már ilyet ? Mert az egy darab webshopon kívül mást nem látok , az is cikkszám nélkül . Mindenki más us / eng kiosztást árul.

(#4631) Füleske válasza Füleske (#4630) üzenetére


Füleske
addikt

Megvan a technikai adatlapja is , ez alapján a Microsoft nem tud róla hogy gyártott volna magyar kiosztású Reclusa - t : [link]

(#4632) scream válasza Füleske (#4631) üzenetére


scream
veterán

en sem talatam rola semmi infot,hogy gyartottak volna magyar kiosztasut ... :(

de mint altalaban ilyen gamer billzetekbol csak US/ENG/GER kiosztasuakat gyartanak , vagy lehet masmilyet is de magyart soha ... :(((

mellesleg en is inkabb X4et vennem mint ezt a Razer otlet altal vezerelt dolgot (MS Habu sem jott be ...)

(#4633) peete88


peete88
tag

Üdvözlet!

Érdeklődni szeretnék kérni két Logitech billentyűzetről.
Az egyik versenyző a Gaming Keyboard G110 a másik pedig a Wireless Keyboard K350.
Ha valakik rendelkezik valamelyikkel is akkor megosztana egy kis infot róluk valamint hogy léteznek e már magyar billentyű kiosztással is.

Köszi előre is

(#4634) Füleske válasza peete88 (#4633) üzenetére


Füleske
addikt

A G110 nincs magyarban (egyik G sorozatú Logitech sincs magyarban) , K350 - et valaki már látott magyarban régebben valahol, de már nem kapni. (ez valami nagyon limitált széria lehetett) A K350 inkább a kényelemre megy rá , a G sorozat meg ugye a gamer jellegre. Kérdés hogy mit szeretnél inkább : sokat játszani vagy általános , multimédia használatra kell inkább ? Illetve azt is vedd figyelembe hogy az egyik vezetékes a másik meg vezetéknélküli. Meg hogy a K350 13 ezer a G110 meg 21 ezer körül kapható. Ha a magyar kiosztás feltétlenül szükséges akkor sajnos egyik sem lesz megfelelő.

(#4635) peete88 válasza Füleske (#4634) üzenetére


peete88
tag

Hát vegyesen mindenre /net,tanulás,programozás,játék,média/.

(#4636) Victorio


Victorio
aktív tag

Nemrég vettem egy Logitech Wireless Keyboard K340-t, és egy M510 egeret.

A billentyűzet teljesen magyar kiosztású. Kompakt méretű - ez számított a kiválasztásnál, mert kevés a hely az asztalon. Csak kisebb nyíl gombok voltak kicsit szokatlanok, de ez se tartott sokáig.
A gombok alatti lap élénkpiros színű, olyan mintha háttér világítás lenne, pedig nem. A keret fényes, a billentyűk matt felületűek. Összességében nagyon bejön a kinézete.
A gombok határozott nyomásúak, kényelmes rajta a gépelés. Nem túl puha, maszatolós, de nem is túl kemény.

Az egér is frankó. Az oldala gumis tapintású, a háta matt, kicsit érdes műanyag. Jó a fogása, bár ha valakinek nagy keze van akkor túl apró lehet neki.

Gond nélkül megy mindkettő egy közös unifying vevőről, így a másik vevő megmaradt tartaléknak.
A billentyűn az F gombokhoz tartozó plusz funkciók személyre szabhatóak a SetPoint szoftverben. Az egér oldalsó gombjaira a Crtl+C/V került, a görgő döntése a back/forward. Ez jól jön szövegszerkesztésnél vagy internetezésnél.

Játék alatti viselkedésről nem tudok nyilatkozni, főleg irodai munkára használom, erre tökéletes. Csak ajánlani tudom mindkettőt.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#4637) Füleske válasza peete88 (#4635) üzenetére


Füleske
addikt

Akkor szerintem a K350 a jobb választás a kettő közül.

(#4638) themebuilder válasza Victorio (#4636) üzenetére


themebuilder
senior tag

Köszönjük a beszámolót. Nekem is nagyon tetszik.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4639) zsero


zsero
aktív tag

Tudnátok ajánlani olyan billentyűzetet, mint ami pl. a Dell üzleti számítógépekhez jár, csak vezetéknélküliben? Hagyományos kiosztás, nagy gombok, szuper billentés, halk, mint a Dell, csak épp vezetéknélküli?

(#4640) Dani82


Dani82
senior tag

Hali!

Tudnátok ajánlani nekem egy bill-t, kizárólag játékra olyan 6000 Ft-ig?
Tescoba, auchanba lattam egy csomót ilyen 1200Ft-tól 10.000ig, de nem tudom mi számít, mire kell figyelni.
Előre is köszi

Jaj, még annyi, hogy szeretnék rá "mute" gombot, mert azt mindig hasznalom, ha pl. hivnak jatek kozben :D

[ Szerkesztve ]

(#4641) he7edik.


he7edik.
addikt

Urak,

A notebookom mellé kellene játékra USB-s billentyűzet.
Normál magyar kiosztás, normális méretű irány billentyűk (nem össze sűrítve a többi billentyűvel) , lehetőleg slim kivitel hogy elférjek az asztalon és ami a neuralgikus pont az a háttérvilágítás ill. ha van benne egy két usb csatlakozó az külön piros pont.
Gamepaden is gondolkodom csak nem tudom hogy mennyire "más" a normál billentyűzethez képest?

Égő szöveg a flém vázon

(#4642) nyunyu válasza he7edik. (#4641) üzenetére


nyunyu
félisten

Kavet ne fozzon?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4643) he7edik. válasza nyunyu (#4642) üzenetére


he7edik.
addikt

Nem titkárnőt keresek! :D

Égő szöveg a flém vázon

(#4644) he7edik. válasza nyunyu (#4642) üzenetére


he7edik.
addikt

Amúgy egy usb-s magyar kiosztású háttérvilágítással rendelkező slim kivitelű billentyűzet az valami olyan amit el sem lehet képzelni. :P

Égő szöveg a flém vázon

(#4645) dudika10 válasza he7edik. (#4644) üzenetére


dudika10
veterán

Sajnos igen. :U
Háttérvilágítás és magyar kiosztás jobb billentyűzeten nincs. :U
Elég sokan kerestek már a topikban ilyet, de még senki nem talált. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4646) Shim válasza dudika10 (#4645) üzenetére


Shim
őstag

Tévedés, találtak, csak játékra nem a legjobb: Speedlink Alterno

he7edik.:

Ha nagyon kellenek ezek a funkciók, és ez a Speedlink nem tetszik, akkor nézelődj UK (nem US) kiosztású billentyűknél, az ugyanúgy néz ki, mint a magyar.

[ Szerkesztve ]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4647) dudika10 válasza Shim (#4646) üzenetére


dudika10
veterán

Nem azt mondtam, hogy nem létezik, a Revoltec-nek is van, de minőségre nem a legjobb. Ezért is írtam, hogy "jobb billentyűzet".
A kifestőzésért meg utólag is elnézést, reggel van még.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4648) Shim válasza dudika10 (#4647) üzenetére


Shim
őstag

Igaz, afölött átsiklottam :) Kérdés, hogy van-e értelme mindig a legjobbat keresni. Ez esetben ugye nem is létezik legjobb megoldás. Itthon is 99%-ban US kiosztást látni...

Esetleg ebay.co.uk lehet próbálkozni.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#4649) menpee


menpee
aktív tag

Szaisztok!

5-6k környékén keresnék jó nyomásponttal rendelkező, lehetőleg kényelmes billentyűzetet. Az utolsó oldalakat végiglapozva a 10k fölöttieket tárgyaltátok, ezért is kérdezek rá itt. Háttérvilágítás pirospont, de nem létszükség. Most egy Sharkoon szuper perifériát püfölök, viszont ez elég hangos, plusz a billentyűket jó irányban kell eltalálni, hogy működjenek :) Még egy plusz, hogy a betűk már lekoptak róla wsad környéken. A Revoltec Lightboard XL 2-ről is ilyeneket hallottam, bár az nem is drága.

Előre is köszi!

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#4650) he7edik.


he7edik.
addikt

Köszi mindenkinek,
Akkor szerintem maradok a gamepadnél az úgy is helytakarékosabb.

Égő szöveg a flém vázon

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.