Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) nyunyu válasza meroly (#3845) üzenetére


nyunyu
félisten

Létezik olyan billentyűzet, amit két gépen használva, könnyedén tudok váltani egyikről a másikra?

Billzet nem, de vannak az ugynevezett KVM switchek, amire rakotsz 2/3/4/stb gepet, aztan egy billzet+eger+monitorrol nyuzhatod oket.

Pl. Aten CS62A vagy CS62U

Elsore PS/2 bill+eger kotheto, masodikra USB-sek, 2 gep kozott meg 2xScrLck-val valtasz. Van olyan valtozat is, aminel egy bazinagy gombot lehet az asztalra rakni, arra valt.

Ha DVI-n hajtod a monitort, akkor joval melyebben kell a zsebedbe nyulni. (CS62D, CS62DU)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3852) nyunyu válasza CaptainMagic (#3850) üzenetére


nyunyu
félisten

hali, tudnátok ajánlani egy egyszerű de mégis ergonomikus wireless billentyűzetet elsősorban játékra?

Ez 3 egymast total kizaro feltetel.

Egyszeru, drotnelkuli ergonomikusra ott a Wireless Optical Desktop 3000, abbol szerencsere van rendes magyar kiosztasu, nem osszebarmolt amerikai.

Dragabban WLD5000 vagy L CD Wave/Wave Pro

Utobbi ket L gyorsabb radioval bir, jatekra korlatozottan alkalmas.
Hardcore FPS-re nyilvan eselytelen,

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3853) CaptainMagic válasza nyunyu (#3852) üzenetére


CaptainMagic
csendes tag

köszi a gyors választ, de nekem nem kéne egér mellé és úgy hallottam, hogy a wireless a billentyűzetnél azért nem jön annyira elő mint egérnél a problémák terén. Csak billentyűzet maga sem tudja kicsit se kimeríteni a 3 feltételt?:)

(#3854) nyunyu válasza CaptainMagic (#3853) üzenetére


nyunyu
félisten

Drotnelkuli billzetet eleg ritkan arulnak eger nelkul.

Wireless Keyboard 6000, de azt mifelenk nem lehet kapni, csak WLD6000v3-kent.
Arc Keyboard-ot mintha lattam volna valamelyik arlistan.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3855) Balage1979


Balage1979
csendes tag

Ezek közül fogok szerintem választani

1. MS Laser Desktop 7000
2. Logitech MK710, ha megjelenik gondolom csak angol, vagy legalább is sokára lesz magyar
3. MS entertainment 7000, csak angol és drága is

Laser desktop 7000-ről valaki tud nyilatkozni? Késés van ennél is?, ha igen mennyire zavaró?

(#3856) concret_hp


concret_hp
addikt

nah talán ez jó topic lesz :)

emlékszem régebben láttam képen ilyen fél vagy inkább harmad billentyűzetnyi "gamer" billentyűzeteket, amiken ilyen 20-25 gomb volt. nemtom hogy keressek rá erre, tudtok mutatni 1-2t? :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3857) meroly válasza nyunyu (#3851) üzenetére


meroly
veterán

Húúú köszönöm, ezt nem is tudtam.
Viszont ekkorát nem akarok beruházni :(

Impossible is nothing

(#3858) nyunyu válasza meroly (#3857) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha csak arra kell, hogy egy billzet/egerrol menjen a ket gep, de van 2 monitor, akkor eleg a CS62A/U is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3859) meroly válasza nyunyu (#3858) üzenetére


meroly
veterán

Igen, "két monitor" úgy van, hogy az egyik gép a DVI, a másik a VGA kimenethez van csatlakoztatva.

Impossible is nothing

(#3860) nyunyu válasza meroly (#3859) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy van oldschool analog VGA bemenete is a monitornak?

Akkor nem kell a meregdraga DVI-s KVM swich, eleg a CS62U, max a most DVI-n hasznalt gephez kell egy DVI-I-DSUB adapter, de azt gondolom adtak a videokartya melle.

Meg mindig egyszerubb igy hasznalni, nem kell monitoron bemenetvaltassal tokolni 2xScrLck utan.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3861) meroly válasza nyunyu (#3860) üzenetére


meroly
veterán

Nem tudom adtak-e hozzá, mert céges laptop, dokkoló, plusz külső monitor. És ezen a monitoron van az "oldschool" ( :DDD ) VGA és a DVI is. A dokkolóba most a DVI van bedugva és a VGA szabadon lóg, erre kötök maszek gépet, csak nem akarok két billentyűzeten pötyögni. A monitoron van átkapcsoló VGA-ról DVI-re, olyan billentyűzet (vagy ilyen elosztós dolog) kell, amin ezt ugyanilyen egyszerűen meg tudom tenni.

Impossible is nothing

(#3862) Balage1979


Balage1979
csendes tag

végül e között a 2 bill. között próbálok dönteni

MS Laser desktop 7000
vagy
Logitech MX 5500

ár ugyanaz, jó volna egy kis help, előre is kösz

(#3863) need


need
addikt

Sziasztok...

CSAK úgy kiváncsiságból

keresek billentyüt s ezek volna a kivánalmak...

- magyar kiosztás 105
- nagyon roppant jó lenne ha világolna
- csuklótámasz
- nem zavar ha vezetékes és az sem ha nem
- mulimediának vagy + gombokat is jó lenne

hát keresgéltem kiváncsi vagyok ti mit irtok.. :P
neve nincs azt ne

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3864) concret_hp válasza concret_hp (#3856) üzenetére


concret_hp
addikt

up :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3865) Füleske válasza Balage1979 (#3862) üzenetére


Füleske
addikt

Az elsőből szerintem nincs magyar , hiába írják ezt róla , valamint nekem nem jött be az egere. Tologatni még jó , de emelni már nem egyszerű és a görgője is racsnimentes. A másikból van magyar és az egere sem rossz.
Szóval a tippem fix kettes. :)

(#3866) Füleske válasza need (#3863) üzenetére


Füleske
addikt

Pedig ilyen csak nevenincs létezik...

(#3867) Pulsar válasza concret_hp (#3864) üzenetére


Pulsar
veterán

ilyenre gondolsz? de valszeg a http://www.saitek.com oldalon is találsz ilyet

(#3868) Füleske válasza concret_hp (#3864) üzenetére


Füleske
addikt

[link]
Hát , az árából már kapsz egy gamer billentyűzetet is...

[ Szerkesztve ]

(#3869) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

Egy bizonyos gamer billentyűzetet keresek, amit egyszer láttam valamelyik odalon egy tesztben. Valószínűleg nem Logitech volt, hanem valami kevésbé neves gyártó, mivel elég jó áron kínálták a cuccot (nem Logitech szintű 20-30 ezrekért, hanem bőven 10 k alatt volt). Ha jól emlékszem volt rajta ilyen narancssárga (most ez úgrik be, de tuti hogy a feketétől eléggé eltérő szín volt) gumis borítás és jópár programozható billentyű! Ennyiből már rá tud valaki jönni? :) Ha jól emlékszem olyan 5 k körül mozoghatott az ára... ha küldenétek linket róla + arról hogy hol lehet kapni, azt megköszönném, illetve véleményeket, tapasztalatokat is szívesen meghallgatok!

A maga tesztjébe viszonylag jó értékeléseket kapott, azt mondták, hogy az áráért bőven megéri! Magyarban is van ilyen?

Köszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#3870) WD40 válasza need (#3863) üzenetére


WD40
aktív tag

Revoltec Lightboard? A csuklótámaszt kivéve megfelel a kritériumoknak.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#3871) Pulsar válasza WD40 (#3870) üzenetére


Pulsar
veterán

juj, ez de rossz bill.. valahogy a gombokat nyomkodni elég rossz...

(#3872) concret_hp válasza Pulsar (#3867) üzenetére


concret_hp
addikt

ez a g13 jó cuccnak tűnik :) :R thx

Füleske: köszi neked is :) nekem 20 gomb pont elég és ezt kézbe tudom venni, ami egy full billnél kicsit neccesebb :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3873) Füleske válasza Dozbik (#3869) üzenetére


Füleske
addikt

Esetleg ez ? [link]

(#3874) Füleske válasza WD40 (#3870) üzenetére


Füleske
addikt

Sajnos ez is nevenincs , legalábbis a minősége biztos.

(#3875) -Rahan-


-Rahan-
tag

Nemrég vásároltam egy Genius KB-220 fekete, magyar USB csatolófelületű billentyűzetet.
A kinézet megítélését mindenki döntse el maga a mellékelt képről, sajnos nem találtam magyar kiosztású billentyűzetről képet. A billentyűzet kiosztása magyar, nem matricázott, ez igényes kivitelezésű. A plusz média és egyéb gombok körüli felső sávban tükröződő fekete színű, mint a mostanában oly divatos monitoroknál és tévéknél. a plusz gombok a billentyűzet fenti részén találhatóak, két oldalra elosztva, a bal oldaliak a média gombok, balról jobbra sorrendben: hangerő csökkentő, hangerő növelő kikapcsolás, lejátszás indítás/pause, alapértelmezett lejátszó program indítás, kalkulátor. A jobb oldali plusz gombok balról jobbra: alapértelmezett internet böngésző indítása, e-mail program indítása, frissítés, visszalépés, előre lépés, hibernálás. Személy szerint én hiányolom a sajátgép és az office (word, excel, powerpoint) gombok indítását végző gombokat, de ez az én elvárásom, igényem.
Az alap billentyűk kicsit távolabb vannak egymástól, mint amit eddig megszoktam (Genius KB-120), így kevesebb hibás leütést tudok produkálni. Viszont keménynek érzem a billentyűket, nekem nem baj, de lehet, hogy több órás folyamatos gépelés során már problémát jelentene, de mivel én nem végzek ilyen munkát nekem nem probléma. Viszont a billentyűzet használata zajos. Tehát aki olyan helyen használná, hogy másokat zavarna annak nem ajánlom, például munkahely, egy szobában másokkal vagy mikrofonon keresztül sokat kommunikál és közben gépel is, például wow és egyéb játékok esetén van még ilyen eset.
Egy ilyen billentyűzet ára 2000-3000 forint között mozog, tehát nem egy drága termék.
Lézetik PS/2 csatolófelülettel is valamint van egy hasonló változata, kevesebb és más plusz gomb elhelyezéssel, ez a Genius KB -200e.

[ Szerkesztve ]

(#3876) need válasza -Rahan- (#3875) üzenetére


need
addikt

van valami softver hozzá...?

nekem az a kehem a mostani billentyűzetemmel hogy win7 alatt bizonyos gombok nem működnek mert a telepítő lemeze még xp-s:(

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3877) nyunyu válasza need (#3876) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha a billzet szabvanyos multimedia gombokkal rendelkezik, akkor egy probat meger az MS drivere.

Behazudsz valami sokgombos multimedia billzetet neki (DMK3000?), aztan jo esellyel mukodik.

Nocsak, 7.1-nel tart? Biztos beleraktak az uj billzeteiket. (Arc, X4)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3878) need válasza nyunyu (#3877) üzenetére


need
addikt

nekem most Samu billentyűm van azt mondod hogy kanyhalozzak neki valamit hátha nátha...?
jó ötlet kipróbálom:)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3879) need válasza nyunyu (#3877) üzenetére


need
addikt

viccceees

működik...
jó bolt a tipppppp
:R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3880) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

MS Wired Keyboard 200-ról nincs valakinek véletlenül véleménye?
Főleg az érdekelne, hogy mennyire bírja a strapát (főleg a WASD gombok :D ) és bár tudom a választ, de megkérdezem: ugye nincs semmi késése?
Játékra lenne, nagyon olcsó és szimpatikus.

Előre is köszönöm! :R
Dudika

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3881) dudika10 válasza dudika10 (#3880) üzenetére


dudika10
veterán

Majd el felejtettem, vajon hány billentyűt képes egyszerre kezelni? Nem ritka, hogy egyszerre nyomva van 4-5 gomb, nem okozhat ez problémát? :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3882) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Az alábbi két billentyűzet között választanék. Most egy full noname bill-em van.
Főleg az érdekelne, hogy aki próbálta/használta már valamelyiket, esetleg mindkettőt (az lenne a legjobb), mi a véleménye?

Szóval:

Trust KB-2200
vagy
Genius ErgoMedia 700

A Genius tökéletes lenne, ha lenne rajta hangerő szabályozó, kicsit komolyabbnak is tűnik mint a Trust, de nincs...

Köszi
Magicrat

(#3883) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Hello

Kéne egy jó kis billentyű.

feltételek:

Világítson, (legetőleg kéken)
játékra lesz,
jó lenne ha magyar lenne, de nem baj ha nem az

lenne rá olyan 15-20 K-m de én g11-re gondoltam, csak nem tudom hol vegyek

[ Szerkesztve ]

(#3884) Magicrat válasza XP NINJA (#3883) üzenetére


Magicrat
tag

Helló

Én a helyedben megnézném a Logictech G110-et is...
vagy itt
Ave
P

[ Szerkesztve ]

(#3885) XP NINJA


XP NINJA
őstag

G15-öt nézegetem, tetszik, ha valaki ennek az árába jobbat tud, szóljon

(#3886) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Én is világító és magyar kiosztású gémer billt keresek.

ötlet valakinek?

thx

(#3887) citkar


citkar
addikt

sziasztok
sry, kétszer ment el

[ Szerkesztve ]

(#3888) citkar


citkar
addikt

sziasztok

egy ideje már érdeklődöm itt, és van egy dolog amit tisztázni tudtok

ajánlottatok nekem több bill+egér párost
ami tetszik a Logitech Cordless Desktop Wave Pro HUN
a lényeg hmagyar kiosztása legyen a bill-nek s az egérben ne kelljen elemet cserélni(vhogy tölthető legyen)
ha jól értem a szettben az egeret bölcsőben tölthetem, vagy opcionális kábellel
ugyanakkor a szettben az egér tipusa Logitech® MX™1100 Cordless Laser Mouse, ha jól látom
na ha viszont az egeret külön keresem meg (mert gondolkodtam csak ey egér vásárlásában is) akkor ott nem találok infót h maga az egér így tölthető e (elemcsere nélkül)

biztos van magyarázat, csak valszeg én nem figyeltem fel rá :)
(arra gondolok esetleg h a szettben egy spéci típus lehet, amit külön nem árulnak?)

köszi

(#3889) Mankó válasza Balage1979 (#3862) üzenetére


Mankó
veterán

Aprón láttam 5500-ast 10 alatt. Nézz szét, egy durva 20-as spórolás már bőven megérné.

(#3890) derceto


derceto
csendes tag

Nem tudja valaki, hol kaphatok most Microsoft Arc billentyűzetet?

Esetleg, milyen beszerezhető alternatívát tudnátok ajánlani HTPC-hez?

Kritériumok:
-nem ez az elsődleges beviteli eszköz, van infra táv is (Logitech Harmony One), tehát nem szükségesek rá extra multimédiás és egyéb gombok, sem numpad
-kicsi, kompakt, de normál vagy közel normál méretű billentyűk
-vezeték nélküli, 4 méter távolságból is tökéletesen működik
-kiosztás angol vagy magyar

Az Apple Bluetooth billentyűzetén is gondolkodtam, de 20k nekem kicsit sok érte.

Előre köszi a válaszokat!

(#3891) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok

Most akarok venni billt+egert 30e-ig.
Fontos a billentyűzet legyen magyar kiosztású jó minőségű csendes puha leütésű, kis játékra alkalmas legyen egér.
Eddig ezt kettő néztem ki:
Cordless Desktop Wave Pro vagy Cordless Desktop MX 5500 Revolution.

Ezek közül melyik a jobb mi a véleményetek róluk?

Esetleg más jó billentyűzetet tudtok ajánlani?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3892) Heine


Heine
csendes tag

Én már kb. 3 éve nyúzok egy Genius Slimmate 300-ast. Kapott már mindent, kivéve a kalapács, de egy tisztításon kívül semmit nem kellett javítani rajta.

(#3893) Kleroo


Kleroo
veterán

Heló mindenki!
2007ben vettem egy logi mx3200as bill+egér kombót 22ezer Ft-ért.
Elgondolkodtam a cserén. Tudtok ajánlani valami hasonlóan jó szettet,hasonló áron(illetve jobbat,mert akkor minek cserélnék :) )
A billentyűzettel semmi bajom nincs.Ennél jobbat nem is akarnék(nincs is nagyon :P)
De azóta rákaptam az fps játékokra és az mx600 kezd kevés lenni,így egy jobb egér kellene mellé(hasonlóan sok plusz gommbal :) )
Tud vki segíteni?:)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3894) Füleske válasza XP NINJA (#3885) üzenetére


Füleske
addikt

Ms sidewinder x6

(#3895) Füleske válasza AndrewTdi (#3886) üzenetére


Füleske
addikt

magyarban csak gagyeszok vannak

(#3896) Füleske válasza citkar (#3888) üzenetére


Füleske
addikt

Az mx1100 - ból két típus van , az oem usb - n tölthető akkus , a dobozos meg nem.

(#3897) Füleske válasza szabessz (#3891) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem kb. azonos szinten mozog a két szett. Nézd meg a speckókat , menj el fogdosni (az egeret főleg) egy mm , saturn stb. helyre és amelyik jobban bejön azt válaszd. Amőgy szerintem jó szetteket néztél ki , jobbakat én se nagyon tudnék az igényeidre.

(#3898) Füleske válasza Kleroo (#3893) üzenetére


Füleske
addikt

Nézd meg szabessz fórumtárs kinézett szettjeit , azok nagyon jók , bár ha sokat akarsz játszani akkor ne vezeték nélküli cuccban gondolkodj (ellenpélda az én g7-em , de azt már nem lehet kapni). Játékra szerintem ms sidewinder , logitech g sorozat billentyűből , logitech g sorozat egérből. Hasonló színvonalon viszont felejtsd el a magyar kiosztást a gamer billentyűzeteknél.

(#3899) Mappa


Mappa
addikt

Nagyon szemezek a Logitech G110-el ...nagyon bejön és már régóta várok ilyen billt ettől a márkától.....mi hátránya van hogy nem magyar a bill. :F mert ahogy nézem nem is lesz belőle :O nem lesz ékezetes betűm pl ? :F

nem kötelező megadni

(#3900) citkar válasza Füleske (#3896) üzenetére


citkar
addikt

köszi, ezt jó tudni :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.