Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Mappa válasza Mappa (#3899) üzenetére


Mappa
addikt

Közben itt utána olvasgattam,hát Z,Y csere ékezetes betűk egyéb karakterek nem támogatása stb....mekkora szívás már hogy a logitech nem képes magyar kiosztással egy gamer bill-t kiadni :W

nem kötelező megadni

(#3902) Füleske válasza Mappa (#3899) üzenetére


Füleske
addikt

Lesz ékezetes betűd ( kivéve í ) , csak más lesz ráírva. Meg az entered egy soros.
Amúgy egyik g sorozatú logitech sincs magyar kiosztással . Meg úgy általában egy normális gamer vagy világítós billentyűzet sincs magyar kiosztással. Ami van az gagyesz.

(#3903) derceto


derceto
csendes tag

Nem tudja valaki, hol kaphatok most Microsoft Arc billentyűzetet?

Esetleg, milyen beszerezhető alternatívát tudnátok ajánlani HTPC-hez?

Kritériumok:
-nem ez az elsődleges beviteli eszköz, van infra táv is (Logitech Harmony One), tehát nem szükségesek rá extra multimédiás és egyéb gombok, sem numpad
-kicsi, kompakt, de normál vagy közel normál méretű billentyűk
-vezeték nélküli, 4 méter távolságból is tökéletesen működik
-kiosztás angol vagy magyar

Az Apple Bluetooth billentyűzetén is gondolkodtam, de 20k nekem kicsit sok érte.

Előre köszi a válaszokat!

(#3904) Füleske válasza derceto (#3903) üzenetére


Füleske
addikt

(#3905) HellGreg


HellGreg
őstag

Nagy gondban vagyok. Szükségem lenne egy ledes betűmegvilágítású billentyűzetre, mint pl. razer lycosa vagy roccat valo, de sajna azzal kell szembesülnöm, hogy a revoltecen kívül (amin gagyi módon az egész billentyű fényárban úszik), az összes általam kinézett billentyűzet angol. Hát azért ennyi pénzért alap elvárás, hogy ne kelljen ékezetes betűkkel kínlódni. Több mint felháborító.
Szóval esetleg tudna valaki olyan (nem valami gagyi) billentyűzetet, amelynek a betűi vannak megvilágítva, és olyan 23k-ig elérhető a magyar piacon? és persze magyar kiosztású...

nagyon megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#3906) HellGreg válasza HellGreg (#3905) üzenetére


HellGreg
őstag

végignéztem az egész árgépet, és csak az a revoltec van, SEMMI más... :W :W :W

rossz helyre születtem. :((( :((( :(((

(#3907) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Jelenleg egy Genius KB-09E_SL em használok.
Elég hangos főleg a space meg az enter.
Leakarom cserélni valami olyan Billre aminek a gombja lenyomása halk és rövid "kb olyan legyen mint egy laptopé" , vagy esetleg legyen lapítót bill, van rá 7000FT.
Ne legyen vezeték nélküli, de ha nincs más, ajánlj vezeték nélkülit.

(#3908) Mappa válasza Füleske (#3902) üzenetére


Mappa
addikt

Illetve úgy akartam írni hogy egy Gamer billt se amúgy láttam youtube-os videón normális nagy enteres g110 is ....na mind1 lehet megbarátkozok még a gondolattal hogy ez csak angol kiosztású.

nem kötelező megadni

(#3909) Abrion


Abrion
senior tag

Esetleg valaki segíthetne :(
majdnem 1 napja várok már válaszra ill ajánlatra

[ Szerkesztve ]

(#3910) citkar


citkar
addikt

sziasztok
mindig akad vmi kérdésem :)
LOGITECH Performance Mouse MX egér csak magában létezik, vagy bill+egér szettben is meg lehet vajon venni?
én sajnos csak magában találtam, de hátha ti tudtok vmit amit én nem :)

(#3911) Mappa válasza Abrion (#3909) üzenetére


Mappa
addikt

Hali

5000 Ft 7 ezer Ft ig ...itt van pár bill csemegézz amelyik szimpatikus....nyilván a laptop bill azaz a lapos amelyik a legcsendesebb,bár nekem egyáltalán nem jönnek be de ez az én véleményem ...szóval itt a link

Billentyűzetek

nem kötelező megadni

(#3912) Abrion válasza Mappa (#3911) üzenetére


Abrion
senior tag

tudsz olvasni? azt írtam AJÁNLJATOK, ezt én is megtudtam volna nézni, ott vagy a depon.
Sőt meg is néztem tegnap, -.- de nem fogok választani csak úgy, legutóbb is ezt csináltam és szar volt a billentyűzet.
Inkább ne segíts, mert a következő irásod az lesz hogy ja ott mindegyik jó -.-

[ Szerkesztve ]

(#3913) Mappa válasza Abrion (#3912) üzenetére


Mappa
addikt

kicsit kulturáltabban is kifejezhetted volna magad de ha tudom így állsz hozzá akkor tudod ki segít neked :(((

vegyed a fáradságot és olvassál vissza 3900 hsz. biztos találsz magadnak valami szarnak valót....bunkó!

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#3914) Abrion válasza Mappa (#3913) üzenetére


Abrion
senior tag

mit vártál a linkedel kapcsolatban? hogy örülni fogok neki? -.- ember 1 napja várok, te meg belinkelsz egy béna listát aminek a fele szar billentyűzet.kezdve a Speed link el.
Pont ezért írtam hogy ne rossz billentyűzetet vegyek, te meg mit csinálsz? belinkeled az összes fellelhető keyboardot szar is jót is -.-

(#3915) Magicrat válasza Abrion (#3914) üzenetére


Magicrat
tag

Hali!
én a 3882-es kérdésemre várom "türelmesen" a választ, de nem jön, gondolom senki nem tudja tapasztalatból a különbségeket, illetve legalább az egyik nem volt a kezében senkinek - aki jobban ért hozzá mint én.
Ha megnézed az utobbi 40 hozzászólást, annak a 80%-a kérdés... mh, mindenesetre nem itt nyomkodják a frissítés gombot a szakik.
Ennyi, ez a fórum meghalt. :(

[ Szerkesztve ]

(#3916) Abrion válasza Magicrat (#3915) üzenetére


Abrion
senior tag

ezt én már tegnap tudtam, mi a problémád, talán valakit megtudok kérdeni ezzel kapcsolatban :) "lusta vagyok visszaolvasni a kérdésedet sry"

(#3917) nyunyu válasza citkar (#3910) üzenetére


nyunyu
félisten

LOGITECH Performance Mouse MX egér csak magában létezik, vagy bill+egér szettben is meg lehet vajon venni?

Logitech eddigi tenykedeset elnezve csak jovore fog megjelenni Cordless Desktop MX 6000 Performance neven ;]
Jobb esetben karacsonyra mar megveheted...

MX700/MX900: 2002. szept -> Cordless Desktop MX: 2003. osz
MX1000: 2004. nov-dec -> Cordless Desktop MX 5000 Laser: 2005. nov
MX Revo: 2006. aug-szept -> Cordless Desktop MX 5500 Revolution: 2008. januar

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3918) Abrion válasza nyunyu (#3917) üzenetére


Abrion
senior tag

ha nem nagy kérés, írj nekem is valamit :)

(#3919) nyunyu válasza Abrion (#3918) üzenetére


nyunyu
félisten

Melo miatt mar nem ulok 24/7-ben a forum elott, csak este erek ra netezni...

Amugy valamelyik lapos Microsoft, csak sem a Curve2000-bol, sem a DMK3000-bol nincs teljesen magyar verzio, igy be kell erned az egysoros enterrel, meg az Í-nek dedikalt gomb hianyaval.

Wired Desktop 600 az teljesen magyar, csak ahhoz adnak egeret is, bar meg azzal egyutt is belefer a keretedbe.

Logitech billzetek picivel kemenyebbek, meg hamarabb hangosodnak.
Plane, hogy az L UltraFlat valami ritka szar kiosztassal bir.
UltraX-et viszont nem lehet kapni :W

Esetleg bontobol szerzel valami europai IBM USB Keyboard with UltraNav-ot 4000-ert, az majdnem olyan tapitasu, mint a ThinkPad lapitok.
(magyar nem letezik belole, bontoban tavaly asszem francia meg spanyolt lattam, de adnak matricat melle. Spanyollal jobban jarsz, azon nem kell permutalni a gombokat a QWERTZ-hez :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3920) Abrion válasza nyunyu (#3919) üzenetére


Abrion
senior tag

az egyik ismerősöm ezt a billt ajánlta, ismered?

SAMSUNG PLEOMAX KEYBOARD PKB-7000X

(#3921) nyunyu válasza Abrion (#3920) üzenetére


nyunyu
félisten

Eddig csak egyszer futottam ossze valami occo, akkor meg Samsungnak hivott billzettel...

Reszemrol utoljara :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3922) Abrion válasza nyunyu (#3921) üzenetére


Abrion
senior tag

Szóval akkor te MS billt ajánlanál, azon kívül más?
Ne értsd félre, volt egy nagyon jó MS egerem, több mint 2 évig használtam, csak sajna a vezetéke betört a legrosszabb helyet, így kikellet cserélnem :(
Most egy Logitech MX512 van

(#3923) nyunyu válasza Abrion (#3922) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha sokat pakolaszod ide-oda, mindegyik megtorik.

Ergo4000-em mar masodszor tort meg a 4 ev soran, de inkabb rovidebbre szabtam+megforrasztottam a madzagjat, mintsem kidobjam.

Bajban is vagyok, hogy mi legyen a kovetkezo billzet+egerem, ha venni kell, mert billzetben MS a kedvencem, egerben meg inkabb az L palettarol valogatnek, de ha az MS kidob valami drotnelkuli ergonomikus billzetet Explorer Mouse-zal, akkor kivetelt teszek.
(Performance MX _nagyon_ tul van arazva hozza kepest.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3924) Abrion válasza nyunyu (#3923) üzenetére


Abrion
senior tag

aha oké, benézek pár helyre ahol kitudom a DMK3000 billt próbálni, a MS B2L Comfort Curve Keybord 2000 már kipróbáltam az MMben az nagyon tetszett, de sajna ott 6300FT ért van :(

(#3925) Mappa válasza Abrion (#3914) üzenetére


Mappa
addikt

ember ! elég lett volna annyit írnod "köszi de ezeket már énis megnéztem" de hát magyar mentalitás mit is várhatnék.

parancsolj a te igényeidhez ezt tudnám elképzeli lapos is és halk is főleg a szpéjsz

olcsó csak neked csak most

+ahogy írtad "szart is jót is" szart meg minek nézted akkor okoska ?

ui: figyelmedben ajánlom a fórum szabályzatát végignyálazd mert ilyen hozzáállással pláne ne csodálkozz hogy nem írnak neked akár 1 napon belül sem választ.Először tájékozódj aztán kérdezz.

OFF

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#3926) Abrion válasza Mappa (#3925) üzenetére


Abrion
senior tag

hú de tetszik, megveszem :) de hol lehet kapni? :D

(#3927) citkar válasza nyunyu (#3917) üzenetére


citkar
addikt

pedig elég szimpatikus egér :)
köszi az infót

(#3928) nyunyu válasza citkar (#3927) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha van ra sok zsed, aztan most kell, akkor nyugodtan megveheted a CDMX5500R-t, nem fogsz csalodni benne.

Lehet, hogy nem lehet menet kozben tolteni USB madzagrol, de hat nagy kaland hetente egyszer ottfelejteni az egeret ejszakara a dokkolon.
Ahhoz meg tenyleg tehetsegesnek kell lenni, hogy menet kozben fogyjon ki belole a nafta, mivel legalabb 3 oraval a vegkimerules elott pirosra valt rajta a toltottsegjelzo, raadasul alig 5 perc toltes eleg ujabb fel ora hasznalathoz.

Performance MX-ben nem erzem azt az atuto erot, ami a MX Revoban megvolt az MX1000-hez kepest.
Voltakeppen egy pici rancfelvarrason atesett, koltseghatekonyabban gyarthato MX Revo light, masfelszeres aron :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3929) citkar válasza nyunyu (#3928) üzenetére


citkar
addikt

Így gondoltam én is, egy egy este otthagyom a bölcsőben s ennyi. A kábel szimpatiksuabb, de nem kifejezetten ragaszkodom hozzá. Az 5500as szett jó lenne, kicsit olcsóbban, eladhatnám a regimet, nem maradna fölös egér, de a billentyűzeten az a led nekem nem hiányzik, bár elviselném.
A mostani S510 billentyűzete nekem külsőleg és használhatóság szempontjából is nagyon tetszik, azt nem is cserélném le, csak az egerét.
És hogy mire valszeg az dönt mit találok megfelelő áron. Egy olcsó egeret revo-t vagy performancet, vagy 5500as szettet.
Másban egyelőre nem is gondolkodom, csak kevesen adnak túl iylen cuccokon :)

Mindenesetre sokat segítettetek, köszönöm szépen!

(#3930) Füleske válasza HellGreg (#3906) üzenetére


Füleske
addikt

Ezt én már hányszor leírtam itt...

(#3931) Füleske válasza Mappa (#3908) üzenetére


Füleske
addikt

Van normális nagy enteres g110 , egy szóval sem mondtam hogy nincs pl. brit vagy német kiosztású (nekem is német x6 - om van) , de itthon általában az "us international" verziókat szokták árulnak , az meg kis enteres és nincs í betű.

(#3932) HellGreg válasza Füleske (#3930) üzenetére


HellGreg
őstag

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, milyen ocsmány dolog ez. Lehet petíciót kéne írni a logitechnek, a roccatnek, a microsoftnak, a razernek, hogy volna igény ennyi pénzért pár plusz gombra.

(#3933) Magicrat válasza Abrion (#3916) üzenetére


Magicrat
tag

Hy!

Nem konkrét problémám van, csak szeretném olyan véleményét kikérni aki vagy mindkettőt, de legalább az egyiket használta a következőek közül:

Genius ErgoMedia 700
Trust Multimedia Scroll Keyboard KB-2200

Netezés 50% Játék 40% Filmnézés 10% körüli megoszlással használnám kb.
Ave
Magicrat

(#3934) Sub-S


Sub-S
senior tag

Wireless Comfort Desktop 5000-ből sem várható magyar kiosztású?

(#3935) carrot


carrot
tag

Kerestem billentyűzetet, amiket néztem az üzletben mind gagyinak tűntek(mondom ezt, h fogalmam sincs milyen egy jó asztali billentyűzet). Aki merev, Ibm minőségű billentyűzetet szeretne annak merem ajánlani a logitech ultrax premium tiszta fekete megoldását. Merev, erős, szép, minimal kinézet, pár média gombbal. Fantasztikus nekem, aki sokat írkál...Örültem, h lehet még ilyen klasszikus jó minőséget kapni. Ez kb 7500ftbe fájt...
KÉP

[ Szerkesztve ]

(#3936) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Hello!

Valami magyar kéne, márka mindegy, játékra lesz, nem kell hogy világítson, és a billentyűsorok vízszintesen álljanak

(#3937) nyunyu válasza carrot (#3935) üzenetére


nyunyu
félisten

Jeeee, ilyet is lehet kapni? :Y

Logitech weblapja szerint magyar kiosztassal is letezik. :DDD

Mondjuk ahhoz kepest, hogy osztrakiaban 17-20€-ert hozzadvagjak, eleg szepen levettek 7500 HUFra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3938) meroly


meroly
veterán

Basszus ez nem valami internetterminálból kivarázsolt billentyűzet? Mintha az egyetemen pont ilyen lenne.

Egyébként olcsó és nagyon halk billentyűzetet keresek (flexibilis kilőve), mit tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#3939) Fargopot


Fargopot
csendes tag

Üdv!
Van Budapesten olyan üzlet,ahol viszonylag sok billentyűzet ki van rakva a polcokra doboz nélkül?Media Marktban próbálkoztam,de ott is csak olyan 6-8 van.Konkrét elképzelésem nincs,legyen rajta pár funkciógomb,meg legyen ergonómikus,bár úgyis azt választom majd amelyik tetszeni fog :) Sajnos neten annyira nem jön át hogy pontosan milyen a valóságban.

(#3940) xEon1337


xEon1337
őstag

Ha valakit érdekel, lehet kapni az iPonban magyar kiosztású Logitech Compact Keyboard K300-at!
Decemberben, még kényszerből - mivel akkor csak angol kiosztással árulták - Logitech Ultra-Flat billentyűzetet vettem. Na az egy ipari hulladék, hangosan kattogó, a helyükön mozgó gombokkal.
Ma vettem át a K300-at, halk billentyűk, sokkal komfortosabb gépelési érzet, multimédia vezérlési lehetőség. Ennyi pénzért én most ezt ajánlom mindenkinek :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#3941) dudi


dudi
senior tag

sziasztok!

előre szeretnék elnézést kérni, de nem fogok 3900 hsz-t végigolvasni...

szóval van nekem egy eléggé öregecskedő billentyűzetem, méghozzá egy Logitech Black internet keyboard, kb 2004 óta, semmi komoly baja.
A lényeg, ami nekem miatt nagyon favorit: van csuklótámasza, ami gépeléskor nem kicsit hasznos. Viszont eléggé nagy baja, hogy nem lehet egyszerre akármilyen bill-eket lenyomni. Ez ritkán gond, főleg fps-ekben zavaró. De emiatt kezdek el most nézelődni, hátha tudtok nekem olyan eszközt, ami nagyon strapabíró, esetleg várhatóan bír az is 6+ évet, van csuklótámasz-szerűsége, és a wasd gombokat egymással és bármi mással lehet kombinálni (pl. ez nem tudja a shift+w+d kombót, de a shift+w+a-t igen). Ja, és nagyon hozzászoktam a hangerőszabályzó, mute és internet gyorsgombokhoz.

összefoglalva tehát:
ne kopjanak el a felirat gombok (a mostani se kopott el 6év alatt),
ne hajladozzon gépelés közben, kényelmes nyomáspontja legyen
csuklótámasz
gyorsbillentyűk, hangerőszabályzóval
magyar kiosztás, insert-home-delete-end-page-up-down gombok normális 3x2 elrendezésben
és tudja rendesen kezelni a sokgomb egyszerre lenyomást

na erre valaki valami olcsó ötletet tud adni? :Y :R :R

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#3942) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Valami tapasztalat erről a Dellről esetleg?

(#3943) question man válasza Magicrat (#3933) üzenetére


question man
tag

Nos én lassan 3 éve nyúzok egy frankó kis ergomedia 700-at játék film és gépelés is nem is kevés szerintem nagyon jók a gombok a notebook érzés megvan még most is kb. fél évente egyszer szét szedem és ki pucolom az egészet meg le mosom a billentyűket és elég jól viseli :DDD ja nem tudom honnan vetted hogy nincs rajta hangerő szabályzó mert van a rendszer hangerejét tudod szabályozni a középen fent lévő multimédiás gomb együttessel a fel és le nyíl a hangerő :D én az igazat megvallva javasolni tudom csak a billentyűzetet mert strapabíró és jó bár nem kis darab az tuti kb másfélszer akkora mint egy normál billentyűzet bár a gépelést azt nagyon szokni kell de ha bele jön az ember akkor tuti jobb mint a sima nem hajlított darabok :C az egyetlen dolog amire vigyázni kell vele az a bill csuklótámasza mivel matt festett műanyag a tiszta szesz megkezdi a festést :F a haverom le akarta nekem tisztítani azóta sem engedtem a közelébe de azért nekem csinált pár pöttyöt ahol nincs festés :D de ha megadja magát akkor nagy valószínűséggel ugyan ilyen lessz :DDD

a számítógépek füsttel működnek

(#3944) superecneB


superecneB
őstag

Üdv! Valaki esetleg nem tudja az ebben a szettben lévő billentyűzet létezik vezetékes-magyar kiosztásban? Úgyvettem észre mintha ez ugyan az a billentyűzet lenne, csak ezt nem találtam magyar kiosztással! Esetleg ha boltot is tudnátok írni az mégjobb lenne!

(#3945) superecneB válasza superecneB (#3944) üzenetére


superecneB
őstag

Nem ragaszkodom a magyar kiosztáshoz de legyen Í Ű meg ezek a helyén!

(#3946) luckyboi82


luckyboi82
tag

Sziasztok!

Szeretném ezt lewcserélni normális bill + egér ugyancsak wireless combo-ra, házimozihoz, lcd tv-n való játékre/internetre. Mit lehet 20.000 Ft-ig manapság kapni, illetve melyik éri meg a pénzét? Fontos hogy slim/laptop bill kialakítású és magyar legyen! Kérem szíves tanácsotokat!

(#3947) Füleske válasza superecneB (#3944) üzenetére


Füleske
addikt

Nincs ez magyar kiosztással . vezetékesben.

(#3948) Füleske válasza dudi (#3941) üzenetére


Füleske
addikt

"sokgomb egyszerre lenyomás" - ra megoldás valami jobb gamer billentyűzet , azok viszont nem olcsók...

(#3949) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Szülőknek szeretnék venni egy egyszerű wireless bill+egér szettet. Ez a Trust szett egész szimpatikus. Jó lenne, ha nem zabálná az elemet. A leírás szerint "extra longlife", de nem írja, hogy ez konkrétan mit jelent. Azért félek, mert 8m a hatótávolsága, és ehhez szerintem kell kakaó. Nekem egy Microsoft billentyűzetem van, az jó ha fél métert tud.

(#3950) superecneB válasza Füleske (#3947) üzenetére


superecneB
őstag

És a vezeték nélküli megoldással lehet játszogatni normálisan? Vagy van olyan kiosztás amivel tudom magyarként használni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.