Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) cowboy_bebop válasza mhorvat (#3600) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Tanúsíthatom, nagyon jó billentyűzet. :C

(#3602) -Rahan- válasza mhorvat (#3600) üzenetére


-Rahan-
tag

A wireless destop 3000 csak egérrel kapható, de nekem van már egerem (kék Razer Copperhead), ami jobb, mint a microsofté. Mielőtt valaki belekötne, hogy microsoft ehhez a billentyűzethez járó egere jobb specifikációjú, én nem akarok vezeték nélküli egeret, maximálisan elégedett vagyok a mostanival. Ezért nem akarok ilyen jellegű megoldást választani, valamint ez így drágább, mint az általam listába állított összes lehetséges jelölt.

[ Szerkesztve ]

(#3603) -Rahan-


-Rahan-
tag

Nagyrészt játékra kellene egy billentyűzet, szerintem alapból erősen nyomhatom a gombokat, mert a logitech és a genius billentyűzeteimnél egyaránt megjelent ugyanaz a probléma (a logitech kevésbé bírta), nem mindig érzékeli a gombokat. Ezért arra a megoldásra jutottam, hogy egy viszonylag strapabíró billentyűzetet vásárlok, ami nem túl drága, így ha 2 év után ki kell cserélni, az nem nagy probléma. 3 modellre szűkítettem a lehetséges jelölteket:

1. Microsoft Wired Keyboard 500
2. Microsoft Wired 600
3. Genius KB-220 USB Black

Szeretném, ha USB csatolófelületű lenne, de az elsőre csak PS/2 csatolófelületűt találtam, abból valóban nincs USB-s?
Gépelni is szoktam, úgyhogy magyar kiosztású kellene, de nem a matricázott fajtából (ezek a microsoft billentyűzetek matricázottak?), fekete színben, vezetékes, nem baj ha nem hangtalan vagy kevésbé hangos, a szobámban csak én hallom és a játék effektjei pedig elnyomják az esetleges zajt. A lényeg, hogy minél tovább tartson ki a billentyűzet működése és a feliratok.
Sok filmet nézek, a hangerő szabályzó gombok ezért kellenek.
Ha van valakinek egyéb ötlete vagy ezen billentyűzetek valamelyikével ilyen irányú tapasztalata kérem ossza meg velem.
Nyunyu, neked a Genius billentyűzeteknek csak a hangjával van bajod vagy egyéb fenntartásaid is vannak?

(#3604) -Rahan-


-Rahan-
tag

Adatátviteli sebesség és bárminemű egyéb más szempontból mi a különbség az USB és PS/2 csatolófelületek között?

(#3605) Füleske válasza -Rahan- (#3604) üzenetére


Füleske
addikt

Elég régi cikk de a lényeg benne van :

"A PS/2 portot az IBM fejlesztette ki, kifejezetten a billentyűzet és az egér csatlakoztatására. Ha az egeret a PS/2 portra csatlakoztatjuk, egy COM port felszabadul, amelyre más eszközt köthetünk.

Az USB (Universal Serial Bus) egy újonnan kifejlesztett nagy sebességű csatlakozási port, melyet a soros és párhuzamos portok kiváltására szántak. Egy USB porton keresztül maximum 127 külső periféria csatlakoztatható. ... Az USB szabvány továbbfejlesztéseként megjelent a nagyobb átviteli sebességet biztosító USB 2.0. "

[ Szerkesztve ]

(#3606) Füleske válasza -Rahan- (#3603) üzenetére


Füleske
addikt

Ezekből én a wired 600 - at venném. Amúgy írják hogy magyar , tehát nem matricázott.

[ Szerkesztve ]

(#3607) Füleske válasza Füleske (#3606) üzenetére


Füleske
addikt

Hmmm , most látom hogy ezt már nem is árulják. (?)

(#3608) -Rahan- válasza Füleske (#3605) üzenetére


-Rahan-
tag

Ebből a leírásból nekem nem derül ki, hogy egy jelenkori billentyűzetnek milyen adatátviteli sebesség szükséges. Ergo, elég neki a PS/2 csatolófelület által biztosított sávszélesség vagy az USB nagyobb sávszélességét is ki tudja használni?

[ Szerkesztve ]

(#3609) nyunyu válasza -Rahan- (#3608) üzenetére


nyunyu
félisten

PS/2 ha jol emlekszem 60 minta/sec-kel megy gyarilag, USB 125-tel.

De miert erdekel ez, netan gyorsabban gepelsz, mint 30 karakter/sec? ;]

Egyebkent en ujonnan nem vennek mar PS/2 billzetet/egeret, ugyanis par even belul tutira ki fog halni az a csatlakozo, nem lesz hova dugnod a kovetkezo gepen.

Brand gepeknel (Pl. Dell) mar 1-2 eve csak USB van, ujabb alaplapokrol is kezdik lesporolni a PS/2-t.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3610) -Rahan- válasza nyunyu (#3609) üzenetére


-Rahan-
tag

Alapvetően nem akarok venni PS/2 csatolófelületű billentyűzetet, de a Microsoft Wired Keyboard 500 nagyon tetszik és úgy láttam, hogy csak ezzel a régi csatolóval van. Valószínűleg egy másik Microsoft billentyűzetet nézek (Wired 600). Köszönöm az információt.

(#3611) Füleske válasza -Rahan- (#3608) üzenetére


Füleske
addikt

Nagyon kicsi. A ps/2 bőven sok. Az usb - nek a billentyűzeteknél csak a szabványosított csatolófelület az előnye , pl. olyan esetben amikor nincs az alaplapon (már) ps/2 port.
Ha a sebességes kérdésed a többgombotlenyomokéssípol effektusra irányul , az nem a csatoló típusától függ .

(#3612) mhorvat válasza -Rahan- (#3610) üzenetére


mhorvat
senior tag

Feltalálták a PS/2-USB átalakítót, szóval szerintem nem szempont billentyűzetnél a csatlakozás fajtája.

Kicsit Slimstar220-ra visszatérve, a PRO volt 3600 most az EW-be. Mondjuk a 2 USB host közül az egyik be volt esve a billentyűzet házába. :U

(#3613) nyunyu válasza mhorvat (#3612) üzenetére


nyunyu
félisten

Feltalálták a PS/2-USB átalakítót, szóval szerintem nem szempont billentyűzetnél a csatlakozás fajtája.

Ami fizikailag nem alakit at semmit, csupan lehetove teszi, hogy egy USB protokollt IS ismero billzetet be tudd dugni, ha nincs a gepen PS/2. (vagy forditva)

De ahhoz olyan billzet kell, ami megy USB-n...

Olcso OEM billzetekbol viszont altalaban hianyzik az USB tamogatas, dragak elektronikajabol meg a PS/2 modot szeretik kisporolni, mondvan ugysem kotod 10 evesnel regebbi gepre. (97-98 korul kezdett terjedni az USB)

Pl. a 4 eves Ergo4000-em mar USB only, nem lehet atalakitozni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3614) mhorvat válasza nyunyu (#3613) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ok, köszönöm a kiegészítést. :B

(#3615) mhorvat


mhorvat
senior tag

Egyébként azt nézem, hogy most az EW-ben a legolcsóbb ezek szerint a Slimstar220 PRO? Sehol nem találtam neten olcsóbban, Electro World-ben pedig ma néztem, és 3600 Ft volt. Tud valaki ennél olcsóbban? A színe miatt adnám ki azt a plusz 1200 Ft-ot a simához képest, nem illene az asztal képébe az a világosszürke csík. :B Nem hittem volna, hogy Slimstar billentyűzet így meg tud még hatni, de ez most nagyon megtetszett, csendes, magyar, lapos, extraként pedig plusz gombok is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3616) xEon1337


xEon1337
őstag

Nem tudja esetleg valaki, hogy ebből van e vagy lesz e magyar kiosztású verzió?
[Logitech K300 Compact Keyboard]

Több helyen is HU-nak írják Árgépen, azonban ezzel megjártam. iPonban átvételnél derült ki, hogy US, szóval nem kértem, másik helyen pedig a rendelés után mondták telefonon, hogy bocs, de angol.

A Logitech Ultra Flatet hagyjuk, szerintem kritikán aluli a minősége.

"Less but better" - Dieter Rams

(#3617) mhorvat válasza xEon1337 (#3616) üzenetére


mhorvat
senior tag

"Több helyen is HU-nak írják Árgépen, azonban ezzel megjártam. iPonban átvételnél derült ki, hogy US, szóval nem kértem, másik helyen pedig a rendelés után mondták telefonon, hogy bocs, de angol."

De ismerős. :(

(#3618) Füleske válasza xEon1337 (#3616) üzenetére


Füleske
addikt

Tervezték , de valószínű úgy járt mint a dinovo for notebooks , csak papíron létezik magyar kiosztása. [link]
A Logitech magyar oldala szerint ide az "international EER" (East Europe ?) kiosztást szánják , hogy ez hogy néz ki arról a Google nem ad képet...

[ Szerkesztve ]

(#3619) sptkyle


sptkyle
senior tag

Én ezt használom több mint 1 éve, és teljesen meg vagyok vele elégedve.
Ha érdekel valakit, írok róla néhány sort.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3620) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Előre szólok, hogy sok bugyuta kérdés fog jönni, de remélem tud rá valaki válaszolni!
Sok évvel ezelőtt, kb. 10 éve vettem egy ilyen Fujitsu Siemens vezeték nélküli bill + egér párost.
Előnyök:
- Szép külső (szubjektív)
- Kis méretű bill (sokat használom ölben, ágyból és az asztalon sem szeretem ha sok helyet foglal)
- pont elegendő funkciógombok (play/pause, next, mute, vol up, vol down, home, mail, sleep, wakeUp, TurnOff)
- könnyű, vékony billentyűzet 1-1,5 cm max.
- Gombok olyanok mint egy lap-top-on amiket én jobban szeretek nyomkodni, mint a mélyebb, vastagabbakat (átlag bill-eken).
- 3-4 év alatt merül le 2db AAA-s elemmel.
Zavaró hátrányok:
- Az egér nagyon gyorsan lemerül max.1-2 hét, mikor fejlesztették még ez nem volt cél, hogy energiatakarékosság, meg amúgy sem volt egy nagy eresztés.
- Emiatt az egeret nem is használom, egy vezetékeset használok.
- Az egérdokkoló és egyben vevő egység nagyon gyenge, ha már egy asztallap van a bill és a vevő között nem mindig veszi a jelet. Szinte közvetlen rálátás kell.

Ezeket figyelembe véve szeretnék egy új bill + egér-be beruházni.
Elvárások:
- A fent felsorolt előnyök megléte
- Egy tényleg használható vezeték nélküli egér
- Ne kelljen sem a bill sem az egér alatt cserélgetni/töltögetni az elemeket "naponta".
- A vevő és a bill+egér közötti tökéletes kommunikácó. Ezek a mai vevők mennyire érzékenyek? Asztalon vagy akár egy falon keresztül is működik?
- Lio-ion-os speckó elemek vannak ezekben már, vagy még mindig valami ceruza borzalmak?

Asztalon, vagy az ágyból szeretném használni mind a két eszközt. nem/alig játszanék vele (<10%)
Kb. 10e-t szánnék rá.

Remélem ezek alapján tudtok ajánlani valamit.

[ Szerkesztve ]

(#3621) Füleske válasza Ch4os (#3620) üzenetére


Füleske
addikt

Mindenképp 2,4 Ghz kapcsolatú billentyűzetet/egeret javasolnék a jobb kapcsolat miatt. (8 m - ig jó kb.). 10 ezerért nehéz lesz ilyent ajánlani , de pár ezerrel többért ott a Microsoft Wireless Desktop 3000 .[link]
Ha komolyabbat akarsz akkor ott a Logitech Cordless Wave Pro , de ez már 20 k .[link]

[ Szerkesztve ]

(#3622) Füleske válasza Füleske (#3621) üzenetére


Füleske
addikt

Magyar nyelvű jöhet csak szóba vagy jó más is ?

(#3623) Ch4os válasza Füleske (#3621) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Akkor 15-20e, de inkább legyenek meg a feltételek.
Ezt a 2,4GHz dologot nagyon köszi. Nekem fontos szempont! 8m bőven elég. Ez az eszközre ki van írva remélem nagy betűkkel, hogy könnyen lássam ha veszem. :)
A Microsoft-os tetszik is. A Logitech már túl nagy lesz az ölemben, az inkább aztala való. Igaz a Logitech-hez jó kis egeret adnak.

Köszönöm válaszod és várom a többiek megjegyzéseit is a korábbi kérdéseimhez!

(#3624) Ch4os válasza Füleske (#3622) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Hogy érted?
Nincs minden neten fellelhető tipus magyar kiosztással is?
Amúgy magyart preferálnám az asszony miatt.

(#3625) Füleske válasza Ch4os (#3624) üzenetére


Füleske
addikt

Naná hogy nincs mindenből magyar kiosztás , sőt. Azért írtam a fenti két bill-egér párost mert azokból van és mindkettő 2,4 Ghz - es szett.
Amúgy ami 2,4 Ghz - es annál fel is van ez tüntetve. Ha nem is magára az eszközre de a dobozára biztosan. (illetve a neten a leírásában).

[ Szerkesztve ]

(#3626) G.I.JOE válasza sptkyle (#3619) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Helló!

Engem érdekelne róla pár infó! Leginkább hogy játékhoz használható-e. Főleg fps-hez! Nem késik-e az egér, vagy a billentyűzet! Persze más infók is jöhetnek!

Köszi!

(#3627) Füleske válasza G.I.JOE (#3626) üzenetére


Füleske
addikt

Ez egy multimédiás szett , nem gamer , ráadásul vezetéknélküli. Fps - hez biztos nem lesz ideális.

(#3628) G.I.JOE válasza Füleske (#3627) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Oksa, kösz!

(#3629) WiZARD


WiZARD
addikt

12 napja van meg a dinovo billentyű. ugyebár logitech felső kategóriás, "luxus" billentyűzete. (nem is olyan rég még 20+áfa körül árulták)

napi 8 órát dolgozok melóhelyen, csak este használom pár órát, nem írok sokat, csak fórumokba írogatok, meg msn.
a space billentyű jobb oldalának felületi érdessége kezd kopni, kezd fényesedni.

asszem ez a no comment kategória.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#3630) Victorio


Victorio
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon tetszik a Logitech Wireless Keyboard K340.
Létezik ebből magyar kiosztású?
És ha igen, hol lehetne beszerezni?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#3631) Füleske válasza Victorio (#3630) üzenetére


Füleske
addikt

Valószínű nincs , sehol nem árulják hu kiosztással és a Logitech magyar honlapján is az angol kiosztás cikkszáma szerepel.

(#3632) Victorio válasza Füleske (#3631) üzenetére


Victorio
aktív tag

:( Köszi.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#3633) sptkyle válasza G.I.JOE (#3626) üzenetére


sptkyle
senior tag

Hát ez a szett egy Wireless Optical Multimedia Deskset DS-3250.

Alapvetően multimédiára találták ki Ez leginkább az extráknál vehető észre. Géelésre nekem nagyon kényelmes. Nem slim kivitel, de nem is extra nagyok (mint pl a Logitech Cordless Desktop EX 100-nál) Kényelmes nyomáspont. Baloldalt böngésző gombok, egérgörgő :) ) Felül a szokásos multimédia gombok. Viszont a többséggel ellentétben itt nem 2 gombot használtak a hangerőszabályozásra, hanem 1 potmétert. Ami igen sokszor hasznos tud lenni, és kényelmes is.Maga a poti várakozásaimmal ellentétben még mindíg ugyanolyan , mint mikor vettem. Nem kopott ki, nem kontaktos, pedig használom rendesen. Jobb oldalt szintén egy sor extra gomb (power off, sleep, wake up, sajátgép, számológép) , Jobboldalt alul pedig még 4 extra gomb( alap beállítás szerint böngésző kezdőlap, outlook, kedvencek, zene) Az extra gombok többsége persze programozható. Az extrákon kívül persze ott van még a standard, igen szellős elhelyezésű normál gombsor, aminek a nyomáspontjáról már írtam, mást meg nem tudok. Maga a bill sztem szép. A teteje, és az alja kissé ívelt. A képen látható árnyalatbeli különbség a felső és az alsó rész között élőben nem ennyire szembetűnő.
Az egér. Nos. Fogásra kényelmes. Átlagos tenyerű embereknek sztem tökéletes. Formailag jol kidolgozott. Asszimetrikus (jobbkezes) A normál gombok jók. Kicsit talán túl határozottra sikeredtek. A bal oldali navi gombok jo helyen vannak. Talán az elől lévőért kicsit nyújtózkodni kell, de nem nagyon, és ezt is könnyen megszokja az ember. A görgő nem kattog, halkan duruzsol. Ennek ellenére teljesen használható, a racsnik jol elkülöníthetően érezhetőek. Extra az egeren (amit eddig nem sokon láttam) a multimédia gombok. A képen látható , a görgő mögött helyezkednek el, kör alakban.(ne tévesszen meg senkit, eme kör közepén található fekete pötty nem gomb, csak amik körülötte vannak) Ezek a gombok nekem nagyon hálásan szolgáltak eddig. Meglepő mennyiszer használja az ember. De ami még furcsább, hogy a tervezők nagyon jo munkát végeztek vele, mert az utóbbi több mint 1 évben 0 (értsd.: eddig még soha) alkalommal nyomtam be ezek a gombok valamelyikét véletlenül. Ettől nem kell tartania senkinek.
A készülékek adatátvitele kiváló. (előző Microsoft kombómmal voltak gondok :( ) , hála a 2.4GHz-es technológiának. Ebből adódó gondjaim még nem voltak.
Xp is már egyébként felismeri, és az extra gombok is működnek, nem muszáj a driverrel szüttyögni, max az utility-vel, ha egyénre akarjuk szabni a dolgokat.
A vevő nem bölcsős rendszerű, de az egér X per tétlenség (nem tudom pontosan.. 3-4 perc lehet) után automatikusan kikapcsolja magát. Első katt-ra kapcsol vissza.
Mind az egér, mind a billentyűzet 2 db AA elemmel müködik. Véleményem szerint átlagos fogyasztásúak. (számszerű adatot nem írnék, mert tölthető akkukat használok :) )
Ez a páros alapvetően álltalános használatra, és multimédiára van kihegyezve. (nekem tökéletes, ágyból gépezek,filmezek, játszom)
Játékra.... hát ha olyan hobbi szinten van mint én (hetente 1-2 óra arcade autós, vagy fps, vagy rpg) , akkor tökéletes.Bekésést, elcsúszást, érzékelés hiányát én abszulút nem éreztem. Ha profi vagy félprofi (erős hobbi) szinten szeretne valaki játszani, annak gamer szettet ajánlanék. (persze az már más árkategória)
Képszerkesztésnél éreztem, hogy talán az egér mintavételezése kicsit kicsi. (de elképzelhető, hogy csak a padom nem volt az igazi... amugy az egeret használom padon, ágyon, paplanon, asztalon... stb. Müködik szépen) Nem sikerült elérnem vele, hogy behülyüljön a hirtelen rántástól ( tehát elvileg a gyorsulást is türhetően bírja), pedig UT-ben kapta rendesen.
Strapabíróságról én csak annyit mondanék, hogy a bill-be került már tea, és sör is. Takarítás után továbbra is tökéletes. Jónéhányszor odacsaptam véletlen az asztalhoz, és néha ezen is aludtam (nem direkt :D ) Jól bírta... bár reggelente a monitoron az utóbb felsorolt tevékenység miatt érdekes folyamatok zajlottak. :D A használat miatt az egér oldalsó egyik gombjáról lekopott már a festék. Mindenhol máshol hibátlan. A bill teste amugy fényes fekete, amin igen jol látszanak az apróbb koszfoltok is, de még az ujjlenyomat is. (hátha valakit ez zavar, azért írtam)
Amugy kézbe véve kicsit megcsavargatva recseg (olyan fajta müanyag), de mint a fentebb írt tesztek is mutatják, elég nehéz elpusztítani. Ha gépelsz rajta, és letámaszkodik, akkor meg ugye nem recseg a bill teste, szóval ez szerintem nem tul lényeges dolog.
Összességében én személy szerint azt mondanám, hogy teljesen megéri az árát.(bár megmondom őszintén nem néztem most mennyibe kerül, 1 éve 10 alatt volt az ára nekem... bár én csókos voltam :D ) Otthoni nem tul extrém felhasználásra csak ajánlani tudom.
Ezzel zárom "PH bemutató"- hosszúra nyúlt postomat. Remélem lesz aki hasznosnak találja az itt leírtakat. A többiektől pedig elnézést kérek a hely foglalásáért.Akinek további kérdése lenne ezzel kapcsolatban, az keressen privátban, és ha tudok, válaszolok.

Hivatalos oldal: Wireless Optical Multimedia Deskset DS-3250
emlékeztetőül egy kis kép

Sziasztok: Kyle

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3634) G.I.JOE válasza sptkyle (#3633) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Uhh, hát ez aztán az ismertető! :Y Mostantól ez lesz az etalon! Mindenkitől ilyet kell kérni, ha vesz valamit! :D

Kösz szépen!! :K :R

(#3635) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

SpeedLink Navigar Mini Media Keyboard -ról tud valaki valamit? ismeri valaki?

laptophoz szeretnék venni egyet, 10k-ért.

Aurea mediocritas

(#3636) psg5


psg5
veterán

Üdv!
Van egy BTC 8190A billentyűzetem és Bios alatt nem működik az F10 F4 stb billentyűk.
Szerintetek?
Régebben sem működött.

F.K.T.

(#3637) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok.

Szükségem lenne egy olcsó, tartó billentyűzetre...semmi extra nem kell rá...ezt a kettőt néztem ki: [link]; [link]. Utóbbival van személyes tapasztalatom is...de az MS billentyűvel semmi...

Gorneck#1239

(#3638) Gabás válasza AXisBOLD (#3635) üzenetére


Gabás
addikt

nekem rossz tapasztalataim vannak a speedlink billentyűzetekkel (nb, ezt éppen nem ismerem) - letört hangszabályzó, gyorsan kopó billentyűk stb. - ebben az árkategóriában én máshol nézelődnék

(#3639) nyunyu válasza psg5 (#3636) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egy BTC 8190A billentyűzetem és Bios alatt nem működik az F10 F4 stb billentyűk.

F-Lock ON?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3640) psg5 válasza nyunyu (#3639) üzenetére


psg5
veterán

Nincs ilyen funkció, legalábbis még nem találtam, hogy ki be lehetne kapcsolni az F-eket.

F.K.T.

(#3641) AXisBOLD válasza Gabás (#3638) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, köszi. azért elmegyek a saturn-ba, ott ki van rakva egy, megtapogatom hogy úgy mit mond.

Aurea mediocritas

(#3642) i are robot


i are robot
senior tag

Üdv!

Jobb topikot nem találtam, de ha van, akkor nyugodtan irányítsatok át oda.
Az a nagy gondom, hogy 2 hónapja vettem egy ilyen billentyűzet+egér párost, és a mai napon a billentyűzet egszerűen meghalt. USB-s mindkettő, és nem tudom mi a zisten baja lehet, de már bootkor sem ismeri fel a gép a billentyűt, az egérrel viszont semmi baja. A létező összes másik USB portba dugva is kipróbáltam, de sehogy sem jó. Találkozott már valaki ilyesmivel, létezik hogy kiment a billentyűben valami? Most tényleg kuka, illetve gariba vissza, vagy mi a fene baja lehet? :F

(#3643) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az lenne a kérdésem milyen halk billentyűzet van? A hajlékony 2000 Ft osokon kívűl (úgy hallottam azok nem sokat érnek). Van aki nem szereti mikor telefonálás közben gépelek ezért kellene. Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3644) Füleske válasza i are robot (#3642) üzenetére


Füleske
addikt

Naná , hogy létezik , a billentyűzetben is van némi elektronika. Cseréltesd.

(#3645) Bib


Bib
őstag

hali!
Van egy logitech Wave vezetékes billentyűm.Működik szépen usb-ről minden.Viszont az alaplapom csak ps/2 -ről támogatja a bekapcsolást billentyűről.
Kérdésem az lenne,hogy lehet e átalakítóval használni ezt a billentyűzetet?

(#3646) wwhy válasza Gorneck (#3637) üzenetére


wwhy
veterán

Nekünk Logi 250-esek vannak, de kb. 8-10 hó intenzív irodai használat után felkeményedtek a bill.-ük. Addig viszont nagyon jó :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3647) sptkyle válasza Bib (#3645) üzenetére


sptkyle
senior tag

Tudtommal minden usb-s bill-t lehet használni átalakítóval. Én eddig olyan 3-4 ilyen átalakítós témával találkoztam (árfekvés,gyártási év, és gyártó is más) és egyikkel se volt gond.De egyébként ez az átalakító (akár itt PH-n is) 2-300ft -os tétel Szóval egy próbát biztos megér. :)

(#3643) zoltanz : Véleményem szerint az összes slim (laptopokéhoz hasonló) billentyűzet halk. Bár ez talán relatív. De azt tudom mondani, hogy irány a Média M, vagy Saturn, és pötyögj kicsit egy slim-en. Szerintem azok lesznek a te billentyűid.(sőt azt még figyelembe veheted, hogy a kiállított darabok nagyon le vannak harcolva... a nagyon aktív használat miatt egy kb jópár éves otthoni billentyűzetnek felelnek meg. Tehát ha újan veszed, halkabb lesz. :) ) Ha rám hallgatsz, akkor azt a flexibilis bill-t (gondolom arra gondoltál) elfelejted. Volt szerencsém kipróbálni egyet. Asszem olyan fél napot bírtam vele. (bár lehet hogy van olyan aki meg tudja szokni, de én nem ismerek ilyen embert)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3648) nyunyu válasza sptkyle (#3647) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudtommal minden usb-s bill-t lehet használni átalakítóval. Én eddig olyan 3-4 ilyen átalakítós témával találkoztam (árfekvés,gyártási év, és gyártó is más) és egyikkel se volt gond.De egyébként ez az átalakító (akár itt PH-n is) 2-300ft -os tétel Szóval egy próbát biztos megér.:)

Negativ.

Itthon talalt 2 mukodokepes USB billzetembol 2 NEM megy PS/2-on, pedig direkt lila atalakitoval probalkoztam. :DDD

Tenyleg, USB Travel Keyboardot kiprobalhattam volna egeres adapterrel is, elvegre azon van tapipad+trackpoint is :))

Amelyik billzethez gyarilag nem adnak atalakitot, annal altalaban eselytelen a PS/2-es moka.

Egyebkent maga az adapter szinvak, mindegy, hogy zold vagy lila, ugyanaz a bekotesuk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3649) Bib válasza nyunyu (#3648) üzenetére


Bib
őstag

Értem.Akkor nem érdemes lilát vennem,mert 2 zöldel is megpróbáltam?!?
Akkor hogy kapcsoljam be a gépet ha nem akarom a power gombot nyomogatni?
Sajna a lap csak ps/2 -n támogatja.A tv-karim távirányítója sem ébreszti fel pedig biosban engedélyeztem.
van valami 5-let erre?

(#3650) nyunyu válasza Bib (#3649) üzenetére


nyunyu
félisten

Manual elovesz, elolvasod, hogyan lehet +5VSB-rol jaratni az USB-t, beallitod jumperrel/BIOSban, aztan megy billzetrol is?

Egyebkent miota nem ez a default Asusnal?
Regebben ki se lehetett kapcsolni, allandoan vilagitott az eger talpa kikapcsolt allapotban is.

Ha meg nagyon nem megy, akkor hasznald a Win standby modjat, onnan egerklikkre vagy billre is felebred.
En legalabbis ezt hasznalom, mivel nalam eleve nem lehet USBrol inditani az alaplapot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.