Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) EkSYS válasza dudika10 (#4400) üzenetére


EkSYS
senior tag

Ja :)
Syntax error :D

Eki - az eredeti

(#4402) (ex)Cat válasza EkSYS (#4397) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Én rengeteget szívtam a wave pro-val. Néha ötletszerűen ismételt, vagy épp nem írt semmit. Nem gyakran, havonta 1 alkalommal rájött ez, de pont elég volt, úgyhogy most is kinn van a kamrába valamelyik polcon. Azóta nem vágyom vezeték nélküli billentyűre, bármennyire is kényelemes egyébként.

Másrészről viszont, ha neked nem lesz ilyen gondod vele, akkor egészen jó cucc. Mondjuk én nem játékra használtam, mert arra szerintem alkalmatlan.

(#4403) EkSYS válasza (ex)Cat (#4402) üzenetére


EkSYS
senior tag

jaaa...hat pedig pont arra kene,... de akkor lehet hogy marad a hosszu vegellathatatlan vezetekeles :(
Modern Warfare2-zni gondoltam, de az MK300-al beszivtam, csak 1.5m-ig muxik.

Eki - az eredeti

(#4404) Füleske válasza EkSYS (#4403) üzenetére


Füleske
addikt

Játékra vezetékest vegyél. A gamer billentyűzetek nem véletlenül vezetékesek. A vezetéknélküliek nem hardcore fps játékra valók , hanem inkább kényelmes internetezésre , multimédiázásra .

(#4405) themebuilder válasza Füleske (#4404) üzenetére


themebuilder
senior tag

_, _ helyesen ,_

Játékra vezetékest vegyél. A gamer billentyűzetek nem véletlenül vezetékesek. A vezetéknélküliek nem hardcore fps játékra valók, hanem inkább kényelmes internetezésre, multimédiázásra.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4406) Füleske válasza themebuilder (#4405) üzenetére


Füleske
addikt

Te nyelvtan tanár vagy ? :D
Ha mindenkinek megírod az ilyen szintű nyelvtani hibáit akkor pár nap múlva PH Nagyúr lehetsz. Amúgy a helyesírás szokott érdekelni , de csak az olvasás szintjén , így a pontok meg a vesszők közötti szüneteket sem veszem figyelembe. Elnézést ha ez Téged zavar , viszont ezen a továbbiakban sem fogok változtatni. :N

Szerk. : a Gamepad topikban nem tettél pontot a mondat végére. :D Pedig csak egy mondatot írtál. :C

[ Szerkesztve ]

(#4407) themebuilder válasza Füleske (#4406) üzenetére


themebuilder
senior tag

Értem, csak szóltam :))
Néha én is hibázok :U

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#4408) Sub-ZeRo válasza Füleske (#4406) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4409) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Vissza szeretnék fejleszteni G11-ről. Kicsit már sok nekem, nincs rá szükségem.

Szóval keresek egy olyan billentyűzetet ami: van rajta némító és hangerőszabályzó gomb, halkan lehet vele gépelni, kényelmes és ha van olyan aminek van háttérvilágítása az nagyon jó lenne.

Mind ezt 10k alatt, ha lehet.

Nos? :F

(#4410) P-SZ-S válasza Füleske (#4404) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Mért ne lenne jó egy vezetéknélküli játékra? Ez baromság, maximum az lehet idegesítő ha multiplayer közben lemerül az elem.

(#4411) AKHook1 válasza Vasinger! (#4409) üzenetére


AKHook1
tag

Revoltec Fightboard Advanced

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#4412) Vasinger! válasza AKHook1 (#4411) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez már kicsit drága és Revoltec, háát, nem a minőség megtestesítője...

(#4413) AKHook1 válasza Vasinger! (#4412) üzenetére


AKHook1
tag

1,5 evig hasznaltam ilyen billentyuzetet, es ezalatt az ido alatt remekül szuperalt :R

[ Szerkesztve ]

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#4414) Vasinger! válasza AKHook1 (#4413) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De ez nekem már túl gamer.

Pontosítok még a feltételeimen:
van rajta némító és hangerőszabályzó gomb, halkan lehet vele gépelni, kényelmes és ha van olyan aminek van háttérvilágítása az nagyon jó lenne, magyar bill kiosztás, normális backspace,

(#4415) AKHook1 válasza Vasinger! (#4414) üzenetére


AKHook1
tag

Occco, nem is ciipööös, es raadasul nem is gamer :DD

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#4416) Vasinger! válasza AKHook1 (#4415) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pfú, ez már majdnem jó. Egyetlen hibája van, mégpedig az, hogy össze vannak sűrítve a gombok. Mint pl. a nyilak is. Széles hely van itt, elfér a G11 is, nem kell ilyen összenyomott. :)

Ebben tényleg csak ez az egy hiba volt, minden másban tökéletes, meg is vettem volna, ha nincs így összenyomva. :(

[ Szerkesztve ]

(#4417) AKHook1 válasza Vasinger! (#4416) üzenetére


AKHook1
tag

Hiiinye a valogatos formad...:D
Olcso, mediavezerlo gombos, szeles gombok, nem gamer bill :DD

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#4418) Vasinger! válasza AKHook1 (#4417) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, most e 2 között vacillálok.

Vagy Logitech Media Keyboard 600 Hátránya: Hosszú del bill., nem világít.
Vagy Logitech Compact Keyboard K300 Hátránya: Össze vannak nyomva a billentyűk.

Gondolkozom melyik legyen, de ha van még valakinek más alternatívája, ne kíméljen. :B

(#4419) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#4418) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem K300-am van. Kicsit fura, hogy sűrűn vannak a billek. De megszokható elég hamar.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4420) Füleske válasza P-SZ-S (#4410) üzenetére


Füleske
addikt

Hol írtam én ilyet ? Légy szíves olvasd el még egyszer amit írtam.

(#4421) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#4419) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor olyat kérdeznék róla, hogy az összes magyar betű fel van festve, vagy van ami ki van hagyva róla?

A háttérvilágítás mennyire erős, látni sötétben rendesen a feliratokat a billentyűzeten? :F

(#4422) Füleske válasza Vasinger! (#4421) üzenetére


Füleske
addikt

Teljes magyar kiosztású és NINCS rajta háttérvilágítás. A felső plusz jeleknek van 1-2 led betéve , de a billentyűk NEM világítanak.

(#4423) Vasinger! válasza Füleske (#4422) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem világít? Hát ezt jól benéztem...
Mind1, akkor úgy nézem teljesen le kell mondanom világítós billentyűzetről.
És egyébként teljesen őszintén mint billentyűzet milyen? Mennyire hangos, kényelmes?
Mesélnél róla? :B

(#4424) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#4421) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mind fel van festve. Egy gomb van kivéve, ami a jobb oldali ALTGR a WIN és CTRL között volt.Azzal tudtat a menüt előhozni.
A feliratok nem világítanak, csak a funkció gombok. Vagyis felette az ikonok. De nagyon jól látható, meg ha az FN billt lenyomod akkor még jobban erősebb lesz a fénye.
Ha teljes bill világításra gondolsz, akkor csalódnod kell, mert az nincs.
Amúgy meg nagyon hallk bill. Sajnos itt is mint minden billen kompromisszumot kell kötni...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4425) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#4424) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Eléggé csalóka ez a hivatalos oldal. Mindent ír a világításról, meg a fényképek is olyanok, mintha...Nah mind1.
Még vacillálok, hogy mi legyen, zavar, hogy a K300 így össze van nyomva, de biztosan meg lehet szokni...

:R

(#4426) Vasinger! válasza Vasinger! (#4425) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az előzőből kimaradt:

A Logitech Media Keyboard 600-ból van egyáltalán teljesen magyar kiosztású? :F

(#4427) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#4425) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen mert a billek alatti szín, az ilyen sárgás, azért néz ki világítósnak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4428) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#4427) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Aha, így már értem. És ez nem ad valami háttérvilágítást a bill.-nek?

És a felira a billentyűkön nem világít? Olyan beütése van, mintha világítana. Mert ezen a videón, olyan mintha világítana, pedig csak a monitor ég. :F

Ha valamelyik K300 tulajt nagyon szépen megkérek, lefényképezné a billentyűzetét, mert még sehol sem láttam képen magyar kiosztásút belőle és kíváncsi vagyok, hogy hogyan is néz ki.

Nagyon hálás lennék érte! :R

+1 kérdés: Azt honnan lehet tudni, hogy a boltban magyar kiosztású van? Rengeteg helyen így írják: Logitech K300 Compact BK De mi az a BK?

[ Szerkesztve ]

(#4429) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#4428) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Semmit nem ad neki. Ahhoz hogy látszódjon pont egyenes szögben kellene gépelned.

Nem, azok sem világítanak.

Onnan tudod, hogy K300 Hu-t kérsz. A BK meg nem tudom mi. Gondolom doboz lenne, vagy hasonló.

[link]
[link]
Bocs a képekért, telefon.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4430) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#4429) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi szépen az infókat!
A képeket is köszi, ez nekem bőven elég is. Nemsokára veszek, csak mennyen el a G11... :U

(#4431) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#4430) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4432) pcguru1


pcguru1
őstag

Sziasztok!

Milyen bill-t ajánlanátok csak játékra föleg a 4 irány gomb lenne a lényeg mert mindig az megy tönkre elsönek,most is egy genius ergomedia 700-as billem ment tropára.Szeretnék valami kimondotan játékra kitalált bill-t venni,mondjuk 10-20k között :K

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#4433) AKHook1 válasza pcguru1 (#4432) üzenetére


AKHook1
tag

Razer Arctosa Silver :Y

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#4434) Vasinger! válasza pcguru1 (#4432) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#4435) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok, tervezem egy razer lycosa (sima vagy mirror még nem tudom) megvételét, esetleg egy MS X6 ost, de magyar tesztet eddig egyikről se találtam, és boltot se ahol kipróbálhatnám őket, van valakinek tippje hogy hol van esetleg ezekből kiállítva, ill. vlmi használható tesztet linkelni ?

(#4436) AKHook1 válasza BemAnyó (#4435) üzenetére


AKHook1
tag

Tessek, de egy kis angol nyelvtudas nem art hozza.

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#4437) Füleske válasza Vasinger! (#4426) üzenetére


Füleske
addikt

Nincs.

(#4438) pcguru1 válasza Vasinger! (#4434) üzenetére


pcguru1
őstag

Nem rossz de ujjat szeretnék,és magyar kiosztásut :K

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#4439) Füleske válasza pcguru1 (#4432) üzenetére


Füleske
addikt

Ha MS Sidewinder X6 - ot veszel és tönkre tudod tenni a gombokat fizetek neked. :)
15 k körül van , az X4 nem tudom mennyiben más ilyen szempontból (csak funkciókban butított-e vagy minőségben is , még azt nem próbáltam) , de ha ugyanilyen akkor azt is ajánlhatom. Igaz én nem ütöm-verem az X6 - ot , de a gombjai nagyon stabilak.
Ja nem magyar kiosztás , mivel normális gamer bill - t nem kapsz magyarban.

[ Szerkesztve ]

(#4440) pcguru1 válasza Füleske (#4439) üzenetére


pcguru1
őstag

Köszi az infót,mostmár a 3 közül csak megkell találnom a legjobbat :K :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#4441) Vasinger! válasza Füleske (#4437) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor jól gondoltam, de nem fér a fejemben, hogy ebben mi a haszon a Loginak....

pcguru1: Ahogy gondolod. Egyébként az angol kiosztás nagyon könnyű megszokni. :K

(#4442) BemAnyó válasza AKHook1 (#4436) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Hát sajna Lycosa ugrott, iszonyat hangos, és sok meghibásodásról lehet olvasni, meg látni jutubon, nekem a régebbi G15 öm volt most vasárnapig, 2 gondom volt vele az egyik pont az hogy nagyon magasan vannak a gombjai és talán egy picit lötyögősek, lényeg hogy nekem nem kényelmes, a másik hogy szerintem gyenge volt a világítás, vagy nem jól megoldott mert sötétben nem igazán lehetett a gombokat olvasni ha szükség volt rá, még gondolkozom a g15 rev2 verzión is, bár picit drágállom és nem tudom megnézni se egyenlőre mert nem tartanak ilyet boltban, vagy legalábbis én még nem találtam,

(#4443) Vasinger! válasza BemAnyó (#4442) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha a G15 V1 gombjai nem jöttek be, akkor a V2-nek sem fognak, mert azok is lötyögnek.
Esetleg a háttérvilágítás lehet másabb.

(#4444) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Szeretnék új bill.-t venni, rossz szokásom hogy igen sűrűn cserélgetem, ráadásul mindig valami drágát nézek ki.

Logitech mániás vagyok, így nem meglepő hogy valami Logitechet szeretnék... sajnos G15 használtan sehol nem kapható legalább is a rev 2, ph-n is csak egy van belőle de az ember nem válaszol senkinek. Illuminated is van, egy de az se valami olcsó billentyűzet, és most nincs sok pénzem (kb mint máskor), ráadásul szeretnék venni egy egérpadot is, így kb olyan 7-10ezrem lenne bill.-re

Logitech K300-at néztem, de annyira vékonynak tűnik hogy "félek", olyan lesz mint a Logitech ultra flat, a gombjait "nagyon" meg kell nyomni ráadásul, igen csak hangos, szinte kattognak a billentyűk, most egy Logitech Wave-em van, ennek nagyon puha a billentyű lenyomása valami hasonló billentyűt szeretnék most is, annyi különbséggel, hogy örülnék ha világítana. Volt egy Lightboard xl-2-őn REVOLTEC ha jól tudom, de annak is iszonyatos a gombnyomása, ezért túl is adtam rajta.

Elsősorban a K300-ról kérnék véleményt, illetve mit ajánlotok? Ami világít (ha nem az se baj,) és "puha" a gombnyomása,

Lehet új vagy akár használt is hardverapro-ról, annak meg kifejezetten örülnék ha itt valaki küldene egy PÜ-t, hogy esetleg van eladó G15 rev2-je :K

Csak vezetékes kell, vagy olyan vezetéknélküli ami megy kábelről is ha lemerült, bár nem hiszem hogy van olyan.

Írhattok több márkát is Logitechen kívül, bár a G9x, X-230, G35 mellé Logitech menne :U :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4445) Sub-ZeRo válasza enginev3.0 (#4444) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem van K300-am. Ajánlani tudom. Nagyon jó, puha gombok. Az ultra flat billtől messze jobb. A világítás nem rossz, nem zavaró, jól látható. Ha megveszed biztos nem csalódsz benne. Én is féltem tőle de bevállt, nagyon jó bill.Egy bibi, hogy zsúfolt egy picit a kurzor gomboknál, de gyorsan megszokható.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4446) BemAnyó válasza Vasinger! (#4443) üzenetére


BemAnyó
senior tag

hát ez igen szomorú, azt hittem az új g15 tipp-topp 24k ért, röhej hogy a (4K ) sima Logi Delux bill-nek fényévekkel jobbak a gombjai. g7 est meg nem akarok 30k ért mer az már röhej, lehet hogy veszek valami kényelmes MS bill-t ami világit azt kész, majd csak valami LCD panelt kell még beszereznem mert azért a g15 ön azt amilyen felesleges villantós ökörségnek tartottam, ugyan úgy meg is szerettem,

[ Szerkesztve ]

(#4447) BemAnyó válasza Füleske (#4439) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Azt meg tudod esetleg mondani hogy az MS x6 -osnak milyenek a gombjai egy g15 höz képest ?

(#4448) Füleske válasza BemAnyó (#4447) üzenetére


Füleske
addikt

A g15 - nek normál magas gombjai vannak , ez meg félmagas. Nem teljesen magas de nem is lapos. A gombok nagyon stabilak , nyomáspontjuk igen jó , én még jobbat nem találtam. Nem extra puha és nem is véletlen lenyomható , de ha lenyomtál egy adott billentyűt akkor az tuti le is nyomódik , a billentyű bármely pontját nyomod is le (ellenpélda : pl. speedlink alterno , ahol a gombokat csak középen nyomhatod le , különben akadnak). Ennek ellenére NEM kell a lenyomáshoz erősen megnyomni a billentyűt , mivel ha megnyomtad akkor valahol nagyon fent érzékeli a lenyomást , tehát nem kell tökig nyomni. Éppen ezért nagyon pontosan és gyorsan lehet vele gépelni. Valamint a billentyűknek le vannak kerekítve az élei, tehát nem akad el az ujj a szomszédos billentyűkben , hanem "siklik" felette. Viszont nem hangtalan a gépelés , szóval ha minél halkabb billentyűzetet akarsz akkor nem neked való.

(#4449) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hol tudok ilyen billentyűzetet venni?

http://www.modernopc.com/store/images/large/media_LRG.jpg :F

Logitech media keyboard

Elvileg ez a neve de sehol nem találok :(((

Illetve erről a billentyűzetről mik a vélemények? hangos? halk? stb...?

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4450) dudika10 válasza enginev3.0 (#4449) üzenetére


dudika10
veterán

ilyen szerintem nem lézetik, egy az egyben úgy néz ki mint egy EX110 csak éppen odaraktak egy vezetéket PS-el és 3 darab ledet a tetejére. Sehol nem találok ilyet csak képek léteznek róla. :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.