Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Füleske válasza zoltanz (#4498) üzenetére


Füleske
addikt

Gondolom a Sony stílusnál a különálló gombokra gondolsz. Én ilyet még nem láttam szétszedhető numpaddal , legalábbis itthon nem hinném hogy van ilyen.

(#4502) scream válasza Füleske (#4500) üzenetére


scream
veterán

És erről van valami vélemény vagy tapasztalat ? BlueTrack el kapcsolatban,az mennyire pontos ? Kb mennyi ideig bírja az egér 1 töltéssel ?

(#4503) scream válasza Füleske (#4500) üzenetére


scream
veterán

A kombóhoz való egér alkalmas akár játékra is? Mert néha-néha szoktam játszani is ,általában FPS-el...

Logitech MX 5500 Revolution-ról mi a vélemény ? :F

(#4504) Füleske válasza scream (#4502) üzenetére


Füleske
addikt

A tapasztalatokról ŐT kérdezd meg , fél éve ilyenje van.

Az mx5500 sem alapvetően játékos szett. Meg nem is fér bele a 23k - ba.
Értem én hogy egyszerre akarod mindkettőt , de ez csak kompromisszumokkal fog menni , már ha wireless szettben gondolkodsz.

[ Szerkesztve ]

(#4505) scream válasza Füleske (#4504) üzenetére


scream
veterán

Mindenképpen wirelles megoldást keresek,különben nem volna rdemes lecserélnem mostani G9emet meg G15ömet ... mert azért ezek mind játékra,mind munkára megfelelőek...

MX3200-ról mi a vélemény ? Egere mennyire pontos ? Van a set-hez egér töltő ? Mennyit bír az egér 1 feltöltéssel/elemmel ? :F

(#4506) zoltanz válasza scream (#4499) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Veszek azthiszem egy numpad nélkülit, plusz egy numpad -ot külön. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4507) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Ajánljatok valami jó billentyűzetet amihez adnak jó egeret is, és nem vezeték nélküli :)

(#4508) dudika10 válasza Abrion (#4507) üzenetére


dudika10
veterán

Először is mennyi lenne a rá szánt keret?

Másodszor miért fontos, hogy szettben legyenek? Lehet venni külön nagyon jó vezetékes billentyűzetet és nagyon jó vezetékes egeret, szettben nem igazán fogsz jó párosítást kapni. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4509) Abrion válasza dudika10 (#4508) üzenetére


Abrion
senior tag

oké, a kettőre 10 lepedőm van, és nekem 8 hogy veszem meg, csak jó legyen.
Igazából az egér a fontosabb, billel még elvagyok így is hogy lekopott róla pár betű.

[ Szerkesztve ]

(#4510) dudika10 válasza Abrion (#4509) üzenetére


dudika10
veterán

Ha nincs semmi extra igényed akkor például egy Logitech Classic 200 egy tök alap billentyűzet, viszonylag lapos gombokkal (de nem annyira mint egy laptopon), olcsón.
És mellé egy Logitech MX518 egérnek.
Így első nekifutásra, ez kb 10k.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4511) Abrion válasza dudika10 (#4510) üzenetére


Abrion
senior tag

Hát nem tudom, a mostani egerem Logitech és csalódtam benne, nem vártam volna hogy fél év alatt hibás lesz, és nem mondhatom hogy olcsó volt, 8K ba fájt, és pont az az egér amit ajánltál.

[ Szerkesztve ]

(#4512) Abrion


Abrion
senior tag

Lemaradt, a billentyűzet tetszik, abban benne vagyok, de az egérből valami mást tudnál ajánlani?

(#4513) dudika10 válasza Abrion (#4512) üzenetére


dudika10
veterán

Ment egy pü.

Az MX518 nyugodtan nevezhető klasszikusnak.
Esetleg hasonló árban van még Steelseries Kinzu, Razer Abyssus.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4514) zoltanz válasza zoltanz (#4506) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Csak sajnos elég drágák, Apple -ben láttam ilyet egyedűl. Valamint fontos, hogy egy notitáskában elférjen kényelmesen.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4515) Füleske válasza scream (#4505) üzenetére


Füleske
addikt

Igen , gondoltam hogy ha nem wireless - ben gondolkodnál akkor nem cserélnél. Tudom hogy a G15+G9 "mindenre jó" , pont ezért írtam , hogy HA wirelessben gondolkodsz akkor nem fogsz találni ennyire mindenre 100 % - os szettet.
Viszont az mx3200 nem ajánlott szerintem , mivel az még nem 2,4 Ghz - es szett. (amúgy nem töltős). A 2,4 - esek mindenképp jobbak mint a korábbiak .

(#4516) Füleske válasza Abrion (#4511) üzenetére


Füleske
addikt

És nem cserélték garanciában , vagy konkrétan miben csalódtál ? Csak abban hogy elromlott ? Elárulom az összes többi márkánál / típusnál is előfordul ilyen .

[ Szerkesztve ]

(#4517) Abrion válasza Füleske (#4516) üzenetére


Abrion
senior tag

Még nem vittem el a boltba, csak úgy általában nem tudom kedvelni azokat a márkákat ami ilyen gyorsan tönkre megy.

(#4518) dudika10 válasza Abrion (#4517) üzenetére


dudika10
veterán

Nem jellemző az mx518-ra, hogy gyorsan tönkremegy. Nem volt szerencséd vele, minden gyártónál megeshet, hogy van 1-2 hibás darab.

Egyébként min használod? Ha raksz alá egy egérpadot az lehet, hogy segítene.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4519) Füleske válasza Abrion (#4517) üzenetére


Füleske
addikt

Nem a "márka" megy tönkre hanem az adott darab. Tömegtermelésben állítják elő , a hibák nem kizártak , a folyamatos olcsósítás miatt meg pláne .
Amúgy ha pl. a következő egereid (mindenféle márkájú) két hét alatt tönkremennek akkor szerinted mindegyik márka szar ? Akkor mit fogsz venni ?

(#4520) scream válasza Füleske (#4515) üzenetére


scream
veterán

Rendben ,akkor MX3200 elfelejtve ...

Viszont akkor ez az új projekt elnapolva, mig nem adtam el G15öt meg G9et ...

(#4521) Abrion válasza dudika10 (#4518) üzenetére


Abrion
senior tag

alapból van alatta egérpad :D

igazad van :)

[ Szerkesztve ]

(#4522) Abrion


Abrion
senior tag

hát ez ciki :D
Megtaláltam a garancia levelet :D 2008.jun.25. én vettem az egeret :D, szal a garancia 1 hónapja lejárt tegnap.
Hát ez vicces, úgy rémlett hogy fél éve vettem :D, elégé félre számoltam :)

(#4523) dudika10 válasza Abrion (#4522) üzenetére


dudika10
veterán

Nincs veszve semmi, a gyártó 3 évet vállal rá. ;)
[link] specifikációk alatt.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4524) Abrion válasza dudika10 (#4523) üzenetére


Abrion
senior tag

rendben :)

[ Szerkesztve ]

(#4525) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

milyen kulturált, magyar kiosztású, nem gamer, full size billentyűzet található a piacon, ami kb. az a színvonal, mint a Logitech Illuminated?

Mondjuk nem ilyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#4526) Füleske válasza zetecR (#4525) üzenetére


Füleske
addikt

Világítós , magyar és minőségi ? Semmilyen.

(#4527) zetecR válasza Füleske (#4526) üzenetére


zetecR
addikt

Elég szűkös a kínálat. :D

Akkor a Logitech mellett melyik gyártó termékeit érdemes nézegetni, ami mondjuk a világítós kritérium mellett a többit teljesíti?

(#4528) zetecR válasza Füleske (#4526) üzenetére


zetecR
addikt

Mondjuk a diNovo for Notebooks szimpi, de mitől for Notebooks?

(#4529) Füleske válasza zetecR (#4527) üzenetére


Füleske
addikt

Hát , leginkább a Logitech - et se nézegesd , mert se az Illuminated se a Dinovo for notebooks nincs magyar kiosztással. :( Sajnos ez a helyzet , a minőségi különálló billentyűzetekből nincs magyar kiosztású. Kombó (bill+egér) wireless szettek már akadnak , de ott sincs tolongás.

[ Szerkesztve ]

(#4530) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Üdv , olyan kérdésem lenne hogy továbbra sincs minőségi világítással ellátott billentyűzet a Logi G seriákon kivül?
Én ezt találtam még :Logitech Compact Keyboard K300 viszont ennél meg össze vannak vonva a gombok :W
http://www.logitech.com/hu-hu/keyboards/keyboard/devices/5759

(#4531) zetecR válasza Jimy83 (#4530) üzenetére


zetecR
addikt

Nem értem, miért kell összenyomorítani ezeket a billentyűzeteket.
Az üzletben Logi - azt hiszem - UtraFlat billentyűzet van, de alig tudom használni...
Borzasztó. Amikor vettem, nem is néztem, de nem is gondoltam volna.

(#4532) Jimy83 válasza zetecR (#4531) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Én se értem , mintha olyan sok helyet foglalna egy normal billentyűzet.Még szerencse hogy észrevettem rendelés előtt.

(#4533) spawn82


spawn82
tag

Üdv mindenki!

Az előttem szólókhoz nem tudok hozzáfűzni semmit, mert ugyan én is ma vettem billt, de egy led lámpával megoldom a világítását :DD Szal a léányeg anniy, hogy egy ms laser desktom 5000 kombót sikerűlt beszerezni. MEnnyei. Nagyon halk, finoman működik, és minden rózsaszín. 1 dolog viszont nem tetszik rajta nincs sleep gomb :O ÉS egyenlőre nem is sikerűlt rájönnöm, hogyan kéne rávennem iylesmire. HA valakinek van ötlete, szívesen várom.

(#4534) zetecR válasza spawn82 (#4533) üzenetére


zetecR
addikt

Sleep-link az asztalra? ;]

(#4535) Füleske válasza Jimy83 (#4530) üzenetére


Füleske
addikt

Én Microsoft Sidewinder X6 - ot használok , hát ha ez nem minőségi akkor semmi se. :K

(#4536) zetecR válasza Füleske (#4535) üzenetére


zetecR
addikt

És van belőle magyar is?

(#4537) Füleske válasza zetecR (#4536) üzenetére


Füleske
addikt

Nincs , de a Logitech G szériában sincs egyikből se. A kérdezőnek így ez feltételezem nem olyan fontos szempont , csak a világítás és a minőség.

Ja mellesleg mint már párszor le lett írva a K300 nem világítós. Csak hogy ne érjen senkit meglepetés ha esetleg a fotók alapján veszi meg.

[ Szerkesztve ]

(#4538) nyunyu válasza spawn82 (#4533) üzenetére


nyunyu
félisten

1 dolog viszont nem tetszik rajta nincs sleep gomb

Annyira nehez megnyomni a gep orran levo nagy gombot?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4539) scream válasza nyunyu (#4538) üzenetére


scream
veterán

lehet ,hogy a gép annyira be van építve, vagy valami más miatt nem fér hozzá,esetleg csak lustaság (ld. én)
nekem G15öm van és szabad a gép előtt minden,csak le kéne nyúlnom ,és megnyomni a gombot ,de mégis inkább bemakróztam , egyszerűbb, nem kell hajolgatni :) (legalábbis nekem)

[ Szerkesztve ]

(#4540) spawn82 válasza zetecR (#4534) üzenetére


spawn82
tag

Igen. ez nem rossz öltlet, de végülis pont az lett volna a lényeg, hogy ne kelljen a moncsi visszakapcsolni.

(#4541) spawn82 válasza nyunyu (#4538) üzenetére


spawn82
tag

A nagy gomb azért nem, jó megoldás, mert ha véletlen bealszok, és még valaki akar tőlem valamit, akkor inkább csak sleep-elve van a gép, hogy minden infó megmaradjon. Szerencsére egy barátomnak sikerűlt megoldani a problémát. Köszi az ötleteket.
Ohh. Most néztem meg a linket. Lehet asszony soha többet nem kapcsolná ki a gépet, ha ezt beállítom :DD Alapértelmezett a power gomb a kikapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#4542) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Logitech G110-ről mi a véleményetek ?
Nézegettem ami nekem kéne programozható gombok , világítás van design jobban tetszik mint a G11/15.
Árba se rossz G15 alatt .

(#4543) nyunyu válasza spawn82 (#4540) üzenetére


nyunyu
félisten

Sleep allapotban a power gomb rovid megnyomasa azonnal ebreszt.

5mp hosszan nyomva tartva viszont teljesen kikapcsolja a gepet, fuggetlenul attol, hogyan van allitva az oprendszer.
Windows nem szokott neki orulni :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4544) nyunyu válasza spawn82 (#4541) üzenetére


nyunyu
félisten

inkább csak sleep-elve van a gép, hogy minden infó megmaradjon.

Be lehet azt ugy is allitani, hogy hibernaljon, olyankor lementi a memoria aktualis allapotat a vinyora, aztan lekapcsolja a gepet. Visszakapcsolasnal meg visszatolti, aztan ott folytatod, ahol elkezdted.

Sot, Win7 alatt mar a sleep is igy mukodik, eloszor tol egy memoria snapshotot, aztan kuldi aludni a gepet, igy aramszunet eseten sem vesznek el adatok, olyankor ugy ebred, mintha hibernalva lett volna.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4545) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok!

Előttem szólókhoz a világítós billentyűzetről: én SpeedLink Alterno-t használok. Amiért vettem: magyar kiosztás és világít :DDD 2 szín közül lehet választani (piros/kék) továbbá állítható a fényerő is. Szerintem elég jó ár/érték aránnyal rendelkezik és az együtt töltött 7 hónap alatt még nem volt vele technikai probléma. Ám játékra nem az igazi pedig én épp az éjszakai numerák miatt vettem meg. Néha hosszú a válaszidő vagy túl sok gomb lenyomása esetén szelektálhat, azaz valamelyiket kifelejti a lenyomott kombinációból :((( Épp ezért jöttem ide, mert váltani szeretnék. Eleinte a G15-tel szemezgettem, de az utóbbi időben egyre inkább tetszik a Zboard. Utóbbiról valakinek tapasztalat vagy vélemény?

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4546) BemAnyó válasza scream (#4497) üzenetére


BemAnyó
senior tag

én ezt vagy ezt vinném ennyiért,

(#4547) Prison85 válasza BemAnyó (#4546) üzenetére


Prison85
senior tag

Az igazat megvallva egyáltalán nem egy árkategória. A Zboard-hoz egy kiskerben most lényegesen olcsóbban hozzá lehet jutni és ehhez jönne még a BF2142 kiegészítő és egy komolyabb egér. Játékos dolgokban nem igazán preferálom a vezeték nélküli dolgokat (még a Mamba-t sem):U Amik még tetszenek: Merc és Merc Stealth. Eleinte még szemezgettem a G15 rev2-vel, de az igazán kézreálló gomboknak nagyobb hasznát venném, mint az LCD kijelzőnek.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4548) BemAnyó válasza Prison85 (#4547) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Azt nem neked írtam, de ha már szóba jött a zboard szerintem kényelmesebb mint a régi fajta g15, ebben az árban nekem inkább a razer arctosa jönne be, a zboard magyar betétjeiről az hírlik hogy köszönő viszonyban sincs a a us verzió minőségével, egy haveromnak van zboardja (magyar) nekem kellemesnek tűnt, de túl sok tapasztalatom nekem nincs vele, ellenben g15 el van, szerintem nem épp a játékosoknak inkább multimedia bill nek való mindegy mit írnak a honlapon, egyedül a makrózható gombok ami igaz+, már ha használsz ilyet (én nem),
uff

(#4549) dudika10 válasza Prison85 (#4547) üzenetére


dudika10
veterán

Az "ideazone zboard" és a "steelseries zboard" szerintem nem ugyan azt takarja. :U

Egyébként én egyszer tapogattam zboardot (magyart) és köszönöm szépen nekem nem kell, nagyon gagyi hatása volt.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4550) Prison85 válasza dudika10 (#4549) üzenetére


Prison85
senior tag

Eddig ezt nem is néztem :W Most teljesen tanácstalan vagyok. Tényleg különböző az Ideazon és a Steel Zboard? :F

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.