Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Keksz03 válasza Keksz03 (#4795) üzenetére


Keksz03
senior tag

jah, semmivel nem tart tovább alt+J-t használni és amúgy sem érdekes legtöbbször h hosszú vagy rövid I-ről van szó! ez a billentyűzet nagyon király, megéri a pénzét, aki meg nyavalyog h nem magyar az nem normális! tanuld meg mi hol van ha még nem tudnád és ennyi! reflexből nyúlok az ékezetes betűkhöz, ha kérdezné vki nem tudnám megmondani melyik hol van! :D
csak ajánlani tudom mindenkinek!!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#4802) Kvazár válasza nyunyu (#4800) üzenetére


Kvazár
őstag

"Alt+129/130/148/160/161/162/163 " Erre a problémára próbáld ki azt, hogy a bill.-t angolra állítod, és mehet az:
-altgr+shift+i=Í
-altgr+i=í
-altgr+a=á
-altgr+a+shift=Á
-altgr+e=é
... és társai.

Te aztán tényleg kedvelheted az Ergo4000-es bill.-t, ha gugliba beírva a te avatarodat dobja ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#4803) Integra válasza nyunyu (#4800) üzenetére


Integra
titán

rendelj német ergo4000-rest amazon-ról. a szitázása német, de a kiosztás teljesen ugyanaz mint a magyar. szerencsére német=magyar. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4804) Füleske válasza Integra (#4803) üzenetére


Füleske
addikt

Igen , nekem is német X6 - om van. :K

(#4805) nyunyu válasza Kvazár (#4802) üzenetére


nyunyu
félisten

Anno probaltam a nemzetkozi angol kiosztast, ami az amerikaitol a repulo ekezetekben ter el ('E -> É), de csak a nyugat-europai nyelvek ekezeteit tamogatja :(
"o-bol ö-t csinal, nincs ő/ű.

Most nezem az AltGr-es komboit, ugy sincs ő/ű.
AltGr+U=ú
AltGr+Y=ü
AltGr+O=ó
AltGr+P=ö

Nekem annyira nem hianyzik a nagy Enter, meg a dedikalt Í gomb, hogy netrol rendeljek nemet kiosztasut, siman megvettem az amerikait.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4806) nyunyu válasza Keksz03 (#4801) üzenetére


nyunyu
félisten

tanuld meg mi hol van ha még nem tudnád és ennyi! reflexből nyúlok az ékezetes betűkhöz, ha kérdezné vki nem tudnám megmondani melyik hol van!

Ezert jo moka, amikor nekiall kitakaritani a billzetet az ember, osszes gomb lekap, aztan fejbol rakd helyes sorrendbe :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4807) Anonymusz


Anonymusz
tag

Sziasztok!

A régi billem eléggé fapados, és már nem ártana egy új. Ha tudnátok ajánlani valamilyen normálist árban lévőt azt nagyon megköszönném. Googlen már nézelődtem de nem nyerte meg a tetszésemet egyik se. Főként FPShez kellene, tehát gyors reakció, gyors gombok, egyszerre több gombot is érzékeljen, lehetőleg magyart, de világítás nem kell. Ilyet tudnátok ajánlani? Vagy ha nem akkor valamivel kevesebbet tudót? Előre is köszi.

(#4808) RootRulez válasza Füleske (#4791) üzenetére


RootRulez
félisten

Hoghy-hogy nincs? Egyet már találtam. :) Vagy az értelmes árúra gondolsz?

═════════════════════════════════════════

(#4809) #04441088 válasza Anonymusz (#4807) üzenetére


#04441088
törölt tag

Hy!

Mond meg, hogy max. mennyi pénzt szánnál a bill.-re.
Most tudok mondani egy-kettőt, de azok 10 felett vannak.

(#4810) #04441088 válasza RootRulez (#4808) üzenetére


#04441088
törölt tag

Kíváncsi vagyok milyet találtál.
Sajnos nem nagyon van olyan bill., amin:
-csak a karakterek világítanak
-magyar kiosztású
-nem túl drága
és még jó is.

(#4811) RootRulez válasza #04441088 (#4810) üzenetére


RootRulez
félisten

Speedlink Alterno 6-8K pénzért...

═════════════════════════════════════════

(#4812) #04441088 válasza RootRulez (#4811) üzenetére


#04441088
törölt tag

Jah, hogy azt.. értem.

Azt meg már nem igen lehet kapni, meg nem is csúcskategória:D

(#4813) RootRulez válasza #04441088 (#4812) üzenetére


RootRulez
félisten

Csak gondoltam, hátha lenne jobb alternatíva, ugyanennyiért vagy ugyanez olcsóbban. Vagy netán, ami jobb és olcsóbb. :))

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#4814) Anonymusz válasza #04441088 (#4809) üzenetére


Anonymusz
tag

Max 10k körül gondoltam. Annál többet nem nagyon szánnék rá. :)

(#4815) Füleske válasza RootRulez (#4811) üzenetére


Füleske
addikt

(#4816) Füleske válasza Anonymusz (#4807) üzenetére


Füleske
addikt

Sidewinder x4 ? Magyar nincs belőle , de 11k alatt nem nagyon találsz gamer cuccot a világítás meg kikapcsolható.

(#4817) Füleske válasza RootRulez (#4813) üzenetére


Füleske
addikt

Sőt fizessenek érte és porban csúszva szállítsák házhoz. :U

(#4818) RootRulez válasza Füleske (#4815) üzenetére


RootRulez
félisten

Efelett átsiklottam, nem nekem címezted. :U

═════════════════════════════════════════

(#4819) TirGael


TirGael
tag

Sziasztok!
Valaki tudna nekem abban segíteni hogy hol tudnék venni egy
A4 tech x7 g800-as billentyűzetet?
Nem baj ha angol.

(#4820) Anonymusz válasza Füleske (#4816) üzenetére


Anonymusz
tag

Szia!

Köszi a tippet elég jónak néz ki. Nem tudod merre felé lehetne kipróbálni? Te már próbáltad? Ha igen mi a véleményed róla?

(#4821) #04441088 válasza Anonymusz (#4820) üzenetére


#04441088
törölt tag

Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam.
Én a Media Markt-ben szoktam nyomkodni a billentyűzeteket, mielőtt veszek egyet.

(#4822) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Szeretnék venni egy LOGITECH Wireless Desktop MK250 -es cuccot. Ez egy egérből és egy billentyűzetből áll. Olyan kérdésem lenne ,hogy a hozzá adott elemek meddig bírják?

(#4823) #04441088 válasza theboobaq (#4822) üzenetére


#04441088
törölt tag

Én a vezetékes dolgokat preferálom. Volt régebben vezeték nélküli logitech bill.,egér párosom. Ha jól emlékszem, akkor kb. 4-5 hónap után már "akadozott" a kurzor a képernyőn, tehát onnantól kezdve vehetsz bele új elemet. Én inkább eladtam és vettem egy Razer Lycosa+Logitech G500 párost:)

(#4824) Kvazár válasza #04441088 (#4823) üzenetére


Kvazár
őstag

Én eddig kétféle Ligitech egér+bill. kombós szettet használtam.[link] [link]Mind a 2-nél a bill.-ben min. 1 évet bírt az elem. Egérben olyan 6 hónapot, +/-1 hónapot bírt.
Nekem nem szaggatott, csak simán leállt menet közben, és akkor már tudtam, hogy lemerült.

Most MS Arc bill.+egér párost használok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#4825) Füleske válasza Anonymusz (#4820) üzenetére


Füleske
addikt

MM , Saturn és hasonló helyeken keresd , ott lehet nyomkodni. Én még nem próbáltam , de nekem itthon a nagytesó X6 van. Nem mostanában fogom cserélni. Szóval nagyon jó. Ha az X4 is ilyen minőségű és csak az extra dolgokon spóroltak akkor bátran ajánlom.

(#4826) Füleske válasza theboobaq (#4822) üzenetére


Füleske
addikt

A billentyűzetben lévő 1-2 évig simán bírja, az egérben lévő pár hétig (A konkét típust nem használtam , ez a pár hét ez az átlag.Lehet pár óra is ( G7 - em ennyit bír , ez az ára a gyorsaságának) , de lehet több hónap is , pl. mx1100 jópár hónapig is elmegy , persze lomha mint a csiga és állandóan sleep - be rakja magát) Egérbe érdemes akku - t tenni és töltögetni , mert a gatyád rámegy a sok elemre.

[ Szerkesztve ]

(#4827) theboobaq válasza #04441088 (#4823) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

HTPC-hez kell szóval fontos hogy vezeték nélküli legyen. Úgy terveztem hogy vezsek bele akkus elemeket és ha lemerültek majd töltöm. De ha 4-5 hónapot kibírnak az nagyon tetszik nekem. Láttam olyat hogy egy vezeték nélküli egér kivégzett egy nap alatt 1 elemet :S Remélem ez nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#4828) Kvazár válasza theboobaq (#4827) üzenetére


Kvazár
őstag

Van olyan is ami 1-2 nap alatt lemeríti, az a gyári hibás.

Bill.-be tuti ne tegyél akkusat, mert nem éri meg. Egér az más tészta. Én azt szoktam csinálni, hogy muterom vérnyomásmérőjébe már nem jó elemeket kérem el, és azokkal is vagy 3 hónapot megy még az egér. Az tény, ha akkus elemet teszel bele, akkor 2 szettet vegyél, mert min. havonta fogod tölteni, mivel az akkus elem sokkal kevesebb ideig bírja.

Eladó cuccaim: -

(#4829) theboobaq válasza Kvazár (#4828) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Értem, Akkor ez nemis oilyan rossz dolog mint amiket elösszőr tapasztaltam vele. Köszi a segítséget,

(#4830) nyunyu válasza theboobaq (#4827) üzenetére


nyunyu
félisten

Láttam olyat hogy egy vezeték nélküli egér kivégzett egy nap alatt 1 elemet

Razer Orochi? :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4831) Kvazár válasza nyunyu (#4830) üzenetére


Kvazár
őstag

Azt a típust nem ismerem, de akkor az igencsak nagy bukás lehetett a gyártónak. Nekem az MS Arc egerem már vagy 1,5 éve megvan, abból kb. 1 évet bekapcsolva volt. (Ha össze csukom és elrakom, akkor kikapcsolja magát.) És még mindig megy. Igaz ez nem játék egér, hanem dizájn egér. Régebben volt egy Trust egerem is, az sem merítette le 1 év alatt az elemét. A szettekről már beszéltem. Viszont én is találkoztam elrontott egérrel: [link] Egyik barátom vett ilyet. Ez a frissen töltött akkukkal max. 4 órát bír!! :Y :Y Senkinek sem ajánlom.
Természetesen ő is normális MS Bt-s egeret vett utána, azzal már nincs baja.

Eladó cuccaim: -

(#4832) #04441088 válasza Kvazár (#4824) üzenetére


#04441088
törölt tag

Oké, te biztos jobb féle elemet kaptál bele. Meg lehet, sőt biztos, hogy más féle bill+egér kombót használtál.

Enyém már nem tudom milyen volt.

(#4833) Kvazár válasza #04441088 (#4832) üzenetére


Kvazár
őstag

Kellett nekünk elemekről beszélni, most kezdett el villogni az egerem, hogy merül. (Olyan 1,5 éves lehet benne az elem.) Jelzem, csak villog, hogy most már ki kéne cserélni, de vígan megy. Most az elemekben 985 mV és 996 mV van. Ha gondolod nem cserélem ki, és megnézem mi az a min. szint ami alatt már nem megy. :) (Energizer AAA-s elemek.)

Eladó cuccaim: -

(#4834) Dapro


Dapro
senior tag

Üdv.
MIlyen billentyűzetet ajánlotok wireless ből?
kb 5000ezrem lenne rá.
egyszerű kell nem multimédia f@szom 14141 ezer gombbal.

genius i220-at vettem volna de az utsó pillatban láttam h az nem wireless.
amugy gamelésre használnám.

[ Szerkesztve ]

(#4835) kano válasza Dapro (#4834) üzenetére


kano
nagyúr

A játék és a wireless nem összeegyeztethető, pláne nem 5000 Ft-ért. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4836) Dapro válasza kano (#4835) üzenetére


Dapro
senior tag

Ezzel mondjuk vitatkoznék, de nem fogok. Van a házban 2 logitech wireless egér pl és jók, egyik egy performance másik egy mx1100.
Akkor mondjuk azt, hogy irodai használatra kell, de azért ne vegye a gombokat be lassan. :)
Néztem párosokat is, mert egér is kéne

Logitech MK520
Meg csak bill. közül K320 -at néztem. valakinek valami vélemény róluk?
És akkor veszek mellé egy Roccat Pyra Wireless-t és bódottá. :)
Vagy egy VX Revolutiont mellé.

(#4837) Füleske válasza Dapro (#4836) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem Te billentyűzetet kérdeztél először , kano arra mondta hogy nincs wireless gamer billentyűzet , pláne 5000 Ft - ért , Te meg egereket hozol fel példának , hogy de mégis. :F
Másrészt az egereid elég rossz példák , lomha irodai példányok (és egyik sem 5000 Ft), ha mondjuk az én G7 - emhez hasonlítom .

"Akkor mondjuk azt, hogy irodai használatra kell, de azért ne vegye a gombokat be lassan."

Erre megfelel bármelyik , csak 2,4 Ghz - est válassz. Pl. az MK520 ilyen.
K320 - at hol láttál itthon ?

[ Szerkesztve ]

(#4838) nyunyu válasza Füleske (#4837) üzenetére


nyunyu
félisten

Azert a felsorolt 2.4GHz-s irodai egerek mar nem olyan lomhak, mint az utolso generacios 27MHz-sek.
Pedig az MX700, MX1000 villamgyorsnak szamitott a regi 27MHz-sekhez kepest :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4839) Dapro válasza Füleske (#4837) üzenetére


Dapro
senior tag

Rendben, elnézést a "kötözködésért" :R

És még a nevét is elnéztem. Nem k320 bocsánat.
[link]
K340. Erről kérnék véleményt. Esetleg olyanról tud e valaki,hogy gyors gépelésnél akad-e?
MK520 ról letettem most mert az egere nem tetszik :(
G7 elég jó amúgy. De egy G700 at is bevállalnék, bár horribilis árakat kérnek érte.... Na mindegy ez már más topik :)
K340 el csak annyi problémám van hogy összenyomott a kinézete. Nem találtam sehol még normál alap kinézetű wireless bill-t :( Mondjuk K340 is egy picit drága. :(

szerk:
Amugy gamer egérnek én Roccat Pyra Wireless-t néztem ki magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#4840) kano válasza Dapro (#4839) üzenetére


kano
nagyúr

Microsoft Wireless Desktop 3000? Bár nem tudom, hogy mennyire gyors az egere, de én is most nézegetem (ma megyek kipróbálni a MM-ba). Próbáltam egy Microsoft Wireless Laser Desktop 5000-et (ez ugyan nem 2.4GHz-es), de annak nem tetszik a billentyűzete.
Füleske
Ha pl. Logitechből vennék egy egeret és külön egy billentyűzetet (mindkettő 2.4GHz-es), akkor megoldható 1 USB-s vevő egységgel a dolog vagy mindkettőre szükség lenne?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4841) Kvazár válasza kano (#4840) üzenetére


Kvazár
őstag

Bár más márkák, de hátha:

Én MS Arc bill.-t és egeret használok. Ezek külön kaphatók, és külön vevőjük van. Mind a 2 2,4 GHz-es és nem megy a 2 1 vevővel, kell mind a 2 vevője, hogy mind a 2 menjen.

Logitech egér-bill. kombónál viszont 1 vevő akár másik L kombót is lekezel. Tehát, ha neked van X L kombód, de veszel egy másikat, akkor a vevőt nem kell kihalászni a gép mögül, simán csak össze párosítod azzal az ujjat, és kész. (Tapasztalat.)
Sőt keresztbe is megy. Pl.: X L kombó bill.-je, Y L kombó egerével. (Ez is tapasztalat.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#4842) nyunyu válasza Kvazár (#4841) üzenetére


nyunyu
félisten

Tehát, ha neked van X L kombód, de veszel egy másikat, akkor a vevőt nem kell kihalászni a gép mögül simán csak össze párosítod azzal az ujjat, és kész.

Ez csak az egy generacion beluli 27MHz-s L cuccokra volt igaz.
Harmadik generacios vevovel nem ment a negyedik generacios, fastRF radios MX700, MX700 es MX1000 viszont oda vissza kompatibilis volt, csak tolteni nem lehetett a masik dokkolojaval.

2.4GHz-s Logitechek kozul kizarolag a Unifying vevovel ellatott billzetek/egerek vevoi csereszabatosak, tobbi NEM.

Olyan szinten nem, hogy pl. 2006-os, fekete vevos MX Revo sem kompatibilis a 2007 utani szeria fustszinu vevojevel, de a VX Revoeval sem lehetett parositani.
Ahany eger, annyifele vevo volt forgalomban :W

2.4GHz-s desktopom nem volt, nem tudom, azok vevoinel korlatozva volt-e a hozzarendelheto egerek tipusa.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4843) kano válasza nyunyu (#4842) üzenetére


kano
nagyúr

Most már csak az a kérdés, hogy ha Unifying vevővel van egy Logi egér és egy külön vásárolt Logi billentyűzet az működik-e 2 vevő helyett 1db vevővel?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4844) Kvazár válasza nyunyu (#4842) üzenetére


Kvazár
őstag

Oks. Akkor ez 27 MHz-es, vagy Unifying vevős? A pontos típusra nem emlékszem, talán valami UltraX Slim volt. :F A másik meg talán valamilyen desktop cordless volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#4845) Dapro


Dapro
senior tag

Ha valakinek van VX Revolution egere eladó akkor arra vevő lennék
Amúgy Logitech most küldi ki nekem egy MX620 csereegeret szóval eladó lesz ha valakinek kell. Az wireless. Én most G700 at néztem mert irta a logitech support h kapok 35% kedvezmenyt mivel az mx510 emre nincs már gari :D

(#4846) kano


kano
nagyúr

Voltam megnézni a Microsoft Wireless Desktop 3000-et és hát..... A billentyűzet és az egér olyan mintha 10Ft-os kínai fröccsöntött műanyagból gyártották volna. Az egér gombjainak a széle meg olyan volt mintha sorjás lett volna. :((( Elég gáz ez a minőség a Microsoftnak. Nem tudom, hogy mi legyen de ez a kombó nagyon nem volt szimpi. :(

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4847) nyunyu válasza Kvazár (#4844) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez ranezesre ugy nez ki, mint a harmadik generacios 27MHz kombo vevo (60Hz frissites, oriasi lag), ezzel ment a 99 korul piacra dobott Cordless MouseMan-tol kezdve Cordless MouseMan Optical-ig minden L eger illetve billzet.
(egerek vevoje csak egeret kezelt, viszont a desktopok kombo vevoje billzetet is.)

Eger viszont hatareset, ugy remlik, hogy az eggyel ujabb fastRF technologias. (125Hz, ~100-120ms lag)
Akkoriban mar volt fastRF eger (MX700), viszont joideig az olcso L vonalnal meghagytak a regi technikat, ugy 2004-2005 korul valtotta le vegleg a fastRF.

Jol remlik, 2003-ban dobtak piacra a fastRF Cordless Click Plus-t, linkelt UltraX Media Desktop kesobb jott ki.

2006-tol meg jottek az elso 2.4GHz-s egerek. (MX Revo/VX Revo/MX620)

Mondjuk azt nem ertem, hogy a 2.4GHz-s, egymassal nem kompatibilis vevokavalkadot miert csak 3 ev utan kezdtek felszamolni.

Unifying vevonek meg pont az a lenyege, hogy egy vevovel elmegy 6 vele kombatibilis eszkoz, igy nem kell kulon vevo a billzetnek meg egernek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4848) Füleske válasza kano (#4840) üzenetére


Füleske
addikt

Ha mindkettő unifying csak akkor oldható meg egy vevőegységgel.

(#4849) celf válasza Füleske (#4772) üzenetére


celf
őstag

koszi!

(#4850) Kvazár válasza nyunyu (#4847) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx. Megeshet, hogy 27-esek voltak. :B

Ilyennel találkozott már valaki: [link] ?
Nekem tetszik. :)
Ehhez lehet kapni, vagy adnak valami töltő eszközt, vagy mindenképpen pcmica foglalat kell hozzá? Nekem csak ExpressCard-os van. :(

Eladó cuccaim: -

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.