Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) duni84 válasza smog86 (#3200) üzenetére


duni84
aktív tag

tegnap a fehérvári teszkóban asszem ez volt a kezemben, de nem vettem meg, mert nem ezt keresem :)

#metszéspontok

(#3202) smog86 válasza duni84 (#3201) üzenetére


smog86
senior tag

Kb. árat nem tudsz? :R

[ Szerkesztve ]

(#3203) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek nekem.
Billentyűzetvásárlás előtt állok de 3 versenyző van és nem igazán tudok dönteni.
Alapból volt a Logitech G15 eredetileg ezt akartam venni, de aztán olvastam itt a fórumot és bekerült 2 versenyzőnek a Microsoft ergonomic 4000 illetve a Logitech Wave is.

Leginkább játékra lenne használva, de fontos lenne, hogy kényelmes legyen(ezért is tetszik az ergo4000/wave is).
Előre is köszönöm a segítséget :R

(#3204) gereke válasza smog86 (#3200) üzenetére


gereke
tag

A mai Euronics szórólapbanban láttam Microst Wired Keyboard 600 billentyűzetet(ára 4000HUF).

Ha valaki tudna egy HUN-ról feltenni képet, mert a [link]-n is csak angol!

A "desktop" csomagban milyen egeret adnak?

A másik amit néztem az a Logitech Internet 350. Meg tudná valaki mondani a fizikai méreteit.

Kösz

[ Szerkesztve ]

LYA-L29

(#3205) nyunyu válasza gereke (#3204) üzenetére


nyunyu
félisten

Wired Desktop 600 leiras szerint BOM 2.0 van benne.

Nincs odairva, hogy magyar lenne, gondolom utolag matricazott amerikai, mint a DMK3000 meg Curve2000.

Logitech persze cseszik kirakni az adatlapjait a weblapjara.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3206) smog86 válasza gereke (#3204) üzenetére


smog86
senior tag

Köszi. :R Akkor lehet elnézek hátha van desktop kivitel is.

(#3207) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

#3203 ra valaki tipp ?

(#3208) nyunyu válasza Sheltem77 (#3203) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezen a szinten mar nehez mellenyulni, vedd azt, amelyik a legjobban bejon.

Igaz, ketten Mortal Kombatozni nem lehet az Ergo4000-en, mivel nem vesz be egyszerre 3-4-nel tobb gombot, de ha tudsz rendesen gepirni, akkor kenyelmileg veri a masik kettot.

Wave mellett szol az ara, illetve abbol van rendes magyar kiosztasu is. (Ergo4000-bol csak magyarra ganyolt nemzetkori angol van, G15-bol meg az sincs.)
Ellene az elbaltazott Ins/Del, stb kiosztas.

G15? gamer billzet, verpistikeknek valo featurakkal. Annak is megvan a maga letjogosultsaga :))
Engem mondjuk nem izgat fel az LCD kijelzo, meg a hattervilagitas, meg az egyszerre ezer gomb.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3209) Sheltem77 válasza nyunyu (#3208) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

"G15? gamer billzet, verpistikeknek valo featurakkal. Annak is megvan a maga letjogosultsaga "

G15nél csak az a vonzó, hogy 6 programozható makró billentyű van(tehát összetett műveleteket is lehet 1-1 billentyűre programozni).

Logitech Wave már kiesett, perpill a microsoft natural 4000 a favorit(ha lennének rajta makróbillentyűk nem vacilálnék).

(#3210) nyunyu válasza Sheltem77 (#3209) üzenetére


nyunyu
félisten

MS-ek ~3 eve nem nyultak hozza az Ergo4000 weblapjahoz, igy nincs kinn, hogy kb. az IntelliType 6.1 (tavaly marcius?) ota makrozhatoak az osszes billzetukon a web/search/mail/calculator/play gombok, illetve az F1-F12 alternativ funkcioi (mar amelyik billzeteken van FLock), raadasul most mar programonkent kulon-kulon is lehet allitgatni.

Ha ez neked eleg, akkor nyugodtan vedd meg az Ergo4000-et.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3211) nyunyu


nyunyu
félisten

Jut eszembe, IntelliType barmilyen billzettel mukodik, ha behazudsz neki egy hasonlo extra gombokkal ellatott MS billzetet :DDD (innen toltheto)
IntelliPoint viszont nem all szoba az USB-s egerekkel, ha nem MS gyartmanyok. PS/2-nel nem birja lekerdezni a gyartmanyt :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3212) smog86


smog86
senior tag

Erről valami infót nem tudtok?
Wireless Desktop 3000

(#3213) nyunyu válasza smog86 (#3212) üzenetére


nyunyu
félisten

Osztrak webshopokban mar kaphato ekes nemet kiosztassal, idehaza egyik nagykerben sem lattam.

(Bakker, 15€ felara lesz az ivelt Wireless Comfort Desktop 5000-nek ehhez kepest? :Y)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3214) Bling95 válasza nyunyu (#3213) üzenetére


Bling95
őstag

Hello!

Játékra és netezésre keresek billentyűzetet. Jó lenne ha lennének rajta magyar karakterek.

árban olyan 8-21k környékén gondolkodtam. Nagyon szerettem vna vmi olyan aminek van háttérvilágítása de ilyen árkategóriában nem látok.

Szerk. Bocsi nem válaszba aakrtam irni.

A Labtec mien minőségben gyárt?

[ Szerkesztve ]

(#3215) Bling95 válasza Bling95 (#3214) üzenetére


Bling95
őstag

10 ezer nem 21 bocsi elirtam D:

(#3216) nyunyu válasza Bling95 (#3214) üzenetére


nyunyu
félisten

Labtec a Logitech valasza az olcso kinai billzetekre/egerekre.
Arra azert szigoruan ugyelnek, nehogy olcsobban megkapd a Logitech minoseget.

(Bar volt mar ra pelda, hogy egy Labtec billzetrol lehagytak a multimedias gombokat, es raraktak a Logitech logot, aztan az arcedula rejtelyes modon megduplazodott :DDD )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3217) Bling95 válasza nyunyu (#3216) üzenetére


Bling95
őstag

nem ebből most nem tudtam kihámozni hogy merjek e olyat venni vagy sem :D

(#3218) nyunyu válasza Bling95 (#3217) üzenetére


nyunyu
félisten

Ugy ertettem, hogy a komfortjuk, minoseguk nem eri el a szokasos Logitech szinvonalat.
Hasonlo arkategoriaju, elso ranezesre szeteso cuccoknal azert egy fokkal jobbak.
Gondolom az Illuminated UltraFlat-ra palyaznal.

(Jeeee, mar csak masfelszerese a Logitech logos UltraFlat az eredetinek. :)) )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3219) Bling95


Bling95
őstag

igen azt néztem, ezek a világítósok nagyon bejönnek , de razer billt nem fogok venni mert piszok drága :D

(#3220) fireproof


fireproof
őstag

Tudnátok valamilyen Gamer billentyűzetet ajánlani 15 k körül (ha lehet akkor legyen világítása de ez nem ez az elsődleges szempont)? ha esetleg véleményetek is van róla az jó lenne.

(#3221) Bling95 válasza fireproof (#3220) üzenetére


Bling95
őstag

nekem is gamerkedésre kéne vmi ,csak egérrel együtt szeretnék rá költeni 15-öt.

(#3222) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Sziasztok,

kinéztem egy billentyűzetet magamnak (egy Microsoft Wireless Laser Desktop 5000), viszont nekem azt mondták, hogy játékra, főleg fps-re nem olyan jó a wireless. Miért nem? Azon kívül, hogy kínos, ha játék közben merül le :)
Vagy esetleg ha tudtok ajánlani valami másik bill-t, legfontosabb, hogy kényelmes legyen, mert szoktam gépírni rajta, és a rendes billentyűzet elég kényelmetlen. Néztem ennek a bill-nek a 4000-es verzióját, de igazából nem találtam ennyire kényelmesnek, ráadásul az nem volt ennyrie slim :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3223) nyunyu válasza TrollBalint (#3222) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem a drotnelkuli billzet nem olyan kritikus jatekban, mint egy eger, mivel elsodlegesen nem azzal iranyitod a jatekot, nem szamit olyan sokat az a par tiz/szaz ms keses, mint egernel.

Masreszt meg attol sem kell felni, hogy pont jatek kozben merulne le, hiszen egy par alkalielemmel lazan elmennek evekig a billzetek, sokkal kisebb a fogyasztasuk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3224) Zitike


Zitike
csendes tag

Hali! Szerintetek milyet vegyek, ha...
* nincs szükségem semmilyen multimédiás gombra.
* nincs szükségem háttérvilágításra.
* kifejezetten utálnám, ha aksit kellene tölteni benne, ezért ragaszkodom a corded verziókhoz.
* viszont vesztemre tíz ujjal gépelek, ami azt jelenti, hogy a G és H van velem szemben középen, tehát az egérért már a "szomszéd faluba" kell átnyúlnom -- mindezt csak azért, mert egy rossz szokás alapján a jobb oldalra pakolják a numpadot. (Az egeret most is "fordított" gombokkal használom -- munkatársaim nagy örömére --, de a bal oldalra nem sikerül átszoktatnom, mert elég precíz mozgásokat kell végeznem vele.)
* a magyar festett jelzések nem érdekelnek, miután vakon gépelek, de örülnék, ha lenne elegendő gomb, amiket meg is lehet tanítani arra, hogy í-ként, ő-ként, ű-ként stb. viselkedjenek.
* a numpadra viszont mindenképpen szükségem van (olyan progit használok, hogy minden mondat után le kell nyomnom az egyik gombját, és a bill-kombo nem is módosítható) -- ezért olyan bill se felel meg, amiről teljesen leszedték a numpadot, vagy valami plusz kombináció révén lehet csak életre kelteni.
* nagyon nem örülnék, ha a hülyeazértnemvagyok-üzletben 20k-t kellene adnom egy MS-Sidewinder bill.-ért, csak azért, hogy a numpad a bal oldalra kerülhessen! (Ott ugyanis van ilyen, ennyiért -- ezzel ki is merül a magyarországi balos-num-választék.) Ugyanezen okból kifolyólag plz., Maltronnal se kínálgassatok (hacsak nem ajándékba)!
* az sem akadály, ha az egér közelítése beépített hanyattegérrel van megoldva. (Pl. ha ez a trackball kb. az ins-end-del-home távolságára van, akkor utána még lehet jobbra a numpad -- bár, ez már azért elég aggályos, mert a numpadot a GYAKORI használat során mindig a balAlttal kell kombinálnom. Külhoni hirdetésben egyébként sok olyat is látok, hogy a trackball középen (szóköz alatt) van, de azoknál nem nagyon láttam árakat, illetve nem tudom, hogy a nyolcadik óra gépelés közben nem tenyerelnék-e vajon bele a trackballba...

Tehát, ha valaki tud nekem kínálni olyan billt (újat vagy használtat), ami a fönti felhasználói szokásaimnak megfelel, akkor elhalmozhat üzleti ajánlatokkal (ha nagyon reklámszagú az ajánlat, akkor bombázhattok priviben is)!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zita

(#3225) DBob válasza Zitike (#3224) üzenetére


DBob
őstag

A balos numpadtól eltekintve azt hiszem ez megfelel a leírtaknak.
Annyi, hogy szitázatlanul kapni 2500huf körül (kis bolt, ismerős 3000-ért hozott el tőlük kettőt, vaterán 3500-ért árulják, de prohardveren meg 6500-ért...elég rugalmasak árt tekintve), és a space hosszabb, mert nincs winkey, nincs í (altgr+j és altgr+i megoldja). Fn key meg nem funkcionál akkor sem ha laptopra kötöm (lehet drivert fel kéne rakni hozzá). A scrollozás is csak driverrel működik tapipadon.

(#3226) nyunyu válasza DBob (#3225) üzenetére


nyunyu
félisten

a space hosszabb, mert nincs winkey

Ezen a japan kiosztasun sincs Win key :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3227) DBob válasza nyunyu (#3226) üzenetére


DBob
őstag

Vagy nem úgy jelölik mint a nyugatiak, egy win logóval. Az biztos, hogy egy-egy gombbal több van a space két oldalán, ami miatt nekem hosszabb (már-már kulturált) méretű a space.

(#3228) nyunyu válasza Zitike (#3224) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt most nem ertem.

Ha atkonfiguraltad balkezesre az egeret, akkor miert nem hasznalod a bal oldalra atrakva bal kezzel? Sok ertelmet nem latom, hogy tovabbra is a jobb oldalon legyen az eger.

Numpadra meg az is megoldas lehet, hogy keritesz egy numerikus nelkuli billzetet, meg kulon egy USB-s numpadet, aztan akkor arra az oldalra rakod, ahol eppen kenyelmesebb.

Pl. L Cordless Number Pad, Genius NumPad 200, Cherry G84-400

BalAlt+numerikus? Magyar billzet atka, angol kiosztasnal lehet hasznalni a jobb Alt-ot is az ASCII kodok bevitelere...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3229) nyunyu válasza DBob (#3227) üzenetére


nyunyu
félisten

Japanoknal +2 modosito gomb van a szokoz oldalan, mivel az alap 27 gomb keves a katakanak bevitelere :))

Erdekes, hogy pl. az MS nem a szokozt vette rovidebbre a japan Ergo4000-en, hanem a Ctrl+Win+Alt-ot nyomoritotta meg.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3230) nyunyu válasza nyunyu (#3228) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherry numpadhez van hozza passzolo magyar kiosztasu mini billzet is, de valoszinuleg germaniabol kene rendelni, mivel idehaza nem nagyon forgalmazzak oket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3231) DBob válasza nyunyu (#3230) üzenetére


DBob
őstag

Én és egy srác cherry billt akartunk venni eredetileg, de mivel amit kinézett csak német kiosztásban van, így végül lemondtunk róla. Én meg azóta megvettem amit linkeltem.

(#3232) Gyusz válasza gereke (#3204) üzenetére


Gyusz
őstag

Aki még esetleg Microst Wired Keyboard 600 vételén töri a fején, annak íme egy kép a kiosztásról link. Nem túl igényes a kivitelezés, mivel fel van matricázva (gondolom ezért kicsit ragadós érzetet is kelt még). Továbbá sok karakter nincs rendesen feltüntetve, ezt szintén szokni kell. Egyébként szerintem halk billentyűzet, alapból nekem túl lapos, viszont kitámasztva kényelmes, CS-ben próbáltam, ott nem volt gond játék alatt. Mindenki döntse el maga, hogy 4k-t megér-e neki.

Én még egy Dell Quietkey-n törtem a fejem (tudom nyunyu, hogy azt nem igazán komálod :DDD), mert néhányszor próbálva az is kényelmes volt, de formára meg ez tetszik jobban, csak a kivitelezés lehetne igényesebb.

[ Szerkesztve ]

(#3233) Zitike válasza DBob (#3225) üzenetére


Zitike
csendes tag

Árban valóban megfelelőnek tűnik, de van már néhány tapasztalatom hasonló billentyűformákkal. (Nem a kukacoskodás miatt említem ezeket, de tényleg fontos, hogy a lehető leggyorsabban gépelhessek.)

1. Tapipados vs. gumipöcök:
Az otthoni lapihoz szinte azonnal vettem billentyűzetet, mert zavart, hogy írás közben állandóan beletenyereltem a tapipadba. Úgy látom, erre alternatíva kínálkozik a kis piros pöcök képében. Ha az teljes egérfunkcionalitással rendelkezne (úgy értem, nem csak mozgatásra, hanem kattintásra is lehetne használni), akkor az alsó tapipadot azonnal le is ragasztanám. 7-8 évvel ezelőtt néha használtam egy haver IBM laptopját, amin volt hasonló kis piros gumipöcök -- de emlékeim szerint csak a mozgatás a funkciója, a katthoz már lejjebb kellene nyúlni. Vagy tévedek? Minden esetre elég sérülékenynek tűnik (fontos, hogy a lehető leggyorsabban beletaláljak az egérrel két betű közé vagy efféle szűkös helyekre).

2. L,É,Á,Ű,Enter
Ezzel a sorrenddel is meglehetősen rosszak a tapasztalataim -- sztem csak azért, mert béna vagyok -- minden esetre már két éve ilyen sorrendű billentyűzetem van otthon, és nem voltam képes megszokni, hogy ilyen messze van az Enter. A chatpartnereim viszont lassan megszokták, hogy minden mondat végére beírok egy plusz ű-t. Az enter helyett ugyanis gyakran azt ütöm. Az is lehet, hogy csak azért, mert nap közben a melóhelyen meg L,É,Á,Enter sorrendű billetyűzetet használok. (Azt tudni kell ehhez, hogy a kéz az ASDF JKLÉ-n van a tízujjas vakírás során. Ehhez képest van viszonylag messze az Enter.)

3. Olyasmi is rémlik a sokéves gépelési tapasztalatok ködéből, hogy valamely bill-nek minden magyarspec gombot meg lehetett tanítani, csak épp QWERY maradt QWERTZ helyett. Ez is el tudja lehetetleníteni a munkát, ezért erről megkérdezném közvetlenül az ismerősödet, ha megadod a vaterás nickjét.

Egyébként szimpatikus ötlet, hogy ha már a numerikus szakaszt nem tudjuk balra tenni (vajon miért is nem?), akkor a pointing device-t hozzuk közelebb a testhez, de ezt szerintem csak úgy lehet civilizáltan kivitelezni, ha közben a billentyűk jobbra-balra úgy rendeződnek, mint pl. [url http://www.keyboardco.com/keyboard_images/black_usb_ergonomic_touchpad_keyboard_large.jpg]ezen[/url] a képen.

Illetve láttam még szintén szimpatikus megoldásokat egy héber(? -- már nem tudom, hol van) nyelvű oldalon. Ott sok vertikális megoldást láttam: az egész numpadot a testtől távolabb, a funkcióbillentyűk fölötti részre számúzve. (Sajnos semminek nem tudtam megnézni az árát, mert semmit nem tudtam azon a lapon elolvasni.)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zita

(#3234) Zitike válasza Zitike (#3233) üzenetére


Zitike
csendes tag

Sry, ezt a képet már nem fogjátok látni, mert vesztemre explorerben írtam az előzőt. Egyébként olyasmi, mint a japánoknak szánt ergonomikus bill, amit nyunyu linkelt. Például az is szimpi lenne, ha lehetne tudni, hogy a középső csúszka(?) vajon csak görögni tud, vagy azzal lehet mozogni is (mert azt látom, hogy alul van jobb és bal egérgombnak megfelelő két gomb).

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zita

(#3235) Zitike válasza nyunyu (#3230) üzenetére


Zitike
csendes tag

Ez a minibill is megfelelne a külön numpaddel, csak sehol nem látom az árukat ... ugye, sidewinder is van huszasér, de olcsóbban szeretném azért megúszni...

Üdv, Zita

(#3236) Zitike válasza Zitike (#3234) üzenetére


Zitike
csendes tag

Még az ilyenfajta elrendezés is szimpatikus, bár itt is kissé távol van az enter:
http://www.cherry.de/deutsch/produkte/tastaturen_mit_trackball_und_touchpad_TouchBoard_G80-11900.htm
...De legalább van esély í betűre is.

(Úgy tűnik, Firefox alatt se tudok linkelni, sry)

Üdv, Zita

(#3237) nyunyu válasza Gyusz (#3232) üzenetére


nyunyu
félisten

Wow, legalabb most brit billzetet ganyoltak ossze, nem amerikait, mint a DMK3000-nel meg a Curve2000-nel.
Igy a gombok darabszamra is stimmelnek (van Í), meg elrendezesre is. (Ű a helyen)

Dell Quietkey

Ha erre a szepsegre gondolsz, az valoban nem kapott approved-by-nyunyu logot. :))

Szerencsere enyveskezu kollega hamar trombitanak nezte, ugyhogy vadaszhattam masik USB billzetet helyette. :DDD
Persze elso korben csak az ugyfelhez cipelos Labtec UltraFlat volt keznel, na attol meg nagyobb idegrohamot kaptam, amikor sokadszorra is mellenyultam a hulye Ins/Del satobbi elrendezesenek.
Ugyhogy hamar elokerult a fonokom altal rejtegetett olasz HP Bumblebee billzet, az legalabb kenyelmes volt, meg senki sem akarta lenyulni az idiota feliratozasa miatt :DDD Kar, hogy ~1 ev utan megadta magat a vevoje, itthoni regi L vevommel meg nem birtam osszehozni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3238) Gyusz válasza nyunyu (#3237) üzenetére


Gyusz
őstag

Jah, dobozra is rá volt írva, hogy eredetileg brit billentyűzet lenne, ezt kifelejtettem.

Igen, az lenne a Quietkey. Azon kívül, hogy ronda, nekem nincs gondom vele. A multimédiás verzió valamivel jobban bejön, de az sem egy szépségverseny-esélyes darab.

Nekem csak a Logitech verzióhoz volt szerencsém, amiről szintén szoktál írni :DDD. Az ujjlenyomatfogó kivitelezés még annyira nem is zavart, multimédiás gombokat nem nagyon használok, de állandóan mellényúltam rajta, pedig nem írok sokat és nem is tudok rendesen gépelni. Azóta drága jó barátom lecserélte egy ilyen Apple billentyűzetre, ami ugyan nagyon tetszett, de amikor megtudtam az árát, akkor megállt bennem az ütő egy pillanatra.

[ Szerkesztve ]

(#3239) nyunyu


nyunyu
félisten

G84-4100+4700 nem volt tul jo otlet, nemet ebay-en 44€+46€+posta :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3240) Zitike válasza nyunyu (#3228) üzenetére


Zitike
csendes tag

"Ha atkonfiguraltad balkezesre az egeret, akkor miert nem hasznalod a bal oldalra atrakva bal kezzel? Sok ertelmet nem latom, hogy tovabbra is a jobb oldalon legyen az eger."
Eredetileg valóban azért alakítottam át, hogy kipróbáljam a bal oldalon, de aztán ott nem ment (mert nem sikerült elég pontosan mozgatni), viszont az hasznosnak bizonyult, hogy már nem okoz fájdalmat a jobb mutatóujjamban a sok kattintgatás (lehet, leamortizáltam azt az ujjamat még zsenge koromban a sok simsezéssel) -- helyette most a gyűrűsujjam végzi azt a munkát.
Mondjuk, olyankor van gond, amikor távoli gépre (és onnan tovább másikra) kell bejelentkezni. Mert -- persze -- otthon is fordítva van, azután átlépek egy "normálisan egerező" gépre, majd a munkahelyi sajátomra, ami szintén fordított. Néha már én is megzavarodok, főleg, ha ugyanezt a bejelentkezgetést a tesóm gépéről csinálom.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zita

(#3241) nyunyu válasza Gyusz (#3238) üzenetére


nyunyu
félisten

Igen, az lenne a Quietkey. Azon kívül, hogy ronda, nekem nincs gondom vele.

Nem is a kinezetevel volt elso sorban gondom, mert melohelyen nem nezegetni, hanem hasznalni kell, hanem a gombok ellenallasa nem tetszett.
Nekem tul kemeny volt, szetvertem az ujjaimat rajta.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3242) Zitike válasza nyunyu (#3239) üzenetére


Zitike
csendes tag

Akkor ennek még viszonylag jó az ára a maga 40 dolcsijával:
http://www.ulva.com/Online-Store/Keyboards-Pointing-Devices/left-hand-keyboard.htm
(Sry, ahogy elnézem, a vége ennek a linknek se fog látszani.)

Viszont azért a kb. 8k +szállításért már elvárnám, hogy legalább az í lehetősége meglegyen. Ezek szerint azonban túlzóak az elvárásaim... :(

Üdv, Zita

(#3243) nyunyu válasza Zitike (#3242) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt a balkezes A4Tech-et mintha mar lattam volna magyar kiosztassal valahol, de jo regen volt, 5+ eve.
(KB-29 a hagyomanyos, KBS-29 a kamu ergonomikus valtozat.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3244) DBob válasza Zitike (#3233) üzenetére


DBob
őstag

Itt megtekintheted a billt. A német utcában van egy ici-pici, kissé lepukkant számtech bolt / bontó. Nem lehet összetéveszteni mással.
1. Nem tudom letiltható-e a tapipad, ki kéne próbálni a driverjával. Én még nem raktam fel (nem látom értelmét), de ismerős szerint csak így megy a scroll rajta. Állítólag sima synaptic drivert ad hozzá az ibm. Laptopomnál le tudom pl. tiltani a tapipadot. Lehet itt sem kizárt. Illetve szintén a laptopomon a pöcögegér gombként is funkcionál. Sajnos ezen az ibm billentyűzeten, ha van is ilyen, szintén a driver kell hozzá. Bár valószínűleg ez már low level funkció, az-az driver nélkül is menne. Szerencsére elég kényelmes helyen vannak a pöcökegérhez a gombok, minden gond nélkül hüvelykujjal elérhetőek, szinte anélkül hogy a gépelést abba kéne hagyni...de erre mondom azt, el kell menni erre a linkelt helyre, és kipróbálni.
2. Elfelejtettem kihangsúlyozni előbb, hogy nálam az enter is más mint a képen látható. Vékony, egysoros enterem van, felette az ű-vel. Így az á mellett van az enter közvetlenül, cserébe entert nyomok ű helyett még sokszor, és nem találom merre van az ű...de már elég jól le-lecsapok rá a kisujjammal. Talán nagyobb problémát okozz automatán altgr-j-t nyomni az í-k miatt, ahelyett hogy a bal shiftet nyomnám.
3. Ezt nem is értem.... :\

(#3245) Zitike válasza nyunyu (#3243) üzenetére


Zitike
csendes tag

Ezen a képen tényleg úgy látszik, mintha lenne még egy gomb az í számára. De én itt se találom az árat...
Aminek ilyen nehéz megtalálni az árát, az a tapasztalatok szerint horribilis összegbe kerül.
Ami a programozását illeti -- rémlik, hogy volt már nekem életem során egyszer német billentyűzetem. De az egész konfiget használtan vettem, és nekem már semmit nem kellett telepítgetnem ahhoz, hogy magyar billként funkcionáljon. Ez alapján esélyes, hogy más billeknél is az oprendszer saját illesztőprogijai megfelelően ismerik föl a megfelelő gombokkal rendelkező hardvert. Nem értek hozzá, csak így képzelem.

Üdv, Zita

(#3246) Zitike válasza DBob (#3244) üzenetére


Zitike
csendes tag

Látom, legalább 600 (de lehet, hogy 700) métert is mennem kell majd ez után a bill után! :Y
Nem fog leszakadni a lábam? ;]

A driveres témához -- az előzőekhez is -- csak annyit tudok hozzátenni, hogy a jelenlegi itthoni bill.-emnek is van sajátja (nem is volt 1×ű Vista alá megszerezni), de én az elmúlt 9 hónap alatt, mióta más sz.géppel (meg patinásabb oprendszerrel) használom, még lusta voltam föltelepíteni. Az oprendszer viszont fölismerte enélkül is, még a rajta lévő görgetőt is, csak a médiagombokat nem (de ezek szerint azok az elmúlt háromnegyed évben nem is hiányoztak a boldogságomhoz). Még olyan billem nem volt, amin lett volna kurzormozgató (ha csak ezt a görgetőt nem tekintjük annak), ezért azt nem tudom megmondani, hogy ahhoz vajon mennyire van szükség a saját driverre.

Üdv, Zita

(#3247) nyunyu válasza Zitike (#3245) üzenetére


nyunyu
félisten

Optikai csalodas, A-shape miatt tunik ugy, mintha rovidebb lenne a bal shift.
Ott nincs plusz gomb.

Aminek ilyen nehéz megtalálni az árát, az a tapasztalatok szerint horribilis összegbe kerül.

A4Tech nem az a gyarto, aki 5k-nal tobbet kerne egy billzetert...

Nemet/magyar/satobbi: persze, mivel a billzet csak egy scan kodot kuld, hogy hanyas sorszamu gombot nyomtak le, aztan azt mar az oprendszer forditja le a beallitott billzetkiosztas alapjan, hogy akkor azt most Á-nak vagy Ä-nak ertelmezze.
Ehhez a billzetre mazolt kiosztasnak mar nincs koze.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3248) nyunyu válasza Zitike (#3246) üzenetére


nyunyu
félisten

Még olyan billem nem volt, amin lett volna kurzormozgató (ha csak ezt a görgetőt nem tekintjük annak), ezért azt nem tudom megmondani, hogy ahhoz vajon mennyire van szükség a saját driverre

Ha jol remlik, akkor a [l:http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-45849.html]IBM/Lenovo Travel Keyboard with UltraNav[/i] (*) az standard billzet+egerkent telepul, tehat radugod, aztan maris megy az egerkurzor is.

*: Ennyiert a hulyenek is megeri bontottan, ujonnan nemeteknel valami 8k, idehaza 15k+sarc :(
Gondolom gyari kartondoboz+bor mappa nincs a bontotthoz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3249) Zitike válasza nyunyu (#3247) üzenetére


Zitike
csendes tag

"Optikai csalódás..." -- Én se tudom torzításmentesen kinagyítani a képet, de amiket ki tudok olvasni: YXCVB + ezek előtt (tehát még az Y előtt, a shift után) látok valami kiolvashatatlant is. Ha a többi nem is, a C alakja sztem egyértelmű. Onnan lehet visszaszámolni. Van ott még valami.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zita

(#3250) Zitike válasza nyunyu (#3247) üzenetére


Zitike
csendes tag

Egy ismerőst a rádiós változat érdekli ebből. Neki találtam ezt az élesebb képet:
Itthonról jól megy a linkelés, itt nincs proxy!
Ezen is úgy látszik, hogy van még egy bill az Y előtt.

Üdv, Zita

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.