Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) enginev3.0 válasza dudika10 (#4450) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez az hogy én is :F

A Logitech teljes kollekcióját hol lehet megnézni mert az oldalon nagyon kevés van, legalább is a logitech oldalán, saját oldalukra nem raknak ki mindent :(((

Itt egy eladó példány

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4452) Vasinger! válasza enginev3.0 (#4449) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A Gigabyte bill engem is érdekelne. Ismerős ajánlotta és dicsérte, de a kicsi backspace és az Ű nem normális helye kicsit visszatart.

Nos? Volt már valakinek vele tapasztalata?

A media billt biztos meg akarod venni? PS2.. :F

[ Szerkesztve ]

(#4453) BemAnyó válasza Füleske (#4448) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Köszönöm :R , ez nagyon részletes lett, holnap még megnézek élőben egy Lycosa -t, de úgy tűnik hogy az ms x6 eddig a legjobb mind közül, persze még valahogy azt is ki kéne próbáljam, talán MediaMrkt ban lesz kirakva,

(#4454) nyunyu válasza enginev3.0 (#4451) üzenetére


nyunyu
félisten

A Logitech teljes kollekcióját hol lehet megnézni mert az oldalon nagyon kevés van

Csak az aktualis dobozos meg OEM cuccok vannak kint az oldalukon, mar nem gyartott modelleket le szoktak venni.

Keyboard K120 egesz jopofa, kerdes, hogy lehet-e kapni, vagy ez is olyan fantom termek, mint a Comfort Wave 450.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4455) Vasinger! válasza BemAnyó (#4453) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jut eszembe, MM-ban vajon van K300? :F

(#4456) Tibord


Tibord
senior tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni töletek.

Billentyűzetet keresek.

Na csak az a gond, hogy fogalmam sincs milyen legyen.

Azt viszont nagyon szeretném, hogy világítson a és igy lássam (jól) a sötétben minden egyéb fégyforrás nélkül is.

Magyar legyen,

Meg aztán minnél ólcsóbb annál jobb.

Alapvetően mindenfélére használom vegyessen (game, word, stb)

Médiagomb nem baj ha van rajta de nem létszükséglet.

At eddigi billentyűzeteim kb 800-1200 Forintba kerültek ugyhogy ezért nincsenek különleges igényeim.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#4457) dudika10 válasza Tibord (#4456) üzenetére


dudika10
veterán

Az első és második kívánságod sajnos üti egymást és kizárja az összes billentyűzetet (legalábbis a használhatókat biztos). :(
Világítson-magyar legyen

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4458) Tibord válasza dudika10 (#4457) üzenetére


Tibord
senior tag

Hát most szomorú lettem :S

azért köszi.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#4459) Vasinger! válasza Tibord (#4458) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sajnos én is az vagyok e miatt. Nem értem, hogy miért nem éri meg nekik csinálni ilyet...

Valaki elmondaná nekem, hogy a K300 billentyűzeten a space milyen? Mert sok helyen panaszkodnak rá, hogy nagyon rossz, csak nem nagyon értem, hogy mire is céloznak külföldiül.

(#4460) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#4459) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kérdezz engem szerintem. :DDD

Mi a rossz benne :F Nem tudom miért írják hogy rossz. Szerintem jó. Jobb mint a Genius KB 21E volt. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4461) Zolien


Zolien
csendes tag

Én meg nyitott vagyok bármilyen gyártóra. Max 5500Ft-ig (olcsóbban is jó:P). Flatet keresek, normálisabbat. De Tekhnikát például ne ajánljatok, azon egy szmájlit ali bírtam bevinni (Shift+ ) részre gondolok), annyira eszetlenül túl voltak méretezve a billentyûk, pedig nem kicsi a kezem! Ilyenkor szokott az jönni, hogy hát ez tulajdonképpen azonos billentyûalapterület, csak nagyobbnak látszik mert nem emelkedik ki + nem keskenyedik a teteje felé haladva, ez részint igaz, optikailag tényleg ez a hatás egy normál bill. után, de, NEM, én nem errõl beszélek, hanem ami ezen felül van, az indokolatlan túlméretezésrõl és ez több gyártónál is dívik sajnos. Nem tudom miért van erre szükség. Szóval olyat keresek ami nem ilyen. Az egy megoldás lehet, hogy ha egymástól távollévõ billentyûket kell bevernünk, ráadásul egymás után, akkor csúsztathatjuk ujjainkat a felületükön, a flat valóban adja ezt a lehetõséget, igen. Azonban ez nem megoldás. Alkalmazni lehet, nap végére nagyon fincsi fájásokat lehet begyûjteni. Fõleg saját, gyakorlati tapasztalatokból fakadó ajánlásokat várnék, felesleges köröket megelõzendõ. Köszönöm, ahoj!

U.i.: bármit lehet szarozni, de csakis INDOKLÁSSAL! Csak így van értelme.

Z

(#4462) Zolien válasza Zolien (#4461) üzenetére


Zolien
csendes tag

Ja bocsánat, fontos momentum: ne zörögjön, ne csattogjon! Ne idõvel ne, hanem zsír újan ne. Sajnos több ilyennel találkoztam; enter, space élbõl ratyi és õrjitõ. S nem visszadobott termék volt ez. Poén de eddigi egyik legjobb klaviatúrám egy fél-flat Ednet volt. Ismerõs valakinek?

Z

(#4463) toto76 válasza Vasinger! (#4459) üzenetére


toto76
tag

Jól gondolom (amit eddig olvastam az alapján), hogy magyar nyelvű világítós billentyűzetet nem lehet kapni? :Y

(#4464) Füleske válasza toto76 (#4463) üzenetére


Füleske
addikt

Lehet , olyan 6-8 ezerért , csak azok olyanok is. Nem ajánlott egyik sem. Normális minőségűt nem gyártanak magyar nyelvűt , "jó a balkánra a gazdaságos is" alapon. És valahol meg is értem a jobb gyártókat , nem éri meg nekik (éves szinten) párszáz darabért átállítani a gyártósort. Pistike úgyis a gagyit veszi féláron, nem számít hogy nem lehet rajta normálisan gépelni , a lényeg hogy világítson mint a karácsonyfa.

(#4465) BemAnyó válasza Vasinger! (#4455) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Én nem láttam, bár nem is arra figyeltem :U
Egyébként végül Lycosa lett, a meghibásodások csak a 2007-2008.03 ban készült modellekre volt jellemző, a hangja egyáltalán nem vészes, csak meg kell szokni hogy elég megérinteni a gombokat, a g15 -höz képest fényévekkel finomabb érzékenyebb és precízebbek a billentyűk, viszont a járulékos extra funkciókban messze elmarad, a média vezérlő használhatatlan mivel csak használhatatlan programokat vezérel, amit én favorizálok azt nem (amip, mphc), az érintő kapcsolók jobb fent dizájnosak de nem igen bízom meg a tartósságukban, majd kiderül, viszont nem bántam meg egyenlőre a cserét nagyon pöpec a ketyere :C , az lcd panel meg hamarosan pótlásra kerül, csak találnom kell még vlmi szép dobozt amibe belefaraghatom ;) .

[ Szerkesztve ]

(#4466) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#4460) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Heh. :D Akkor megnyugodtam, akkor nem értem mire fel ez a nagy lázadozás mindenhol...

toto76: Jól. :K

BemApo: Azért lehet, hogy egyik nap elnézek a MM-ba, csak lenne rá időm. :W

(#4467) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#4466) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nyugodj meg, nagyon jó a space gomb. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4468) toto76


toto76
tag

Vasinger!, Füleske

Kicsit érdekes a hozzáállásuk, mert például a Roccat oldalán lehet rendelni UA-SK-CZ kiosztással is. Nem hiszem, hogy több megrendelés érkezne onnan. (de ki tudja)

szerk
A MM vagy EW ki lehet próbálni a Razer Lycosa-t? Találkozott vki ezeken a helyeken ilyen billentyűvel?

[ Szerkesztve ]

(#4469) dudika10 válasza toto76 (#4468) üzenetére


dudika10
veterán

Ez tökéletesen megfelel a magyaroknak is. Megvan rajta az összes gomb, csak más rajta a matrica. Ha nem zavar, hogy nem az a bötü van a gombon amit írsz, akkor nyugodtan lehet venni ilyet. (Vagy németet, az is ugyan olyan jó) Csak persze ez feltételezi azt, hogy tudod mi hol van.
(Mert például ha keresed az egyenlőség jelet akkor hiába nyomkodod a backspace melletti gombokat, az a 7-esen lesz.)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4470) Vasinger! válasza Sub-ZeRo (#4467) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Még egy utolsó kérdés: A nyilakkal, hogy barátkoztál meg? Fele akkorák, mint egy hagyományos billentyűzeten. :F

Most lenne 4k-ért 5 év garival egy, gondolkozom, hogy megvegyem e.

toto76: Valóban fura, de ez van.

dudika10: ezzel mindenki tisztában van, jelenleg G11-ről írok és teljesen angol kiosztású, de amint látod nem okoz gondot minden karaktert előhoznom ami szükséges.

Szokás kérdése az egész, de még is csak jobb, ha magyar a kiosztás, mert ha keresel egy karaktert, akkor azt nem látod ezen a bill.-en, hogy hol van.

Főleg akkor jön rosszul, ha nem te gépelsz rajta, hanem valaki, aki nem ilyenhez van szokva. Aztán kérdezget, hogy hol az ű és ő, hiába mondod, hogy ugyanott mint minden más bill.-en, nem tudják úgy fejből, mint a használója.

(#4471) dudika10 válasza Vasinger! (#4470) üzenetére


dudika10
veterán

"ezzel mindenki tisztában van"
Azt Te csak hiszed, ezért szoktuk leírni, hogy így legyen. :)

Egyébként pl az Í zavaró, nem?
(Én utálom az ékezeteket egyébként. Csak angolul tudok vakon gépelni, ha ékezeteket kell használnom akkor mindig elcsúszik a jobb kezem és teljesen hülyeséget írok. :o Ha angol kiosztású billem lenne, legalább lenne mire fogni, hogy nem használom az ékezeteket. ;] )

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4472) Vasinger! válasza dudika10 (#4471) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor tévedtem, nem mindenki tudja. :)

Az í is ugyanott van mint minden más billentyűzeten, nem? :F Vagy már ennyire megszoktam volna?!

Egyébként az ékezetes betűkre visszatérve, eleinte én is csak úgy tudtam vakon gépelni, hogy az ékezeteket keresgéltem, de idővel meglettek az ékezetek is :)

(#4473) BaLee válasza Vasinger! (#4455) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A szombathelyiben van K300, pont tegnap néztem, 8k körül volt az ára.
De nekem nagyon nem tetszett ez a billentyűzet, zsúfolt, nem hagyományos kiosztás ami előben még furcsábbnak tűnt. Nem bírnám megszokni.

Remélem más fajta billentyűzeteket is kidobnak majd végre magyar kiosztással...

(#4474) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#4470) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát annyira sok nyilat nem használok, de meglehet szokni. Igaz fele akkorák, de engem nem zavar. Egyedül a SHIFT + DEL kombó, hogy egymás felett vannak. Az egy kicsit furcsa, de már kezdem megszokni. Már a normál kiosztásnál is oda nyúlok, ahol a Login van. :DDD Mint minden új bilt meg kell szokni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4475) Füleske válasza toto76 (#4468) üzenetére


Füleske
addikt

Egyedi hozzáállás a Roccat részéről , vagy csak igényfelmérés.
Logitech - ből is volt már pár olyan billentyűzet , aminek a gyári adatlapján még szerepelt a magyar változat (cikkszámmal együtt) , viszont itthon olyant senki sem látott.

Vasinger! : dudika10 valószínű "us" kiosztásúra gondol az Í - vel kapcsolatban , neked meg ha jól sejtem angol (brit) kiosztású van ami gombszámban megegyezik a magyarral. Az "us" kiosztás viszont Í nélküli és egy soros enteres.

[ Szerkesztve ]

(#4476) Vasinger! válasza BaLee (#4473) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sajna nekem sem tetszik, de ha valaki tud halk, kényelmes billentyűzetet mondani, amin van médiavezérlő gomb és magyar kiosztású, akkor az ne tartsa vissza. :)

Sub-ZeRo: Hát, igen, a ctrl+alt+del kombináción én is elgondolkoztam, hogy azt mégis, hogy lehet K300-on, de valóban minden szokás kérdése...

Füleske: Hm...ezt nem is tudtam, hogy az US és UK kiosztás között van különbség. Köszi, ezek szerint UK van nekem, így van Í is. :K

(#4480) Füleske válasza Vasinger! (#4476) üzenetére


Füleske
addikt

Altgr+j az í , altgr+i az Í , az enter egy soros , az ű meg az enter fölött van.
És ide előszeretettel hozzák ezt a kiosztást , már amiből nincs magyar , fogalmam sincs miért , és pl. németet meg nem hoznak. :F
Sőt itthon gányolnak egyes us kiosztású billentyűzetekből "magyart". Ráfestik a hiányzó betűket (í ugye nincs) , ami a "jó minőségű" festésnek köszönhetően pár hónap után lekopik...

[ Szerkesztve ]

(#4481) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Keresek G15 + G9 helyett (aprón együtt árulom őket, 25) egy vezetéknélküli billentyű és egér párost.

Főleg munkához kellene (grafikai munka),de néha játék is, valami minőségi párost keresnék.

Ki mit ajánl ?

(#4482) Vasinger! válasza Füleske (#4480) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem. Nos nekem nem ilyen van. Aki a képen látható billentyűzet kiosztást veszi Mo.-n, az nem teljesen normális. :U
Ezen szenvedés lehet írni. :Y
Vannak dolgai a Logitechnek is, az már igaz. Az a nagy szerencséjük, hogy a garanciájuk örök és ingyenes minden hardverükre, ezért használom a dolgaikat egyrészt.

(#4483) Füleske válasza Vasinger! (#4482) üzenetére


Füleske
addikt

A gányolást nem a Logitech - ekre értettem , ők pont nem csinálnak ilyet. :)
Más gyártók egyes billentyűzetein láttam ilyet. Pl. Microsoft egyes termékei .

"a garanciájuk örök és ingyenes minden termékükre"
Az ingyenes oké , de az örök azért túlzás. Minden terméknek megvan a gyári garanciaideje , általában 3 vagy 5 év.

[ Szerkesztve ]

(#4484) Füleske válasza scream (#4481) üzenetére


Füleske
addikt

(#4485) Vasinger! válasza Füleske (#4483) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem.

És honnan tudom, hogy a Logitech az adott termékére mennyi garit ad?
Vagy ezt onnan tudom, amit a boltban vagy nagykerben kaptam számlán van? :F

[ Szerkesztve ]

(#4486) Füleske válasza Vasinger! (#4485) üzenetére


Füleske
addikt

Általában a Logitech oldalán rajta van . ezek pl. a gamer cuccok garanciái , érdekes hogy általában 1 évet ad a gamer cuccokra , pl a g11 - re is

De ha épp nem találod meg is lehet tőlük kérdezni.

(#4487) Vasinger! válasza Füleske (#4486) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Esetleg a K300-re meg tudnád mondani, hogy mennyi van? Esküszöm nem találom, nagyon nem tudok tájékozódni ezen a logitech.com-on....

Egyébként a konkrét eset az lenne, hogy 5 év nagyker gari lenne egy bill.-re, csak kérdés hogy gariztat e egy nagykeres, főleg ha nem is a vevő viszi vissza.

(#4488) dudika10 válasza Vasinger! (#4487) üzenetére


dudika10
veterán

Pedig ott van: Hároméves gyártói jótállás

A nagyker biztos, hogy 5 évet vállal? Többet nem szokott vállalni mint a gyártó, sőt az a jellemző, hogy kevesebbet vállal. :(((

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4489) Füleske válasza Vasinger! (#4487) üzenetére


Füleske
addikt

Három éves gyártói jótállás (műszaki jellemzőknél)

Hát ezt a nagykerrel kell megbeszélni.

[ Szerkesztve ]

(#4490) Vasinger! válasza dudika10 (#4488) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, így már én is látom...
Igen, biztos, hogy 5 évet vállal, ami igazából nem baj. :)

Füleske: Az lesz, egyik nap felhívom a nagykert.

(#4491) Hiperwolf válasza Vasinger! (#4482) üzenetére


Hiperwolf
tag

Nekem G15-öm van és már annyira megszoktam és megszerettem, hogy rendes magyar kiosztású billentyűzeten nem is tudok olyan jól írni. :U
Pl. magyar billentyűzeten nem is használom a hosszú 'Í' gombot, hanem a kombinációt és a nagy enter is zavar, meg, hogy lentebb van az 'Ű' gomb.
Pár éve megvan a billentyűzetem és hidd el, nem nehéz és főleg nem szenvedés írni rajta, bár lehet, tényleg nem vagyok teljesen normális. ;] :D

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#4492) scream válasza Füleske (#4484) üzenetére


scream
veterán

Köszi!

Nekem MX5500 Rev jobban tetszik mint a Wave ...

Wave egere milyen ? Normálisan használható ?

(#4493) Füleske válasza scream (#4492) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem ez már egyéni , ha neked az mx5500 jobban bejön akkor azt vedd. Kinek mi tetszik meg kényelmes. Nekem pl. az 5500 egere nem áll kézre , a Wave egere meg igen.

(#4494) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nah, megrendeltem a K300-at 2 év kisker garival és ugye a 3 éves Logitech garival 5000 Ft-ért.

Szép hosszú beszámolót fogok róla tartani, hogy milyen G11 után. Ha meg nem tetszene pár napon belül még visszavihetem és visszakapom a pénzem. :)

(#4495) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

K300 beszámoló péntekre halasztva, hülye ipon...

(#4496) Füleske


Füleske
addikt

Milyen jó hogy ilyen magyar kiosztásokat is gyártanak : [link] :W

[ Szerkesztve ]

(#4497) scream válasza Füleske (#4496) üzenetére


scream
veterán

Hali!

Keresnék G15 illetve G9 helyett valami normális wirelless bill-t és egeret maximum 23ezerig.

Miket ajánlanátok ?

Főleg munkához kéne (weblapszerkesztés,grafika,AutoCAD,3DsMAX,ilyesmi)

:F

(#4498) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Sony stílusú billentyűzetet keresek szétszedhető numpad -dal. Tud valaki séíteni?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4499) scream válasza zoltanz (#4498) üzenetére


scream
veterán

logitech diNOVO billentyűzetek esetleg ...

(#4500) Füleske válasza scream (#4497) üzenetére


Füleske
addikt

[link] Ez olyan 13 ezer.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.