Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) TrollBalint válasza nyunyu (#3223) üzenetére


TrollBalint
addikt

köszi, ennek örülök :)
mondjuk már évek óta van vezetéknélküli egerem, pl a fallout 3-ban nem vettem észre semmit, amitől hátrányban érezném magam. Mit kellene látnom? lassabban reagál a dolgokra? mert azt nem vettem észre

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3252) Zitike válasza TrollBalint (#3251) üzenetére


Zitike
csendes tag

+ nyunyu (#3223) Nem egészen másfél éve használtan vettem a jelenlegi rádiós hanyattegeremet (elég sokat is használom idehaza -- jóllehet, nem a gamerek sebességével), de emlékeim szerint már legalább 3 lemerülés volt eddig (próbálom elválasztani azoktól az elemcseréktől, amikor valami más miatt nem érzékelte a gép a zzzegeret). Inkább az a kínos benne, hogy lemerülés előtt semmit nem "szól". :Y

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zita

(#3253) Zitike válasza nyunyu (#3243) üzenetére


Zitike
csendes tag

Úgy tűnik, most szállítással együtt (ezt vajon hogyan kalkulálták, ha nem tudják, hogy én Roswellhez képest hol vagyok?) 24,24$-ért is meg lehet kapni, csak előbb nem árt szétnézni olyan lapokon is, mint az Antonline Sucks vagy a Complaintsboard.com...

(A fönti laphoz egyébként innen lehet eljutni.)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Zita

(#3254) TrollBalint válasza Zitike (#3252) üzenetére


TrollBalint
addikt

az egerem részéről nincsen ilyen gondom, mert az jelzi, ha merül, csak az a gondom, hogy töltés alatt nem tudom használni :) (mx1000)
gondolom bill-en is van ilyen kijelző, vagy ez már extrának számít?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3255) nyunyu válasza TrollBalint (#3254) üzenetére


nyunyu
félisten

Kijelzo tobbet fogyasztana, mint maga a billzet, szoval meg a Caps/Num/Scroll visszajelzo ledeket is szeretik lesporolni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3256) Füleske


Füleske
addikt

Hát , ha EZ lesz magyar kiosztással akkor asszem megvan a következő billentyűzet - egér párosom.
A billentyűzetnél végre visszatérnek a hagyományos kiosztáshoz , egér meg a legjobb , most is mx 610 - et használok ...

(#3257) nyunyu válasza Füleske (#3256) üzenetére


nyunyu
félisten

Aztaqrva, rendes Ins/Del elrendezesu dobozos Logitech billzet??? :Y

Egyebkent meg az elem elettartamnak kifejezetten jot tesz a raapplikalt LCD kijelzo :DDD

a billentyűkön pici bemélyedés található a kényelmesebb gépelés érdekében, a billentyűk élei pedig le vannak kerekítve, ami szintén a kényelmesebb használatot próbálja elősegíteni

Marketingesek megint nem birtak semmi ertelmeset kitalalni, igy elinditottak bullshit generatort.
15 evvel ezelotti Mitsumi billzetemen is homoru volt a gombok felszine, es lekerekitettek az elei, ettol meg tavol allt a kenyelmes billzet fogalmatol :DDD
Ugyan a C64 nekem kiesett (Atari 800XL-t nyuztam), de szerintem mar annak a billzete is rendelkezett ezekkel a tulajdonsagokkal :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3258) Füleske válasza nyunyu (#3257) üzenetére


Füleske
addikt

Jaja , szerencsére követik a microsoftos irányt , az meg visszatért a hagyományos kiosztáshoz , így gondolom ők se akartak lemaradni a fejlődésben. :DDD
Elég kicsi az a kijelző így szvsz nem vészes a dolog.
Így elsőre nekem semmi olyan nem tűnik fel ezen a kombón ami miatt ne venném meg , és ha az elődje (mx3200) volt magyar kiosztásban , akkor remélem ez is lesz.

(#3259) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Billentyűzetet szeretnék vásárolni, de valami NAGYON vékony kialakításút, mit tudtok ajánlani, a keret rá max. 4000 Ft lenne.
Esetleg ehez hasonló létezik elfogatható áron?

Más: Szilikon billentyűzetet használ/használt már valaki? Ha igen mi a véleménye róla?

(#3260) dudika10 válasza Balázs1621 (#3259) üzenetére


dudika10
veterán

Ha két szónál többet szeretnél bepötyögni óránként akkor felejtsd el a szilikont. Én próbáltam, 3 percig bírtam aztán felálltam és azt mondtam, hogy köszönöm szépen én ebből nem kérek. A gépelés az kínkeserves, játszani lehetetlen vele, nagyon bizonytalanak a gombok. De legalább kibírja, ha ráborítom a kakaót. :D

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3261) Balázs1621 válasza dudika10 (#3260) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Közben olvastam hasonló tapasztalatokat, úgyhogy inkább nem veszek.
Köszi a segítséget. :)

(#3262) akasp válasza Sheltem77 (#3203) üzenetére


akasp
senior tag

hali.

wave-t volt szerencsém kiprobálni, nagyon kényelmes, de mivelhogy "hullámos" ezért nekem játékra nem volt a legszerencsésebb, de amugy meg csak ajánlani tudom.

(#3263) eladohardver


eladohardver
őstag

Csocsi! Szeretnék vásárolni egy olyan vezetéknélküli billentyúzetet/egeret ami kb 3-3.5 méterről hibamentesen késés nélkül reagál. Mit lenne érdemes, mondjuk 10000 Ft ig bezárólag. Eggyáltalán van ilyen?:)
Köszi

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#3264) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Van egy Genius KB-220 as Billentyűzetem,a lejátszó gombot ha lenyomom a media playert hozza elő,ezt szeretném átállitani hogy az AIMP2 nevü progit hozza elő,tulajdonképp nem lenne baj ha mindent tudnám programozni,mivel tudom ezt? Driver nincs hozzá,se szoftver.

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#3265) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Sziasztok!

Na tegnap kipróbálgattam a billentyűzeteket egy saturnban. Hát a G11/G15 logitech kiesett, nekem nagyon kényelmetlen, hogy nincs csuklótámasz megszoktam.

Tehát 2 versenyző maradt Logitech Wave illetve Microsoft Ergonomic 4000. Nehéz lesz a döntés. :U

(#3266) TrollBalint válasza Sheltem77 (#3265) üzenetére


TrollBalint
addikt

én mondjuk csak futólag próbáltam ki mindkettőt, de valahogy egyik sem feküdt nekem. Talán ha lenne kis slim beütése... :)
nekem a microsoft 5000-se jobb tetszik, azt próbáltad?
(mindenesetre akármelyiket is veszed meg, írj róla ide, mert én idénre, vagy jövő év elejére tervezek egy billentyű vásárlást)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3267) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Nagyon bevált billentyű a Sharkoon Liminous világítós multimedia bill.! Játékra is használható! De a legjobb akkor is a Logitech G19 :)

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#3268) smog86


smog86
senior tag

Tölhető elemmel mi a tapasztalat egérben meg billentyűzetben? Meddig bírják velük? És az nem gond hogy csak 1.2 Voltosak?

(#3269) headhunter86


headhunter86
senior tag

Miért van az hogy nincs egy normális billentyű se a piacon, normális elrendezésű gombokkal, fekete színben, csuklótámasszal, pár gyors gombbal (hangerő fel-le, mute, play, media), nagy enterrel, normál tájolású INS, HOME, PAGE. Na és persze magyar billentyűkiosztással. Ami meg jó lenne az drága, vagy pedig egérrel együtt van hozzá.

Már nagyon sok billt megnéztem, de hajlok a SideWinder X6 felé, még ha angol akkor is. Megszokom.
Valakinek van ilyen billje? Vélemény?

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#3270) TomiLi válasza headhunter86 (#3269) üzenetére


TomiLi
addikt

Én mostanság vettem egy speedlink billentyűzetet - maximálisan meg vagyok elégedve vele :C
Normális, hagyományos gomb elrendezések, illuminated.. piros és kék szín között lehet választani, valamint ki is lehet kapcsolni... És normálisan a karakterek vannak megvilágítva nem a billentyűk közül szűrödik ki valami fény (asszem revoltec tud ilyet) Vannak rajta plussz funkció billentyűk; USB csatlakozó; magyar nyelvű; lapos gombok;van csuklótámasza is .., jah és 7,5 ezerbe kerül.... Viszont én csak Debrecenben és Szegeden találtam forgalmazót, de egy nap alatt kiszálították 1100 pénzért....

Bogyóka

(#3271) headhunter86 válasza TomiLi (#3270) üzenetére


headhunter86
senior tag

Teljesen magyar? Mert én a képeken csak németet láttam.

Amúgy tetszetős darab. Most nagyon gondolkodom melyik legyen. Tied, magyar, olcsó. X6-nak meg annyira tetszik az alakja, meg úgy az egész, viszont 2x annyi és angol.
Bár a nyelv zavar most már a legkevésbé.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#3272) tusi74


tusi74
őstag

Szívfájdítónak:
STRAIT Corded Keyboard
INFINITY Corded MultiMedia Keyboard

[ Szerkesztve ]

(#3273) nyunyu válasza tusi74 (#3272) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, 30€-ert latni osztrak webshopokban oket, annyit siman megernek.

(Joval olcsobb a cseresznye kiloja, mint az almae.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3274) hétalvó válasza headhunter86 (#3269) üzenetére


hétalvó
addikt

nekem van X6-om kb fel eve es imadom csak sajnos nincs magyar,
mindenkinek leesett eddig az alla aki latta ;)

A numerikus padot en pl alapbol nem hasznalom sok helyet nyertem vele az asztalom, hangero szabalyzo nagyon bejon a fenyero szinten. A makrokat nem hasznalom.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#3275) TomiLi válasza headhunter86 (#3271) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia! Igen teljesen magyar! acikkszám végén van egy -HU jelölés az lesz a magyar változat.... Eredetileg én is egy razer lycosa, vagy egy logitech illuminated között vaciláltam.... de egyik sem volt magyar.... A razerben van brit angol kiosztás, ami megesgyezik gombszámra és elrendezésre a magyarral.... A US angolban egyel kevesebb gomb van és más is az elrendezés.... :Y

Szerinted - tisztelet a kivételnek - ezt a kereskedők tudják????

Aztán megtaláltam ezt a speedlinket, és már is spóroltam 10-12k.-t És ráadásul magyar!!!!100%-ig :C

Bogyóka

(#3276) headhunter86 válasza hétalvó (#3274) üzenetére


headhunter86
senior tag

Az Y-t és a Z-t majd szeretném megcserélni. Lehetséges ez? Kivehetőek a gombok?

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#3277) Sheltem77 válasza TrollBalint (#3266) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Szia!

Na szóval megvettem és hát a Microsoft Ergonomic 4000re esett a választás. Eddig csak szuperlativuszokban tudok róla beszélni. Nagyon kényelmes, a spacen és 1-2 iránybillentyűn kivül teljesen halk egyszerűen nincs hangja. (Amúgy hol van ezen a hosszú i? :B )
Kipróbáltam a makrókat is, csodálatosan működik játékokban, egyszóval nekem nagyon tetszik eddig. Egyetlen problémám(de ez a terméktől független), hogy 1 év garanciát kaptam rá(illetve a jobb oldali ctrl billentyűm karcos de tojok rá).
Na de ha nem öntöm bele a kólát csak nem lesz vele bajom :K

[ Szerkesztve ]

(#3278) nyunyu válasza Sheltem77 (#3277) üzenetére


nyunyu
félisten

Amúgy hol van ezen a hosszú i? :B

AltGr+I/J

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3279) smog86 válasza smog86 (#3268) üzenetére


smog86
senior tag

:F

(#3280) hétalvó válasza headhunter86 (#3276) üzenetére


hétalvó
addikt

nem próbáltam még de szeritem biztos, inkább valami kis matrica szett kellene nekem, de még nem találtam ami elférne rajta és használhazó maradna.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#3281) nyunyu válasza hétalvó (#3280) üzenetére


nyunyu
félisten

Vekony lapos targgyal (pl. csavarhuzo) finoman alanyulsz, aztan kipattintod a kupakokat.

Legtobb billzetnel felcserelhetoek a kupakok, mivel mind ugyanolyan, csak a rajuk festett/gravirozott/matricazott felirat mas, de az Ergo4000-nel mas a kupakok rovatkolasa, meg a formaja is, igy ott mindegyik csak a sajat helyere megy vissza.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3282) headhunter86 válasza nyunyu (#3281) üzenetére


headhunter86
senior tag

Biztosan ki lehet pattintani? Nem ám letöröm.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#3283) headhunter86 válasza headhunter86 (#3282) üzenetére


headhunter86
senior tag

Na közbe megjött a Sidewinder X6-om, nagyon jó kis bill. A bal oldali macro billek miatt mindig elcsúszik az ujjam jobbra egy billel. Még szokni kell. Azon kívül minden rendben van vele. Nagyon hasznos dolgok vannak rajta. Pl. a több profil nagyon jó, ha játszol más gyorsbillt állítasz be, +olyankor tiltva van a win bill is.
A másik a macro record, az nagyon jó. Felveszel egy egér, bill kombinációt. Aztán elmented egy gyorsbillre. TF2-zöm, ott pl. nagyon hasznos lesz.
Az Y-t és a Z-t sikerült felcserélnem, nem is volt nehéz.
Kicsit drága bill, főleg hogy angol, de megéri. Sokkal finomabb a gombjai mint az előző logitechemnek.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#3284) hétalvó válasza headhunter86 (#3283) üzenetére


hétalvó
addikt

szerintem is jobb mint a logitech (MX3200-as utan mondom ezt), draga,draga,ez van.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#3285) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Hello hello

Keresnék magamnak :) 6-7 ezer Forintig billentyűzetet, fontos lenne hogy sima magas és normál billentyűkiosztású legyen és lehetőleg usb-s nincsen semmi más kitételem, tudtok segíteni melyiket vegyem?

Hello hello

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#3286) TomiLi válasza zsolt19900 (#3285) üzenetére


TomiLi
addikt

Szia! Lehet, hogy olcsóbban is találsz, itt nézz körül ;)

Én valamelyik Logitech-et venném meg, azok elég jó minőségűek! De kinek melyik tetszik!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#3287) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a picivel drágább billentyűknek, pl Logitech nem jön le a betű festése egy idő után? Van egy tescós billentyűm annak fél év és pár gombon nincs betű. Köszi..

(#3288) nyunyu válasza Laybee (#3287) üzenetére


nyunyu
félisten

3.5 eves Ergo4000-emen csak az ezust szinu keret mattult be, meg a mubor csuklotamasz kopik, gombok feliratozasanak semmi baja...

Persze a mechanikaja mar nem olyan puha es halk, mint uj koraban, hala a par szetszed, kitakarit, osszerak mokanak (fel nap, mivel 60 csavar tartja ossze :( ), meg a megtort kabelet is forraszthattam mar.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3289) Füleske válasza Laybee (#3287) üzenetére


Füleske
addikt

Lassan 5 éves Logitech - emen olyan a festés mint újkorában. Se nem kopik se nem fakul egyáltalán. Maga a billentyű persze fényesedik , főleg a gyakran használtak , de a festés ezeken is hibátlan.

(#3290) Laybee válasza Füleske (#3289) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm nektek!

(#3291) Gabás válasza TomiLi (#3270) üzenetére


Gabás
addikt

én meg most fogok eldobni egyet. Kopó felirat, leragadó billentyűk, letört hangerőszabályozó stb.

ajánljatok egy jó billentyűzetet, most halt meg a német kiosztású microsoft natural is:(

[ Szerkesztve ]

(#3292) Gabás válasza Gabás (#3291) üzenetére


Gabás
addikt

Asszem logi wave lessz belőle, ha meg tudom szokni az elcseszett insert gombot, csak ki kéne próbálni. Ha valak tud jobbat, ne tartóztassa meg magát:)

(#3293) TrollBalint válasza Sheltem77 (#3277) üzenetére


TrollBalint
addikt

Szia,

én kipróbáltam ma is 4000-est, de nem jött be. Viszont addig - addig nézegettem az 5000est, hogy holnap megveszem. Nekem valahogy kényelmesebb, annak ellenére, hogy elvileg a 4000es, direkt a gépírásra van. Ahogy próbálgattam, mindig mellé nyúltam egyes gomboknak. :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3294) TrollBalint válasza TrollBalint (#3293) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ennyit a billentyűzetemről... Ma bementem a Media-ba (gondoltam nem nyitásra megyek, hanem kicsit később, úgyis volt még dolgom, és ha megveszem a bill-t, tuti azzal nem foglalkozom :) ) Hát mit ad isten, pont az orrom előtt csomagolja a srác az utolsó darabot, azt mondja, pont most vették meg :((
Sebaj, majd jövő héten még... :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#3295) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Most keresek billentyűzetet, csak nem találok megfelelőt. Mindenem fehér vagy ezüst az asztalon, ezért színben passzoló billt szeretnék. Lehetőleg slim kialakításút, és a visszajelzők kékek legyenek.

na most ez megfelelne:

http://www.razerzone.com/powered-by-razer/everglide-dktboard-keyboard/

csak sehol nem lehet kapni, vagy csak én nem találkoztam vele.

a másik amit feljebb belinkeltetek:

http://www.cherry.de/english/products/home_office_STRAIT_Corded_Keyboard.htm

tetszik, de semmit nem találok róla, se képet se egy videót, hogy milyen. Most ez a pár mesterkélt kép nem mond sokat.

A harmadik az apple alu billentyűzete, bár 14-15-ért kicsit húzósnak tartom, persze nem tudom ki használt ilyet hosszabb ideig, mert ha strapabíró akkor lehet az lesz.

Ha valamit tudtok ajánlani szívesen fogadom, vagy véleményeteket, esetleg ha valaki tudja hol lehetne beszerezni az elsőt vagy a másodikat, azt is megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#3296) Füleske válasza csuki00 (#3295) üzenetére


Füleske
addikt

Nem biztos , hogy az Apple olyan strapabíró :
[link]
(tudom ezzel nem könnyítettem meg a dolgod , csak azt akarom mondani hogy nem biztos hogy megéri az árát)

(#3297) eladohardver válasza Füleske (#3296) üzenetére


eladohardver
őstag

Az az apple bill pedig baró.... nálam nincsenek ilyen problémák...:) kivéve az usb-t de azt nem is használom, van a ház oldalán...:)+ monitoron, Merem ajánlani bárkinek.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#3298) csuki00 válasza eladohardver (#3297) üzenetére


csuki00
tag

Mióta használod?! mert én nem egy évig szeretném :D Csak olyanokat hallottam róla, hogy az alumínium meggörbült vagy behorpadt egy leejtéstől. de valszeg bemegyek egy apple boltba és megnézem magamnak, kipróbálom aztán ha nem veszek észre semmi extrát, akkor az lesz. Úgy is vissza kéne varázsolnom a leo-t, mert mostanában kelleni fog. Ahhoz meg jó az alma billentyűzet winen meg úgy is csak játszom.

(#3299) eladohardver válasza csuki00 (#3298) üzenetére


eladohardver
őstag

Fél évnél régebben van meg, nem arra van kitalálva hogy leejtse az ember... Nálam semmi ilyesminek nemvolt lessz kitéve... több mint fél éve pötyögök ezzel és semmi problem, nem ragad 1ik gomb sem, nem hiányzik semmilyen gomb:) Ja és nincs hangja.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#3300) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Ma megvettem a microsoft laser 5000-et, de nem működik a hangerőszabályzó gomb rajta. Alapból kellene mennie, vagy valami különleges trükk kell hozzá, hogy csökkentse/növelje a hangerőt?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.