Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59151) eeXaa válasza jjeahh (#59150) üzenetére


eeXaa
addikt

...a G3 is gyönyörű videót csinál, még kevesebb fénynél is...

(#59152) hegyimorc válasza madgie (#59147) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"D3100-zal (kitobi és 50/1.8)"

Nagyon off, de erről jut eszembe. Öcsém árulja a nikon 50/1.8D-t, "vevő" kérdezi milyen gyors az AF.
Válasz: "Hát, mivel a vázadban nincs motor, olyan gyors amilyen gyorsan tekerni tudod" ;]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#59153) madgie válasza eeXaa (#59151) üzenetére


madgie
titán

A G3 sajnos pont nem túl jó, eleve az interlace mivolta visszarepíti a 20. századba. Vagy tud progresszív 720p-t is? Nem emlékszem már.

(#59154) eeXaa válasza madgie (#59153) üzenetére


eeXaa
addikt

van rajta 24p, vagyis fullhd 24fps

[ Szerkesztve ]

(#59155) madgie válasza eeXaa (#59154) üzenetére


madgie
titán

Hack-kel, vagy hogy?
Gyárilag a Full HD 50i-ben rögzül, amit idióta módon 25p sensor outputból hoz össze.

(#59156) eeXaa válasza madgie (#59155) üzenetére


eeXaa
addikt

...hmm, mindenesetre soha sem volt gondom vele, alapból nincs bekapcsolva a deinterlacing a vlc-ben, és sosem jött ez elő...

(#59157) Studi válasza Parci (#59149) üzenetére


Studi
addikt

Mit kezdenél annyival? :DDD

:R Köszi a gyors megoldást, ez tényleg idegesítő volt.

(#59158) Marseille199 válasza MrChris (#59120) üzenetére


Marseille199
senior tag

Azért ez kicsit gázosnak tűnik nekem.
Szakik nem nézték meg? Roboter? Te biztos tudod, miért ilyen :B

Azért egy majd 400 ezres masinánál csúnya hiba ez..

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#59159) madgie válasza Marseille199 (#59158) üzenetére


madgie
titán

Pixinfo, haggyadmá, lehet valami trial verziós szutyokkal méretezték le.

(#59160) jmakk válasza Marseille199 (#59158) üzenetére


jmakk
őstag

Ez az ún. highlight-harisnyásító szűrő.
Milyen fotós vagy még ezt sem ismered? :))

[ Szerkesztve ]

(#59161) madgie válasza jmakk (#59160) üzenetére


madgie
titán

Lehet egy szúnyoghálón át lőtte, itt meg megy a pánik :D

(#59162) #40935168 válasza jjeahh (#59145) üzenetére


#40935168
törölt tag

A Canon meg malacrózsaszínes :D

[ Szerkesztve ]

(#59163) Mercutio_ válasza Studi (#59157) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi lett megoldva, lemaradtam valamiről?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#59164) TayRol válasza Studi (#59146) üzenetére


TayRol
veterán

Hát ez kurv@jó. :D

(#59165) mano42 válasza jjeahh (#59145) üzenetére


mano42
aktív tag

van egy géhatom eladó, obi nénlkül, ha érdekel.

(#59166) jjeahh válasza mano42 (#59165) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gh2 jobbnak tűnik videóban nála, na meg jól látom, hogy g6-ban videó módban nem igazán lehet állítgatni a dolgokat, gh2-ben viszont igen? nem is Mo-n lakok amúgy szal...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#59167) .: JuSzT :. válasza jjeahh (#59166) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Elég jó videóban is [link]

"Jellemzés A DMC-GH3 kedvezőbb árba csomagolva."

[ Szerkesztve ]

(#59168) Marseille199 válasza madgie (#59159) üzenetére


Marseille199
senior tag

:DDD Igaz, erre nem is gondoltam. :D

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#59169) mano42 válasza jjeahh (#59166) üzenetére


mano42
aktív tag

videóban van olyan jó mint a hackeletlen GH2, viszont sajna a G6-ra nincs hack (valszeg nem is lesz)...
Állítani bármit lehet, van külön manual video módja ahol filmezés közben állíthatsz isot, záridőt, blendét, fókuszteret akár tapi kijelzővel is, hogy ne hallatszodjon a tárcsa röfögése. Mióta vettem egy GX7-t csak űl a szekrényben, oda tudom adni egy - két hétre, hogy kipróbáld, de ha feltétlenül Magyarosrszágon akarod átvenni, szólj időben, hogy Marosvásárhelyről odalibbenjek. :D

(#59170) Marseille199 válasza jmakk (#59160) üzenetére


Marseille199
senior tag

Átváltottam fotóműszerészbe. :D

Nem tudom emlékszik-e még valaki rá, hogy anno behalt a G3-on a tárcsa benyomható funkciója, amit 20+ körül csinált volna a panaszerviz .
Azóta így használtam, ha manuáloztam, akkor A módban rekeszeltem és Q.menü-ben expókorrekció. Nincs lehetetlenség, na!

Viszont most elhatároztam magam, hogy megcsinálom. Nagy nehezen túrtam egy G3 infrásító cikket, fotókkal és most itt járok, az alsó négyből kettő az istennek sem akar megindulni, de nem adom fel. Veszteni sokat nem veszthetek.
Az a vicces benne, hogy az én híres leharcolt G3-am belül sem makulátlan. illesztéseknél a kézzsíros por mindenhol van egy vékony sávban. De így szétcsavarozva is működik :S

Szurkoljatok, hogy találjam meg a jobbik csavarhúzómat és sikerrel járjak. Remélem tényleg csak be van koszolódva a tárcsa mögötti kapcsoló és nem potyára kapom szét.

Szerk.: Ja, a cikk, lassan semmit nem fognak már érni a G3-ak, lehet én is bepróbálom majd valamikor.

G3 infrásítás

[ Szerkesztve ]

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#59171) jjeahh válasza mano42 (#59169) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szal erdélyi vagy? bár maros egy picit még mindíg messze van ahhoz, hogy csak úgy ideadj egy gépet :D amúgy tényleg kell egyeztessek apámmal ha hazajön (ő szeretne vásárolni), hogy ennyit rászán-e, nameg nem egy gépet szeretne, hanem egy modellből többet, gondolom 2-3-at minimum, legalábbis így értettem a délután, amikor beszéltem vele.
a manuális videó mód baró, nem tudtam, hogy tud ilyent... a menüjét nézegettem valamelyik oldalon de nem láttam ilyen menüpontot benne, szal ezek szerint elnéztem.

Marseille199: :Y remélem én sose jutok idáig vele, de várom a fejleményeket, sikerül-e megjavítani, mert az enyém még műkszik, de baromira félek, hogy meghal ennek is a tárcsája :D

más: megjött amúgy a gagyi kínai ebay-es wansen rádiós vakukioldóm, és tökéletesen műkszik, ennyit sztem bőven megér, csak majd kell vegyek rá a metz 24 helyett valami régi olcsó manuális vakut sztem, amin lehet állítani a villantás erősségét stb mert a kis metz csak vázról kezelhető, a kioldó meg sima középérintkezős, így teljes fényerővel villan...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#59172) MrChris válasza jjeahh (#59171) üzenetére


MrChris
nagyúr

G6-ban az egyik legnagyobb 'újítás' volt a full manual video control!
Mennyi fény van általában ott ahol használni szertné? Milyen rekesz-záridő-iso-val lehet fotózni? A videókép színei nagyjából meg fognak egyezni a váz-jpg színekkel :D Nagyjából olyan lesz mint a G3 videója, kb 1fé-vel kevesebb zajjal, progresszív képpel. Óriási változásra ne számíts!

(#59173) jjeahh válasza MrChris (#59172) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igazából nem is követtem, milyen újdonságokat hozott a g6, mert a mérete miatt nekem nem tetszett.
Nagyjából szenzorban hozza azt a g6, gh2 meg nex-5n is gondolom, amit a g3, sőt többet is, sztem az elég lenne nekük is. Videóklipp forgatáskor van fény, koncertjeiken meg a én 1/40 fölött iso800-1600 között, F2.8-F1.4-el szoktam képelni.

Amúgy ha már színek: legutóbbi koncerten a 60d sztem alázta a g3-at is bőven ronda színekben :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#59174) MrChris válasza jjeahh (#59173) üzenetére


MrChris
nagyúr

Inkább többet, majdnem egy fé zaj előnyt. A nex5 lehet hogy többet, ha már aps-c. A pixinfón van minta videó a nex5-el. Hát vagy valamit elcsesztek, vagy ilyen szar, marhára majrézik. Szotyi fórumban kéne megkérdezni hogy ez tényleg ilyen?

1/50-ed záridő kellene a videóhoz, alatta olyan húzott, brazil sorozatos hatású kezd lenni. Iso 640-800-1000 nekem elmegy 1600 azért nem gyönyörű :D Próbáld ki a G3-addal ha be tudsz olyasmi paramétereket állítani, kicsivel biztos jobb lesz a G6-GH2. Meg youtube...

[ Szerkesztve ]

(#59175) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

be fogom tiltani a site engine-ből a pixinfo szó használatát most már, de tényleg... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59176) MrChris válasza Parci (#59175) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mi bajod van vele? Kunkurálás miatt, vagy szimplán utálod? Volt egy időben egy jó tesztkép párosuk a videóból kivágott képkocka és ugyanaz fotóban, amit sajna abbahagytak. Meg gépből kijövő videó letöltés is jó. Meg itt ott egy kis tévedés :DD

(#59177) MLaca válasza Parci (#59175) üzenetére


MLaca
őstag

:DDD

http://mlzphoto.hu/

(#59178) Parci válasza MrChris (#59176) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is kedvelem őket, de azt végképp utálom, hogy az ott leírt hülyeségeket itt kell korrigálni a fórumban, és közben ők a téma.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59179) Mercutio_ válasza Parci (#59178) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem lenne kár értük.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#59180) MrChris válasza Parci (#59178) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jaja például a Fotóelmélet cikkek... ;] :DD

(#59181) Lassú Víz válasza MrChris (#59180) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Abban van pár cikk ROBOTERtől is amiért kár lenne. Előbb hozza át ide a logout blogra, utána tőlem mehet a levesve :D

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#59182) Parci válasza Lassú Víz (#59181) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem letöröljük őket az internetről, bakker! :DDD csak a hivatkozást szüntetjük majd be, ha valaki beküld egy hsz-t, amiben benne van, kiírjuk, hogy "csak nem roboter alapozó cikkeiről volt szó, akkor épp hülyeséget készültél linkelni, és inkább megkíméljük a közösséget ettől" ;]

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#59183) hibavissza válasza Marseille199 (#59158) üzenetére


hibavissza
veterán

A tudjukki X100T iso tesztjében érdemes megnézni a rawokat is. Szép görög mintát tesz bele a Lightroom. A csúcsfényes résznél is ez a hiba látható szúnyogháló minta képében reinkarnálódva. Úgy tudom ez valami Adobe feature.

(#59184) Studi válasza hibavissza (#59183) üzenetére


Studi
addikt

Én nem szeretnék semmire utalni, de *Ropi* fotózik mostanában szúnyoghálón keresztül... :DDD

(#59185) MrChris válasza Lassú Víz (#59181) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tudom, poén volt.

(#59186) MrChris válasza hibavissza (#59183) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor még sem pixiék rontották el? Oly rawoknál LR-ban is néha furcsán sikerül egy-egy ferde vonal.

(#59187) madgie válasza MrChris (#59186) üzenetére


madgie
titán

Nem, igazból a Fuji nem alkalmas bárminemű pénz fotózására, megsértődik, ha a pénzt meglövöd, nem bele a fotóscuccba.

(#59188) Degeczi válasza MrChris (#59176) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem ott lett elegem belőlük végleg, amikor egy Nikon D700-ast hasonlítottak össze egy Canon 5D-vel, megjegyezve, h "hamarabb kiégtek a csúcsfények a Nikonon" - uis az ISO 200-as alapérzékenység helyett 100-on használták... (ahol természetes a kb. 1 FÉ dinamikaveszteség a csúcsfényeknél)

Komolytalan, trehány bagázs

(#59189) feeder42


feeder42
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem,mert a fiam a születésnapjára fényképezőgépet kért.
Ez még nem lenne baj de elmondása szerint valahol látott talán egy milc fényképezőgépet /lehet,hogy Fuji/,de annyi maradt meg benne,hogy ez nem volt cserélhető obis.Létezik ilyen fényképező ami nem kompakt és hasonlít a milc-re?
Számára az lenne az ideális ami kicsi,könnyebb hordozható és persze a barátnőről készülő kép szép háttérmosással legyen.
Ezekre a dolgokra lenne valami javaslatotok?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#59190) rbalint88 válasza feeder42 (#59189) üzenetére


rbalint88
addikt

Csak pénz kérdése. Panasonic LX100/Leica D-Lux typ109 vagy Fuji X100 sorozat.

(#59191) eeXaa válasza feeder42 (#59189) üzenetére


eeXaa
addikt

Fuji X100 lesz az...

(#59192) Lassú Víz válasza rbalint88 (#59190) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Sony RX1

(#59189) feeder42
Mennyit szánsz rá, és miért gond a cserélhetőség? Nézd meg jjeahh portréit. 25 ezres váz + 5 ezres objektív. Igen, nincs autofókusz, nincs kereső, 12 Mp és mai szenzorokhoz képest hamar zajosodik.
Ebben a rendszerben Oly E-PL5 dupla kit 109 + 45 f1.8 60 ezer a mintaboltban. Nincs olcsóbb alternatíva az elmosott háttérre, hacsak nem éred be a 45-ös obival 70-ért + használt E-PL5-tel kb. 45-ért.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#59193) rbalint88 válasza Lassú Víz (#59192) üzenetére


rbalint88
addikt

jó, hát lehet így petting nélkül is, bele a közepébe :DDD

(#59194) hibavissza válasza MrChris (#59186) üzenetére


hibavissza
veterán

Én úgy emlékszem ez valami Adobe bug. :F Monitor nézetben nem látható, úgyhogy kb. semmi jelentősége. Képkivágásnál jelenthet gondot. Szerintem a Fuji topikban már biztos kivesézték ezt. Én nem vagyok képben.
A G5-nél is konstans lépcsős az átlós vonal alap beállítással ACR-ben. Azt hittem ez ilyen okádék és kész. Nem foglalkoztam vele (nem sok kontrasztos lépcsős vonalat fotózok, gyanítom épület fotósok többet szenvednek ezzel), míg nem hívtam pár képet DxO-ban....
Van egy olyan érzésem, hogy ezt a MILC vonalat kicsit mostohán kezeli az Adobe.

[ Szerkesztve ]

(#59195) hibavissza válasza hibavissza (#59194) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerk.: lépcsős vonal helyett átlós vonal...lépcsős csak később lesz :)

(#59196) jjeahh


jjeahh
nagyúr

na egy gh2-g6 kérdés: ha mondjuk veszünk pl. két g6-ot és egy gh2-őt vagy fordítva, és mindhárom vagy több géppel dolgozunk egyszerre, mennyire lesz nehéz egy videót gyúrni (mondjuk klippet) a különböző géppel készített felvételekből? úgy értem a képi világ hasonló, vagy nagyon más? lehet hülye kérdés, akkor előre is bocsi :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#59197) MrChris válasza hibavissza (#59194) üzenetére


MrChris
nagyúr

DxO-t használtál g5-höz? Elégedett voltál, jó lett? Adnék neki még egy esélyt

(#59198) MrChris válasza jjeahh (#59196) üzenetére


MrChris
nagyúr

fingom sincs, nekem hasonlónak tűnt a színvilág. Csak feltételezem, hogy azonos színbeállításokkal (WB, photo style) elég hasonló videó lesz. Nekem a g3 is nagyon hasonlónak tűnik, valszeg ez a panavideó színvilága. De az tuti, hogy rawban egész máshova kell húzigálni a LR-ot.

(#59199) bence007


bence007
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni jelenlegi Panasonic Gx1-et, amihez egy olympus 45 1.8-at és 20 1.7-et használok.
Amit eddig nézegettem:
Olympus E-pl5
Panasonic G6

Tudom, hogy nem egy árkategória a kettő!Az E-pl5 szimpatikus a szenzor miatt, viszont a G6 nem tudom, hogy mennyire áll távol ilyen téren az Olympustól.Nagyjából tisztában vagyok mindkettő váz erősségével, gyengeségével, mivel próbáltam jól utánajárni a dolognak.

Az hozzátenném, hogy egyre többet használom a gépet videózásra is.
A Panasonicnál szimpatikus nagyon az EVF,a kihajtható kijelző és a videós képességek!Az Olympus a kedvező árával és a jó szenzorral csábít!

A kérdés leginkább az lenne, hogy megéri-e a G6 a kétszeres árat, ha hosszú távra tervezek a géppel?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

(#59200) theporcupine válasza jjeahh (#59196) üzenetére


theporcupine
tag

Jobb lenne videós topikban beszélni róla. Röviden, szerintem simán megoldható. Ha érdekel részletes válasz, akkor [ Videó DSLR-rel]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.