Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) lev258 válasza ALFA (#57900) üzenetére


lev258
veterán

Ha csak Linux lesz rajta, érdemes külön /home partíció is. Ebben az esetben a /-nek elég 20-30GB, a többi meg /home.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57902) ALFA válasza lev258 (#57899) üzenetére


ALFA
senior tag

Ma sok minden összejött, fél napig tartott, mire a gépet összeraktam, közben elszállt az egér, csak billentyűzettel tudtam tovább lépni és a leírásból is pont a lényeget ugrottam át.
Igen, sokszor csináltam pár éve, de akkor mindig vagy üres hdd volt, vagy meglévő partíció mellé kellett tenni, és akkor a telepítő automatikusan létrehozta a swap részt is, most elvárta, hogy kézzel csináljam, és leblokkoltam.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#57903) szuszinho válasza lev258 (#57898) üzenetére


szuszinho
őstag

Szervert csak próbáltam Mint, Xubuntu után.
Szerverre is lehet GUI-t tenni.

(#57904) Frawly válasza szuszinho (#57892) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem nagyon el vagy tévedve. Szerverbe nem kell dedikált kártya, és grafikus felületet sem kell rátelepíteni (se Xorg, se GUI). Biztos hogy szerverről van szó, és nem mást nevezel annak? Ha meg HTPC-be kell, arra vannak speciális disztrók (OpenELEC, LibreELEC, stb.).

Az OpenCL konkrétan mihez kell neked? Mert azt csak a zárt driver támogatja (amdgpu pro), a nyílt driver (2D-ben amdgpu kernelmodult használ, 3D-ben Mesa-t) VA-API-t támogat (libva), de ez is elég ahhoz, hogy videókat hardveresen dekódoljon a kártya.

A PPA-t, amit javasoltak, azt hagyjad egyelőre. Ha nem segített elsőre a problémán, akkor később sem fog. Persze egy PPA-t nem elég hozzáadni, még telepíteni is kell róla a szükséges csomagokat.

(#57905) CPT.Pirk válasza szuszinho (#57903) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igazából nem teljesen világos, hogy melyik gépen mi van. Leírnád egy kicsit bővebben, hogy pl. a szerver gép az milyen, és ott mit szeretnél elérni? Már sok poszt született, de nehéz követni. :)

Egyébként lehet gui-t rakni szerver gépre, de akkor már egyszerűbb az adott disztró nem szerver verzióját felrakni, mert a végeredmény kb. ugyanaz lesz. A különbség annyi, hogyha te rakod fel a gui-t, akkor tudnod kell, hogy mi mit csinál, milyen egyéb csomagok kellenek még.
Nálunk a cégnél a szerver célra készülő Ubuntus gépekre is normál LTS Ubuntut raktak függetlenül attól, hogy kerül-e rájuk monitor vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57906) szuszinho


szuszinho
őstag

No, akkor még egyszer összeszedem.

Van egy évek óta működő HTPC-m EGL KODI fut rajta (Ubi szerveren). Sem billentyűzet, sem egér nincs rajta, egy erősítőbe csatlakozik. SSH-n, illetve telóval irányítom.

Az asztali PC-ben, OS X fut rajta, van egy RX 460, amit a HTPC-be tennék át, mivel beszereztem egy másik vga-t (1060).

A héten azért tettem fel több disztrót, mert nem tudtam egyikkel sem normális működésre bírni a 460-at. Ezért, még nincs a HTPC-ben. Ezért próbáltam nyílt, zárt drivert, és különböző disztrókat. Ezek nem a HTPC-n történtek, mivel jól működik, és nem akarok ezen a rendszeren kísérletezni.

Tehát, a legfontosabb kérdésem, hogy milyen disztrón, és hogyan tudom tökéletesen beüzemelni a 460-at. Igazából, a zárt driverrel lenne az igazi. Megoldható?

Azzal teljesen tisztában vagyok, hogy egy ppa felvétele után még mik a teendők. Remélem, most már érthető, mit szeretnék, és miket miért csináltam eddig. Máshogyan nem tudom hogyan tudnám elmagyarázni.

(#57907) CPT.Pirk válasza szuszinho (#57906) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Így már világosabb a helyzet. A htpc-ben most csak a beépített Intel vga adja a képet?

Amin kísérleteztél a 460-al, az asztali gépeden, ugye ott is van beépített Intel vga?

Az opencl-t konkrétan tervezed is használni valamire a htpc-n?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57908) BoB válasza CPT.Pirk (#57907) üzenetére


BoB
veterán

opencl megy a nyílt amdgpu-val is, csak azért nem kell felrakni a PRO-t.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57909) szuszinho válasza CPT.Pirk (#57907) üzenetére


szuszinho
őstag

Igen, jelenleg az integrált vga adja a képet. Írtam is, J1900.

Igen, van. Az egyikben i3, a másikban i5 van, amiken kísérleteztem.

Az open cl az i3-as gépen lett volna fontos. Az is kapna egy ilyen, esetleg ezt a kártyát.

(#57910) CPT.Pirk válasza szuszinho (#57909) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Értem. Linuxoknál nem feltétlen problémamentes a dupla vga-s rendszerek kezelése sajnos, szerintem ezzel találkoztál te is. Azért gondolom ezt, mert egyébként magában az RX460 minden gond nélkül működik, én azzal játszok is Linux alatt. Viszont amíg olyan alaplapom volt, amiben volt egy integrált régi Radeon is, na ott voltak gondok, különösen az akkor még létező Catalyst alatt.

Inteles lapokat nem ismerem ebből a szempontból, de nem adnak valami lehetőséget az integrált vga letiltására, ha van rendes vga a gépben? Lehet csak ennyi kellene... Meg még esetleg megpróbálhatsz valami olyan disztrót, ami nem Ubuntu leszármazott.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57911) szuszinho válasza CPT.Pirk (#57910) üzenetére


szuszinho
őstag

BIOS-ban tudom állítani, mi legyen az elsődleges vga.

Valahol olvastam, hogy le is törlik a nem használt drivert. Intel, Radeon...

[ Szerkesztve ]

(#57912) CPT.Pirk válasza szuszinho (#57911) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt gondolom átállítottad. De csak ennyi van? Nálam AMD-n a lefoglalható osztott ram mennyiségétől kezdve az órajelen át a teljes letiltásig mindent lehetett állítani az integrált vga-n.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57913) szuszinho válasza CPT.Pirk (#57912) üzenetére


szuszinho
őstag

Le is lehet tiltani, ha van dvga.

(#57914) CPT.Pirk válasza szuszinho (#57913) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha a korábbi próbáknál nem volt letiltva, akkor letiltva kellene megpróbálnod szerintem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57915) szuszinho válasza CPT.Pirk (#57914) üzenetére


szuszinho
őstag

Le volt.

(#57916) lev258 válasza szuszinho (#57915) üzenetére


lev258
veterán

Amikor szerver verziót telepítettél, tettél fel grafikus felületet?
Az Intel + AMD páros már teljesen jól működő kombináció, akár laptop vagy asztali gép. Nálam előbbi ilyen.
Nézzünk egy Xubuntut, rendes verziót (nem szervert). Ezt tedd fel egy gépre, csak egyre, amiről leírsz mindent, beleértve a telepítés menetét is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57917) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok adni tanácsot, tutorialt, hogyan tudnám a legegyszerűbben átköltoztetni az Ubuntu VPS-em egy olcsóbb droplet-re (Digitalocean)? Automatikusan csak upgradelni lehet, downgradelni sajnos nem. Linux tudásom kezdő szinten van.

(#57918) ubyegon2 válasza Slownz (#57917) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ez a VPS meg úgy általában a szerverek elég kínaiak nekem, de ha már Digitalocean, akkor a saját leírásukat célszerű követned, gondolom az angollal nem lesz gondod, a többin meg csak át kell rágnod magad.
Közben akár meg is jelenhet valaki, aki használ és költöztetett is már VPN-t.

How To Migrate Linux Servers Part 1 - System Preparation
How To Migrate Linux Servers Part 2 - Transfer Core Data
How To Migrate Linux Servers Part 3 - Final Steps

Ha valahol nagyon elakadsz, akkor viszont a Haladó Linuxos topikban fognak tudni segíteni, szerveres kérdésekben ők vannak otthon. ;)

Egy javaslatom van, ha ezzel a mondattal találkozol, az ez követő parancsokat hagyd figyelmen kívül, ez a Red Hat csomagkezelő parancsait írja alternatívaként.

példa
rpm -qa | grep package_name

Közben találtam egy talán rövidebb rsync-es leírást is

How to Migrate a Hosted Server in 5 Easy Steps with Rsync

******************
Automatikusan csak upgradelni lehet, downgradelni sajnos nem.

Ezt nem értem pontosan, az Ubuntu rendszert akarod downgrade-elni? :F

[ Szerkesztve ]

(#57919) Slownz válasza ubyegon2 (#57918) üzenetére


Slownz
senior tag

Köszi :R

10$ csomagot akarom 5$-re csökkenteni, melynek következtében kisebb tárhely lesz, még gyengébb CPU, kevesebb RAM, ezt értem downgrade alatt.

Az utóbbi 1 évben sok adat került rá, illetve sokmindent beállítgattam rajta, ezért fájna ha elszállna vagy újra kéne húzni 0-ról. Linux tudásom alap szinten van, ezért lenne jó valami részletes tutorial. Angol természetesen nem akadály.

Szerk: Ez az Rsync biztatónak tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#57920) ubyegon2 válasza Slownz (#57919) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! :) Egyébként egy alap home user tudása elég kevés az ilyen migráláshoz, de szerencsére mindenre van valami jó leírás, inkább az van meglőve, aki az angollal hadilábon áll.
Az rsync valóban jó ilyen feladatokra, ha úgyis a Do-t fogod használni, itt van tőlük egy rsynces ismertető, ha még nem láttad.

Linux rsync command

[ Szerkesztve ]

(#57921) szuszinho válasza lev258 (#57916) üzenetére


szuszinho
őstag

Gép: AsRock H170M Pro4, i5-6500.
BIOS: elsődleges vga: PCI, de nincs letiltva az integrált. A dVGA DP-n, az integrált DVI-n kapcsolódik a monitorhoz.
UEFI install, asztal meg is jelent. Update, upgrade, dist-upgrade.

Display Server: X.Org 1.19.3 drivers: ati,amdgpu (unloaded: fbdev,vesa,radeon)
Clinfo: Number of platforms 0
kernel: 4.13.0-32-generic

Hogyan tovább?

Szerk.:
1 monitorba megy a két kábel. Direkt nem tiltottam le az integráltat, mivel megy a kettő, ahogy felettem mondták.

[ Szerkesztve ]

(#57922) Frawly válasza szuszinho (#57921) üzenetére


Frawly
veterán

Egyszerre két kártya kapcsolódik ugyanahhoz a monitorhoz? Vagy két külön monitorhoz? Most nem arról volt szó, hogy nem kell neked az integrált, és letiltod BIOS-ból?

Nekem nincs AMD kártyám, de a kimenetben nem tetszik az „ati” szó, mert az egy régi zárt driver, csak az amdgpu-nak kéne benne szereplnie szerintem, de ezt majd gyurmafigura legfeljebb cáfolja.

Az i3-as gépnél meg még mindig nem írtad meg, hogy KONKRÉTAN mire kell neked az OpenCL. Azzal nem megyünk semmire, hogy gyengébb gép, jó lenne, ha lenne OpenCL is, mert még mindig nem tudjuk, hogy mibe is kéne besegítenie. Ha csak hardveres videódekódolásba, akkor arra elég a libva. Ha meg bitcoint bányászol, az meg megint más téma.

[ Szerkesztve ]

(#57923) CPT.Pirk válasza szuszinho (#57921) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

dist-upgrade miért volt?

Frissítés után is minden frankó?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57924) szuszinho válasza CPT.Pirk (#57923) üzenetére


szuszinho
őstag

Igen volt restart. Már csak opencl kellene.

(#57925) CPT.Pirk válasza szuszinho (#57924) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahhoz elvileg ennek a csomagnak kell fent lennie, tedd fel ha nincs fent: mesa-opencl-icd

Viszont a dist-upgrade dolgot ne futtasd, ha csak nem akarsz tényleg kiadást váltani!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57926) growler válasza CPT.Pirk (#57925) üzenetére


growler
őstag

"apt-get dist-upgrade

A rendszerszintű frissítések letöltése és telepítése.

Az apt-get dist-upgrade annyival több, mint a sima apt-get upgrade, hogy akkor is frissíti csomagokat, ha a művelet plusz csomagok telepítését, vagy már telepítettek eltávolítását igényli.

Ezért alkalmas például kernelfrissítésre, vagy kiadásfrissítésre, de ez utóbbit magától nem lépi meg, csak ha az új tárolók fel vannak véve." [link]

[ Szerkesztve ]

(#57927) szuszinho válasza CPT.Pirk (#57925) üzenetére


szuszinho
őstag

Feltettem, clinfo szerint jó, de pl görgetéskor is eléggé fura nekem a böngésző. Hogy tudom letesztelni, hogy rendben teszi a dolgát?

(#57928) CPT.Pirk válasza szuszinho (#57927) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végre közeledünk! A böngésző görgetése nem opencl alapon megy, hanem a grafikus környezet compositorját használja, ami meg opengl-t használ. Végül is Xubuntut raktál fel? Az sajnos ebből a szempontból nem a legjobb, az xfce környezet ezen a téren nem annyira fejlett, mint a komolyabb társai.

Azt tudod megpróbálni, hogy az adott böngészőben kikapcsolod a "smooth scrolling" funkciót.

growler: Debian vonalon még nem fordult elő velem, hogy dist-upgrade kellett volna kernel, vagy bármi normál csomag frissítéshez.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57929) BoB válasza szuszinho (#57927) üzenetére


BoB
veterán

Ebből a kérdésből nekem az jön le hogy neked nem kell opencl....

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57930) Frawly válasza CPT.Pirk (#57928) üzenetére


Frawly
veterán

Így van. Vagy az X-ben kell beállítani a TearFree opciót, hogy azzal használja az amdgpu drivert, vagy még inkább jobb, ha kompozitor be van kapcsolva (ilyenkor átlátszósági effekteket, árnyékokat, stb. is hozzá lehet adni a megjelenítéshez), bekapcsolt vsync-kel, és akkor nem fog csíkozni a képernyő görgetéskor és videólejátszáskor.

Szerintem OpenCL helyett OpenGL-re gondolt, azt használnak általában a kompozitorok, de tudnak DRI-t is, ami a driverrel jön. Az OpenCL teljesen másra való, nagyon valószínű az nem kell neki. OpenGL-hez a Mesa csomagot kell feltenni.

(#57931) CPT.Pirk válasza Frawly (#57930) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van neki mesa, alapból azzal jön mert különben nem lenne még 2D gyorsítása sem. Egyszerűen csak az Xfce környezet olyan, hogy alapból ezek a dolgok mint a tearfree, problémásak rajta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57932) growler válasza CPT.Pirk (#57928) üzenetére


growler
őstag

Egyedül a Mint 13-ason - ha verzión belüli kernel frissítést kaptam,
azt a
sudo apt-get dist-upgrade
paranccsal tudtam telepíteni.

(#57933) cigam


cigam
félisten

Adott egy debian KDE-vel. Mitől van az, hogy a hálózati kártya tulajdonságait nem engedi eltekerni?

Hiába kattintom át át automatára, vagy tekerem el full duplex-re, tojik rá. Mikor megint előhívom a beállításait, ugyanezt mutatja.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#57934) lev258 válasza cigam (#57933) üzenetére


lev258
veterán

Jogod van a hálózati dolgokat piszkálni?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57935) cigam válasza lev258 (#57934) üzenetére


cigam
félisten

Erre én is gondoltam, de még nem találtam meg azt, hogy az ilyesmit hol állítom. Megengedi nyitni a szerkesztő ablakot is, nincs semmi lakat vagy hasonló ikon, de még egy figyelmeztetés sem, hogy miután leokézom, ez figyelmen kívül fog maradni. Nem éppen user frendli. + már abban sem vagyok biztos, hogy valós értékeket mutat!

ethtool szerint:
Link partner advertised auto-negotiation: Yes
Speed: 100Mb/s
Duplex: Full
Port: Twisted Pair

Vagyis fals információkat mutat! Még 1 koporsó szeg a KDE koporsójába.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#57936) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Ubuntu 16.04.3-at telepítettem a gépemre, minden rendben van vele, egy dolgot kivéve. Mindkét böngészőben (firefox, chrome, de a chrome a fő böngésző) a betűtípusok nagyon "hülyén" jelennek meg, sokkal csúnyábban, mint Windowson.
A font rendering is elég csúnya sok helyen (lásd kép), kicsit olyan "sorjás" -hirtelen nem találtam jobb szót :D Mint a Windows 10 elcseszett renderelése.
MS corefontok fenn vannak, próbáltam az unity tweakbe állítani, de a böngészőkre nem volt hatása. Mindenhol máshol teljesen oké, csak a böngészőkben nem.
(Intel HD 520-am van amúgy)
Köze lehet ahhoz, hogy noti és ki van kötve monitorra?

Tudtok nekem segíteni? Nekem nagyon bántja a szememet.
Screenshot képen valamiért nem látszódik elég jól.

[ Szerkesztve ]

(#57937) CPT.Pirk válasza cigam (#57935) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

KDE és a Debian nem jó páros, nem a KDE problémás.

Azt megpróbálhatod, hogy kdesu-val indítod a systemsettingst, akkor rootként indul a rendszerbeállítások.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57938) Dave™ válasza CPT.Pirk (#57937) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ugyanerre gondoltam csak nem mertem leírni. Attól hogy a lehetőség adott, még egyáltalán nem biztos, hogy jó ötlet.

(#57939) Frawly válasza Pano (#57936) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, attól lehet, hogy a noti ki van kötve monitorra. Ha nincs, akkor a saját kijelzőjén is ilyen recés a font rendering? Ha sima Ubuntu Unity felülettel, akkor Gnome Tweak Toolt tegyed fel (benne van a hivatalos tárolókban), és ott a Fonts (vagy Betűtípusok) kategóriánál az utolsó két beállítás a kiemelés és a simítás, mindkettőnek van köze recék kiigazításához, de leginkább az utóbbi a fontosabb.

(#57941) Flowtation válasza CPT.Pirk (#57937) üzenetére


Flowtation
őstag

Ha debian, akkor ott nem a network manager szórakozik? (Igaz nem KDE-nél hanem gnome-nál, de suliban tapasztaltuk, hogy a NM eltávolítása húzta magával a komplett gnome-ot is... :F )

(#57939) Frawly:
Csak kíváncsiságképp, ha untiy akkor minek kell a gnome toolja? UTT-ben is van font kezelési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#57942) CPT.Pirk válasza Flowtation (#57941) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Passz, sosem volt bajom az NM-el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57943) Pano válasza Frawly (#57939) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Laptop kijelzőn is látszódik, igaz kisebb mértékben (sajnos 14" és elég hitvány panel van benne, szóval.. :) ).
Az általad leírt dolgokat próbáltam, a fura az egészben, hogy ez a jelenség csak böngészőben jelenik meg és ezek a tweakerek is csak arra vannak hatással (hiába állítgattam, csak a rendszeren belül tett változásokat)
A rendszer megjelenésében minden fontnak a renderelése tökéletes, de amint weboldalakat böngésznék a hányinger tud elfogni.
Mindegy, hogy Firefox vagy Chrome.

[ Szerkesztve ]

(#57944) lev258 válasza Pano (#57943) üzenetére


lev258
veterán

Csak kérdem. Live alatt, betűtípus átállítás nélkül is ilyen? Csak mert én sosem nyúltam a rendszer betűtípushoz, te meg láthatóan Times New Roman párti vagy.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57945) Pano válasza lev258 (#57944) üzenetére


Pano
addikt

Megnézem.

Nem nyúltam semmi ilyesmihez, telepítettem a Chrome-ot, ő alapban erre állította be.

(#57946) ubyegon2 válasza Pano (#57945) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Better Font Rendering In Linux With Infinality

Ezt a PPA-s módszert próbáld még ki, szerintem nagyon jók lesznek tőle a fontok. Ha feltelepült, lehet még állítgatni típusonként, ott én már nem nagyon vettem észre komoly különbségeket.

[ Szerkesztve ]

(#57947) Rimuru válasza Pano (#57945) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondolom felraktal valami ami hozta magaval az ms dolgokat, kinezem pl steam-bol (nem tudom debian vonalon milyen fuggosegeket raknak melle, csak tudom hogy szereti az ms fontokat).

Vigyázat, csalok!

(#57948) lev258 válasza Rimuru (#57947) üzenetére


lev258
veterán

A Steam nem hozza magával az MS fonts csomagot. Sőt, még nem találkoztam olyan szoftverrel, ami magával hozta volna.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57949) tboy93 válasza tboy93 (#57789) üzenetére


tboy93
nagyúr

Megoldódott a remmina törlésével és újratelepítésével ppa tárolóból.

(#57950) Rimuru válasza lev258 (#57948) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem eleg csunya is lenne ha hivatalos tarolobol valami kerne, igazabol az ajanlott csomagok koze gondoltam (ugye alap beallitason ezek is jonnek), persze lehet hogy ilyen csomag sincs. :DDD valahogy azert megis felkerult a kolleganak.

Pano: amugy valoszinuleg a legszebb eredmenyt az uby altal linkelt Infinality-val tudod elerni. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.