Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) lev258 válasza Tails111 (#58800) üzenetére


lev258
veterán

Cheese szoftver.
Ha nem megy, akkor jöhet az lsusb, dmesg, ...

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#58802) Tails111 válasza lev258 (#58801) üzenetére


Tails111
aktív tag

Cheese elindítva fekete képernyő és a beállítások rész halvány szürke semmit nem lehet állítani.
gondolom nem látja a kamerát.

tom@tom-A7Sv ~ $ lsusb
Bus 002 Device 004: ID 1a40:0101 Terminus Technology Inc. Hub
Bus 002 Device 002: ID 03f0:2405 Hewlett-Packard ScanJet 4070 PhotoSmart
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 007 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 006 Device 002: ID 046d:c534 Logitech, Inc. Unifying Receiver
Bus 006 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 009 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 008 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 004: ID 174f:a311 Syntek 1.3MPixel Web Cam - Asus A3A, A6J, A6K, A6M, A6R, A6T, A6V, A7T, A7sv, A7U
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 002: ID 0b05:1712 ASUSTek Computer, Inc. BT-183 Bluetooth 2.0+EDR adapter
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Pedig itt látszik.

(#58803) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
A segítségetekkel elkezdtem használni a Linux Mint-et XFCE változat.
De a problémám a túlmelegedés és gépleállás még mindíg fent áll.
Facebook megnyitásánál egy 20-30 perc után youtube dettó.
Ilyenkor a proci használat 95-100 százalék. És verdesi a gép a 100 fokot.
Egy sima böngészés általában 40 százalékos terheltséget jelent és 75-85 fokot.

Csak az érdekelne hogy gyengébb oprendszerrel is ugyanúgy túlmelegedne netezés közben?

A gép:
[link]

3 gb rammal.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#58804) 0xmilan válasza mirci18 (#58803) üzenetére


0xmilan
addikt

Ennek szerintem semmi koze az OS-hez. Szedd szet a gepet, szedd ki belole a kilo port, ami elzarja a "legutakat" es utana jo lesz. :)

Amikor notebookom volt, akkor 10 C-t csokkent a homerseklete csak attol, hogy csipofogoval leszedtem a munyagot a venti korul a haz oldalan meg az aljan, ahonnan beszivja a levegot.
+ 10 fok veszteseg volt az alulfeszeles, de azt csak AMD-s mobil procikkal lehet(ett) megcsinalni.

[ Szerkesztve ]

(#58805) Rimuru válasza mirci18 (#58803) üzenetére


Rimuru
veterán

Takaritsd ki es pasztazd ujra, mas nem fog segiteni.

Vigyázat, csalok!

(#58806) gardener


gardener
senior tag

Sziasztok!
Van egy ősrégi Albacomp Activia Mobil Ligth notebookom.

Szeretnék rátenni egy Antix 17 32 bites rendszert rátelepíteni.
Viszont van rajta egy multi boot: Antix mx 16 32bit / windows 7

Hogyan tudnám lecsapni "kopaszra" és szólóban egy Antix 17 32bitet rátelepíteni?

(#58807) lev258 válasza Tails111 (#58802) üzenetére


lev258
veterán

Biztosan nem tudom, de egy gyors keresés alapján nincs támogatva.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#58808) CPT.Pirk válasza gardener (#58806) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Telepítéskor a partíciókat törlöd, majd létrehozol egy újat, és oda felrakod az Antixot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58809) Frawly válasza mirci18 (#58803) üzenetére


Frawly
veterán

Nem írtad milyen gép, de így a látatlanban én is azt tudom csak tanácsolni, hogy ez hardveres gond, szedd szét, porold ki, pasztázd újra a procit valami minőségi pasztával.

(#58810) Frawly válasza gardener (#58806) üzenetére


Frawly
veterán

Nem kell „lecsapni” „kopasztra”, meg „lesikálni”. El kell indítani a telepítőt, particionálás résznél meg teljesen újraparticionálni a meghajtót, végül pedig a rendszerindítót a lemez elejére tenni.

(#58811) Rimuru válasza Frawly (#58809) üzenetére


Rimuru
veterán

De irta. :DDD
"A gép:
[link]
3 gb rammal.
"

Vigyázat, csalok!

(#58812) Frawly válasza Rimuru (#58811) üzenetére


Frawly
veterán

Oké, tényleg írta, én vagyok diszlexiás. Megzavart, hogy csak [link] szerepelt benne, túl gyorsan végigfutna meg csak az jött le, hogy nincs konkrétum említve :B

Ja, régebbi C2D-k szeretnek melegedni, ha eltömítődik a hűtés porral. Ezek azért melegedtek jobban, mert még nagyobb csíkszélességen készültek.

(#58813) ubyegon2 válasza mirci18 (#58803) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak az érdekelne hogy gyengébb oprendszerrel is ugyanúgy túlmelegedne netezés közben?

Netezés közben persze, hogy ugyanúgy, ez a gyenge pontja ma már az öreg gépeknek, akármilyen lightos Linuxot teszel is rájuk.

Amit a ft-k javasoltak, az a megoldás, mert 100 fokig nem mehetne fel a hő, nálam a Toshiba 80-ig sem megy fel, amikor már helikopter üzemmódban van a FB-tól. Amit említettél, a hűtőpad, talán az is segíthet, de lehet az is, hogy szakszerű takarítás kell neki, legutóbb talán nem sikerült túl jól. Totál szét kell szedni és nagynyomású levegővel rendesen kifújni, nem csak ott, ahol látod. ;)

(#58812) Frawly

Oké, tényleg írta, én vagyok diszlexiás.
Na ugye! ;]

[ Szerkesztve ]

(#58814) 0xmilan válasza ubyegon2 (#58813) üzenetére


0xmilan
addikt

A hutopad nalam anno kb. semmit nem segitett homersekletileg. Talan akkor van ertelme, ha a hutopad ventilatora pont a gep ventilatora alatt van. Olyat kar venni, amin kozepen van egy kis 12 cm-es.

(#58815) ubyegon2 válasza 0xmilan (#58814) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezen agyaltam én is, mennyire lehet hatékony az egy ventis hűtőpad, csak az ér valamit, amit említesz, ez nyilvánvaló.

(#58816) Frawly válasza ubyegon2 (#58813) üzenetére


Frawly
veterán

A hűtőpadot is be lehet vetni, de azt érdemes csak akkora hagyni, ha már semmi más nem segít. YouTube-on van minden géphez szétszedési videó., így ehhez a modellhez is. Legtöbb normális laptopot nem is nagyon kell szétszedni hozzá, a gép alján általában van egy vagy több szerelőnyílás, azt lecsavarozva hozzá lehet férni procihoz + hűtőhöz, memóriákhoz, háttértárhoz, Wi-Fi-kártyához, stb.. Persze olyan is akad, amit teljesen szét kell szedni ripityára (a ThinkPad X220-asom pont ilyen sajnos), ilyenkor kell a videó. Ahogy nézem a linkelt videót, a szóban forgó gépnél van közvetlen szerelőnyílás, nem kell teljesen szétszedni.

Arra még figyeljen a kolléga, hogy ha mégis felfedezne valami gebaszt, és teljesen szét kell szedni, akkor mikor pattintja szét a házat, vagy szedi le a palmrestet, billentyűzetet, óvatosan nyissa szét a műanyag füleknél, a füleknél egyesével haladjon nagyon óvatosan, általában elég könnyen tördösnek lefelé, lehetőleg a fülhöz minél közelebb kell megpróbálni kipattintani, és tilos közben türelmetlenül feszegetni, és a csavarhúzó fejét forgatni. Illetve mikor szedi ki a csavarokat, akkor lehetőleg külön kis tartókban legyenek gyűjtve felcímkézve, hogy később minden csavart oda lehessen visszatenni, ahová való, utólag marha nehéz kitalálni, hogy a különböző méretű csavarok hova valók. Illetve mikor cseréli a régi pasztát újra, akkor legyen kéznél egy kis alkohol, azzal a legkönnyebb letakarítani a régit (lehet izopropil- vagy etilalkohol is), lehet hozzá papírtörlőt vagy egy tiszta szövegdarabot is használni. Plusz ha már hűtőtakarítás, akkor sűrített levegő mindenképp kell, tüdővel kifújogatás sose elég alapos. Esetleg egy puha sörtéjű fogkefe a leporoláshoz, hogy a sűrített levegő csak az elérhetetlen helyekre kelljen. Elvileg még arra is kéne figyelni, hogy földelve legyen az ember végig, nehogy a statikus elektromosság kisülése ártson a chipeknek, de ezt sokszor szakszervizben sem tartják be, szerintem is túl van spilázva, elég csak arra figyelni, hogy ne műanyag padlón csoszogva, meg műszálas pulcsiban, égnek álló hajjal szereljen az ember gépet. Opcionális az Acer notebook topik is meglátogatható, hátha ott már van tapasztalt tulaj vagy szervizes, aki le tudja írni, hogy mire kell figyelni teljes szétszereléskor.

[ Szerkesztve ]

(#58817) ubyegon2 válasza Frawly (#58816) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezek a szétszedési videók valóban nagyon hasznosan, anno mikor szétszedtem a Toshibát, sokáig feszegettem és nem akart szétválni a ház, mire rátaláltam egy videóra és ott láttam a bill feletti keskeny díszléc alá rejtett csavarokat. ezeknek a videóknak valóban van értelme, de ha már Linuxos topik, van itt egy félórás videó kezdőknek a terminal használatáról plusz trükkök. Nem megbántva a készítőt, de jobb lett volna, ha a bugyuta játékok közvetítésénél marad. :(

Ezt húzni félóráig....20 perc múlva magyarázza el a frissítés folyamatát, de addig miről esik szó.....szerintem az egész érthetetlen még nekem is , nemhogy annak, aki nem ismeri a terminalt. Gondolom a kolléga megirigyelte Zoli videátor sikereit, viszont azon kívül, hogy ő is csinált már ismertető videót, semmi értelme az egésznek, egyszerű exhibicionizmus. :U

Linux/Debian parancsok és terminál trükkök #1 | Full kezdőknek

A legrosszabb a helyzet a 23 perctől a sudo használatáról szóló résznél, OK, hogy legtöbben nem ismerik a sudo, su használatának a jelentőségét, értelmét, de miért kell mindenkinek ismeretterjesztő videókat csinálni???? Ismeret is kéne annak a terjesztéséhez! :N

[ Szerkesztve ]

(#58818) mirci18 válasza 0xmilan (#58804) üzenetére


mirci18
addikt

Már ezt tárgyaltuk annó.
Windows 7-ről váltás előtt szétszedtem a gépet kitakarítottam újra zsíroztam a procit.
Nyilván nem egy 1500 ft-os cuccal zsíroztam újra.
De akkor is azt tapasztalom hogy szétszedés előtt és után is ugyanúgy melegedett,

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#58819) mirci18 válasza ubyegon2 (#58813) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ akkor sajnos a hűtőpad a megoldás.
Egyébként sűrített levegős sprayel nyomtam meg a ventillátort a procit és a környékét.
Kiszedtem a burkolati bordákból a koszt ami a levegő áramlást megszűrte.
Igazából ez a gép jövőre 10 éves lesz nagyon már nem akarok rá költeni mert nem napi használatra kell.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#58820) Rimuru válasza ubyegon2 (#58817) üzenetére


Rimuru
veterán

Nyugi, mar nem csinal videokat. :P

Vigyázat, csalok!

(#58821) ubyegon2 válasza mirci18 (#58819) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem érdemes már költeni rá valóban, mivel közel annyiért kap az ember egy sokkal jobb üzleti laptopot, amiről minap írtunk is. Ahogy Frawly szaki említette, arra figyelj, hogy pont az alsó beáramló nyílással essen egybe az egyik venti a hűtőpadon. Úgy tuti, hogy ér majd valamit.

(#58820) colomb2

Ez jó hír! Kár, hogy videátorzoli is eléggé elkalandozott olyan területre, aminek nem sok értelme van. Ha az Arch-származékot nem kezdőknek javasolja, akkor kinek? A haladók tutira nem egy ArhmergeD-et fognak használni, ha már Arch-ot telepítenének. Neked felesleges is lenne ezt magyaráznom. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58822) growler válasza ubyegon2 (#58821) üzenetére


growler
őstag

Ami az avatarodat illeti: Te egy igazi kaméleon vagy ! :K

(#58823) ubyegon2 válasza growler (#58822) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, ami most pingvinnek álcázza magát. Egyik avatar sem tetszik, amikor még kérhettem egyéni orcát, akkor nem tettem. Ez a pingvin tetszik egyedül, anno Tg társamnak nem akartam ezzel bekavarni, de most már mindketten elég ritkán jelenünk meg, így nem zavaró. :) Pingvines topikokban meg még stílusos is.

(#58824) Slownz


Slownz
senior tag

Sziasztok!

Küzdök már egy pár hete az Ubuntu-val, de még mindig sok nyűgje van, amire egyelőre nem találom a megoldást. A legjelentősebbek:

-van egy külső hangkártyám (SB XFI-HD), ami USB-n keresztül csatlakozik, illetve kap áramot. Ezt sajnos rendszeresen eldobja, ilyenkor nincs hang, mindaddig, míg az USB kábelt ki nem húzom, majd be nem dugom újra. Sokszor Ubuntu használat közben jön elő vagy közvetlenül boot után, de gyakran akkor is, ha pl. előtte Windows fut.

-van 2db külső merevlemezem (NTFS), amin a filmeket, zenéket, fájlokat tárolom. A fájlkezelőkben rendesen megjelenik, illetve tudok rá másolni, szerkeszteni, törölni, ugyanakkor a programok (pl. Transmission, Gnome videos, DeaDBeef) újraindítást követően rendre nem találják a fájlokat, mappákat, amiket korábban hozzájuk rendeltem. Pl. ha letöltök egy torrent fájlt, újraindítást követően, azt írja nekem a Transmission, hogy nincs meg a fájl, ilyenkor akkor sem találja meg, ha manuálisan rámutatok neki, hol van.

-relatíve lassan bootol a rendszer, a WIN10 gyorsabban tölt be kb 10 sec-el biztos.

BTW csíkozást nem sikerült megoldani a javasolt módon. Visszaváltottam most az X.org X server vga driver-re, mert mindegyik Nvidia driver-ek alatt az utóbbi pár napban szakadoztam a filmek, ez sem tudom miért jött elő csak úgy hirtelen. :F

Azon gondolkodom, hogy disztrót váltok, mert ez már több a soknál. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#58825) ubyegon2 válasza Slownz (#58824) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Valamelyik szimpatikus felületű Mint vagy Manjaro (hogy beelőzzem a fanokat) próba jó lenne, ha ezeken még nem vagy túl.

újraindítást követően rendre nem találják a fájlokat, mappákat, amiket korábban hozzájuk rendeltem.

Ez a hozzárendelés érdekelne, hogy miként oldottad meg, mert a csatolás mindenütt ugyanolyan. Gyanítom nem FSTAB-ba raktad a meghajtók automount-ját.

A hanghoz ezt olvasd el, alsa-utils és alsamixer kéne ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#58826) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Megint megléptem azt a merészet, hogy telepített Ubuntu rendszerre feltettem a KDE-t és áttértem arra. Ezt azért tettem, mert a Gnome-ot kevésbéá tartom testreszabhatónak. A gondom viszont az, hogy a beállításokban KDE esetében nem találom az egérérzékenységet állításának a lehetőségét, csak a gyorsítást. Kihagytam valamit telepítésnél, vagy nincs grafikus megoldás ennek az állítására KDE alatt?

(#58827) 0xmilan válasza Slownz (#58824) üzenetére


0xmilan
addikt

A hangkartyas problemat lehet, hogy a powernap okozza, ha telepitve van.
Ezzel tudod kikapcsolni ezt a reszet:
sudo powernap-action --disable usb_autosuspend
Csak tipp.

(#58828) ubyegon2 válasza leviske (#58826) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ha a szénné konfigolható KDE-ben nincs ilyen bveállítási lehetőség, akkor marad az xinput

Lowering Mouse Sensitivity in Ubuntu and Fedora
How can I change mouse sensitivity using a GUI/slider?
How can I set mouse sensitivity, not just mouse acceleration?
https://www.x.org/wiki/Development/Documentation/PointerAcceleration/

Több tippem nincs, nem ismerem a KDE felületet. Cinnamonban így van (de az többek szerint elég szegényesen konfigolható felület):

[ Szerkesztve ]

(#58829) growler válasza Slownz (#58824) üzenetére


growler
őstag

Ha van rá lehetőség, ezt a külső hangkártyát nagyobb terhelhetőségű USB3-as aljzatról próbáld.

(#58830) Slownz válasza growler (#58829) üzenetére


Slownz
senior tag

USB3.0 alatt fel sem akarja ismerni, Windows alatt megy a 3.0-án is. :(

(#58831) Slownz válasza ubyegon2 (#58825) üzenetére


Slownz
senior tag

Ezt a listát én is megtaláltam, de nincs köztük az én eszközöm: XFI-HD

(#58827) milangfx: nincs telepítve, nem is tudom mi az. :DD

[ Szerkesztve ]

(#58832) Slownz válasza ubyegon2 (#58825) üzenetére


Slownz
senior tag

Le tudnád esetleg írni, hogy pontosan mit is kellene csinálnom az FSTAB-ban? :R

(#58833) Lathronos válasza Slownz (#58824) üzenetére


Lathronos
őstag

Én ArchLabs-ot használok egy ideje, és minden működik azóta hibátlanul. Igaz, ez nem kezdőknek szánt rendszer, de könnyen bele lehet jönni a használatába. ha meg tudsz angolul, rengeteg fórum foglakozik az Arch disztribúcióval, ahol minden létező kérdésre találsz választ. Na meg persze az Arch wiki is rendkívül informatív. Szerintem egy próbát megér. Aztán ha megtetszik és használnád, lefordítottam az openbox menüt is magyarra(polybar alapból magyar), szívesen megosztom veled.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#58834) ubyegon2 válasza Slownz (#58831) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem baj, itt viszont benne van a listában, alsa-utils-hoz jutunk így is. :) Próbáld csak ki nyugodtan, amit előbbiekben javallottam.

Amúgy nekem is energia-hiány ugrott be elsőre, hátha az alsa csomagok telepítése után felismeri az USB3.0 is.

[ Szerkesztve ]

(#58835) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!
Jelenleg Ubuntu 16.04.4 LTS (Unity) van a gépemen, ha jól olvastam, 2021-ig támogatott.

Tetszene az Ubuntu Budgie felülete is, de nem tudom, ezen az oldalon melyiket kellene letöltenem, hogy hasonlóan biztos, hosszú távú támogatást kapjak?

17.10.1 is the current stable release and follows Ubuntu support cadence - Oct 2017 to Jul 2018.
16.04.3 is community supported - it is supported until upstream ends support (no current plans) and thereafter, as long as budgie-remix users wish to maintain its support.

A fentiek alapján a 16.04.3 támogatottsága nem tűnik valami konkrétnak, a 17.10.1 viszont csak idén júliusig támogatott. :F

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#58836) Slownz válasza ubyegon2 (#58834) üzenetére


Slownz
senior tag

Most jöttem rá, hogy semmit nem ismer fel USB3.0 alatt, szóval ismét egy megoldandó probléma... ;]

(#58837) ubyegon2 válasza Slownz (#58836) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Így már egyszerűbb a dolog, hardveres gondnak tűnik, igaz Win alatt felismeri. Én Linux alatt nem nagyon hallottam még ilyenről. Egyik portot sem ismeri fel, főleg az alaplapiakra gondolok.

(#58835) St3ven

Az LTS verziók ugyanaddig támogatottak. 16.04.x verziót szedj le. Bár a Budgie speciális eset, mert ez a verzió még a 16.04 megjelenésekor nem volt hivatalos felület, ha jól látom, Viszont itt már 18.04 is van, az már hivatalos verzió. Próbáld ki, 17.10-et már nem érdemes leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#58838) Slownz válasza ubyegon2 (#58837) üzenetére


Slownz
senior tag

Egyiket sem ismeri fel (se alaplapi, se előlapi). Próbáltam más disztró alatt is live mód-ban, ott se látta...

(#58839) ubyegon2 válasza Slownz (#58838) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Rémlik, hogy ez volt már téma, ezek szerint azóta sem oldódott meg. Fura, itt már csak hardveres megoldás segít, kell egy vastag gumilap a csendes mód miatt és egy hammer. :D

(#58840) St3ven válasza ubyegon2 (#58837) üzenetére


St3ven
addikt

OK, akkor 16.04.3 lesz.

Arra nincs mód, hogy a jelenleg fent lévő Unity mellé felrakjam a Budgie-t? Tehát hogy ugyanazt a rendszert lássam, csak a felületet váltogatva.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#58841) ubyegon2 válasza St3ven (#58840) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elméletileg van mód erre is, de ez esetben, mivel nem hivatalos a Budgie, a tárolókban sincs minden szükséges benne. Nem javasolt, inkább tiszta telepítés. Aki használ aktívan Ubuntut, megcáfolhat még, de én a helyedben nem kísérleteznék, ha valami függőség jön elő, bajban leszel. ;)

update
Közben megnéztem, nincs budgie-desktop 16.04-hez. [link]

[ Szerkesztve ]

(#58842) St3ven válasza ubyegon2 (#58841) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm, szerintem akkor megy külön partícióra. :R

Nem lenne több értelme egyébként a 18.04-et megvárni? Vagy az gyakorlatilag egyenlő lesz egy frissen tartott 16.04.3-mal?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#58843) ubyegon2 válasza St3ven (#58842) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem lenne több értelme egyébként a 18.04-et megvárni?

Akár most is felrakhatod és ha jól működik, akkor utánfrissül.

Vagy az gyakorlatilag egyenlő lesz egy frissen tartott 16.04.3-mal?

Ennél a verzió váltásnál nagyon nem, elég ha a default asztali felületre gondolunk csak. Alapesetben mindig lehet főverziókra frissíteni előző főverziókról. Most az Unity cseréje Gnome3-ra így már necces lenne sima upgrade-del.
Nincs kizárva, hogy megoldható lesz majd, mert megmarad a Unity is, csak közösségi fejlesztésű lesz, mint 16.04-ig a Budgie volt. Ennyire nem ismerem az Ubuntu-t, marad a szerintem cimke, de az alaplogikája a dolgoknak ezt mondatja. ;)

[ Szerkesztve ]

(#58844) cigam


cigam
félisten

vsftpd.conf-ot böngészve találtam meg a dirmessage_enable=YES paramétert. Jól értem ez arra való, hogy a könyvtárakaban elhelyezett .messages fájlokban hagyhatunk értesítést, információt a könyvtárról? De hol jeleníti meg ezt az ftp kliens?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#58845) Frawly válasza mirci18 (#58818) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, jó. Akkor csak elszaladsz egy kiló kenyérért, veszel mellé egy Arctic MX4-es pasztát. Lehet belefáj 2000 forintba is, de ennyit megér, hogy normálisan tudd használni a gépet, és ne kelljen hűtőpadot használni. A zsír kenyérre meg aprított hagyma és sütni való hús alá való (ezeket rákenheted a kenyére, amit a paszta mellé vetettem), a procira minőségi pasztát kell kenni, előtte a szutykot a prociról és a hűtő felületéről is le kell takarítani alkohollal, szárazra, tükörfényesre. Sűrített levegővel is átfújhatsz mindent, ártani nem árt. Esetleg ventikre rá lehet nézni, hogy teljes fordulaton pörögnek-e. A hűtőpadra tényleg csak akkor éri meg áldozni, ha más semmi más nem segít.

(#58846) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Kubuntu 16.04.3 LTS alól hogyan tudok Win10 telepítő usb-t készíteni? Az Unetbootin nem csinál használatót.

Előre is köszönöm!

(#58847) 0xmilan válasza kertsa (#58846) üzenetére


0xmilan
addikt

[link]
Anno nekem ezzel a leírással működött.

(#58848) Rimuru válasza kertsa (#58846) üzenetére


Rimuru
veterán

UEFI eseten csinalsz egy FAT32-es elsodleges particiot, felmasolod az iso-t (tartalmat) es kesz. Egyebkent meg milangfx linkje az jo.

Vigyázat, csalok!

(#58849) Frawly válasza kertsa (#58846) üzenetére


Frawly
veterán

Ha UEFI-s géphez lesz, akkor az is elég, ha csak egyetlen, FAT32-re formázott partíció van az usbdrive-on. Arra felmásolod a Win10 telepítő.iso tartalmát (kibontod az iso-t, vagy felcsatolod, és a tartalmát kimásolod), működnie kéne. Nálam működött Win7-tel és Win10-zel is így.

(#58850) gardener


gardener
senior tag

Raspbian-ban (Raspberry Pi-n) szereték rendszerinduláskor elindítani 2 dolgot

1.
raspivid -o - -t 0 -hf -w 1280 -h 720 -fps 24 -awb auto -mm average |cvlc -vvv stream:///dev/stdin --sout '#standard{access=http,mux=ts,dst=:1234}' :demux=h264
2.
kodi

Ha terminalba beírom akkor működik.
Viszont, ha áramszünet van szeretném ha automatikusan elindulna.

Hogyan tudom megtenni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.