Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) Tarill válasza Frawly (#57249) üzenetére


Tarill
őstag

Hát most elszomorítottál :/ annyi hogy ez nem laptop hanem egy itx lapde gondolom ez semmin nem változtat, 2 napja csak szivat, alig lett ram amit elfogadott, utána a táp nem volt jó neki. Csináltam neki egy plexi házat. Semmi extrát nem akartam volna vele csak hogy ne a rendes gépemen szórakozzak a linuxokkal meg max netezni. Rendeltem hozzá jó kis kíngdan ssd-t hogy kis sebessége legyen. Felrakom majd rá azt a butított mint-et amit mondtatok azt majd alakul. Egy youtube vidin csak nem térdel le :(

(#57252) Frawly válasza Tarill (#57251) üzenetére


Frawly
veterán

Tapasztalatom szerint a kisebb bitrátás YouTube 720p-s videókat viszi, a nagyobb bitrátás 720p-t, és afölött meg reménytelen. Csak csíkozni fog a képernyő. A kompozitor ezen valamennyit tompíthat (Xfce-nek, MATE-nek van saját kompozitora, a többihez a Compton-t ajánlom), de nem tünteni el, mert tearing ellen vsync kell, vsynchez meg direct renderinget használó rendes 3D-s driver kell, ami meg nincs ezekhez a GPU-khoz. Értem, hogy ezek rossz hírek neked, pont azért hívom fel a figyelmet, hogy nem érdemes vele szívni, tapasztalatból tudom.

Az még jobb, ha nem laptop, hanem csak ITX lap, akkor vegyél bele egy normális ITX-es lapot valami olcsóbb, régebbi generációs i5-ös procival, azzal nem fog akadni semmi (jó, a 4K az lehet, de pl. 1080p-ből még a legdurvább bitrátás, 60 fps-ses anyag sem fog akadni), lesz mindenhez driver, nem fog válogatni RAM terén sem.

A Mint Mate, Mint Xfce, Lubuntu, stb. nem butított, mert teljes értékű disztró, csak a grafikus felület egyszerűbb rajta, nem annyira csilivili, így pedig a RAM igénye lényegesen kisebb, kicsit a CPU-igénye is.

(#57253) Frawly válasza lev258 (#57250) üzenetére


Frawly
veterán

Videója válogatja. Amúgy ami nem akad, az is csíkozni fog, lehet nem használta még addig, hogy feltűnjön neki. Sajnos az Atom procik nem csak gyengék, hanem tényleg szarrock is, ez a kettő modell meg ezzel a GPU-val durván kiemelkedik. Amit mostanában még kerülni kell azok az Intel N-es procik, na azok még olyan hulladékok, hogy egy nagyobb Facebook-oldaltól letérdelnek akármelyik böngészőben, bár azokban legalább használhatóbb GPU van beleintegrálva, nem PowerVR-os szar, de azért hulla gyenge cucc az egész a mai kor követelményeihez képest, és akkor mi lesz még 3-5 év múlva.

(#57254) csixy


csixy
addikt

Most probalgatom ezt az uj Fatdog distrot. Ez tetszik. Gyarilag benne van a remaster keszites lehetosege. Na neki esek.

BUEK

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#57255) ubyegon2 válasza csixy (#57254) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Te mindig megtalálod magadnak ezeket a kínzóeszközöket! Tegnap láttam én is, vicces egy disztró, bár az Unicornis-hoz nem fogható egyik Puppy sem. :DD

Respint kifogott akkor rajtad?
Most látom, hogy ez Mint és Debian alapú....[link]...van ott leírás bőven! :-)

Betanultam egyből.....

[ Szerkesztve ]

(#57256) csixy válasza ubyegon2 (#57255) üzenetére


csixy
addikt

Hja aki keres az talál. :DD

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#57257) csixy válasza csixy (#57256) üzenetére


csixy
addikt

019öüóqwertzyiopőúléáűí

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#57258) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Tiszteletem itt mindenkinek: Boldog újévet kivánok.
Köszönöm a sok sok segítséget itt mindenkinek. :R :C
A Linux legyen velünk már most: 2018.10.01.-én 0:06-tól is.
Üdv,István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#57259) Vladi válasza IstvánLászló (#57258) üzenetére


Vladi
nagyúr

Honvanazmég.... ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#57260) tordaitibi válasza ubyegon2 (#57229) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Linux off topikba kifejtettem a véleményem,
a többire:

inxi -r:
tibi@tibi-mint ~ $ inxi -r
Repos: Active apt sources in file: /etc/apt/sources.list.d/nilarimogard-webupd8-xenial.list
deb http://ppa.launchpad.net/nilarimogard/webupd8/ubuntu xenial main
deb-src http://ppa.launchpad.net/nilarimogard/webupd8/ubuntu xenial main
Active apt sources in file: /etc/apt/sources.list.d/official-package-repositories.list
deb http://packages.linuxmint.com sylvia main upstream import backport #id:linuxmint_main
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu xenial main restricted universe multiverse
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu xenial-updates main restricted universe multiverse
deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu xenial-backports main restricted universe multiverse
deb http://security.ubuntu.com/ubuntu/ xenial-security main restricted universe multiverse
deb http://archive.canonical.com/ubuntu/ xenial partner
Active apt sources in file: /etc/apt/sources.list.d/skype-stable.list
deb [arch=amd64] https://repo.skype.com/deb stable main

inxi -F:
tibi@tibi-mint ~ $ inxi -F
System: Host: tibi-mint Kernel: 4.10.0-38-generic x86_64 (64 bit)
Desktop: Xfce 4.12.3 Distro: Linux Mint 18.3 Sylvia
Machine: System: Default string product: Default string v: Default string
Mobo: AMI model: Aptio CRB v: Default string
Bios: American Megatrends v: 5.11 date: 06/23/2016
CPU: Quad core Intel Celeron N3150 (-MCP-) cache: 1024 KB
clock speeds: max: 2080 MHz 1: 1110 MHz 2: 973 MHz 3: 1394 MHz
4: 969 MHz
Graphics: Card: Intel Device 22b1
Display Server: X.Org 1.18.4 drivers: intel (unloaded: fbdev,vesa)
Resolution: 1920x1080@60.00hz
GLX Renderer: Mesa DRI Intel HD Graphics 400 (Braswell)
GLX Version: 3.0 Mesa 17.0.7
Audio: Card-1 Intel Device 2284 driver: snd_hda_intel
Card-2 Sennheiser driver: USB Audio
Sound: Advanced Linux Sound Architecture v: k4.10.0-38-generic
Network: Card-1: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller
driver: r8169
IF: enp1s0 state: down mac: 00:e0:4c:68:65:02
Card-2: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller
driver: r8169
IF: ens1 state: down mac: 00:e0:4c:68:65:03
Card-3: Qualcomm Atheros AR9485 Wireless Network Adapter
driver: ath9k
IF: wlp3s0 state: up mac: 2c:d0:5a:3a:d9:20
Drives: HDD Total Size: 1064.2GB (0.8% used)
ID-1: /dev/sda model: HFS064G39MNC size: 64.0GB
ID-2: /dev/sdb model: TOSHIBA_MQ01ABD1 size: 1000.2GB
Partition: ID-1: / size: 23G used: 7.5G (36%) fs: ext4 dev: /dev/sda5
RAID: No RAID devices: /proc/mdstat, md_mod kernel module present
Sensors: System Temperatures: cpu: 50.0C mobo: N/A
Fan Speeds (in rpm): cpu: N/A
Info: Processes: 182 Uptime: 4:51 Memory: 1390.1/3842.2MB

Frawly fórumtárs tanácsára megpróbáltam kézileg feltenni a csomagokat vagy miket, erdemény:

tibi@tibi-mint ~ $ sudo apt-get install openjdk-6-jre
[sudo] tibi jelszava:
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
openjdk-6-jre csomag nem elérhető, de egy másik hivatkozik rá.
A kért csomag hiányzik, elavult vagy csak más forrásból érhető el
De az alábbi csomagok helyettesítik:
icedtea-netx:i386 icedtea-netx-common icedtea-netx

E: „openjdk-6-jre” csomagnak nincs telepítésre jelölt verziója
tibi@tibi-mint ~ $ ^C

Ésakkor hogyan tovább...?
Amíg ez van, semmi de semmit nem tudok csinálni.

(#57261) csixy


csixy
addikt

BUÉK! Nektek.

Életem első remasterkéjét megcsináltam a FatDog 720-as Puppy-ból. Igaz nem egy nagy vaszisztdasz, lett benne egy magyar billentyűzet , egy magyar legfrissebb tűzróka, meg egy háttérkép, meg az aktuális rendszerfrissítések. Ennyi. De működik !!! Van most bodottá. :DD
Ráadásul nem is értek hozzá :C

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#57262) ubyegon2 válasza csixy (#57261) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super!

Ügyi vagy, lehet, hogy nem a Wint kerested ezekben a disztrókban és nem sz*roztad őket folyamatosan, mert nem egyetlen setup.exe van és az mindenre jó! (lásd offtopik) Ez is hozzájárult a sikerhez!
Gratula. :Y

Ráadásul nem is értek hozzá

Nem is kell, erre élő példaként itt vagy! :D

(#57258) IstvánLászló

És addig a 10 hónapig mit csináljunk? Használjunk Wint? ;]

[ Szerkesztve ]

(#57263) totron


totron
addikt

Megnyitott DoubleCommander esetén meghal a KDE-tálca, bezárás eseté újból haszálható, értesítések is kibuggyanak utólagosan. Megoldása van?

(#57264) CPT.Pirk válasza totron (#57263) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Több infó kellene. Milyen disztró melyik verziója és frissítések fel vannak-e rakva... Esetleg elindíthatod terminálból a dc-t, hátha ír valamit a kimenetre.
Használtam Debian KDE-n dc-t, semmi gond nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57265) Lathronos válasza totron (#57263) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem hiszem, hogy sokan használunk itt Arch-ot. :F

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#57266) totron válasza CPT.Pirk (#57264) üzenetére


totron
addikt

Debian Jessie, KDE 4.14.2. DoubleCommander 0.7.8beta. Lehet, stabil kéne. Terminálban hibaüzenetet én nem látok, így parancssoros indításnál príma minden, nem csinálja, asztali ikonból viszont mindig. Nem hiszek abban egyébként, hogy ész nélkül csak a frissítés és mindenre az a megoldás. Konkrétumokon alapuló összefüggésekben már jobban.

Az Arch egyáltalán nem bonyolult, uptodate, kidolgozott legó. Ha az csinálná ezt, jobban elnézhető lenne, de nem mindig van mókolós hangulatban az ember.

(#57267) CPT.Pirk válasza totron (#57266) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, stabil verzióval nézném meg. Amúgy Debiannal időnként nem egyszerű. Van, hogy egy-két komolyabb bug egyszerűen nem kerül javításra, ezért is hagytam el anno a Debian KDE vonalat, és kerestem olyan disztrót, ahol a KDE-s csomagokat is frissítik. Az nekem nem volt szimpi, hogy két főverzióval régebbi KDE-t ad a Debian, mint mindenki más. Abban az időben ráadásul még bugos is volt amit csináltak...

Akkor is vannak gondok, hogyha a krunnerből indítod?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57268) Tarill


Tarill
őstag

Buék mindenkinek :R egy alap kérdés, a linux (alrendszerei) ingyenesek? Szóval ha letöltöm valahonnan és telepítem az nem kalózverzió mint win esetében?

(#57269) CPT.Pirk válasza Tarill (#57268) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Programokra gondolsz? Léteznek fizetős programok Linuxra, de amit "csak úgy" letöltesz pl. csomagkezelőből, azok nem azok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57270) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

Tud valaki egy tearing mentes kompozitort compton helyett openbox-hoz? Nálam a compton iszonyatosan szaggat Radeon-on. Geforce-szal viszont hibátlan. De nekem most radeon-om van. :(((

(#57266) totron

Nocsak, ráuntál az Arch-ra? :F

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#57271) herdsman12 válasza ubyegon2 (#57210) üzenetére


herdsman12
őstag

Feltöltöttem a dmesg és az Xorg.0.log-ot.
Én ezt hiába nézem, megköszönöm, ha bárki mond valamit róla.

Előzmény.

(#57272) lev258 válasza Lathronos (#57270) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, segít-e, de itt beszélnek a témáról: [link]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57273) lev258 válasza tordaitibi (#57260) üzenetére


lev258
veterán

Javaslom a Synaptic használatát. Az kezeli a függőségi viszonyokat is, Terminálban meg hirtelen nem tudom, melyik kapcsoló kell hozzá.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57274) Tarill válasza CPT.Pirk (#57269) üzenetére


Tarill
őstag

nem, magára az op. rendszerre, ingyenesek a linuxok vagy ugyan úgy meg kéne venni mint a windowsokat?

(#57275) lev258 válasza Tarill (#57274) üzenetére


lev258
veterán

Van olyan, amelyikért a fejlesztők kérnek pénzt, másokat önszántadból támogathatsz. De alapvetően ingyenesek.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57276) CPT.Pirk válasza Tarill (#57274) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Léteznek fizetős Linuxok is amik mellé rendes supportot is kapsz, de a nagy többségük ingyenes. Ezek a fizetősek jellemzően komoly céges környezetbe vannak szánva. Pl. ott van a Novell fejlesztette Suse Linux ami fizetős, de a ugyanakkor az openSuse meg ingyenes otthoni disztró.

Amúgy ha kíváncsi vagy a nem Debian / Ubuntu ágon létező disztrókra, akkor az openSuse egy jó cucc, amit érdemes megnézni, a Novell jól összerakta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57277) ubyegon2 válasza Tarill (#57274) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennyi van kb, ami fizetős.

Red Hat Enterprise Linux (RHEL),
Oracle Enterprise Linux
SUSE Linux Enterprise Desktop (SLED).

A többinél az időddel fizetsz max. :)

Nézd meg a beginner kategóriát.

[ Szerkesztve ]

(#57278) Tarill


Tarill
őstag

értem köszi :) épp telepítem arra a kis gagyi gépre a mint 17.3 xfce-t amit mondtatok, itt már van rendesen tálca, menü minden :)

(#57279) growler válasza Tarill (#57274) üzenetére


growler
őstag

Nem egy Linux kiadás (OS) letöltő oldalán olvasható a szöveg.:
"Köszönjük hogy letöltötte a ..... Linuxot !" :)
Megköszönik hogy az ő kiadásukat töltöd le - ingyen !

(#57280) Tarill válasza growler (#57279) üzenetére


Tarill
őstag

egyébként a 10 perces benyomásom az hogy ha tudnám hogy minden játékom normálisan futna mint-en simán kukáznám a win-t a rendes gépemről is

(#57281) ubyegon2 válasza herdsman12 (#57271) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Végignéztem a dmesg-et, de itt vége lesz:

7.158255] input: ACPI Virtual Keyboard Device as /devices/virtual/input/input19

Kéne a többi, de a kern.log-ot is rakd be még. kern.log több is van, számozva tömörítve a régi, a sor elején nézd meg a dátumot magában a logban és olyat rakj be, amikorról tudod, hogy volt ez az anomália.

Eddig nem látok semmi gubancot, nincs kizárva, hogy az újabb kernel lesz a bűnös, akár valami instabil hw is lehet, amit régebbi kernel jól kezel.

A xorg logban eddig ezt láttam, de nekem nem mond sokat, jó lenne, ha valaki hozzáértőbb is megnézné:

[ 9.589] (WW) Falling back to old probe method for vesa

Kapitány, látsz ebben valamit? ;) ritkán jársz erre, most legalább valami hasznod is vennénk! :DD

[ Szerkesztve ]

(#57282) CPT.Pirk válasza Tarill (#57280) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ezzel többen is vagyunk így. ;]

Az utóbbi 1-2 évben sok minden fejlődött a játékok terén. Először a SteamOS megjelenése kavarta fel az állóvizet, azzal főleg kisebb indie játékok tömege lett elérhető mert azokat könnyű portolni, aztán elkezdtek változni a grafikát érintő problémák is.
Lassan átveszi az X kiszolgáló helyét a Wayland ami sokat fog számítani, valamint a driveres kérdések is sokat javultak. Anno nem volt grafikus felület a Radeonok beállításához mikor elkezdtem Linuxozni 2008 körül, meg nem lehetett p. image scalinget állítani mert egyszerűen nem volt rá lehetőség, most meg már ott tartunk, hogy az AMD egy orbitális méretű patch keretében költöztette be a driverének nagyját a kernelbe ebben a hónapban...

Hogy mi lesz a vége ezeknek a dolgoknak azt nem tudom, lehet sosem lesz "gamer" Linux annál jobban mint amilyen most a SteamOS, de addig is ott a dualboot lehetősége...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57283) Tarill válasza CPT.Pirk (#57282) üzenetére


Tarill
őstag

ez a wine nevezetű program mennyire hatékony? gondolom aaa játékokat annyira nem tud átfaragni :/

(#57284) Lathronos válasza Tarill (#57283) üzenetére


Lathronos
őstag

Itt tudod megnézni, mely játékok futnak és melyek nem. A platinum és gold minősítést(rating) nézd csak, azok jól mennek. Ha a játékok(Category: games) nevére kattintasz, információt is kapsz, melyik WINE verzióval, milyen beállításokkal futnak. Ha jól tudom, ilyenkor ajánlott a PlayOnLinux használata.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#57285) CPT.Pirk válasza Tarill (#57283) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van ami jól megy vele, van ami nem. A működése szempontjából a directx hívásokat fordítja opengl hívásokra. A dx9-es címek jellemzően mennek vele, a dx11-es dolgok azt hiszem már rendesen implementálva vannak, a 12-t még nem igazán kell futtatni vele, azt majd vulkan hívásokra fogják fordítani, de mire ezek meglesznek, az nem kevés idő.
Mostanában nem nagyon használtam wine-t, mert amikkel játszom, azok többnyire mennek alapból is Steamen Linux alatt, de itt meg tudod nézni bármelyik progit vagy játékot, hogy mi a helyzet vele wine alatt: https://appdb.winehq.org/

Egyébként van egy fizetős playonlinux cucc is, ami azt csinálja, hogy a játékhoz letölt neked előre bekonfigurált, megfelelő verziójú wine-t és azzal futtatja a játékot v. programot (persze neked kell hozzá az eredeti telepítő média valamilyen formában). Ilyenkor magától leszedi azt is, ami esetleg még kell neki mint visualc++, .net meg egyéb csomagok. Sima wine esetén ezeket neked kell megtenni.

Lathronos: a POL nem ehhez kapcsolódik, mert ha egy Wine verzióval jól megy valami, akkor az jellemzően a későbbiekkel is. A POL akkor jön jól, ha nem szeretnél winetricksel vacakolni a kellő cuccok beszerzéséhez, meg a wine egyéb beállításaival vacakolni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57286) Tarill válasza CPT.Pirk (#57285) üzenetére


Tarill
őstag

értelek, mondjuk ezen a kis gépen aszem játszani nem kell, tényleg harmat gyenge :/ viszont netezgetni meg ezt azt jó, asszony erősen nekiállt tesztelni :D

(#57287) Lathronos válasza CPT.Pirk (#57285) üzenetére


Lathronos
őstag

Nem szoktam linuxon játszani, erre használom még mindig az őskövület Windows7-emet. Ha már annak idején voltam olyan hülye és megvettem, legalább valami haszna is legyen.

(#57286) Tarill

Ha a Mint XFCE is leterhelné, itt egy friss ubuntu openbox-szal. 25-30%-kal kevesebbet fogyaszt, jelenleg én is ezt használom és villám gyors. :K

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#57288) Tarill válasza Lathronos (#57287) üzenetére


Tarill
őstag

Elég jól fut így a régi hdd ami kicsit lassú, egy ssd talán javít azon a részen is :)

(#57289) ubyegon2 válasza Lathronos (#57287) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A jelzett remaster valóban nagyon jól sikerült, épp ma reggel próbáltam ki, nekem nagyon jó volt az erőforrásgazdálkodása az előbbieknél is, de ez most nagyon jól sikerült. Ezért.

Nyugodtan merem ajánlani gyengébb gépekre, desktop, laptop, kispolszki...... :)

Én ma egy Toshiba Satellite L305-ön teszteltem. Az Intel kártya ennél épp egy nagyon picit tearingel, más disztrók sokkal jobban, főleg a Mate és XFCE DE-sek. Gyakorlatilag PH bngészésnél épp csak észrevehető a tearing, a compozitálással még nem foglalkoztam, de az még javíthat a helyzeten gondolom.

ubuntu 16.04.3 64 bit LXDE & openbox remaster

[ Szerkesztve ]

(#57290) Lathronos válasza ubyegon2 (#57289) üzenetére


Lathronos
őstag

Itt a Bunsenlabs legfrissebb compton.conf-ja. Hátha ez javít rajta. Másold be a /home/neved/.config mappába, felülírva az ott lévőt. YouTube nézésre megy ott van az előtelepített, beállított SMTube. Az nem terheli a CPU-t agyon még 720-as HD lejátszás esetén sem. :D

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#57291) Tarill válasza Lathronos (#57287) üzenetére


Tarill
őstag

amúgy már önmagába ez egy jó dolog, hogy pl az én esetembe nem bírta a gép a mint 18.3 Cinnamont akkor ott van az az xfce verzió az meg már jó és kész. nem bírja a géped a win10-et? akkor így jártál :D

(#57292) Lathronos válasza Tarill (#57291) üzenetére


Lathronos
őstag

Megy rajta a Windows 10, regisztráltam is a Win7 licencemet annak idején, így ingyen megkaptam. Csak épp nem szeretem. Játékok futtatására elég a 7 is jelenleg. Viszont egy-két játékom fut ubuntu-n is WINE-nal. Pl. Euro Truck Simulator 2. :DD

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#57293) CPT.Pirk válasza Lathronos (#57292) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a játék megy Steam-el Linux alatt wine nélkül is. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57294) ubyegon2 válasza Lathronos (#57290) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem lett jobb, inkább sokkal rosszabb! :)

Az előzőt meg nem mentettem el, majd dobd már fel azt is léci erre a firedrive-ra.

Nem nézek böngetőből amúgy YT-ket, most épp a terhelés miatt nyitottam meg többet is. Anno a Minitube volt a kedvencem, de már egy ideje nem fut, keresgélni kéne a jó verziót valami API miatt. Desktopon APU van, lehet azzal nem kompatibilis! ;]

Érdekes, ha gyorsan görgetek egérrel, akkor nincs tearing, csak ha lassabban.

A MOHAA vagy a tesója nem fut véletlenül Linuxon nativban? COD, megvan, ez a tesó.

(#57295) Lathronos

Ez gyors volt, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57295) Lathronos válasza ubyegon2 (#57294) üzenetére


Lathronos
őstag

Parancsolj. :)

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#57296) Lathronos válasza CPT.Pirk (#57293) üzenetére


Lathronos
őstag

Csak hogy nekem a dobozos Legendary Edition van meg, azzal meg nem sokat érek Steam-en. :DDD Ja és ha jól tudom a kedvenced, a LIS is megy.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#57297) Frawly válasza tordaitibi (#57260) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ezzel a tárolón kívül telepítésnek van egy csomó nyűgje, kapásból, hogy a függőségek is túl régiek lehetne.

Próbáld meg archívumkezelővel megnyitni a deb fájlt, és kibontani egy tetszőleges könyvtárba. Majd onnan indítsd az Opera 36-ot.

(#57298) CPT.Pirk válasza Lathronos (#57296) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, LiS az megy faszán. A BtS még nem, de elvileg azt is portolják majd most, hogy lassan minden részét befejezik. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57299) Frawly válasza ubyegon2 (#57294) üzenetére


Frawly
veterán

A MoHAA-t nemrég próbáltam natívban Arch Linuxon, és nekem nem futott rendesen. Van ugyan hozzá Open MoHAA, de túl régi bináris. Le lehet forgatni forráskódból, de azzal is problémába futottam. Pedig szeretnék vele játszani én is. Elindul, de nincs hang. Egy elavult, OpenAL-es extension hiányzik neki alutLoadMP3_LOKI néven. Ennek nincs megfelelője modern rendszereken, és a forráskódból forgatásnak is gátja.

(#57300) Lathronos válasza CPT.Pirk (#57298) üzenetére


Lathronos
őstag

Biztos ugyanarra gondolunk? :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.