Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) Rimuru válasza Sonja (#58700) üzenetére


Rimuru
veterán

Miert privatban? :)

Vigyázat, csalok!

(#58702) BoB válasza Rimuru (#58701) üzenetére


BoB
veterán

Nehogy más is megtugggya.

CPT.Pirk: tudom hogy Google-nek is van ilyen szolgáltatása, de nem mindenkinek olyan a munkahelye hogy választhat mit használ.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58703) csixy válasza BoB (#58702) üzenetére


csixy
addikt

Biztos azért, mert a kék a sárgának és a szögletes a gömbölyűnek az elentettje ...

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58704) CPT.Pirk válasza BoB (#58702) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze. De ugyanakkor azt is látom, hogy amit leküldök doksit az MS office-t használó kollégának, azt eddig még mindet meg tudta nyitni és nem voltak gondok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58705) Tim82 válasza Rimuru (#58701) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem azért írta ott meg, mert végső soron nem igazán Linuxos kérdés.

A megoldás pofonegyszerű, amire természetesen - mivel ott volt az orrom előtt - nem jöttem volna rá magamtól. :DDD

Ez a Conky widget a Dingytwo fonttal oldja meg az "ikonokat", csak meg kellett keresni, milyen másik karakterrel érdemes kicserélni a nyilakat a font karakterkészletéből. Eredmény itt.

Itt is köszönöm a segítségét! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58706) King Unique válasza CPT.Pirk (#58704) üzenetére


King Unique
titán

Ja, technikailag meg tudja nyitni a programmal, meg ha valami faék doksi, akkor jó esetben nem lesz gond. Viszont az nem új keletű dolog, hogy nem tökéletes a 2 program és a formátumaik között a kompatibilitás és bizony előfordulhatnak elcsúszások, széthullások stb. Éppen ezért aki komolyabban használja őket, összetettebb doksikkal dolgozik, folyamatosan szerkeszti őket stb., akkor nem érdemes erőltetni a dolgot... Ha nem akarja magát szívatni a user, akkor ez esetben vagy egyik programot és annak helyi formátumát használja, vagy a másikat.

(#58707) togvau


togvau
senior tag

Kellene nekem egy olyan program, amivel bazi nagy, soktízezer fájlból és almappából álló 1,2 terás mappákat lehetne időnként szinkronizálni automatikusan egy ARM processzoros debian linuxos gép, és egy vindóz pc között.
Nem kell átvinni most mindent, mert a 99% össze van szinkronizálva, az eddig működő bittorrentsync-el, amit most már resilio sync néven emlegetnek. De az most már nem működik, akkor sem ha a szájába rágom a 2 gép ip címét.

syncthinget próbáltam, behasheltettem a pc-n annak 166 mbyte/sec-es hash sebességével, és az adatbázist megpróbáltam átvinni a linuxos gépre, hogy akkor már csak a kis különbségeket kelljen behashelnie. De ott azért is újra kezdte a hashelést, ami 9,9 mbyte/sec-es hash képességgel 1,2 terabyteon jóó sokáig eltartana...

Szóval kellene valami program, amit időnként futtatva a 2 gépen, összeszinkronizálja a kérdéses mappák módosult tartalmát, lehetőleg kikapcsolható átviteli titkosítással, mert LAN-on belül minek, meg az ARM amúgy is gyenge a titkosításhoz, belassítaná az átvitelt, és nem kell behashelnie az ARM gépnek 1,2 terabyte-ot, vagy legalább átvihető a PC-s adatbázis az arm gépre anélkül hogy újrakezdené.

hitler, sztálin, micro usb

(#58708) Rimuru válasza togvau (#58707) üzenetére


Rimuru
veterán

Az ilyen kerdesekre mar van szaktopic is. :)
Egyebkent rsync lesz a baratod.

Vigyázat, csalok!

(#58709) togvau válasza Rimuru (#58708) üzenetére


togvau
senior tag

lenne, ha lenne vindózra is, de nincs, mert az a gányolmány ami van, az nem működik. (igen, sima /-t használtam és a cygdrive-ot is elbiggyesztettem, de úgy sem talál semmit)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#58710) 0xmilan válasza togvau (#58709) üzenetére


0xmilan
addikt

Egy windows samba share-t lehetne mountolni a linuxon es arra rsync-elni.
Bar ilyenkor elvileg a delta transfer modbol atkapcsol, hogy egesz fajlokat masoljon, es ebben az esetben meg egyszerubb siman cp-zni.
[link]

(#58711) Flowtation válasza togvau (#58709) üzenetére


Flowtation
őstag

Már linkeltem régebben asszem, én EZT használom. Mindkét platformra jó, automatikusan is tud működni, meg még egy csomó mást.

szerk: azt elfelejtettem, hogy ez gui-s.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#58712) CPT.Pirk válasza King Unique (#58706) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A dokumentumok 95%-a világban teljesen egyszerű doksi. Pl. Anulu egyik érve az LO ellen az volt, hogy a prezentációi nem tudják lejátszani a beágyazott Youtube videókat míg a Powerpoint igen, az LO csak annyit tud, hogy megnyitja a linket a böngészőben. Na bumm...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58713) King Unique válasza CPT.Pirk (#58712) üzenetére


King Unique
titán

Ez a 95% nem tudom honnan és mi alapján jött, mert azért nagy valószínűséggel nem feltétlen így van... Sőt, jártam már egy nem túl agyonformázott viszonylag egyszerűbb szöveges doksinál is úgy, hogy egyes szövegrészek, egyszerű táblázatok kicsit szétestek, vagy épp átcsúsztak a másik oldalra. Akkor pedig megint gond lehet, ha valaki 2 eltérő programmal akarja ugyanazt a dokumentumot szerkeszteni... Ezek pedig nem egyedi esetek és eddig sem éppen azok a tapasztalatok voltak túlnyomó többségben, hogy mindenkinél milyen fenomenálisan tökéletes a kompatibilitás... A magam részéről épp ezért nem is erőltetem már egy ideje ezt a felemás használatot.

(#58714) CPT.Pirk válasza King Unique (#58713) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ugyanez előfordulhat simán, ha a nem szabvány .doc formátumba mentesz, mindegy melyik programmal. Mai napig találkozunk ilyen fájlokkal, holott már ott van nekik a .docx és társai formátumok igen régóta...

Én boldog vagyok, hogy nem kell egy több GB méretű szörnyeteget felengednem a gépre csak azért, hogy megírjak egy szakvéleményt, vagy dokumentáljak dolgokat.

És igen, a dokumentumok jó részében még mindig ott tartanak az emberek, hogy mindenhova entert üntek...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58715) BoB válasza CPT.Pirk (#58714) üzenetére


BoB
veterán

Nem neked, de topikgazda miért nincs?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58716) Dave™ válasza CPT.Pirk (#58712) üzenetére


Dave™
nagyúr

Sajnos nem, amit en próbáltam szinte mindenhol volt gond, word esetén formazasi probléma és szétesett tördelés, excelnél korrupt fájl miután LO-val szerkesztettem es egyik sem volt bonyolult. Mivel a világot meg a multikat nem tudom megváltoztatni így kifele marad az MSO, nekem saját használatra meg LO.

(#58717) csixy válasza Dave™ (#58716) üzenetére


csixy
addikt

Ha meg pdf.et kell kitöltenem, akkor kinyomtatom, majd tollal kitöltöm és visszascanelem pdf formátumba. A frász se fog pénzt adni pdf editorért . Az ingyenesek meg x@rok. Esetleg linuxban van free pdf editor?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58718) Dave™ válasza csixy (#58717) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem használok ilyet, de lehet LO is megnyitja, legrosszabb esetben pedig Gimp. Nem szeretek szkennelni... Ha meg alá kell írni, szintén Gimp.

(#58719) csixy válasza Dave™ (#58718) üzenetére


csixy
addikt

A LO megnyitja, de képfájlként kezeli és képfájlba menti.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58720) BoB válasza csixy (#58719) üzenetére


BoB
veterán

De te most egy normál PDF-ről beszélsz, vagy szerkeszthetőről?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58721) csixy válasza BoB (#58720) üzenetére


csixy
addikt

Igen szerkeszthetőről. Példul küldenek egy kongresszushoz a szállodai helyfoglaláshoz egy pdf-et, hogy töltsem ki és emailban mellékletként küldjem el a szállodának. A guta kerülgetett , még az epson l365-öst is hirtelenjében meg kellett tanítani wifin keresztül scanelni. Winnyóz10-ből már tudom ,de linuxból még mindig nem, csak nyomtatni. Van linuxos pdf editor? Az adobe reader egy kiegészítővel tudja, de mindenáron a felhőbe akarja küldözgetni hozzá az adataimat én meg felhő nélkül akarom leélni az életemet.

Más: centos telepítővel ugyanúgy tudok majd bánni mint egy átlag linux telepítővel , vagy könnyen elb@axhatom vele a meglévő telepített rendszereimet. Ha medenáron garázdálkodni akar a partícióimmal , akkor lelövöm, vagy magamat lövöm le.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58722) BoB válasza csixy (#58721) üzenetére


BoB
veterán

A KDE-s Okular-al ezeket ki lehet tölteni, próbáld ki.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58723) csixy válasza BoB (#58722) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm szépen !
Centos telepítővel lehet egyénileg "valami más" módon partícionálni? Vagy csak LVM van benne? ... mindegy belevágok, lesz ami lesz! Csak tudnám , hogy mi az az anakonda (én csak a Molnár Gábor féle jószágról olvastam eddig) .

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58724) BoB válasza csixy (#58723) üzenetére


BoB
veterán

Nem hiszem hogy csak LVM-el lenne használható.

Fedora-ban sem kötelező azt használni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58725) csixy válasza BoB (#58724) üzenetére


csixy
addikt

Köszi! Fedorával már egyszer boldogultam.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58726) Rimuru válasza BoB (#58715) üzenetére


Rimuru
veterán

Nyugodtan vállald el :)

Vigyázat, csalok!

(#58728) csixy válasza BoB (#58724) üzenetére


csixy
addikt

Feltoltam a KDE verziót. Működik a sudo is már és valahogy sikerült megbizgerálni az RTL8821ae wifi kártyámat is , halvány f@ngom sincs , hogy miért javult meg mert a make két hibával elszállt, de most már nem szakad és megy a drágám wifileg. :)

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58729) csixy válasza csixy (#58728) üzenetére


csixy
addikt

Biztos csak azért lett jobb, mert beírtam neki a két guggli DNS-t és újra lett indítva.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#58730) agy73p


agy73p
senior tag

Hova érdemes mountolni egy ext4-es particiót, hogy full elérés (read + write) legyen minden esetben és lássam mindegyik fájlkezelőben? Torrentnek szeretném. Mit-hogyan állítsak be az fstabban?
Köszi előre is.

(#58731) Rimuru válasza agy73p (#58730) üzenetére


Rimuru
veterán

A jogok kerdese alapvetoen nem attol fugg hogy hova mountolod.
Viszont ilyenre a /mnt/ -t szoktuk hasznalni, letrehozol benne egy mappat valamilyen nevvel es oda csatold.

Vigyázat, csalok!

(#58732) agy73p válasza Rimuru (#58731) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszi, hogy tudom megadni a jogosultságot, hogy létre tudjak hozni benne könyvtárat, stb... ?
Egyébként Fedora 27-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#58733) Frawly válasza agy73p (#58730) üzenetére


Frawly
veterán

Emberek, sokadszorra mondom, hogy az fstab-ban ne matassunk, főleg nem kezdőként, felejtsük már el a kib. fstabot egy életre. A modern disztrók felcsatolják azokat a partíciókat is, amelyek nem szerepelnek az fstabban. Mikor pl. egy fájlkezelő progival rámész, akkor jellemzően egy systemd-s progi felcsatolja automatikusan, ha még nem lenne felcsatolva (udev, udisk, udiskie, gvfs, stb. sokféle ilyen service van, ami ezt automatikusan tudja csatolni). Az fstab még a sysinit-es idők maradványa, nagyon ritkán kell hozzányúlni (pl. ha egy ott felcsatolt rendszerpartíciónak a mountolási paraméterén kell állítani, pl. hozzáadni SSD-nél a discard opciót a TRIM-hez, vagy amit itt beszéltetek a topikban, ilyen errors=continue és hasonló bejegyzésekhez, pl. swap csatolása, egyebek, de ezeket meg a telepítőnek a dolga normálisan elintézni).

A jogosultsági hiba jön elő, akkor sudo chown sajátuserneve /meghajtó/csatolási/pontja -R paranccsal saját tulajdonba kell venni (csak egyszer kell eljátszani), utána lehet írni, olvasni.

(#58734) CPT.Pirk válasza agy73p (#58732) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én beállítottam az /mnt-re, hogy a user írhasson bele. Így amit oda létrehoztam mappát és az abba csatolt partícióra is simán lehet írni, nem kell jelszó.

Frawly: fstab-bal viszont biztosan tudod, hogy mi hova csatolódik fel és pl. mehet a torrent a felcsatolt partícióról gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58735) ubyegon2 válasza Frawly (#58733) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Fura ez az FSTAB iszony nálad. Én mindig piszkálom az első pillanatoktól kezdve, de az általad említett modern disztróknál is ugyanúgy kell, mert a fájlkezelőben ugyan kattintásra csatolódik, de azt a leghipermodernebb disztró sem fogja tudni, mit akarsz auto módban csatolni.

Nekem példuel van egy külön partícióm torrentek néven meg más partició is van, amik nem működnének böngészőből kattintva automatikusan, ha nem lennének felcsatolva FSTAB-ban.
Szerintem pont jó, ha mindenki megismeri az FSTAB adta lehetőségeket, automount, különböző opciók.....

Ritka esetben a discard opció sem tökéletes (blacklist view, gyakori nagy fájlokkal végzett műveletek), de Te ezt jobban tudod nálam, ebben az esetben nem árt, ha tudja az ember, hová nyúljon. Kezdőnek minden új, de néhány minimum szintű dolgot azért ismerni érdemes.

A torrentjeim egyszer újra kezdték tölteni az állományokat, mert nem figyeltem az FSTAB-ra és a Debian pont nem oda csatol, ahová az Ubuntu/Mint. (/mnt - /media) :Y

szerintem

[ Szerkesztve ]

(#58736) Frawly válasza ubyegon2 (#58735) üzenetére


Frawly
veterán

Az egy dolog, hogy te piszkálod, mert már átlátod, hogy mit csinálsz. De egy kezdő tipikusan csak belebarmol, az esetek többségében teljesen feleslegesen. fstab-ba akkor nyúljunk bele, ha már annyira elkerülhetetlen, különösen a kezdőkre áll ez.

A discard TRIM-nek én sem vagyok nagy híve (az fstrim szerintem 100× hatékonyabb, meg az minden TRIM-képes meghajtón biztosan működik), csak példának írtam. Néha szükség van a discard-ra, mert vannak olyan fájlrendszerek (pl. FAT), amelyek csak discard TRIM-mel tudnak trimmelődni. Ha az SSD vezérlője nincs feketelistán a kernelben, akkor jól tud jönni a discart TRIM is ilyen esetekben.

Nem is olyan távoli jövőben az fstab meg fog szerintem szűnni, ki fog kopni. Rendszerpartíciók rendszerint initramfs-ses kernelindítás során paraméterként átadva csatolódnak, a többit meg a systemd végzi. Az fstab csak egy legacy megoldás, aminek egyre kevesebb jelentősége lesz. Anno a Xorg conf is mindenható volt, aztán idővel teljesen lecsökkent a jelentősége.

(#58737) Rimuru válasza Frawly (#58736) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyen informaciokhoz kernek csatolj levelezesi listakat is, kivancsi vagyok hol beszelnek meg rola hogy meg fog szunni.

Vigyázat, csalok!

(#58738) ubyegon2 válasza Frawly (#58736) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A régebbi disztrók hiányosságaival kapcsolatban igazad van, anno nulla tudással kellet megoldanom a még NTFS HDD csatolását torrentezéshez, nem volt egyszerű, ezek ma már nem okoznak gondot. Az FSTAB-ot meg az SSD vásárlása miatt ismertem meg anno, akkoriban nem volt semmi opció erre a disztrók FSTAB-jában.

Ez a fat TRIM nemrég volt is téma, most nem ugrik be, de elsőre nekem a discard tűnik gyanúsnak, hogy nem működik. valószínűleg keverem most ezt, ezt teszi az inaktivitás :)

[ Szerkesztve ]

(#58739) Flowtation válasza Frawly (#58733) üzenetére


Flowtation
őstag

No én tényleg nem értek hozzá, de én mindig berakom az nfs megosztásokat (omv) az fstab-ba, mert nem jelenik meg auto a fájlkezelőben. Ráadásul pont manjaro alatt van gondom, mert a sima fstabos bejegyzések ott nem működnek. Olvastam sokat utána, pont manjo alatt már mehet a systemd-s felcsatolás (bármit jelent is ez), de nem tökéletes. Szóval, egy szó mint száz, nekem az fstab csatolás olyan mint win alatt a hálózati meghajtó hozzáadása, egyszer kell aztán jóvan. Tudom azt is, hogy el kell felejtenem a wint, csak az összehasonlítás végett írtam.

De akkor, hogyan oldanád meg az én helyemben ezeket? Ha kell, adok részleteket is. Tényleg nem kötekedésből kérdem.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#58740) agy73p válasza Frawly (#58733) üzenetére


agy73p
senior tag

Akármelyikőtöknek is van igaza, köszönöm az infót.
Én csak ilyen egyszerű instrukciók alapján tudom megoldani a problémáimat, sokkal bonyolultabb már nem mindig megy.

@CPT.Pirk: miért pont /mnt/....? ..... és hogy állítottad be?
Én tegnap a /media/.... útvonalat határoztam meg (mielőtt kérdeztem volna :U ), ma meg már automatikusra állítottam, hagyhatom, vagy jobb lenne /mnt/... ? Valamint, ha átállítom, hogy tudom az előző parancsot visszacsinálni?

Még egy megjegyzés a parancsokhoz:
tudom, hogy nagyon sokat kéne olvasni, jegyzetelni, memorizálni, gyakorolni ezeket, de nem minden héten fordul ez elő nálam (sem) és mire legközelebb szükségem van rá, megint utána kell néznem vagy kérdeznem.
Ezt most elmentem.
Szóval, amit akartam mondani, hogy sokkal könnyebb lenne, ha például tudnám, hogy a chown és a -R miért pont az, ami.

[ Szerkesztve ]

(#58741) ubyegon2 válasza agy73p (#58740) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Annak nulla jelentősége van, hogy /media vagy /mnt. ;) Emiatt ne változtass a konfigon.
Pár éve kezdtek átállni az Ubuntu alapok a /media-ra default.

A nem minden nap használt parancsokkal szerintem mindenki így van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#58742) CPT.Pirk válasza agy73p (#58740) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A /media az tradícionálisan cd-k, pendriveok, stb. felcsatolási helye, de ott is jó helyen van. Igazából akár egy /akarmi mappa alá is lehet csatolni, de azok a mappák amiket látsz alapból, azok unix örökség, ahol mindennek megvan a maga helye és szerepe.

Mappa jogosultságokat legegyszerűbben egy megfelelő jogosultságokkal futtatott fájlkezelőből lehet állítani, de vigyázni kell vele, hogy mit csinálsz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58743) agy73p válasza CPT.Pirk (#58742) üzenetére


agy73p
senior tag

Simán pl. sudo thunar -> mappa tulajdonságok -> olvasás, írás, stb?

(#58744) CPT.Pirk válasza agy73p (#58743) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy általában grafikus programot nem indítunk sudo-val, mert nem arra való. De ettől független még működhet. Nem tudom mit használsz és a Thunar-t sem ismerem, de arra tippelek, hogy sudo helyett gksu parancsot kellene használni.

De amúgy jah, csak nézd meg, hogy melyik felhasználó kap írási jogokat, mert neked sima user kell, nem a root.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58745) Lathronos válasza agy73p (#58743) üzenetére


Lathronos
őstag

Bizony, GUI-s szoftvereket gksu-val indítunk. gksu thunar

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#58746) Apollyon válasza Lathronos (#58745) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Vagy inkább gksudo -val.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#58747) CPT.Pirk válasza Apollyon (#58746) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor már én is beszállok, kdesudo dolphin KDE-n. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58748) agy73p válasza CPT.Pirk (#58747) üzenetére


agy73p
senior tag

Az kesudió, nem?

@ Lathronos: nekem ezt a Fedora nem eszi meg....

És egy kérdés talán még belefér ebbe a szerkesztésbe:
Miért adja ezeket az ikonokat minden indítás után a Fedora nekem? Xfce desktop -> nm tray - wifi értesítések, vagy mik....

[ Szerkesztve ]

(#58749) ubyegon2 válasza agy73p (#58748) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A gksu-hoz annyi, hogy ha telepíted, könnyeben tudod majd használni! :)

(ha egyáltalán van ilyen Fedorához)

(#58750) CPT.Pirk

Gondolom nem a Mint miatt, hanem a KDE miatt. :P

[ Szerkesztve ]

(#58750) CPT.Pirk válasza agy73p (#58748) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt mint alatt kdesudo.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.