Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) #73749248 válasza ALFA (#57046) üzenetére


#73749248
törölt tag

Mire kellene válaszolni?

(#57052) ubyegon2 válasza #73749248 (#57051) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A kérdésre, gondolom. ☺

Igaz én is visszaolvastam elég sokat, de nem derült ki......

(#57053) #73749248 válasza ubyegon2 (#57052) üzenetére


#73749248
törölt tag

"Amúgy ténlyleg örülnék, ha a másik témára (package) végre valaki tudna válaszolni,"
Nem találtam meg az ezzel kapcsolatos kérdését. :)

(#57054) csixy válasza ubyegon2 (#57048) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm! Megnézem a Timeshiftet.
:R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#57055) ALFA válasza #73749248 (#57051) üzenetére


ALFA
senior tag

Csak neked privátban megírtam.;)

ubuntu linux fórum, 31990-es kérdés.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#57056) #73749248 válasza ALFA (#57055) üzenetére


#73749248
törölt tag

Lehet, hogy megírtad, de nem vettem észre :)

Ubuntu topikban függőségekkel kapcsolatos kérdést találtam.
Elvileg van olyan, hogy apt-cache depends <csomag> és apt-cache rdepends <csomag> de... hogy úgy mondjam, nem pont azt csinálja, mint amire emlékeztem, pláne nem azt, amire számítottam ;)

Arra gondolok, hogy elvben az rdepends megmutatja, hogy kik függenek a kérdéses csomagtól.
Például az apt-cache rdepends bash megmutatja, hogy mely csomagok függősége a bash.
De... ha azt mondom, hogy apt-get --dry-run autoremove bash, akkor a függőségként felsorolt csomagok közül alig néhányat akar eltávolítani, holott vinnie kellene mindent, ami bash függőségben szenved.

[ Szerkesztve ]

(#57057) BoB válasza #73749248 (#57056) üzenetére


BoB
veterán

"holott vinnie kellene mindent, ami bash függőségben szenved"

Egy csomag nem csak *egy* másiknak lehet függősége.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57058) #73749248 válasza BoB (#57057) üzenetére


#73749248
törölt tag

Hm??

Van egy bd nevű csomagom (fogalmam sincs, ki hozta és miért)

$ apt-cache depends bd
bd
Depends: bash
bash:i386

Ha ezek után megpróbálom a bash-t leszedni:

$ sudo apt-get --dry-run autoremove bash
Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
The following packages will be REMOVED:
bash bash-completion chromium-browser chromium-browser-l10n lightdm ubuntu-desktop
WARNING: The following essential packages will be removed.
This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
bash
0 upgraded, 0 newly installed, 6 to remove and 2 not upgraded.
Remv chromium-browser-l10n [63.0.3239.84-0ubuntu0.17.04.1]
Remv chromium-browser [63.0.3239.84-0ubuntu0.17.04.1]
Remv ubuntu-desktop [1.379.1]
Remv lightdm [1.22.0-0ubuntu2.1]
Remv bash [4.4-2ubuntu1.1] [bash-completion:amd64 ]
Remv bash-completion [1:2.1-4.3ubuntu1
]

Lehet, hogy én értettem félre az autoremove működését, de ez így egy rakat törött függőséget hagy maga után.

O.K., az apt-cache depends/rdepends működését értettem félre. Ez nem a telepített csomagokról szól, hanem az összes ismertről. Persze, hogy nem akarja leszedni, ha egyszer nincs is fenn. :C

[ Szerkesztve ]

(#57059) GGAllin


GGAllin
tag

élőháttérképet próbáltam beállítani LMDE 2 Betsy disztró alatt, a szükséges lépések után amikor futtatni akarom az alkalmazást a következő üzenetet kapom:

d@d-lmde ~ $ himawaripy
Traceback (most recent call last):
File "/usr/local/bin/himawaripy", line 5, in <module>
from pkg_resources import load_entry_point
File "/usr/lib/python3/dist-packages/pkg_resources.py", line 2876, in <module>
working_set = WorkingSet._build_master()
File "/usr/lib/python3/dist-packages/pkg_resources.py", line 449, in _build_master
ws.require(__requires__)
File "/usr/lib/python3/dist-packages/pkg_resources.py", line 745, in require
needed = self.resolve(parse_requirements(requirements))
File "/usr/lib/python3/dist-packages/pkg_resources.py", line 639, in resolve
raise DistributionNotFound(req)
pkg_resources.DistributionNotFound: pillow

ha jól értelmezem nincs teljesítve minden függőség, mit és hogyan kell telepítenem még hogy ez megszünjön? :F

Köszi előre is!

bite it you scum !! ~GGA

(#57060) BoB válasza #73749248 (#57058) üzenetére


BoB
veterán

"Hm??"

Lehet hogy xy kell bash-nek és te le akarod szedni, de hasamra ütök, xy kell pupu nevű csomagnak is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57061) #73749248 válasza BoB (#57060) üzenetére


#73749248
törölt tag

Másról beszélsz te is, meg én is.
Nekem az volt a bajom, hogy olyan csomagokat nem akart eltávolítani, amik egyébként függtek tőle.
Ha van egy bd telepítve, aminek egyetlen függősége a bash és leszedem a bash-t, akkor illene vagy megakadályoznia az eltávolítást vagy vinni vele együtt a bd-t is.
Az apt-get üzenetéből úgy tűnt, a bd-t békén hagyja. Csak később derült ki, hogy hülye voltam, a bd nincs is telepítve, így eltávolítani sem kell. :)

(#57062) ALFA


ALFA
senior tag

Mindannyian másról beszéltek, de már kezdek hozzászokni, mint linux fórumos "fícsőr". :P

Mindössze azt nem értem, ha telepítéskor meg tudja határozni, hogy egy adott csomaghoz mely további csomagok kellenek, akkor később, amikor teljes csomaglistát csinálsz pl. dkpg-vel, miért nem tudja megtalálni, melyik a "főcsomag", és melyek tartoznak hozzá?
Miért csak csak egy abc listára képes, miért nem tud struktúrált listát csinálni?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#57063) Rimuru válasza ALFA (#57062) üzenetére


Rimuru
veterán

Fugg a csomagkezelotol is hogy mikent van megvalositva. :)
Ha nagyon akarsz akkor depencency graphot szerintem barmelyik (modern) csomagkezelo tud neked csinalni.

Vigyázat, csalok!

(#57064) #73749248 válasza ALFA (#57062) üzenetére


#73749248
törölt tag

Tudnád valahogy szemléltetni, hogy mire is gondolsz? Mert én végképp nem értem.

Esetleg:
apt-get install debtree
debtree <csomag> | dot -Tsvg -ocsomag.svg

Aztán kedvenc svg nézegetőddel megszemléled az eredményt. ;)

(#57065) #73749248 válasza Rimuru (#57063) üzenetére


#73749248
törölt tag

Konkrétan melyik? (.deb környezetben)
kutyafuttában átnéztem párat, de nem láttam bennük ilyesmit.

(#57066) ubyegon2 válasza #73749248 (#57065) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt nem tudom, listát csinál-e, de a függőségi fát egész jól meg lehet nézni az aptitude-ban. Igaz ez nem új csomagkezelő.

Anno látam valami GUI-s fa-felépítésű csomaglistát, de nem ugrik be mi volt a neve......

A gtkorphan is használható hasonló célokra. Listát viszont nem csinál, csak végig lehet böngészni a telepített csomagokat.

http://ara.alioth.debian.org/

Xara is jó kis nézegető deb csomagokhoz:

[ Szerkesztve ]

(#57067) Rimuru válasza #73749248 (#57065) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem ertem a kerdest, milyen masik? ott dpkg van (meg fole csomo kulonbozo tool)

Vigyázat, csalok!

(#57068) #73749248 válasza Rimuru (#57067) üzenetére


#73749248
törölt tag

"barmelyik (modern) csomagkezelo tud neked csinalni."
RPM környezetben lehet/valószínű, hogy más van, mint debian alatt. Arch mit használ? slackware? stb.

(#57069) #73749248 válasza ubyegon2 (#57066) üzenetére


#73749248
törölt tag

Nekem egyre a dselect járt a fejemben. Aptitude nem ugrott be. :)

(#57070) okoska74 válasza #73749248 (#57068) üzenetére


okoska74
senior tag

Arch mit használ? slackware? stb.
Arch: pacman

Slackware:
installpkg: Új szoftver telepítéséhez korábban telepítenie kell a függőségeket.
upgradepkg: Telepített csomag frissítése egy új verzióra
removepkg: A nem kívánt telepített csomag eltávolítása.
Nincs függőség kezelője.

makepkg: lefordított programból csomagot készít

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#57071) #73749248 válasza okoska74 (#57070) üzenetére


#73749248
törölt tag

Köszi, bár költői volt a kérdés. Csak arra utaltam, hogy nem mindegy, milyen környezetben kell függőségek közt kutatni.
Slackware nagy csalódás számomra. Azt hittem, mára már eljutottak odáig, hogy van valódi csomagkezelőjük. :( (életem első linuxa valami ős-slackware volt)

(#57072) #21078528 válasza #73749248 (#57071) üzenetére


#21078528
törölt tag

Kettő is van, slackpkg, slapt-get.

(#57073) ALFA válasza #73749248 (#57064) üzenetére


ALFA
senior tag

Tudnád valahogy szemléltetni, hogy mire is gondolsz? Mert én végképp nem értem.

Az ottani fórumban láthatod, miket válaszoltak.
A dkpg lekérdezés eredménye több ezer soros csomag lett.

Én azt akarom látni, hány "fő csomag" van.

Ha még mindig nem érted:
Amikor telepíteni akarsz egy programot, meg kell adnod a "fő" csomag nevét, mire jön egy válasz, hogy ehhez hány csomagot és milyen méretben kell telepíteni.

Ilyesmit szeretnék látni, nem a teljes listát, hanem olyan struktúrált listát, hogy pl:
kutyafüle
tartalmaz 241 csomagot
macskafüle
tartalmaz 557 csomagot
stb.
a végeredmény ugyan az lenne, csak tételes felsorolás nélkül, viszont azonnal láthatóvá válna, hogy mely programok - "fő csomagok" - telepítéséről van szó.

Ha nem érthető, majd holnap folytathatjuk, most megyek offlineba.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#57074) #73749248 válasza ALFA (#57073) üzenetére


#73749248
törölt tag

Nem lehet, hogy alapvető problémáid vannak a csomagkezelés környékén?
Nincs olyan, hogy "fő"csomag. Függőségek vannak.
Vannak még ú.n. meta csomagok (meta-package), amik nem tartalmaznak (szinte) semmit, csak függőségeik vannak, amivel egy lépésben tudsz pl. komplett gnome-ot telepíteni, ahelyett, hogy csomagonként tennéd fel.
Olyan létezik, hogy felraksz egy csomagot, ez magával hoz millió függőséget, de maga a csomag nem tartalmaz csomagokat.

(#57075) ALFA válasza #73749248 (#57074) üzenetére


ALFA
senior tag

Egyszerűen tudni akarom, melyik az a néhány program, amit újra kell telepítenem, és nem érdekel, hány ezer csomagból áll.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#57076) #73749248 válasza ALFA (#57075) üzenetére


#73749248
törölt tag

De ez az, amit így nem fogsz tudni kiszedni, mert a csomagkezelő nem így működik.
Egyébként itt fentebb valaki ajánlott pár programot, ami többé-kevésbé megmutatná amit akarsz, csak végig kell futni rajta. Vagy akár az általam említett debtree is segíthet, csak azzal is dolgozni kell valamennyit.

Ez normál esetben fordítva működik: telepítesz egy minimál rendszert és dokumentálod, hogy mit telepítesz.

(#57077) Rimuru válasza #73749248 (#57076) üzenetére


Rimuru
veterán

mert a csomagkezelő nem így működik - az altalatok hasznalt csomagkezelo nem igy mukodik. :)

A dokumentalas resszel teljesen egyetertek.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#57078) #73749248 válasza Rimuru (#57077) üzenetére


#73749248
törölt tag

Melyik működik így? (egyébként itt konkrétan .deb alapú cuccról van szó)

[ Szerkesztve ]

(#57079) ubyegon2 válasza #73749248 (#57078) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mi ehhez nem értünk......majd én fogok talán, ha a Dzsentóóóó-t feltelepítem, de ez ma még nem valósulhat meg......

Abban van gondolatolvasó csomagkezelő is, legalábbis arra kell következtetnem colomb2 válasza és ALFA kérdése alapján:

Egyszerűen tudni akarom, melyik az a néhány program, amit újra kell telepítenem

Sajnos ma már az emberek a hagyományos, -megjegyzem, felírom dolgokat nem ismerik, mindenre legyen egy program, naná, hogy gondolkodjon is helyettem.
Akár a superhűtő, ami berendel neten 20 üveg pezsgőt, ha kifogy a készlet, de mi van akkor, ha mondjuk kirúgtam azt a csajt, aki a pezsgőt vedelte? :U

[ Szerkesztve ]

(#57080) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget! Teljes a káosz a fejemben: UEFI, Legacy, GPT, MBR, CSM, EFI?

2 éve egy oprendszer nélküli 64 bites új gépre felraktam a Kali Linux-ot, majd mellé egy 8.1-es win-t. A win persze átírta a boot partíciót, így már csak az indult. Most szerettem volna egy újabb partícióra egy másik win-t felrakni. Nem hajlandó az USB pendrive-ról bootolni. Átállítottam a BIOS-ban az UEFI-t Legacy-ra, na így már a Kali Linux elindult, az USB-ről is boot-olt, de a win nem hajlandó települni az üres partícióra. Azt írja, nem lehet oda telepíteni.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#57081) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az mitol van , avagy termeszetes hogy neha nagyon lasan all le a Mint?
Semmi koze a hasznalathoz, pl. volt hogy 40 orat ment a gep egyfolytaban es a leallitasra kattintas utan 8-10 masodperc mulva mar kapcsolt is ki a monitor,
maskor meg nehany orai hasznalat utani leallas ket percig is eltart.

A wines multamba nem egyszer elofordult hogy leallitas, latom hogy al le gep es el is mentem otthonrol, mikor fel nap mulva hazertem ugyanugy a leallitas felirat volt, ezert berogzodott higy mindig megvarom amig szabalyosan kikapcsol a pc, es igy tunt fel hogy neha 2 pernel is tovabb mazsolazik.

(#57082) ubyegon2 válasza amstro555 (#57080) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A fájlrendszer NTFS? Mert ha ext4-en hagytad azt a partíciót, akkor a Win arra nem települ.

Amúgy ennyi a hibaüzenet, hogy nem települök ide és kész?

(#57083) Rimuru válasza amstro555 (#57080) üzenetére


Rimuru
veterán

Ne keverd a modokat, a legtisztabb szerintem az lenne ha mindent elorol kezdenel, fix beallitasokkal.
Elsonek rakd fel a win(eke)t, ugy hogy hagysz szabad ures helyet a linux(ok)nak.

(#57081) tordaitibi: kikapcsolasnal megjelenik egy szamlalo es uzenet hogy mi tartja vissza.

(#57078) nahaggyámár: pl portage, apk

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#57084) #73749248 válasza Rimuru (#57083) üzenetére


#73749248
törölt tag

apk?? Mutatnál rá konkrét példát? Már úgy értem, az eredeti kérdésben feszegetett megoldásra. Mert nekem úgy tűnik, ez is olyan, mint az összes többi.

(#57085) ubyegon2 válasza tordaitibi (#57081) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Annál a gépnél sok oka lehet a lassú leállásnak. Ha biztos, hogy inaktív a hibernálás és az alvó állapot, akkor még egy dolgot megnézhetsz ebben a fájlban:

cat /etc/systemd/system.conf

ezt a sort keresd meg:
#DefaultTimeoutStopSec=90s

ha nincs előtte a #, akkor rakd be, ha ott van, vedd ki és állítsd át az értéket mondjuk 2 sec-re.

A szerkesztéshez az alábbi parancsot add ki terminalban vagy az ALT+F2- lenyomva a kis ablakban:

gksu xed /etc/systemd/system.conf

A cups csomag is szokott 1:30 leállási késleltetést csinálni, ha nincs nyomtatód, akkor ezt a csomagot le is szedheted:

sudo apt remove cups

ha kell a cups, akkor állítsd le és inaktiváld az alábbi parancsokkal:

sudo systemctl stop cups-browsed.service
sudo systemctl disable cups-browsed.service

ez a parancs ellenőrzi a szolgáltatás állapotát:

sudo systemctl status cups-browsed

Remélem valamelyik használni fog.

[ Szerkesztve ]

(#57086) #73749248 válasza tordaitibi (#57081) üzenetére


#73749248
törölt tag

Ha kicsit is hasonlít az ősére, akkor egy ilyen lassú leállás alkalmával nyomj egy ESC-t!
Lehet, hogy csodát látsz. Utána szidd nyugodtan a systemd kitalálóinak a felmenőit! ;)

(#57087) #73749248 válasza ubyegon2 (#57085) üzenetére


#73749248
törölt tag

Van, hogy nem segít. Már nem tudom, melyik csomagnál van kötelezőn végtelenítve :(

(#57088) Rimuru válasza #73749248 (#57084) üzenetére


Rimuru
veterán

/etc/apk/world falj tartalmazza a user altal kezzel felrakott csomagokat (fuggosegek nelkul)

Vigyázat, csalok!

(#57089) King Unique válasza amstro555 (#57080) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt a sorrend már korábban sem volt jó, mert dual-boot megoldásnál először célszerű a Windowst telepíteni, majd utána a Linuxot. De akár a fordított eset is megoldható, aminél utána értelemszerűen újra kell telepíteni a GRUB-ot és akkor jó esetben mindkét rendszer indítható lesz azzal.

Aztán ugyanarra a lemezre mindkettőt célszerű nyilván azonos boot mód szerint telepíteni és nem megkavarni a dolgokat. Az, hogy a Windows most mért nem hajlandó települni a kijelölt partícióra, annak oka megint nem derült ki. Az üres partícióról sincsenek infók, de nyilván nem szükséges előre particionálni és formázni, lehet unallocated is és majd a Windows telepítője megoldja a formázását. A partíció pedig elsődleges legyen, illetve nyilván az is fontos, hogy a telepítési módhoz igazodjon a lemez MBR / GPT vonatkozásában is!

[ Szerkesztve ]

(#57090) ubyegon2 válasza #73749248 (#57087) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt én sem tudom, melyik csomag csinál olyat, amit említesz, minden esetre egy

systemctl list-units --type=service

parancs nem árt, hogy lásd a futó szolgáltatásokat. Jó, azt is érdemes tudni, melyik mit csinál.....

Ha valaki nem használ nyomtatót, bluetooth-t, akkor is fut a cups meg a bluez...

[ Szerkesztve ]

(#57091) amstro555 válasza King Unique (#57089) üzenetére


amstro555
tag

Köszönöm a segítséget!

Telepítés közben, amikor megkérdezi, hogy "Hová szeretné telepíteni a windowst?", szóval ott egy olyan partíciót választok, ami üres (RAW/vagy törlöm), akkor azt írja ki, hogy "A windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez UEFI partíciós táblát tartalmaz"

Amúgy most a rufus-al a GPT/UEFI-t választottam, így már boot-olt az USB-ről és tudom telepíteni arra a partícióra.

Sajnos egy másik gépen az sem segített, amit írtál: "Előbb a win, aztán a linux". A winletöltött egy frissítést, majd átírta az MBR-t, onnantól a linux nem indult.

[ Szerkesztve ]

(#57092) King Unique válasza amstro555 (#57091) üzenetére


King Unique
titán

Ha a pendrive-ra a telepítő nem megfelelően lett kiírva, a boot mód nem a telepítésnek megfelelően van beállítva, akkor nem meglepő, ha gondok vannak.

Viszont az utolsó bekezdésben említett dolog érdekes, mert én is használok 8.1 + Linux dual-boot megoldást, de ilyet nem tapasztaltam. Igaz nem ilyen egzotikus Kali Linuxszal, de akkor is abnormálisan hangzik. Max. olyan szokott előfordulni, hogy a Windows a boot menüben berakja magát az első helyre alapértelmezettként, de a sorrendet utólag is könnyen lehet módosítani, vagy akár fixálni. Szükség esetén pedig újratelepíteni a GRUB-ot, mint már említve volt.

[ Szerkesztve ]

(#57093) #73749248 válasza Rimuru (#57088) üzenetére


#73749248
törölt tag

Kicsit alaposabban körülnézve: ubuntu, synaptic package manager, a Status gombra bökve választható az "Installed (manual)" lista, ott úgy tűnik, valóban csak az általam telepített csomagok és függőségeik vannak.
De ebben a függőségek is ott vannak, nem lehet kiválogatni azokat, amik ezeket magukkal hozták.

(#57094) lev258 válasza tordaitibi (#57081) üzenetére


lev258
veterán

Előfordul, hogy valami kicsit megakasztja a leállítási folyamatot. Ilyenkor kb. 90 másodpercet vár a leállására, aztán kilövi. Nálam csak ritkán fordul elő, így még nem foglalkoztam vele, hogy ezen az időn rövidítsek.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#57095) amstro555 válasza King Unique (#57092) üzenetére


amstro555
tag

Az utóbb említett gépen Debian van, nem Kali.

(#57096) cigam


cigam
félisten

Debian 9.3 + KDE-ből hiányzik a "picture of the day" háttérkép lehetősége. Jól tippelek, hogy a a régebbi kiadásokban (jessie) még benne volt, az újban(stretch) meg majd csak lesz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#57097) tordaitibi válasza ubyegon2 (#57050) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Én feladtam.

Mindenre hibákat dobál, próbáltam simán terminálból futtatni:

tibi@tibi-mint ~ $ sleep 2 xset dpms force
sleep: érvénytelen időtartam: ”xset”
sleep: érvénytelen időtartam: ”dpms”
sleep: érvénytelen időtartam: ”force”

Minden variációt kipróbáltam, a saját helpjét 100x elolvastam, semmi.
Minden google találatba sleep előtag nélkül szerepel, úgy le is fut és ki is kapcsol a monitor, de így semmi késleltetés nincsen.

3 órája szívok ezzel, háát... mi lesz komolyabb dolgokkal?

(#57098) Rimuru válasza tordaitibi (#57097) üzenetére


Rimuru
veterán

Kimeneten lathatod hogy a sleep parancs panaszkodik, de amugy a masodik parancsbol is kihagytal egy off szot (ha ezt akarod).

sleep 2 && xset dpms force off

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#57099) tordaitibi válasza Rimuru (#57098) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Így jó, köszönöm. Rájöttem a két & mit csinál.
Következő kérdésem, miután működik parancsikonból és scriptből is, hogyan tudok billentyűt hozzárendelni?

(#57100) ubyegon2 válasza cigam (#57096) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én már nem tudom követni a verziókat, de a Sidben benne van:

stretch-ben nincs benne valóban.

Piszok régen néztem már Debianra, a Strech a stable most, a Sid a testing, a Buster meg az experimental, vagy utóbbi kettő fordítva. (-nál még tudtam ezeket elég jól...... :B

Most is a Sid-et gondoltam hirtelen stable-nak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.