Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) BoB válasza zoltanz (#57600) üzenetére


BoB
veterán

Ez alapján nem gond a VP9 az Mplayer-nek.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57602) zoltanz válasza BoB (#57601) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egyedül az MP4-et lejátssza, de nem tudok beletekerni mert hibát dob az SMplayer. VLC-nél is ua. a hiba áll elő. A Kodi-val vszont minden rendben. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57603) BoB válasza zoltanz (#57602) üzenetére


BoB
veterán

SMplayer-t nem tudom mert nálam nincs fent, de a VLC simán viszi, beletekerés is megy akár letöltve, akár stream-ként nyitom meg.

Nálad lesz valami gond.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57604) zoltanz válasza BoB (#57603) üzenetére


zoltanz
nagyúr

720p-ben próbáltad a VLC-vel? nálam csak alacsony ~360p-ben megy rendesen azzal, Win-en néztem a legújabbal. Debian 9 -en csak a VLC 2.2.7-et tudom felrakni.
Amúgy játssza az Mplyer-el is a VP9-et ha letöltöm a videót. (lehet a hangformátummal van gond, vagy egyesítve nem jó valami)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57605) BoB válasza zoltanz (#57604) üzenetére


BoB
veterán

Nem, 1080p.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57606) zoltanz válasza BoB (#57605) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam 1080p beállításkor is csak a 720p jön be, de beletekerni nem lehet a videóba. SMPlayer is negativ Mplayer-rel csak MPV-vel jó. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57607) BoB válasza zoltanz (#57606) üzenetére


BoB
veterán

"Nálam 1080p beállításkor is csak a 720p jön be" Mivel töltöd le?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57608) zoltanz válasza BoB (#57607) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Letöltve rendben lejátssza a videót, de alapból ezeket stream-ként szokom lejátszani, és úgy nem jó. (megáll a kép és a lejátszási idő folyamatjelzőjén elindul egy szürke vonal, mikor végéhez ér kezdi előröl)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57609) BoB


BoB
veterán

Transmission bittorrent kliens használóknak: a program sérülékenysége miatt átvehető az irányítás a számítógép felett.

[link]

Ha jól látom már van patch, nem árt frissíteni. (már ha adott disztró csomagolja ;] )

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57610) CPT.Pirk válasza zoltanz (#57600) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt hogy adod át az SMPlayernek? Mert az SMtube-on keresztül sem tudja megtalálni a videó streamet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57611) zoltanz válasza CPT.Pirk (#57610) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Fájl menü, megnyitás --> URL. vagy CTRL+U-val.
Vagy ha rányomsz az eszköztáron a földgömbre (már ott lesz a másolással kijelölt link) és nyomsz egy ok-ot.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57612) CPT.Pirk válasza zoltanz (#57611) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ott azt a hibát kapom vissza, hogy nem érhető el a video url-je. SMtube is ugyanezt csinálja, ott sem megy.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57613) zoltanz válasza CPT.Pirk (#57612) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Érdekes nálam megnyitja, és a böngető is. Itt egy másik: [link]
Vagy az SMTube-val keress rá (első találat): Avengers 4K.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#57614) BoB válasza CPT.Pirk (#57612) üzenetére


BoB
veterán

Töröld az S betűt az url elejéről. (Ne titkosított http legyen)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57615) CPT.Pirk válasza zoltanz (#57613) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez sem megy, de mondom SMtube alól sem, ami egyébként nem csinál semmit, csak átadja a linket.

SMtube 17.12.0 r8844 van nálam, QT 5.10 és mpv 0.27.0 használatával. Az mpv mondjuk szerintem a rendszerrel együtt jött.

BoB: nincs S betű, de úgy sem megy. Tedd ki ide a linket, ha nálad megy.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57616) Sonja válasza CPT.Pirk (#57615) üzenetére


Sonja
veterán

Nálam is lejátszotta szépen az SMPlayer, de SMTube-ból indítva is (mindkét program 18.1.0-es verzió, QT 4.8.6). Az mpv nálam git-es (mpv baead23-amended (C) 2000-2017 mpv/MPlayer/mplayer2 projects built on Sat Aug 19 03:38:56 UTC 2017).

Parancssorba mpv + url lejátssza?

mpv https://www.youtube.com/watch?v=Q6DXJCV5TaA --slang=hu

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#57617) CPT.Pirk válasza Sonja (#57616) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hátőőő, ezt:

mpv https://www.youtube.com/watch?v=Q6DXJCV5TaA --slang=hu
Playing: https://www.youtube.com/watch?v=Q6DXJCV5TaA
[ytdl_hook] youtube-dl failed, trying to play URL directly ...
[ffmpeg] tls: The TLS connection was non-properly terminated.
Failed to recognize file format.

*S nélkül is ez van.

Mondjuk 18.1.0 a hivatalos kiadás, kirakok egy bugreportot emiatt, hogy frissítsék a csomagot.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57618) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy (ubuntu 16.04.3 alatt) ha Double Commanderben másolok egyik nas vinyóról a másikba (nfs megosztás van és a desktopról csinálom), akkor elszürkül, mintha lefagyna? Közben azért másol, de pl. marha lassan frissíti az állapotjelzőt is.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#57619) Sonja válasza CPT.Pirk (#57617) üzenetére


Sonja
veterán

Most nézd meg, hogy a youtube-dl szedi-e egyáltalán.

youtube-dl -v https://www.youtube.com/watch?v=Q6DXJCV5TaA

Ha igen, akkor frissítened kell(ene) az mpv-t, mert valószínűleg az lesz a ludas. Egyébként nálam a youtube-dl is a legfrissebb (2018.01.14, csak egy sudo pip install --upgrade youtube-dl parancs kell a frissítéséhez).

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#57620) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Tobb ev Ubuntu hasznalat (fokent LTS) utan a kovetkezo kerdes fogalmazodott meg bennem:

Napokon belul szeretnek egy, az adataimnal lathato FX-es gepre GNU/Linux rendszert rakni.
UEFI/GPT felallasban mar telepitettem rendszert, azzal nem is lenne gond szerintem, az SSD optimalizalas is megoldhato.

Az lenne a kerdesem, hogy amennyiben az SSD-n teljes lemeztitkositast szeretnek telepiteskor, akkor mit ajanlotok?

Fedorara es Debianra gondoltam elso korben.

Amit szeretnek:
- Stabil legyen
- Minden az adatlapomon szereplo komponenst ismerjen
- Legyen mogotte normalis szoftvertamogatottsag
- Lehetoleg ne Gentoo nehezsegu legyen telepiteni. :)

Az Ubuntu LTS ha jol latom nem johet szoba, mert a titkositashoz buveszkedni kell.

Koszonom segitsegetek!

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#57621) Lathronos válasza Neil Watts (#57620) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Sokan a VeraCrypt-re esküsznek. Itt egy részletes útmutató a telepítéshez és konfiguráláshoz Ubuntu-n. Egy próbát talán megér. Aztán az más kérdés, hogy mennyire biztonságos. Sok encrypt szoftverről kiderült már, hogy annyit ér mint cunami ellen egy esernyő.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#57622) CPT.Pirk válasza Sonja (#57619) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A céges gépen is ez van, bár itt még 15-ös smplayer van a Minten.

A youtube-dl meg ezt írja többek között:
[youtube] Q6DXJCV5TaA: Downloading webpage
[youtube] Q6DXJCV5TaA: Downloading video info webpage
[youtube] Q6DXJCV5TaA: Extracting video information
WARNING: unable to extract uploader nickname
WARNING: unable to extract html5 player; please report this issue on https://yt-dl.org/bug . Make sure you are using the latest version; see https://yt-dl.org/update on how to update. Be sure to call youtube-dl with the --verbose flag and include its complete output.
[youtube] {22} signature length 42.42, html5 player None
ERROR: Signature extraction failed: Traceback

Meg még egy rakás sorban folytatódik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57623) Frawly válasza CPT.Pirk (#57622) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor meg is van a hiba. Nem az mplayer vagy mpv sara, hanem régi verziós a youtube-dl. Azt is rendszeresen kell frissíteni, mivel a Google néha naponta variál a YouTube rendszerében, ami érinti a letöltéseket is, és ezt a youtube-dl csapata mindig le is követi, csak a legújabb verziót kell használni belőle. Ha nem tudsz másképp frissíteni, mert a disztróban nem frissül, töltsd le kézzel a youtube-dl-t (nem bináris, hanem script alapú, függőségeket nem érint), és azt szintén kézileg lehet update-elni. Azt viszont nem tudom, hogy az mpv-t hogy lehet rávenni, hogy a külön letöltött youtube-dl-t használja. Lehet csak a /bin-ben kell symlinket csinálni neki.

Az a 15-ös SMPlayer elég régi, már a 18.1-es is kint van. Ezért nem jó konzervatív meg LTS disztrókat használni, hiába állítják, hogy a régi csomagok stabilabbak, de az elavultságuk miatt többet szívhat az ember, mint az új, instabilnak titulált (valójában viszont semmivel nem instabilabb) csomagokkal, disztrókkal.

Szép példa volt most erre az Ubuntu LTS is, a 4.4-es LTS kernelben a Meltdown/KTPI javítás először bootproblémákat okozott, míg az „instabil”, verzióhajhász disztrók (Arch, Fedora, stb.) friss kerneleiben (4.14.11-től felfelé, jelenleg 4.14.13) nem történt ilyen, pedig ott 24 óra alatt javították, míg a Canonicalnak majd egy hétbe tellett. Egyáltalán nem igaz, hogy ha a csomagok régiek, akkor kiforrottabbak és stabilabbak.

Mesa drivernél is láttunk olyat nem egyszer, hogy a régi verzióval megjelenítési hibák jöttek elő, míg a friss 17.2 és 17.3-as verzióval meg megjavult.

[ Szerkesztve ]

(#57624) CPT.Pirk válasza Frawly (#57623) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a céges gép, itt szándékosan van Mint. A youtube-dl se igazán érint, mert mindig böngészőből használom.

Egyébként igazad van, de odahaza nem is ilyen disztrót használok. A mesa-ra meg különösen igaz amit mondasz, ott érdemi gyorsulást is tapasztalni a verziók között.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#57625) ubyegon2 válasza Frawly (#57623) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egyáltalán nem igaz, hogy ha a csomagok régiek, akkor kiforrottabbak és stabilabbak.

Egy-egy példán keresztül nagyszerűen levezetted, hogy a stabil verziók kevésbé jók, mint a rolling rendszerűek. Ezekben az esetekben ez így is van, csak így meg ige nagy marhaság általános következtetést levonni, főleg kategorikusan le is írni azt.

Számtalan disztró fejlesztői meg kiadói mind tök idióták ezek szerint.

Egyértelmű, hogy kiknek felel meg a stable változat és kiknek érdemes inkább a folyamatosan frissülő rolling rendszereket választani. Én például nem használok különösebbet semmi olyan programot, ami indokolná, hogy ne a stable változatot használjam, de ha használok mégis, akkor logikus, hogy frissítem azokat a csomagokat is, amik a normális működést biztosítják hozzá. Jó pár disztróm jól működik mesa13-mal, de a legstabilabb a Mint 17.3 egyébként, amiben csak mesa 10-es van.

Tegnap kipróbáltam ezt a ytdl-es dolgot és ezt megcsináltam, működött minden.

Ettől még nekem a stabil Mint tökéletes lesz ezután is. Kapitány is meg volt elégedve eddig a céges gépén a Mint KDE-vel. Mégis csak az lehet, hogy bizonyos esetekben megfelelőbb a rolling rendszer, átlagos felhasználóknak meg megfelelő a normál stable verzió. Ezt kicsit igazolják is a felhasználói visszajelzések. Persze, ha valamit nagy számban használnak, talán több a hibák visszajelzései is, nem? :U
konklúzió:
Az átlag stabil verziót telepít és használ, a kisebbség rolling verziót varázsol, ha sikerül használja.

[ Szerkesztve ]

(#57626) BoB válasza ubyegon2 (#57625) üzenetére


BoB
veterán

Az a probléma az eszmefuttatásoddal, hogy kevered a szezont a fazonnal.

Az hogy egy disztró milyen módon frissül, semmi köze ahoz hogy milyen szoftvereket csomagolnak.

Lehet rolling egy disztró stabil csomagokkal (tehát amit a fejlesztők nem alpha, beta, egyéb fejlesztői verzióként tartanak nyilván, hanem végleges, kiadásra szánt, stabil, stb.), és lehet "sima" disztró csak olyan szoftverekkel amik fejlesztői verziósak.

Az hogy egy rendszer rolling, egyáltalán nem egyenlő azzal hogy nem stabil.

Konklúzió:
A stabil nem a rolling antonimája.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57627) n42


n42
tag

Sziasztok!

Ubuntu linux telepítés nélkül, usb3-mal elég jól használható, s ezt ki is használom a munkahelyi gépen, de van egy apró problémám: kellene egy-két egyedi program is, de azokat nem lehet telepíteni, csak normál install után.

Van rá mód, hogy egyedi "live disztribúciót" létrehozzak, ami picit módosítva van? Az sem lenne gond, ha utána nem lehet ismét telepíteni rá semmit.

(#57628) ubyegon2 válasza BoB (#57626) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sorry, de itt arról esett szó, hogy a stable változat azért nem jó, mert ha valamely csomagból frissebbet használ valaki, akkor más csomagokkal nem működik együtt, ha meg nem frissebbet használ, akkor az nem jó alapból.
Van mégis olyan felhasználó, akinek valami csoda folytán mégis jó egy disztró, mondjuk az annak a tárolóiban lévő programokkal is.
Lehet, hogy nem jól fogalmaztam meg, de lehet, hogy nem csak arra kéne reagálnod, amit én írok, hanem az egészre úgy, ahogyan van.
Igazából mindegy is, mert a kezdőknek többnyire megfelelő az LTS disztró, a Debianosoknak megfelelő a stable verzió. Ráadásul nem is szerencsés kategorikusan kijelenteni, hogy az LTS verziók nem jók, mert a kezdőket eléggé összezavarhatja, függetlenül attól, hogy marhaság is.
Az sem okosság, hogy ezeket ilyen mélységekben a Kezdő topikban fejtegeti, aki ért hozzá. Én nem értek hozzá, meg a fentiek miatt ez egyébként is offtopik téma.

(#57629) growler válasza n42 (#57627) üzenetére


growler
őstag

Az Ubuntu ISO kiírásakor, megadhatsz (hozzáadhatsz) perzisztens lemezterületet.
Ennek nagyságától függően megjegyzi a beállításokat, és az utólag telepített programokat.
Egy viszonylag gyors USB3-as eszközön, jól működhet.

(#57630) ubyegon2 válasza n42 (#57627) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

King Unique szaki valamelyik hozzászólása alapján simán meg tudod csinálni a perzisztens pendrive-od, ahogyan azt growler szaki említi.

[ Szerkesztve ]

(#57631) Dave™ válasza ubyegon2 (#57625) üzenetére


Dave™
nagyúr

Bennem is megvoltak ezek a prekoncepciók, aztán el is múltak amióta a Manjarot használom. A felvetésed szerintem téves, én semmit sem varázsolok vele és tökéletesen működik, pedig abszolút átlagfelhasználó vagyok. Innen már nagyon fájna visszamenni egy release alapú rendszerre, főleg egy olyanra ahol külön kell mindenhez felvenni a tárolókat (bár ezen a snap sokat fog segíteni ha jól gondolom).

(#57632) ArthurShelby válasza n42 (#57627) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én anno ezt a választ kaptam itt, és bevált: [link]
Lemented iso-nak, majd kiírod pendrive-ra iso-ként és használod vígan.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#57633) ubyegon2 válasza Dave™ (#57631) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek és igazad is van, ilyen az, ha kategorikusan mondjuk rá valamire, hogy ilyen vagy olyan. Pont erre szerettem volna rávilágítani.

Innen már nagyon fájna visszamenni egy release alapú rendszerre, főleg egy olyanra ahol külön kell mindenhez felvenni a tárolókat

:DD

Hát igen, én is felvettem minap vagy öt tárolót, ráment 2 percem is. Amiatt nem szúrom magam tökön csak, mert ezt egy évben egyszer kell megtennem! Ha neked óránként minden nap több tárolót is fel kellett venned a sources.list-ba, akkor sorry.

Fejből tudtam, mely ppa-k kellenek, tudtam hol vannak a régi disztrómból ezek mentve, pár kattintással beraktam, frissítettem. Ja, hogy egy kezdő ezt nem tudja fejből hirtelen? Na ja.......mert amúgy ugyanez a kezdő Manjaróban pár kattintással telepítené őket az AUR-ból. ;]

Na, akkor csak kiderült, hogy ugyanott van szegény kezdő mindkét esetben. Sokak szerint az Ubuntu és Mint LTS-ekkel járnak jól mégis csak.

(#57634) totron


totron
addikt

Néha visszatérek régvolt kedvencekhez, de ez a jelenlegi, 8.1-es Knoppix csak bosszanat, így nem tudom ajánlani.

- fedélfelnyitáskor (alvásból való visszatérés) hajlamos eltűnni a kurzor, hatása van, de maga a kurzor nem látható és/vagy színeiben inverzzé válni a háttér (ez csak alvásba küldésnél is megesik, van különbség a fedeles alvás és a gombnyomásos között, de mééért)
- ahány környezet, annyi beállíthatatlansági lehetőség: régió (billkiosztás), idő (időzóna, 8 órás eltérés) - ezek környezetenként külön-külön utakon járnak ÉS nem is jegyzik meg mindegyik akaratot
- KDE alatt a böngészőelőzmények, bookmarkok megmaradnak, adottak, de a jelszavakat pötyöghetem be újra (és újra és újra, ha esetleg váltani találnék más környezetre és visszatérek) és ennek nincs köze a KDEWallet konfiguráltságához vagy annak hiányához

A többit most elfelejtettem, de látható, hogy script fronton beleszartak az egészbe. Ha valami mókolós, akkor legyen az, de egy tipikusan és tradicionálisan kulcsrakész vonalat nem tudom miért kell elrombítani ilyen gyermekbetegségekkel.

(#57635) BoB válasza Dave™ (#57631) üzenetére


BoB
veterán

"bár ezen a snap sokat fog segíteni"

Discord flatpak-al van felrakva nálam. Lehet több helyet foglal, de ez legalább minden rendszeren ugyanúgy megy és ugyanúgy kell telepíteni ami amúgy elég egyszerű.

Ez jobban tetszik mint a snap. Ott kezdődik hogy itt nem kell felhasználói fiók hogy lehessen telepíteni a main repóból...

ubyegon2: szó-szó, valóban csak a tiédre reagáltam, néhány dolog szokott zavarni :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57636) BoB válasza BoB (#57635) üzenetére


BoB
veterán

Lejárt a szerk. idő: snap -nál sem kötelező csak lehetőség.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57637) ubyegon2 válasza BoB (#57635) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

néhány dolog szokott zavarni

Az nem baj, elhangzanak néha marhaságok is, azért jó, ha reagáltok rá, mert így jobban megérhető talán, mi a helyzet. Kategorikusan rámondani valamire, hogy ez jobb vagy az jobb, kicsit nekem olyan, mint amikor szóba kerül a Unity..... :D

flatpak, wooow az super, már akár 8-10 programot is fel lehet vele rakni! A másikat nem ismerem, de gondolom hasonló.

Valami zenei klienst raktam fel még az előző Mint-en, elég nyűgös volt az egész és sokáig is tartott, lehet, hogy magának a flatpak-nak a telepítése volt.....a 18.3-ban már benne van default. Dejóóóóó, most lejtek is egy táncot! ;]

[ Szerkesztve ]

(#57638) Dave™ válasza ubyegon2 (#57633) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az AUR kb. az egyik legjobb dolog számomra, amióta Linuxot használok, bár tény, hogy az elején kellett kis idő megértenem a logikáját (de ment külső segítség nélkül is). Szerintem össze sem lehet hasonlítani a klasszikus külső tárolókkal, de ezt csak akkor tudod ha használod is. Egy tök kezdőnek lehet egyszerűbb octopiból egy helyről telepíteni mindent, mint keresgélni tárolókat, amit vagy talál vagy nem, vagy elavult közben vagy nem, vagy lesz hitelesítési gond vagy nem stb. Persze ha alig pár dolgot használ valaki akkor nem lesz nagy hozzáadott értéke, de ha valaki nyitottabb és szeretne alternatívákat is kipróbálni, használni, akkor nagyon jól jöhet. Rengeteg minden nincs meg az alap tárolókban.

BoB: pár napja ránéztem a 18.04 daily-re, és tesztképpen telepítettem a Spotify-t (snap), emlékeim szerint simán felment, és nem voltam bejelentkezve, nem is emlékszem mi volt a regem. 16.04 alatt valóban kellett ilyen, de mintha most nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#57639) ubyegon2 válasza Dave™ (#57638) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Attól függetlenül, hogy az előbb elég idióta analógiát vontam a PPA-k meg az AUR között, valóban el kell ismerni, hogy igen hasznos dolog ott minden egy helyen, nekem is tetszett, amikor kipróbáltam. :)

Szó se róla, aki felfedező kedvében van, annak kincsesbánya az AUR, aki már megtalálta a szükséges programokat, annak meg mindegy, mert itt is ott is megoldja, amire szüksége van.

[ Szerkesztve ]

(#57640) totron válasza Dave™ (#57638) üzenetére


totron
addikt

Minden 3. esetben van hitelesítési gond. Ez, így, ilyen arányokkalpont meg is öli az előnyét (exkluzív csomagok).

(#57641) Dave™ válasza totron (#57640) üzenetére


Dave™
nagyúr

A második mondatot nem értem mire vonatkozik, az első szerintem kicsit durva, nekem Debian/Ubuntu alatt ennél azért jobb volt a tapasztalatom, de többször is belefutottam. A Debian még annyiból rosszabb helyzetben is van, hogy a PPA-k sem használhatóak, pedig abból elég sok van (meg mondjuk azok a legkevésbé megbízható minőségűek, az is igaz).

(#57642) ubyegon2 válasza Dave™ (#57641) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha nagyon akar valaki Debianon PPA-t használni, azért kis trükkel megoldható.

PPA használata Debian-alapú rendszeren

(#57643) Dave™ válasza ubyegon2 (#57642) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tök kényelmes ;] Ha már Debian vonalon kellene valamit használnom, az egészen biztosan nem a Debian lenne.

(#57644) Rimuru válasza Dave™ (#57643) üzenetére


Rimuru
veterán

En is a centosre szavazok. ;]

Vigyázat, csalok!

(#57645) n42 válasza ArthurShelby (#57632) üzenetére


n42
tag

Köszi, siker. neked sikerült megoldani, h a live Cd (usb), ne legyen statikus, lehessen telepíteni progikat, megjegyezze a beállításokat? nem annyira fontos, de ha van rá mód...

(#57646) ubyegon2 válasza n42 (#57645) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A ma feltett kérdésedre 3 választ kaptál, ebből kettőben benne volt a bűvös perzisztens szó is.

Ha lenne kedved olvasgatni a kapott válaszokat...... :U

(#57647) n42 válasza ubyegon2 (#57646) üzenetére


n42
tag

"perzisztens" szót bár ma tanultam meg, de már tegnap is használtam az eljárást, mire feltettem a kérdést du. Valamiért nekem nem működik, most egy másik progival próbálkozom: lili usb creator. szóval ezért értetlenkedek picit.

(#57648) ubyegon2 válasza n42 (#57647) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, tehát azt mondod, hogy te ösztönösen úgy meg tudtad csinálni, ahogy a linkelt hozzászólásokban igen részletesen további linkekkel tarkítva részletesen el van magyarázva? Akkor ez valami rendkívüli ösztönös perzisztencia lehet.

Mivel próbáltad eddig? A King Unique leírásai alapján is próbáltad? Az, hogy valami programmal próbálkozol, nem valami egzakt megfogalmazás.

Ez alatt mit értesz pontosan? - kellene egy-két egyedi program is, de azokat nem lehet telepíteni, csak normál install után.

Túl nagy méretű programok, nem férnek el a RAM-ban? Elegendő a pendrive-od mérete a perzisztens telepítéshez?

Hogy a perzisztens módszerről legyen fogalmad, olvasd el ezt a cikket.

[ Szerkesztve ]

(#57649) BoB válasza ubyegon2 (#57637) üzenetére


BoB
veterán

"flatpak, wooow az super, már akár 8-10 programot is fel lehet vele rakni! A másikat nem ismerem, de gondolom hasonló"

182 van most a flathub-on. Snap-ot nem használok azt nem tudom.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#57650) ubyegon2 válasza BoB (#57649) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor 2 hónap alatt megugrott a szám, ez nagyszerű, pár év és ígéretesből lehet valami, ha el nem hal addigra. ;)

Amikor felraktam amiatt a zenei kliens miatt, igencsak körülményes volt a telepítés és sokáig is tartott, valamint szokatlanul nagy méretekkel operált. Amúgy ebben a körben csak olyan programok vannak, amiket máshogyan nem lehet felrakni? pld.: Spotify

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.